Jump to content

15 Temmuz'da hangi demokrasi kurtarıldı?

Recommended Posts

29 dakika önce, Kromozom yazdı:

Tatlı su müslümanları dediğimiz kitle Türkiye'de çoğunluk. Özellikle sahil kesimlerinin %90 ı en ılımlı tatlı su müslümanlarından oluşmaktadır. Ben bu kişilerin ateistlere hakaret ettiğine hiç rastlamadım, şeriatçı ve akit tayfayaysa hergün sövüyorlar :) Ülkenin büyük kısmı bizden taraf aslında, akpyi iktidara taşıyanların da %80i ya bilinçsiz yada yandaş kitle.

Yani ülkede içsavaş çıkmaz, hala şeriatçılar küçük bir azınlık.

Bir şeyi unutuyorsun akp saflarında olanları ne kadar tatlı suda olsalar tayib ne derse onu yaparlar. Yani iç savaş çıkma ihtimali hala var. Akp oy verenler zaten yobaz cahil kesim tayip şeriat istiyorum dese şeriatçı nüfusu artar.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Glock yazdı:

Bir şeyi unutuyorsun akp saflarında olanları ne kadar tatlı suda olsalar tayib ne derse onu yaparlar. Yani iç savaş çıkma ihtimali hala var. Akp oy verenler zaten yobaz cahil kesim tayip şeriat istiyorum dese şeriatçı nüfusu artar.

Tayyip şeriat istiyorum derse kendi ayağına sıkmış olur. 

Ülkede şeriatçılar küçük bir azınlık; ama şeriat kelimesinden dahi tiksinen %50 var. Bu %50 lik kitle meydanda şeriat diye bağırdığı anda onu yaşatmaz.

Bu sefer çakma darbecilerden koruyan, ateş etmeyen hareket etmeyen tankların önüne atlayan tayfa bile onu kurtaramaz :) 

tarihinde Kromozom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Kromozom yazdı:

Tayyip şeriat istiyorum derse kendi ayağına sıkmış olur. 

Ülkede şeriatçılar küçük bir azınlık; ama şeriat kelimesinden dahi tiksinen %50 var. Bu %50 lik kitle meydanda şeriat diye bağırdığı anda onu yaşatmaz.

Bu sefer çakma darbecilerden, ateş etmeyen hareket etmeyen tankların önüne atlayan tayfa bile onu kurtaramaz :) 

İşte bende onu diyorum iç savaş çıksa laikler havada karada gömer. Ama tayipçiler tayip için ölürler tayip öldüğü an akp filan kalmaz adamlar tayibe tapıyolar :)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Yayyip ne derse desin kendi ayağına sıkmış olmaz. Bunu her seferinde gördük!

Akp lilerin çoğu ılımlı islamcı ise bile, bu birşey değiştirmez. Ülkeyi savunma ile başlar, cihada kadar gider. Ilımlı islamcılar da ani secim yapmak zorunda kalırlar. Ne seçerler bilinmez!

Tayyip Akp tabanına göre mahdi-peygamber dir. Eee 6+ sene boyunca bakanları medya kanallarında tayyibe "dokunmak sevap, ikinci peygamber" gibi laflarını boşuna söylemediler. Böyle bir kitle ile çatışabilecek bir kitle görmüyorum ülkede. Olanlar sindirildi gibi geliyor bana!

Sindirildi değil beklemede diyelim akpye oy vermeyen yüzde 50 yi küçük görmeyin.

Bu kesim sağcı solcu olayları olsun açlık kıtlık ekonomi sorunlar darbe falan filan dan bezdi onun için pasif konuma geçti ama damarına basılırsa  o zaman olucakları izle ve gör.

Ben diyorımki eyer tayip , cemaat ve tarikatlar dahada ileriye giderse iç savaş ihtimali güçlenir.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, NoOneCares yazdı:

Akp ye oy vermeyen %50 içinde mhp ve hdp olduğunu uNutmamak lazım. 

Eskiden "küçük görülmeyecek" %25 var diye düşünüyordum. Fakar artık emin değilim.

Ben de diyorum ki, Tayyip ilerleteceğini ilerletirken iç savaş olmadı ise, bu saatten sonra da olmaz ve birileri birilerini sindirmeye devam eder! 

Bu ülkede bir iç savaş olacak, bu kaçınılmaz son.

Fakat iç savaş bence çok daha farklı guruplar dahilinde gerçekleşecek!

En son cümlene bende katılıyorum iç savaş olabilir ama bi ihtimalde var oda suikast yada zehirleme.

Özalda tayip gibiydi noldu zehirlediler. Yani bu işler dünyayı yöneten adamlara bakar tayible işleri biterse fişi çekerler belki iç savaşa bile gerek kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Bu topraklar ne zaman demokrasi görmüş ki, 15 temmuzda kurtarılsın.

Erki ele geçiren, kendi yancısını beslerken geri kalanı esir edip kafasına göre şekil vermeye çalışıyor.

Bu işin kaymağını da şu an akp yiyor, 80 sene askeri goygoyla memleket yönetirsen, böyle adamlar da hazır sürüyü bulmuşken fırsatı kaçırmaz, dibine kadar sömürürler.

Yok natoymuş, yok fetoymuş, yok emperyal güçlermiş hepsi hikaye.

Sitelerde Paylaş
Darbenin temel sebebi zaten, AKP ve RTE'nın antidemokratik uygulamaları.

Darbenin doğru veya yanlış olması ayrı bir konu. ama demokrasiye karşı olan bir zihniyetin, demokrasiden bahsetmesi bir aldatmacadır.

Ulusal medyada bu sorundan fazla bahsedilmiyor olması, medyanın da baskı altında olduğunu gösterir.
Medyanın özgür olmadığı bir ortamda ise, demokrasiden sözetmek hiç gerçekçi bir yaklaşım değil.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cemaat'in Suya Düşen Kan adlı kitabıyla poz veren AKP'li başkan, bunu haber yapan gazeteyi mühürledi. İzmit Belediye Başkanı AKP'li Nevzat Doğan, kendisine muhalif Mavi Kocaeli gazetesini mühürledi. Mavi Kocaeli gazetesi bir süredir İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın Cemaat'e yakınlığına dair haberler yapıyordu. Gazetenin son haberi, Fethullah Gülen'in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski başkanı Harun Tokak'ın Suya Düşen Kan adlı kitabını elinde tutarak fotoğraf çektiren Nevzat Doğan hakkında oldu.

Olmayan demokrasi kurtarılamaz... AKP fetö cemaatini bilerek mi büyüttü diye düşünmeden edemiyorum. 

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...