Jump to content

Osmanlıcı Ateistler...

Recommended Posts

Osmanlı hayranı Ateistler.

Şimdi de bunlar çıktı başımıza. Zamane ürünleri. Forumda bolca mevcut.

Osmanlıya laf söyletmiyorlar. Osmanlının her yaptığı doğru. Sütte leke var, Osmanlıda yok.

Ne şeriat, ne Alevi katliamı, ne devşirmelik, ne Ermeni soykırımı, ne şu ne bu. Zerre hata yok.

Hani nerdeyse Mehter takımı geçerken peşine takılacaklar. (Belki de takılıyorlardır.)

Atatürk'ün Meclis'in gizli oturumlarında söylediklerini okumalarını tavsiye ediyorum kendilerine.  

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

37 minutes ago, satsuma57 said:

Osmanlıya laf söyletmiyorlar. Osmanlının her yaptığı doğru. Sütte leke var, Osmanlıda yok.

Ne şeriat, ne Alevi katliamı, ne devşirmelik, ne Ermeni soykırımı, ne şu ne bu. Zerre hata yok.

Hani nerdeyse Mehter takımı geçerken peşine takılacaklar. (Belki de takılıyorlardır.)

Atatürk'ün Meclis'in gizli oturumlarında söylediklerini okumalarını tavsiye ediyorum kendilerine.  

1:) Sen ilkönce ne olduğunu söyle. Söyle bakalım;  Türk müsün yoksa çakma Türk müsün?  hangisi ? 1 mi, 2 mi? 

İyi düşün; çünkü genetik olarak Türk olmanın şartlarını yazıcam. Çünkü, kaşıntın var; ben çok iyi kaşırım .  

2:) Ben osmanlı tarihini iyi bilirim. Oğlancı şiirlerinden, devşirmelere, türk düşmanlığından bebek katliamlarına, alevi katliamlarından tarrak boyuna kadar. 

Bu noktada sana bir soru. İyi düşün.  Osmanlı hanedanın soyu nedir ? 

3:) Selçuklu hükümdarları için yazılmış, bin küsur yıllık anıta göre (ant.müzesinde) ; selçuklu hükümdarlığı hangi halkların sultanıdır ? 

Ki bu soruya cevap verebileceğini zannetmiyorum. İnternette bile bulamazsı bu  bilgiyi. 

Ha şimdi bu sorulara cevap ver ... Yok öyle insanları akpli mhpli diye yaftalamak. Yok osmanlıcı ateistlermiş. Forumun kalitesini düşüren ve kendini çok bilgili zanneden şahsiyet.

hadi bakalım, yırtın biraz, bakalım ne biliyorsun ? Ortalığı boş buldunuz, bol keseden sallıyorsunuz. Haddinizi bildirme zamanı geldi size... 

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, satsuma57 said:

Ortada bir hayran varsa, batı hayranı devşirmeler var. Başka da bir hayran göremiyorum ben.

Ulan kaç yaşında adammışsın. Hala ergen siniri ile ergen öfkesi ile davranıyorsun. Hiç mi olgunlaşmadın bu kadar zamanda? Evde kapı falan da çarpıyor musun? Böyle ayrı başlıklar açıp laf sokmalar falan. Ayıp be.

Bu arada Ermeni "soykırımı" palavrası Osmanlı ile ilgili değil. Ermeni faşistleri bu olayı 1915-1923 tarihleri arasında diye anlatırlar. Yani cumhuriyeti ve cumhuriyeti kuran kadroları soykırımcılıkla suçluyorlar. Bunu biliyorsun da mı saklıyorsun, yoksa bilmeden mi konuşuyorsun anlamadım. 

Atatürk'ün öldürülmüş bir Ermeni kadının kafasına ayağını basarken fotoğrafını kullanırlar Ermeni faşistleri. Bunu belge olarak gösteriyorlardı, sonra fotoğrafın orijinali bulunup yayınlandı da dilleri kıçlarına kaçtı bu it sürüsünün. 

Osmanlı devleti bir ortaçağ imparatorluğudur. O devrin koşulları içinde, herhangi bir devletten farksızdır. Bugün hortlatılmasına karşı çıkıyoruz ama kendi çağı içinde yaptığı şeyleri bugünün aklı ile değerlendirmek bir hatadır. Hatası ve sevabı ile bizim geçmişimizdir. Ne var bunda?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, impressivo yazdı:

1:) Sen ilkönce ne olduğunu söyle. Söyle bakalım;  Türk müsün yoksa çakma Türk müsün?  hangisi ? 1 mi, 2 mi? 

İyi düşün; çünkü genetik olarak Türk olmanın şartlarını yazıcam. Çünkü, kaşıntın var; ben çok iyi kaşırım .  

2:) Ben osmanlı tarihini iyi bilirim. Oğlancı şiirlerinden, devşirmelere, türk düşmanlığından bebek katliamlarına, alevi katliamlarından tarrak boyuna kadar. 

Bu noktada sana bir soru. İyi düşün.  Osmanlı hanedanın soyu nedir ? 

3:) Selçuklu hükümdarları için yazılmış, bin küsur yıllık anıta göre (ant.müzesinde) ; selçuklu hükümdarlığı hangi halkların sultanıdır ? 

Ki bu soruya cevap verebileceğini zannetmiyorum. İnternette bile bulamazsı bu  bilgiyi. 

