Jump to content

Ateistlerin ve Hırsitiyanların İftiralarına Kısa Kısa Cevaplar

Recommended Posts

6 minutes ago, kavak said:

Arapça diye diye, bu köşelerde kendinizi paralayacağıza, bir zahmet uğraşırsanız o dillerinde ne kadar zengin olduklarını görmeniz işten bile değil.

Hatta bazısı Arapçayı ona katlar.

Hadi git biraz "I run each.":D

Ayran ic ne demek :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 dakika önce, Dindarr yazdı:

Ali imran 159 "onlara katı kalbi davransaydın senin etrafından dağılırlardı ve şâvirhum fîl emr(emri) 

ve İşlerinden halkına danış

işte İnsanların uyduğu şeriat bu: "Senin etrafında dağılırlardı" diyordu Evet insanlık Allahın bu sözün manasına muhattaptır öyle hareket edicektir kıpırdanmak yasaktır

İşte isveiler hükümdarların zalime tahakkümüne tahammül edemedilerde  tahtlarını taçlarını altüst ettiler.

hüküğmdalarda Halkı Onlara danışarak idare etmek parlemento idare sistemi ile idare etmek zaruretini hissettiler. ,

Dünyada Kur'an Şeriatı uygulanıyor haberin yok senin..

Nası yani? Şimdi bütün dünya müslüman mı yani??

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Dindarr yazdı:

Ali imran 159 "onlara katı kalbi davransaydın senin etrafından dağılırlardı ve şâvirhum fîl emr(emri) 

ve İşlerinden halkına danış

işte İnsanların uyduğu şeriat bu: "Senin etrafında dağılırlardı" diyordu Evet insanlık Allahın bu sözün manasına muhattaptır öyle hareket edicektir kıpırdanmak yasaktır

İşte isveiler hükümdarların zalime tahakkümüne tahammül edemedilerde  tahtlarını taçlarını altüst ettiler.

hüküğmdalarda Halkı Onlara danışarak idare etmek parlemento idare sistemi ile idare etmek zaruretini hissettiler. ,

Dünyada Kur'an Şeriatı uygulanıyor haberin yok senin..

Ne demezsin abd yide allah güçlendirdi dimi amk allahınız size beyin yerine bok mu veriyo he doğru bok yağdırıyodu ?

Arabistana git hem kendini kurtar hemde bizi orda arapça konuşup eşek sikersiniz allahu ekber diyip dalarsınız millete

Sonra bi mermiyle bok yoluna gidersin ne ağlayanın olur nede cennete gidersin. Sen ölünce bitkiler ve böcekler bayram edicek ona seviniyorum.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Hiçkimse... said:

Nası yani? Şimdi bütün dünya müslüman mı yani??

Bütün dünyada "Elinden dilinden emin olunan kimseyi incitmeyen zarar vermeyen Kimseler" Mümindir, Zıttı da kafirdir :D

Dünyada bunun aleyhinde olan, kim olursa olsun kafirdir )

Yine mi anlamadım? Yani "elinden dilinden emin olunmayan kimseler" çekinilecek adamdır kafirdir mümin değildir anladın mı?

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Dindarr yazdı:

Bütün dünyada "Elinden dilinden emin olunan kimseyi incitmeyen zarar vermeyen Kimseler" Müslümandır, Zıttı da kafirdir :D

Dünyada bunun aleyhinde olan, kim olursa olsun kafirdir )

Yine mi anlamadım? Yani "elinden dilinden emin olunmayan kimseler" çekinilecek adamdır kafirdir mümin değildir anladın mı?

İyi de bunlar olmak için müslüman olmaya gerek yok ki. Hatta dikkat esersen günümüzde müslüman olanlar bunun tam zıddı.

senin dediğine göre günümüzde müslümanım diyenler cehenneme, ateistim diyenler cennete gidecekler???

