Jump to content

Ateistler askere gider mi ?

Recommended Posts

Ateist savaşır mı, ateist askere gider mi, vs.
Bunları bir ateistin neden yapmaması gerekiyor? Bu sorular hangi düşüncelerle sorulabiliyor?
Ateist vergi verir mi, ateistin cezalardan muaf olmalı mı gibi saçma sorular bana göre.

Devletler kurallarla işler, o devletin vatandaşı olarak devletin sana karşı, senin de yaşadığın devlete karşı yükümlülüklerin var.
Devlet, senin ten rengine, kafanda dolanan düşüncelere bakıp sana ayrı bir statü vermez. Eğer o devletin kuruluşunda özel bir rol oynamışsan kurucu irade olarak ayrıcalıkların olabilir...
Eğer üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmek istemezsen o devletin vatandaşlığından çıkabilirsin. Ama gideceğin yerde de benzer yükümlülüklerin olacak.

Herkesin bir biriyle savaşta olduğu bir dünya savaşında ateist ne yapar? Uzaya mı iltica eder?
Mecburen ölmemek için savaşır kafasının içinde ne düşünceler dolandığını bilmediği insanlara karşı...

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Glock yazdı:

Askere giden ateist varmı ? Müslümanken askere giden değil !

Avatar ve nick'inde tabanca olan biri olarak, neden askerliğe karşı olduğunuzu pek anlayamadım...?
Bence her ateistin, her tür silahlanmaya, savaş ve şiddete karşı olması gerekir.

Ayrıca bu daha çok humanist ve savaş karşıtı olanlarla ilgili bir konu. Bu da her inançtan insanı kapsayabilir.

Askere gitmeme hakkı olmalı. Ama bu görevi farklı bir şekilde yerine getirmeli ki, eşitlik olabilsin.
Tabii asıl yapılması gereken, tüm milletlerin anlaşıp kademeli olarak silahsızlanmaya geçmesi ve askerliğin kaldırılmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Ben size askere karşıyım mı dedim ?

Bu arada şubatta askere gidiyorum :)

Sadece sordum bazı ateistler diyoki bu ülke dindarların niye gidip canımı ortaya koyayım falan filan diyo onun için sorayım dedim siz ne düşünüyorsunuz diye.

Ben humanist değilim. Bana saldırana yada yaşadığım topraklarda benim özgürlüğümü kısıtlamak isteyenlere karşı toprağımı savunurum.

Irk mırk din farketmez bana kim saldırırsa karşılığını alır.

Sorma amacım ateistler insanı ne olursa olsun öldürmeyelim gibi humanistlik davranışlar sergiliyo onun için askerlikte yapmak istemezler.

Humanist olan müslüman görmedim hristiyan yada yahudilerde belki olabilir.

Bence humanistlik saçma kötü olanlara humanistlik yapılmaz adamın biri çoluk çocuk katletsin gelde sen bu adamı öldürme asıl humanistlik iyi olanlara yapılmalı kötülere kötülükle karşılık vericeksinki bidaha yapamasın.

Sitelerde Paylaş

İslamcılar tağut devlet için savaşılmaz diyor,

sosyalistler burjuva devleti için savaşmam diyor,

liberaller parası neyse verelim canım diyor,

anarşistler ben anti militaristim, vicdani retçiyim diyor

Ateistler de müslümanlar için savaşmam diyecek yani. E, ülkeyi kapatıp komple kebapçıya çevirelim isterseniz. Aldığımız belli, verdiğimiz belli, komple ocakbaşı yapalım ülkeyi kurtulalım beyler.

Askere gidin gidin. Kendiniz için, aileniz için, geleceğiniz için, bu ülkede hak talep edebilmek için askerlik yapmak lazım.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Robespierre said:

İslamcılar tağut devlet için savaşılmaz diyor,

sosyalistler burjuva devleti için savaşmam diyor,

liberaller parası neyse verelim canım diyor,

anarşistler ben anti militaristim, vicdani retçiyim diyor

Ateistler de müslümanlar için savaşmam diyecek yani. E, ülkeyi kapatıp komple kebapçıya çevirelim isterseniz. Aldığımız belli, verdiğimiz belli, komple ocakbaşı yapalım ülkeyi kurtulalım beyler.

Askere gidin gidin. Kendiniz için, aileniz için, geleceğiniz için, bu ülkede hak talep edebilmek için askerlik yapmak lazım.

Vergimi veriyorum zaten bir de canımı istiyorlar..

Yetmiyor,doymuyorlar!

Sen bu ülkede askerliğin adil olduğuna inanıyormusun?

Herkes eşit derecede ölüyor mu yani?

Etilerdeki lüks villalardan bir şehit bekledim hiç çıkmadı..

Kodamanların rahatı ve sermayesi için ölemem kardeşim!

Sen git geber.

Türkiyede askerlik hikayedir geçiniz..

Sitelerde Paylaş
Just now, Tremor said:

Yetmiyor,doymuyorlar!

Sen git geber.

Eşitliği sağlamak istiyorsan sen git geber. Bir tane de vatansız geberir, ölen vatanseverler ile bir denge sağlanmış olur.

Kodamanların sermayesi için ölemezmiş.

Çöplerden karton toplayarak mı geçimini sağlıyorsun? Mağarada mı yaşıyorsun? Vergi veriyorum dediğin şey, bu ülkenin yarattığı koşullarda kazandığın paradır. Bu ülkeden aldığın parayı bu ülkeye ödeyerek borçtan kurtulamazsın!

Sen zaten Amerikan ordusuna aşıksın. Türk ordusu seni kusar.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Tremor yazdı:

Yetmiyor,doymuyorlar!