Ha şimdi bu sorulara cevap ver ... Yok öyle insanları akpli mhpli diye yaftalamak. Yok osmanlıcı ateistlermiş. Forumun kalitesini düşüren ve kendini çok bilgili zanneden şahsiyet.

hadi bakalım, yırtın biraz, bakalım ne biliyorsun ? Ortalığı boş buldunuz, bol keseden sallıyorsunuz. Haddinizi bildirme zamanı geldi size... 

Ben o kadar okuyup araştırmadım. Yalanım yok. Ama Batı Dünya'sında Osmanlı saygı ile anılan, önemli medeniyetlerden, Avrupa'yı şekillendiren medeniyetlerden biri kabul edilir.

Şunu biliyorum: Bu devlet yönetimi biçimi Hitit uygarlığına çok benzetilmektedir. Özellikle bu çok kültürlülük, Saray dilinin halk dilinden farklı olması, çeşitli unsurların saraya eşit mesafede tutulması, Çeşitli inançların bir arada sorunsuz yaşamaları, Hatta Saray'In ele geçirdiği toprakların Tanrı'larını benimsemesi gibi konularda. Hititler bu anlamda Perslere, Persler Osmanlılara ilham kaynağı olmuşlardır.

- Oğlancılık Antik Yunan/Roma'da da var. Bugün de insanlar travesti'ye filan gidiyorlar (Belki "ben topum" demek zor geliyor).

- Hanedan katliamı konusu, benim açımdan da çok gizemli bir konu. Ama Makyavelli okuduysanız bilirsiniz. Bir yere bende yazmıştım. İktidarı herkese vermezsen, Herkes iktidar için birbirini katleder. Bu işler böyle.

- Alevi/Yezidi katliamlarını az-çok duydum. Müslümanın özelliğidir. Haçlılar gibi gelip karşı dinden olanı katletmez ama "benim dini farklı yorumluyor" diye kendi kendini katletmeyi iyi bilir.

- Hanedan soyu konu değildir. Eski medeniyetlerde böyle bir "soy" anlayışı pek olmaz. "soy" kavramı 19yy'da başlamıştır. 21yy Başlarında da bitiyor gibi görünüyor. Ya da ben öyle anlıyorum.

- Selçuklu da sağlam medeniyetlerden bir tanesidir (hem Anadolu Selçuk, hem büyük Selçuk), Sanatsal, bilimsel açılımlar filan çok önemlidir. Ama Selçuklulara kadar gidersek iyice binbir gece masallarına filan gireriz, yani Haşaşiler, saray entrikaları, Haççlı ve Moğol istilaları. Bambaşka dönemlerden, tarihin farklı sayfalarından konuşuyoruz. konuya dönsek iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Tarihsel dönemler hayranlık veya nefret gibi kavramlarla ifade edilmez. Osmanlı bir orta çağ imparatorluğu idi. Diğerleri neyi nasıl yaptı ise Osmanlı da öyle yapmıştır. Bu gün " Osmanlı gibi olalım " falan diyen bir ateist gördü iseniz o başka!

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, satsuma57 said:

Ben bunlara ateist demiyorum,sahibinin maşası diyorum..

Ermeni,alevi,Türkmen katliamını savunurlar çünkü bu ileride yapmayı düşündükleri katliamlar için alt yapı çalışmasıdır.

Sahipleri böyle buyurur.Sahibinin bekaası bunu gerektirir.

Bireysel düşünemeyen,kör gözlü,biatçı bir ateist,ne kadar yavan oldu değil mi?

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Tremor said:

Ben bunlara ateist demiyorum,sahibinin maşası diyorum..

Ermeni,alevi,Türkmen katliamını savunurlar çünkü bu ileride yapmayı düşündükleri katliamlar için alt yapı çalışmasıdır.

Sahipleri böyle buyurur.Sahibinin bekaası bunu gerektirir.

Bireysel düşünemeyen,kör gözlü,biatçı bir ateist,ne kadar yavan oldu değil mi?

Hade lan, emperyalizmin uşağı.

Batı hayranlığının emperyalizme hizmet olduğunu düşünmüyorsun değil mi? Peki herhangi birşey düşünebiliyor musun?

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Robespierre yazdı:

Ortada bir hayran varsa, batı hayranı devşirmeler var. Başka da bir hayran göremiyorum ben.

Ulan kaç yaşında adammışsın. Hala ergen siniri ile ergen öfkesi ile davranıyorsun. Hiç mi olgunlaşmadın bu kadar zamanda? Evde kapı falan da çarpıyor musun? Böyle ayrı başlıklar açıp laf sokmalar falan. Ayıp be.

Bu arada Ermeni "soykırımı" palavrası Osmanlı ile ilgili değil. Ermeni faşistleri bu olayı 1915-1923 tarihleri arasında diye anlatırlar. Yani cumhuriyeti ve cumhuriyeti kuran kadroları soykırımcılıkla suçluyorlar. Bunu biliyorsun da mı saklıyorsun, yoksa bilmeden mi konuşuyorsun anlamadım. 

Atatürk'ün öldürülmüş bir Ermeni kadının kafasına ayağını basarken fotoğrafını kullanırlar Ermeni faşistleri. Bunu belge olarak gösteriyorlardı, sonra fotoğrafın orijinali bulunup yayınlandı da dilleri kıçlarına kaçtı bu it sürüsünün. 

Osmanlı devleti bir ortaçağ imparatorluğudur. O devrin koşulları içinde, herhangi bir devletten farksızdır. Bugün hortlatılmasına karşı çıkıyoruz ama kendi çağı içinde yaptığı şeyleri bugünün aklı ile değerlendirmek bir hatadır. Hatası ve sevabı ile bizim geçmişimizdir. Ne var bunda?

