Jump to content

Artık dayanacak halim kalmadı

Recommended Posts

3 saat önce, Türk Torunu yazdı:

Peki babanın cenazesinde ne yaptın? Mahalleli falan biliyor muydu ateist olduğunu? 

Herhangi bir cenazede yaptığımdan farklı bir şey yapmadım. Cenaze namazlarında safta dururum. Durmakta bir sakınca yok. Hiç bir şey yapmadan "sap gibi dikilir"im. :D Ne elimi kaldırırım, ne sağa sola selam veririm. Yanımda namazın sonunda selam verenler tabii kafayı çevirince görüyorlar benim kafamı çevirmediğimi. Bir şey diyen olmuyor. Ateist olduğumu tüm çevreme söyledim. Aile, akraba, iş çevresi, herkes bilir. Kızan oldu, sinirlenen oldu, ağlayan oldu, kalkıp tövbe istiğfar eden oldu, bir daha benimle din konusunda konuşma diyen oldu. İşi hakarete vardıran birinin dinine yüzüne karşı küfür ettim. Kıpkırmızı oldu, üzerime yürüyecek oldu, vazgeçti döndü, ne yapacağını şaşırdı. Sonra çok tuhaf bir şey oldu. Tekrar konuştuk, bak kimsenin inancına filan karışamazsın, hakaret edemezsin dedim, kabul etti, haklısın dedi. Derken biraz sonra bu sefer bu kitaba küfretmesin mi? Lan ne ara ateist oldun sen de diye şaşkınlıkla sordum. Yok öyle ateist olması filan mümkün olacak biri değil. Bocaladı, sözünü geri aldı ağzımdan kaçtı dedi! Bu yaşadığım en tuhaf olaydı. Sonra bir ara da ben aslında bunalımdayım, din diye bir şey kalmadı, durum vaziyet çok kötü herkes dinsiz olacak ateist olacak böyle giderse diye dert yandı.

Sonra da bir dindarla yaşadığım bir sorunda benden yana oldu. O olayda da o müslüm bana karşı bir hadisi savundu. Ben öyle şey olmaz, yanlış bu dedim. Ama hadis dedi. Hadisse bana ne lan dedim. hadis olunca yanlış olamaz mı diye çıkıştım. Bu araya girip tebliğ yapman yanlış, adam ateist, inanmıyor, ne tebliğ yapıyorsun dedi.

Ama ben bunların bana bir zarar verebileceklerini düşünmüyorum. Herkese bu yaptıklarımı tavsiye etmem. Ciddi zarar görecekler olabilir. Selam almam, ezan okundu mu özellikle ayak ayak üstüne atarım, dua eden oldu mu elimi filan kaldırmam, mal mal bakarım. Niye oruç tutmuyorsun diye sorana çok pis ters cevap veririm. Şimdiye kadar bir zarar görmedim. Gelip sen ateist olmuşsun doğru mu diye soranlar oluyor, duruma göre evet ne olmuş diyorum, pek iyi tanımadığım, tepkisini tahmin edemediğim biriyse ateist olmakta bir sakınca yok, isteyen olabilir, bir şey çıkmaz gibi biraz kaçamak cevap veririm. Kurban kestin mi ne kestin diyenlere gözüm tutarsa ne kurbanı lan, kurbanla benim ne işim olur ben ateistim derim. Gözüm tutmazsa hayvan kesmenin ibadet olmasının aklıma yatmadığını söyleyerek yine konunun biraz etrafından dolaşırım.

Ama yani sürekli yokluyorlar. Acaba pişman olabilir mi diye sürekli beklenti var. Bu beklentiyi kırmak için sert sözlerim oluyor. O zaman rahat ediyorum, bir şey sormuyorlar. Çekinmem yani, allaha nasıl olur da inanmazsın diyen bir müslüme, ki aptesli namazlı müslümdür, allahın olamayacağını oturup anlattım. Gözleri irileşti, kötü oldu. Herhangi bir tanrıya bari inan dedi. Tuttum tanrının da olamayacağını anlattım. Bir daha bana tek bir soru bile sormadı.

Biraz agnostik takılıp köprüleri atmasaydım diyorum ama artık geri adım atmam. Açıkça herkese ilan ettim. Dinin istismarına izin vermeye devam ettiğiniz sürece dininize hiç saygı duymayacağım dedim. Ezanınıza ayak ayak üstüne atacağım dedim. Eğer bundan vazgeçerseniz sadece sesimi çıkarmam, yine ateist olurum ama dininize inancınıza saygı gösteririm, yoksa benden saygı ummayın dedim.

