Jump to content

Bir sonraki darbe...

Recommended Posts

Cumhuriyetçi, laik ve seküler kesimde inanılmaz bir rahatlık görüyorum, hem de öyle bir rahatlık ki, pembe bir dünyanın içinde gözleri boyanmış. Çoğu 15 Temmuz'dan sonra demokrasi sevdalısı olacağım diye AKP'ye eğilmeye başladı bile. Kendileri bunu bilinçli olarak söylemese de bilinçsiz bir şekilde akp'nin günahları silindi hafızalarından. Kafalarında şu var: darbedense akp'yi tercih ederim. Açıkça akp'yi desteklemektir, farkında değiller.

Bugün görüyoruz, askeri okullar kapatılıyor, komutanlıklar dışarı çıkılıyor ve sivilleştirme adı altında orduya da islamcı bir şekil vermek için orduya sivillerden de alım yapılacağı gibi düzenlemeler birer birer geçiriliyor. Amaç: Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik yapısının ''tek'' koruyucusu orduyu da dağıtmak ve bitirmek. Ülkenin her tarafı ele geçirilmiş ve talan edilirken ordu içinde hem dayandığım bir kesim vardı: atatürkçüler. Yanlış, anlamayın, her ota boka darbe yapılmasını destekleyen biri değilim ama ülke iyice raydan çıkınca(rejim) güvencem olacak bir kesim vardı ve rahattım. Görüyorum ki o da dağıtılıyor, son kale elden gidiyor. İster kabul edin, ister etmeyin,  bu kale bu cumhuriyetin koruyucusudur, hatta tek koruyucusudr ve üstünde hiçbir kruum,kuruluş,dernek falan yoktur. Ağzında cumhuriyetin koruyucusu olduğunu iddia eden dernekler, seküler kesim yan gelip yatmaktadır ve artık zaten bırak sokağa dökülmeyi ağzından bir kelime bile edememektedir, halleri ortadadır. Bu aciz ve hiçbir şey yapmayan, yapamayan kesim cumhuriyetin koruyucusu ol-maz ve ol-a-maz arkadaşlar. Ben bunları orduyu yüceltmek amacıyla yazmıyorum, gerçek olduğu için yazıyorum ve tekrar ediyorum : ordu dışında cumhuriyeti koruyacak hiçbir kurum,kuruluş ve dernek yok-tur! Silahlı olmayan bir güç neye yarar, ne yapar! Sokağa çıkıp cumhuriyet, laiklik diye bağırmak hiçbir şeye çözüm olamaz, ne laikliği ne cumhuriyeti geri getirir, Akp talanına devam eder, teokratik rejimi de getirir. Silahlı güç dedim, AKP kendi kitlesini çoktan silahlandırmayı ve paramiliter bir güç kurmayı çoktan kafaya koymuştur, bugün akpli milletvekilleri 'darbelere karşı halkın silahlanması' gibi bir mevzudan bahsediyor, yani açıkça paramiliter bir güç oluşturmayı vurguluyor. SİZİN GÜCÜNÜZ NEDİR? Sizin ordudan başka bir gücünüz yok arkadaşlar, bunu iyi vurguluyorum. Farkında olmanızı istiyorum. AKP'nin orduya açtığı savaşın sebebi de budur. Bizim kadar onlar da bu gerçeğin farkındalar ve bu savaşın sebebi de bu. Bu iş darbe karşıtlığı ile bitmez, darbe karşıtlığı çözüm değildir, darbeye hayır sloganı açıkça akp'nin sloganıdır, bu sloganı kullananların açıkça yarısından fazlası akplidir. Ömer halisdemir'i profil resmi yapan facebook hesaplarını inceleyin, açıkça yarısından fazlası akplidir. Bu gerçek gözden kaçmamalı. Bir savaşsa savaş verilecek, ya bir iç savaş ya darbe ya da teokratik bir devrim yaşayacağız. Ben bunların arasında en az zararlı seçeneğin darbe olduğunu söylüyorum. Bu böyle git-mez ve gidemez, gitmemeli. 

