Jump to content

Ateistlerin ve Hırsitiyanların İftiralarına Kısa Kısa Cevaplar

Recommended Posts

5 hours ago, Dindarr said:

Bu Ayetin konumuzla şu bakımından alakası olabilir. Müşrikler, Münafıklar, kafirler ve Ateistler, islam ülkesinde serbest serbest konuşabilir (Tabi cizye verdikden sonra) Fakat Şirkin büyüğü olan Kibirden dolayıda yarın ahirete hahahah Aaay güzel bir sofra hazırlanmıştır Ve Onlar Cehennemde haliddirler diyor Halid: kalıcaklar demek değil, ebedi ölümsüz olmak demektir he he

Bu zırvaları puta anlat, belki seni affeder ve kebap yapmaz, belki de affetmez, ne de olsa dengesiz manyağın birisi Kuran'da anlatıldığına göre.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, Dindarr yazdı:

Onu bana değil Diyanete sorucaksın! Çünkü Siz islam'ı eleştiriken aslında diyanetin islami görüşünü eleştiriyorsunuz, o yüzden ben bu sorunun muhattabı değilim

Onlara daha az bütçe ayrılması, herhalde onlarda diyanet gibi bir işe yaramıyorlar

Bak canım İlk söylediğim sözdür dikkat edin : Bir millet de Yalan dolan dalavere varsa Milyarlarca dolarları her gün her gün Pınar gibi sel gibi önlerini akıt yinede bilimde ve sanayide ilerleme olmaz ancak taklid olur. 

Amerikanın bilimde her sahada diğer milletlerden daha ileride olması diğer milletlere nisbeten yalanın daha az olmasındandır

nered Yalan fazladır orası batmıştır kokuşmuştur ve mahvolmaya mahkumdur

Malumunuz vechile Amerikan başkanı Kilintın  Seks skandalı yüzünden Amerikan medyasından amerikan halkında tokat yemedi. Yalan söyledi diye indirdiler.

Aynı fikirdeyim örnek müslümanların 5 şartı var 6 oldu oda yalancılık allahlarına bile yalan konuşuyorlar

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Tanah-Gospel Theologist said:

Dindarrda zike sürülcek zeka yok.

:D belki de vardır, sürülecek akıl ! ama, süper yalancı oldugu kesin.

Dindar said: 

Kadının şahitliğinin yarım kabul edilmesi... (Hayır Hayır yalan, vallahi yalan öyle bir şey yok! Ayet de (iki Rical)der. Rical: sadece Erkek demek değildir Kamil fert demektir. Bu kadında olur erkek de)

Bir erkeğin dört kadınla evli olabilmesi... (Hayır hayır yalan, Vallahi yalan Zira her erkek değil sadece Zengin ve aydın medeni adaletli İnsanlar metres tutmasınlar 4 e kadar alabilirler aslınlar der) 

Hadi lan ordan ! sieeee ! 

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, impressivo said:

:D belki de vardır, sürülecek akıl ! ama, süper yalancı oldugu kesin.

Dindar said: 

Kadının şahitliğinin yarım kabul edilmesi... (Hayır Hayır yalan, vallahi yalan öyle bir şey yok! Ayet de (iki Rical)der. Rical: sadece Erkek demek değildir Kamil fert demektir. Bu kadında olur erkek de)

Bir erkeğin dört kadınla evli olabilmesi... (Hayır hayır yalan, Vallahi yalan Zira her erkek değil sadece Zengin ve aydın medeni adaletli İnsanlar metres tutmasınlar 4 e kadar alabilirler aslınlar der) 

Hadi lan ordan ! sieeee ! 

Yukarıdaki sözümün İspatı: Hadis Ricali ilmi veya kısaca Rical ilmi adı verilen ilim dalının ismindeki 'Rical' den maksat, erkek olsun kadın olsun hadis ve haber nakleden raviler demektir. Arapçada 'erkekler' için kullanılan bu kelime, kadın ravilerin sayısının erkeklere nazaran az olduğu için kullanılmış olabilir. Ancak daha büyük ihtimal, 'racül' kelimesi 'kamil fert' manasına da geldiği için, 'devlet ricali' terimi gibi hadis rivayeti ile meşgul olanların tümüne 'hadis ricali' denmiş olmasıdır. 

http://ktp.isam.org.tr/pdfdrg/D01949/2000_6/2000_6_ERENM.pdf

Rical Etimoloji : Ar ricāl رجال [çoğ.] erkân, insanlar, özellikle yüksek rütbeli kişiler Ar racul رجل [#rcl] insan, adam ("ayakta duran, iki ayak üzerinde yürüyen" anlamında) Ar ricl رجل ayak (İbr/Aram rgel רגל a.a. ).

