Jump to content

Ateistlerin ve Hırsitiyanların İftiralarına Kısa Kısa Cevaplar

Recommended Posts

La İkrahe fiddin demek: İkrah tiksindi nefret edici şey demektir

Dinde Aklın iğrendiği vicdanın nefret etiği bir şey yoktur, dinde zorlama yoktur demektir."

"Leküm dini küm veliye din"de senin dinin kanunların sana benim dinim kanunlarım bana demektir. benim dinimin benim anayasamın kurallarını uymak zorunda değilsin demektir

Böyle bir devlet var mı hee !  var mı heeeeeeeeee kamooon! Vaaaaar mı heeeeeeeeeeeeeeeeeee ! Kamon :D 

Dünya da böyle bir devlet varsa getir bana ! ! !

Getirir isveçi ingiltereyi isviçreyi kanadayı norveçi. yavrum onlar doğuyu sömüyor bütün dünya O ülkeler için çalışıyor.

O zamanda o ülkelerde bende krallar gibi oturayım alsana benide oraya... yoo almaz. seni gidi norveç seni gibi isveç :D

Neyse Kuran "benim kurallarıma uymak zorunda değilsin diyor" istediğin dini istediğin kanunları yapabilirsin diyor Böyle devlet var mı laaaaynn hah haay :D kamoon

Koca islam ! ! !

ama sanılmasın ki İslam istediğin kanunları yapabilirsin diyerek Küfre ruhsat veriyor hayır kamooon :D

bu ayetin manası: senin kabule ettiğin din ana yasa kanun sana. benim kabul ettiğim din ana yasa kanun bana

fakat  hoppala birader :D  biz aynı yerde yaşıyoruz aynı havayı alıyoruz aynı suyu kullanıyoruz.

Vicdanlarımız dinlerimiz Kanunlarımız dursun. Bu Beldeyi mamure bir hala getirmek için elbirliğiyle beraber çalışmamız lazım gelir Dinlerimiz kanunlarımız dursun. hadi hakiki bir medeniyeti ortaya koymak için berabber çalışalım denir kamon

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 hours ago, NoOneCares said:

, Laik Cumhuriyetin "küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşınca HARAÇ verenlere dinde zorlama yoktur" demek olduğunu sanacak kadar Cahilsin... 

Yalan yalan yalan herşeyi yalan! böyle bir şakrı vardı :)

Tevbe 29 : Ehl-i Kitaptan, Allah’a ve ahiret gününe inanmayan (yani Atesitlerin) ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram kıldığını haram tanımayan (yani Atesitlerin) ve hak dîni, dîn edinmeyen (yani Dinsizlerin), onların küçük düşürülüp, kendi elleriyle (başka ellerle değil) cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Bu ayet apaçık  Ehl-i Kitabın değil Yahudi ve Hırsitiyanların ve Müslümanların içindeki Dinsizlerin İmansızlarının Allahsızlarının kitapsızların Din aleyhinde kıçlarından sallamış bulunurlarsa bir (vergi) Cizye vermeleri gerektiğini diyor

Mesela atesit olup din aleyhinde propaganda yapmazsan sende cizye alınmaz ama ne vakit kıçında sallayıp yahudilik yada hırıstiyanlık yada İslamiyet aleyhinde konuşursun cizyeni (vergini) tıpış tıpış ödersin)

Neden küçülerek ödersin.

Çünkü kitapsız Ahmak müşrikler gibi bilgisiz değilsin KİTABADA mazhar olmuşsun böyle oldu halde din allah aleyhinde yazar çizer konuşursa böyle küçülerek kendi elinde başka ellerle değil gelir vergini ödersin :D

İslam da Müslüman bir vergi (Zekat) Vermezse Mürdet ilan edilip Onunla savaşılır :D

dinde zorlama yoktur ayeti ile bunlar çelişmez çünkü devletin varlığı ilk önce fakiri korumak kollamak bakmak sonra düşmanlardan korumaktır. Vergiler Zekatler cizyeler hep bunun için alınır Kemoon :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 minutes ago, Dindarr said:

Yalan yalan yalan herşeyi yalan! böyle bir şakrı vardı :)

