Jump to content

Recommended Posts

• İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çölden normal insanları alıp onları büyütmek

bende bir insanı uydurup süper man yaparım 

bu zor değil yapmam gereken insanlan psikolojisini analiz etmek ve manipüle etmek

veya inançlarından yararlanırıp (tanrı inancı adı yok) hepsi koyun gibi beni takip ederler

senaryolar çok çölde herkes kendi tanrısını savunur ve çeşitli

senaryolar uydurmuş bu savaşmak için güzel taktik

ilk önce insanların gözlerini boyarsın nekadar güzel diye

dinine insan kasınca savaşa sokarsın bukadar basit

unutmayınki bu araplar savaşmadan duramıyorlar

kanlarında var pek barışçıl değiller

kendi cailliklerinden dolayı allah allah muhammed diye diye 

dünyanın anasını bellediler cehennem burda dünyada

ve bu cehennemi yaratan insanlar allah tanrılar değil.

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed yaşamadı ise, Ayşe ile olan evliliği, gazveleri, Hz.Ömer-Ali-Osman-Ebubekir, Uhud ve Bedir savaşları da masal olmuş olmalı değil mi ?

Hadisleri boşuna tartışmışız demek ki, Ayşe ve Hatice ile olan evliliklerini boşuna analiz etmişiz.

Sitelerde Paylaş
On 06.11.2017 at 11:07, nefes yazdı:

Yaşadı. Ama hayatı hakkındaki en eski bilgiler ölümünden 100 - 150 sene sonra yazıya geçirildiği için,

bize anlatılan Muhammed ile gerçek Muhammed aynı mı bunda daima bir şüphe olacaktır. "Tarihte neler yaşandığını, tarihi yazanlar belirler."

Bu konudaki en mantıklı yaklaşım bu bence.

37 dakika önce, mystic yazdı:

bende yaşamadığından % 100 eminim gerçekten yaşamış olsaydı asagıdasaydığım tüm argümanları biliyor olucaktık.

1: muhammedın mezarı ( ispatı yok kabenın içinde mezar yok altın var müslümanlar bu altını koruyor)

2: muhammedın dna testı yanı tıbben bir ispatı yok.

3: muhammedın fosıl kaydı yok.

4: muhammedın. bir akarabası yok.

5: muhammedın. yasadıgına dair bir somut ispat yok. sadece kusaktan kusaga aktarılan adetker ve arap geleneklerı var. 

6: muhammedın akrabası olduğunu iddia edenlerın kan testı ve dna  testı ispatı yok. tıbben  bir akrabası yok. 

7: bana göre tüm peygamberler kafadan kontak ve deli birer koyun çobanıydı... 

8: ama bu delilerden hala yaşıyanlar var. peygamberlerın 1000 yıl yasadıgını iddia edicek kadar deliler. 

9: tıbben ve aklen mantıken imkansız insan ömru en  fazla  180 yıl yasıyabilir. 

...

Kabenin içinde mezarı olduğu yönünde bir bilgi mi varmış? 

kabede bulunan ve korunduğunu söylediğiniz altınlardan kasıt tam olarak nedir ?

Ayrıca dna testi, fosil kaydı, bu yollarla ıspatlanacak akrabaları biraz fantezi olmuş gibi..

Gerçekten yaşamış olabilir ve yinede bahsettiğiniz ıspat araçları olmayabilir, 100 % demek abartılı olmuş bence.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bordan yazdı:

Atilla'nın da yaşamadığını

Atilla'nın yaşadığı mitolojik değil ve kuşaktan kuşağa aktırılmadı roma da kanıtlar var her yerde kanıtlar var yaptığı savaşlar var

Tarihçiler neye göre konuşuyorlar sanıyorsun bu büyük isim neden biliniyor sanıyorsun

Az bilgilenin cailce kouşmayın dostlar

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, bordan said:

mystic sizin yazdıklarınızdan, Atilla'nın da yaşamadığını söyleyebiliriz.

Yaşamadı değil, "yaşamamış olabileceği"..

Yalnız ikisi aynı şey değil.

Mizansen gereği muhammed diye biri, veyahut bir peygamber olmak durumunda.

Gerekli, icap ediyor.

Peygambersiz din olur mu, olmaz.

insancıklar bunu "beyle" bellemişler çünkü.

Yoksa öyle bir kaide de yok ya..