Yukarıdaki sözümün ispatı:  

Nisa 3 : "Eğer yetim kızların haklarını gözetemeyeceğinizden korkarsınız onları almak hususunda adaleti icra etmekten çekinirseniz"

1-) Aranan sıfatlar Korkmak, haklarını gözetmek adaleti icra etmekten çekinmek Bu sıfattlar herkes de yok!  Bunlar medeni olgun insanlarda vardır.

Demek ki Herkes çok eşli olamaz Bu 1   

2-)o zaman ikişer üçer dörder nikah edin. Şayet bu surette de adalet yapamayacağınızdan, aralarında hakkaniyet bulunamamaktan çekinirseniz (yani bir eşine bir şey aldın, bütün eşlerinede alman lazımdır) yani yoksul duruma düşmekteen korkarsanız Bir tane kadın ile veya Memlükünüz olandan bir cariye ile hizmetçi kadınla iktifa edin

Demek ki aranan diğer bir şart ZENGİNLİKTİR

Nisa -4 kimin nikahına talip olursanız ister cariyeniz himetçiniz ister başka kadın olsun, Talip olduğunuz kadınlara mihirlerini veriniz.

Kesinlikle Zengin olman Şarttır :)

Sitelerde Paylaş

Yaw aga sen bunlar yoktur diye asıp duruyon da şimdi diyelim ki yok. Ama uygulamalar var. Ve bu uygulamalar şimdiye kadar süreklilik arz etmiş. Bunların hepsinin olduğununsöyleyenler de senin din alimlerin. 

Yani bu din şimdiye kadar bunlarsız uygulanmadı. Dediğin gibi yapacak olursak Ortada konuşulacak bi din kalmıyor ki. 

Sitelerde Paylaş

Müslüm tayfası "profesörle çobanın oyu eşit olur mu" denilirse kıyameti koparırlar. "Vaaay demirkırası düşmanlarıııı!" diye çığlıklar atarlar. Ama birilerinin çıkıp, bu kadı da olsa hakim de olsa şu olgun, yüksek, değerli bir insandır, şu düşük, değersiz, adi bir insandır diyebileceğini savunmaya kalkışırlar. 

Bunun bir akli ehliyeti olsa, bu söylediklerini bir bir ağzından geri sokar gerisinden çıkarırım ben bunun ama, bu kafadan oynatık. Muhatap alınacak biri olsa, canına okurum ben bunun. Buna laf geçmez. Buna iki laf et, kıçı ayrı, başı ayrı oynar.

Bir Hasan vardı, o da az sahtekar dümenci değildi ama sahtekarlığı ortaya çıkınca hiç olmazsa ar etti, yutmayacak anlaşıldı bu ateler diye bir kafasına dank etti bari! Bunda o da yok! Bunda surat manda gönü gibi, suratına ne gelse gökten rahmet iniyor yarappiii şükürrr diye yalar bu.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, Hiçkimse... said:

Yaw aga sen bunlar yoktur diye asıp duruyon da şimdi diyelim ki yok. Ama uygulamalar var. Ve bu uygulamalar şimdiye kadar süreklilik arz etmiş. Bunların hepsinin olduğununsöyleyenler de senin din alimlerin. 

Yani bu din şimdiye kadar bunlarsız uygulanmadı. Dediğin gibi yapacak olursak Ortada konuşulacak bi din kalmıyor ki. 

Müslüman bir ülkede İkameti zuhur edip :D Laik cumhuriyet de yaşıyorsun. Biz de O sapıkların uyguladığı Din var mı? NÖ

He o zaman :D Derya içindeki balığın :D (cinekop :Dsas) Deryadan haberi olmadığı gibi, bazılarının da gözünün önünde daima Mütecellide olan İslamdan haberleri yoktur teşekkür ederim saygılar deryaya selamlar :D

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Dindarr yazdı:

Müslüman bir ülkede İkameti zuhur edip :D Laik cumhuriyet de yaşıyorsun. Biz de O sapıkların uyguladığı Din var mı? NÖ

He o zaman :D Derya içindeki balığın :D (cinekop :Dsas) Deryadan haberi olmadığı gibi, bazılarının da gözünün önünde daima Mütecellide olan İslamdan haberleri yoktur teşekkür ederim saygılar deryaya selamlar :D

Ozaman dünyada nerde İslamiyet düzgün yaşanıyor? Şu anda yeryüzündeki hangi İslami zihniyet İslamı temsil edebilme kapasitesindedir?

hatta tarihte hangi İslami yönetim İslamı temsil etmiştir?

