Jump to content

Trump vs Clinton

Recommended Posts

Oğlum bu ülke senin! Sen istemediğin için ülken barbarların eline geçiyor. Sen istersen vatanın sana da güler.

Umutsuzluğa kapılma. Her inançlıyı da barbar sanma. Bu ülkedeki barbar oranı, herhangi bir ülkedekinden fazla değil. Sadece şanssız bir dönem geçiriyoruz.

Sen bir gün bu ülkeden ayrılıp gidersen bir parçanın burada kaldığını fark edeceksin. Hatta buraya ait olduğunu anlayacaksın. Şimdi umutsuzluk, karamsarlık içindesin. 

Vatanına karşı borç tek taraflı değildir. Senin vatanına borcun olduğu gibi, vatanının da sana borcu vardır. En azından bir gelecek umudu verme borcu vardır. İstemesini bilirsen, vatanına sahip çıkarsan Anadolu'nun binlerce yıldır doyurduğu evlatlarından birisi olursun.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Not my president başlıklı Trump protestoları sırasında 2 kişi öldü.

ABD, Tayyip gibi birisini seçmiş gözüküyor şu aşamada. Tayyip'in balkon konuşmasına benzer bir konuşmayı Trump teras katında yapmıştı. Trump, Manhattan 5nc Cadde'deki Trump Tower adlı gökdelen binanın çatı katında yaşıyor. Tayyip de 1000 odalı beştepe sarayında... Gelişen benzer olaylar da cabası. Keşke Clinton kazansaydı dedirtiyor adama.  

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niye böyle düşündün? 

Protesto edenler faşist miymiş? Seçim oldu, kaybettiniz işte. Ne protestosu? Sadece kendi kazandığı seçimi meşru sayınca olacak mı yani? Biz AKP'nin kazandığı seçimlere hayıflanınca bize böyle diyorlardı. Şimdi aynısı onların dibinde patladı.

Trump'ı çok beğeniyorum gerçekten! Killary domuzunun suratında o yenilmişlik duygusu herşeye bedel.

Trump'ı protesto edeceğim diye geberip gidenler, herhalde yeryüzünde en saçma sebepten ölen insanlar liginde önlere oynar. Ulan adam daha hiçbir icraat yapmamış. Neyi protesto ediyosun?

Irkçı söylemleri varmış. E, Obama zamanında ABD sokaklarında zenci öldürülmüyor muydu? Obama Afrika kökenliydi de ABD'li zenciler bunun ne faydasını gördü? ABD Obama'nın başkanlığı döneminde, hiç olmadığı kadar fazla insan öldürdü. E? Trump daha kötü ne yapacak? Yine katliam, yine katliam. Neyi protesto ediyorsun salak!

Trump protestoları şunu gösterdi ki, ulus ötesi sermaye ciddi ciddi bir militan sokak gücüne sahip olmuş! Dünyanın en saçma şeyi! Hillary maymunu için geberen insan var!

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Takip etmeyenler için ekleme yapalım.

http://www.huffingtonpost.com/entry/putin-russia-campaign-hacking_us_5851d9fee4b0732b82fee4ac

Ruslar ABD'de Demokratların bir sürü internet hesabını hack etmişler. Elde edilen bilgiler sonra Putin'in emriyle Wikileaks'e sızdırılmış. Donald Trump'un yeni ABD başkanı olması bu şekilde garanti altına alınmış.

Obama tepkili.

Clington: "Trump yüzünden ruslar öyle yaptı" diyor.

Trump: "Yok öyle bir şey" diyor.

Ruslar: "Kanıtlayın" diyorlar.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, leonardo18 said:

Takip etmeyenler için ekleme yapalım.

http://www.huffingtonpost.com/entry/putin-russia-campaign-hacking_us_5851d9fee4b0732b82fee4ac

Ruslar ABD'de Demokratların bir sürü internet hesabını hack etmişler. Elde edilen bilgiler sonra Putin'in emriyle Wikileaks'e sızdırılmış. Donald Trump'un yeni ABD başkanı olması bu şekilde garanti altına alınmış.

Obama tepkili.

Clington: "Trump yüzünden ruslar öyle yaptı" diyor.

Trump: "Yok öyle bir şey" diyor.

Ruslar: "Kanıtlayın" diyorlar.