Sitelerde Paylaş

Eli dili tamam da belini unuttu garibim! :lol: Kafirler sizi bir de bellerse o da kötü! :D 

Hayır da bunların safsatacılığında bir vuracakları dip var mı ben onu merak ediyorum! Ahlaksızlıkta dip yok bunlara, indikçe iniyorlar. Millet orda cayır cayır yanarken hurilerle şarap içip alem yapacak kadar adi şerefsiz alçak ahlaksızlarız diyorlar. Yalancılıkta nerede dip yapacakları belli değil, uydurmadıkları yalan masal yok! Sahtekarlıkta oturacakları bir dip de yok, alakası olmayan anlamları yüklemedikleri bir kelime neredeyse kalmadı.

Bunlar "tamam ya artık dibe inmenin, çukuru boylamanın da bir sınırı olur, bu kadar da yalan söylenip bu kadar da sahtekarlık yapılmaz, ahlaksızlığın bu kadarı da fazla" derler mi? Hiç sanmam... "Benden umudu kesin" demiş Temel... :lol:

Sitelerde Paylaş

Bunlar daha kitaplarını uygulamıyolar hala diyolar cehennemde yanacaksınız ulan dingiller öyle bi yer yok gidip gelende yok ama bu hayat var görüyosun yaşıyosun onun için boş işlerle kısıtlı zamanınızda hayatınızı kısıtlamayın gez toz eğlen zevkli şeyler yap amk ozaman kendine gelirsin.

Kötü tarafıda ölünce hatırlamayacaksın keşke hatırlasanda desen ben ne ahmakmışımda olmayan şeye inanmışım hayatım boşa geçti diye.

Siz ölmeyi hazmedemiyorsunuz sonsuz yaşam istiyosunuz allahınız muhammed vaad etmeseydi cenneti kimsede inanmazdı.

Sitelerde Paylaş

Millet orda cayır cayır yanarken hurilerle şarap içip alem yapacak kadar adi şerefsiz alçak ahlaksızlarız diyorlar.

Allah çarpsın yalan söylüyorsun

Lütfen Mugalata yapma D: mugalata ne demek ilerde açılımını yapıcam

Huri cennetde Nefise karşı verilen Şeydir

Nefs-i Mutmainle hariç İnsanın nefsi (Şahsı) cennete giremez! Ama Ruhu girer. Ruh'a Orada Nefs yerine Huriler (başka birkaç Şahıslar) verilir. ve İnsan cennetde yine ruh maalcesed oluşur anladın mı? bir kaç şahıslı olur ;) 

Ayet : Allah müminlerle alış veriş yaptı nefislerine karşılık onlara cenneti (ve hurileri) verdi.

Sitelerde Paylaş
On 9/21/2016 at 15:47, Dindarr yazdı:

Tevbe/5: Müşriklerin bulunduğu yerde öldürülmeleri...  (Hayır, Hayır yalan, Vallahi Yalan Bu ayet sadece (Meşhur Hudeybeye) Antlaşmalarını bozan müşrikler için söylenmiştir. bir önceki ayet de de bozdukları antlaşma için tevbe ederlerse yani antlaşma maddelerini yerine getirirlerse aramızdaki ilişki münasebet dostuk devam edecek sekteye uğramaycaktır denmiştir. ondan sonraki ayet de aman dilerse dokunmayın Allahın kelamını duysun ondan sonrada islama gelmek istemezse. onun emin olduğu yere (Mekke'deki evine) kadar götür bırak şefkatini anlasın demiştir.

Kadının şahitliğinin yarım kabul edilmesi... (Hayır Hayır yalan, vallahi yalan öyle bir şey yok! Ayet de (iki Rical) der. Rical: sadece Erkek demek değildir Kamil fert demektir. Bu kadında olur erkek de)

Bir erkeğin dört kadınla evli olabilmesi... (Hayır hayır yalan, Vallahi yalan Zira her erkek değil sadece Zengin ve aydın medeni adaletli İnsanlar metres tutmasınlar 4 e kadar alabilirler aslınlar der) 