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun demakrasioon. Hakiki bir Müslüman Türk'ün karşısına bırak o alimi, bu profesörü, gelse gelse Ebu Hanife bile gelse  :D ona karşı yüzü suyu dökmez 

Neden Çünkü Ebu Hanefi de Sahabe hariçindeki Alimi cahili tüm insanlar için "Onlarda senin benim gibi insanlardır hadiiiii" yürü ense tıraşına göreyim buyurmuşlardır 

Hazreti Ali'ye : Alçak adi adam kimdir diye sorduklarında cevap olarak

"Alçak adam giderde bir alçak adama yüzü suyu döker" buyurmuşlar ardından "Hatta kerim olanlar dahi kerim olanlara yüzü suyu dökmezler Kardeşim musa da olduğu gibi" buyurmuşlardır

Hazreti Musa çölde kızlara yardım edip sonra Hz. Suayaba evine geldikten sonra Ona yüzü suyu dökmemiştir. Karnı günlerce açken. Hz. Şuayabın hazırladığı sofraya. "Ben bu sofradan Allah'a sığınırım" demiş reddetmiştir 

Hz. Şuayap karnı aç olduğunu bildiği Musanın bu sözüne çok şaşırmış "Neden" demiş

Çünkü Siz bu sofraya beni davet edişiniz "kızlarıza yardımımda dolayıdır" demiş "ben o hizmeti Allah namına yaptım" demiştir

hazreti Şuayab şaşırmış: hayır Bu sofra Herkese açıktır buyurmuşlardır. O sözü O senedi alınca o sofraya oturmuştur

Kerim olanlar dahi kerim olanalra yüzü suyu dökmezler :) saygılar 

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Hiçkimse... said:

Ozaman dünyada nerde İslamiyet düzgün yaşanıyor? Şu anda yeryüzündeki hangi İslami zihniyet İslamı temsil edebilme kapasitesindedir?

hatta tarihte hangi İslami yönetim İslamı temsil etmiştir?

İslam diyor ki: Yeryüzünüz gezin yaratılışa nasıl başlandı görün

İşte Hıristiyan ülkeleri Kur'an'ın aruzu dahilde hareket ediyor. Jeoloji arkeolo ilimlerini vucuda getirdiler. isteselerde başka türlü hareket edemezlerdi zatenm Kuran ne dediyse o yapılacak

Ayetleri okur misalleri çoğaltabilirsin. Bütün İnsalık Kur'andaki manaya söylemlere muhattabtır öyle hareket eder. Kuranı anlamasını bilicen ondan sonra dünyada Kur'an Saltanatını görücen bunu anlamakta öyle yarım saatte bir günde olmaz 100 bin konferans lazımdır 1 milyon konferans lazımdır   

Sitelerde Paylaş

Ne gelse gökten rahmet iniyor yarappiiim şükürrr diye yalar demedim mi? Dedim ve yaladı da... Ben boşa konuşmam.

Bu müslümlerin zeka düzeyi, cüppeli gibi bir soytarının bunlar arasında bir yere gelebilmiş olmasından belli. Herifi çağırıyorlar ekrana, söylediği zırvalara masaya ellerini vura vura, masaya yata yata kahkahalarla gülüyorlar, soytarı istifini bile bozmuyor. "Ne gülüyorsun ulan şebek, ayı mı oynuyor burda" demiyor herif yahu!

Sakın kimse bir yere filan gelmedi cuppalı muppalı demesin. Bunu ziyaret ettiğinde koskoca herif, basın sözcüsü "kendileriyle istişarede ve hasbıhalde bulunmuşlardır" diye açıklama yapıyor. Prim yapması beklentisi olmasa hiç bu açıklamayı yapar mı basına?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Dindarr yazdı:

Ayetleri okur misalleri çoğaltabilirsin. Bütün İnsalık Kur'andaki manaya söylemlere muhattabtır öyle hareket eder. Kuranı anlamasını bilicen ondan sonra dünyada Kur'an Saltanatını görücen bunu anlamakta öyle yarım saatte bir günde olmaz 100 bin konferans lazımdır 1 milyon konferans lazımdır  

Hepsi zırva. Üşenmedim Türkçe, Almanca ve İngilizce tercümelerini okudum.

Sonuç malum: Birinci sayfasından sonuncu sayfasına kadar hepsi insan ürünü.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Dindarr yazdı:

İşte Hıristiyan ülkeleri Kur'an'ın aruzu dahilde hareket ediyor. Jeoloji arkeolo ilimlerini vucuda getirdiler. isteselerde başka türlü hareket edemezlerdi zatenm Kuran ne dediyse o yapılacak

Yaa yok. Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Bi iletişim sorunu var aramızda

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Dindarr yazdı:

Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Dindar açıkla bakalım bu ayetteki mucize keramet nedir ?