Senin muslumanlardan gram farkin yok hatta tamda muslumansin, birde ortada Türkçülük ayagina dolasiyorsun! Hadi lan ordan arap devsirmesi yalakci Anadolu comari.. Senden olsa olsa pis araplar icin kicini veren, canini feda eden bir ahmak olur. Ulan bu ne demek simdi? : ''batı hayranı devşirmeler var. Başka da bir hayran göremiyorum ben.'' saka mi bu ? Sokaga bir ciksan Turkiye arap yalakalari, yalayicilariyla dolmus vaziyette gunde 5 kezde arap sesleri geliyor kodumunun minarelerinden.. Bunu niye gormuyorsun? Ha dogru sende kodumunun arap devsirmesisin unutmusum...

Osmanli 3-4 padisahi disinda bir felaketti.. 600 yildir Anadolu topraklarini heba ettiler, mahvettiler. Ustelik sadece Anadolu da degil! Balkanlar, Cezayir, Misir, Tunus, Irak.. butun bu topraklar suan rezil rusva oldu adam gibi yonetilemedi. Peki, Osmanli bunlari kotu yonetirken Anadolu da yasayanlar cok mu iyi yasamis? Hayir kendi halkida sefaletten surunmus, bakiyorsun 13.-14. yy de iyi isler oluyor, bilime yoneliyorlar sonra islamci bir sebek gelip medreseleri aciyor bilim sifirlaniyor.... II. Murad, Fatih.. gibi birkac padisah disindan ya ahmaklar gecmis basa ya da hep Yavuz gibi islam sempatizani araplar yonetmeye calismis..

Sen bu rezil devleti bugun savunuyorsan sen ahmaksin demektir.. Birde utanmadan emperyalizme laf ediyorsun.. :D Ulan dangalak herif senin Osmanlin fetih duzenledigi zaman, cariye topladigi zaman milletin topragina zorla mudahale ettiginde bir sey yok! Ama bati Kanada'dan Avustralya'yi ordan Yeni Zelanda'dayi somurdugu zaman vahsileri adam edip oralara medeniyet getirdigi zaman utanmadan kufur ediyorsun!

tarihinde Asisvénia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, Asisvénia said:

Senin muslumanlardan gram farkin yok hatta tamda muslumansin, birde ortada Türkçülük ayagina dolasiyorsun! Hadi lan ordan arap devsirmesi yalakci Anadolu comari.. Senden olsa olsa pis araplar icin kicini veren, canini feda eden bir ahmak olur. Ulan bu ne demek simdi? : ''batı hayranı devşirmeler var. Başka da bir hayran göremiyorum ben.'' saka mi bu ? Sokaga bir ciksan Turkiye arap yalakalari, yalayicilariyla dolmus vaziyette gunde 5 kezde arap sesleri geliyor kodumunun minarelerinden.. Bunu niye gormuyorsun? Ha dogru sende kodumunun arap devsirmesisin unutmusum...

Yarısı Arap hayranı, yarısı da batı yalaması.

Bir teraziye koysam, batı yalamaları kesinlikle daha düşük zekalı ve karaktersiz geliyor bana. Arap hayranları hiç olmazsa ölünce huri skeceğine inanıyor. Ulan batı yalaması, senin ne menfaatin var da batıya domalıyorsun bu kadar? Gelin neyimiz var neyimiz yok alın, bizi sömürün, bizi köleleştirin diye inliyorsun resmen. Batı seni domaltınca adam olacağını sanıyorsun galiba.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Asisvénia said:

senin Osmanlin fetih duzenledigi zaman, cariye topladigi zaman milletin topragina zorla mudahale ettiginde bir sey yok! Ama bati Kanada'dan Avustralya'yi ordan Yeni Zelanda'dayi somurdugu zaman vahsileri adam edip oralara medeniyet getirdigi zaman utanmadan kufur ediyorsun!

Nasıl birşey yok ! Osmanlı , emperyalist yayılmacı bir devletti. Milyonlarca insanın boşu boşuna ölmesine sebep olmuş,hanedanının soyu sopu belli olmayan bir devlet.. Domaldığın batılı devletler de , aynı kafada. Senin gibi batı hayranı tipler, Batılılar bu topraklara geldiğinde domalan tiplerdir. Domaldın diye, kurtulacağını mı zannediyorsun ? Evet ; turkiyenin bir bölümü batı yalaması, bir bölümü de arablara tapanlar ! Senin batın, turkiyenin islamda kalması için uğraşıyor. Nasıl her insan çıkarcıdır, her ülke de kendi çıkarı için hareket eder. Gelmiş, insanlıktan, humanizmden falan bahsediyor. Ne insanlığı lan ? Abd dediğin ülke, senin islamlaşmanı istiyor zaten. O kadar insanlığa hizmet etselerdi; islamı dünyadan silme yönünde hareket ederlerdi. Size göre, kurtuluş savaşında  muslumanlara komuta etmiş, M.Kemal Ataturk de şeriatçıydı değil mi ? Kesin almancı çakma turklerdendir bu gerzek ! 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, impressivo yazdı:

Nasıl birşey yok ! Osmanlı , emperyalist yayılmacı bir devletti. Milyonlarca insanın boşu boşuna ölmesine sebep olmuş,hanedanının soyu sopu belli olmayan bir devlet.. Domaldığın batılı devletler de , aynı kafada. Senin gibi batı hayranı tipler, Batılılar bu topraklara geldiğinde domalan tiplerdir. Domaldın diye, kurtulacağını mı zannediyorsun ? Evet ; turkiyenin bir bölümü batı yalaması, bir bölümü de arablara tapanlar ! Senin batın, turkiyenin islamda kalması için uğraşıyor. Nasıl her insan çıkarcıdır, her ülke de kendi çıkarı için hareket eder. Gelmiş, insanlıktan, humanizmden falan bahsediyor. Ne insanlığı lan ? Abd dediğin ülke, senin islamlaşmanı istiyor zaten. O kadar insanlığa hizmet etselerdi; islamı dünyadan silme yönünde hareket ederlerdi. Size göre, kurtuluş savaşında  muslumanlara komuta etmiş, M.Kemal Ataturk de şeriatçıydı değil mi ? Kesin almancı çakma turklerdendir bu gerzek ! 

Kimse size batiya domalin demiyor tam aksine yarisa girin, bir seyler tasarlayin diyorum bunlarda bu ahmak-gerzek halk ile olmaz kabul edin! Sizin gibi sosyalist-komunist bozuntusu marksistler yarisa dahil olmak yerine suanki sisteme kufur edip oyun bozanlik yapiyorsunuz.. Kabul edin bati hepinizi ayakta beceriyor ve siz it gibi suanki sisteme ancak kufurler yardiriyorsunuz. Birde utanmadan muslumanlarla kol kolayiz, onlar bizim gecmisimiz gibi ahmakca laflar ediyorsunuz! Ulan zaten muslumanlar emperyalizmi bu kadar yukseltti..

Ataturk, islamiyeti 20. yuzyilda reddetmis bir liderdi... Pis arabin dinine inanacak kadar ahmak degildi.. Bu ulke suan CHP'nin programina sadik kalsaydi suan cok cok daha iyi bir medeni ulke olurduk.. Ama bu gerzek halk taa 1960'larda Menderes itiyle birlikte emperyalizmin kucagina oturup islamiyeti tekrar getirdi! Batininda TR gibi ulkelere islami empoze ettigini herkes biliyor zaten. Sonuc olarak Ataturk ve Inonu bu halki adam etmeyi bir takim politikalilarla denediler ama basarili olamadilar... Demokrasi gibi bir sistemin bu cahil-kole tabanli halkta yuruyemeyecegini hesap edemediler. Suanda da sebekler tarafindan yonetiliyor....

Ayrica bati gerizekali mi ki islamiyeti ulkeden silsin ? Sizin bunu hayal etmeniz bile ne kadar dangalak oldugunuzu gosterir.. Islam gibi bir pislik cukurundan daha cok ekmek yenilecek silah-petrol-teror islam etrafinda donuyor..

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Asisvénia said:

Kimse size batiya domalin demiyor tam aksine yarisa girin, bir seyler tasarlayin diyorum

biz domalmıyoruz zaten, domalan sensin. Başka bir ülkeYe hizmet verip, buradakilere akıl vermeye kalkmayın.Çok iyi üniversitelerimiz var. Dünyada sıralamaya da giriyorlar. benimKİ iü. Bu ülkede çok zeki bir gençlik var. Küçükten beyni yakılanların tabiiki işi bitiyor. Mesela, 1998 hho bilim şenliğinde, dünyada en iyi tank projesini yapan benim arkadaşımdı. Silahlı kuvvetlerde yapımına onay olmasına rağmen gerçekleştirilmedi..1950 yılları itibariyle bu ülke Abd güdümündedir.Bu bir gerçek; menderes  sebebiyle... 

Sizin gibi sosyalist-komunist bozuntusu marksistler yarisa dahil olmak yerine suanki sisteme kufur edip oyun bozanlik yapiyorsunuz..

Ben komunist değilim. Sosyolist karma ekonomiyi beğenir ve desteklerim. Kapitalizmi sevmem.Mesela, senin islam dinin kapitalist bir dindir. Değişmeyen tek şey değişimdir. Anlamadığın konularda boş boş konuşuyorsun. Siyasal sistemler konusunda eğitimin var mı ? benim var. Şu yazdıklarının ne kadar saçma ithamlar oldugunun farkına varamazsın. Sen demokrasiyi bile en iyi sistem zannediyorsundur kesin ! 

Kabul edin bati hepinizi ayakta beceriyor ve siz it gibi suanki sisteme ancak kufurler yardiriyorsunuz. Birde utanmadan muslumanlarla kol kolayiz, onlar bizim gecmisimiz gibi ahmakca laflar ediyorsunuz! Ulan zaten muslumanlar emperyalizmi bu kadar yukseltti..

Ben musluman değilim, muslumanlarla kolkola da değilim. Kendi ata topraklarım var. Bu toprakları kimseye de vermem.Tarihteki islam devletleri de emperyalistti, senin övdüğün şerefsiz devletler de sömürgeci. Geçmişi ve ataları osmanlı devşirmeleri olan senin gibi çakma turklerdir.Onlar da avrupaya kaçmışlardı... 

Ataturk, islamiyeti 20. yuzyilda reddetmis bir liderdi... Pis arabin dinine inanacak kadar ahmak degildi.. Bu ulke suan CHP'nin programina sadik kalsaydi suan cok cok daha iyi bir medeni ulke olurduk.. Ama bu gerzek halk taa 1960'larda Menderes itiyle birlikte emperyalizmin kucagina oturup islamiyeti tekrar getirdi! Batininda TR gibi ulkelere islami empoze ettigini herkes biliyor zaten. Sonuc olarak Ataturk ve Inonu bu halki adam etmeyi bir takim politikalilarla denediler ama basarili olamadilar... Demokrasi gibi bir sistemin bu cahil-kole tabanli halkta yuruyemeyecegini hesap edemediler. Suanda da sebekler tarafindan yonetiliyor....