Tevbe 29 : Ehl-i Kitaptan, Allah’a ve ahiret gününe inanmayan (yani Atesitlerin) ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram kıldığını haram tanımayan (yani Atesitlerin) ve hak dîni, dîn edinmeyen (yani Dinsizlerin), onların küçük düşürülüp, kendi elleriyle (başka ellerle değil) cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Bu ayet apaçık  Ehl-i Kitabın değil Yahudi ve Hırsitiyanların ve Müslümanların içindeki Dinsizlerin İmansızlarının Allahsızlarının kitapsızların Din aleyhinde kıçlarından sallamış bulunurlarsa bir (vergi) Cizye vermeleri gerektiğini diyor

Mesela atesit olup din aleyhinde propaganda yapmazsan sende cizye alınmaz ama ne vakit kıçında sallayıp yahudilik yada hırıstiyanlık yada İslamiyet aleyhinde konuşursun cizyeni (vergini) tıpış tıpış ödersin)

Neden küçülerek ödersin.

Çünkü kitapsız Ahmak müşrikler gibi bilgisiz değilsin KİTABADA mazhar olmuşsun böyle oldu halde din allah aleyhinde yazar çizer konuşursa böyle küçülerek kendi elinde başka ellerle değil gelir vergini ödersin :D

İslam da Müslüman bir vergi (Zekat) Vermezse Mürdet ilan edilip Onunla savaşılır :D

dinde zorlama yoktur ayeti ile bunlar çelişmez çünkü devletin varlığı ilk önce fakiri korumak kollamak bakmak sonra düşmanlardan korumaktır. Vergiler Zekatler cizyeler hep bunun için alınır Kemoon :D

İslam dininin ne rezil, ne aşağılık, ne ilkel bir olduğunu, bu dinin yalan olduğunu belirtmek neden cizye vermek nedeni olsun? Doğruları söylemek neden yasak ve öldürülme sebebi bu dinde?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sağduyu said:

İslam dininin ne rezil, ne aşağılık, ne ilkel bir olduğunu, bu dinin yalan olduğunu belirtmek neden cizye vermek nedeni olsun? Doğruları söylemek neden yasak ve öldürülme sebebi bu dinde?

Namazı kılarız Hacca da gideriz oruç da tutarız ama zekat cızzz.. vermeyiz diyenelerle harp olunmuş ve Zekatın (verginin) bir parasından vazgeçilmemiştir.

Çünkü zekat Fakiri zengine kardeş yapmak için alınmıştır.

Müslümanlardan nasıl zekat zorla alınırsa Ehli kitap ateistlerinden de Cizye namında bir vergi alınır mesela Atesitforum sitesinin vergileri cizye vergisi niyetine olarak pek de ala kabul edilebilir  evet pekde ala kabul edilebilir pekde ala yani :D

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Dindarr yazdı:

Müslümanlardan nasıl zekat zorla alınırsa Ehli kitap ateistlerinden de Cizye namında bir vergi alınır

Ateistlerden yani gayri muslimlerden daha fazla vergi almak lazım. 

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Dindarr said:

Namazı kılarız Hacca da gideriz oruç da tutarız ama zekat cızzz.. vermeyiz diyenelerle harp olunmuş ve Zekatın (verginin) bir parasından vazgeçilmemiştir.

Çünkü zekat Fakiri zengine kardeş yapmak için alınmıştır.

Müslümanlardan nasıl zekat zorla alınırsa Ehli kitap ateistlerinden de Cizye namında bir vergi alınır mesela Atesitforum sitesinin vergileri cizye vergisi niyetine olarak pek de ala kabul edilebilir  evet pekde ala kabul edilebilir pekde ala yani :D

Madem bu arap putu zengini fakire kardeş yapmak istiyor, o zaman baştan doğru dağıtım yapsın, ne diye adaletsizlik yapıyor?

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, sağduyu said:

Madem bu arap putu zengini fakire kardeş yapmak istiyor, o zaman baştan doğru dağıtım yapsın, ne diye adaletsizlik yapıyor?

Düşüncesiz bir cümle sarfetdiniz Zirakine :D

herkes zengin olursa iş olmaz. şurada lağım borusu patladı kim kazıcak.  zengin biriyim ben neden kazıyım (yine zayıf birini bulup kazdırıcan dimi) sende kazsana yardım etsene edemiyorsan Ona zekat versene :)

işçide zengin patronda zengin olursa dünyada bütün işler durur !