Sitelerde Paylaş

Bunların yalancılıkları, sahtekarlıkları bir değil on değil bin değil milyon değil. Sayısını bilen yok. Ülen nerde musa sofrayı reddetti diyor yalancı sahtekar! Kızının birini almak için sekiz yıl çobanlık yaptı diyor. Ne sofrayı reddetmesi ne botu ne püsürü be! Yalanınız dolansın size girsin sahtekarlar. Bu adi uyduruk yalanlarla bizi kandırabileceğini sanan, salağın önde gideni değilse nedir birisi açıklayabilir mi bana?

Sakın kimse uyduruk herkesin kıçından uydurabileceği masallarla işte şurada yazıyor sofraya oturmamış filan demeye kalkışmasın. Öyle masalı ben de uydururum. Şuaybın kızları yanından geçerken musa çimdika atmış kıza diye uydursam vaaay musaya bak mı diyeceksiniz ulan! Kuran'da yazacak. Kıçtan uydurma masal kitaplarından kabul değil.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, kavak said:

Hepsi zırva. Üşenmedim Türkçe, Almanca ve İngilizce tercümelerini okudum.

Sonuç malum: Birinci sayfasından sonuncu sayfasına kadar hepsi insan ürünü.

Arapçada ki kelimelerin karşılığı O saydığın dillerde yok vallahi bilahi ekmek çarpsın :D

Mesela arapça "Dünya" ne demek kavak kardeşim

"Deni"den alırsan "Alçalmak" manasına gelir

"Dünüv"den alırsan Yaklaşmak manasına gelir. neye Yaklaşmak "Aslına" "Hakikatine"

O halde Allahcada Kur'an'da "dünya" kelimesininkarşılığı "Herkes bu alemde yerini bulacak" demektir.  

Almanca fıransızca ingilisce ceviride böyle bir ceviriye rastladın mı ? Nö nayn :D

Peki İman ne demektir.  Açılımına yazıyım mı hiç bir ceviride bulamazsın

İman arapçada tam karşılığı: "yükünu taşıyan varlığın adına İman" denir. Yaa! İnsan bu aleme yüklü gelmiştir. Yükünü kendi taşırsa inleye inleye yaşar. 

Allah ben seni kendime muhattap tutdum sevdim konusturdum. Sen neden yük taşıyorsun, Yükle İmana O taşısın, elini kolu sallaya salllaya gelsene yanıma diyor Ellini kolunu sallaya sallaya mükemmel yaşa diyor

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Dindarr yazdı:

Arapçada ki kelimelerin karşılığı O saydığın dillerde yok vallahi bilahi ekmek çarpsın :D

"Dünüv"den alırsan Yaklaşmak manasına gelir. neye Yaklaşmak "Aslına" "Hakikatine"

O halde Allahcada Kur'an'da "dünya" kelimesininkarşılığı "Herkes bu alemde yerini bulacak" demektir.  

Almanca fıransızca ingilisce ceviride böyle bir ceviriye rastladın mı ? Nö nayn :D

İman arapçada tam karşılığı: "yükünu taşıyan varlığın adına İman" denir. Yaa! İnsan bu aleme yüklü gelmiştir. Yükünü kendi taşırsa inleye inleye yaşar. 

Allah ben seni kendime muhattap tutdum sevdim konusturdum. Sen neden yük taşıyorsun, Yükle İmana O taşısın, elini kolu sallaya salllaya gelsene yanıma diyor Ellini kolunu sallaya sallaya mükemmel yaşa diyor

Lan dalla ozaman allahın tek dil arapça yapsaydı amk bu cahillerle uğraşmaktan cahil olcaz ?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Dindarr yazdı:

Arapça diye diye, bu köşelerde kendinizi paralayacağıza, bir zahmet uğraşırsanız o dillerinde ne kadar zengin olduklarını görmeniz işten bile değil.

Hatta bazısı Arapçayı ona katlar.

Hadi git biraz "I run each.":D

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Hiçkimse... said:

Yaa yok. Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Bi iletişim sorunu var aramızda

Ali imran 159 "onlara katı kalbi davransaydın senin etrafından dağılırlardı ve şâvirhum fîl emr(emri) 

ve İşlerinden halkına danış

işte İnsanların uyduğu şeriat bu: "Senin etrafında dağılırlardı" diyordu Evet insanlık Allahın bu sözün manasına muhattaptır öyle hareket edicektir kıpırdanmak yasaktır

İşte isveiler hükümdarların zalime tahakkümüne tahammül edemedilerde  tahtlarını taçlarını altüst ettiler.

hüküğmdalarda Halkı Onlara danışarak idare etmek parlemento idare sistemi ile idare etmek zaruretini hissettiler. ,

Dünyada Kur'an Şeriatı uygulanıyor haberin yok senin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...