Jump to content

Etki -Tepki

Recommended Posts

1 saat önce, democrossian yazdı:

İspatlamak terörü ne ulan? Bu kadar saçma salak bir şeyi nerenden uydurdun?

1 saat önce, impressivo yazdı:

sen ilkönce türkçe öğren, ondan sonra selamlama lafzına geçeriz.  " Olmıyan birşeyin olmadığını ispatlamak terörürü bir yandan " ? face on the table! 

sizde biraz nezaket öğrenebilirsiniz belki..

Sitelerde Paylaş

Birşeyin olmadıgi ispatlanmaz.Mesela  Super Zenci tanrisinin olmadigini ispatlamak ? Daha yazdigin cumlenin ne kadar abzürd oldugunun farkina varmadan nezaket kurallarina geçme savunman; ateistlere nasıl geydirsem mantıgı içeriyor. Ilkonce forumu biraz okur ve bilgi sahibi olursan, ileride yaptiklarindan pişman olmayacagin bir konumda olma şansini kaybetmemiş olursun. 

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, Loret_G said:

Ateizim?

Olmıyan birşeyin olmadığını ispatlamak terörürü bir yandan ..

Gerceği aslinda koklamiş, acilmislarin yolu bir yandan..

Sadece..

Kelimelerin yetmedigi kainatta ayrismak, katogorize olmak..

Bu din gibi, isim almak..

Yeni katildim bu  arada Merhaba...

Ne demek istediğin açık değil, kendini daha açık bir şekilde ifade etmen lazım.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Loret_G yazdı:

Olmıyan birşeyin olmadığını ispatlamak terörürü bir yandan ..

Allah'ın olmadığını ispatlamak.
Herhangi bir şeyle itham edildiğinde öyle olmadığını ispatlamanın sana düşüyor olması.
Bir taraf istediği saçmalığı uydurma serbestliğinde iken senin sürekli onun öyle olmadığını mal kafaların anlayacağı şekilde anlatmaya çalışma zorluğun...

Bunu demek istedin sanırım. Anlayamayanlar olmuş. :)

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

Yok da, "ben de dinsizim ama ateistlere giydiresim var nedense, içimden geliyor naapiim" diye gelenlere uyuz oluyorum. Tamam müslüm olursun da atelerden hazzetmezsin elbet tabii, niye hazzedeceksin de... Müslüm değilsen ne demeye terziliğe kalkışıyorsun!

Bahsettiğin arkadaşlar yalnızca sanalda değil gerçekte de çok aktifler :) Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaşlarda oldukları için kendilerini kanıtlamaya pek hevesliler. Bence sebebi açıkça aşağılık kompleksi.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Loret_G yazdı:

sizde biraz nezaket öğrenebilirsiniz belki..

Buna senin de ihtiyacın var. Terör diyorsun. Ilk elde peşinen bir kesim insanı böyle bir suçlamayla yaftalayamazsın. Kullandığın sözcüklere dikkat edersen biz de nazik yanıt veririz. Itham edici tarzda konuşmayacaksınız, bu kadar yani, zor değil.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, vitamin yazdı:

Allah'ın olmadığını ispatlamak.
Herhangi bir şeyle itham edildiğinde öyle olmadığını ispatlamanın sana düşüyor olması.
Bir taraf istediği saçmalığı uydurma serbestliğinde iken senin sürekli onun öyle olmadığını mal kafaların anlayacağı şekilde anlatmaya çalışma zorluğun...

Bunu demek istedin sanırım. Anlayamayanlar olmuş. :)

Kesinlikle oyle vitamin. Anlayanlarin olmasi sevindirici. ☺

Sitelerde Paylaş

Arastiran sorusturan en onemlisi MERAK edenlerin yollari hicbir yerde kesismiycek herhangi bir kavramla..

Oralarda durulur elbet bir bakilir etrafa ama MERAK eden herhangi bir anlayista, birliktelikte kalamaz..

Yol uzun,  yol cok genis yol, bir baska sonsuz..

Oralarda takilmak kendini sinirlandirmaktir kendini hapsetmektir..digerlerinden bir farkinin olmamasidir.

Ben bir isim altinda bulunmaya karsiyim..ben herhangi bir sıfatta istemiyorum..

Her ne kadar hicbir sey olmasamda ben herseyim..

Simdi anlamadigin yada uygun bulmadiginda kaba olma..

Her canli bir baska bakiyor gozunun onune dusen goruntuye..bu evrim ama..

Tepkilerin olaylarindir..

Sitelerde Paylaş

E iyi de  o zaman "ispatlama terörü" ne yahu? :D Şimdi bunu okuyan herkes, ateistler tanrının olmadığını ispatlamaya çalışırken terör estiriyor diye anlar. Bunun başka anlama biçimi yok. Eğer dinciler "ispatlayın ulan o zaman allahımızın olmadığını, ispatlayın hadi, ispatla ulan" diye ateistler üzerinde terör estiriyorlar diye anlayacak idiysek, o zaman buna böyle "ispatlama terörü" denmez!

Hayır ezan terörü var, davul terörü var, ramazana mahsus, kurban terörü var, sünnet terörü var, şort giydin terörü var, işit terörü var... Var da var uzayıp giderken, ispatlama terörü nerden çıkıyor, bu kadar da saçma bir öne sürüm olur mu yahu!

Sitelerde Paylaş

Bir ahmaģın dilinden başka bir ahmak anlar.  Ispatlama teroru? Hmm tamam. Galiba Super zenci tanrisinin sonsuza kadar mokoko (becerilme) cezasinin olmadigini ispatlamaya calisiyor. Burdan da etki tepki terörü meydana çıkıyormuş. Takiben- kıvırma mode on !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...