Biri kolum bacağım kadar zengin diğeride serce parmağım kadar fakir olucak ki. kol kaldıracak serce parmak bir şeyi tutmamı sağlıycak bu kol el parmaklarla gerekeni yapıcam ortaya bir mahsul çıkarıcam kulağımı kaşıycam :) 

herkes kolum kadar zengin olursa Vucudunda her dış uzvum kolum kadar büyük olursa kıcımı nasıl temizlerim :Dkulağını nasıl kaşırım :D :P asu kulate  anladığımı umuyorum, başka örnekle vermek istemiyorum çünkü :D :P

Vericem ama :D biri şeyim olucak diğeri ayak sercem olucak  ki İnsan olucak.... vucudumda herkes şeyim olursa ne olur :D 

İnsanlarda böyledir kim şeydir :D kimi kafadır kimi akıldır kimi gönüldür kimide kıçını yıkadığın kafanı kaşıdığın sivilceni sıktığın :p parmakdır :D  

Sevdiğine verdiğin Bir demet gülü bir arada tutan bir çöptür ;) O çöp gibi bir şeyin varlığına muhtaçsın

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, sağduyu yazdı:

Özgür iradenle seçiminde seni serbest bırakıyor.Herşeyde Allahı suçlama gerzek ! Dön de aynada bir bak kendini kendini beğenmiş herif ! Hayatın sadece çıkar uğruna kurulu.Gelmişsin burada ahkam kesiyorsun şaşkaloz !!!!!!!

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, dindar07 said:

Özgür iradenle seçiminde seni serbest bırakıyor.Herşeyde Allahı suçlama gerzek ! Dön de aynada bir bak kendini kendini beğenmiş herif ! Hayatın sadece çıkar uğruna kurulu.Gelmişsin burada ahkam kesiyorsun şaşkaloz !!!!!!!

Kuran'da Allah "Ben dilediğimi saptırırım, dilediğimi de doğru yola iletirim, dilediğime rızkı az verir, dilediğime de çok veririm. " demiyor mu? Sana mı inanalım, putuna mı? Kula bak, putunu ofsayta düşürüyor. Şimdi bu put senin böyle yapmana karşı götüne kazık sokup sonsuza kadar kebap yapsa yeridir.

O kadar salaksın ki benim bir arap putunu suçladığımı falan sanıyorsun, oysa benim yaptığım sizlerin ne kadar aptalca, ne kadar mantıksız şeylere inandığınızı göstermek.

12 minutes ago, Dindarr said:

Düşüncesiz bir cümle sarfetdiniz Zirakine :D

herkes zengin olursa iş olmaz. şurada lağım borusu patladı kim kazıcak.  zengin biriyim ben neden kazıyım (yine zayıf birini bulup kazdırıcan dimi) sende kazsana yardım etsene edemiyorsan Ona zekat versene :)

işçide zengin patronda zengin olursa dünyada bütün işler durur !

Biri kolum bacağım kadar zengin diğeride serce parmağım kadar fakir olucak ki. kol kaldıracak serce parmak bir şeyi tutmamı sağlıycak bu kol el parmaklarla gerekeni yapıcam ortaya bir mahsul çıkarıcam kulağımı kaşıycam :) 

herkes kolum kadar zengin olursa Vucudunda her dış uzvum kolum kadar büyük olursa kıcımı nasıl temizlerim :Dkulağını nasıl kaşırım :D :P asu kulate  anladığımı umuyorum, başka örnekle vermek istemiyorum çünkü :D :P

biri şeyim olucak diğeri ayak sercem olucak  ki İnsan olucak.... vucudumda herkes şeyim olursa ne olur :D ki

Sizin derdiniz adalet madalet değil, arap putuna yalakalık yapıp huri kapmak.

Madem derdin lağım borusu, arap putu ne güne duruyor, sok putu lağıma temizlesin, her şeye gücü yeten put lağım mı temizleyemeyecek.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Kuran'da Allah "Ben dilediğimi saptırırım, dilediğimi de doğru yola iletirim, dilediğime rızkı az verir, dilediğime de çok veririm. " demiyor mu? Sana mı inanalım, putuna mı? Kula bak, putunu ofsayta düşürüyor. Şimdi bu put senin böyle yapmana karşı götüne kazık sokup sonsuza kadar kebap yapsa yeridir.

