Jump to content

Ateistlerin ve Hırsitiyanların İftiralarına Kısa Kısa Cevaplar

Recommended Posts

53 minutes ago, Hiçkimse... said:

Merak ettiğim çok şey var. Yardımcı olabilir misin bana :))

Tevbe/5: Müşriklerin bulunduğu yerde öldürülmeleri...  (Hayır, Hayır yalan, Vallahi Yalan Bu ayet sadece (Meşhur Hudeybeye) Antlaşmalarını bozan müşrikler için söylenmiştir. bir önceki ayet de de bozdukları antlaşma için tevbe ederlerse yani antlaşma maddelerini yerine getirirlerse aramızdaki ilişki münasebet dostuk devam edecek sekteye uğramaycaktır denmiştir. ondan sonraki ayet de aman dilerse dokunmayın Allahın kelamını duysun ondan sonrada islama gelmek istemezse. onun emin olduğu yere (Mekke'deki evine) kadar götür bırak şefkatini anlasın demiştir.

Kadının şahitliğinin yarım kabul edilmesi... (Hayır Hayır yalan, vallahi yalan öyle bir şey yok! Ayet de (iki Rical) der. Rical: sadece Erkek demek değildir Kamil fert demektir. Bu kadında olur erkek de)

Bir erkeğin dört kadınla evli olabilmesi... (Hayır hayır yalan, Vallahi yalan Zira her erkek değil sadece Zengin ve aydın medeni adaletli İnsanlar metres tutmasınlar 4 e kadar alabilirler aslınlar der) 

Bir dini ve sözde peygamberini eleştirenlerin öldürülmesi, el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi... (Hayır, Hayır, yalan! vallahi yalan! Zira peygamberi eleştirdi diye değil Ayet de Peygamberi öldürmek için harb ederlerse der ve sonra ki ayette de Tevbe ederlerse Allah ve peygamber hukuku tatbik edilmez der.),

İnsanların köle ve cariye sahibi olabilmeleri...(Hayır, hayır yalan, vallahi yalan! Köle ancak Savaş esiri İnsanlar olabilir. Bunlar Esir kampı yerine Mümin insanların evlerinde köle olur. Sonra da azad olurlar. Çünkü kabahat işleyen mümin kölesini azat etmezse Allah onu affetmez. Savaş esiri kadınlar ancak Cariye olabilir ve hem cariye Hizmetçi kadın demektir. Cariye ile seks Nisa 24'de gayrı musafihinne lafzı ile yasaklanmıştır) 

Kadınların "dövülebilmesi"... (Hayır, hayır yalan, vallahi yalan! Olay şöyle olmuştur. Kadınlar (cennet annelerin ayağı altındadır) rütbesini alıp Makamına oturunca, Erkeği adi bir mahluk gibi hizmetine almaya başlamış o yüzden Bu ayet inmiştir. )

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 dakika önce, Dindarr yazdı:

Tevbe/5: Müşriklerin bulunduğu yerde öldürülmeleri...  (Hayır, Hayır yalan, Vallahi Yalan Bu ayet sadece (Meşhur Hudeybeye) Antlaşmalarını bozan müşrikler için söylenmiştir. bir önceki ayet de de bozdukları antlaşma için tevbe ederlerse yani antlaşma maddelerini yerine getirirlerse aramızdaki ilişki münasebet dostuk devam edecek sekteye uğramaycaktır denmiştir. ondan sonraki ayet de aman dilerse dokunmayın Allahın kelamını duysun ondan sonrada islama gelmek istemezse. onun emin olduğu yere (Mekke'deki evine) kadar götür bırak şefkatini anlasın demiştir.