Sitelerde Paylaş

Leo, sen fanusta yaşıyor olmalısın. Ben de diyorum bu niye bizim tepkilerimizi yersiz buluyor! Böyle fanusta yaşarsan anlayamazsın elbet bizim tepkimizi. Arap ligine düşürüldük, durum öyle kötü ki, berbat yani, geri dönüşü de yok. Bitti bu iş. Arap liginden de küme düşürecekler. Her yolla, şikeyle, hakemle, her yolla... Arap ligine düşürdüler ya, artık her yolun önü açıldı. Bundan sonra durumlar son derece tehlikeli. Geri dönüşü olmayacak bak bunu kenara yaz. Bu darbe filan başarısız olması programlanarak yapılmış bir prova sadece. Satrançta sürülmüş bir taştan başka bir şey değil. Hamleler gelecek daha... Bu işin geri dönüşü olmayacağını bakın buraya yazıyorum.

Bir tek soru sorayım: Kıbrıs'ta İngiliz özel birlikleri niye konuşlandı acaba? Bunlar özel harekat eğitimli komando birlikleri. Bunlar burnumuzun dibinde neyi bekliyor?

Sitelerde Paylaş

Benimki kötü oldu. Evde kavga mavga çıktı hatta. 3-4 ay o gergin ortama dayanabildim. Sonra ben müslüman oldum filan dedim. Böyle bile zar zor idare ediyorum. 

Sınıfta bir arkadaşıma söylemiştim önce. Sonra o birkaç kişinin yanında mal mal konuştu. Fetö yurdunda beraber kaldığım bir arkadaşım bunu duyunca şok geçirdi. İlk duyunca inanmadı hatta. Şaka yapıyorsun falan dedi. Sonraki gün sınıfta uzun bir din tartışması yaptık. Bütün sınıf öğrendi tabi. İster istemez o arkadaşımla da arama mesafe girdi. Çok iyi çocuktu aslında. Lisedeki en iyi arkadaşımdı diyebilirim. Beni en derinden üzen de o arkadaşımla aramın açılması oldu. Keşke kimseye söylemeseydim de bu utançları yaşamasaydım. O arkadaşımla da aram açılmazdı ne güzel. 

E tabi lisedekilere tekrar müslüman oldum filan da diyemedim. Evde ise yalnız Kurancı takılıyorum. Ama bu da benim zekama zarar verir diye korkuyorum. Adeta 2 kişilikli yaşıyorum şu an.

Sitelerde Paylaş

Fetonun işi kolay. Kendisini seven yüzde 5 bile yoktur ülkede şu an. Şu an başımızdaki büyük sorun malum kişi. O geberince bütün sorunlar çözülür.

İç savaş kaçınılmaz ve hatta zorunlu. Gerici ve bölücülere yarım kalan bir hesabımız var.

Yalnız iç savaş çıkınca ben ne yaparım? Bu ev şekilde öldürmesinler beni?

Celal Şengör de bir yerde diyordu. Türkiye üçe bölünecek ve gerici-modern çatışması Türk-Kürt çatışmasından çok daha şiddetli olacak diye. Görürsünüz kendi babasını öldürenler olacak diye. 

Benim o yüzden bir an önce ayrı eve kapı atmam lazım. Maalesef ölene kadar da yalnız yaşayacağım. Eskort meskort ile idare ederiz artık. 

Sitelerde Paylaş

Dedim ya dinden dönenler benzer öyküler yaşıyor diye. Ben de hayatımdaki en iyi dostumu din yüzünden kaybettim. Dinden dönmekte o kadar kararlıydım ki kesinlikle bir tek bile geri adım atmadım ve irtibatı kesti. Pişman değilim. Kim olursa olsun kaybetmeyeyim diye dine geri dönemem. Üstüne basarak söylüyorum HIÇ KIMSE.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, democrossian yazdı:

Leo, sen fanusta yaşıyor olmalısın. Ben de diyorum bu niye bizim tepkilerimizi yersiz buluyor! Böyle fanusta yaşarsan anlayamazsın elbet bizim tepkimizi. Arap ligine düşürüldük, durum öyle kötü ki, berbat yani, geri dönüşü de yok. Bitti bu iş. Arap liginden de küme düşürecekler. Her yolla, şikeyle, hakemle, her yolla... Arap ligine düşürdüler ya, artık her yolun önü açıldı. Bundan sonra durumlar son derece tehlikeli. Geri dönüşü olmayacak bak bunu kenara yaz. Bu darbe filan başarısız olması programlanarak yapılmış bir prova sadece. Satrançta sürülmüş bir taştan başka bir şey değil. Hamleler gelecek daha... Bu işin geri dönüşü olmayacağını bakın buraya yazıyorum.

