Jump to content

Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

Recommended Posts

10 dakika önce, Robespierre yazdı:

Son dönem söylenen tekerlemelerin hepsine iman etmişsin. Ajan/liberaller şöyle diyor; cumhuriyet yıkılmalıdır çünkü yanlış kurulmuştur. Peki yerine ne koyacaksınız? Bir ara çokkültürcülük diye bir hikaye vardı. Her cemaat birbirine komşu siyasi/hukuki birimler olarak örgütlensin, bir arada barış içinde yaşayalım. Buna benzer bir boş hayali, fikir diye insanlara sattılar. 

Hayallerinizi fikir sanıyorsunuz. 

Şimdi cevaplar.

-Sünni İslam devletin resmi görüşü müdür?

Evet, artık öyledir. Cumhuriyet kurulduğunda öyle değildi. Ancak Anadolu halkının en baskın inanç sistemine karşı bir tutum alınması gerekiyordu. Bence doğru bir tutum alınmıştı ve adına merkez sağ denen tarikat+hırsız koalisyonu partiler cumhuriyeti yıkıp tekar ortaçağı hortlattılar. Bugün cumhuriyet ortaçağ güçleri karşısında oldukça zayıf bir noktaya sürüklenmiştir. Bütün siyasal devrimlerin sonrasında karşı-devrim tehlikesi vardır. Fransa'da 1789'dan sonra kaç defa rejim değişti? Türkiye buna benzer bir sarsıntı yaşıyor. Ama sonuçta biz kazanacağız! Biz kazandığımızda ne yapacağız? İslam'ı tıpkı Avrupa'daki Hristiyanlık gibi insanların vicdanları ile sınırlayacağız. Tek yol budur.

- Eşit yurttaşlık nedir?

Eşit yurttaşlık ortaçağ kimliklerini birbirine eşitlemek değildir. Eşit yurttaşlık, insanların sahip olduğu bütün sıfatlardan bağımsız olarak devletin sunduğu hizmetlerden eşit şekilde yararlanmak demektir. Nasıl yani? Şöyle; devletin açtığı üniversiteyi giriş, memurluk ve benzeri sınavlarına bütün yurttaşların eşit koşullarda katılmasını sağlamak, devletin sunduğu eğitim, sağlık, güvenlik gibi hizmetlerden eşit şekilde yararlanmak, herkese aynı hukuku uygulamak vs. Yurttaşlık ya da liberal dallamaların uydurduğu ifade ile "eşit" yurttaşlıktan bunu anlıyorum. 1789 devrimi ile ortaya konan eşitlik kavramı ve yurttaşlık kavramının karşılığı budur. Yoksa Alevi ile Sünni'ye verilen imtiyazları eşitlemek gibi bir hak olamaz.

Herhangi bir cemaat ya da etnik grup, cumhuriyetin karşısına çıkıp pazarlık etmek hakkına sahip değildir. Sünni İslam'ın bugün yakaladığı pozisyon, cumhuriyetin onlara verdiği bir hak değildir. Sünni İslam'ın cumhuriyeti yenerek kazandığı imtiyazlardır. Normal koşullarda Alevilerin de Sünnilere verilen "hak"ları almasını savunmak yerine, Sünni İslam'ın elde ettiği imtiyazları ortadan kaldırmayı savunmanız gerekir. 

-Tayyip Erdoğan'a benziyor musun?

E, ısrarla Kılıçdaroğlu'nun mezhebini tartışmak isteyen, burada derin anlamlar olduğunu iddia eden sen değil misin? Bir cumhuriyetçi kimsenin mezhebini, ırkını, etnik kökenini, kafatasının çapını merak etmez. Kediler bile arkadaşlık yaptığı kedinin tüyünün rengine bakmıyor. Nedir bu soy sop, köken merakınız anlamıyorum.

Tayyip Erdoğan ile ortaçağ kimliklerini kurcalamak gibi bir ortak merakınız var. Şimdi git ona, "ya bu Kılıçdaroğlu Aleviydi değil mi" de, saatlerce çikolata yemiş çocuk gibi sırıta sırıta konuşursunuz. Senin ne farkın var ondan? O kötü çocuk, sen iyi çocuksun değil mi? Sen esas oğlansın.