Kadının şahitliğinin yarım kabul edilmesi... (Hayır Hayır yalan, vallahi yalan öyle bir şey yok! Ayet de (iki Rical) der. Rical: sadece Erkek demek değildir Kamil fert demektir. Bu kadında olur erkek de)

Bir erkeğin dört kadınla evli olabilmesi... (Hayır hayır yalan, Vallahi yalan Zira her erkek değil sadece Zengin ve aydın medeni adaletli İnsanlar metres tutmasınlar 4 e kadar alabilirler aslınlar der) 

Bir dini ve sözde peygamberini eleştirenlerin öldürülmesi, el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi... (Hayır, Hayır, yalan! vallahi yalan! Zira peygamberi eleştirdi diye değil Ayet de Peygamberi öldürmek için harb ederlerse der ve sonra ki ayette de Tevbe ederlerse Allah ve peygamber hukuku tatbik edilmez der.),

İnsanların köle ve cariye sahibi olabilmeleri...(Hayır, hayır yalan, vallahi yalan! Köle ancak Savaş esiri İnsanlar olabilir. Bunlar Esir kampı yerine Mümin insanların evlerinde köle olur. Sonra da azad olurlar. Çünkü kabahat işleyen mümin kölesini azat etmezse Allah onu affetmez. Savaş esiri kadınlar ancak Cariye olabilir ve hem cariye Hizmetçi kadın demektir. Cariye ile seks Nisa 24'de gayrı musafihinne lafzı ile yasaklanmıştır) 

Kadınların "dövülebilmesi"... (Hayır, hayır yalan, vallahi yalan! Olay şöyle olmuştur. Kadınlar (cennet annelerin ayağı altındadır) rütbesini alıp Makamına oturunca, Erkeği adi bir mahluk gibi hizmetine almaya başlamış o yüzden Bu ayet inmiştir. )

Hmm demek hepsi yalan. Yalnız ben işin bu kısmında Değilim şimdilik:)) 

demek beni öldürmeyi düşünmüyorsun ve ilerleyen dönemlerde de düşünmeyeceksin. Benim anladığım bu:)) iyi bi başlangıç?? yok genelde mürted münafık öldürülüyor da ondan sordum sen Nasıl yapıyorsun diye. Genel eğilim" önce bildiklerini anlat, anlamazsa ve senin kafanı karıştırmaya başlarsa ona düşmanlık besle, çok ileriye giderse ve insanların da kafasında karışıklık meydana getiriyorsa öldürülebilir" şeklinde olduğundan:))

senin tebliğ metodunu ondan merak ettim. Biraz daha bahsetsene neler yaptığından ??

Sitelerde Paylaş

demek beni öldürmeyi düşünmüyorsun ve ilerleyen dönemlerde de düşünmeyeceksin.

Seni öldürmeyi neden düşüneyim, manyakmısın sen?

Türkiyenin neredeseyse %100 ü müslümandır,  Türkler seni öldürmeyi mi düşündüklerini sanıyorsun:D

Bak (Zekat) vermeyenlerle kıtal edilmiş ama Mekke'li kafirlerle (kafirlerin kabul ettirdiği hudeybeye) antlaşması yapılmış. Bunlar zekat da vermez cizyede vermez. ;);)

Fakat Müslüman bir ülkede yaşıyorsan Zekat yani bir vergi vermeye mecbursun,(Devletin aldığı vergilerde Zekat niyeti ile verilirse zekat yerine geçer Nasıl ki vatandaşı olduğun ülkenin vergisini vermezsen ve karşı koymaya çalışırsan ya vuruşur öldürülürsün yada yakalanır hapse atılırsın. islam'da da bu böyledir ;);)

mürted münafık öldürülüyor da

Her yerin falso :D islam dininde Münafıklar öldürülmez. Çünkü kimin münafık olduğunu Bir Tek Allah ve peygamber bilir ve Peygamberimiz zamanında münafıklar öldürülmemiştir.

Mürdet : irdidat etmiş demektir. İrdidat sözlükte (rdd) reddetme demektir.

Reddetiyor neyi reddetiyor? leküm dini küm veliye din

Reddetiyor neyi reddetiyor? La ikrahe fiddin

Reddetiyor neyi reddetiyor? (Beyyine 6) Ehli kitaptan ve müşriklerden ancak kafir olanlar cehenneme gider bunuda reddetiyor

Reddetiyor neyi reddetiyor? ehli kitaptan Allaha ve ahiret gününe inanmayan Atesitlerin cizye vericektir bunuda reddetiyor

Reddetiyor neyi reddetiyor? Zeket vermiycem diyor 

misalleri alabildiğine çoğlatabiliriz

Kısaca Reddetiyor neyi reddetiyor? insanlığın vicdanın cemiyetin Akılın ilmin aşkın muhabbetin kalbin kabul etdiği ne varsa hepsini reddediyor. Bu adam muzır adamdır. elbette onunla kıtal olunur. yaptığından dönerse Tevbe ederse Allah hukuku uygulanmaz ama şahsi davaları varsa onlar kalır. şahısları ilgilendirir 