Bir dini ve sözde peygamberini eleştirenlerin öldürülmesi, el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi... (Hayır, Hayır, yalan! vallahi yalan! Zira peygamberi eleştirdi diye değil Ayet de Peygamberi öldürmek için harb ederlerse der ve sonra ki ayette de Tevbe ederlerse Allah ve peygamber hukuku tatbik edilmez der.),

İnsanların köle ve cariye sahibi olabilmeleri...(Hayır, hayır yalan, vallahi yalan! Köle ancak Savaş esiri İnsanlar olabilir. Bunlar Esir kampı yerine Mümin insanların evlerinde köle olur. Sonra da azad olurlar. Çünkü kabahat işleyen mümin kölesini azat etmezse Allah onu affetmez. Savaş esiri kadınlar ancak Cariye olabilir ve hem cariye Hizmetçi kadın demektir. Cariye ile seks Nisa 24'de gayrı musafihinne lafzı ile yasaklanmıştır) 

Kadınların "dövülebilmesi"... (Hayır, hayır yalan, vallahi yalan! Olay şöyle olmuştur. Kadınlar (cennet annelerin ayağı altındadır) rütbesini alıp Makamına oturunca, Erkeği adi bir mahluk gibi hizmetine almaya başlamış o yüzden Bu ayet inmiştir. )

Klişe bir cumhuriyet dincisi avuntusu.

Sen bunları burada değil, Türkiye hariç bir İslam ülkesinde savun anadili Arapça olan, bak bakalım götünü kaç dakikada kesiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bunlar öyle saksı beyinli ki, islamı savunacağız derken iyice batırıyorlar. Güya islamın cinsiyet ayrımı yapmadığını kakalayacağız derken sosyal statü ayrımı yaptığını iddia ediyorlar. Güya islamın inanç ayrımı yapmadığını kakalayacak saftirik buluruz belki derken, her kelimeye her canı isteyenin istediği anlamı yüklediği ve bu anlam karmaşasına hukuk adının verileceği saçma sapan bir dünya yaratmayı önerdiklerinin ayrıdına varacak zekaya bile sahip değiller.

Bu yorumlamaya ucu açık kavramları ortaya attığı için bu kuran denen cahil çöl yağmacısı yazması saçmalığın katilleri, sapıkları, insanlık düşmanlarını, bilim düşmanlarını, yobazları ve gerileri bizzat yarattığını göremeyecek kadar cahiller. Bunlar insanların inançları ile değil, eylemleri ile yargılanabileceğini anlayamayacak kadar odun kafalı kişiler. Sen kafana göre uydurduğun anlamı doğru görüyorsan, beriki de kafasına göre uydurduğu anlamı doğru görüyor dangalak! Bir buna kafan basmıyorsa mercimeğin cücüğü kadar bile beynin var mı acaba, bir tomografi çektir!

Sen alahtan gökten kitap indi diye saçmalamayacaksın yoksa, saçmaladıktan sonra, bu gökten indi sandığın şeyi kutsal zannettikten sonra, senin içine düşmeyeceğin bir saçmalık, bir manyaklık, bir embesillik olabilir mi! Tabii ki olamaz. Envai çeşidinin içine balıklama dalarsın! Buna kafaları basmıyor işte, basmayınca marş, ikide vurdurmadan çalışır mı! Kafasına kafasına vurmaktan başka yol bilen varsa söylesin de biz de boşu boşuna "ama sen de ağır konuşuyorsun be demos" diye laf işitmeyelim!

Ben samimi söylüyorum başka bir yol göremiyorum. Görsem seve seve denerim belki olur diye. Ben Kafka'cıyım. O şöyle der: "Beyninize şimşek gibi inen kitaplar okuyun. Bir kitap sizi sarsarak uyandırmıyorsa ne işe yarar?"

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, freier said:

Klişe bir cumhuriyet dincisi avuntusu.

Sen bunları burada değil, Türkiye hariç bir İslam ülkesinde savun anadili Arapça olan, bak bakalım götünü kaç dakikada kesiyorlar.

