Jump to content

Hayatta iyiler mi kazanır kötüler mi ?

Recommended Posts

Ben iyi kötü diye değil de ateist-teist diye bakıyorum. Eğer ateist isen asla duygularına katılmaz gerekirse yalan söyler gerekirse 

yok edersin.Ama teist isen acır ve kaybedersin.Her zaman için çıkarlarını gözeten sağ kalır. Kötü insanlar teist olsa dahi ateist bilinç seviyesine yaklaşmış insanlardır. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, antibiyotik yazdı:

Ben iyi kötü diye değil de ateist-teist diye bakıyorum. Eğer ateist isen asla duygularına katılmaz gerekirse yalan söyler gerekirse 

yok edersin.Ama teist isen acır ve kaybedersin.Her zaman için çıkarlarını gözeten sağ kalır. Kötü insanlar teist olsa dahi ateist bilinç seviyesine yaklaşmış insanlardır. 

Bende öyle düşünüyorum. Kendini düşünmen lazım başkalarını değil çünkü hayatta herkes kendini düşünür. Acırsan acınacak hale düşersin.

İyilik hak eden insanlara yapılır kötülükte öyle.

Ben ne iyiyim nede kötü.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Glock yazdı:

Bende öyle düşünüyorum. Kendini düşünmen lazım başkalarını değil çünkü hayatta herkes kendini düşünür. Acırsan acınacak hale düşersin.

İyilik hak eden insanlara yapılır kötülükte öyle.

Ben ne iyiyim nede kötü.

aynı yolun yolcusuyuz ozaman. .

anın tadını çıkar,ölüm diye bir şey yok,yok olmak var.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, antibiyotik yazdı:

Ben teistken daha acımasızdım, şimdi düşünüyorum ve gereksiz buluyorum kötü davranışları...

Teistler oldukça acımasız olabiliyor. Bunun birçok örneği mevcut.

Yanlış düşünüyorsun.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

Filmlerde genellikle iyiler kazanır ("Happy end").

Gerçek hayatta ise durum tersine gibi.

Masallarda öyleydi küçüklükten beri hep iyiliği aşıladılarki kötüler daha rahat kazansın diye

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Dreary yazdı:

Ben teistken daha acımasızdım, şimdi düşünüyorum ve gereksiz buluyorum kötü davranışları...

Teistler oldukça acımasız olabiliyor. Bunun birçok örneği mevcut.

Yanlış düşünüyorsun.

Kötü davranışlar neye göre kime göre kötü. Bir zenginin parasını bir fakir çalarsa zengine göre hırsızlık ama fakire göre adalettir çünkü zengin zamanında fakiri sömürmüştür.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Glock yazdı:

Kötü davranışlar neye göre kime göre kötü. Bir zenginin parasını bir fakir çalarsa zengine göre hırsızlık ama fakire göre adalettir çünkü zengin zamanında fakiri sömürmüştür.

Zenginin çalınan parası mal varlığının küçük bir kısmıysa zengin için kötü bir durum olmaz, kötü olan hırsızlıktır.

Zengin fakire mal varlığından bir miktar para verirse veya para kazanmasına yardımcı olursa, bu ikisi için de iyiliktir.

Şunu da söyleyeyim, her zengin çalarak kazanmaz. Bill Gates gibi akıllı insanlar hak ederek zengin olan insanlardır.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Dreary yazdı:

Zenginin çalınan parası mal varlığının küçük bir kısmıysa zengin için kötü bir durum olmaz, kötü olan hırsızlıktır.

Zengin fakire mal varlığından bir miktar para verirse veya para kazanmasına yardımcı olursa, bu ikisi için de iyiliktir.

Şunu da söyleyeyim, her zengin çalarak kazanmaz. Bill Gates gibi akıllı insanlar hak ederek zengin olan insanlardır.

Zengin vermezse hırsızlık olmaz ama dimi ?

Fakir hakkettiğini aldığı için buna kötülük diyemezsiz yada aç kalan insanın çalması hayatta kalması gerekiyo bu iç güdüsel olay hayvanlara bak bakalım hırsızlık varmı yokmu güçlü ve güçsüz var.

