Jump to content

Yeni Teorim: Dindarlıkla cinselliğin ilişkisi

Recommended Posts

Dindarlık dünya genelinde yaygın bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor.

Hemen hemen her yerde rastlıyoruz bu hastalığa.

Hastalıktaki başrol oynayan inanç kavramları farklılık gösterse de genelde benzer bir seyir izliyor.

Benim teorim ise bu hastalığın ağırlığının veya hafifliğinin doğrudan cinsellikle alakası olduğudur.

Nasıl?

Cinsellik insanlar için sadece bir üreme aracı değildir.

Aynı zamanda stresin, psikolojik sorunların ve özgürlüğün vücut bulmuş halidir.

Cinselliği ortalamanın üzerinde yaşayan insanlar sorunlarından arınabiliyor ve hayallerini gerçekleştirip psikolojik doygunluğa ulaşabiliyor.

Cinsellik çok az veya hiç denecek seviyeye indirgendiğinde neler oluyor?

İnsanlar rahatlamak veya hayallerini gerçekleştirmek için başka partnerler buluyor.

Cinsel uyum yerine, psikolojik bir uyum peşinde koşuyor.

Bu psikolojik uyum arayaşında olan insanlara ise her yerde ağları olan bir kurum, yani din bu olanağı sunuyor.

Cinsellikteki pozisyon heyecanı yerine Tanrısının neyi nasıl sevdiğinin heyecanı geliyor.

Cinsellikteki fantaziler veya cilveli konuşmalar yerine de karşılıklı dini sohbetler veya soru cevaplar geliyor.

Böylece cnsellik ne kadar az ise, toplumda dindarlık da aynı oranda yükseliyor.

Batıda ve uzak doğuda dindarlığın az olmasının nedeni, cinselliğin daha fazla olmasıdır.

Asya ve Afrikada dindarlığın çok olmasının nednei de cinselliğin az olmasındandır.

Çünkü gerçek bir partnerle kafasını yatıştıran, fantazilerini gerçekleştiren kişiler, artık sanal partnerler ve fantezilere ihtiyaç duymuyor.

tarihinde Güçlü Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, charm yazdı:

Yani din cinselliği otorite kurmak için yasaklıyor, yoksa birilerinin sevişmesinin kime zararı var ki.

Bunu bilinçli yaptıklarını sanmıyorum.

Ancak doğru

Cinsel doyuma ulaşmayan insanın bilincinde açlık uyanıyor.

Dinler de bu açlığı onlar sonsuz pozisyon ve fantazi sunan bir sanal kahramanla dolduruyor. Yani tanrıyla.

Ancak cinsellik serbest olduğunda insanlar açlık çekmiyor, kendine ve dünyaya güvenle bakıyor. İnsan ilişkileriyle gelişiyor.

Böyle bir durum var.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Güçlü Ateist said:

Bu başlıkta başka şey anlatmaya çalışıyorum.

Kısaca ; Dogmatik zihne sahip olmak, cinsellikle alakalıdır diyorsun.  Bu değil mi demek istediğin ?

O zaman bu söylemlerini, sosyolojik olarak temmellendirmen gerekiyor. Sosyolojik terimlerle güçlendirmek  vs... 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, impressivo yazdı:

Kısaca ; Dogmatik zihne sahip olmak, cinsellikle alakalıdır diyorsun.  Bu değil mi demek istediğin ?

O zaman bu söylemlerini, sosyolojik olarak temmellendirmen gerekiyor. Sosyolojik terimlerle güçlendirmek  vs... 

Cinselliğin az olması, dindarlığı körüklüyor diyorum.

Cİnselliğin doygun olması, dindarlığı azaltıyor diyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben toplumlar hakkında bir kaç şey okumuştum hangi toplum olduğunu unuttum ama bir toplumda bütün kızlar ilk kralın elinden geçiriyormuş yani ilk kral beceriyormuş yani nasıl desem bakireler evlenmeden önce bir kralın çadırına uğruyorlarmış ))) Bu bence bu teoriyi destekler, burada otorite cinsellik ile insanları yönetimi altına alıyor, dinin olayıda bu olabilir sonuçta din de başka bir otorite.

tarihinde charm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Güçlü Ateist said:

Cinselliğin az olması, dindarlığı körüklüyor diyorum.

Cİnselliğin doygun olması, dindarlığı azaltıyor diyorum.