Daha tarihten bihaber salağın tekisin. İnönü denen it, Ataturk'e ihanet etmiştir. Menderesin  yaptığı 50 küsur anlaşma, incirlik'i abd'ye vermesini  biliyoruz. Turkiye laik bir ülkedir, bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Bu ülkenin en aşağısı %25 i Atatürkçüdür. Bu da bize yeter.Diğerlerine gömeriz. Gömeceğiz de. Sen sadece uzaktan izle.Zamanı gelince, uzaktan size gömmesini de biliriz. 

Ayrica bati gerizekali mi ki islamiyeti ulkeden silsin ? Sizin bunu hayal etmeniz bile ne kadar dangalak oldugunuzu gosterir.. Islam gibi bir pislik cukurundan daha cok ekmek yenilecek silah-petrol-teror islam etrafinda donuyor..

İşte desteklediğin , yalaklandığın batının özeti. Ben, turkiyenin rusya,çin ve turki ülkelerle ilişkilerini geliştirmesini destekliyorum. pkk yı ypgyi işidi el kaide gibi birçok terör örgütlerini destekleyen almanya,fransa,abd,ingiltere gibi ülkeleri sizin gibi  çomarlar destekliyorlar. Ayrıca sizin gibi it oglu itler,pkk sempatizanları;  turkiyedeki halkı arabistandaki gibi muslim kategorisine sokuyorsunuz. Turkiyedeki insanların çoğu  farkında olmadan deist'dir. Kendi kafalarındaki dini yaşıyor. Rakı içer ama ramazanda oruç tutar. Arkadaşlarımın çoğu musluman, ama hikayeden. Laf olsun diye inanırlar. Buna Tanrı inancını riske atmamak denir. Öyle avrupada yaşayıp burası hakkında ahkam kesmeyin.Benim ve senin aranda fark şu. Ben elimi taşın altına sokmuş biriyim.Hala da sokuyorum.Ki 2 arkadaşım uçak kazasında vatan için ölmüştür. Siz sadece uzaktan havlamasını bilirsiniz. Hizmet ettiğin devlet hakkında konuş,burası hakkında yorum yapma. Nereye hizmet ediyorsan oralısındır. hadi şimdi stir git ! 

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Robespierre said:

Hade lan, emperyalizmin uşağı.

Batı hayranlığının emperyalizme hizmet olduğunu düşünmüyorsun değil mi? Peki herhangi birşey düşünebiliyor musun?

Akıllım tabiki Batı'nın akılcı ve bilimsel yolunu takip edeceğim,sizde bu olmadığı için (istibdat ve cehaleti kutsadığınızı biliyorum) emperyalist diye karalama yapıyorsunuz..

Batının elindeki güç sizin gibi ortadoğulu çomarların elinde olsa dünyada insan bırakmazdınız.

2-3 kitap okuyup dünyayı değiştiremezsiniz ,batının son 1000 yıllık serüvenini iyi irdeleyip kendimize adapte etmek zorundayız.Orada gerekli reçete mevcut.

Sitelerde Paylaş

batı düşmanlığı yapanlar, çöl yağmacılarına özenerek ülkeyi karanlığa sürüklemeye çalışanlara çanak tutmaktan başka bir halta yaramıyorlar. Kabul edin veya etmeyin, şuanda iki dominant kutup var. Batı kültürü ve gerici, yobaz, Arap dini. Gerisi tırıvırı... hiç "Çin, Japon, Hintli" diye atlamayın. Bunların günlük yaşantıları da batı kültürünün kendilerine uyarlanmış halidir. 

Yani tarafınızı seçerken şunu göz önünde bulundurun: bir tarafta insan hakları evrensel beyannamesi, diğer tarafta sapık muhonun kuranı...

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, impressivo yazdı:

biz domalmıyoruz zaten, domalan sensin. Başka bir ülkeYe hizmet verip, buradakilere akıl vermeye kalkmayın Çok iyi üniversitelerimiz var. Dünyada sıralamaya da giriyorlar. benimKİ iü. Bu ülkede çok zeki bir gençlik var. Küçükten beyni yakılanların tabiiki işi bitiyor. Mesela, 1998 hho bilim şenliğinde, dünyada en iyi tank projesini yapan benim arkadaşımdı. Silahlı kuvvetlerde yapımına onay olmasına rağmen gerçekleştirilmedi..1950 yılları itibariyle bu ülke Abd güdümündedir.Bu bir gerçek; menderes  sebebiyle...

Ulan ahmak herif, TR'de 1 tane adam gibi universite gosteremezsin bana!.. Hepsi 2 tane tahtadan kurulmus klube !! O siralama tablolarina cok takilma iste salagin teki oldugun burdan belli :D Universitenin iyi olup olmadigini anlamak icin yapilan icraatlere, uretime, bilime bakilir senin hangi universitende bunlar var 80 milyonluk nufusta muhendis mi var zannediyorsun ? Daha dogru duzgun kutuphane arsivi olmayan it baglasan durmayacak yerlere universite mi diyorsun ? Vay kodumunun salagina bak... :lol: Tabi kendini kandiran itin teki oldugun icin universitemiz var diyip kendini kandirman normal cunku zavallisin..

