Jump to content

Recommended Posts

2 saat önce, muslumanAyse yazdı:

1.Kuran ensestin tanımını yapmış hiç olmazsa kuzele evlenmek evlatlığın eşi ile evlenmek haram değil. Süt ve kan yolu ile yakın olanlarla yani yeğen  teyze,hala ,amca ,dayı,kardeş anne baba ve bunların büyükleriyle yani büyük anne büyük teyze vs.gibi.Dikkatimibir şey çekti ateizmdde ensesti engelleyen bir kural yok bu yüzden ekşi sözlükte https://eksisozluk.com/ateizm-ve-ensestlik--5382897 diye başlık açılmış.  Bir ateisti ensest ilişkiye engelleyen şey vicdanı ise bu vicdan nasıl oluyorda şuursuz varsaydıkları atomlardan meydana geldiklerine göre bu onları engelliyor.Demekki vicdan diye ellerinde olmayan kendilerinde üst bir şey var.

Yukarıda bir şeyde yazmıştım, ateizmde ensesti engelleyen bir kural yok diye bir şey yok. Ensesti engelleyen şey sosyal ve toplumsal bir tür olmamız. Ateist için de bu böyle, müslüman için de, hristiyan için de, Afrika'daki ungo bongo kabilesi için de bu böyle.

Temel ahlaki dürtüler hakkında yapılmış araştırmalar var.

Araştırmalar gösteriyor ki insanların temel ahlaki dürtülere verdikleri tepkiler inançlardan tamamen bağımsız.

Bunları biliyor musunuz?

Yoksa bilgi sahibi olmadığınız için "Ben bilmiyorum o halde bilgi eksikliğimi tamamlayan bir üst bir şey uydurmalıyım" mı tavrınız?

Kendinize karşı dürüst olursanız cevabı bulursunuz.

Alıntı

2.Sundance yok var olamaz demiş. Yani yokluk yoktur demektir. Sorun varlığın akıllı olup olmadığında o halde, insan akıllı bilgisayar yapıyor akıllı telefon yapıyor çünkü .Akıllı. İnsan aklına en yakın hayvan şempanze bilgisayar yapamazken akılsız varsaydığınız varlık nasıl insan gibi akıllı bir şey yapsın. Anladım ki ateistler aslında b,linçaltından Allah'a inanıyor fakat adını Allah diye koyup onu tüm eksik ve noksan sıfatlardan tenzih edemiyor. 

İnsan dediğiniz geçen gün ortaya çıkmış bir şey değil. 6 milyon yıllık evrim sürecinin getirdiği bir gelişim var ortada. Bu gelişimin boyutunu tahayyül edebilmeniz için önce evrim teorisini kavramış olmanız gerekmekte. Evrim teorisini kavraya bilmek için biyoloji, kimya, fizik, matematik altyapınızın olması gerekmekte. Elbette ki bir de vaktinizi ve emeğinizi ayırıp araştırmalısınız da.

Bunları yaptınız mı?

Bilgi sahibi misiniz?

Yoksa bilgi eksikliğinizi "Ben bilmiyorum o halde bilgi eksikliğimi tamamlayan bir üst bir şey uydurmalıyım" şeklinde bir tavırla mı kapatmaya çalışıyorsunuz kendi içinizde. (Sizi cahillikle itham etmiyorum, sadece sahip olduğunuz bilgilerin seviyesinin ne kadar farkındasınız onu yansıtmaya çalışıyorum)

Alıntı

3.teflon demiş ki gitmeden kurandaki seviyesizliği açıklayın. Bana Kuran'dan seviyesiz tek bir ayet gösterin o zaman.

Ateizm sadece Allah değil mantık ta kabul etmiyor. Etik kuralları yok adam öldürme gasp hırsızlık tecavüz vs.gibi suçları işlemelerine engel yok .Varsa da kanunlaştırılmamış

Kuran'da öldürmeden tutun da, pedofiliye, ayrımcılığa, köleliğe, kadın düşmanlığına, vahşete, işkenceye varıncaya kadar o kadar çok iğrenç ayet var ki.

