Jump to content

Yıl 619 ... 19 Mucizesi(!)

Recommended Posts

Yalnız biraz bekleyin beyler daha Reşat 'bilgisayar programlari ve Edip gelmedi. Sizi nasıl ikna etsem? Hah huriler,savaş,ganimet. Gerçi 19' u görüp ayağı yere basan bir imana sahip olup üzerinde 19 melek var diye yanlış çeviriler yapmanızı istemezdim ama 1350 yil sonra dogmaniz falan lazımdı sansiniza küsün artık:(

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Bugün müslümanım diyenlerin büyük çoğunluğu, Muho döneminde yaşasalardı, bu kafa yapılarıyla, kesinlikle ona karşı çıkacaklardı." demişti: Edip YUKSEL denen arkadaş.Adam kendisinden ve beynini zktiği müritlerinden bahsediyor aslında.! 19'a inanan ahmaklar o dönem yaşasalardı,mucize getir de öyle inanalım deyip, ateist olacaklardı işin gerçeğinde. Ama gel de anlat !

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, impressivo yazdı:

"Bugün müslümanım diyenlerin büyük çoğunluğu, Muho döneminde yaşasalardı, bu kafa yapılarıyla, kesinlikle ona karşı çıkacaklardı." demişti: Edip YUKSEL denen arkadaş.Adam kendisinden ve beynini zktiği müritlerinden bahsediyor aslında.! 19'a inanan ahmaklar o dönem yaşasalardı,mucize getir de öyle inanalım deyip, ateist olacaklardı işin gerçeğinde. Ama gel de anlat !

Aynen.

Sitelerde Paylaş
On 15.09.2016 at 14:29, Tanah-Gospel Theologist said:

Aynen.

Bil bakalım, bu sözleri söyleyen kim ? 

kurana olan inancınız, atalarınıza olan inancınızdan dolayııdır!, yoksa,gerçeği aradığınız yooookkk ! siz atalarınıza tapan putperest,güçperest ataperest  insanlarsınız. Çünkü insanların çoğu kurana göre münafıktır,müşriktir yalancıdır. 

Kuranda çeşitli bilimlerle ilgili ayetler var. 4.surenin 8.ayeti; kuranı incelemiyorlar mı? Eğer o allah katından başka yerden olsaydı,onda bisürü çelişki bulurlardı. Bu sadece içinde çelişkiler olmadığı anlamında değil ! Kurandaki ayetler ile doğadaki kanunlar arasında hiçbir çelişki yok anlamında. Kuranda matematiksel bir çelişki de yok. üzerinde 19 var.Bu kitap mucize (kuran) . Kanıtım şu. Kendisi tamamıyle ilahı bir kitap oldugu ispatlanınca,burdaki sözlere de inanmak durumundayım .Ayrıca kendi hayatımda da bizzat yaşadığım mucizevi olay var.Benim hayatımdaki sadece beni bağlıyor. Ve benim bu konuda zerre kadar kuşkum kalmıyor. Bir ateistin kuşkusu varsayımdır. Bilimsel araştırmalar nedir ? Birer tecrübe, gözlüyoruz. Belli sonuçlara varıyoruz, sonuçlarda çelişen bişey olursa modifikasyon yapıyoruz. Yani,bazen de tümden gelimle tüme varımı karıştırıyoruz. Bu evrende kurallar var diyoruz, belki %99 , ama %100 kesinlik yok. 

19nedir ? 74.sure; 19 sistemi kuranın allah kelamı oldugunu ispatladıgı gibi mevcut sıralamayı da aynı şekilde doğruluyor. tesadüfen olması mümkün değil. mısırlı abdulrezzak neufel,bir mısırlı Hz Reşad'ın arkadaşıymış.İşte vaaz veriyor kuran hakkında, bi bakıyor, dünya ve ahiret kelimeleri 115 er kez geçiyor. İlgisini çekiyor, bazı kelimelerde matematiksel özellikler var. "De ki" ve "onlar dediler " ifadeleri 332 'er kez geçiyor. ay kelimesi tekil olarak 12 kez geçiyor. gün kelimesi tekil olarak 365 kez geçiyor. Tabii kafanızda uyduruk hadislerle oluşmuş bir islam varsa, arab kültürüyle karışmış falan ;;; hemen vövöövövöö diye karşı çıkarsınız.  vs.....

İnsanlarımız o kadar cahlleştirilmiş ki;  maaalesef din adamlarımızın hepsi zır cahil ! ebu cehil hepsi de. Tamam hepsi değil, çoğu ebu cehil !!! Yav, insan biraz aklı başında bir insansa,,, ooooo  365 güne bi dur,, mucize dersin yav !!! 

1967 - Neuffel 

1969- Rashad >, 1974 yılında 19 u keşfediyor. Bir mucize.  2.sure 106 ayet de ne diyor. Bir ayet,bir mucize unutulsa,unutturulsa, allah bir benzerini ve daha iyisini getirir....bla bla ;; sıkıldım yazmaktan,,, bu kadar saçma sapan konuşan bir herif görmedim... 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, impressivo yazdı:

Bil bakalım, bu sözleri söyleyen kim ? 

kurana olan inancınız, atalarınıza olan inancınızdan dolayııdır!, yoksa,gerçeği aradığınız yooookkk ! siz atalarınıza tapan putperest,güçperest ataperest  insanlarsınız. Çünkü insanların çoğu kurana göre münafıktır,müşriktir yalancıdır. 