Bu bilgi yanlışlanıyor Assange tarafından. http://www.thegatewaypundit.com/2016/12/breaking-julian-assange-speaks-sean-hannity-confirms-russia-not-hack-dnc-audio/

Sitelerde Paylaş
On ‎12‎/‎16‎/‎2016 at 19:27, Abdul Alhazred yazdı:

Yanlışlanmıyor (TR medyasında herhalde çıkmamış bile). Obama dün bu saatlerde açıklama yaptı. FBI ve CIA emrin doğrudan Putin tarafından verildiği konusunda hemfikir. Obama da "Aylardır böyle bir yaptıklarını biliyorduk, bu konuda Putin'i uyardık" diyor ve " tüm bunlara rağmen seçimlerin doğru dürüş yapılabilmesini sağlamayı başardık" diyor.

Ekleyelim: https://www.yahoo.com/gma/officials-master-spy-vladimir-putin-now-directly-linked-134805301--abc-news-topstories.html

Dün Akşamki Obama konuşmasını erişebiliyorsanız dinlemeyi öneririm. Suriye konusunda filan çok mantıklı açıklamaları vardı

https://www.youtube.com/watch?v=07jNXVxHV-U

(Altyazısız)

Sitelerde Paylaş
On 17.12.2016 at 21:50, leonardo18 said:

Yanlışlanmıyor (TR medyasında herhalde çıkmamış bile). Obama dün bu saatlerde açıklama yaptı. FBI ve CIA emrin doğrudan Putin tarafından verildiği konusunda hemfikir. Obama da "Aylardır böyle bir yaptıklarını biliyorduk, bu konuda Putin'i uyardık" diyor ve " tüm bunlara rağmen seçimlerin doğru dürüş yapılabilmesini sağlamayı başardık" diyor.

Ekleyelim: https://www.yahoo.com/gma/officials-master-spy-vladimir-putin-now-directly-linked-134805301--abc-news-topstories.html

Dün Akşamki Obama konuşmasını erişebiliyorsanız dinlemeyi öneririm. Suriye konusunda filan çok mantıklı açıklamaları vardı

https://www.youtube.com/watch?v=07jNXVxHV-U

(Altyazısız)

Söz konusu yanıtlar dediğin gibi gelmekte, Assange ise tam zıttını söylüyor ve bunu nedenleriyle açıklıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Az kaldı yakında devralacak görevi Trump. Radikal islam(Işid Nusra Kaide Hamas) hepsininin kökünü kazıyacak. Sisi Esad Ve Putün ile beraber iyi geçinip S.Arabistan Katar bunlara düşman politikalar izleyecektir. Müslüman kardeşleri kesin tanıyacak ancak Fetöyü de terör örgütü olarak tanıyabilir. Laik ve demokratik rejimleri savunan politikalar izleyecektir. Ilımlı İslam Bop felan Obamayla bitti bunlar. Şimdi daha objektif birileri var orada. Trumpın atadığı danışmanlar böyle düşünüyor en azından. Daha objektif birileri var yani anlayacağınız. Ayrıca Abd ortadoğuda eskisi kadar güçlü değil Suriye de de istediğini tam anlamıyla alamadı.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On ‎1‎/‎9‎/‎2017 at 20:16, Kuranınizinde yazdı:

Az kaldı yakında devralacak görevi Trump. Radikal islam(Işid Nusra Kaide Hamas) hepsininin kökünü kazıyacak. Sisi Esad Ve Putün ile beraber iyi geçinip S.Arabistan Katar bunlara düşman politikalar izleyecektir. Müslüman kardeşleri kesin tanıyacak ancak Fetöyü de terör örgütü olarak tanıyabilir. Laik ve demokratik rejimleri savunan politikalar izleyecektir. Ilımlı İslam Bop felan Obamayla bitti bunlar. Şimdi daha objektif birileri var orada. Trumpın atadığı danışmanlar böyle düşünüyor en azından. Daha objektif birileri var yani anlayacağınız. Ayrıca Abd ortadoğuda eskisi kadar güçlü değil Suriye de de istediğini tam anlamıyla alamadı.