Sosyolojiden dersler aldım ama sosyoloji konusunda uzman değilim. Ama bu dediklerin doğru olabilir. Yalnız ; sosyoloji sosyal bilimdir , pozitivist bilim değildir (dualist yaklaşıma göre), ki ben dualistim bilim konusunda konuşurken. Senin bu konun, sosyoloji ile ilgili.Belki biraz psikolojinin alanına da giriyor olabilir. Forumda sosyoloji mezunu Malta Eriği vardı. Bir sosyologun bu konuda yorum yapması daha bilimsel bakış açısı sunar. 

Neyse, bu dediklerine katılıyorum. şu cümlelere > 

"Cinselliğin az olması, dindarlığı körüklüyor,

Cİnselliğin doygun olması, dindarlığı azaltıyor"

Sitelerde Paylaş

Cinsellikle alakalı olmasaydı adamın biri çıkıpta cennette 72 huri dürtüp daha çok zevk alıcaksın demezdi ve buna inanan olmazdı.

Avrupaya baktığımızda özgürce cinsellik yaşadıkları için dinden uzaklar. Hristiyanlar ama eskisi gibi din umurlarında değil , dinin boş iş olduğunu anladılar.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Cinsellik insanlar için sadece bir üreme aracı değildir.

Aynı zamanda stresin, psikolojik sorunların ve özgürlüğün vücut bulmuş halidir.

Sen bi ara idealizm seksi sömürdü demiyor muydun? Üreme hariç seks yapmak idealist martavaldı sana göre :) 

Sitelerde Paylaş

makul bir teori

sex psikoloji dahil birçok konuda olumlu etkiler uyandıran bir araç

insan vücudu, sağlığı için önemli

gelişmiş ülkelere de baktığımızda sex in diğer ülkelere oranla daha özgür yaşandığı da gerçek. bu önemli bir argüman konuya dair

insan kendi doğasını ne kadar özgür yaşarsa hayata dair de elbette o denli başarılı olur

zaten toplumlara bakıldığında dindar kesimin sex konusunda daha tutucu olduğu açık, sex i daha özgür yaşayan kesim daha hayat dolui daha pozitif ve daha enerjik. bu kişisel gözlemle de ayırt edilebilir. bu da süreç içinde toplumların tüm yapısını değiştiren bir faktör.

dinden uzaklaştıkça hürriyet artar, hürriyet artınca da pek tabi cinsel hürriyette artacağından, konuyu kayda değer buluyorum.

Sitelerde Paylaş
On 22.09.2016 at 02:16, charm said:

Yani din cinselliği otorite kurmak için yasaklıyor, yoksa birilerinin sevişmesinin kime zararı var ki.

Aslında olay bu değil.

Olayı anlamak için insanı anlamak gerekir. Basitçe, insanlar sürü halinde yaşayan canlılardır. Bu sürüler ise, alfa bireyin baskın bir erkek olduğu, herşeyin en iyi tarafını yeme hakkını elinde tutan vs istisnasız seks hakkına tek başına sahip olan bir yapıdadır. Sürüdeki bireyler, bu nedenle genel olarak kardeştir, bir önceki lider denen alfa bireyin döllediği dişilerden doğmuşlardır. Yani, alfa birey ile sürüdeki erkekler, aslen aynı gen havuzuna sahiptir. Bu nedenle, sürüdeki erkeklerin üremiyor olması teknik olarak sorun değildir, zira onlarla aynı genlere sahip olan alfa birey o genleri sürdürmektedir.

İnsan süsürüsndeki dişiler ise, işte o alfa bireyi bulup onunla seks yapmaya programlıdır. Dişiler, yani kadınlarımız sürüdeki en baskın erkekten çocuk yapmaya programlıdır.

En baskın olmayan erkekler ise, basitçe, ezik, kadınları elde edemeyen, zavallı tipler olacaktır.

Şimdi bu sürüyü, yaşadığı ormanda, taş alet yaptığı dönemden, modern şehir toplumlarına getirin. Olayın rengi değişir gider elbette. Kalabalık sürüde, bir sürü alfa birey güdüsü abarır, iş içinden çıkılmaz hale gelir. Gene özet geçerek söylüyorum, dinleri var eden de bu olgudur. Tanrı, aslolarak ilkel, basit ve küçük kabile/sürümüzdeki uğruna öleceğimiz alfa bireyin yerini alır.

Peki alfa bireyin, üremesine, beslenmesine yardımcı olmayı genetik bir görev olarak üstlenen sıradan bireyler ne yapacak, ne yapar? O malum ezik hallerini devam ettirirler, haliyle.