O kadar salaksın ki benim bir arap putunu suçladığımı falan sanıyorsun, oysa benim yaptığım sizlerin ne kadar aptalca, ne kadar mantıksız şeylere inandığınızı göstermek.

Sizin derdiniz adalet madalet değil, arap putuna yalakalık yapıp huri kapmak.

Madem derdin lağım borusu, arap putu ne güne duruyor, sok putu lağıma temizlesin, her şeye gücü yeten put lağım mı temizleyemeyecek.

CenapAllah'ın saptirmasi senle ilgili. Sen kendinin neler yaptigini kendin bilirsin; burda soylemezsin. Sen kendin sapmış oldugun için. Yoksa Allah seni saptırmıyor.Suçu kendinde ara. Ayrica iki de bir huri meselesine girme. Oyle bir düşüncemiz yok bizim.Biz ahlaklı ve erdemli yaşamaya çalışıyoruz. Huri için ibadet mi edilir? Aptal misin nesin ! Oyle düşūncede olan biri zalim birisidir.

Sitelerde Paylaş
Just now, dindar07 said:

CenapAllah'ın saptirmasi senle ilgili. Sen kendinin neler yaptigini kendin bilirsin; burda soylemezsin. Sen kendin sapmış oldugun için. Yoksa Allah seni saptırmıyor.Suçu kendinde ara. Ayrica iki de bir huri meselesine girme. Oyle bir düşüncemiz yok bizim.Biz ahlaklı ve erdemli yaşamaya çalışıyoruz. Huri için ibadet mi edilir? Aptal misin nesin ! Oyle düşūncede olan biri zalim birisidir.

Sen mi ahlaklı, erdemli yaşamaya çalışıyorsun? Güldürme insanı, senin ahlak sandığın şey arap-yahudi gelenekleri ve zihniyeti. Bu araplar senin gibi salakları eğer bize inanırsan bir put sana ölünce bir sürü huri verecek diye kandırmışlar.

Kuran'da arap putu ne diyor: "Ben istediğimi saptırır, istediğimi de doğru yola iletirim." Bu kadar net bir ifadeyi bile anlayamıyorsun, Allah seni saptırmıyor, sen sapıyorsun diyorsun. Bu kadar mal olmayı nasıl başarıyorsun?

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, sağduyu said:

Allah'ın Kahyası mısın?... Şöyle olsun böyle olsun.. zaten Herkes senin kafan da Allah'ın kahyasınızıdır. şöyle olsun böyle olsun

Allah hükmetmezse, Kul Ona razı olmaz, kaşlarını çatar etrafa patlarsa, Ortada ne Allah olur nede kul olur!.....  Öyle oluncada  İşte dünya böyle olur. İnim inim inler tüm insanlık, ailelerde huzur olmaz herkes kendi kafasında olur, hiç bir şeye razı olmaz Ömürlerini Huzursuz bir robot gibi zavallı olarak yaşarlar ve daha çoook böyle yaşıycak İnliycek insanlık bu sözlerim de bir camiaya bir millete ait değil Bütün sekenesi üzerine konuştum bütün insalık böyle inliyor ve daha çok inler

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Dindarr said:

Allah'ın Kahyası mısın?... Şöyle olsun böyle olsun.. zaten Herkes senin kafan da Allah'ın kahyasınızıdır. şöyle olsun böyle olsun

Allah hükmetmezse, Kul Ona razı olmaz, kaşlarını çatar etrafa patlarsa, Ortada ne Allah olur nede kul olur!.....  Öyle oluncada  İşte dünya böyle olur. İnim inim inler tüm insanlık, ailelerde huzur olmaz herkes kendi kafasında olur, hiç bir şeye razı olmaz Ömürlerini Huzursuz bir robot gibi zavallı olarak yaşarlar ve daha çoook böyle yaşıycak İnliycek insanlık bu sözlerim de bir camiaya bir millete ait değil Bütün sekenesi üzerine konuştum bütün insalık böyle inliyor ve daha çok inler

Yok, efendisiyim, bu put ben ne dersem onu yapar. Git sor istersen kendine.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, NoOneCares said:

Are you ALTAL?

Şu lafa bak, adam Utanmasa ki zaten utanması yok "Ateistleri Allaha ve peygamberine iman eder ise Haraç vererek kurtulabilirler" diyedek.

biri şu trolün günde 1 den fazla mesaj atmasını engellesin...