Bi belgeselde izlemiştim çita ceylan avlıyodu tam yiyicek sırtlan sürüsü geldi çita kaçtı bu durumda sırtlanları mahkemedemi yargılayacaksın bu doğanın kanunu.

Sitelerde Paylaş

hayatta iyiler mi kazanır kötülermi?

duruma göre değişir.

her 2 si içinde örnekler verilebilir.

fakat asıl sorulması merak edilesi şey bu değil.

ne yazıkki kötüler kötülük yaptıgı ıcın bır ceza almıycak.

iyilerde mükafat almıycak.

ölüm bir sondur.

başlangıç değil.

Sitelerde Paylaş

İyilik ve Kötülük, bir inanç hastalığına ait sanrılardır.

Gerçeklik değeri yoktur bunların.

Bu sanrılara neden olan inanç hastalığının adı da ahlaktır.

En büyük dindir.

Hasta ettiği herkeste kronik bir yapı oluşturur.

Kurtulması neredeyse imkansızdır.

Kurtulmak için gerekenler

1- Çok yönlü bilgi

2- Göreceliğin anlaşılması

3- Zaman kavramının anlaşılması

4- Bilincin nasıl işlediğinin anlaşılması

Bunları tam anlayamadığınız sürece bu ahlak adlı hastalık sizi hep pençesinde tutar.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Güçlü Ateist yazdı:

İyilik ve Kötülük, bir inanç hastalığına ait sanrılardır.

Gerçeklik değeri yoktur bunların.

Bu sanrılara neden olan inanç hastalığının adı da ahlaktır.

En büyük dindir.

Hasta ettiği herkeste kronik bir yapı oluşturur.

Kurtulması neredeyse imkansızdır.

Kurtulmak için gerekenler

1- Çok yönlü bilgi

2- Göreceliğin anlaşılması

3- Zaman kavramının anlaşılması

4- Bilincin nasıl işlediğinin anlaşılması

Bunları tam anlayamadığınız sürece bu ahlak adlı hastalık sizi hep pençesinde tutar.

Ahlağı , iyiliği ve kötülüğü zaten insanlar uydurdu bunlar zaten nesnel değildir özneldir bunu kanunlar nesnel yapmaya çalışıyo ama bu şeyler öznel düşüncedir.

Doğada da ahlak yoktur hayvanlar birbirini öldürür yemeklerini çalar vb. ama bizim gibi adalet aramazlar çünkü adalet diye birşeyin olmadığını bilirler.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Glock yazdı:

Ahlağı , iyiliği ve kötülüğü zaten insanlar uydurdu bunlar zaten nesnel değildir özneldir bunu kanunlar nesnel yapmaya çalışıyo ama bu şeyler öznel düşüncedir.

Doğada da ahlak yoktur hayvanlar birbirini öldürür yemeklerini çalar vb. ama bizim gibi adalet aramazlar çünkü adalet diye birşeyin olmadığını bilirler.

Bak ne güzel.

Anlıyorsun işte.

Öznel olan şeyler nesnel olmaz.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Glock yazdı:

☺☺☺ Sence hangisi kazanmalı o zaman .

dün int benimle inat etti 2 kelime yazdırtmadı kusura bakma...

İyilermi kazanmalı kötülermi?

Bu düzen için iyilerde kötülerde zaman zaman kazanır kaybeder. Güç zafer başarı ne sadece kötünün elinde nede sadece iyinin. bunu en iyi kızılderili atasözü anlatır

Sular yükselince , balıklar karıncaları yer.

Sular çekilince de karıncalar balıkları yer.

Bunuda suyun akışı karar verir.

Ama kazanıcağımız şey biraz daha fazla yaşamaksa  değersizleşiyor ozaman herşey...bence:)

Sitelerde Paylaş

Toplumda kötü imgesi oluşturan kimse kazanamaz. Bazı durumlarda kazanıyor gibi görülebilir ama toplum kötü olarak nitelendirdiklerini mutlaka bir tür cezalandırır. İyi ve dürüst olarak yaşamak, kötü olarak yaşamaktan çok daha kolay ve başarılıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...