Jump to content

Din yoksa tepkin kime ?

Recommended Posts

Kuran,  Allah merkezli bir evren öne sürüyor;  insan merkezli değil. Bir ilk sebep olduğuna inanıyorsanız,Biz buna iman diyoruz ! Din her zaman Allah'ın zaten ve hiçbir ortağı yoktur. Ayrıca bakara 193'de , zalimlere karşı savaşdan bahsediyor. Zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur diyor. 

Ne anlamaz bi herif bu ya ? Fitne ortadan kıyamete kadar kalkmaz. Ahir zaman zaten fitnenin bol olduğu zamandır ; yani günümüz. 

Bir saat önce, TheSedaT yazdı:

ayrıca bu forumda senin kadar hakaret eden biri daha varmı? (sayduyu)

Hakaret ediyorsa, aynı şekilde karşığılını alır.  

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İki dinci mal şu soruya cevap vermemek için kıvırdı da kıvırdı. Neden kıvırıyorlar, çünkü soruya cevap verince ikiyüzlülükleri, salaklıkları ortaya çıkacak da onun için.

Bakara/193. Bakara/193. Ve fitne kalmayıncaya ve dîn, Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın (onları öldürün). Bundan sonra eğer vazgeçerlerse o zaman zâlimlerden başkasına karşı düşmanlık yoktur.

Şu anda din Allah'ın oldu mu ve fitne ortadan kalktı mı?

Ne diyor ayette? Fitne ortadan kalkıncaya ve din Allah'ın oluncaya kadar savaşın, bu iki korkak, kendini dünya nimetlerine kaptırmış müslümanımsı ayeti inkar etmek için ıkınıp duruyorlar. Bu arap putu nah sizi cennete alır bu kafayla, götünüze kazık sokup sonsuza kadar kebap yapacak sizi. 

Şimdi siz iki salağa bir soru daha: Sizler omuzlarınızda iki adet görünmeyen varlık olduğuna ve bunların her hareketinizi kayıt altına aldığına inanıyorsunuz, değil mi? Bu iki görünmeyen varlık neden her hareketinizi kayıt altına alıyor sizce?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

İki dinci mal şu soruya cevap vermemek için kıvırdı da kıvırdı. Neden kıvırıyorlar, çünkü soruya cevap verince ikiyüzlülükleri, salaklıkları ortaya çıkacak da onun için.

Bakara/193. Bakara/193. Ve fitne kalmayıncaya ve dîn, Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın (onları öldürün). Bundan sonra eğer vazgeçerlerse o zaman zâlimlerden başkasına karşı düşmanlık yoktur.

Ne diyor ayette? Fitne ortadan kalkıncaya ve din Allah'ın oluncaya kadar savaşın, bu iki korkak, kendini dünya nimetlerine kaptırmış müslümanımsı ayeti inkar etmek için ıkınıp duruyorlar. Bu arap putu nah sizi cennete alır bu kafayla, götünüze kazık sokup sonsuza kadar kebap yapacak sizi. 

Şimdi siz iki salağa bir soru daha: Sizler omuzlarınızda iki adet görünmeyen varlık olduğuna ve bunların her hareketinizi kayıt altına aldığına inanıyorsunuz, değil mi? Bu iki görünmeyen varlık neden her hareketinizi kayıt altına alıyor sizce?

Kuran,  Allah merkezli bir evren öne sürüyor;  insan merkezli değil. Bir ilk sebep olduğuna inanıyorsanız,Biz buna iman diyoruz ! Din her zaman Allah'ın zaten ve hiçbir ortağı yoktur. Ayrıca bakara 193'de , zalimlere karşı savaşdan bahsediyor. Zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur diyor.Ne anlamaz bi cehennem kütüğüsün ? Fitne ortadan kıyamete kadar kalkmaz. Ahir zaman zaten fitnenin bol olduğu zamandır ; yani günümüz. Cevap verdik işte, bitürlü anlamak istemiyorsun. Ne kadar gıcık bir herifsin. Yaratıcıya senin kadar düşman birini görmedim. 

