Jump to content

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 saat önce, bilgix yazdı:

peki kütleçekim süper makro seviyede bir evrenin, mikro kuvveti olabilir mi?

Alakasız şeyler bu dediklerin. Kütle çekimi 3. boyut için uzay zaman bükülmesidir. İşte 2. boyuta benzetmesi adamın dediklerini anlamasan bile olayı kavrayacağına eminim. Sadece hepsini izle. 

4:30. dakikadan sonra Dünya, ay ve güneş sisteminin bir benzetmesini yapmaya çalışmış mesela. Dikkatini çekebilir, en azından zihinide canlandırılabilir bir şey sunulmuş. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her şey gibi enerjinin de yansıması vardır. Maddenin ve elektronların ve tüm ışınım değerlerinin Örneğin bildiğimiz foton'un size göre antisi dark foton dur. sadece Karanlık maddenin zıttı yoktur. Bu maddenin işlenmesi için tekil bir olay gereklidir. big bang dediğiniz patlama bu şekilde oluştu. Kaos harcı (nusve) sıkıntılı enerjiyi oluşturdu. Kara maddeyi soygaz kabul edersek maddenin ham maddesi nusve dir. Big bang ın temeli budur. Asıl soru big bang ilk miydi. İlk ise seçilmiş olması gerekmez miydi. Hayır Big bang ilk değildi. sayısız big bang oluşmuştur. Bu tanımlamanın adı Enourama dır. Yani döngüsel aksiyon durumudur.  Bu aksiyon halini sizler zaman kavramı ile  bütünleştirir siniz. Böylelikle size 14 milyar yıllık big bang kavramı çıkar. 

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba, baktım enerji konuşuluyo hemen geldim. Önce enerji konusundaki görüşümü söyliyim. Pür enerji diye birşey olmaz. Tabii bu söylediklerimin (bence) parantezi içinde olduğunu hatırlatayım baştan. Sonuçta insanız ve iyi yada kötü içinde bulunduğumuz evreni kavramaya çabalayan da bir aklımız var. Adına enerji dediğimiz şeyleri isimlendirirken örneğin ısı= moleküler titreşim, elektrik= elektronların hareketi, kinetik= belli bir kütlenin hareketi, ışık= foton hareketi vs. Hep birşeyler hareket ediyor. Eğer maddenin herhangi bir düzeyinde, herhangi bir hareket yada hareket etmeye hazır durum(potansiyel) söz konusu değilse, orada bir enerjinin varlığından söz edilemez. Şimdilerde adından pek bahsedilmeyen eskilerde pekçok şeyi açıklamak için başvurulan ether vardı. Bunu ortadan kaldırdılar, O birşeyleri açıklamak için gerekli değil dediler ama tabii bence o olmadan neyi nasıl kavrıyorlar anlamış değilim. Bir hiçlik düşünün, içinde hiçbirşey olmayan bir alan. Bu alandan ne çıkar. Hiç. Buradan birşeylerin çıkacağını düşünmek, sihire inanmak gibi birşey. O zaman ol dedi, oldu. Bunun bundan ne farkı var. O zaman bu bilim değil, inanç olur. Bu kısa yorumdan sonra konuyla alakalı olarak sizlere bir sorum olacak. Yine enerjiyle alakalı. Tariel Kapanadze diye biri var. Duymuş olabilirsiniz. Bağımsız elektrik üreten cihaz patenti almış. Benim sorum şu. Patent, çalışmayan bir cihaz için alınabilirmi. Bu konuda tahminden ziyade, gerçek bilgi edinmek beni çok mutlu edecek.

Sevgilerle 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, tikita yazdı:

Herkese merhaba, baktım enerji konuşuluyo hemen geldim. Önce enerji konusundaki görüşümü söyliyim. Pür enerji diye birşey olmaz. Tabii bu söylediklerimin (bence) parantezi içinde olduğunu hatırlatayım baştan. Sonuçta insanız ve iyi yada kötü içinde bulunduğumuz evreni kavramaya çabalayan da bir aklımız var. Adına enerji dediğimiz şeyleri isimlendirirken örneğin ısı= moleküler titreşim, elektrik= elektronların hareketi, kinetik= belli bir kütlenin hareketi, ışık= foton hareketi vs. Hep birşeyler hareket ediyor. Eğer maddenin herhangi bir düzeyinde, herhangi bir hareket yada hareket etmeye hazır durum(potansiyel) söz konusu değilse, orada bir enerjinin varlığından söz edilemez. Şimdilerde adından pek bahsedilmeyen eskilerde pekçok şeyi açıklamak için başvurulan ether vardı. Bunu ortadan kaldırdılar, O birşeyleri açıklamak için gerekli değil dediler ama tabii bence o olmadan neyi nasıl kavrıyorlar anlamış değilim. Bir hiçlik düşünün, içinde hiçbirşey olmayan bir alan. Bu alandan ne çıkar. Hiç. Buradan birşeylerin çıkacağını düşünmek, sihire inanmak gibi birşey. O zaman ol dedi, oldu. Bunun bundan ne farkı var. O zaman bu bilim değil, inanç olur. Bu kısa yorumdan sonra konuyla alakalı olarak sizlere bir sorum olacak. Yine enerjiyle alakalı. Tariel Kapanadze diye biri var. Duymuş olabilirsiniz. Bağımsız elektrik üreten cihaz patenti almış. Benim sorum şu. Patent, çalışmayan bir cihaz için alınabilirmi. Bu konuda tahminden ziyade, gerçek bilgi edinmek beni çok mutlu edecek.

Sevgilerle 

On 10.12.2016 at 09:58, bilgix yazdı:

hacı anti-enerjiye karanlık enerji diyemez miyiz?

Anti-Enerji  kuantum mekaniği bilinenden farklı olan bir tür dür.  Karanlık enerjiden kastın Karanlık madde ise Enerjinin her iki halinin aktif olmayan potansiyeli gibidir. Yani durağandır. Ama her iki konuma dönüşebilir. 

Sitelerde Paylaş
On 10.12.2016 at 09:58, bilgix yazdı:

hacı anti-enerjiye karanlık enerji diyemez miyiz?

Anti-Enerji  kuantum mekaniği bilinenden farklı olan bir tür dür.  Karanlık enerjiden kastın Karanlık madde ise Enerjinin her iki halinin aktif olmayan potansiyeli gibidir. Yani durağandır. Ama her iki konuma dönüşebilir. entropik  gravity ise rastgelelik ve düzensizliğin termodinamik halidir.  Neutrino parçacıkları ise Entropik etkileşim yaparlar. ve antisi mevcuttur. tip diyalektiği nötr'dür bilim dünyasının en çok yoğunlaştığı gibi  Neutrino astronomisi Entropik etkileşimin astronomik çeşitliliğine ışık tutması için süper güçlerin arge yatırımlarına şu anda milyar dolarlar yatırdığı bilim alanıdır.

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Evrenimizin  çalışma şekli ışıkla tescillendi, ışık hareket eden çok hızlıdır. Hareket bir yere gitme eylemi doğurur buna matematikte doğru denir. Gitmeye başlayınca karşındaki sana doğru gelmeye başlar sen hızlanırsan oda otomatikman hızlanır anti enerjinin çalışma sistemine enerji yön verir. Bu hep madde ve enerji için çürümeyi bölünmeyi başlatıyor, bu yaşlanmayı yani zamanı doğuruyor , en yaşlısı olan atomun çekirdeği bölündükçe gençleşiyor,yeni doğanları, yani benim son teorim  kuantum mekaniğini anlamak için onu ikiye bölmek icap eder. Kuantum maddesi ve kuantum enerjisi ve bunların birbirleriyle etkileşimini anlamak gerekir

Sitelerde Paylaş

Evrenimizin  çalışma şekli ışıkla tescillendi, ışık hareket eden çok hızlıdır. Hareket bir yere gitme eylemi doğurur buna matematikte doğru denir. Gitmeye başlayınca karşındaki sana doğru gelmeye başlar sen hızlanırsan oda otomatikman hızlanır anti enerjinin çalışma sistemine enerji yön verir. Bu hep madde ve enerji için çürümeyi bölünmeyi başlatıyor, bu yaşlanmayı yani zamanı doğuruyor , en yaşlısı olan atomun çekirdeği bölündükçe gençleşiyor,yeni doğanları, yani benim son teorim  kuantum mekaniğini anlamak için onu ikiye bölmek icap eder. Kuantum maddesi ve kuantum enerjisi ve bunların birbirleriyle etkileşimini anlamak gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...