Yok yanılıyorsunuz sayın beyefendi Onlar Kur'an'la değil hicri 200 senesindeki uydurmalarla göt jiletliyorlar beyefendi! :D arapça lugat ül lisanül arabül abiye ile alakası yok  ayrıca benim niye kıçımı kessinler neticede Ateist olan sensin senin kıçının peşinde kesinlikle koşmaları gerekir :D  hicri 200 senesinde yazılmış kaynaklarındaki peşinde oldukları göt :D ilk önce sizin götünüzdür 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Dindarr yazdı:

Yok yanılıyorsunuz sayın beyefendi Onlar Kur'an'la değil hicri 200 senesindeki uydurmalarla göt jiletliyorlar beyefendi! arapça lugat ül lisanül arabül abiye ile alakası yok   

Kuranda hak din allahın oluncaya kadar savaşın kafirleri öldürün ne demek bunu bi eğip bük bakalım son kuran bükücü seni

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Dindarr yazdı:

Yok yanılıyorsunuz sayın beyefendi Onlar Kur'an'la değil hicri 200 senesindeki uydurmalarla göt jiletliyorlar beyefendi! arapça lugat ül lisanül arabül abiye ile alakası yok   

Öyle de derin bir Arap tarihi uzmanlığın var yani??

Ulan Yahudiler, Hıristiyanlar o coğrafyaya uğramasa, elemanlar aborjinler gibi keşfedilmeden ilkel hayat sürecekti yüzlerce yıl...

Sitelerde Paylaş

Tanrı diye bir şeyin olmadığını ne yana baksanız açıkça görürsünüz. Daha geçen belgeselde izledim ve bildiğim halde açıkça bildiğim bir şeyi görüntüsüyle apaçık izlemek yine de etkiledi. Bir şahin yuvası... Dört şahin civcivi var. Baba şahin yuvayı gözetlemek ve bir düşman yaklaşırsa saldırmak için uzakta bekliyor. Besleme işi anne şahine ait. Kertenkele, fare, yılan gibi şeyler getiriyor ama hiç durmadan bunları aradığı halde bulup getirmesi uzun zaman alıyor. Yavrular uzun süre aç kaldıkları gibi gelen yiyecek de dördüne yetmiyor. Çözüm ne? En güçlü yavru en zayıf kardeşine yönelip onu didiklemeye başlıyor. Yuvadan atmaya çalışıyor. Ona gücünün yetmesi için onun beslenmemesi lazım. Bunu yapıyor. Anne şahin yiyecek getirince onun beslenmesine izin vermiyor. Anne şahin bu duruma hiç müdahale etmiyor. Gözünün önünde bir yavrusu bir yavrusunu öldürmeye çalışıyor ve hiç karışmıyor.

Yemesine izin verilmeyen yavru sürekli ciyaklıyor fakat kardeşi onun ciyaklamasına bile izin vermek istemiyerek didikliyor. Bir kaç gün içinde aç yavru bitkin düşüyor ve kardeşi onu yuvadan aşağı iterek öldürüyor. Doyması gereken boğaz sayısı azalınca geçici bir rahatlama oluyor. Gelen yiyecek yetmeye başlıyor. Ama yavrular büyüdükçe yine yiyecek sıkıntısı başlıyor. Bu kez iki yavru yine en güçsüz yavruya göz dikiyorlar. Onu da ikisi işbirliği yapıp yuvadan aşağı atıp öldürüyorlar. Anne şahin artık iki yavruyu besleyebiliyor.

Burada güçlü yavru mecbur kaldığı şeyi yapıyor. Yoksa hepsi birden beslenemeyip hepsi ölecekler. Kardeşinin çığlıkları iç acıtıcı, aç aç öldürülmesi vicdanı kanatmayacak bir şey değil. Ama başka yolu yok. Anne şahin de karışmamakla doğrusunu yapıyor, çünkü dördünü birden besleyemeyeceğini biliyor.