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, dindar07 said:

Kuran,  Allah merkezli bir evren öne sürüyor;  insan merkezli değil. Bir ilk sebep olduğuna inanıyorsanız,Biz buna iman diyoruz ! Din her zaman Allah'ın zaten ve hiçbir ortağı yoktur. Ayrıca bakara 193'de , zalimlere karşı savaşdan bahsediyor. Zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur diyor.Ne anlamaz bi cehennem kütüğüsün ? Fitne ortadan kıyamete kadar kalkmaz. Ahir zaman zaten fitnenin bol olduğu zamandır ; yani günümüz. Cevap verdik işte, bitürlü anlamak istemiyorsun. Ne kadar gıcık bir herifsin. Yaratıcıya senin kadar düşman birini görmedim. 

Kuran 9 yaşındaki bir çocukla, evlatlığının karısı ile evlenen, 9-10 kadından oluşan harem kurmuş bir arap bedevisi olan Muhammed merkezli bir din öne sürüyor, bunu görememen senin aptallığın.

İşte senin gibi aptalların taptığı adam bu, bir de bu herifin peşinden gittiğiniz zaman sonsuza kadar hurilerle alem yapacağınızı sanmanız aptallığın zirvesi. Bir de benim böyle bir herife inanmadığım için sonsuza kadar yakılacağımı sanıyorsunuz ve insanlığınızın bittiği nokta da şu: Benim yakılacağımı düşünmek size sapıkça bir haz veriyor.

Bir düşünün bakalım, ne çeşit bir insan Muhammed adlı bir arap bedevisine inanmayan insanların sonsuza kadar yakılması gerektiğini söyler?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Kuran 9 yaşındaki bir çocukla, evlatlığının karısı ile evlenen, 9-10 kadından oluşan harem kurmuş bir arap bedevisi olan Muhammed merkezli bir din öne sürüyor, bunu görememen senin aptallığın.

İşte senin gibi aptalların taptığı adam bu, bir de bu herifin peşinden gittiğiniz zaman sonsuza kadar hurilerle alem yapacağınızı sanmanız aptallığın zirvesi. Bir de benim böyle bir herife inanmadığım için sonsuza kadar yakılacağımı sanıyorsunuz ve insanlığınızın bittiği nokta da şu: Benim yakılacağımı düşünmek size sapıkça bir haz veriyor.

Bir düşünün bakalım, ne çeşit bir insan Muhammed adlı bir arap bedevisine inanmayan insanların sonsuza kadar yakılması gerektiğini söyler?

Senin yakılıp yakılmamanla ilgilenmiyorum, bana haz da vermez böyle birşey. Kimse huri muri düşünmüyor. Bu çok saçma bir argüman. Ne dedim ben sağduyu, hatırla ! olay, sadece nankör olmamak !, bu kadar basit. Cinsel ilişki olayını neden bu kadar abartıyorsun ? Sanki biz, huri elde etmek için mi ibadet ediyoruz ? Her durumda sapıtma ve anlam yönlendirmesi yapıyorsun. Yaradana karşı nankör olmamak ve ahlaklı bir insan olmak önceliğimizdir. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, dindar07 said:

Senin yakılıp yakılmamanla ilgilenmiyorum, bana haz da vermez böyle birşey. Kimse huri muri düşünmüyor. Bu çok saçma bir argüman. Ne dedim ben sağduyu, hatırla ! olay, sadece nankör olmamak !, bu kadar basit. Cinsel ilişki olayını neden bu kadar abartıyorsun ? Sanki biz, huri elde etmek için mi ibadet ediyoruz ? Her durumda sapıtma ve anlam yönlendirmesi yapıyorsun. Yaradana karşı nankör olmamak ve ahlaklı bir insan olmak önceliğimizdir. 

Yukarda bahsettiğim araba tapmamanın nankörlükle ne alakası var?

Ve evet, sizler sonsuza kadar şarap içip huri becerme hayali ve sonsuza kadar yanma korkusu ile ibadet ediyorsunuz. 