Bir tek soru sorayım: Kıbrıs'ta İngiliz özel birlikleri niye konuşlandı acaba? Bunlar özel harekat eğitimli komando birlikleri. Bunlar burnumuzun dibinde neyi bekliyor?

Yok, hayretle okuyorum yazdıklarınızı. Siz hangi kentte yaşıyorsunuz? Ya da İstanbul'un neresinde?

Ankara Bürokrat şehirdir. Ayısı magandası çoktur. Tunalı'da dolaşmak İstiklalde dolaşmaya o kadar da benzemez. Gelir ortalaması düşüktür. Her yerde iyi-kötü hayata tutunmayan çok da bir şey bilmeyen ve birbirine çok benzeyen insanlar vardır. Kimin kim olduğunu seçmek oldukça kolaydır. Kimin özel, kimin devlet okulunda olduğunu bile sana bir bakışta söylerim. Yani Fanusta yaşamıyorum. Dışarı çok sık çıkarım. Arada İstanbul'a da gelirim.

Yobaz adam bana kolay kolay denk gelmez. Sizin anlattığınız gibi tiplere rastlamam, rastlarsam sinirlenebilirim.

- Babam, filan dediğiniz için şimdi bir şey de demiyorum. Ama bizde öyle şey olmaz. Yani sokakta filan pentagramlı T-Şirtle gezebilirsiniz. İsterseniz Ankara'nın en olmadık semtlerine gidip satanist olduğunuzu ilan edin. İslam dininde öyle bir şey yok. Hele bizim millet "Ha öylemi?" filan deyip bir de güzel kafaya alırlar.

O yüzden cenazede biraz aşırı gitmişsin. Tabi kendi inancın ama, Ben bugüne kadar tepkimi o kadar belirgin biçimde ortaya koyma ihtiyacı hissetmedim. "Türk Torunu"'nun hikayesine de bir yandan "inansam mı, inanmasam mı, 15'lik AKP'li bebeler beni İnternette maymun mu ediyor diye paranoyak olmaya başladım". Ama inandım, dediğim gibi aynen öyle bir arkadaşım vardı. Abisi Bilkent'te okurdu ama en ufak şeyde kardeşini dövermiş örneğin. Ailesini de öyle çok tanımadım ama çok otoriter olduklarını tahmin ediyordum, bir de elemanın okuduğu Fetoş okulula ilgili anlattıkları, daha doğrusu benim onun propagandasının arka planını çözümlemem sırasında, Evet, çocuğa resmen örneğin "Atatürk cinsel yönden normal değildir" gibi bir "gizli bilgi" sokmuşlar.

- Ne deyim? kaç kere yazdım. Tayyip bunları kapatıyor ama, bu okulların zaten 40 sene öncesinde hiç kurulmaması gerekirdi. Türkiye'de böyle laçkalıklar var.

- Ve Democrisian'a öneri yaptım. Cenazede filan saygılı olmaktan bir şey çıkmaz dedim. Türk Torunu içinde, gözlerine sokman gerekmez diye düşünüyorum. Üniversite olayına filan odaklanacaksın, kendi işine bakacaksın, ilerde bağlarınız azalınca kendini ifade etmek daha kolay olabilir. O zaman şöyle de diyebilirsin "dinde zorlama yoktur, ben size saygı gösteriyorum, siz de bana saygı gösterin" filan dersin, bir de Üniversite okuyunca kendini daha kolay anlatabilirsin.

Ben dediğim gibi, Katılık nedir bilirim. Hiç üzülmeyin CHP'lilerin de Hitler benzeri olanları var. Ben kendi açımdan, çocuklukta öyle katı disipline inanmayan bir insanım.

Dediğim gibi, bu ülkenin daha yiyeceği 10 fırın ekmek var. Adam geldi fırını kapattı. Ben asıl onu anlamıyorum.  

Sitelerde Paylaş

Entrika çevir.

Entrika çevirmek tüm siniri ve stresi alır.

Ayrıca seni daha zeki yapar.

Ancak akıllı bir şekilde çevir ki, dönüp başına patlamasın.

Mesela entrika örneği 1,

Restoranın birinde yemek ye, sonra cüzdanını unutmuş numarası yap, sonra veririm de, verme.

Bu senaryoyu yerine getirebilirsen, sen zekisin demektir.

Her seferinde bu entrikaları artır.

Eğlence olur.

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Güçlü Ateist yazdı:

Mesela entrika örneği 1,

Restoranın birinde yemek ye, sonra cüzdanını unutmuş numarası yap, sonra veririm de, verme.

bu mu şimdi zeka örneği?

