Jump to content

İnsan né ister?

Recommended Posts

Arkadaşlar delircek gibi oluyorum yardım edin ilk olarak insan öldükten sonra bilibasitlik mi ister sonsuz yaşammı ve reakarnasyon olma ihtimali nedir vede bu ölüm sonrası bilincsizlik olayı kacamdan çıkmıyor korkmuyorm ama sürekli o aklıma geliyo bişey olunca o tetikleniyoor. Ve Dış dünyadaki işlerimi yapamıyorum psikolojik yardim edin ve bi sitede bi adam sende cin var dedi öf not: müslümanım kararsızım

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Doremi yazdı:

Arkadaşlar delircek gibi oluyorum yardım edin ilk olarak insan öldükten sonra bilibasitlik mi ister sonsuz yaşammı ve reakarnasyon olma ihtimali nedir vede bu ölüm sonrası bilincsizlik olayı kacamdan çıkmıyor korkmuyorm ama sürekli o aklıma geliyo bişey olunca o tetikleniyoor. Ve Dış dünyadaki işlerimi yapamıyorum psikolojik yardim edin ve bi sitede bi adam sende cin var dedi öf not: müslümanım kararsızım

kardeş tahminim o ki muhteşem bir aleme geçiş olacak bedeni kafana takma beden toprak olacak ancak ruhun tamamen bambaşka bir yere geçiş yapacak ve orda kıyametin çıkmasını bekleyecek hatta kurana göre uyanış başladığında uykudan uyanmış gibi hissedeceğiz ve hatta soracakmışız kim uyanrıdı bizi diye.

dünyayı salla dünya tamamen çilehane eğerki inançlıysan birde elinden geldiğince Allahın emirlerini yerine getirmeye çalışıyorsan o zaman işte senin için muhteşem bir gün olacak.

cin konusuna gelince onlar zaten heryerde ve devamlı bizlere şeytanla bir olup vesveseler vermekteler buda cinlerin vesvesesi olabilir insanlığı umutsuzluğa sevketmek için çalışıyorlar o sebeple dua et Allaha sığın ve tövbe et ve ölmeden önce ölmeye çalış dünyanın sahte zevklerine aldanma onlarla savaş zaten belli noktadan sonra yaşama isteği kalmıyor biran önce ölüp yerine gitmek istiyorsun tıpkı gece gündüz çalışıp sınava hazırlanıpta sınava girdikten sonra sınav sonuçlarını bekleyen bir öğrencinin heyecanı gibi ölmeye karşı güzel bir heyecan beslemeye başlıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NoOneCares yazdı:

in, cin, peri. Masal masal!

Cin diye bir halt olsa idi, önce dinsizlere musallat olmazmıydı? Bu gibi sitelerdeki dinsizler gırgır olsun diye bu in cin masalları ile bu kadarmaytap geçerken sana Musallat okup ta onlara OLAMAMALARI normal mi?

Neden cinlere inanmayanların olduğu ortamda sahtekar cinciler cin çağırmakta başarısız olurlar? 

Yada neden büyü ve muskacılar inanmayanlara etki etmeyeceğini söylerler?

Bu sorulara mantıklı yanıt verir isen, problemini çözme yolundaki en önemli adımı atacaksın.

Tabi bu söylediğim şeyker dinlerdeki Cin tanımı için geçerli. Kurt adamdan korkmuyor isen, cinlerden korkmana da gerek yoktur.

Bilmediğin tehlikeli enerji akımı-varlık gibi olgulardan korkuyor isen, ona diyecek sözüm yok! Manitunun takdiri

Peki diğer konuya ne diyosun

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Doremi yazdı:

Arkadaşım cin yok, reankarnasyon yok, sonsuz yaşam yok, öldükten sonra hiç bir yere gitmiyorsun alıştır kendini buna bunlar hayatın gerçekleri, bunlar beyninde olan şeyler.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, charm yazdı:

Arkadaşım cin yok, reankarnasyon yok, sonsuz yaşam yok, öldükten sonra hiç bir yere gitmiyorsun alıştır kendini buna bunlar hayatın gerçekleri, bunlar beyninde olan şeyler.

Ya surekli kafamda bisey yok olcaz diyo vss v.s muslumanim suan ama nabcam

Sitelerde Paylaş

Bence biraz bilimsel belgesellere ve makalelere göz at, bu gün insanlığın ne bildiğini ne bilmediğini öğren bu sayede neyin uydurma olduğunu anlarsın, kahveni al biraz George Carlin izle kendine gelirsin, gerçekleri söyleyen insana ihtiyacın var gibi geldi bana çünkü kafandaki soruların saçma olduğunun zamanını çaldığının sende farkındasın.

Sitelerde Paylaş

bütün bu varsayımlar "ruh" denen ne idüğü belirsiz palavradan geliyor...

yok kardeşim ruh-muh. dolayısıyla gideceği bir yer de yok. diğer hayvanlar nasıl doğup, yaşayıp, ölüyorsa; bizler de evrimin kıyak geçtiği zeki memeliler olarak solucan yemi olacağız. acı ama gerçek.

Sitelerde Paylaş

Ya ben korkmuyorum yok olmaktan falan zaten anlamıcaz uykuya dalmadan önceki garip dakikalar gibi herşey bitcek bi anda ama sürekli yok olcaz diye bişey dönüo kafamda bi ateistarkadaşım beynin artık ateizmi seçmiş sen oyalıosun oda olmak için hatırlatıyo demişti

Sitelerde Paylaş

Sonsuz yaşam ihtimali bence yok. ama reenkarnasyon benzeri bir durum belki olabilir.

Diğer taraftan, genel olarak evrendeki hayat dersek, o sonsuz olabilir.

Ancak bunlar insanı neden endişelendirsin ki..? "Hayvan olabiliriz" diyorsanız, zaten hayvanlar genelde bebek zekasına sahip olduğu için, bebeklikten ne kadar kötü şey hatırlıyorsanız, ancak onu yaşarsınız.

Adaleti sağlamak amacıyla doğadaki bir gücün sizi yediğiniz bir hayvan yapması gibi şeyler, bence olası değil. çünkü böyle bir amacı olan, bu adaletsizliğe baştan izin vermez.

İkinci bir hayat ile adaleti insanlar sağlayabilir. ama o da şimdilik biraz zor görünüyor.

Işık hızının çok üzerine çıkılarak zamanda yolculukla ilgili bazı düşünceler var. ama ulaşılan ortam sadece geçmişin görüntüsü de olabilir?

Bu açıdan bazı sağlam teoriler üretmek için henüz erken. yine de ikinci yaşam imkansız değil.

Sitelerde Paylaş

Biz bilmesek, fark etmesek de bu dünyaya zaten izimizi bıraktık. Biri bizle vakit geçirdi, belki birinin fikirlerini, davranışlarını etkiledik, ölümümüzden sonra da bu dalgalanma sürüp gidecek eğer hâlâ tatminkâr olamıyorsan “hayatını iyi yaşamadığına inanıyorsun” demek olabilir, korkularının temelinde bu yatıyor olabilir, bu yüzden bundan sonra kendini gerçekleştirmeye, tanımaya, geliştirmeye çalışmalısın, bence.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...