Bir tanrı olduğunu varsayalım, bu tanrı sizleri neden bir insana inanmadığınız için yaksın? Nasıl bu kadar salak olabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, dindar07 yazdı:

E  ben de onu diyom zaten mal teolog.Senin bakış açına göre  kural yok,ahlak yok hiçbirşey yok, hiçbir şeyin anlamı yok. Senin ahmakça anlamlandırmaların işe yaramaz. Hayvan gibi yaşamamız gerektiğini savunan sensin,ben değil, dingil ! 

Senin şizofrence niyet okumana sokayim.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, sağduyu yazdı:

sen neden bu ayeti işid savunması için kullandıktan sonra kıvırıp duruyon ve savunmaktan vazgeçiyon

sen bunun farkedilmeyeceğinimi sanıyorsun

bu akıl ile kale alınacağınımı sanıyorsun

ortaya bir fikir attıysan ispatla ki

adam gibi bişey tartışabildiğini anlayalım

yoksa bu yaptığın keyfince konu değiştirmek oluyor

aynısıı sana yapayım bende o zaman

başka bir soru sorayım ve mal olarak neden ona bir türlü cevap veremeyeceğini düşün

bu kafayla insanlarla konuşamazsın

iddianı ispatlamayıp bu soruyula alakalı her ne soruyorsan buna devam ettiğin sürece

iddiandan kaçtığını ispatlıyacaksın

o zaman da sabahlara kadar soru sorsanda kale alınamazsın

çünkü sana sorulan soruları havada bırakıyorsun

bunu sana 4 yada 5. yazışım ama algılayamıyorsun

tarihinde TheSedaT tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, sağduyu yazdı:

yazılarında artık kızarakta olsa cennet cehennemden bahsettiğinde görülüyor

ayırca yanma şeklini kendine has tanımlamışın

ve eninde sonunda böyle cümleler de kuracağında belliydi çünkü dine karşı sapkınca hareket ediyorsun

ve asıl içindeki sapıklıkta yavaş yavaş kelimelerinle ortaya çıkmaya başlıyor

sorulara cevap veremedikçe kafa yapını ortaya koyuyordun

şimdide kızgınlıkla içindeki saklı kalanlar ortaya çıkmaya başlıyor

insanlar ya korkularından bahsederler yada içinde tutamadıklarından sende demekki cehennemde yanmak derken içindikeri koy vermişin gitmiş

daha bakalım ne kadar küçük duruma düşücen karşımızda

ayrıca hadi bakalım bide şu soruma cevap verin saçmalığıda neyin nesi

işid haklı dedin sonrası arazi bence değil neden burdan devam edemiyorsun

yok edemiyeceksen

her sorunu neden kale alalım , ne malum habire kaçıp duracağın...

Sitelerde Paylaş

Konu kişiselleşitiği ve amacından uzaklaştığı için devam etmemek en mantıklısı...

başka konular hakkında yazarsanız sevinirim

bu şekilde bir tartışma adabı yoktur

insan olduğumuzu unutmadan karşılıklı olarak birbirimize hakaret etmememiz gerektiğini unutmayın

konular manasız bir şekilde kilitlenip sen benim soruma cevap ver ,sende benim soruma aşamasına geldiği için

böyle bir ortamda akıldan mantıktan ve kendindelikten bahsetmek mümkün değildir

ve bu anlayış akla hakim olduktan sonra söylenen doğru şeylerin doğru olarak algılanması dahi mümkün olamaz

bundan sonrası çocukluktur, öyle olan varsa da buyursun devam etsin....

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, TheSedaT said:

yazılarında artık kızarakta olsa cennet cehennemden bahsettiğinde görülüyor

ayırca yanma şeklini kendine has tanımlamışın

ve eninde sonunda böyle cümleler de kuracağında belliydi çünkü dine karşı sapkınca hareket ediyorsun

ve asıl içindeki sapıklıkta yavaş yavaş kelimelerinle ortaya çıkmaya başlıyor

sorulara cevap veremedikçe kafa yapını ortaya koyuyordun

şimdide kızgınlıkla içindeki saklı kalanlar ortaya çıkmaya başlıyor

insanlar ya korkularından bahsederler yada içinde tutamadıklarından sende demekki cehennemde yanmak derken içindikeri koy vermişin gitmiş

daha bakalım ne kadar küçük duruma düşücen karşımızda

ayrıca hadi bakalım bide şu soruma cevap verin saçmalığıda neyin nesi

işid haklı dedin sonrası arazi bence değil neden burdan devam edemiyorsun

yok edemiyeceksen

her sorunu neden kale alalım , ne malum habire kaçıp duracağın...

