Jump to content

Recommended Posts

@Mega Ateist; Kardeşim teşekkür ederim. Allahutealadan sana hidayet dilerim.Ve sana çaresi deve sidiği içmek olan bir hastalık vermesin diye Cenabı Allah'tan niyaz ederim.

Sonra açlık ile kimseyi imtahan etmesin yaradan.Bırak deve sidiğini; kendi b.kunu yiyen insanlar bile olmuş tarihte.Açlık ve dahi hastalık insan yaşamayınca bilemiyor işte.naparsın.Allahuteala dert verip derman aratmasın.Şimdi anlamasanda hasta düşersen belki anlarsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 saat önce, mystic yazdı:

heyyyy  Mushinronsha  dostum bana göre songoku yada frezee yada celll yada bubu ne ? kadar gerçekse  muhammedde işte o kadar gerçektir. ben sadece gerçeği istiyorum.  bunun için gerekırse tanrıyla bile savasırım. ama onu yenemem. onun sayesınde burda  olmam . bir ispatmıdır? diye düşünürüm.  niçin burdayım? sonunda neden? burda olduğumu buldum. bir insan ölmeden nasıl? ölebilir. bunun cevabını bulduktan sonra herşeyi bulabildiğimi farkettım. bunu anektodla sentezledım. yetmedı. önsöz yaptım. bir insana  50 yıl boyunca narkoz verilseydı. vucut tıbben yasardı ama beyın ölümü gerçekleşirdi. işte yaşıyan bir ölü. demekki işin gizemli sırrı bilncli olmakmış herkes bu örnege odaklansın lütfen. bilncli yasarsan. bilnçli olarak yasadıgını ispatlarsın. ama narkoz verilmış bir akla uyarsan zeusuunda  bir zamanlar yıldırım tanrısı poseıdonunda bir zamanlar denız tanrısı olduğunu anarsın ve onlara taparsın dedıgım gibi.insanlık   en buyük sorun secimdir. 

Hahahaha. Çok şaşırdım Dragon Ball'ı bilmene. Burada görebileceğimi düşündüğüm en son şeydi :D

tarihinde Mushinronsha tarafından düzenlendi
Yanlış yazım.
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, DeepBlue yazdı:

@Mega Ateist; Kardeşim teşekkür ederim. Allahutealadan sana hidayet dilerim.Ve sana çaresi deve sidiği içmek olan bir hastalık vermesin diye Cenabı Allah'tan niyaz ederim.

Sonra açlık ile kimseyi imtahan etmesin yaradan.Bırak deve sidiğini; kendi b.kunu yiyen insanlar bile olmuş tarihte.Açlık ve dahi hastalık insan yaşamayınca bilemiyor işte.naparsın.Allahuteala dert verip derman aratmasın.Şimdi anlamasanda hasta düşersen belki anlarsın.

Hahahahahahahahahaha. Cidden sesli güldüm.

Mega Ateist nickli arkadaş üstte gayet mantıklı bir yazı yazmış ve Kur'an içindeki gerçeği açığa çıkaran hadislerden birini de sana göstermek istemiş. Böyle bir şeyi gördükten sonra siz müslümanların nasıl hala aynı şekilde inanmaya devam ettiklerini anlayamıyorum. Ya gerçeği göremeyecek kadar körsünüz. Ya da gerçekten beyniniz yıkanmaş İslam'a dair ne ters bir şey görürseniz reddediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Mushinronsha yazdı:

Hahahaha. Çok şaşırdım Dragon Ball'ı bilmene. Burada görebileceğimi düşündüğüm en son şeydi :D

dragon ballz..276 bölum  ezbere biliyorum ayrıca dragon ball da var. ve ayrıcada dostum..dragon balzın farklı versionlarıda vardır..

birde tsubasa var severmısın? captain tsubasa  ...bu iki karakter aynı donemde çekıldiler  bir kaç yı fark var sadece  dragon ballz  yapım yılı 1987   tsubasa  yapım yılı 1983 ..dragon ballzda  en sevdıgım sahne frezee  ile songokunun kapıştıgı süper saiyon olduğu sahnedir..

