Jump to content

Recommended Posts

3 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

A harfini peygamber mi öğretti sana

Ayrıca 5000 yıl önceki öğretileri iman etseydik hala daha köle pazarından alışveriş yapıyor yada mal olarak satılıyor olurduk.

Şimdi sorarım sana Muhammed niye diğerlerine iman etmedi de icad çıkardı?

A yı değil Aşkı bana peygamberimiz öğretti  Zamanla her şey mükemmelleşir ya da bozulur. Bozulunca daha mükemmeli gelir cep telefonumuz bozulunca daha mükemmelini alıyoruz değilmi? Hristiyanlık bozulunca daha mükemmeli olan İslam geldi Hz.Muhammed icad etmedi davasından vazgeçmesini isteyen amcası Ebu Talibe "Güneşten parça koparmam davamdan vazgeçmemden daha kolaydır" demiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

A yı değil Aşkı bana peygamberimiz öğretti  Zamanla her şey mükemmelleşir ya da bozulur. Bozulunca daha mükemmeli gelir cep telefonumuz bozulunca daha mükemmelini alıyoruz değilmi? Hristiyanlık bozulunca daha mükemmeli olan İslam geldi Hz.Muhammed icad etmedi davasından vazgeçmesini isteyen amcası Ebu Talibe "Güneşten parça koparmam davamdan vazgeçmemden daha kolaydır" demiş.

Masal bunlar, boş laf.

Allah nasıl yanlış anlaşılmış cevap vermediniz.

Ömer nasıl Muhammed’in torunu ile evlenmiş cevap vermediniz.

Allah varken nasıl hiçlik oluyor cevap vermediniz.

Boş laflara karnımız tok

Sitelerde Paylaş

Görünen o ki, dindarlar sağlama yapmasını ya bilmiyorlar, ya sevmiyorlar ya da hiç hoşlarına gitmiyor.

Örneğin 2 + 2 = 4 diye okuduklarını irdelemek, doğruluğunu test etmek, mit nedir, efsane nedir, eskilerin masalları nedir vs...bunları pek umursamıyorlar gibi.

Halbuki piyasadaki bütün kitaplarda insanların parmağı vardır. Hal böyle iken, inatla kafayı kuma gömmek için bayağı saf olunmalı galiba.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Hristiyanlık bozulunca daha mükemmeli olan İslam geldi

Bu sizin zihniyettekilerin hüsnü kuruntusu, ki din kardeşlerinize bunu söyleyerek hakaret ediyorsunuz. Hiç hoş değil.

Hrıstiyanlığın bozulduğu falan yok; sizin dininiz onlardan ve yahudilerden araklanmadır.

Hasılı sizin dininiz ne kadar düzgünse, onların dini de en azından o kadar düzgündür.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forma hayırlısı ile hoşbuldum İnşeAllah size faydalı olurum . Çok hızlısınız ben yaşlıyım hızınıza yetişemiyorum topluca cevap vereyim artık.

1.Higg bozonu insan eliyle yapıldı kendi kedine olmadı. O halde kainat nasıl kendi kendine olsun.Cep telefonu varsa onu yapan usta vardır mantığı

2.İslam'da müslüman süt ve kan yolu ile yakın akraba hariç herkesle evlenebilir. Gooogledan araştırın İslamda kimlerle evlenilebilir kimlerle evlenilmez diye ben burda uzun uzun yazmıyım. 

3.cehennem cennet aslında yanlış yorum ateş azabından çok aşk acısı çekilecek Allah'ı hesap gününde gördükten sonra bir daha görememenin acısı.

4.Kanun varsa kanun koyucu vardır. Anayasayı bile birileri yazdıysa fizik kanunlarını koyan biri var demektir hiç bir kanun kendi kendine yazılmaz.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Aşk yüzünden katil oldu Müslümanlar. Aşk yüzünden bir türlü Allah'ı paylaşmıyorsunuz. İlkel insan aşkı için kavga eder ona göz koyan başkasını öldürür ya işte Allah'ın öğrettiği aşk..