Terör örgütü değil ki öyle tanımlasın. Tayyibin eski 1 numaralı müttefiki. Hırs bastı ülkeyi paylaşamadılar. Trump ne yapsın?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Amerikalı kadınların Trump Karşıyı Yürüyüşü:

https://www.yahoo.com/celebrity/scarlett-johansson-madonna-america-ferrera-and-ashley-judd-help-kick-off-womens-march-on-washington-200447832.html

Benim kafamda şöyle bir soru oluştu.

1. Dünya savaşında "etnik temizlik" benzeri bir şeyi Ermenilerle ilk biz yaptık. Sonra Almanlar bunu geliştirerek gerçek soykırım yaptılar.

- şimdi de Tayyoş meselesinin ilk deney tahtası biz olduk, 10 sene sonra Amerikalılar'ın kendi Tayyip Erdoğan'ı oldu.

(Şaka da değil, ilk işi Obama-care'i kaldırmak filan diyorlar) Bizdeki olayın aynısı.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Amerikalı kadınların Trump Karşıyı Yürüyüşü:

https://www.yahoo.com/celebrity/scarlett-johansson-madonna-america-ferrera-and-ashley-judd-help-kick-off-womens-march-on-washington-200447832.html

Benim kafamda şöyle bir soru oluştu.

1. Dünya savaşında "etnik temizlik" benzeri bir şeyi Ermenilerle ilk biz yaptık. Sonra Almanlar bunu geliştirerek gerçek soykırım yaptılar.

- şimdi de Tayyoş meselesinin ilk deney tahtası biz olduk, 10 sene sonra Amerikalılar'ın kendi Tayyip Erdoğan'ı oldu.

(Şaka da değil, ilk işi Obama-care'i kaldırmak filan diyorlar) Bizdeki olayın aynısı.

böyle bir şey yoktur. araştırmadığınız konularda atıp tutuyor olmanız bizim için değilse de, çevrenizde sizi dinleyenler varsa zarar verici olabilir.

Sitelerde Paylaş

Donald Trump geçen gün insana daha fazla umut veriyor. Onu protesto etmek için sokaklara dökülenlerin tamamı aptal ve ahlaksız insanlar. Keşke üstlerine bomba dolu kamyon atılsa. Demokrasiyi özümseyememişler.

Trump'un ABD'deki faşist savaş makinasına vurduğu müthiş darbeleri, büyük bir coşku ve heyecanla takip ediyoruz. Donald Trump son 50 senedir emperyalist merkezlerde ortaya çıkmış en büyük umuttur.

Just now, leonardo18 said:

Leonardo, sen cahil bir çocuksun. Savaş dönemlerinde zorunlu göç olayı, senin sandığından çok daha fazla sayıda yaşanmıştır. Osmanlı Devleti Ermenileri yurt dışına sürmemiştir. Kendi toprakları içinde bir bölgede toplamaya çalışmıştır. Benzer uygulamayı senin çok sevdiğin ABD de, 1. Savaşa girerken Çinli nüfusa uygulamıştır. ABD'de 1. Savaş öncesi çok sayıda Çinli ve Asyatik nüfus bulunmaktaydı. Osmanlı'da Ermeniler resmen devlete karşı ihanet içinde iken, ülkeyi işgal eden bütün ordulara gönüllü olarak katılmakta iken, ABD'de Asyatik nüfusun devlet aleyhine belirgin bir faaliyeti olmamıştır. Buna karşın, ABD devleti savaştan önce tedbir olarak Çinli ve Asyatik nüfusu toplama kamplarına toplamıştır.

ABD esas yayılım alanı olarak Pasikfik'i görmekte bu sahada Japonya'yı kendine rakip olarak kabul etmekte idi. Japonya'ya karşı savaşta iç cepheyi tahkim etmek amacı ile, Japonya ile hiçbir ilgisi olmayan Asyatikleri dahi toplama kamplarına toplamıştır. Bu kamplarda zor koşullarda ve hastalıklarla mücadele ederek yaşamaya çalışan insanlar içinde çok sayıda kayıplar yaşanmıştır.

Güvenilmez halkların belli bölgelere sürülmesi dışında, bazı halklar bütünüyle kovulmuş ve yok edilmiştir. Bu duruma ilk örnek Endülüs'ün yok edilmesidir. 600 sene İspanya'da varlığını sürdüren ve bir uygarlık yaratan İberya Müslümanları ve Yahudileri tarihin en büyük kıyımlarından birine maruz kalmış ve İberya'dan tamamen silinmişlerdir. "Soykırıma" tarihten örnek arıyorsan niçin aklına Endülüs'ün yok edilmesi gelmiyor? Duymadın mı bu olayı yoksa?