Yanlış yapan kimse yok. Ne kadar vicdan kanatsa da doğrusu ne yazık ki bu. Eğer bu tabloyu yaratan evrim değil de bilinçli bir yaratıcı olsaydı, suç tamamen onun olurdu. Bu hayvanları birbirini yemeye muhtaç yaratan bir tanrı, suçlunun ta kendisi olurdu. Bu tablo doğadaki acı tablolardan ne yazık ki sadece küçük bir örnek. Her gün milyarlarca canlı durmaksızın birbirini yiyor. Acıma, merhamet diye bir şey söz konusu bile değil. Çok daha acı tablolar var. Bu bir şey bile değil. Bu canlıların tıpkı bizim gibi acıyı algılayan sinir sistemleri var. Yavrusunun parçalanmasını görmeye dayanamayıp yırtıcılara öfkeyle saldıran ceylanların gözlendiği gözlemler var. Onların da bizim gibi duyguları var. Bu kesin. Saldırmayanlar korkusunu yenemediği için saldıramıyor. İçinde fırtınalar kopuyor yavrusu parçalanırken! Ama yırtıcılardan korktuğu için bir şey yapamıyor. Yüz ifadesi bizler kadar gelişkin olmadığı için biz göremiyoruz içinden geçenleri. Diğer taraftan o yırtıcıların da o eti yemekten başka bir çareleri yok. Onların da aç yavruları var. Hiç bir etçil hayvan selülozu sindireremez. Et yemezse ölür. 

Bunu bir tanrı yaratmış olsa, gelmişini geçmişini iterdim ben o tanrının... Hiç kimse bunu tanrı yarattı diye benim asabımı bozmasın, çok pis saydırırım allah mallah anlamam dinlemem.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Glock said:

Kuranda hak din allahın oluncaya kadar savaşın kafirleri öldürün ne demek bunu bi eğip bük bakalım son kuran bükücü seni

Hak din diyor ki: leküm dini küm veliye din. sizin dininiz size banane diyor

Hak din diyor ki: dinde ikrah yoktur.

Bu ayetlerin aleyhinde olanlar hepsi hak dinde değildir kafirdir onlarla savaşın diyor.

malumunuz üzere Mehmetçik ki onun aslı Muhammed kelimesin türkçecidir Mehmetçik muhammedciktir. Bu ayetlerin aleyhinde olan ışıd kışıd mışıd hepsini tepeliyor şimdi 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Dindarr yazdı:

Bu ayetlerin aleyhinde olanlar hepsi hak dinde değildir kafirdir onlarla savaşın diyor.

malumunuz üzere Mehmetçik ki onun aslı Muhammed kelimesin türkçecidir Mehmetçik muhammedciktir. Bu ayetlerin aleyhinde olan ışıd kışıd mışıd hepsini tepeliyor şimdi 

Senin dinin sana benimki bana ayeti muhammed güçsüzken söyledi diğer ayeti hala inkar ediyosun asıl kafir sensin. Hak din allahın oluncaya kadar savaşın , küçülerek cizye verene kadar savaşın bu ayetler ne peki işine geleni kabul et işine gelmeyini kabul etme.

Sonra gelmiş ışid gerçek müslüman değil ışide görede sen müslüman değil müşriksin ? Birbirinizi kesin öldürün bizi uğraştırmayın.

Sitelerde Paylaş

Sen kafana göre uydurduğun anlamı doğru görüyorsan, beriki de kafasına göre uydurduğu anlamı doğru görüyor dangalak! 

Kızma verip veriştirme lütfen saygılar. sayıyorum 3- 7 ve 18 :D Şimdi

O beriki kafasına göre sallıyor ama Hicri 200 senesinde yazılan kaynağı baz alarak kıçından sallıyor mesele bu kaçırdığın :D yer burası. Aaay :D Kur'ana gelsene !!!!! Gel!!!  gelmez! o yüzden bu haldeler. nokta

İmdi ! Sen şunuda diyorsun: "Senin anlattığın Hak olan dinden Gerçek islamdan kurtulalım rahat edelim." Bak Şimdi beri gel! Sana bir şey diycem. Şöyle bir söz vardır duydun mu bilmem "Şeriatın kestiği parmak acımaz"  O yüzden Bernard Shaw şöyle demiştir.