Sen git geber.

Zenginler neden askerlik yapıp ölmüyo diyosun bunda haklısın adaletsizlik oluyo ama aslında en büyük adaletsizlik onların zengin olup bizim fakir olmamız bunada biz göz yumuyoruz.

Bide bu taraftan bak kimse askerlik yapmazsa ülkeyi kim savunucak bu seferde başka ülkeler gelip seni öldürücek.

Askerlik göründüğü gibi kötü değildir faydası çoktur sana silah eğitimi hayatta kalma eğitimi veriyolar ilerde sana lazım olucak çünkü devir savaş devri.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Robespierre said:

Eşitliği sağlamak istiyorsan sen git geber. Bir tane de vatansız geberir, ölen vatanseverler ile bir denge sağlanmış olur.

Kodamanların sermayesi için ölemezmiş.

Çöplerden karton toplayarak mı geçimini sağlıyorsun? Mağarada mı yaşıyorsun? Vergi veriyorum dediğin şey, bu ülkenin yarattığı koşullarda kazandığın paradır. Bu ülkeden aldığın parayı bu ülkeye ödeyerek borçtan kurtulamazsın!

Sen zaten Amerikan ordusuna aşıksın. Türk ordusu seni kusar.

Ben askerliğimi 12 ay yaptım..

Sen yaptın mı?

Türkiye'de askerlik yapmak kadar boş ve anlamı olmayan birşey görmedim..

Yoksullar kimsesizler ölür..ölür,yok olur.

Zenginler bedelli olur,çürük alır,torpil yapar..

Savaş yoksullar üzerinden yürür.

Zenginlerin çocuğu hiçbir zaman ölmez!

Bak ben savunuyorum senin savunacağın şeyi..

Senin marksistliğine tüküreyim..

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Glock said:

Zenginler neden askerlik yapıp ölmüyo diyosun bunda haklısın adaletsizlik oluyo ama aslında en büyük adaletsizlik onların zengin olup bizim fakir olmamız bunada biz göz yumuyoruz.

Bide bu taraftan bak kimse askerlik yapmazsa ülkeyi kim savunucak bu seferde başka ülkeler gelip seni öldürücek.

Askerlik göründüğü gibi kötü değildir faydası çoktur sana silah eğitimi hayatta kalma eğitimi veriyolar ilerde sana lazım olucak çünkü devir savaş devri.

Hade lan hayatta kalma,tüfek eğitimiymiş..

Asker de bir bok öğretilmiyor..

Çömez dangalak

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Robespierre said:

Dangalak Marksist !

Ulan ben ne para kazanıyorum ki salak?

Hayatım ucu ucuna geçiyor!

Ama ödediğim vergiler  yandaşlara çarçur ediliyor..

Bir de canı mı veremem.

Ölen gider oğlum,yok olur,ben canımı veremem..

Senin gibi salaklar ölebilir ama sorun yok..

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Tremor yazdı:

Hade lan hayatta kalma,tüfek eğitimiymiş..

Asker de bir bok öğretilmiyor..

Çömez dangalak

Ahahhah çömez mi kapına dayandıkları zaman götünü kurtarmaya askerler gelicek bunu unutma cahil hayalperest.

Devir değişti devir teknoloji devri sen kapına dayananları kılıçlarla dağıtırsın silah kullanmayı öğrenmezsen savaş çıkıncada ölmeye mahkumsun.

Askerde bi bok öğretilmiyomu sen askerliği okulla karıştırıyosun.

Kendini korumaktan aciz bir zavallısın korkağın tekisin ama gerçeklerden kaçamazsın eninde sonunda bunlarla yüzleşeceksin sana tavsiyem çok okuyacağına hayatta nasıl kalınır öğren.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Glock said:

Ahahhah çömez mi kapına dayandıkları zaman götünü kurtarmaya askerler gelicek bunu unutma cahil hayalperest.

Devir değişti devir teknoloji devri sen kapına dayananları kılıçlarla dağıtırsın silah kullanmayı öğrenmezsen savaş çıkıncada ölmeye mahkumsun.

Askerde bi bok öğretilmiyomu sen askerliği okulla karıştırıyosun.

Kendini korumaktan aciz bir zavallısın korkağın tekisin ama gerçeklerden kaçamazsın eninde sonunda bunlarla yüzleşeceksin sana tavsiyem çok okuyacağına hayatta nasıl kalınır öğren.

Askere gittin mi oğlum..

Hayatta kalmayı öğrendin mi ?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Glock said:

Şubatta gidiyorum.

Hayatta kalmayı senin öğrenmen lazım ben kendimi savunurum ama sen altına yaparsın ?

Bok öğrenirsin..Askere git gel bunun cevabını ondan sanra yaz oldu mu..bekliycem seni..

Sitelerde Paylaş

Ben ölümden korkmuyorum zaten yaşadığımız hayat ortada.

Ben küçüklükten beri sevmişimdir böyle silah olsun savaş olsun falan onun için benim için zevk ben hoşuma giden şeyleri yaparım.

Ben savaşmayı seçerim sen kitap okumayı herkesin fikri zevki başkadır.

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, Glock said:

Ben ölümden korkmuyorum zaten yaşadığımız hayat ortada.

Ben küçüklükten beri sevmişimdir böyle silah olsun savaş olsun falan onun için benim için zevk ben hoşuma giden şeyleri yaparım.

Ben savaşmayı seçerim sen kitap okumayı herkesin fikri zevki başkadır.

La hadi yürü git,götüne kurşun yersen gelir kurtarırım seni..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...