Google'da Kuran'daki iğrençlikler diye ufak bir araştırma yapmanız bile kafi.

Ateizm ile ahlak ilişkisini birden çok kez anlattım yukarıda.

Artık bir daha anlatma gereği görmüyorum.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
ekleme
Sitelerde Paylaş
  • İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayşecik

Allah kendine mekan edinmiş gocunmuyor ama çocuk edinmekten gocunuyor.  Birgunu 50bin yıl olan yerdeyim diye bize konum atıyor ama çocuğum yok diyor. Aksini iddia edenlere kaynar kazana atarım diyor. Diğer yandan da annelik kutsaldır diyor. Yani kutsal saydığı şeyi kendine yakistirani yakarım diyor..

İşin uzağı yakını beni ilgilendirmez de .. adil olan konu şu. Seni beni onu böyle saçmalıklara inandırdıklari zaman onlar ne isterse yapacak hale geliyoruz. Hocamız böyle emretti diye sorgulamayan birer asker haline geliyoruz.

Ama sorgulamadan olmaz ki.

Saçmalık da burada başlıyor zaten. İman edersek büyük bir gücün varlığını kabul etmiş oluyoruz ama sorgulamak o gücü inkar etmiş oluyoruz öyle mi...

Bence birileri bu vicdan kavramını iyi pazarlama yolunu bulmuşlar.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Ya düşünen hayvancık abartıyorsun Nisa süresi 3 te 4 evlilik geçer 1 kadın alınmasını tavsiye eder ve cariyeler de nikahlıalınır, bu bir ruhsattır çünkü adeleti sağlayamazsınız diyor diyanetin mealinde  aldım okuyun Nisa 3."Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur. "

Ayrıca ben boşanmış biriyim boşandıktan sonra öyle zorluklar çektim ki dindar bir müslümanın 4. eşi olmayı bile istedim Kuran kadın ruhundan anlıyor.

İslam'da kadın ev işi yapmaya mecbur değil kocasınında  Allah'ın emrine aykırı istekleri hariç itaatkar olması istenir. Bunda ne var hangi ateist erkek kendine itaat eden kadın istemez. 

Kadınların esikliği hayız oldukları zaman ibadet edemedikleri için ibadet konusundadır diye alimler. Yoksa aklen vicdanen dinen ve zeka olarak eksik olduğunu söylemiyor İslam

Cariyeler ile evlenme zorunluluğu yoktur

Cariye köledir

Sahibi isterse tecavüz eder, isterse başkasına tecavüz ettirir

Sahibi köleye ne yaparsa yapsın affedilir

Sizin boşandığınız zaman zorluk çekmenizin sebebi içinde bulunduğunuz dogma

Siz eğitiminiz ile, çalışma koşullarınız ile erkeklerle eşit bir toplumda bulunsaydınız wn başta o zorluğu çekmezdiniz.

Size zorluk çektirip sizi bir erkeğin 4. kadını olmaya muhtaç yapan inandığınız din

İslam kadınların aklen eksik olduğunu söylüyor.

Şahitlik olarak bile insan yerine koymuyor ve ayrımcılık yapıyor.

Hür erkek ile kadın ile köleyi birbirinden ayırıyor ve ayrı tutuyor.

Bir ateist olarak ben eşimin bana itaatkar olmasını istemedim hiç bir zaman, eşimin benimle eşit olmasını istedim. Eşimden hizmet beklemedim, ben kendime hizmet ederim. Eşimden sevgi, saygı, güven ve destek bekledim. Bu şartlar altında da olabildiğince mutlu bir şekilde yürütüyorum evliliğimi.

Size dayatılan yaşamdan başka yaşamlar var dünyada.