-Türkiye bir mezhep devleti mi?

Artık öyle. Ama biraderim şeriatçılar bize karşı galip geldiği için iş bu hale geldi. Niye anlamıyorsun, anlamıyorum. 

Şeriatçılar, diyanet işleri başkanlığı olduğu için ya da imam hatip liseleri açıldığı için güçlenmedi. Zaten güçlüydüler. ABD bunları destekleyince böyle heyula gibi bir görüntü aldılar. Cumhuriyet diyanet işlerini açmamış olsaydı, bugün Hollanda gibi bir devlet olacağımızı mı düşünüyorsun?

Başka sorun var mı, göremedim. Varsa yaz hemen cevaplarım.

bak aslan parçası

her iletinde yok ona iman etmişsin, yok kafan karışmış, yok zehirlenmişsin ,yok esas oğlan bizmişiz geyiğini kendi akranların ile yapacaksın.

aklın sıra her boku bilen adam imaji mi veriyorsun???

bi sizin kafaniz çalişiyor, karşit fikirler hep sizin düşmaniniz,onu da biz düşünemiyoruz ,illa bizim birilerinin peşinden gitmemiz lazim.

efendi gibi tartışmak için yazdıkça, düzgün cevap yerine ne alaka savunmadığım şeyleri varmış gibi olaya giriyorsun?

hangi iletimde cumhuriyet yikilsin, yenisi kurulsun yazmisim??

kilictaroglunun mezhebini tartismaya açan kim?,  pek bir savundugun diyanetin resmi dinine mensup şahis.

kilictaroglu kim? chp genel başkani, diyaneti kuran kim, chp' yi kuran kim?

adam cevap bile veremiyor, banane isterse şintoist olsun!!!

ne diyelim istiyorsun , cumhuriyet 0 hata ile kurulmuştur, öyle mükemmeldir, keşke bütün dünya bizi örnek alsın mı diyelim? napalim kismet her bok amerika' nin oyunu mu diyelim??

biz kazanacagiz dediğiniz kim? neyi kazaniyorsunuz? hatalardan ders alalim demiyor da , hala neyin peşinde?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 hours ago, KORİNTLİ said:

hangi iletimde cumhuriyet yikilsin, yenisi kurulsun yazmisim??

kilictaroglunun mezhebini tartismaya açan kim?,  pek bir savundugun diyanetin resmi dinine mensup şahis.

kilictaroglu kim? chp genel başkani, diyaneti kuran kim, chp' yi kuran kim?

adam cevap bile veremiyor, banane isterse şintoist olsun!!!

ne diyelim istiyorsun , cumhuriyet 0 hata ile kurulmuştur, öyle mükemmeldir, keşke bütün dünya bizi örnek alsın mı diyelim? napalim kismet her bok amerika' nin oyunu mu diyelim??

biz kazanacagiz dediğiniz kim? neyi kazaniyorsunuz? hatalardan ders alalim demiyor da , hala neyin peşinde?

Cumhuriyetin kurucu fikirlerine karşı tepki dolusun. Freni boşalmış kamyon gibi saldırıyorsun. Eleştirilerinin yönü, son 25 senedir yürütülen propaganda ile paralel. O propagandayı yürütenler Türkiye'nin bir askeri vesayet sistemi ile yönetildiğini ilan edip, AKP ile el ele vererek Türkiye'yi demokratikleştireceklerini iddia ettiler. 90'lı yıllarda İkinci cumhuriyetçi ismini verdiğimiz bu taife, 2010 yılında "yetmez ama evet" zevzekliği ile intihar etmiştir. Ama etkileri okumuş sınıflar içinde varlığını sürdürüyor.

