Jump to content

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, haci said:

Öyle gibi duruyor.

peki mutlak yokluğun kararsız hale gelmesini nasıl açıklıyor bilim fizikçiler ne oldu da o mutlak yokluk vakumun bile olmadığı bir hiçlik varlığa geçebiliyor en azından en etkili teori nedir?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Belirsizlik ilkesi enerji değil. Enerjinin belirsizliği. Enerji belirsizlik ilkesine bağlı bir belirsizliğe sahip.. Çok kısa bir süre içinde artabilir.

peki hacı yerçekimi saf enerjiyle bağlantılı olabilir mi böyle bir hipotez var mı bilimde?

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, NotImportant yazdı:

Kütle çekimi için genel göreliliği anlayınız. Ondan öncede özeli anlayınız.

Fazla ayrıntıya girmeye gerek yok. Ben kısaca özetini yapıyorum... Ama ayrıntısına da girebiliriz.

Einstein çekim kuvvetini yapay bir güç olarak nitelendirmiştir. Nedeni de çekim kuvveti ile üç ayrı kuvvetin aynı olmasıdır. Onlar ivme, atalet ve merkez kaç kuvvetleridir.

Bu kuvvetler yapaydır. O halde onlara eşdeğer olan çekim kuvvetinin de yapay olması gerekir.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, haci said:

Fazla ayrıntıya girmeye gerek yok. Ben kısaca özetini yapıyorum... Ama ayrıntısına da girebiliriz.

Einstein çekim kuvvetini yapay bir güç olarak nitelendirmiştir. Nedeni de çekim kuvveti ile üç ayrı kuvvetin aynı olmasıdır. Onlar ivme, atalet ve merkez kaç kuvvetleridir.

Bu kuvvetler yapaydır. O halde onlara eşdeğer olan çekim kuvvetinin de yapay olması gerekir.

yapay bir güç derken açar mısın?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Ayrıntıya girilip özel ve genel ayrı olmak üzere güzelce açıklanabilir bence forumda çok bilgi yok bu konuda olanlar da ufak tefek yeterli değil.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, NotImportant yazdı:

Ayrıntıya girilip özel ve genel ayrı olmak üzere güzelce açıklanabilir bence forumda çok bilgi yok bu konuda olanlar da ufak tefek yeterli değil.

Özel ve genel görelik kuramlarını BİLİM Forumunda uzun uzun tartıştık. Aşağıdaki adres benim web sayfam. Oraya da bakabilirsiniz.

http://haci-haci.typepad.com/hacinin_yeri/bi̇li̇m-einstein/

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, haci yazdı:

Özel ve genel görelik kuramlarını BİLİM Forumunda uzun uzun tartıştık. Aşağıdaki adres benim web sayfam. Oraya da bakabilirsiniz.

http://haci-haci.typepad.com/hacinin_yeri/bi̇li̇m-einstein/

ben başlıkları inceledim sadece ondan görmemişimdir.  İnceliyorum web sayfasını.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...