Ya Kuzey Amerika yerlileri? Ne oldu onlara Leo? Niye soykırım denince ilk olarak aklına Ermeni Tehciri geliyor? Ermeni nüfusu normal artış seyrini sürdürmüştür. Soykırıma uğramış bir halkta görünen dramatik bir nüfus kaybı yoktur. Ama Kuzey Amerika yerlileri neredeyse tamamen yok edilmiştir. Bu olayı da mı bilmiyorsun? Belki Naziler de bilmiyorlardı. Ama bence senin kadar cahil değillerdi Leo. Onlar biliyordur.

Kırım Tatarlarının yok edilmesi, Balkan Türkleri'nin tekme tokat kovulması, Çerkez sürgünü falan. Bunları da mı duymadın Leo?

Sitelerde Paylaş

Güzel yorumlar

Alıntı

Donald Trump geçen gün insana daha fazla umut veriyor. Onu protesto etmek için sokaklara dökülenlerin tamamı aptal ve ahlaksız insanlar. Keşke üstlerine bomba dolu kamyon atılsa. Demokrasiyi özümseyememişler.

Trump'un ABD'deki faşist savaş makinasına vurduğu müthiş darbeleri, büyük bir coşku ve heyecanla takip ediyoruz. Donald Trump son 50 senedir emperyalist merkezlerde ortaya çıkmış en büyük umuttur.

Trump, Brexit ve Fransa'da Lepencilerin güçlenmesi konusunda Angella Merkel'in kısa yorumu:

http://www.huffingtonpost.com/entry/germany-angela-merkel-populism_us_588681c2e4b096b4a2341e67

Liberal demokrasiler ciddi bir kriz içindedir. Küreselleşme artıkça bazı insanlar yeniden küçülebilmeyi umut ediyorlar. Merkel/Obama gibi siyasetçiler de insanları gerçekçi olmaya, değişen dünyada kutuplaşmanın bir işe yaramayacağını söyleyerek mantıklı olmaya davet ediyorlar.

- Putin'i seven ülke Trump ve Lepen gibi adamları da sever. İngiltere'nin AB'den çıkmasına da "iyi yapmışlar" derler. bu bir zihniyet meselesi.

Alıntı

Savaş dönemlerinde zorunlu göç olayı, senin sandığından çok daha fazla sayıda yaşanmıştır. Osmanlı Devleti Ermenileri yurt dışına sürmemiştir. Kendi toprakları içinde bir bölgede toplamaya çalışmıştır. Benzer uygulamayı senin çok sevdiğin ABD de, 1. Savaşa girerken Çinli nüfusa uygulamıştır. ABD'de 1. Savaş öncesi çok sayıda Çinli ve Asyatik nüfus bulunmaktaydı. Osmanlı'da Ermeniler resmen devlete karşı ihanet içinde iken, ülkeyi işgal eden bütün ordulara gönüllü olarak katılmakta iken, ABD'de Asyatik nüfusun devlet aleyhine belirgin bir faaliyeti olmamıştır. Buna karşın, ABD devleti savaştan önce tedbir olarak Çinli ve Asyatik nüfusu toplama kamplarına toplamıştır.

ABD esas yayılım alanı olarak Pasikfik'i görmekte bu sahada Japonya'yı kendine rakip olarak kabul etmekte idi. Japonya'ya karşı savaşta iç cepheyi tahkim etmek amacı ile, Japonya ile hiçbir ilgisi olmayan Asyatikleri dahi toplama kamplarına toplamıştır. Bu kamplarda zor koşullarda ve hastalıklarla mücadele ederek yaşamaya çalışan insanlar içinde çok sayıda kayıplar yaşanmıştır.

Güvenilmez halkların belli bölgelere sürülmesi dışında, bazı halklar bütünüyle kovulmuş ve yok edilmiştir. Bu duruma ilk örnek Endülüs'ün yok edilmesidir. 600 sene İspanya'da varlığını sürdüren ve bir uygarlık yaratan İberya Müslümanları ve Yahudileri tarihin en büyük kıyımlarından birine maruz kalmış ve İberya'dan tamamen silinmişlerdir. "Soykırıma" tarihten örnek arıyorsan niçin aklına Endülüs'ün yok edilmesi gelmiyor? Duymadın mı bu olayı yoksa?