çok klasik birşey bu. ben bunu kaç yaşında yaptım daha defalarca.

iyi bir restorana gittin oturdun, garson geldi 2 duble iskender. - diğeri de gelsin lütfen şimdi annem gelecek. yemekler geldi 2 tabakta dolu, sen önündekini yemeye başladın, diğer tabak ''gelecek olanı'' bekliyor karşında! neyse yedin ve doydun. telefonunla zil sesini çaldırıyorsun. sonra yüksek sesle konuşarak - anneciğim caminin arkasında dedim ya, yemeğin soğudu. tamam bekle geliyorum, diyip görevliye, - annemi alacağım masayı toplamayın.

ve olay mahallinden kaçış

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Entrika çevir.

Entrika çevirmek tüm siniri ve stresi alır.

Ayrıca seni daha zeki yapar.

Ancak akıllı bir şekilde çevir ki, dönüp başına patlamasın.

Mesela entrika örneği 1,

Her seferinde bu entrikaları artır.

Eğlence olur.

Adamın entrika anlayışına bakar mısınız?

Restorana gidip, yemeği yedikten sonra parası ödemeden tüymek...

Sitelerde Paylaş

Hahhahha.Zeka örneklerine bak. Sacmalık ! Kendimden bir ornek vereyim. 2012 de, 41bin tl kredi çektim uzerine maaşi koydum ve gittim satilabilecek bir giriş kat daire aldım.,44 bin tl'ye.Planim içinde otururken satmaktı. Cektigim kredi 10 yillikti.aylik taksiti 590 TL. Sadece 1 yil oturdum dairede ve 75 bine sattım. Satar satmaz takiben gittim bu sefer katta bir daire aldim 130 bine- 2013de. Onu da 13 ay sonra sattim 180 bine.Boylelikle arabamı bedavaya getirmiş oldum.Ama bu olay için şu an yasa çıkardılar. Ben de araba alip satma olayina girdim.Bu da guzel. Zekayi para kazanma olayina dökmek daha mantiklidir. Turkiyede paran varsa insan yerine konuluyorsun, aksi durum belli zaten.Kabaca bu. Bu sebeple hukuksal sorun olusturmayacak sekilde para kazanma amaçli isler yapmak ve aklını bu yönde kullanmak en rasyonel davranış şekli olacaktir.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, impressivo yazdı:

Hahhahha.Zeka örneklerine bak. Sacmalık ! Kendimden bir ornek vereyim. 2012 de, 41bin tl kredi çektim uzerine maaşi koydum ve gittim satilabilecek bir giriş kat daire aldım.,44 bin tl'ye.Planim içinde otururken satmaktı. Cektigim kredi 10 yillikti.aylik taksiti 590 TL. Sadece 1 yil oturdum dairede ve 75 bine sattım. Satar satmaz takiben gittim bu sefer katta bir daire aldim 130 bine- 2013de. Onu da 13 ay sonra sattim 180 bine.Boylelikle arabamı bedavaya getirmiş oldum.Ama bu olay için şu an yasa çıkardılar. Ben de araba alip satma olayina girdim.Bu da guzel. Zekayi para kazanma olayina dökmek daha mantiklidir. Turkiyede paran varsa insan yerine konuluyorsun, aksi durum belli zaten.Kabaca bu. Bu sebeple hukuksal sorun olusturmayacak sekilde para kazanma amaçli isler yapmak ve aklını bu yönde kullanmak en rasyonel davranış şekli olacaktir.

;)güzel bir örnek.

zeki insan zekasını para kazanarak gösterebilir.

yukardakı arkadas gıbı hırsızlık yaparak değil.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, impressivo yazdı:

E borsaya filan gir hocam. İyi para kazanırsın.

Sitelerde Paylaş
On 27.09.2016 at 00:54, Türk Torunu said:

...
 Cidden çok sıkıcı bir ev bizimkisi...
...

Evinde yaşamak zorunda değilsin. Herkesin ailesiyle ilgili sorunları vardır bu aile kavramının aslında o kadar masum olmadığını hatta bana kalırsa iğrenç olduğunu gösterir.

Öylesine de olsa git şehir dışında oku, ayrı eve çık, arkadaşların da kal bi yere gidemiyosan ne biliyim. Evde durma bu kadar rahatsızsan çünkü kendini yıpratırsın

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, NoOneCares said:

Para parayı çeker.

Arkadaşın parası varmış ki yapmış.