Sitelerde Paylaş

Albert Einstein "Bir ön yargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur" demiş.İslam'ı hangi kaynaktan öğrendiğiniz hangi hocadan ders aldınız bilmiyorum, sanırım nefsi emmarenizin görüşlerlerine göre İslam'ı yorumladınız. Siz ön yargılarınızı yıkmak için önce size nefsinizin bir hiç olduğunuzu kabul ettirmek gerekiyor.

Aslınız nedir? sprem ve yumarta 

100 yıl önce yoktunuz 100 yıl sonra olmayacaksınız.

Hakkında bu kadar atıp tutuğunuz Allah varsa ona hangi yüzle cevap vereceksiniz Hiç düşündünüz mü?

Bilim değişkendir 100 yıl önce kokain eczanelerde faydalı diye satılıyordu.Bugün yasak güncel bilime ne kadar güvene biliriz?

Albert Einstein  kendi fikirerinden defalarca vazgeçmiş. stephan hawking de öyle. Tamam ben seyyidmin peşine takılmışım onun ilminden faydalanıyorum ya siz kendileri de ölümlü olan değişken fikirli bilim adamlarının peşine takılıyorsunuz. Ne kadar güvenlilir bilgi? ölçüm yaparken yanlarındamıydınız?. Ben İTÜ elektrik ölçme labratorunda asistanken elektriğin varlığını öleçerek öğrencilerime gösteriyordum ve elektriğin varlığına inanıyorlardı. İnandığınız bilim adamlar ölçme yapmış kainat yok iken olmuş diyor. Hig bozonu diğer adıyla tanrı parçacığı insan eliyle oldu demek ki kainat mutlak bir varlık olan Allah'a muhtaç Allah elektrik değil ki ölçerek onu size ispatlıyım madde değil ki göstereyim Ancak eseri olan kainatın varlığı ile onu ispat ederim hig bozonu gibi küçücük bir parçacık kendi kendine meydana gelmemişken kainat nasıl kendi kendine olsun ?

Evrime gelince birisi dedesinin maymundan geldiğini iddia ediyorsa anneanesinin de maymundan geldiğine iman etmeli. Peki öylese maymundan gelen dede ananneyi nasıl bulmuş nasıl konuşmuşlar?ispatınız var mı?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Albert Einstein "Bir ön yargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur" demiş.İslam'ı hangi kaynaktan öğrendiğiniz hangi hocadan ders aldınız bilmiyorum, sanırım nefsi emmarenizin görüşlerlerine göre İslam'ı yorumladınız. Siz ön yargılarınızı yıkmak için önce size nefsinizin bir hiç olduğunuzu kabul ettirmek gerekiyor.

Hakkında bu kadar atıp tutuğunuz Allah varsa ona hangi yüzle cevap vereceksiniz Hiç düşündünüz mü?

Bilim değişkendir 100 yıl önce kokain eczanelerde faydalı diye satılıyordu.Bugün yasak güncel bilime ne kadar güvene biliriz?

Albert Einstein  kendi fikirerinden defalarca vazgeçmiş. stephan hawking de öyle. Tamam ben seyyidmin peşine takılmışım onun ilminden faydalanıyorum ya siz kendileri de ölümlü olan değişken fikirli bilim adamlarının peşine takılıyorsunuz. Ne kadar güvenlilir bilgi? ölçüm yaparken yanlarındamıydınız?. Ben İTÜ elektrik ölçme labratorunda asistanken elektriğin varlığını öleçerek öğrencilerime gösteriyordum ve elektriğin varlığına inanıyorlardı. İnandığınız bilim adamlar ölçme yapmış kainat yok iken olmuş diyor. Hig bozonu diğer adıyla tanrı parçacığı insan eliyle oldu demek ki kainat mutlak bir varlık olan Allah'a muhtaç Allah elektrik değil ki ölçerek onu size ispatlıyım madde değil ki göstereyim Ancak eseri olan kainatın varlığı ile onu ispat ederim hig bozonu gibi küçücük bir parçacık kendi kendine meydana gelmemişken kainat nasıl kendi kendine olsun ?