Adama bak, benim cehennem tanımımı sapkın bulmuş, be salak herif taptığın arap putu da benim gibi tanımlıyor cehennemde yapacaklarını. Benim tanımıma sapıklık demekle aslında putunun sapık olduğunu itiraf etmiş oluyorsun ama o kadar aptalsın ki bunun bile farkında değilsin. Kabul et ki senin put putların en sadist, en sapıklarından birisi.

Bu forumda senin kadar ayetlerden, hadislerden korkan müslüman görmedim, sanırım sen de Kuran yerine Said Nursi'nin risalelerini kutsal kitap kabul eden nurculardan birisin. Senin kafandaki birisinin gördüğü her sakallıya, her sahtekara, her şarlatana tapmasından, köle olmasından daha normal bir şey olamaz..

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, TheSedaT said:

inmişmişi mi var bu ve bundan önceki ayetler mekke dönemini anlatmaktadır

Mekke müşrikleri, ashabdan bazılarına hürmetli aylarda işkence etmişler, onlar da dayanıp şehid olmuşlardı.böyle bir işkencenin, hürmetli aylara riayet edip etmeme den daha mühim olduğu gerekçesiyle, işkenceyi durdurmak için savaş ilanına cevaz vermiştir.

bu ayetler genel hüküm niteliğini ise aynı koşullar oluştuğunda taşırlar

çünkü islam dininde müslüman olmayanlar için ilk yapılması gereken dinin tebliğidir.

Bunu nerden anlıyoruz? Peygamberimizden

Dini tebliğ etmiştir, buna rağmen savaşmak isteyenler ile savaşmıştır.

bu ayet genel hüküm olsaydı 1400 yıl boyunca müslümanların bütün dünya ya savaş açmaları gerekirdi.

Sedat, aslında giydirecek çok mevzu var da :), konuya "şimdilik" başka bir perspektiften yaklaşmak adına bir soru yönelteyim:

Kuranı anlamak,ya da size göre doğru anlamak her ne ise işte onun için, tarih bilmek zorunda mıyız?

Mesela benim dünyadan bi haber kutuplarda yaşayan bir eskimo olduğumu düşün, elimde de bir kuran geçti. Başladım okumaya..

....ayetleri neye göre değerliyecem..? Diyelim ki başladım kesmeye biçmeye, ne olacak? Arap kabileleri tarihini de bilmek zorunda mıyım?

Bırak bunun tanrısal olduğunu falan, sadece aklım yerine yol gösterici olarak alabileceğim dikkate değer bir kitap olduğu falan gibi kanılara nasıl varacam..?

Siz kuran a meşruiyet sağlamak için "dışarıdan" bilgi getiriyorsunuz neticede?

Kendi başına iş görmüyor mu bu kitap?

Ana fikir: sadece kuranda kalın.

Dayanamayıp ikinci soruyu sorayım:

Elimdeki nüshanın (en)doğru çeviri/tefsir olduğuna neye göre karar verecem? Referans noktam nedir?

Ayrıca 1400 yıldır savaş açarlardı dediğin; zamanında, erk bunlarda iken yapmışlar ya, cihad için, islam için (bkz:osmanlı vb.)açmışlar ya? zaten açıyorlar ya(ışıd vb., Sivas Madımak vb. vb. vb.)? dötleri yediği kadar. Cürümleri kadar. Eğer islam düyası günümüzde sürünmüyor olsa idi, ne yapacakları ne malum? Şimdiden tekmeler tokatlar başladı bile. Sen müslüman forumları okumuyorsun galiba?

