Jump to content

Recommended Posts

Ateisler sitenizi whois ten araştırdım gizli. Muhtemelen İslamı karalamaya çalışan yahudi veya Allah düşmanı bir örgütün maşasısınız bu yüzden sizinle tartışmayı kesiyorum.

Şahsıma yaptığınız hakaretler için size hakkımı helal ediyorumçünkü hesap günü yüzünü görmek istemiyorum

Selam

Sitelerde Paylaş
  • İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, muslumanAyse said:

Biz bilimin temeli olan mantık soruyoruz. Yoksa copy paste binlerce satır buraya yükleyebilirim ya da laf ebeliği yapabilirim sizin gibi.

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar? O halde insandan daha üstün tabiat üstü akıllı bir varlık var değil mi? 

Muslumanayse,

Cevapsız kaldığın sorular ve konuları şimdilik geçiyorum, üzerine gelmiyorum. Zaten bilmediğin ve cahil olduğun konular olduğu üzere, sonunun ne olacağı belli. Sen de bunu fark etmiş olmalısın ki, tipik bir teist edasıyla, konunun zeminini oradan oraya kaydırma çalışmalarına geçmişsin. Ben sana ödevlerini verdim. Cahilliğini ortaya serdim. Onları öğrenmezsen eğer, işte böyle çaresizce dümeni başka tarafa kırmak zorunda kalırsın.

Sağ elli protein mevzusuna gelince;

Çok basit bir mantık değil, çok basit bir mantıksızlık ve cahillik sizinkisi yine. Ötesi değil.

- Velev ki sağ elli protein yapıyoruz ya da yapamıyoruz, bunun evrimin doğruluğu ya da yanlışlığı ile ilişiği nedir? İnsanlar, tanrının varlığı yokluğunu belirleme noktasında bu derece önemli bir kriter midir? Hani kendinizi o kadar kibirle görüyorsunuz ki, bir şeyi insan yapamıyorsa, onu ancak tanrı yapar ve o yapmıştır. Bu kadar yüksek bir mertebe yani insan aklı(!)..Biz insanlar, bizden hemen sonra tanrı geliyor, öyle mi? Gülünesi derecede kibirli bir mantıkmış.

- Ve hala daha şuursuz akılsız atomların yaptığı deyip de, cahilliğinizi bağıra bağıra ortaya koymaktasınız halen. Daha önce belirttiğimi sanıyorum ama bir daha yazayım:  bizler, sizler gibi cahillik yöntemini kullanmıyoruz düşünürken. "Benim kafa basmadı, o zaman tanrı" yöntemi ya sizinkisi, işte bizler böylesine ilkel yöntemleri geride bıraktık dedim, anlamadınız mı? Düzen için zeka gerekliliği gibi bir zorunluluk yoktur dedim, idrak edemediniz mi? Ne akılsız şuursuz atomu..?

Kafanızın basmadığı diğer nokta ise şu, dün yapılamıyanlar bugün yapılabiliyor. Sözde tanrının neredeyse 15 milyar yılda başardığı şeyin hesabını, belki de ~100 yıllık modern bilimden sormak da neyin nesi? Yüz sene sonra neler olabilir hiç aklınıza da mı gelmiyor? Bu kadar mı sığ düşünüyorsunuz? Protein meselesi de zaten zannettiğiniz gibi değil. 

Hadi protein yapın. Yapabiliyorsanız tanrı yok. Yapamıyorsanız tanrı var. Bunların kafa bu kadar çalışıyor işte.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, kavak yazdı:

Yani 1500 seneden beri ve  şimdi meşgul ?! :D

Peki, bu muhteşem eylem ne zaman vuku bulacak ?

Somut bir tarih falan söyleyin ki, hazırlıklı olalım, diimi ama !

Evet şahitlik için bizim de bulunmamız şart

Biz görmeden yaparsa saymayız

Öyle benim Allah’ım şunu da yapar, bunu da yapar şeklinde iddia etmekle olmaz

Gözlem isteriz

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, muslumanAyse said:

Bizim putumuz yok Allahımız var. Allahımız kıyamete yakın güneşi batıdan doğuracak.

Çamurdan insan yarabilir mi diyorsun onca çabaya tüp bebeğe rağmen kısır insanlar var senin putun bilim kısır insanı doğurtabiliyor mu? Allah dilirse insan oluyor.

Allah da puttur, put olmayan tanrı mı var?

Ya şu puta söylesen de o kadar beklemese, mesela yarın bir gösteri yapsa.

Madem bilime bu kadar düşmansın, neden onun ürünlerini kullanıyorsun? Neden sıkıştığında hemen bilime baş vuruyorsun? Bazı müslümanlardaki bu bilim düşmanlığının nedeni ne?

Bir de hani bu put ol deyince oluyordu? Neden insan yaratmak için çamur kullanmış? Bir de acaba ne çeşit bir çamur kullanmış? Nereden bulmuş bu çamuru? Bataklıkta falan mı yaşıyordu o zamanlar bu put?