Yoksa şu an nerede o kredi verecek banka? Nerede o fiyata EV? ve Nasıl oluyor ki o iş!

Olmaz NOKRA.

Ha iyi işin olur olası ayrı. Fakat asgari ücret yada az üstü ile Bırak ev araba almayi<<<< Popoya donu zor alıyorsun. E bu durumda da Borç Harç ile Kumar oynamak hiç akıllıca değil.

Özet= Eskidendi eskiden...

Ne parası?  Evi 2012 de 44 bine aldım diyorum ve 41 binini kredi çektim diyorum. aradaki 3 bin lirayı koydum sadece(maaşla). 41 bin kredi için 590 tl taksit (10 yıl).... Nerde param varmış söyler misin ? yav, bir iddia atıyorsanız kafanızdan biraz mantıklı olsun. Para mara yoktu. Kira ödemekten kurtuldum,içinde otururken de 1 yıl içinde  sattım. Vakıfbanktan çektiğim bu krediyi evi satarak kapattım. (38 bin tl'ye- cezası dahil). Takiben 75 bine satınca, artan para oldu.. Bu artan parayı peşinat verip bi kredi daha çekip, 145 bin lira olan katta daireyi pazarlıkla130 bine aldım,onu da 13 ay sonra 180 bine iteledim. Ben iktisatçıyım bu arada belirteyim.Ayrıca bi örnek daha vereyim, mesela 100 bin kredi+30 bin peşinat verip, 130 bine aldıgın daireyi tapu dairesinde 80 bine almışsın gibi gösterip daha ucuz vergi veriyorsun (%4+400 tl), 100 binlik bi ev için tapu harcı 4400 tl olur. Yan, vergide de çakıyorsun,zaten devlet embesil ! 

Bu arada 4 tane de araç alıp sattım,ama bunlardan pek kar etmedim, sadece bir arabadan 4 bin lira kar yaptım o kadar. Mesela, araç satma işinde şu an için kişi başı 3 araç sınırı var.Sıkıntı değil. Kendi üzerine, kardeşin üzerine,annen üzerine alıp bu sorunu aşarsın. Örneğin, sıcak memlekette yaşıyorsan,akdenizde; gideceksin iç anadolu soguk kuru memleketten araç alıp getirecen, ve belirli bir kar marjı ile satacaksın. Peynir ekmek gibi giden 1,6 dizel sedan tarzı araçları tercih edeceksin.Örnekler artırılabilir (piyasada en çok tutan araçlar). Çünkü sıcak olan bir yerde, iç anadolu plakalı bir aracı hızlı bir şekilde itelersin. 

Yani, demek istediğim, burada kimseye akıl vermek amacı değil. Ama maddi güç çok önemli. Zekanızı her yönüyle hukuksal risklere girmeden para kazanma olayına harcamanız gerektiğini düşünüyorum. Alternatifler çok. Küçük işlerden başlamak gerekiyor. Yoksa 2 bin 3 bin 4 bin 5 bin lira maaşla bişey oldugu yok...........Asgari ücret zaten felaket! 

Sitelerde Paylaş

Takmicaksin fazla, birak dusunce ozgurluklerini yasasinlar. Benim ailem de ayni sekilde, guzel olan su ki evlenip kendi hayatimi kurdum ve bu muhabbetleri dinlemekten kurtuldum. Birakicaksin kendi hallerine, insanlarin dini dusuncelerini degistirmek inandiklari seyi kabul etmelerinden daha zordur. Hele ki kendini iktidara tam olarak adapte etmis insanlarlara sorgulamalarini soylemeye hic gerek yok. Benim kardesim dedigim bir arkadasim var, yillardir nurcu. Ben ona konustugumun ceyregini ortalama zeka seviyesi olan bir insana konussaydim sorgulama ihtiyaci hissederdi. Pes ettim, artik insanlarla ugrasmiyorum. Ne bok halleri varsa gorsunler..

Sitelerde Paylaş

abi aile sevgi demek. sevgiden öte birşey mi var. bu nasıl sorun olur ki aile içinde. evlat sevgisi ana baba kardeş sevgisi herşeyin üstündedir yemişim tayyibi ve hatta atatürk ü. aile bu ya daha ötesi yok ki. sevgi olduktan sonra bütün konular yavan kalır.

misal ben ate yim anam babam dindar. onlar anlatıyor bana din le ilgili ben arada anlatıyorum onlara. öylece dinleşiyoruz. ben onların fikirlerini değil tastamam varlıklarını seviyorum. onlarda aynı şekilde beni. insan ailesinden kurtulmak istememeli. yani sözüm sadece sana değil, böyle bir ortam olmamalı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...