Şimdi gerçek bir adamı peygamber diye lanse edip ortaya atsan, er ya da geç lastiği patlatır, açık verir. Falan da filan..

Ki böylesine karizma gerektiren bir vazifeyi ifa edecek bir kişiyi kim kaybetmiş ki, birileri bulsun.

Kendi kendine çıkıp çıkmadığı ise zaten bir şüphe..

Muhammedin varlığı bir çıkar gereği icap ediyor.

Atilla ya da Cengiz Han'da böyle bir durum yok.

Yaşasa ne, yaşamasa ne..

Belki onlar da bu yüzden aslı zaten olan, ama bire bin katılmış söylencelerdir kimbilir..

Ben muhammed yaşadı yaşamadı iddiası içerisinde de değilim bu arada.

Hani yaşasa ne, yaşamasa ne..

(O kadar da değil ama öyle..)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, MisterYou yazdı:

Atilla'nın yaşadığı mitolojik değil ve kuşaktan kuşağa aktırılmadı roma da kanıtlar var her yerde kanıtlar var yaptığı savaşlar var

Tarihçiler neye göre konuşuyorlar sanıyorsun bu büyük isim neden biliniyor sanıyorsun

Az bilgilenin cailce kouşmayın dostlar

cailce ne demek ? İngilizce bir kelime mi ?

Neymiş Atilla'nın yaşadığına kanıtlar ?

DNA testi ?

Fosil ?

Akraba ?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, bordan yazdı:

Muhammed yaşamadı ise, Ayşe ile olan evliliği, gazveleri, Hz.Ömer-Ali-Osman-Ebubekir, Uhud ve Bedir savaşları da masal olmuş olmalı değil mi ?

Yanlış. Savunulan şey zaten Muhammed'in yaşamadığı. Elbette bu da onunla aynı zamanda yaşadığı ve varlığını Kur'an'dan öğrendiğimiz kişileri de yaşamamış varsayar.

(Benim düşüncem tam olarak böyle değil. Sadece burada savunulan genel düşünce ve bordan adlı arkadaşın yazdığı şey arasındaki yanlış ilişkiyi dile getirmek istedim.)

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bordan yazdı:

Hadisleri boşuna tartışmışız demek ki, Ayşe ve Hatice ile olan evliliklerini boşuna analiz etmişiz.

kuranda hadislerin  olması bana her zaman çok garip gelmıştır. koskoca allahın sözleri olduğu düşünülen bir kıtaba din alımlerının sözlerini eklemek  hadıslerden bahsewdiyorum. islam adına ve allah adına bana göre  en buyuk ihaneettır hadısler olmasaydı bugun mezheplerde olmuyacaktı  dikkatınız çekerım..  1400 yıl önce yazıldığı düşünülen deli sahabelerın aklına uyan medınelı tüccarların bu konuda bence bir kahraman yaratmaları olası değildir. sadece kendı adetlerını yaymak içn bir takım planlar olduğu çok acıktır. o dönemde peygamber olduğunu iddia etmek baska bir şey peygamber olduğunu ispatlamak farklı birşeydır. bana göre sadece islam değil tüm dinler sadece budızm harıc  tüm dinler yahudi gelenegı olan bişr bir toplulugun adet ve törelerıdır. kımın kımınleevlendıgı hiç önemli  değildir. sonucta .. bugune kadar kım hangı argumanlarla  muhammedı isayı ve musayı ben onların akrabasıyım. işte buda ispatı diyebildiğikı. elımızde hiç verı yok.. sizcede şüphelı değilmi? bu durum. bırakın 1400 yıl ömcesını osmanlı donemınde bile tam olarak neler yasandığını bilemıyoruz. son 150 yıldır teknolojı sayesınde herşeyı ispatlıyabiliyoruz. sadece bu. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, siyahh yazdı:

Bu konudaki en mantıklı yaklaşım bu bence.

...

Kabenin içinde mezarı olduğu yönünde bir bilgi mi varmış? 

kabede bulunan ve korunduğunu söylediğiniz altınlardan kasıt tam olarak nedir ?

Ayrıca dna testi, fosil kaydı, bu yollarla ıspatlanacak akrabaları biraz fantezi olmuş gibi..