Kalbi ile düşünmeye çalışanlardan ancak bu kadar aptalca laflar gelebilir demeyin, Adamların Saçmalamada sınırları yok:) 

Bence bu trolu Kaile almamak gerekir!

Ehli kitabdan birinin Atesit olduğunu Allah'a İnanmadığını nerden anlarsın İnanların imhasına çalıştığından anlarsın Ahiret günü inkar ettiğini nerden anlarsın? İnkar ettirmek istediğinde anlarsın.. E be canım Sen bir Hıristiyan  ülkede bile olsan cizye vermek zorundasın olmaz öyle diyor

En mühim mesele Ateistle edebsize ayırmaktır :D 

Gerçek ateist bütün semavi kitapları okur hidayeti bulamaz orada kalır.

Ne dine ne dindara laf eder. Belki Onlara gıpta eder

ya ne kadar şanşlısın Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsun

Ben ise ölünce yok olucam diye dövünüyorum Sen ölünce aslıma kavuşucam diyerek neşe ile yaşıyorsun

Ah keşke benimde senin gibi bir imanım olsa der Dindarda ona pek açır Gel bir elini öpeyim der öper Yarabbi çok emek vermiştir Hidayet et doğru yolu göster der

dünyada Doğru yolu kimse bulamadı herkes bir tarafa koşuyor ihtilaf içindeler doğru yol nerde

doğru yol oh nefesidir doğru yol Bu ibitila aleminde bela aleminde neşe ile yaşamın sırrıdır

Başına herhangi bir bela geldiği zaman kalbde Ohhhhhhhhhh diyerek bir ferahlık duymaktır..

Bu sözü okuyanın pek acaip bakış attığını tahmin edebiliyorum :D

kalu bela dediler.. bela istediler :D

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Dindarr yazdı:

..............................  

Dinsizlerin İmansızlarının Allahsızlarının kitapsızların Din aleyhinde kıçlarından sallamış bulunurlarsa .......

Peki bu ne anlama gelir......; Gücü elinde bulunduran taraf, inancını eleştirenden haraç kesebilir demektir bu !

Olaya tarafsız baktığımızda o zaman herkes inanç farkından dolayı birbirinin malını gaspetsin....! Böyle ahmakça bir kural olabilir mi..?

Sözde eşsiz hakikat olan dininizin ikna yöntemi bu mudur...?

Bu kadar mı alçaldınız ! Silahlı gasp eşkiyalığı ile mi insanları müslüman yapacaksınız..?!

Böylesine bir kepazeliği savunurken hiç mi utanmıyorsun be adam !

Bir önceki ayette ne diyor... özetle: "bizim gibi inanmayan pisliktir" sadece farklı bir inanca sahip bir ailede doğduğu için, bir insan pislik olabiliyorsa, o zaman sen de pisliksin! Evet kuran'a göre sen bir pisliksin. Peki bu konuda ne diyorsun..?

Asıl kıçından uyduran sensin. hem de aptalca bir düşmanlık uydurmaktasın. Uyduruk sebeplerden insanlar arasında bölücülük çıkartmaktasın..! Sadece inanç farkından bize düşmanlık ilan eden ilkel bir ideolojiyi hiç utanmadan savunmaya devam ediyorsun!

Seni yaratan bir tanrı olduğunu, onun da kadınlardan haremi olan bir adamı kendine elçi seçtiğini, emirlerinin de kuran'da yazdığını kimden öğrenip de inandın...? elbette büyüklerinden... onlar kimden öğrendi, o da aynı : yine büyüklerinden... 13 yüzyıl öncesine kadar böyle gidiyor..... Onlar da analarına tecavüz eden, babalarını hunharca katleden alçaklara boyun eğmek zorunda kalmış insanlar.  

Şimdi ise işgalciler yok. Böylesine alçaklara itaat etmek zorunda değiliz.

Ama sen diyorsun ki, "iyiki anama bacıma kızıma tecavüz edip ırzına geçmişsin, iyiki vahşetle memleketimi kana bulamışsın.... bunun için sana cizye ödemek istiyorum !! "

Evet aynen böyle demiş oluyorsun ve şunu da ekliyorsun... "bu katliamı, bu zorbalığı bu tecavüzü yaptığına göre, mutlaka beni yaratandan bir haber getirmiş olmalısın !!"  