Sorun burada o erkeklerin ne yapacağı değil, dişilerin ne yapacağıdır. Ve insan dişileri, bu eziklerle mutlu olamaz, çoğu zaman hiç tercih bile etmez. Sonuçta, bu ezik sürüsü, dişiler açısından nasipsiz olacaktır, kesin olarak. Ve öyledir de. Gidin bakın.

Bu eziklerin zaptedemedikleri kadınları zorbalıkla ellerinin altında tutmaktan ve beceremedikleri seksi tabu haline getirmekten başka şansları yoktur. İşte dinleri var eden bu ezik sürüsünün, aynı zamanda sekse bir nevi düşman oluyor olmasının sebebi budur. Dahası, hemen tüm dinlerde görülen kadını sıkboğaz etme gayreti de bu sebebe dayanır.

Sitelerde Paylaş

Başlıkta itlik ve yavşaklık hat safhada.

Öküzlere açıklama.

Müslümanlar ya da islam dünyası cinsel olarak doygun olmayan toplumlardır.

Cinsellik hep oldu bittiye getirilir.

Öyle ki 20 yıldır evli müslümanların çoğu hala yorgan altından çıkıp birbirlerini çıplak görmeye bile utanırlar.

Müslüman ailelerde oral seks, anal seks olmaz. Cinselliğin doyumuna asla ulaşılmaz.

Ayrıca evlilik kurumu cinsel özgürlük değildir.

Evlilik kurumu islam dünyasında bir kafestir.

Toplum rastgele bir erkek ve bir kadın (ya da bir kaç kadın) seçer.

Bunların boyunlarına tasmalarını geçirip birbirlerine bağlar bunları.

Cinselliğin özgürlüğü yoktur islam toplumlarında.

Yoktur derken hiç yoktur değil, biraz vardır.

O biraz da yok denecek kadar azdır.

Yani teorim yanlış değil.

Birebir doğru.

Tüm coğrafi, sosyolojik, psikolojik ve biyolojik verilerle destekleniyor.

Fosil kayıtları gibi, insanlığın son bir kaç bin yıldaki verilerini alırsanız bu teoriyi yanlışlayacak bir şey bulabileceğinizi sanmıyorum.

Özetle,

Cİnsel özgürlüğün azlığı, dindar bağnazlığın çoğalmasına yol açıyor.

Cinsel özgürlüğün çokluğu da, dindar bağnazlığın azalmasına yol açıyor.

Bu teorim dini yok etmede belki de askeri seçenekleri bile geçip birinci sırayı alabilir.

Dinler cinsel özgürlükle tamamen ortadan kaldırılabilir.

Ki yavaş yavaş da islam dünyasında bu çözülmeleri görüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Güçlü Ateiste katılıyorum.

Ülkemizi ele alalım dışarda öpüşen çiftlere nasıl bakıyolar el ele tutuşsa çiftler hemen kötü gözle bakarlar buda ahlağı dinlerin yanlış öğretmesinden kaynaklanıyo.

Dinin öğrettiği ahlak ve cinsellik  berbat bişeydir.

Kadınları seks objesi yapar köle gibi kullanır . Erkeklerde sekste sadece git gel yapıp işi bitirirler ondan monoton bir seks hayatının getirdiği cinsel açlıkla mini etekli kızlara öpüşen çiftlere saldırırlar.

Avrupada tecavüz pek sık olmaz neden mi çünkü herkes rahatça öpüşür sevişir istediğini yapar.

Ama müslüman ülkede evlenmeyi beklersin yoksa zina olur.

Evlendiğin bireylede canları sıkılıncada dinin dediği gibi 2 şer 3 er tane alırlar.

Çünkü genelde ya görücü usulü evlenirler yada sevmeden onun için gözleri sağ solda fıldır fıldır döner.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, dindar07 yazdı:

Senin teorinin taaa.... aptal gay.  Ilkokul bebesi budala. Sen aşmışsın. Gay'sen geysin; bize ne saçma teorilerinden.

Gayliği nerden çıkardın amk papatyası.

Kabede tavaf ederken tecavüzemi uğradın göt oğlanı.

Gelmiş burda millete saldırıyosun dikkat ette eldeki götten olma.

Sitelerde Paylaş

ağzını hayıra açi, gtunu bayıra aç  demişler. gay deyince, üstüne neden alındın, orangutan soyu ! hem gay,hem de orangutan. Konuya bak ! saçmalık ! dindarlıkla cinselliğin ilişkisiymiş.  bu gay orangutanların, bakterilerle nasıl bir ilişkisi var acaba ? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...