Benim gözlerim açıkça cemaatten boşalan yerlere yerleşen ergenekoncu tayfa. Terfi edenler bile var geri alındıktan sonra. Ben bunların akp'ye boyun eğdiğini düşünmüyorum ve birşey yapacaklarına emin olabilirsiniz.

tarihinde albatillademir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gerçekçi değil işte. herkes aynı şeyi söylüyor siz ülkenizi tanımıyorsunuz.

bu ülke müslüman ülke. atatürk inkılaplarını ülkenin ne kadarı benimsiyor?

ayrıca seçiliyorlar kardeşim. ortada demokratik olmayan birşey yok. 

bu ülke böyle yönetilmek istiyor ve liderleri de belli. buyur. herşey ortada. demokratik olmayan şekilde bir talebiniz olamaz ki. buna hakkınız yok.

cehaletse cehalet böyle istiyor ülkenin en az %50 si. 

iç savaş olsa ne olacak kim bilir kaç sene sürer sonunda ne olacak? ne olabilir yani? ege akdeniz havzasında atatürkçü kesim bir devlet kurabilir mi? var mı bu ihtimal? polis çoktan düştü askeriye de düşmek üzere. nasıl bir iç savaş olabilir, hangi güçle?

karşında dini imanı için tankın altına yatan cahil cesaretli kekolar var. neler yaşanabilir bir iç savaşta haberin var mı?

ülke cehennemi yaşar. bildiğin cehennemi. ne zaman ki senin özgürlüğün gidiyor o zaman feveran edersin. şuan böyle bişy var mı? biza karışıyorlar mı şunu yapma bunu etme diye? tamam toplumda bazı örnekler var gündelik hayatta ama devlet eliyle bir zorlama yok.

ben bu iç savaş söylemlerini doğru bulmuyorum. başka başlıklarda da belirttim herkes birbirine saygılı olduktan sonra bize ne kim müslüm. yani bunun konusu olmalı.

açlıktan köpek yedi suriyeliler, burada benzer şeylerin yaşanmayacağı ne malum? hangi dava bu duruma mazeret olabilir ki?

tarihinde jumanji35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, haci yazdı:

Bir sonraki darbeyi bekliyoruz. Pabucun teki düştü. Bakalım diğeri ne zaman düşecek? Ama düşmesi gerekiyor. Böyle gidemez.

Hacıvat,

Sizingibilerin papucu dama atılalı çok oldu.

Haberin yok mu?

Ama umut fakirin ekmeğidir, bunu unutmuşum.

Hiç unutma artık bu saatten sonra, Yeni Türkiye'de...

Sizler gibilere asla ama asla yer yoktur..

Gerekirse kafalarına vura vura bunu kabul ettireceğiz...

Dahiliye Vekaletinin söylediği gibi...

"Ya herro, ya merro"

Sitelerde Paylaş

Demokrasi nobeti tutanlara bakiyorum, bir tane muhalif yok :) (Twitter, facebook gibi ortamlarda)Darbeye karsi sokaga inenler akpli kesimdi, amac demokrasi degil akp idi. Ben darbe karsitligi oldugunu dusunmuyorum turkiye'de. Muhalif kesimde ciddi bir destek var, sadece dile getiremiyorlar bunu, sakliyorlar.Darbe imkansiz birsey degildir su saatten sonra bile, ortam uygun olmali. Iyice boka sariyor da. 

tarihinde albatillademir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, reloaded1789 yazdı:

Sizler, kendini eski Türkiye'nin sahipleri sayanlar...

Bizler ise, Yeni Türkiye'nin bekçileriyiz...

Hadi biz eskiyiz diyelim. Eski olmamız daha güçlü ve kuvvetli olmadığımız anlamına gelmez.

Yeni Türkiye diye bir ülke mi var? Yoksa siz bir fantezi aleminde mi yaşıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

Hadi biz eskiyiz diyelim. Eski olmamız daha güçlü ve kuvvetli olmadığımız anlamına gelmez.

Yeni Türkiye diye bir ülke mi var? Yoksa siz bir fantezi aleminde mi yaşıyorsunuz?

Eski demeyelim, daha doğrusu miadını doldurmuş ve çöpe atılmış dersek daha yerinde bir ifade kullanmış oluruz...

Yeni Türkiye, Ulu Önder Büyük Kurtarıcı, Yüce Başbuğ Balkanların ve Ortadoğunun Lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bir ülkedir...

Amerika'da Cia'nın kucağında yaşadığınız için bunu anlamayabilirsiniz...