Genel eğilim" önce bildiklerini anlat, anlamazsa ve senin kafanı karıştırmaya başlarsa ona düşmanlık besle, çok ileriye giderse ve insanların da kafasında karışıklık meydana getiriyorsa öldürülebilir" 

İslam dersini çok yanlış almışsın Biz Türk Milletinden öğrenmelisin

bak oku Tevbe 29 : Ehl-i Kitaptan, Allah’a ve ahiret gününe inanmayan (Atesitlerin) ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram kıldığını haram tanımayan (Atesitlerin) ve hak dîni, dîn edinmeyen (Dinsizlerin), onların küçük düşürülüp, kendi elleriyle (başka ellerle değil) cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Bu ayet apaçık  Ehl-i Kitap Dinsizlerinin İmansızlarının Allahsızlarının kitapsızların Cizye (devlete vergilerini) verdikten sonra istedikleri kadar islam aleyhinde kafa karıştırcı propagandalar istediğin kadar yalanlar iftiralar sallayabilirler serbest diyor ;)

Dünya Kuranın arzusu ne ise öyle yürüyor. İşte Dinsizler imansızlar  Müslüman Türkiyede devlete vergilerini verirler islam aleyhinde istedikleri kadar kıçlarından sallarlar. :D

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Dindarr yazdı:

Seni öldürmeyi neden düşüneyim, manyakmısın sen?

Türkiyenin neredeseyse %100 ü müslümandır,  Türkler seni öldürmeyi mi düşündüklerini sanıyorsun:D

Her yerin falso :D islam dininde Münafıklar öldürülmez. Çünkü kimin münafık olduğunu Bir Tek Allah ve peygamber bilir ve Peygamberimiz 

İslam dersini çok yanlış almışsın Biz Türk Milletinden öğrenmelisin

Bu ayet apaçık  Ehl-i Kitap Dinsizlerinin İmansızlarının Allahsızlarının kitapsızların Cizye (devlete vergilerini) verdikten sonra istedikleri kadar islam aleyhinde kafa karıştırcı propagandalar istediğin kadar yalanlar iftiralar sallayabilirler serbest diyor ;)

Dünya Kuranın arzusu ne ise öyle yürüyor. İşte Dinsizler imansızlar  Müslüman Türkiyede devlete vergilerini verirler islam aleyhinde istedikleri kadar kıçlarından sallarlar. :D

Bi kısmının evet. Ondan sordum zaten ilk başta ??

yalnız sorumun cevabı değildi bu yazdıkların. Sen benim yazdıklarıma açıklama getirmişsin o kadar. Yanlışlarımı yüzüme vurmuşsun diyelim ???

şimdi senin az önce yazdıklarının bana Nasıl bi etkisi olmalıydı ki ben müslüman olacaktım?? 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Dindarr said:

Araf/36. Âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara uymayı kibirlerine yediremeyenlere gelince, işte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Senin yerinde olsam, yazdıklarıma dikkat ederdim, put hiç dinlemez, atar seni cehenneme, sonsuza kadar işkence eder. Bu manyak, sadist putunu şimdiye kadar tanıyamadın mı?

Sitelerde Paylaş
On 21.09.2016 at 16:32, Dindarr said:

allaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  akhhhbaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!! Anlatsana, bu diyanet ne iş yapar, ne gibi hizmetleri vardır ? E bırak da eleştirelim ; eleştirme vergisini ödüyoruz kelek ! 

Ulan dindoş ; benden alınan vergileri de cami hocaları çatır çutur yiyor ! diyanet , tam bir sömürü uzmanı. sabah akşam domuz gibi böğürüyorlar.