Ya Kuzey Amerika yerlileri? Ne oldu onlara Leo? Niye soykırım denince ilk olarak aklına Ermeni Tehciri geliyor? Ermeni nüfusu normal artış seyrini sürdürmüştür. Soykırıma uğramış bir halkta görünen dramatik bir nüfus kaybı yoktur. Ama Kuzey Amerika yerlileri neredeyse tamamen yok edilmiştir. Bu olayı da mı bilmiyorsun? Belki Naziler de bilmiyorlardı. Ama bence senin kadar cahil değillerdi Leo. Onlar biliyordur.

Kırım Tatarlarının yok edilmesi, Balkan Türkleri'nin tekme tokat kovulması, Çerkez sürgünü falan. Bunları da mı duymadın Leo?

- Japonların hepsini bir yere topladıklarını (savaş döneminde) duydum. İçlerinde casus olabilir, terörist olabilir. Bırakmaları pek mümkün değildi. Şartların kötü olduğunu zannetmiyorum.

/Kızılderili rezervlerinde şartlar çok kötüydü. Öldürmediyseler de, çorak arazilere toplayım toplayıp açlıktan/hastalıktan kırılmalarına göz yumuyorlardı. Bu soykırım mıdır? - Herhalde değildir. Amerikan yerlilerinin akıbeti güney Amerika'da da iyi olmamıştır. Sebebi belki de yaşam biçimlerinin çok farklı olması ve Avrupalıların bunlara saygı göstermemesiydi. Yine de çok acı bir olay.

- Endülüs katliamı din adına Papa'nın filan onayı alınarak yapılmıştır. "Kafir" kişilerin kanı helaldir mantığı var. Orta çağ işte. Beğenmediğiniz Osmanlı da bunları (o zamanlar) kabul etmiştir.

- Ermeni meselesi (anladığım kadarıyla) henüz "soykırım" değil. Ama soykırıma giden yol. ilk kez sistemli bir biçimde, etnik kimliğe dayalı bir "temizlik" burada yapılmıştır (ben böyle şeyler okudum). Sonra Almanlar bunu daha da geliştirerek, artık toplama kampı vs. kurmuşlardır. 6 milyon kişiyi bilimsel yöntemlerle yok etmişlerdir. Bunun ön denemesi Türkiye'de yapıldı diyorum.

Aynı şekilde Trump'un da ön-denemesi herhalde Tayyip'tir. Çünkü adam ilk iş Obama-care'i filan kaldırmak istiyor. Ülkede ciddi muhalefet var. Bir de G.W. Bush'u kimse beğenmezdi. Ben şahsen Bush gibi biri gelse anlarım. Al sana muhafazakar lider işte. Da Trump, tıpkı Tayyip gibi, ve İtalyada Benuscoli veya Fransa'da Sarkozy gibi, başlı başına bir skandaldır. Skandal olduğu için skandallar sayesinde halkın beğenisini daha kazanmıştır. Bu da bana Tayyip'i ve AKP'yi hatırlatıyor. Tabi varsayım. Ama ben öyle düşünüyorum. 

Sitelerde Paylaş

Trump'ı "kötü" olarak nitelemek için ortada hiçbir sebep yok. Mantıklı bir tek gerekçe göremiyorum. Hele de rakibi olan madam Killary ile mukayese edildiğinde, bu adam niçin bu kadar şeytanlaştırılıyor, anlamak mümkün değil.

-Rusya ile anlaşalım diyor. E, iyi işte dünya savaşı tehdidini azaltıyor adam. Nesi kötü bunun?

-Başka ülkelerin iç işlerine karışmayı bırakalım diyor. On numara beş yıldız bir fikir. Bugüne karıştılar da hangi ülkede olumlu bir sonuç doğurdular. Irak faciası ortada. Sıçıp sıvadılar. Bugün kendileri de yanlış yaptıklarını itiraf ediyorlar. Ee? Sktirsinler gitsinler işte. Ne güzel.