Sitelerde Paylaş

Hadi bir erkeğin bu dini fanatik bir şekilde savunmasını anlarım da, bir kadın neden kendini 2. sınıf insan sayan, aşağılayan bir dini savunur, anlamak zor. Demek ki bazı kadınlar aşağılanmaktan hoşlanıyor. Ne kadar aşağılanıp hor görülürse o kadar bağlanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Ateisler sitenizi whois ten araştırdım gizli. Muhtemelen İslamı karalamaya çalışan yahudi veya Allah düşmanı bir örgütün maşasısınız bu yüzden sizinle tartışmayı kesiyorum.

Şahsıma yaptığınız hakaretler için size hakkımı helal ediyorumçünkü hesap günü yüzünü görmek istemiyorum

Selam

Hay bin kunduz; yine mi bu yahudiler ve dinsizler suçlu ?!
Bu kadarı da fazla yani...
Yazıklar olsun!

Giderken şu bilgiyi de yanınızda götürmeyi ihmal etmeyin:

Bir türlü vaz geçemediğiniz dininizin özetini, bizzat kutsal kitabınız "Hüre hür, köleye köle, dişiye dişi" şeklinde ne güzel çıkarmış.

Sıralama aynen böyle, ki kendi konumunuza iyi bakın. Siz onun katında sondan birinci sıradasınız...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Bizim putumuz yok Allahımız var. Allahımız kıyamete yakın güneşi batıdan doğuracak.

Dünyanın dönüş hızı saatte 1670 km dir. Tersine dönmeye başlamadan evvel durması gerekiyor haliyle.

Diyelim ki dünya durdu ama atmosfer durmayacaktır, yani dünya durduğunda atmosfer 1670 km hızla hareket etmeye devam eder.

bu hızda bir rüzgar zaten anında her şeyi biçmeye yeterde artar, kimse tersten doğan güneş falan göremez..

Yani birşey söylemeden önce az da olsa düşünmen lazım, sonra cahil deyince alınmaca yok müslüm ayşe

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar? O halde insandan daha üstün tabiat üstü akıllı bir varlık var değil mi? 

BİZ cevaplıyalım ALLAHTAN BAŞKA HİÇ KİMSE CANLI YARATAMAZ.

Teknoloji septonmilyon yıl sonra bile bir amip üretecek düzeye gelemeyecek.

EVrim teorisi tüm çabalara rağmen sağ elli protein üretilemediği için çökmüştür.

Bir oda da bir çekiç ve çiviyi bıraksak milyon yıl beklesek kendiliğinden çivi, duvara çakılmayacatır.

Çok güvendiğiniz teknoloji güneşi batıdan doğura bilir mi?

Kabul edin insan ve kainattan üstün bir varlık var o da her türlü eksik sıftan münezeh ALLAH

Ayse kendine gel. Neden amip ve protein konusunda israrcisin? Onlarin yapi tasi olan atomu yapalim mi önce?

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Selam

Sizin gibi "insanlar" ile aynı ülkede yaşadığım için kendimden utanıyorum. Yok Yahudiymiş yok dinsizmiş. Sizin insanlıktan nasibini alamamış dininizi eleştirdiğimiz zaman neden bize iftiralar ile saldırıyorsunuz ? Yahu neden bu İslam'a sıkı sıkı bağlısınız ? Onun yerine insan olmak,farklı kültürleri ve milletleri sevmek çok mu zor geliyor size ?

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, muslumanAyse said:

Selam

Ben de şimdi gördüm bunu..

Yahu biz tanrı yok diyoruz, sen kalkmış yahudilikten bahsediyorsun, şaka mı bu =)

Allah düşmanıymış(!); hayır adı "ateistforum" olan siteden allah seviciliği falan mı bekliyordun? Yok demek "yok" demektir. Hepsi bu. Bir şeye "yok" demek, ne menem bir düşmanlık oluyor acaba?

Zoru gören her bir numunenin; aman da yahudiydi, yok efendim hristiyan misyonerdi ayağına yatması, ya da sizin gibi topuklaması ayrıca manidar.

Siz gene de bu tecrübenizi bir kazanç olarak kabul edin. Cahillik mertebenizi öğrenmenize vesile olduk fena  mı..

Yahudi ya da şu bu..Siz cahilsiniz, işte değişmez ve örgüt maşası(!) vb. olmamızdan falan bağımsız, buz gibi bir gerçek bu.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 12.10.2016 at 18:42, Tanah yazdı:

Eskiden forumda böyle bir tim vardı Muhammed yaşamadı diyen ,hacı,Nolann,dreimali falan savunuyordu hala aynı görüşteler mi?

Niye sordunki, elbette aynı görüşteler.

Yoksa bilmediğimiz eşzamalı tarihi belgler mi ortaya çıktı?
Mesela
- Muhammed Ayşe ile evlendi bir yazıt mı buldun?
- Bedir gazvesinin (ganimet için yapılan baskın) yapıldığı yeri (Bedir'i) mi tesbit ettin?

- Muhammedin babasının hayrına yaptırdığı bir çeşme mi buldun?

- Mekke'nin ve Kabe'nin 8. yüzyıldan önce Arabistan çölünde var olduğunu mu tesbit ettin?

- Çölde sadece Muhammed'in peşinden giden ve sadece Muhammed'e gölge eden bulutun tarihi videosunu mu çektin?

- ...

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...