"İngiltere'de demokrasi kemaline erdi bundan sonra İslamdır" kamoon :D

"Eğer İngiltere Nazım-ı dünya olmak istiyorsa Reforma uğramış Muhammediliği kabul etmelidir Hz. Muhammedin izinden gitmelidir."

"Öyle zannediyorum ki 1 asıra (2056) ya kadar avrupa İslamlaşıcaktır."  ve bu adam tahminlerinin ekseriyetle tutuğu ile meşhur bir adamdır kamoon 

Bunları neden diyor çünkü "Şeriatın kestiği parmak acımaz" diyor

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Dindarr yazdı:

türkiyede İslami rejim mi uygulanıyor? Yani Türkiye sırf işidle( ki bu da senin iddian. Bunların beraber çalıştıklarını da biliyoruz) Kuran öyle emrediyor diye savaşıyor!!!

az önce de eline diline filan diyordun. 

Ne diyorsun sen?? Ciddi soruyorum. Farkında değilsin galiba ama fikir uçuşmaşrı yaşıyorsun. Bu ülke İslamın temsilcisiyse ikiyüzlülük hırsızlık ahlaksızlık almış başını gidiyor. O zaman daha fena. İşid en azından dürüst...

cevap verecem diye düştüğün durumlara bak. Sana da acıyorum. Yazık...

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, Glock said:

Senin dinin sana benimki bana ayeti muhammed güçsüzken söyledi diğer ayeti hala inkar ediyosun asıl kafir sensin. Hak din allahın oluncaya kadar savaşın , küçülerek cizye verene kadar savaşın bu ayetler ne peki işine geleni kabul et işine gelmeyini kabul etme.

Sonra gelmiş ışid gerçek müslüman değil ışide görede sen müslüman değil müşriksin ? Birbirinizi kesin öldürün bizi uğraştırmayın.

Hak din bütünüyle Kur'an'dır. Kur'an ayetleri (Ana yasa)  Maddeleridir. 

Yani sen şunu mu idda ediyorsun!!!

Namazlarda ekseriyetke kısa sürler okunur peygamberimiz namaz da" Kul ya eyyhül kafirun" diyor "Sizin diniz size benim din bana" diyoır

namaz bittimi onlarla savaşın diyor. ya ne kadar saçma alaka yook :D dağdan indim şehre :D

Bak canikom öpüyorum sevgiyle yanaklarından ve diyorum ki.  Hak din bütünüyle Kuran ayetleridir nokta dağılrın

Bir kere cizye:  Ehli kitaptan Allaha ve ahiret gününe inanmayan ateistlerden 

ve allahın ve resülün haram kıldığını haram kabul etmeyen atesitlerden

ve hak bir din edinmeyen atesitlerden alınır. hahahahaah kamon :D

Yani cizyeni (devlete vergini) verdikten sonra istediğin kadar din aleyhinde kıçından salla bizene Kamooon :D

Sitelerde Paylaş

"Biz, bir âyetin hükmünü kaldırır veya onu unutturursak daha iyisini veya aynısını getiririz. Allah'ın her şeye kadir olduğunu bilmez mi­sin?"(Bakara, 2/106)

Bakara 106 ayeti okudum şok oldum :blink:

Sayın Glock Sende Oku Şok ol:blink:

Allah diyor ki "Biz bir ayeti kaldırmak istedik mi! hakkatten kaldırırız! :D tamamen kaldırır. kalblerden çıkarır tamamamıyla unuttururuz artık o ayeti kimse bilmez ve ondan sonra ya ondan daha hayırlısını indiririz yahut onun mislini indiririz"  diyo

Sayın Glock "Leküm dini küm" ayeti kaldırılmamış mı bir bak bakıyım kuran kafirun suresine :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...