Gerçekten yaşamış olabilir ve yinede bahsettiğiniz ıspat araçları olmayabilir, 100 % demek abartılı olmuş bence.

aslında şöyle düşünüyorum 500 yıldan fazla olan iskelet ve kas sistemını incelemek için bazı cihazlar gerekır birde ispatlamak içn dna testı ve ayrıcada dostum. birde kütle spektı için otopsi raporu gerekır. bunun baska bir yolu yok yanı baska bir yok imkansız tıpkı mumyalar gibi düşün onalrı test ettıkerı ve erkekmı yoksa dişimı yada sac örnegınden dna testı yaparak rahatlıkla kim??? olduğunu bulabilirsin. çok saglam bir istibaratım vardır benım . mekkenın 17 metre altında şu an hammurabı altınları yatmaktadır. çok büyük bir hazınedir. bu olay duyulmasın diye burayı  kutsal bir yer yapanda kureyslılerdır.. herkes bu işten ekmek yiyiyor. sadece hac parası verenler harıc onlar trıbal dabıl enayı oluyor.  ..onların sayesınde sistem ve cark mükemmel işliyor.. asıl şimdi şaşırıcaksın bu işin 

arkasında yahudi masonlar cirit atıyor... masonluk  her yerde senın evınde bile yüzde olarak hakları olduğunu biliyormuydun?  onla dünyanın hakımı gerçek tanrılar gözle görülebilen  güçle ispatlanan zekaları vardır.. daha bilmediğiniz o kadar çok şey varkıı.. 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, mystic yazdı:

aslında şöyle düşünüyorum 500 yıldan fazla olan iskelet ve kas sistemını incelemek için bazı cihazlar gerekır birde ispatlamak içn dna testı ve ayrıcada dostum. birde kütle spektı için otopsi raporu gerekır. bunun baska bir yolu yok yanı baska bir yok imkansız tıpkı mumyalar gibi düşün onalrı test ettıkerı ve erkekmı yoksa dişimı yada sac örnegınden dna testı yaparak rahatlıkla kim??? olduğunu bulabilirsin. çok saglam bir istibaratım vardır benım . mekkenın 17 metre altında şu an hammurabı altınları yatmaktadır. çok büyük bir hazınedir. bu olay duyulmasın diye burayı  kutsal bir yer yapanda kureyslılerdır.. herkes bu işten ekmek yiyiyor. sadece hac oarası verenler harıc onlar trıbal dabıl enayı oluyor.  ..onların sayesınde sistem ve cark mükemmel işliyor.. 

Dediğim gibi yaşamış olmasının dediğiniz yöntemlerle ispatlanamıyor olması yaşamadığı anlamına gelmiyor. bu verilerle kesinlikle yaşamadı diyemeyiz..

Kabenin altıntaki altın konusunda sağlam kaynak gösterilmesi gerekiyor bence, komplo teorisi gibi geldi.Diğer medyaları yükle

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, mystic yazdı:

kuranda hadislerin  olması bana her zaman çok garip gelmıştır. koskoca allahın sözleri olduğu düşünülen bir kıtaba din alımlerının sözlerini eklemek  hadıslerden bahsewdiyorum. islam adına ve allah adına bana göre  en buyuk ihaneettır hadısler olmasaydı bugun mezheplerde olmuyacaktı  dikkatınız çekerım..  

Kesinlikle katılıyorum. Eğer ki bu kitap (Kur'an-ı Kerim) gerçekten Allah gibi her şeye kadir bir yaratıcının sözlerini içeriyorsa son derece açıklayıcı olmalıdır ve ek olarak din alimlerinin sözlerine ihtiyaç duymamalıdır. Kur'an'dan hadisleri çıkarttığımızda karşımıza belki de çok saçma şeyler çıkacak. Bu da Kur'an'ın gerçekten de Allah'ın sözlerini içeren kutsal bir kitap olduğu konusunda ağır kuşkular uyandırabilir.

Sitelerde Paylaş

dünyayı 4 mason yönetir. bunların 3 çü yahudi. 1 ride japondur.

1: yahudi olan dünya bankalarını kontro leder.

2: diğer yahudi ise sistematık orduyu kontro leder. 

3: diper yahudi ise yeraltı dünyasını kontro leder.