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, kavak yazdı:

Bu sizin zihniyettekilerin hüsnü kuruntusu, ki din kardeşlerinize bunu söyleyerek hakaret ediyorsunuz. Hiç hoş değil.

Hrıstiyanlığın bozulduğu falan yok; sizin dininiz onlardan ve yahudilerden araklanmadır.

Hasılı sizin dininiz ne kadar düzgünse, onların dini de en azından o kadar düzgündür.

Hristiyanlar haşa Hz.İsa Allah'ın oğlu deyip Allah'a iftira atıyorlar bir size durduk yerde bu senin oğlun dese onun oğlun olmadığının kanıtını getirmezmisiniz. Allah Kuranda ihlas süresi ile o doğmamıştır doğurmamıştır diye kanıtı sunmuş

tarihinde muslumanAyse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Aşk yüzünden katil oldu Müslümanlar. Aşk yüzünden bir türlü Allah'ı paylaşmıyorsunuz. İlkel insan aşkı için kavga eder ona göz koyan başkasını öldürür ya işte Allah'ın öğrettiği aşk..

Allah'ın öğrettiğiaşk Yunus Emre'nin dediği gib "Yaratanı sevin yaratandan ötürü" bunu hayvanlardan aşağı bir şekilde nefis ve şeytanın hilesiile insan yanlış anlamışsa Allah bundan dolayı suçlanamaz çünkü Allah akıl vermiş.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Hristiyanlar haşa Hz.İsa Allah'ın oğlu deyip Allah'a iftira atıyorlar bir size durduk yerde bu senin oğlun dese onun oğlun olmadığının kanıtını getirmezmisiniz. Allah Kuranda ihlas süresi ile o doğmamıştır doğurmamıştır diye kanıtı sunmuş

Siz daha Hrıstiyanlıktaki Teslis inancının ne olduğunu ve ne olmadığını pek kavrayamamışsınız. Forumu biraz araştırın, bu konuda epeyi bilgi bulursunuz. Artı malum kitabınızdaki cümlelerin kanıt niteliği falan yoktur, ki "oradaki söylemlerin sağlamasını nasıl yapıyorsunuz ?" diye sorsam, bilimsel bir cevap getiremezsiniz. Size diğer bi konuda yapmış olduğum bir yorumu getireyim, çünkü her dindar kendi inancını sürekli paklamakla meşgulken, aynı anda diğerlerini tü kaka ilan etmekten geri kalmıyor.  Bu davranış epeyi yaygındır, ki resmen din kardeşlerine hakaret ediyorlar.

On 14.02.2019 at 21:18, kavak yazdı:

Hangi dindara sorsanız "Benim dinim en doğrusu, benim tanrım en yakışıklışı" diye şaaak cevabı yapıştırıverir

Tamam; iyi hoş...

Burada üç seçenek var:

1. Bütün dinler doğru ve tanrıları gerçekten var.

2. Bütün dinler ve tanrıları uydurma.

3. Birisi doğru, diğerlerinin tümü uydurma ve tü kaka.

İlğinç olan şu: Bütün dindarlar 3. seçeneğe sahipleniyorlar. Demek ki 1. şık da doğru. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Forma hayırlısı ile hoşbuldum İnşeAllah size faydalı olurum . Çok hızlısınız ben yaşlıyım hızınıza yetişemiyorum topluca cevap vereyim artık.

1.Higg bozonu insan eliyle yapıldı kendi kedine olmadı. O halde kainat nasıl kendi kendine olsun.Cep telefonu varsa onu yapan usta vardır mantığı

2.İslam'da müslüman süt ve kan yolu ile yakın akraba hariç herkesle evlenebilir. Gooogledan araştırın İslamda kimlerle evlenilebilir kimlerle evlenilmez diye ben burda uzun uzun yazmıyım. 