Böyle bir argüman yok. Çünkü kontrol grubu yok. O yüzden atma.

Din allahın olana kadar, fitne bitene kadar ne demektir kardeşim? Nereye çeksen oraya gider. Cizye verene kadar ne demektir?

Atma recep, din kardeşiyiz :) Arap masallarını bize savunmayın. Nefesiniz yetmez.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, teflon yazdı:

Sedat, aslında giydirecek çok mevzu var da :), konuya "şimdilik" başka bir perspektiften yaklaşmak adına bir soru yönelteyim:

Kuranı anlamak,ya da size göre doğru anlamak her ne ise işte onun için, tarih bilmek zorunda mıyız?

Mesela benim dünyadan bi haber kutuplarda yaşayan bir eskimo olduğumu düşün, elimde de bir kuran geçti. Başladım okumaya..

....ayetleri neye göre değerliyecem..? Diyelim ki başladım kesmeye biçmeye, ne olacak? Arap kabileleri tarihini de bilmek zorunda mıyım?

Bırak bunun tanrısal olduğunu falan, sadece aklım yerine yol gösterici olarak alabileceğim dikkate değer bir kitap olduğu falan gibi kanılara nasıl varacam..?

Siz kuran a meşruiyet sağlamak için "dışarıdan" bilgi getiriyorsunuz neticede?

Kendi başına iş görmüyor mu bu kitap?

Ana fikir: sadece kuranda kalın.

Dayanamayıp ikinci soruyu sorayım:

Elimdeki nüshanın (en)doğru çeviri/tefsir olduğuna neye göre karar verecem? Referans noktam nedir?

Ayrıca 1400 yıldır savaş açarlardı dediğin; zamanında, erk bunlarda iken yapmışlar ya, cihad için, islam için (bkz:osmanlı vb.)açmışlar ya? zaten açıyorlar ya(ışıd vb., Sivas Madımak vb. vb. vb.)? dötleri yediği kadar. Cürümleri kadar. Eğer islam düyası günümüzde sürünmüyor olsa idi, ne yapacakları ne malum? Şimdiden tekmeler tokatlar başladı bile. Sen müslüman forumları okumuyorsun galiba?

Böyle bir argüman yok. Çünkü kontrol grubu yok. O yüzden atma.

Din allahın olana kadar, fitne bitene kadar ne demektir kardeşim? Nereye çeksen oraya gider. Cizye verene kadar ne demektir?

Atma recep, din kardeşiyiz :) Arap masallarını bize savunmayın. Nefesiniz yetmez.

Boş boş zirvalama.Osmanlı batida çok saygi görmüş bir devlettir; sistemlidir. Adalet timsalidir.Kimsenin dinine karışmamıştır.Eger Osmanli Avrupanin dinine karışma ve onlara zorlama yapsa idi; onların çogu müslüman olurlardı şimdi.Dinde zorlama yoktur. 

Sitelerde Paylaş

İslam tarihini doğru kabul etsek bile, ki uydurmadır, islamda hiç bir doğru yoktur, baştan ayağa düzmece, yalandır, yine yok efenim Mekkeli müşriklerin işkenceci olanlarını öldürün diyor filan denemez. Müslümler aldatmacaya kalkışıyor ama biz yemeyiz.

Tevbe adı verilen bölüm diktatörce bir ültimatom, insanlık dışı bir tehdittir ve bir tepeden diktedir. Çünkü ilgili bölümün pasajında (surenin ayetinde demek istiyorum) "haccı ekber gününde müşriklere uyarıdır" denilmektedir. Yani islam tarihine göre Mekke işgal edilmiş durumdadır.  Yani islam tarihine göre Kabe putlardan arındırılmıştır. Müşrikler Mekke'yi savunamadan teslim etmek zorunda kalmışlardır. Boyun eğmiş, çaresiz, mazlum, esir durumundadırlar. Bu mazlumların tepesine inanç ayrımcılığı ve ölüm tehdidi ile zorbalıkla binilmektedir.