Cumhuriyeti neyle suçluyorsun? Farklılıkları yok saymakla mı? Ben de sana diyorum ki, cumhuriyet zaten tam olarak budur. Cumhuriyet ortaçağ kimliklerini yok sayar! Cumhuriyet siyasi ve felsefi fikirleri farklılık ve zenginlik olarak değerlendirir. Ancak etnik köken ve mezhep gibi ortaçağ yapılarını toplumun renkliliği olarak görmeyiz. Siyasi hayatta ortaçağ kimliği ile çalışma yapmak yasadışıdır. Sünni, Alevi, Kürt, Ermeni vs. gibi kimlikleri kullanarak siyaset yapılması yasaktır. Böyle renklilik olmaz. Aynı şekilde Türkmen, Yörük vurgusu ile siyaset yapmak, bölgecilik, hemşericilik, kabilecilik, aşiretçilik yapmak da yasaktır. Demokrasi siyasi fikirlerin yarışmasıdır. Ortaçağ kimlikleri arasındaki rekabeti demokrasi olarak niteleyemeyiz.

Kılıçdaroğlu'nun Alevi KÖKENLİ olmasını çok diline doladın. Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanı olmasında bir kontrast olduğunu düşünüyorsun. Yani sence, CHP Alevilere karşı çok büyük bir zulüm uyguladı ve sonunda bir Alevi CHP'nin başına geçti. Nını nınııın! Korku müziği. Yok arkadaşım öyle birşey. CHP Alevilere karşı herhangi bir negatif tutum içinde olmadı ve CHP'nin başına geçen kişiyi bir Alevi olarak görmüyoruz. CHP sosyal demokrat bir parti olduğunu ilan ediyor. Demek ki CHP'nin başına geçen kişi bir  sosyal demokrattır. Onun ailesinin hangi kökenden olmasının hiçbir önemi yoktur. Bir insan sosyal demokrat olduğunu ilan etmişse, Aleviliği geçmişinde silik bir detay olarak kalmalıdır.

Ben sünni kökenli bir ailede doğdum ve sosyalist oldum. Sence benim sosyalistliğim bir gençlik heyecanı, bir heves mi? Sen bana baktığında bir Sünni mi görüyorsun? Benim aklımın, vicdanımın, tercihlerimin hiçbir kıymeti yok. Sünni ailede doğdum, demek ki sünniyim. Böyle mi düşünüyorsun? Böyle düşünmüyorsan, sosyal demokrat bir partinin başına geçen bir adamı niye ısrarla Alevi diye niteliyorsun? Bu mına koduğum ortaçağ kimliklerini silmek bir türlü mümkün olmayacak mı? Adam sosyal demokrat partinin başına geçiyor, Türkiye sosyal demokratlarının lideri olmaya hevesleniyor ama hala Alevi! 

Sitelerde Paylaş

Ülkede yeniden Ulusalcılar iktidar olsalar bu Diyaneti nasıl islah edecekler çözüm nedir? yada neler olabilir?Yada çözüm tamamen kaldırmakmı ? Tamamen kaldırdığımızda bu kadar yobaz görevlinin akıbetleri ne olacak?

Görüş ve inançlarına tamamen katılmasamda(Ben Muhammedin ve diğer peygamberlerin yaşadığına inanmıyorum. Dolayısıyla Aleviliğede inanmıyorum.Bunlar mefhumsal hikaye yada doğmalardır)Yaşar Nuri zihniyetinde din adamlarını neden İmam hatiplerden ve İlahiyat fakültelerinden yetiştiremedik?

Mirasta kadın erkek eşitliğini,tek eşliliği,Namazın Orucun Kadının başını sarmısaklamanın farz olmadığına inanıp bunları savunan İlahiyatçılar nasıl yetiştirilecekler?

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, yeniçeri53 said:

Ülkede yeniden Ulusalcılar iktidar olsalar bu Diyaneti nasıl islah edecekler çözüm nedir? yada neler olabilir?Yada çözüm tamamen kaldırmakmı ? Tamamen kaldırdığımızda bu kadar yobaz görevlinin akıbetleri ne olacak?

Görüş ve inançlarına tamamen katılmasamda(Ben Muhammedin ve diğer peygamberlerin yaşadığına inanmıyorum. Dolayısıyla Aleviliğede inanmıyorum.Bunlar mefhumsal hikaye yada doğmalardır)Yaşar Nuri zihniyetinde din adamlarını neden İmam hatiplerden ve İlahiyat fakültelerinden yetiştiremedik?