Benim avrupada falan oldugum yok TR topraklarindayim... Almanci salak Anadolu comarlariyla karistirma beni... Benim TR'de yasiyor olmam buranin ne halt icinde oldugu gercegini degistirmez.. Kendimi kandirmam neyse onu soylerim burasi yuzune tukursen vardir bununda bir hayrı diyecek kadar salak anadolu comarlariyla dolu.. Ateist olupta marksizmi destekleyen bir dolu ahmak sosyalist-komunist bozuntusuda var.. Bu ulkeye inanci olmayan, bilimci, batici adamlar lazim bunlarda cok az hatta yok!.. Yani diyecegim sudur ki: bu halki adam etmek bu saatten sonra cok zor sonraki adim ise bekle ve gor bolunme olacak.. Sen o %25 lik laik kesim ile bir halt yapamazsin %70-75 civari cok rahat tayyibin pesinden gelecek islamci-osmanlici kesim var.. Ustelik bu %70'lik tayyipci kesimdende %30-35'i cok rahat sorsan ben Ataturkcuyum der.. :lol: Iste bu halk boyle nankor, rezil bir halk. Buldugu ilk firsatta CHP programina ve laik Cumhuriyet'e nankorlugunu yapip aziz Ataturk'e ve onun ilerici politikalarina-ilkelerine sirt donmustur.. Koleligi, cehaleti tercih etmistir...

Hala bunlardan medet umuyorsan sana gercekleri goremeyen bir enayi derim:.. Peki, yapilacak hic mi bir sey yok? Tabikide deneyebilecegimiz yollar mevcut. Onlarda bu halk tam anlamiyla adam olana kadar demokrasiyi kaldirip laik-Cumhuriyetci bir elit kesim + guclu askeriye ile yonetmektir. Islam pisligini ve Anadolu kulturunu bu topraklarda bitirene kadar boyle devam etmektir bunun icinde nesiller gecmesi gerekiyor...  Sonraki yol ise belli; bilim ve Ataturk'un politikalari..

Alıntı

Ayrıca sizin gibi it oglu itler,pkk sempatizanları;  turkiyedeki halkı arabistandaki gibi muslim kategorisine sokuyorsunuz. Turkiyedeki insanların çoğu  farkında olmadan deist'dir. Kendi kafalarındaki dini yaşıyor. Rakı içer ama ramazanda oruç tutar. Arkadaşlarımın çoğu musluman, ama hikayeden. Laf olsun diye inanırlar.

Laflarina dikkat et istersen! Bu yorumlarimdan nasil olduda pkk rezaleti teror orgutu destekcisi oldugumu cikardin ? Sizin gibi sosyalist-komunistler rusyayi-çini kurtulus olarak gorur ama bilmezler ki isid'in en buyuk destekciside bunlardir.. Ulan birakinda batiya kufur edip baska ulkelerden medet ummayi kendiniz bir seyler gelistirip yarisa dahil olun..

tarihinde Asisvénia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Asisvénia said:

Ulan ahmak herif, TR'de 1 tane adam gibi universite gosteremezsin bana!.. Hepsi 2 tane tahtadan kurulmus klube !! O siralama tablolarina cok takilma iste salagin teki oldugun burdan belli :D Universitenin iyi olup olmadigini anlamak icin yapilan icraatlere, uretime, bilime bakilir senin hangi universitende bunlar var 80 milyonluk nufusta muhendis mi var zannediyorsun ? Daha dogru duzgun kutuphane arsivi olmayan it baglasan durmayacak yerlere universite mi diyorsun ? Vay kodumunun salagina bak... :lol: Tabi kendini kandiran itin teki oldugun icin universitemiz var diyip kendini kandirman normal cunku zavallisin..

Bilkent,boğaziçi, odtü, koç., iü , itü , sabancı,hacettepe vs.. bu okullar dünya sıralamasına girmiş ve bilim yapan okullar. Senin gibi it oglu itler; sadece ve sadece kötülerler. Kötülemek basit insanların işi, zor olan ülken için birşeyler yapabilmen ! Ülkesi için hiçbirşey yapmayan korkak ve adi karaktersiz mahluklarsınız siz ! Siktir boktan bir okulda okudun ve kıçına tekme yedin diye bu kadar sızlanma ! Bu üniversitelerin ürettiği yaptığı ve bilime sağladıgı her türlü katkıyı bitarafına sokarım ! burasını suudi arabistan,pakistan veya hindistan mı zannettin it oglu it ? Burası M.K.Ataturk'un ülkesi'dir. Ne oldu ; ateistcik oynmamakla olmaz bu işler. Bu işler mert adamların işidir, korkakların değil ! 

2 hours ago, Asisvénia said:

Benim avrupada falan oldugum yok TR topraklarindayim... Almanci salak Anadolu comarlariyla karistirma beni... Benim TR'de yasiyor olmam buranin ne halt icinde oldugu gercegini degistirmez.. Kendimi kandirmam neyse onu soylerim burasi yuzune tukursen vardir bununda bir hayrı diyecek kadar salak anadolu comarlariyla dolu.. Ateist olupta marksizmi destekleyen bir dolu ahmak sosyalist-komunist bozuntusuda var.. Bu ulkeye inanci olmayan, bilimci, batici adamlar lazim bunlarda cok az hatta yok!.. Yani diyecegim sudur ki: bu halki adam etmek bu saatten sonra cok zor sonraki adim ise bekle ve gor bolunme olacak.. Sen o %25 lik laik kesim ile bir halt yapamazsin %70-75 civari cok rahat tayyibin pesinden gelecek islamci-osmanlici kesim var.. Ustelik bu %70'lik tayyipci kesimdende %30-35'i cok rahat sorsan ben Ataturkcuyum der.. :lol: Iste bu halk boyle nankor, rezil bir halk. Buldugu ilk firsatta CHP programina ve laik Cumhuriyet'e nankorlugunu yapip aziz Ataturk'e ve onun ilerici politikalarina-ilkelerine sirt donmustur.. Koleligi, cehaleti tercih etmistir...Hala bunlardan medet umuyorsan sana gercekleri goremeyen bir enayi derim:.. Peki, yapilacak hic mi bir sey yok? Tabikide deneyebilecegimiz yollar mevcut. Onlarda bu halk tam anlamiyla adam olana kadar demokrasiyi kaldirip laik-Cumhuriyetci bir elit kesim + guclu askeriye ile yonetmektir. Islam pisligini ve Anadolu kulturunu bu topraklarda bitirene kadar boyle devam etmektir bunun icinde nesiller gecmesi gerekiyor...  Sonraki yol ise belli; bilim ve Ataturk'un politikalari..Laflarina dikkat et istersen! Bu yorumlarimdan nasil olduda pkk rezaleti teror orgutu destekcisi oldugumu cikardin ? Sizin gibi sosyalist-komunistler rusyayi-çini kurtulus olarak gorur ama bilmezler ki isid'in en buyuk destekciside bunlardir.. Ulan birakinda batiya kufur edip baska ulkelerden medet ummayi kendiniz bir seyler gelistirip yarisa dahil olun..

Gerzek,halkın cahil oldugunu ben de biliyorum.Hiçbirşeyi kurtuluş olarak gördüğümüz yok. Şu laflara bak, dangalak illa sığınacak liman arıyor. Biz kimseden medet ummuyoruz; batı dediğin toplumlar bize düşmandır ! embesil herif !  Onların düşmanlığının, senin müslüman olman veya olmamanla alakası yok, allaın aptalı ! Senin bibok bildigin yok. Askeriyede ust duzey generaller de ulkemizin iliişkilerini,  rusya çin turki ülkeler ve uzak dogu ulkeleriyle geliştirmesi hususunda hemfikirdiler. 

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, impressivo yazdı:

Bilkent,boğaziçi, odtü, koç., iü , itü , sabancı,hacettepe vs.. bu okullar dünya sıralamasına girmiş ve bilim yapan okullar. Senin gibi it oglu itler; sadece ve sadece kötülerler. Kötülemek basit insanların işi, zor olan ülken için birşeyler yapabilmen ! Ülkesi için hiçbirşey yapmayan korkak ve adi karaktersiz mahluklarsınız siz ! Siktir boktan bir okulda okudun ve kıçına tekme yedin diye bu kadar sızlanma ! Bu üniversitelerin ürettiği yaptığı ve bilime sağladıgı her türlü katkıyı bitarafına sokarım ! burasını suudi arabistan,pakistan veya hindistan mı zannettin it oglu it ? Burası M.K.Ataturk'un ülkesi'dir. Ne oldu ; ateistcik oynmamakla olmaz bu işler. Bu işler mert adamların işidir, korkakların değil ! 

Ne ahmak herif ciktin sen.. Saydigin universitelerin kulubeden bir farki yok hepsinde 70 yaslarinda profesorler bombos oturarak bizim vergilerimizle para kazaniyorlar ne bir bilim ne uretim hicbir sey yok.. Buralarda ne uretim yapilir, ne bilim yapilir nerde gordun bunlari sen ? Itu'yu sen istersen Celal Sengor'e sor :lol: adam orda ogretim gorevlisi oldugu halde; '' hicbir halt yapilmiyor, uni. diyemezsiniz buraya, sizin yerinizde olsam vergi falan vermem! '' diye ortaliklarda bagiriyordu... Daha gecen uzun yillardir Hacettepe'de duran  Timeo Hominem Unius Libri, "Tek kitaplı insandan korkarım.." sozlu bir heykeli sirf dine zarar veriyor diye kaldirttilar bu mudur bilim yapmak ? Bilimden anlayan bir adam koskoca universitede bulunan bir heykeli kaldirtir mi ya da ciddende bu uni. lerde bilim yapiliyorsa rektorun ya da her ne kim olursa olsun buna gucu yetebilir mi ? Yahu evrimi redden bir ulkenin uni. lerini dunya siralamasina sokabiliyorsun ya bir sey demiyorum sana.

Alıntı

burasını suudi arabistan,pakistan veya hindistan mı zannettin it oglu it ?

Senin yasadigin ulkeden haberin olmadigi gibi diger ulkelerden de haberin yok cok zavallisin kiyamam sana.. :D Ulan zaten ben TR'yi Pakistan ya da Hindistan zannedemem ki ? Senin aklin aliyor mu bunu ? Pakistan diye kucumsedigin ulke nobel odullu fizikci cikarmistir hemde kendi universitesiden.. Hintlileri asla kucumseme! Bu adamlar batinin ciddi sekilde muhendisligini olusturan bir millettir, cok caliskanlardir bircok çip firmasinda iyi konumda calisiyorlar.. Hindistan daha gecende tek seferde 20 uyduyu tasiyan mekigi uzaya firlatti, TR bunlarla bir olabilir mi ? TR dedigimiz ulkede hala dini seyler tartisilmakta, siyasetcilerin agzindan arapca kelimeler eksik olmuyor..

Alıntı

Burası M.K.Ataturk'un ülkesi'dir.