(2016 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı 6 milyar 482 milyon 979 bin liralık bütçe ile aralarında Bilim ve Sanayi, İçişleri, Kültür ve Turizm, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor ile Dışişleri Bakanlıklarının da bulunduğu 12 bakanlıktan daha fazla bütçe ödeneği aldı)

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Bence hahay hohoy yapıp işine gelmeyen mesajları-itirazları-soruları görmezden gelecek ve yeni başlıklar ile başka iddialarda bulunup o başlıklarda da aynısını yapacak. Üye olmadan önce bu arkadaşın mesajlarını gördüğümde bu özelliğini farketmem uzun sürmedi

?? haklısın öyle yapacak gibi. Ama iddia sahibi o. Sonuçta amacı bizleri "Müslüman" yapmak. Ben onu kendi amacında tutmaya çalışıyorum sadece 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Ben şahsen buraya gelen dindarların nerede ise tamamının tek derdinin ateistleri meşgul edip trollemek olduğunu düşünüyorum. Yani dinsizi meşgul edecek ki, Dinsiz bunun ile uğraşır iken zaman kaybedecek ve dinlerin gerçek yüzünü başka yerlerde ifşa edecek vakit bulamayacak. Bunu yapana ve sıkışınca itiraf etmek zorunda kalana rastladım (ki yorumları büyük ihtimal ile hala duruyordur. Fakat SS için üşeniyorum)

İlla ki vardır. Ki bu arkadaşımız kesin öyle. Mesela benim de yapacak daha iyi bi işim yok diye burdayım. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, sağduyu said:

Araf/36. Âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara uymayı kibirlerine yediremeyenlere gelince, işte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Senin yerinde olsam, yazdıklarıma dikkat ederdim, put hiç dinlemez, atar seni cehenneme

Bu Ayetin konumuzla şu bakımından alakası olabilir. Müşrikler, Münafıklar, kafirler ve Ateistler, islam ülkesinde serbest serbest konuşabilir (Tabi cizye verdikden sonra) Fakat Şirkin büyüğü olan Kibirden dolayıda yarın ahirete hahahah Aaay güzel bir sofra hazırlanmıştır Ve Onlar Cehennemde haliddirler diyor Halid: kalıcaklar demek değil, ebedi ölümsüz olmak demektir he he

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Sen burdasın, fakat sen Millete işine gelmediği zaman "hahaaayttt, hohooooyytt" gibisinden mesajlar yazarak trolluk yapıyormusun?

Yapıyor isen bu senin kalitesizliğini, yapmiyor isen mesajlarının kalitesini gösterir...

Dindarlar hiç akletmezler, Yahu herhangi bir islami sitede trolluk yapmadan yazan birini bile banlarlar iken, hala ne yüzle trolluk yaparlar... gitsinler mıçlarından korkan din kardeşlerinin forumlarında "dinsizler korkmadan her fikre yer verir iken, Neden biz müslümanların 1 tane bile özgür formu yoktur?" Diye orayı adam etsinler ilk önce...

İşin aslı bunlar önce kendi aralarındaki sorunları çözseler iyi olacak. Hangisi müslüman hangisi değil belli değil. 

geçen bi arkadaş bi İslami sitede yazmış işte kafanızı çalıştırın bakın durum böyle böyle diye. Çocuğu en son kovmuşlar mı neydi?? 

zaten tüm dünyada troll durumundalar. Bi de bu sitede trollük yapması çok da ırgalamıyordur dindar arkadaşı.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, impressivo said:

allaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  akhhhbaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!! Anlatsana, bu a.kodumun diyaneti ne iş yapar, ne gibi hizmetleri vardır ? E bırak da eleştirelim ; eleştirme vergisini ödüyoruz kelek ! 

Ulan top dindoş ; benden alınan vergileri de cami hocaları çatır çutur yiyor ! kodumun diyaneti , tam bir sömürü uzmanı. sabah akşam domuz gibi böğürüyorlar.

(2016 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı 6 milyar 482 milyon 979 bin liralık bütçe ile aralarında Bilim ve Sanayi, İçişleri, Kültür ve Turizm, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor ile Dışişleri Bakanlıklarının da bulunduğu 12 bakanlıktan daha fazla bütçe ödeneği aldı)

Onu bana değil Diyanete sorucaksın! Çünkü Siz islam'ı eleştiriken aslında diyanetin islami görüşünü eleştiriyorsunuz, o yüzden ben bu sorunun muhattabı değilim

Onlara daha az bütçe ayrılması, herhalde onlarda diyanet gibi bir işe yaramıyorlar

Bak canım İlk söylediğim sözdür dikkat edin : Bir millet de Yalan dolan dalavere varsa Milyarlarca dolarları her gün her gün Pınar gibi sel gibi önlerini akıt yinede bilimde ve sanayide ilerleme olmaz ancak taklid olur. 