Mirasta kadın erkek eşitliğini,tek eşliliği,Namazın Orucun Kadının başını sarmısaklamanın farz olmadığına inanıp bunları savunan İlahiyatçılar nasıl yetiştirilecekler?

Katolik kilisesi bugün nasıl bir hal aldıysa, İslam da aynı şekle gelmelidir. 

Din insanları acılar karşısında avutan, sosyal ilişkilerde kolaylıklar sağlayan, kimlik ve aidiyet duygularını tatmin eden bir olgu. Tamamen yok olmaz. Batıda ateist olduğunu ilan eden toplumları inceleyecek olursak, yine metafiziğe varan kimi felsefi akımların o toplumlarda taraftar bulduğunu görürüz. İnsan aklı kendini uyuşturacak hikayelere çok meraklı. O olmasa bir başkası. İlla ki kendine bir şeyh buluyor.

Diyanet işleri başkanlığının din hizmeti vermek gibi bir fonksiyonu var. Bu hizmetin tanımı, dini yaygınlaştırmaya çalışmak değildir. Yurttaşların dinden beklediği bazı fiziki ihtiyaçları karşılamak diyanet işlerinin görevi olmalıdır. Nedir onlar? İbadethanelerin bakımını yapmak, ölü defin işleri ile ilgilenmek, makul sayıda din görevlisini yetiştirmek ve istihdam etmek. Bu ve benzeri hizmetler Türkiye'de mecburen devlet tarafından verilecektir. Zira devlet bu işlerden elini çektiği an tarikatlar bu alanları ele geçiriyor ve kendine taban bulmak için bunu kullanıyor. Diyanet tabii ki sadece Sünnilerin ihtiyaçlarını gidermeyecek, din olarak kabul edilen bütün inançların fiziki ihtiyaçları ile ilgilenecektir.

Peki diyanet işleri ne yapmayacaktır? Dini yaygınlaştırmaya çalışmayacaktır. Din madem aileden geçen bir kimlik, o halde dinin yaygınlaşması sadece aileler eli ile olmalıdır. Diyanet işleri başkanlığı herhangi bir din ya da mezhebi topluma hoş göstermek için herhangi bir propaganda faaliyetinde bulunamaz. Ek olarak, Yaşar Nuri Öztürk'de gördüğümüz gibi, aklı ön plana çıkaran yorumları destekleyecek yayınlar yapacaktır. Bütün camiler diyanet işlerine bağlı olduğu için, bütün din görevlileri aklı, eşitliği, dürüstlüğü öğütleyen yorumlara sevk edilecek ve insanlara din olarak bu yorumlar sunulacaktır.

Aleviler diyanet bizi dışladı diye üzülüyor ama üzülmelerine gerek yok. Aleviliğe ait kurumlar da diyanet işleri bünyesine alınacak. Diyanet bünyesine alınan Alevilik, başta Almanya olmak üzere yabancı devletlerin yönettiği grupların tasallutundan kurtarılacaktır. Sadece Sünnilik değil yani, Aleviliğin de regülasyona ihtiyacı var.

Bu söylediklerim çok mu zor? Hiç zor değil. 10-15 sene içinde hepsi çözülür.

Sitelerde Paylaş

Aleviliğin Osmanlıdan beri zaten yaygınlaşmak gibi bir amacı yoktu.Zira Bektaşilik haricinde  Alevi ana ve babadan dünyaya gelmeyen sunni bir insan aleviliğe nasb edilemiyordu.