Bu halk aziz Ataturk'e coktan ihanetini edip nankorlugunu yapti... Bosuna comarlarin oldugu yere sanki Ataturk'un marifetiymis gibi bos bos konusup adamin sinirini bozma! Daha ne dedigini bilmiyorsun adamin kemiklerini sizlatacaksin. Bu halk Ataturk'un pesinden gitseydi CHP programini layıkıyla uygulasaydi suan cok daha medeni bir yerde olurduk islam pisligininde etkisi minimumda olurdu ciddiye bile alinmazdi...

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Asisvénia said:

Saydigin universitelerin kulubeden bir farki yok hepsinde 70 yaslarinda profesorler bombos oturarak bizim vergilerimizle para kazaniyorlar ne bir bilim ne uretim hicbir sey yok.. Buralarda ne uretim yapilir, ne bilim yapilir nerde gordun bunlari sen ? Itu'yu sen istersen Celal Sengor'e sor :lol: adam orda ogretim gorevlisi oldugu halde; '' hicbir halt yapilmiyor, uni. diyemezsiniz buraya, sizin yerinizde olsam vergi falan vermem! '' diye ortaliklarda bagiriyordu... Daha gecen uzun yillardir Hacettepe'de duran  Timeo Hominem Unius Libri, "Tek kitaplı insandan korkarım.." sozlu bir heykeli sirf dine zarar veriyor diye kaldirttilar bu mudur bilim yapmak ? Bilimden anlayan bir adam koskoca universitede bulunan bir heykeli kaldirtir mi ya da ciddende bu uni. lerde bilim yapiliyorsa rektorun ya da her ne kim olursa olsun buna gucu yetebilir mi ? Yahu evrimi redden bir ulkenin uni. lerini dunya siralamasina sokabiliyorsun ya bir sey demiyorum sana.

Celal şengörmüş. Haoahoahaoha. Dingil ! celal şengör ezandan yana bir lavuk, ayrıca hz.muhoya toz kondurmaz, saygı duyulması gereken birisi der. Şengör denen dangalak kim ? caner taslaman denen hıyardan hiçbir farkı yok. İşin gücün sadece boklamak. Ben süperiz hiperiz vs. demiyorum. Çok zeki gençler var bu ülkede. Üniversitelerde süper çocuklar var. Sen gerçi nereden bilecen ? Kötü örnekler vererek tüm toplumu boklayamazsın. Ben her toplumdan veririm kötü örnekler. Sen pessimist birisin.Olumlu yönden bakamıyorsun. Bak sana soru soruyorum, adam gibi cevap ver, yoksa kobrayı boynuna dolayıcam :D iyi düşün. Bilemezsen Süper Zenci Tanrısı sana sonsuza kadar mokoko cezası verecek. Al sana soru. Sen cevapla, bu soruyu bir de ben cevaplayacağım.(Ki benim cevabım iktisat tarihi biliminden olacak) gömecem yani, ayrıca sana birşeyler öğretmiş olacam.Sayemde biraz daha kültürlü olacan. Aslında bana teşekkür etmen lazım.Neyse,soruyu cevapla.

Sen batının neden bu kadar gelişmiş oldugunu biliyor musun ? hadi yaz bakalım. Avrupanın ekonomik gelişmişliğinin temelleri nelerdir? 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, impressivo yazdı:

Celal şengörmüş. Haoahoahaoha. Dingil ! celal şengör ezandan yana bir lavuk, ayrıca hz.muhoya toz kondurmaz, saygı duyulması gereken birisi der. Şengör denen dangalak kim ? caner taslaman denen hıyardan hiçbir farkı yok. İşin gücün sadece boklamak. Ben süperiz hiperiz vs. demiyorum. Çok zeki gençler var bu ülkede. Üniversitelerde süper çocuklar var. Sen gerçi nereden bilecen ? Kötü örnekler vererek tüm toplumu boklayamazsın. Ben her toplumdan veririm kötü örnekler. Sen pessimist birisin.Olumlu yönden bakamıyorsun. Bak sana soru soruyorum, adam gibi cevap ver, yoksa kobrayı boynuna dolayıcam :D iyi düşün. Bilemezsen Süper Zenci Tanrısı sana sonsuza kadar mokoko cezası verecek. Al sana soru. Sen cevapla, bu soruyu bir de ben cevaplayacağım.(Ki benim cevabım iktisat tarihi biliminden olacak) gömecem yani, ayrıca sana birşeyler öğretmiş olacam.Sayemde biraz daha kültürlü olacan. Aslında bana teşekkür etmen lazım.Neyse,soruyu cevapla.

Sen batının neden bu kadar gelişmiş oldugunu biliyor musun ? hadi yaz bakalım. Avrupanın ekonomik gelişmişliğinin temelleri nelerdir? 

Ne boş tartışmalar yapıyorsunuz arkadaşım.. Bizim batının bilimini alıp doğununda iyi şeyleri bulup alıp kendimizi geliştirmeliyiz batıya boş yere düşmanlık yapmak bence salaklık olur tabikide mesafeli davranacağız onlar bizden nefret ediyor bizde etmeliyiz fakat ortada akılcılık-bilimide reddetmemek gerekir.

Celal hoca hakkında ben size katılıyorum. Bazı zamanlar çok boş ve saçma konuşuyor ama taslaman gerizekalısı ile karşılaştırmak yanlıştır. Bu toplumu en iyi ve doğru eleştirip dinleride tehlikeli olarak görür Celal hoca.

tarihinde whocares tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...