Kuranda çeşitli bilimlerle ilgili ayetler var. 4.surenin 8.ayeti; kuranı incelemiyorlar mı? Eğer o allah katından başka yerden olsaydı,onda bisürü çelişki bulurlardı. Bu sadece içinde çelişkiler olmadığı anlamında değil ! Kurandaki ayetler ile doğadaki kanunlar arasında hiçbir çelişki yok anlamında. Kuranda matematiksel bir çelişki de yok. üzerinde 19 var.Bu kitap mucize (kuran) . Kanıtım şu. Kendisi tamamıyle ilahı bir kitap oldugu ispatlanınca,burdaki sözlere de inanmak durumundayım .Ayrıca kendi hayatımda da bizzat yaşadığım mucizevi olay var.Benim hayatımdaki sadece beni bağlıyor. Ve benim bu konuda zerre kadar kuşkum kalmıyor. Bir ateistin kuşkusu varsayımdır. Bilimsel araştırmalar nedir ? Birer tecrübe, gözlüyoruz. Belli sonuçlara varıyoruz, sonuçlarda çelişen bişey olursa modifikasyon yapıyoruz. Yani,bazen de tümden gelimle tüme varımı karıştırıyoruz. Bu evrende kurallar var diyoruz, belki %99 , ama %100 kesinlik yok. 

19nedir ? 74.sure; 19 sistemi kuranın allah kelamı oldugunu ispatladıgı gibi mevcut sıralamayı da aynı şekilde doğruluyor. tesadüfen olması mümkün değil. mısırlı abdulrezzak neufel,bir mısırlı Hz Reşad'ın arkadaşıymış.İşte vaaz veriyor kuran hakkında, bi bakıyor, dünya ve ahiret kelimeleri 115 er kez geçiyor. İlgisini çekiyor, bazı kelimelerde matematiksel özellikler var. "De ki" ve "onlar dediler " ifadeleri 332 'er kez geçiyor. ay kelimesi tekil olarak 12 kez geçiyor. gün kelimesi tekil olarak 365 kez geçiyor. Tabii kafanızda uyduruk hadislerle oluşmuş bir islam varsa, arab kültürüyle karışmış falan ;;; hemen vövöövövöö diye karşı çıkarsınız.  vs.....

İnsanlarımız o kadar cahlleştirilmiş ki;  maaalesef din adamlarımızın hepsi zır cahil ! ebu cehil hepsi de. Tamam hepsi değil, çoğu ebu cehil !!! Yav, insan biraz aklı başında bir insansa,,, ooooo  365 güne bi dur,, mucize dersin yav !!! 

1967 - Neuffel 

1969- Rashad >, 1974 yılında 19 u keşfediyor. Bir mucize.  2.sure 106 ayet de ne diyor. Bir ayet,bir mucize unutulsa,unutturulsa, allah bir benzerini ve daha iyisini getirir....bla bla ;; sıkıldım yazmaktan,,, bu kadar saçma sapan konuşan bir herif görmedim... 

Edip Yüksel'in Kurani anlama Metodolojisini çözemedim hadisler uydurma diyor da Kurani bugüne getirenler de aynı insanlar nasıl inanıyosun? Bir de diyor ki en eski Tevrat nüshalarinda da 19 varmış nerde mk daha biz Kurandakini göremedik. Biz bakıyoruz 400 küsür tane gün çıkıyor, Edip özne olarak alınanlari sayacaksin falan filan kendi totosundan yöntem uyduruyor.

Ayruca bir mucize olsa idi onun için ne matematik ne Arapça ne bilgisayar programlarına gerek kalmazdi apaçık ortada olurdu ve kimse üzerinde tartışmaz kinse keşfedilmesi için 14 Asır beklemek zorunda kalmazdı. Bu 19dan haberi olmadan ölen insanlara da haksızlık olur mesela belki ben Kuranin ırkçı , sapık ayetlerinden nefret ediyorum ama 19u bilsem " Gerçek İslam bu değil" diyip inanacagim?  Belki ben Arapça öğrenmek zorunda kalmak ve gün saymak istemiyorum edipin zikik mantığı bunları es geçer.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

E ateyizler  kuranda 19 mucize var dediyimizde neden kızıyorsunuz bende bir tane buldum allahın hikmeti işte,

Örnek BİR ERKEKTE 2 salanan bir tullanan var dimi basitden gidiyorum ne yaptı  3. üçle 19 çarpıtınmı  57 eder dimi böl üçe  geriye NE KALDI 19 BUDAMI YALAN EY ATEYİZLER BU ÖRNEYİ VERDİYİM İÇİN AFINIZA SIĞINIYORUM

s%C3%9Cntes%C4%B0zheykel.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.09.2016 at 12:33, güven yazdı:

E ateyizler  kuranda 19 mucize var dediyimizde neden kızıyorsunuz bende bir tane buldum allahın hikmeti işte,Örnek BİR ERKEKTE 2 salanan bir tullanan var dimi basitden gidiyorum ne yaptı  3. üçle 19 çarpıtınmı  57 eder dimi böl üçe  geriye NE KALDI 19 BUDAMI YALAN EY ATEYİZLER BU ÖRNEYİ VERDİYİM İÇİN AFINIZA SIĞINIYORUM

sen ilkönce türkçe yazmasını öğren, cahil !  tullanan ne demek ? ayrıca imla diye birşey de var. Ne yazdığın anlaşılmıyor. O kadar mesaj atmışsın,ama hepsi boş galiba.Olumlu yönden bak, cahil arkadaşım. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, dindar07 yazdı:

sen ilkönce türkçe yazmasını öğren, cahil !  tullanan ne demek ? ayrıca imla diye birşey de var. Ne yazdığın anlaşılmıyor. O kadar mesaj atmışsın,ama hepsi boş galiba.Olumlu yönden bak, cahil arkadaşım. 

EY kafir senin allahın türçe biliyormu? bilseydi bu gün ezan kuran türçe okunurdu en azından sebin allahın kadar cahil deyilim. tullananı   siz nerden bileceksiniz:D CAHİL  kim bak allahınmı yoksa benmiyim  sayın arap dansözü

MUDDESSİR-27: AYET: Sekar'ın ne olduğunu sen nereden bileceksin?:D
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, güven yazdı:

EY kafir senin allahın türçe biliyormu? bilseydi bu gün ezan kuran türçe okunurdu en azından sebin allahın kadar cahil deyilim. tullananı   siz nerden bileceksiniz:D CAHİL  kim bak allahınmı yoksa benmiyim  sayın arap dansözü

MUDDESSİR-27: AYET: Sekar'ın ne olduğunu sen nereden bileceksin?:D

İyi , bu sefer yazı yazarken yardım almışsın. puhahahhahhaha :D gerzek Güven ! sana çok gıcık kaptım nedense. Bu arada kafir sensin, moloz !!!!! Ezan, arapça okunur. Namaz da arapça kılınır. İstersen türkçe de yapabilirsin ibadetlerini, kimse sana birşey demez. Gerçi tembelin tekisindir sen. Çıkarın için yaşayan bir molozsun. Uyuz herif, senden nefret ediyorum. Zaten başka başlıkta da beni çok sinirlendirmiştin. Uyuzun birisin. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, dindar07 said:

İyi , bu sefer yazı yazarken yardım almışsın. puhahahhahhaha :D gerzek Güven ! sana çok gıcık kaptım nedense. Bu arada kafir sensin, moloz !!!!! Ezan, arapça okunur. Namaz da arapça kılınır. İstersen türkçe de yapabilirsin ibadetlerini, kimse sana birşey demez. Gerçi tembelin tekisindir sen. Çıkarın için yaşayan bir molozsun. Uyuz herif, senden nefret ediyorum. Zaten başka başlıkta da beni çok sinirlendirmiştin. Uyuzun birisin. 

Sanırım senin psikolojik sorunların var, yahu bir insan hiç görmediği bir insandan neden nefret eder ki? Adam sana ne yaptı? Alt tarafı dinini, putunu eleştirdi, bir insan bu kişi benim dinimi, putumu, beni eleştiriyor diye o kişiden nefret eder mi? Nasıl bir karakter var sende?

Sitelerde Paylaş

7 saat önce, dindar07 yazdı:

Çokta umrumdaydın bana gıcık gitin diye  ben kimseden yardım almam koçum ben neysem oyum dinayet bok gibi para harcıyor desin bundan sonra türçe okuncak kuran ezan  kadın tarladır gelini z****ken ahzap 50 ayetini  okuyan ne güzel müslüman olurdu dimi nah diyebilir foyanız ortaya çıkar diye amaan kuran arpca daha makbülmüş arapca okuya okuya beyinleriniz sulanmış.

arpcadirba%C5%9Ekad%C4%B0ldedey%C4%B0l.j

Sitelerde Paylaş

14.4 - Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah'ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

DİNDOŞ  BENİM PEYGAMBERİM NERDE YOSA SENMİ YEDİN

Sitelerde Paylaş

Dindar salagi bak mesela Yahudi inancında Tanrıyi kesin kavramlarla tanımlamak yasaktır. Tevrat'ın bu ayeti bundan bahsediyor başka anlamlara gelemez demek de yasaktır. Çünkü tek Tanrı da olsa onu kavramların veya sözcüklerin arasına kısıtlamak onu sıkıştırmak onu puta dönüsturur çünkü Tanrıyı bildiginiz an o artık insani kavramlarda sözcüklerde kalakalmis tapinilan bir put olur.tefsirde de yorum üstüne yorum üstüne yorum yaparlar ki kesin bir tefsir net bir tek ve biricik yorum çıkmaz ritueller dışında.

Keşke her şeyi doğru veya yanlış kopyalarken dindoslarin bu özgür tefsir anlayışıni da kopyalasaymis.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...