-Radikal İslamı kazıyacağım diyor. Hay onu diyen o pembiş dudaklarını Angela Merkel öpsün. Ne kadar da güzel konuşuyor. 

Kötü gibi olanlar şunlar;

- Kaçak göçmenleri göndereceğim diyor. Yasaları uygulamak istiyor. Bundan bana ne?

- Bir kere yakın bir arkadaşı ile konuşurken kadınlar hakkında kaba saba sözler söylemiş. Burada kötü olan şey o arkadaşı olan itin bu konuşmayı kayıt edip yayınlaması. Afedersiniz tam bir o..pu çocuğu imiş. Yazık Donald'ıma. Böyle itler ile çakallar ile arkadaşlık ediyormuş. Söylediği sözler çapkınlığa çıkan iki sağlıklı erkeğin normal konuşmaları. O kadar abartılacak birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Ben diktatör zihniyetini otomatik olarak sevmiyorum. Tabi Türkiye sağcılarının Putin / Trump gibi adamları beğenmelerinden daha normal bir şey yok.

Ama al sana hem Putin hem Trump'un adının geçtiği bir makale:

http://www.thedailybeast.com/articles/2017/01/24/putin-may-brag-about-russian-sex-workers-but-he-s-killing-them.html

Rusya'daki HIV salgını ve sex işçileri ile ilgili (Trump ile ilgili kısım çok iğrenç bu yüzden yazmayacağım)

- "Dindar / milliyetçi nesil" böyle bir şey. Diktatörlük böyle bir şey. "Güçlü adamlar" sorunları çözmezler. yönünü değiştirirler, üstünü örterler, sorundan beslenirler, iktidarda kalmak için kullanırlar. Putin'in (Tayyip gibi) bazı alanlarda başarılı olduğu kabul ediliyor. Trump da başarılı olacaktır, hatta belki tekrar seçilecektir (Güçlü bir ihtimal) - Daha göreve başlamadan rahatlıkla söyleyebiliyorum. Günümüz dünyasında çok moda oldular.

- Benim kafamda otomatiktir. Diktatör = Yanlış.

Bu makalede de Avrupa'daki HIV olaylarının %80'inin Rusya'da görüldüğünden, sex işçilerinin dışlandığından, okullarda cinsellik eğitiminin olmayışından (yobazlık yüzünden) ve sex işçilerinin dışlanmasından ve sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamamasından söz ediliyor. Devletin önlemleri çağ dışı olduğu için salgın büyümeye devam ediyor.

Bu her alanda böyledir. Bu diktatör benzeri rejimler detaylara eğilemezler. Kaba temizlik yapıp çekip gidereler. İncelik gerektiren meseleler, mesela Türkiye'de eğitim sistemi gibi, sonraki hükümete kalır.

Halkın hıyarlığı buradadır. Bu dediklerim 13 yaş düzeyinde anlaşılmış şeylerdir. Anlamamışsa o adam hıyardır. Ben bir tek onu söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

Trump'ı şimdi durup dururken niye diktatör ilan ettin? Fikrini beğenmediğin insanlara lakap takmak ayıp değil mi? Obama'dan farklı olarak ne yaptı da bu adamı diktatör olarak kabul ettin?

Leo sen solcu falan değilsin. Sağcılar Putin'i/ Trump'ı beğeniyor diye cümleler kurma. Sen sağcısın. Amerikancısın. Amerikancılık sağcılığın dibidir.

Sitelerde Paylaş

Soğuk savaş döneminde değiliz. Artık komünist Rusya / emperyalist batı yok.

Diktatör Rusya / demokratik batı var. Sen söyle o zaman ben neyim?

- Mesela Obamacare'i kaldımak COP21'den çıkmak, Orta-doğuyu Ruslara bırakmak filan istiyor. Takip etmeyen bilemez. Adam soytarının önde gideni. Seçilmeseydi iyi olurdu. Tabi ki ben Hillary'ciyim. Başka ne olacaktım? (Tabi Amerikalı olsaydım).

- Tek iyi yanı, Suriye ve Irak'taki savaş bitecek. Demokrasi kimsenin umurunda değil. Herkes savaşın bitmesini istiyor. O açıdan iyi.

- Obama'Nın yaktığı gibi Rusalarla uğraşmayacak örneğin.