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, reloaded1789 yazdı:

Eski demeyelim, daha doğrusu miadını doldurmuş ve çöpe atılmış dersek daha yerinde bir ifade kullanmış oluruz...

Yeni Türkiye, Ulu Önder Büyük Kurtarıcı, Yüce Başbuğ Balkanların ve Ortadoğunun Lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bir ülkedir...

Ükeyi soydu mahfeti şerfsiz hala onun götünü yalıyorsun

tay%C4%B0pb%C4%B0lerz%C3%9Ck.png

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, reloaded1789 said:

Dilini korkak alıştırma: Bu kadar yalakalıkla 'Dünya Lideri' demeliydin. Yakışır.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin seçimlerde halkının 1/4 ü CHP ye rey veriyor .Yani bu aşağı yukarı şu demektir. Yüzde yirmibeş halk laiktir.Gerisi ise İslamcı ve anti laik!Böyle bir durumda darbelerden umut beklemek akıl ve mantık dışıdır. Önemli olan %75 Gayrı laik halkın görüşlerinin değişmesidir.Buda ancak ve ancak EKONOMİNİN ODUNUNU yiyerek olabilir! Bırakın yobazlar şimdi mıçtıkları bu Ülkeyi PKK dan FETÖ den temizlesinler.Ama şuda varki şartlar değişiyor.Enerjileri bir anda kesiliverir.Aynı İran gibi büyük bir şımarıklıkla Batıya ve ABDye kafa tutarak adeta Solcularlada yarışıyorlar:))Batı ve ABD ise neredeyse Türkiyeyi gözden çıkarmak üzeredir.Krediyi ve sıcak parayı bulamadıklarında sanıyormusunuzki bu %75 Halk kesimi genede herşeye rağmen Möööööslümanlık diyecekler?İnsan içinde Toplum içinde en güzel terbiye Dinsizlikle sınanmaktır.Dinsizlik ise YAŞAMSIZLIKTIR!Şimdi neredeyse herkesin arabası var,Lüks Cep Telefonu İnterneti var diye övünüyorlar.O Bankaların Batının ödünç verdiği paralara dayanılarak halka dağıtılan Kredi kartları bir kalksın bakalım?!Hükümet Memurunun ve Emeklisinin maaşını dahi ödeyemeyeceği duruma bir girsin hele!İşte o zaman göreceğiz bu Möööööö leyenleri?HÖLOGLARI Karciğerine aniden bir sert yumruk yemiş gibi Enerjileri sıfırlanacak ve neye uğradıklarını şaşıracaklardır  seçimlerde! Onları seçimle Demokrasiyle devireceğiz.Ve üstüne üstlük Ülkede oluşan o Ekonomik odunun müsebbide biz Atatürkçüler olmayacağız.

Sitelerde Paylaş

Rahatlık değil, çaresizlik.

Herkes büyük bir öfke ve endişeyle izliyor olan biteni. Ama elden birşey gelmiyor.

Tek tek kimse birşey yapamaz.

Sokaklara dökülerek de olmaz bu iş. AKP'nin deli yandaşları ile o platformda mücadele edilemez.

Kala kala orduya kalıyor iş, pek çok kişinin zihninde. Ama orduyu da sakatladılar. Öyle bir güç bırakmadılar orduda.

Darbe olsa, Fethullahçılar mı yapıyor, kemalistler mi, onu da bilemezsin.

Ülkede kemalist bir darbe olsa, laik kesimin destekleyeceğine inanıyorum. Bir anda bir ferahlık hissedecekler darbe olsa. Oh be, nihayet diyecekler. Ona alışmışız çünkü. İşler bozulunca ordu gelir, her şeyi düzeltir, çeki düzen verir.

Bu bizim de demokrasiyi benimsememiş olduğumuzun bir göstergesi.

Ama İslamın ve cehaletin hakim olduğu böyle bir ülkede demokrasi Batı'daki şekliyle işlemiyor. Bunun örneğini defalarca gördük, hala görüyoruz.

Ortada iki seçenek var. Ya yine bir darbe olacak, ama bu sefer başarılı olacak.

Ya da darbeler dönemi bitti diyeceğiz. Demokrasiyi akışına bırakacağız. Acaba islam ülkesinde demokrasi nasıl oluyor diye bakacağız, bir nevi deney yapacağız.