3.cehennem cennet aslında yanlış yorum ateş azabından çok aşk acısı çekilecek Allah'ı hesap gününde gördükten sonra bir daha görememenin acısı.

4.Kanun varsa kanun koyucu vardır. Anayasayı bile birileri yazdıysa fizik kanunlarını koyan biri var demektir hiç bir kanun kendi kendine yazılmaz.

Siz kendi 9 yaşındaki kızınızı veya torununuzu 60 yaşındaki herifin koynuna sokar mıydınız?

İslam’da 1400 yıl boyunca adet görmemiş kızlarla evlenilmiş. Buna da Allah’ın icazet verdiğine inanılmış. 1400 yıl boyunca tecavüze uğrayan bu çocukların tecavüze uğramasına sebep olarak Allah’ın sorumluluğu yok mudur?

Bu kadar sallama olmaz, cehennemde aşk acısı çekilecekmiş. Yine de farketmez ateş acısı mı, aşk acısı mı. Acı çektirmek işkencedir. Biz A’yı öğrenemeyen çocuklara işkence yapmıyoruz. Sizin Allah’ınız niye işkence metodunu uyguluyor?

Sanat varsa sanatçı vardır, kanun varsa kanuncu vardır boş laf. Kendiliğinden oluşum vardır, olmaktadır ve her an gözlemlenmektedir. Bu söyledikleriniz bilgi içermeyen avuntular sadece.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Yazım
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

İslam da kabile dinidir. Ya ondansin ya benden. Ya beni secersin ya onu. Ya benim tarafımdansin ya da onun. Hepsi aynı. Ama dinin işlevi çok yönlü dağılmış.astoloji, sanat, milliyetçilik vs. Sizin İlk başta dine bir yapı olarak bakmaniz gerekir. Yakında olacaktir.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Allah’ın oğlu niye olamaz? Oğlu da olur, kızı da olur. Her şeye gücü yetmiyormuydu?

Ben şahsen evlat sahibi olmasını isterim, ne o tek başına, öyle..

Kanıta bak,  ben doğmadım, doğurmadım, bu nasıl kanıt böyle?

Kuran insan sözü olmadığına dair tek bir kanıt getir, müslüman olacam, söz.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Kabe'den bahsetmiyorum. Medine'den bahsediyorumdikkatin izi çekerim. Kabe'nin örtüsüne gül  kokusu sıkıldığını biliyorum zaten. Kabe Mekke'dedir. Peygamberimizin naaşı Medine'dedir. Farklı şehirler yani bana Medine'ye gül kokusu sıkıldığının kanıtını getirmeniz gerekiyor.

Ben ayn kokuyu peygamber efendimin soyundan gelenlerden de aldım. Seyyidler akrabam.

:D kabeye gül sıkan kafa muhammedin mezarı denilen yere niye sıkmasın?

kanıt sizsiniz zaten: gitmişsiniz, gül kokusunu almışsınız. demek ki gül esansı sıkılıyor oraya da. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Allah'ın öğrettiğiaşk Yunus Emre'nin dediği gib "Yaratanı sevin yaratandan ötürü" bunu hayvanlardan aşağı bir şekilde nefis ve şeytanın hilesiile insan yanlış anlamışsa Allah bundan dolayı suçlanamaz çünkü Allah akıl vermiş.

Ayşecik..

Ben okulu bitirdim ama sen niye 1. Sınıfa gitmiyorum diye bana atar yapiyorsun.

Anladım ki dinler aklını kullanamayan ve doğruyu yanlışı secemeyen insanları yönetmek içindir.

Bu yüzden İslam'dan üstüme alınacak birşey bulamadım. Diğer dinler de aynısı..