Mekke merkezli bir din diktatörlüğü kurulmuştur ve bu topraklarda müşriklere sırf inançları yüzünden hayat hakkı tanınmamaktadır. Müşrik inancından dolayı. Yani insanlar inançlarından dolayı ölümle tehdit edilmektedir. Müşrikler ya baskıyla inançlarını bırakacak, ya öldürülecek, ya sürgün edilecekler. Müşrik diye kimse olmayacak! Müşriğin işkencecisi filan değil. Müşrik inancında bir kimse olmayacak! Yaşam hakkı yok!

Zaten bu böyle olmasa müşrikleri öldürün demezdi. Kim kime işkence yaptıysa suçuna uygun ceza verin derdi. Müşrik lafı etmez, suçlu lafı ederdi.

Durum kesindir. Bunlar inanç bazında ayrımcı, başka inanca hayat hakkı tanımayan despot, vahşi, ilkel bir diktatörlüğün insanlık dışı kurallarıdır. İnsanları sırf inançlarından dolayı öldüren, yağmalayan, köleleştiren, tecavüz eden bir ilkel vahşi anlayışın insanlık dışı hezeyanlarıdır. 

Halbuki yine islam tarihine göre müşrikler Mekke ellerindeyken müslümlerin silahsız olarak Kabeyi ziyaretlerine izin vermişler. Müslümler ele geçirince ne yapmışlar, "müşrikler pisliktir, kabeye sokmayın, gördüğünüz yerde öldürün" demişler. Müşrikleri öldürün demiş olmasa bile bu müşrikler pisliktir lafı bu insanlık dışı ilkel vahşeti gözler önüne sermeye yeter. Müslümler pisliktir diyen olsa ne derdi bu müslümler?

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, dindar07 yazdı:

Osmanlı batida çok saygi görmüş

Onlar da gelse senin dinine karışmazlar. Kurtuluş savaşı başarısız olsa ezan yasaklanacak, namaz yasaklanacak mıydı sanıyorsun? Hepsi devam edecekti. Senin dinini neylesinler? Seni uyutan, uyuşturan bir şeyi niye yasaklasınlar? Dört sakallı pislik herif çıkartısın ortaya, İngilizler islamın hamisidir dedirtirsin, millet koyun gibi akar. Hindistan'da İngilizler dine mi karıştı? Hayır. Yerli sanayiyi, el dokumacılığı gibi, hedef aldılar, dini değil.

Avrupa Osmanlıya saygı filan hiç duymadı. Nefret etti hep. Çünkü çocuklarını toplayıp götüren zalim, despot, acımasız bir sömürü imparatorluğuydu. En acımasız sömürüyü yapıyor, çocukları toplayıp götürüyordu. Vahşi despot zulüm imparatorluğunu bu devşirme sömürüsü ile ayakta tutabildi. Bunu yapamaz olunca yıkıldı.

Sitelerde Paylaş

Bir de ahirzaman fitnesi bahanesine sığınmış Müslümler ki, eğlencelik yani... Ülen... :D Bu sizin uydurma allahınız zaten diyor ki savaş hiç bitmeyecek. Kana doymam ben diyor. Cehennemi kafirlerle doldurmaya söz verdim, gebertin o kafirleri cehennemi doldurayım diyor! :lol: Ben dilesem herkes iman edersi ama o zaman kime savaş açacaktınız, savaşsız olur mu hiç, siz benim yolumda savaştıkça ben böyle zevkten orgazm oluyorum ıııınnnhhh diye diyor. Kan aktıkça orgazm oluyorum ben diyor. Öldürün, koman, parmaklarına kadar doğrayın diyor. Ben bu allahın kafirlerin parmaklarından ne istediğine şaşıyorum zaten! Hayır boynuna vuruyorsun da parmaklarına niye vuruyorsun manyak geri zekalı sadist psikopat?