Amerikanın bilimde her sahada diğer milletlerden daha ileride olması diğer milletlere nisbeten yalanın daha az olmasındandır

nered Yalan fazladır orası batmıştır kokuşmuştur ve mahvolmaya mahkumdur

Malumunuz vechile Amerikan başkanı Kilintın  Seks skandalı yüzünden Amerikan medyasından amerikan halkında tokat yemedi. Yalan söyledi diye indirdiler.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Hiçkimse... said:

Bi kısmının evet. Ondan sordum zaten ilk başta ??

yalnız sorumun cevabı değildi bu yazdıkların. Sen benim yazdıklarıma açıklama getirmişsin o kadar. Yanlışlarımı yüzüme vurmuşsun diyelim ???

şimdi senin az önce yazdıklarının bana Nasıl bi etkisi olmalıydı ki ben müslüman olacaktım?? 

Müslüman olman için bunları yazmadım, Dinime yapılan iftiralara cevap verişimin sebebi, samimi içten insanlar bilgilensin akıllansın da kanmasın diye yazdım :)

Sitelerde Paylaş
50 minutes ago, NoOneCares said:

Sen burdasın, fakat sen Millete işine gelmediği zaman "hahaaayttt, hohooooyytt" gibisinden mesajlar yazarak trolluk yapıyormusun?

Yapıyor isen bu senin kalitesizliğini, yapmiyor isen mesajlarının kalitesini gösterir...

Dindarlar hiç akletmezler, Yahu herhangi bir islami sitede trolluk yapmadan yazan birini bile banlarlar iken, hala ne yüzle trolluk yaparlar... gitsinler mıçlarından korkan din kardeşlerinin forumlarında "dinsizler korkmadan her fikre yer verir iken, Neden biz müslümanların 1 tane bile özgür formu yoktur?" Diye orayı adam etsinler ilk önce...

42 minutes ago, cezayakın2 said:

bu dindar sürekli tebliğ yapıyor.

forumda tebliğ yapmak yasak değilmi.

bunun çoktan banlanması gerekirdi.?????

Ben trolluk hiç bir zaman yapmadım yapmayıda beceremem nasıl yapılır da bilmem, 

Bendeniz bir cevabı 50 kere yazmama rağmen, hala aynı iftirayı, sanki hiç cevap verilmemiş gibi, tekrar tekrar karşımda görünce, karşımdakinin gayesinin, amacının sorusuna cevap aramak olmadığını,sadece iftira atmak olduğunu anlayınca. Gülüyorum ve de bende espiri yanıtlar vermeye başlıyorum :)

Ayrıca "Cezayakın" rumuzlu arkadaşın" Zavallı" rumuzlu arkadaş olduğunu sanıyorum, Zavallı rumuzlyken Kendisi bana küfür etmekten ve beni karalama kampanyası yürütmesinden dolayı bir kaç kez ikaz almış biridir

Sitelerde Paylaş

Ulan Dindarr, godoşluk kanında var...

Şimdi bunlar yalan mı, deği mi derken... Bu boş tartışma, ama şu kesin, bunları söyleyen ateist ve hristiyanlar değil ki, bizzat müslümanlar.

Ne bok işi vardı sahabenin istanbul surlarının dibinde? 

Cariyelik yoktu da, gelincikten gelen cariyeler necidir? Hatta bir sürü halifenin anası neden cariyedir?

Sana bunları değil, bunları işleyen, söyleyenleri soruyoruz Kölelik var diyen, yakaladığınız yerde öldürün diyen vs. ve bunları da bizzat işleyenler, hepsi bilfiil müslümanlar, islam alimler, halifeleri, sahabeleri. Ne sayıklıyorsun ki sen burada böyle?

Sitelerde Paylaş

Dünyayı, insanlığı herşeyi bırakıp, tarihten gelen, kitap bile denilmesi zor anlamsız metinleri korumak için bu çaba niyedir...?

Ayrıca başlıktaki savunmaların tamamı geçersiz. içi bomboş mesnetsiz iddialar. hepsinde ayetlerin ne dediği, uygulanan örnekleriyle birlikte defalarca ispatlandı !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...