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mushinronsha yazdı:

Hahahahahahahahahaha. Cidden sesli güldüm.

Mega Ateist nickli arkadaş üstte gayet mantıklı bir yazı yazmış ve Kur'an içindeki gerçeği açığa çıkaran hadislerden birini de sana göstermek istemiş. Böyle bir şeyi gördükten sonra siz müslümanların nasıl hala aynı şekilde inanmaya devam ettiklerini anlayamıyorum. Ya gerçeği göremeyecek kadar körsünüz. Ya da gerçekten beyniniz yıkanmaş İslam'a dair ne ters bir şey görürseniz reddediyorsunuz.

Kim reddediyor kardeşim.Diyelim bir hastalığa yakalandın çaresi deve sidiği içmezsin zaten değil mi?.Sonra geleneksel tıpta deve sidiği kullanılırmış hem.O zaman böyle modern tıp yoktu heralde.Ayrıca ; adam susuz kalınca bırak deve sidiğini çişini bile içer.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, mystic yazdı:

dragon ballz..276 bölum  ezbere biliyorum ayrıca dragon ball da var. ve ayrıcada dostum..dragon balzın farklı versionlarıda vardır..

birde tsubasa var severmısın? captain tsubasa  ...bu iki karakter aynı donemde çekıldiler  bir kaç yı fark var sadece  dragon ballz  yapım yılı 1987   tsubasa  yapım yılı 1983 ..

Tsubasa'yı izlemişimdir. Hatırlamıyorum. Ben o dönemlerde yoktum ama sıkça tekrarları yapılırdı belirli başlı kanallarda.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Kim reddediyor kardeşim.Diyelim bir hastalığa yakalandın çaresi deve sidiği içmezsin zaten değil mi?.Sonra geleneksel tıpta deve sidiği kullanılırmış hem.O zaman böyle modern tıp yoktu heralde.Ayrıca ; adam susuz kalınca bırak deve sidiğini çişini bile içer.

Hadisi eleştirel okusaydın her şeyi anlardın. O dönemler deve sidiğinin belirli hastalıklara iyi geldiği düşünüldüğü doğru. Ama hadiste, Medine'ye Müslüman olmak için gelmiş kişilere hava dokununca Muhammed sanki alaycı bir şekilde deve sidiği içmelerini söylüyor. Değilse bile söylüyor. Tamam, o zaman tıp yanlıştı. Muhammed de bunu söylemiş olabilir. Ama adamların onuru bunu kabul etmeyince deve ve çobanları öldürmeleri sonucunda bir İslam peygamberinin (sözde hakikat dininin) adamların gözlerini oymasını vb... düşünebiliyor musun? Lütfen kör olmayın.

9 dakika önce, mystic yazdı:

Bu senin attığın Z'nin grafikleri yenilendirilmiş versiyonu olan Kai'dan Goku'nun Super Saiyajin olma sahnesi. DB her türlü efsanedir zaten. Fakat İngilizce Dublaj yerine orijinal Japonca Dublaj her zaman en iyisidir.

Orijinal Japonca:

tarihinde Mushinronsha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Mushinronsha yazdı:

Hadisi eleştirel okusaydın her şeyi anlardın. O dönemler deve sidiğinin belirli hastalıklara iyi geldiği düşünüldüğü doğru. Ama hadiste, Medine'ye Müslüman olmak için gelmiş kişilere hava dokununca Muhammed sanki alaycı bir şekilde deve sidiği içmelerini söylüyor. Değilse bile söylüyor. Tamam, o zaman tıp yanlıştı. Muhammed de bunu söylemiş olabilir. Ama adamların onuru bunu kabul etmeyince deve ve çobanları öldürmeleri sonucunda bir İslam peygamberinin (sözde hakikat dininin) adamların gözlerini oymasını vb... düşünebiliyor musun? Lütfen kör olmayın.

Bu senin attığın Z'nin grafikleri yenilendirilmiş versiyonu olan Kai'dan Goku'nun Super Saiyajin olma sahnesi. DB her türlü efsanedir zaten. Fakat İngilizce Dublaj yerine orijinal Japonca Dublaj her zaman en iyisidir.