Cem evleri kurulmadan evvelde Ocaklar kendi dedelerinin evlerinde toplanırlar.Önce ayini cem yaparlar sonrada sazlı sözlü semahlı demli yemli sofra muhabbeti Yabancı bir misafir dedelerin izniyle ayini cemin dışında ancak muhabbetlere iştirak edebilirlerdi.Bir Ocağın alevisi dahi diğer ocağın cemine giremezdi!Yani Gölet sistemi vardır.Ve alevi muhabbetlerinin siyasetlede zerre kadar ilişkisi yoktu.Bektaşiler Cem evlerine dahi karşı çıkmışlardır.Çünkü baştada belirttiğim gibi misafir dede yada babaların izniyle gelebilir.Ayrıyeten SOFRA ve DEM siz Bektaşi ve Alevilik olmaz.Dolayısıylada Umuma açık ne cem ayini yapılır nede Muhabbet(Muhabbet esas olan ibadettir .)Çünkü içki içmesede gelen misafire peymane içinde  dem ikramı zorunludur.Misafirde Üç YUDUM o demi içmek zorundadır.E Orasıda Meyhane değildir.Zaten gelen insanlar oraya demini yemini kendileri getirirdi.Yani bir nevi Güneydoğuda yapılan sıra geceleri gibi .

Alevi ve Bektaşiliğin esası bu olduğuna göre bunun nesini Devlet yada Dernek regüle edecekki?Hele hele Alevi Melamilik vardır.Onlar halka açık tenha meyhanelerde toplanırlar.Sayıları az ise halk içinde oturur kendi masalarında muhabbet yaparlar. Sayı fazla olursa Meyhaneyi o gece kapatırlar.Ayrıyeten bu insanların hiç biri Maaşlı memur Dede Baba istemezler!Baba yada dedeye sadece cemlerdeki masrafları ,Babalar yada dedeler fakir iseler postunun altına niyazlık denilen bir para bırakırlar.Fakir Bektaşi ve Alevilerde ihtiyaçları varsa şayet(Gece evine gidecektir yol parası dahi yoktur) postun altına para bırakacağına para alabilir.

NETİCE:Alevilik aslında İslamdanda ayrı bir İbrahimi dindir.Kuranı değişik yorumlamaları ve Muhammed Aliyi kabul etmeleride onları Müslüman yapmaz! Bahailerde Kuranı ve peygamberi kabul ederler ama Müslüman değildirler.Ve Devlet  ile hiç bir işleri yoktur.Aynı şamanlıkta olduğu gibi en fazla 50 _100 kişilik göletler halindedirler.

Onun için Diyanetinde Aleviliği değil Sunniliği regüle etmek görevi olmalıdır.Sunnilik regüle olduğu anda Alevi ve Bektaşilerin Devlettende hiç bir talepleri olmayacağına kaniyim.

.

.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de garip şeyler oluyor. Yabancı basın artık RTE'nin cumhuriyeti yıkmak istemediğini, sadece bütün ipleri elinde tutup amaçladığı hedefleri muhalefet olmadan yapabilmek istediğini söylüyor.

Siyaset açısından bakarsak Alevi ve Kürt birer azınlıktır. Siyasetçi de çoğunluğu yanına almak isteyen kimsedir. İlkel demokraside bu böyledir. Sorunları anlıyorum ve duyuyorum. Ama başörtüsünü serbest bırakan "ileri demokrasi" bu sorunları da çözerse ileri demokrasi olur.

- Alevilerin Sünniler gibi şeriat getirmek istedikleri yok.

- Popülist/cahil kimseler için ayrımcılık normal bir şeydir. Saçma salak işler yapmaları bu tür kişilerden her zaman beklenmelidir. Kürt sorunu konusunda da bu böyle. TR'de gereksiz insan fazlası ve eğitimli/mantıklı/modern insan eksiği vardır. Eskiden de bu böyleydi şimdi de bu böyle.

Sitelerde Paylaş

Dün de şöyle bir şey geldi:

http://www.huffingtonpost.com/entry/portrait-of-turkeys-isis-leader-halis-bayancuk-alias_us_57fec114e4b06f314afeacd2

Siyasal İslam ülkede yerleşik hale gelirse AKP ile Refah Partisi ile, Başörtüsü ve imam hatip liseleri ile sınırlı kalmaz.

Ülke hacı hocaların eline geçer ve DAEŞ, İŞİD, Hizbullah, Taliban, ne ararsanız ülkede cirit atmaya başlar. Ülke içinde din savaşları artar. İran gibi ülkelerle mezhep savaşı yaşanabilir.

Tayyip denen O.Oç'nun ben ta A.K.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...