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir iyimser bakış açısı da mümkün:

Belki de demeliyiz ki, islamın ve şeriatın mayası artık bu toplumda tutmaz. Cumhuriyetten önce bile demokrasi denemelerine başlamış bu toplum son 100 yıldır yarı laik, yarı demokratik de olsa, Batı'lı tarza yakın bir şekilde yönetiliyor. Nesillerin beyinlerine işlendi pek çok kavram. Çok uğraşsalar bile, kendilerine destek veren kesime bile koyu bir dinci sistemi kabul ettiremezler gibi geliyor bana. Bu ülkenin kaldırabileceği dincilik, ancak AKP'nin şu anda empoze ettiği kadardır diyorum. Onun ötesini, ancak çok küçük bir azınlık kaldırır, o da AKP'nin gücünün devamına yetmez belki de.

Yani belki de çok karamsar olmaya gerek yok gelecek için.

Ama asıl sorun şu günler tabi şu anda. Olan bitenler inanılır gibi değil. Korkunç bir cadı avı devam ediyor. İnsanların kariyerleriyle, hayatlarıyla oynanıyor. Bu malesef trajik bir durum. Tek çaresi ise darbe. Ama o da yapılmamalı artık bu devirde denilirse, ya da yapılamazsa, o zaman bu dönemi de ileride tarih demokrasi sancılarımız arasında sayacak demektir.

Bu ülkenin İran'a dönmesi mümkün değil derdik hep. Şu anda döndü, ya da dönüyor gibi. Ama İran'a bakarsanız, istedikleri maya İran'da bile tam tutmuyor aslında. Orada da büyük bir hoşnutsuzluk var. İslam dönemi orada da geçici bence. İran bile İran'a dönemiyor yani uzun vadede.

Olaylara sosyolojik açıdan ve uzun vadeli olarak bakarsak, bu işlerin toplumun alt yapısı ile alakalarını dikkate alırsak, belki de aslında Türkiye'de Suudi Arabistan tarzı bir şeriat riskinden boşuna korkuyoruz demektir. Yukarıda da dediğim gibi, bu ülkenin kaldırabilecek islam düzeyi bu kadardır bence. Bunun üstünü AKP'liler bile kaldırmaz bu devirde.

Sitelerde Paylaş

Mantık çoğumuz böyle iyimsen düşünüyoruz ama, İslam progresif bir dindir. Her din ilerleyicidir ama bu konuda İslam'ın özel bir yeri vardır. Çünkü aynı zamanda bir yaşam tarzıdır da.. Bir parti ile ilişkilendirilirse çok daha yayılımcı bir politika izleyecektir İslam. Ben bütün bunları bypass edecek bir metod biliyorum. Devlet dinle uğraşmayacak. Partilerini dinle uğraşması kanunlarla yasaklanacak ve İslam halka teslim edilecek. Diyanet kalkacak. ABD'deki sistemi orada da uygulayacağız senin anlayacağın. Bence bu hiç bir Müslüman ülkede denenmemiş son derece etkili bir yöntem. Türkiye bunun için ideal bir ülke.. İslam'ı kontrol etmeye gerek yok. Halk kendi İslam'ını kontrol etsin. Halkın malı olsun İslam. Zaten halkın malı değil mi? Biz laikliği yanlış uyguluyoruz.

Sitelerde Paylaş

İran'ın şeriat bataklığına saplanmasına kesinlikle emperyalistler çanak tutmuştur. Humeyni korunmasa Savak hemen öldürürdü.

Türkiye'yi de İslamlaştıran elbette ve kesinlikle emperyalistler.

Yoksa BOP hedefine ulaşamaz. BOP'un yürümesi ve domino etkisinin bu son hedefteki iki ülkeye ulaşabilmesi için bu ülkelerin şeriat bataklığına saplanmaları şart. Tabii bu saatten sonra soyla devredilen padişahlık zor olacağı için seçilmiş padişahlara ihtiyaç bulunuyor. Tüm yapılanlar bunu sağlamak için. Kuşku duyulmamalı. Şiir mağduru başbakan, darbedar başkan... Olacak olan bu...

Halk bu oyuna uyanır bozar mı, hiç ama hiç sanmam...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...