Orijinal Japonca:

japonca dil bana çok komık geliyor dude  gülmekten izliyemıyorum. :D  

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, MisterYou yazdı:

Cahil senin gibi insanlara denil boş boş konuşanlara en ufak bilgisi olmayanlara

okumayanlara araştırmayanlara merak etmeyenlere hep aynı yerde kalanlara denir yanisenin gibilere.

He klasik ergen ateist sözleri.

Bende ingilizce bir kelime yazdın sanmıştım.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bordan yazdı:

He klasik ergen ateist sözleri.

Bende ingilizce bir kelime yazdın sanmıştım.

Yazdığın iletiler 2-3 kelimeden oluşuyor ve içerikten yoksun bir cevap niteliği taşımıyor.

10 saat önce, DeepBlue yazdı:

Deve sidiği dediğin şey ; Vücutta gereksiz olan, zararlı olan maddelerin filtre edilerek vücuttan atılma işlemidir.

Boşaltım sistemi ile alakalı olarak ; 

1. Böbrekler

2. Üreterler

3. İdrar kesesi

4. Üretra

Böbrekler kanı süzüyor ve Üreterden geçen idrar artmış su ile beraber keseye doğru yol alıyor keseden Üretra aracılığı ile vücuttan atılıyor. 

Olay budur, bu atılan sıvı İçerisinde hayvanın yediği yemlerin ve içtiği suyun içerisinde bulunan zararlı ve vucüdün emilimini gerçekleştiremeyeceği maddelerin filtre edilerek vücuttan atılmasıdır.  Deve ile Koyunun idrarı arasında bir fark yoktur , hangi besin maddeleri ile besleniyorlarsa idrarlarıda benzer olacaktır" 

Şimdi bana söyle ; Deve sidiğini "Ankaranın Havası iyi gelmediğinde" mi tüketmeliyim ? 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Yazdığın iletiler 2-3 kelimeden oluşuyor ve içerikten yoksun bir cevap niteliği taşımıyor.

Tamam daha uzun ve cevap dolu yazmaya çalışırım sayın öğretmenim.

Not verdiğiniz için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Mushinronsha yazdı:

Kabul etmedikleri "Muhammedin yanıldığı gerçeği" 

Muhammed yanlış söylemez , çünkü o peygamber ve Tanrı var.

Eğer Muhammedin söyledikleri yanlış çıkarsa ; Din sorgulanmaya başlayacak.

Nereden Prim yapacaklar ? Dine siyaseti nasıl alet edecekler ?

3 Kadınla nasıl beraber olacaklar ?

Başka bir izahı yok değerli @Mushinronsha hoş geldin.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, DeepBlue yazdı:

Kendi yoksa varisleri var ya!..

Bir kere kuran var elimizde.Sonra yaşayışıyla herkese örnek olmuş Peygamber varisleri..

Kuran, Muhammed'in kendi yazdığı bir kitap değil!

İddialara göre 40 yaşında peygamber olmuş ve 23 yıl boyunca ölene kadar vahiy gelmiş.

23 sene boyunca her gelen mesajı olduğu gibi hatırlaması gerekir.

Ölümünden sonra, en az 100 yıl sonra birileri Kuran'ı yazmış. Kimin Kuran'ı bu? Ne kadarı Muhammed'in kendisine iletilen mesajlar, ne kadarı uydurulmuş, ne kadarı yazanların kendi çıkarları için eklemiş olabileceği yazılar?

Tüm bunlar Kuran'ın Muhammed'in olmadığını gösterir. Muhammed'in yaşadığının kanıtı olması ise hiç olası değil.

Daha dün ne konuştuğumuzu, düşündüğümüzü hatırlamazken 23 + 100 yıl geçmişte söylendiği iddia edilen sözleri nasıl hatırlayabiliriz?

Büyük bir uydurma ile karşı karşıyayız. Kuran diye bir kitap var ancak Muhammed diye biri çok büyük ihtimalle yok. Gerçekliği bir masal kahramanından daha fazla değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...