Hangi ayakla girip hangi tuvalete edeceğimi ben iyi bilirim bunun için dine de gerek yok. Nerede hangi kıyafeti giyeceğini de iyi bilirim .. bunun için de dine gerek yok. Ne yiyip ne yemeyecegimi de iyi bilirim.. bunun için de dine gerek yok.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, muslumanAyse yazdı:

1.Higg bozonu insan eliyle yapıldı kendi kedine olmadı.

Anlaşıldı, bu konuları pas geçiyorum :blink:

Tabi, islam kolaylıklar dinidir, mesela Nisa 23 'e göre torunlarınızla, anneannenizle ve babaannenizle bile evlenebilirsiniz. 

Peki sizin al-ilah cehennemde yapmayı planladığı testere filminden fırlama işkenceleri neden ayrıntılı şekilde tarif ediyor? (böğrünü demirle dağlamak, bağırsaklarını parçalamak, irin içirmek, vb. )bunlara nasıl bir kılıf buldunuz?

Bu mantıkla devam edersek, her şeyi yaratan bir tanrı varsa onu da yaratan bir tanrı olmalı? tanrı sebepsiz oluyorsa var olması tanrıdan çok daha olası madde kendinden oluşamaz? Neye dayanarak bu döngüyü tanrıya geldiğinde sonlandırıyorsunuz? Geçerli bir sebep sunabilir misiniz?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Anlaşıldı, bu konuları pas geçiyorum :blink:

Tabi, islam kolaylıklar dinidir, mesela Nisa 23 'e göre torunlarınızla, anneannenizle ve babaannenizle bile evlenebilirsiniz. 

Peki sizin al-ilah cehennemde yapmayı planladığı testere filminden fırlama işkenceleri neden ayrıntılı şekilde tarif ediyor? (böğrünü demirle dağlamak, bağırsaklarını parçalamak, irin içirmek, vb. )bunlara nasıl bir kılıf buldunuz?

Bu mantıkla devam edersek, her şeyi yaratan bir tanrı varsa onu da yaratan bir tanrı olmalı? tanrı sebepsiz oluyorsa var olması tanrıdan çok daha olası madde kendinden oluşamaz? Neye dayanarak bu döngüyü tanrıya geldiğinde sonlandırıyorsunuz? Geçerli bir sebep sunabilir misiniz?

2.Nisa 23 'te anneanşz ve babaanezle evlenmezsini oradaki anne sözcüğü büyük anneleride kapsıyor

3.Nasılkibazı hayvanlar kendi dışkısını yemekten zevk alıyorsa domuz gibi köpek gibi cehennemlikler irin zakkum yemekten zevk alacaklar azap kuranda müjdelenmişki zevk alınacak

4.Allah'ıkim yarattı sorusuna cevabım Allah hep vardı nasılki zaman hep vardı Allah'ta hep vardı. Varsayalım Allah kendi kendini yarattı o halde kendinden öncede vardı demektir yani Allah hep var sonsuz.

Maddenin aklımı var akıllı canlılar meydana getirsin. Madde hayat sahib mi ki hayat versin.

Sitelerde Paylaş

@muslumanAyse

9 saat önce, Sundance yazdı:

Siz kendi 9 yaşındaki kızınızı veya torununuzu 60 yaşındaki herifin koynuna sokar mıydınız?

İslam’da 1400 yıl boyunca adet görmemiş kızlarla evlenilmiş. Buna da Allah’ın icazet verdiğine inanılmış. 1400 yıl boyunca tecavüze uğrayan bu çocukların tecavüze uğramasına sebep olarak Allah’ın sorumluluğu yok mudur?

Bu kadar sallama olmaz, cehennemde aşk acısı çekilecekmiş. Yine de farketmez ateş acısı mı, aşk acısı mı. Acı çektirmek işkencedir. Biz A’yı öğrenemeyen çocuklara işkence yapmıyoruz. Sizin Allah’ınız niye işkence metodunu uyguluyor?