Sitelerde Paylaş
On 25.09.2016 at 21:36, dindar07 said:

Boş boş zirvalama.Osmanlı batida çok saygi görmüş bir devlettir; sistemlidir. Adalet timsalidir.Kimsenin dinine karışmamıştır.Eger Osmanli Avrupanin dinine karışma ve onlara zorlama yapsa idi; onların çogu müslüman olurlardı şimdi.Dinde zorlama yoktur. 

boş zırvalama diyeceğine soruları cevaplaman yeterliydi. Veya; eğer boşsa, zırva ise; neden öyle olduklarını göstermen..

Onu da geçtim; şu ahlakla ilgili güncel başlığımız altında direk sana yazdığım, lakin senin pas geçtiğin mesajıma cevap bahşetsen de olur..

Sitelerde Paylaş
On 20.09.2016 at 22:33, TheSedaT yazdı:

burdan şu sonuca varılıyor

müslümanlar ateistleri kötü görüyor

ateistler de müslümanları

2 tarafında elinde yeteri kadar kanıt var

konu sapıklığa bağlanacak olsa batıda az sapık çıkmaz hani belki önde de olabilir

belki orda 14 yaş düzeyinde olanlar evlendirilmiyor ama zaten yapıcaklarını yapmak için evli olmayada ihtiyaç duymuyorlar

orda bu normal görüldüğü için yasak olan nerdeyse orda bu konu hakkında yorumlar yapılıyor

belkide avrupada yaşasayadınız bu durum ile alakalı olarak yaptığınız eleştiriyi cinsellik açısından orda değerlendirmeyecektiniz

zatende de bu sorunun sadece islamda olduğunu düşünmenizden bu bellide oluyor

belki islam kısmen çözüm aramıştır

çünkü batı aslında legal olmayan tavrı sergiliyor ve ahlaki açıdan çözümü de yok hatta teşvik halinde..

ayrıca

kurallar ile yaşayanlar kuralsız olanlar tarafından eleştiriliyor

bir iyilik ütopya sında yaşıyorsunuz

islam ile dengelenmenize rağmen aslında daha uçuk hayalleriniz var

komünizm nasıl doğdu , neye tepkiydi ?

işte yıkılan bir ütopya

tez ,anti tez ,sentez mantığının sınırları ne peki ?

felsefenin ahlak tanımı hiç ahlağı tanımlıyormu dersiniz

eşit ve kusursuz bir kainat tanımınız varda bizim mi haberimiz yok

sizde amaç ne sorması ayıp

madde nerden geldi ?

kainatı size göre düzenleyen şey nedir ?

sizi ney ayakta tutuyor, besinler mi ?

onlar neden topraktan çıkıyor, bilim mi ?

büyük patlamadan önceki fizik kanunları nelerdi , araştırdınızmı ?

sizinki yoksa bir boşluk olmasın

çocukken bir şeyi hiç anlayamadık

bizi besleyen büyüten anne babalarımıza yaptığımız atarlanmalar

çünkü

olayın farkında değildik

onlardan aldığımız güçle onlara atar yapardık ama onlar yinede desteklerini bizden eksik etmezdiler ve bu sayede huzurlu olurduk

Allah ta böyledir işte

güzel geçen neşeli günlerinizin, doyduğunuz, mutlu olduğunuz, huzur bulduğunuz bu dünyada

ona bile atar yapsanız size merhametini göstermeye devam eder

bir an bir gözünüz açılsa ve bü büyünün bozulduğuna şahit olsanız elinizdeki imkanların öyle başkalarına kızdığınız için var olmadığını farkedersiniz

bence düşünün ama biraz her zaman size ait olan şeylerin sanki hiç sizin olmadığnı farkına vararcasına düşünün

yoksa yaptığınız düşünme eylemi aslında luna parkta oyuncak peşinde koşan çocuğunkinden farksızdır...

Biz AVURPAYI KONUŞMUYORUZ KURANI KONUŞUYORUZ HANİ EVENSEL BÜTÜN İNSANLIĞA İNMİŞ MAHLAK ABİDESİ KURANDAN BAHSEDİYORUZ . avurbalı  ansını kız kardeşini s******kse sendemi z*keceksin. o zaman senin kuranın hi,ç bir evrenseliyi hiç hutsalığı kalmıyor kalala çöl bedvisinin yazamsı kalır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...