Da biz modern dünyada, Ruslar da demokrasi ile yönetilsin, serbest basınları filan olsun istiyoruz. O açıdan Putin olayının, bizdeki askeri darbeler gibi, geçici olacağını umut ediyorum. Demokrasi yanlısı olmak kimseyi Amerikancı yapmaz. Biz popülizmin yükselişinden rahatsızız. Çeşitli halklara, bu yola girmenin dışından alternatifler sunmak istiyoruz.

Hatta bu dediklerim Çin için bile geçerli. Maocu bir dönemden geçtiler. Da niye bir yerden sonra tekrar demokrasiye / cumhuriyete yönelmesinler ki?

Cidden, ikinci bir soğuk savaş şart mı bu saate? Kaynakları orduya hackerlara casusluğa harcamak yerine nüfus kontrolüne, eğitime, ticarete harcasak daha iyi olmaz mı?

Dediğin çok boş. Rusya demokrasi, Amerika diktatörlük olsa ben Rusya yanlısı olurum. Şu anda Almanya neredeyse tek başına kalma tehlikesi içindedir. Fransa'yı da lepenciler aldı mı tamam. Halkı anlamak halka ulaşmak gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Rusya'nın emperyalist bir rol üstlenmesini istemek de sağcılıktır. Ya Amerikancı ya da Rusyacı olmak gibi bir zorunluluk içinde değilsin. Hele de kendine solcu diyorsan...

Israrla Rusyacı mı olmak doğru, Amerikancı mı olmak doğru diye akıl yürütüyorsun. Hayatının herhangi bir döneminde gerçek sol ile asla temas etmemişsin. Solun gölgesi üzerine değmiş olsa böyle cümleler kurmazdın.

ABD'nin Rusya ile uğraşması niye iyi? Bu işin sonu gerçek bir savaşa varabilir. Bunu mu istiyorsun? Trump aradaki çelişkiyi barışçıl şekilde çözmekten bahsediyor. Buna niçin karşı çıkıyorsun? Savaş mı çıksın?

O demokrasi dediğin şey nedir? Mesela Amerikalılar McDonalds restoranı olan ülkeyi demokratik olarak görürler. Senin kriterin ne? İnternetin sınırlandırılmaması mı örneğin. Ama, Trump'dan sonra AB de tıpkı Türkiye'de olduğu gibi interneti yavaşladı ve denetimi artırdı. Ne oldu? Orada da mı senin o tatlı demokrasin rafa kalkmış oldu?

Sitelerde Paylaş

İşte bunlar mantıklı sözler değil. Komple magazin haberi. Diğeri de HEPAR şeysi eklemiş. Direk MHP'liyim desin olsun bitsin. Adamın tipinde meymenet yok.

- Zaten demokrasiyi bilseniz böyle laflar etmezsiniz. Lise düzeyindesiniz anladık. Ama lise düzeyinde ben öyle bir laf etsem sizin "Hayır demokrasi isteriz, Hukuk devleti isteriz, faşizm istemeyiz" diye hararetle karşı çıkmanız gerekir.

- Demokrasi denen şey kapsamlıdır. Lise/ ortaokul döneminde çözmüş olmanız gerekir. Bu tarz manşet yorumları yapmıyor olmanız gerekir. BU şaka yapılacak bir mesele değildir. Sen son mesajında halkın kendini yönetme gücünü aldın, Trump / Putin gibi adamlara verdin.

Örnek istedin: Duma'dan dün yasa geçirdiler. Rusya'da koca dayağından ölen bir sürü kadın var. Yeni yasa şiddet gören kadınların polise şikayette bulunmasını daha da zorlaştırıyor. Bizdeki Anayasa gibi meclisten geçti, kimse de bir şey diyemedi.

Bir de Amerika'daki "kadınların yürüyüşü" haberlerine bak.

- Ben şahsen George W. Bush'U severdim. Bu adam hakkında haberler çok. Trump Transparency İnternational'ın "hükümet çıkarlarını kendi çıkarlarına alet edenler" listesinde bir adam. George W. Bush'da skandallarla iktidara gelmişti. Da Trump bana sorarsan Bush'Un 3'te biri etmez.

- Sosyal medya, manşet haberleri, yalan haber ve dezenformasyonun geldiği nokta budur.

HEPAR'mış. - Siz başlayın ben geliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...