Sanat varsa sanatçı vardır, kanun varsa kanuncu vardır boş laf. Kendiliğinden oluşum vardır, olmaktadır ve her an gözlemlenmektedir. Bu söyledikleriniz bilgi içermeyen avuntular sadece.

Cevapsız kaldı

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Allah’ın oğlu niye olamaz? Oğlu da olur, kızı da olur. Her şeye gücü yetmiyormuydu?

Ben şahsen evlat sahibi olmasını isterim, ne o tek başına, öyle..

Kanıta bak,  ben doğmadım, doğurmadım, bu nasıl kanıt böyle?

Kuran insan sözü olmadığına dair tek bir kanıt getir, müslüman olacam, söz.

Allah beşer değil ki evlat edinsin.

Kuranın Alla sözüolmadığının kanıtları

1. İzafiyet teorisine işaret edirlir kiizafiyet teorisi 1950ler de bulundu

Ayrıca izafiyet teorisinden açıkça bahseden şu ayetlere de dikkatinizi çekiyoruz.

“Rabbinin katında bir gün, sizin hesabınıza göre bin yıl gibidir” (Hac: 47)

“O, göklerden yere kadar ger işi yerli yerince tedbir ve idare eder. Sonra bütün işler, sizin gününüzle bin sene kadar uzun olan kıyamet gününde Ona arz edilir” (Secde: 5)

“Melekler ve Cebrail, oraya, bir günde yükselip çıkarlar ki, o mesafenin uzunluğu dünya senesi ile elli bin yıldır” (Mearic: 4)

2.Şimdi "big bang" teorisi ile ilgili gördüğüm ayeti kerimeleri zikredeyim:

"İnkar edenler bilmezler mi ki göklerle yer bitişik idi. Biz onları ayırdık" (Enbiya, 30). Big Bang nazariyesinin ifade edilmesi 1936'da

3.Mekke'nin fethive rumların yenilgisi önceden haber verildi

Bunlar gayb bilgisiAllah önceden haber verdi Daha va şimdilik aklıma gelenler bunlar

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Sundance yazdı:

@muslumanAyse

Cevapsız kaldı

Araplarda kızların yaşı adet gördükleri gün olarak başlangıç tarihi alınır. 9 yaş dediğiniz aslında 12 yaşında adet olmuşssa  geröek yaşı 21 dir. Günümüzde 60 yaşında olupta 18 yaşında kızla evlenenler var. Kızımla uyum göstermiyecek kızımı üzecek yaşıtı ile onu evlendirmektense onu mutlu edecek 60 yaşında biri ile evlendirmey, tercih ederim.

Genel kanım ateistler hemAllah'ın varlığına inanmıyorlar hem herşeyde Allahı suçluyorlar. Bu bir çelişki. Tecavüz edilmişse birine tecavüzcü suçludur

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ayşecik..

Ben okulu bitirdim ama sen niye 1. Sınıfa gitmiyorum diye bana atar yapiyorsun.

Anladım ki dinler aklını kullanamayan ve doğruyu yanlışı secemeyen insanları yönetmek içindir.

Bu yüzden İslam'dan üstüme alınacak birşey bulamadım. Diğer dinler de aynısı..

Hangi ayakla girip hangi tuvalete edeceğimi ben iyi bilirim bunun için dine de gerek yok. Nerede hangi kıyafeti giyeceğini de iyi bilirim .. bunun için de dine gerek yok. Ne yiyip ne yemeyecegimi de iyi bilirim.. bunun için de dine gerek yok.

Din tuvalet adabını da öğretir şahsen ben taharetlenmeyen gavurlardan tiksiniyorum.Sizin mideniz onların elinden yemek yemeği kaldırıyorsa bilmem.Gerçi kendi dışkısını yiyen ateist prof.CelalŞengör'den de iğreniyorum.Neyse ki İTü'deki elektrik yüksek lisansımı bitirdikten sonra onu görmedim.

Din bilakis aklını kullananlar içindir delilerin çocukların dini sorumluluğu yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...