4: japonda ullımımatı carkını kontrol eder. yanı japonda bu 3 yahudiyi kontro leder. asıl patron japondur.. 

soldakı sistem piramıdıne bak daha iyi anlarsın dostum. görsel yaptım .      https://tr.pinterest.com/pin/519884350714390877/

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, siyahh yazdı:

Dediğim gibi yaşamış olmasının dediğiniz yöntemlerle ispatlanamıyor olması yaşamadığı anlamına gelmiyor. bu verilerle kesinlikle yaşamadı diyemeyiz..

Kabenin altıntaki altın konusunda sağlam kaynak gösterilmesi gerekiyor bence, komplo teorisi gibi geldi.Diğer medyaları yükle

sana en saglam kaynagı gösterdım dostum .. gidip kazabilirsin. :D  ama ölürsen karışmam .. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mystic yazdı:

dünyayı 4 mason yönetir. bunların 3 çü yahudi. 1 ride japondur.

1: yahudi olan dünya bankalarını kontro leder.

2: diğer yahudi ise sistematık orduyu kontro leder. 

3: diper yahudi ise yeraltı dünyasını kontro leder.

4: japonda ullımımatı carkını kontrol eder. yanı japonda bu 3 yahudiyi kontro leder. asıl patron japondur.. 

soldakı sistem piramıdıne bak daha iyi anlarsın dostum. görsel yaptım .      https://tr.pinterest.com/pin/519884350714390877/

Bu piramidi ve içindeki rütbe ve grupları sadece komplo teorileri sayesinde biliyoruz. Elle tutup gerçek diyemeyiz. Dünya başında bir güç elbette var ama bu kadar somut yaklaşmak bence yanlış.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mushinronsha yazdı:

Kesinlikle katılıyorum. Eğer ki bu kitap (Kur'an-ı Kerim) gerçekten Allah gibi her şeye kadir bir yaratıcının sözlerini içeriyorsa son derece açıklayıcı olmalıdır ve ek olarak din alimlerinin sözlerine ihtiyaç duymamalıdır. Kur'an'dan hadisleri çıkarttığımızda karşımıza belki de çok saçma şeyler çıkacak. Bu da Kur'an'ın gerçekten de Allah'ın sözlerini içeren kutsal bir kitap olduğu konusunda ağır kuşkular uyandırabilir.

zeki insanları çok severim ruhumu güçlendirir. :D 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mushinronsha yazdı:

Bu piramidi ve içindeki rütbe ve grupları sadece komplo teorileri sayesinde biliyoruz. Elle tutup gerçek diyemeyiz. Dünya başında bir güç elbette var ama bu kadar somut yaklaşmak bence yanlış.

merak etme onunda çok ince bir yolu var deep webın 7. katına inmeyı basarabilirsen . nano kuantum teknolojısı kullanan bilgisayarların kuantum data verı sectoru kodlaması yaptığın görüceksın. bence herşeyin bir kolayı vardır dostum. 51. bölgede dahıl sadece birazcık heklemek gerekıcektır.. :D  herşeyın tanrısı olduğu 2 yer vardır .. 1 .si 51. bölge 2. side deepo webb 7. basamak tercık sizin her ikiside gerçege acılan kapılar vardır. ve bu kapıları tutan sysytem protectorler.. ama korkmayın uzaylı yok sadece insanlar var. hepside birer köle sistem içnde  bogulan birer asalak sürülerı.. 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mystic yazdı:

merak etme onunda çok ince bir yolu var deep webın 7. katına inmeyı basarabilirsen . nano kuantum teknolojısı kullanan bilgisayarların kuantum data verı sectoru kodlaması yaptığın görüceksın. bence herşeyin bir kolayı vardır dostum. 51. bölgede dahıl sadece birazcık heklemek gerekıcektır.. :D  herşeyın tanrısı olduğu 2 yer vardır .. 1 .si 51. bölge 2. side deepo webb 7. basamak tercık sizin her ikiside gerçege acılan kapılar vardır. ve bu kapıları tutan sysytem protectorler.. 

Kardeşim troll musun? Fazla emin konuşuyorsun :D Başlarda dediklerin mantıklı geliyordu da şu piramide girince saçmaladın. Ne dünya yönetimi ne de Deep Web, 51. Bölge gibi şeyler hakkında bu kadar emin konuşman çok saçma. Ayrıca konuyla alakasız. Dediğin şeylere bir nevi katılıyorum ama emin konuşmamak bu tarz şeylerde en mantıklısı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...