Peki şimdi bunun tanımı nedir.......?  Soruyorum..... bu ne demektir...!!

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yobazın, futbol takımı tutar gibi din tuttuğunun delillerinden biri de bu başlıktır; "Ateistlerin iftiralarına cevaplar..."

Peki ya ateistlere dinsizlere atılan iftiralar... sadece ateist diye insanları öldürmek isteyen faşistler... sadece dinsiz diye ahlaksız ilan edilen toplumda ırkçılıktan bin beter iğrenç bir ayrımcılık gören insanlar.... onlar umrunda değil bu fanatik yobazın!  kendisi gibi inanmayan gebersin... ne olursa olsun, herkes onun gibi inanmak zorunda !  

Cahillere zorbalara satılmış bir insanlık!  Çürüyen bir vicdan ve köleleşmiş bir zihin...!

İfira dediği de iftira olsa bari... bizzat islamın gerçekleri !  14 yüzyıldır yaşanan dini inkar edecek kadar aklını kaybetmiş. din din diye tepinip duruyor.  herşeyini dine endeksleyip karakterini çürütüp gider haberi yok!

Sitelerde Paylaş
On 25.09.2016 at 22:54, Mindsurfer said:

Peki bu ne anlama gelir......; Gücü elinde bulunduran taraf, inancını eleştirenden haraç kesebilir demektir bu !

Alakası :D bile yok dağdan indim şehre :D  Çünkü Müslümanlardan da zorla Zekat alınır. çünkü bu bir (Vergidir)

Mesela "Size tecavüz edene misli ile tecavüz edin" ayetine binaen Milli savunma vergisi alınır. vermiycem bu bir haraçtır denilir mi ;)

O zaman tüm devletlet haraç alıyor bütün vergiler kaldırılsın olu mu laaa öle şey :Dasas

islam'a dil uzatıcam diye düşüncesiz konuşuyorsunuz hep

Sitelerde Paylaş

22 saat önce, Dindarr yazdı:

Alakası :D bile yok dağdan indim şehre :D  Çünkü Müslümanlardan da zorla Zekat alınır. çünkü bu bir (Vergidir)

Pardon öyleymiş evet (!)  İşte ayetin doğru tercümesi :

Tevbe 29: İhtiyaç fazlası gelir elde edenleri, vergisini ödeyene kadar takip ediniz. Vergiyi tahsil ettikten sonra, bu geliri halk için harcadığınız konusunda, tüm vatandaşlarınızı belgeleriyle birlikte bilgilendiriniz. Ancak bu konuda vatandaşa hesap veremediğiniz takdirde istifa etmeniz, ve hukukun üstünlüğü ilkesi gereği yargılanmanız gerektiğini de sakın unutmayınız !

1400 yıldır yanlış tercüme edilen ve yanlışlıkla gasp ve talan şeklinde uygulanan ayet ise şöyle... :

Tevbe 29: Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek, kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Ayet bu şekilde olsaydı, Dindarr'ın yalancı bir sahtekar olması gerekirdi. Çünkü bu durumda fazla geliri olandan değil, sadece inanç farkından dolayı ve hukuki hakları olmaksızın direkt silahla tahsilat yapılmış olacak, ve bu paranın nereye harcandığının hesabını vatandaşın sorma hakkı olmayacaktı....!
 Böylelikle bu tamamen gasp ve haraç kesme zorbalığı olarak kayıtlara geçecekti...!

İslamda böyle birşey olamayacağı için (!) Dindarr'ın ise böyle alçakça bir hükmü savunacak kadar ahlaksız olduğu beklenmediği için, bu tercüme yanlıştır. doğru tercüme yukarda belirttiğim gibi olacaktır.

(çünkü 1400 yıl boyunca hayatı mahvedilen insanlardan utanmadan her türlü kepazeliğin üstünü örtmek serbest. ne de olsa, dinci büyükleri öyle demiş. çevresindeki kalabalığı memnun etmesi lazım.)

Evet, Tevbe 29'un aynen yukarda belirttiğim anlama geldiğini az sonra Dindarr, kelime karşılıklarıyla birlikte açıklayacak....? 

Ve bizzat şeriat ülkeleriyle görüşerek sorunu çözecektir. Hadi bakalım kolay gelsin !

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...