Evrime gelince birisi dedesinin maymundan geldiğini iddia ediyorsa anneanesinin de maymundan geldiğine iman etmeli. Peki öylese maymundan gelen dede ananneyi nasıl bulmuş nasıl konuşmuşlar?ispatınız var mı?

Biz bilime iman etmiyoruz. Bilim dinden farklı olarak bütün bilim insanları tarafından devamlı olarak sınanıyor, çürütülmeye çalışılıyor.

Bir bilim insanlarının ortaya koyduğu tez konuyla ilgili tüm bilim insanları tarafından araştırılmak zorunda oluyor zira bilim insanının konusunda ilerlemesi için şart.

Dolayısıyla bizim bir imanımız yok. Devamlı sorguluyor, deniyor, gerçeğe uymayanı atıp uyanları arıyoruz.

Bu da bizim gerçeğe ulaşmamızı sağlıyor.

Edindiğimiz bilgi ile doğayı şekillendiriyor, doğanın yapısını istediğimiz gibi manipüle edebiliyoruz. Bizim yöntemimiz sonuç veriyor.

Ya sizinki?

Evrim teorisi hakkında fikriniz olmadığı anlaşılıyor.

Dediğim gibi anlayabilmek için biyoloji, kimya, fizik, matematik altyapınız olması lazım, sonra da oturup araştırmalısınız.

İlk insan diye bir şey yok.

Hiç bir hayvan ebeveyninin karnından başka bir tür olarak doğmadı. Her yavru ebeveynlerinin hemen hemen aynısı olarak doğdu. Dünyanın oluşumunu da dikkate alırsak 6 milyar yıllık evrim süreci her seferinde farkedilemeyecek kadar küçük değişimlerin 6 milyar yıl boyunca birikmesi ile fark oluşturdu, türleşme oluşturdu.

İspatlarımız var

Körelmiş organlardan tut da embriyolojiye kadar, genetik benzerlikten tut da fosillere kadar daha da tek tek sayıp vakit kaybetmek istemediğim farklı bir çok alanda sayısız ispatımız var

Sizin bunları bilmiyor olmanız, sizin bu bilgilere erişmenizin engellenmiş olması bizim de bunları bilmediğimiz, araştırıp bu bilgilere ulaşmadığımız sonucunu getirmiyor

Siz daha neleri bilmediğinizden haberiniz olmadığı için bildiğiniz bilgileri yeterli kabul edip bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Yazım
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, muslumanAyse said:

1.Kuran ensestin tanımını yapmış hiç olmazsa kuzele evlenmek evlatlığın eşi ile evlenmek haram değil. Süt ve kan yolu ile yakın olanlarla yani yeğen  teyze,hala ,amca ,dayı,kardeş anne baba ve bunların büyükleriyle yani büyük anne büyük teyze vs.gibi.Dikkatimibir şey çekti ateizmdde ensesti engelleyen bir kural yok bu yüzden ekşi sözlükte https://eksisozluk.com/ateizm-ve-ensestlik--5382897 diye başlık açılmış.  Bir ateisti ensest ilişkiye engelleyen şey vicdanı ise bu vicdan nasıl oluyorda şuursuz varsaydıkları atomlardan meydana geldiklerine göre bu onları engelliyor.Demekki vicdan diye ellerinde olmayan kendilerinde üst bir şey var.

2.Sundance yok var olamaz demiş. Yani yokluk yoktur demektir. Sorun varlığın akıllı olup olmadığında o halde, insan akıllı bilgisayar yapıyor akıllı telefon yapıyor çünkü .Akıllı. İnsan aklına en yakın hayvan şempanze bilgisayar yapamazken akılsız varsaydığınız varlık nasıl insan gibi akıllı bir şey yapsın. Anladım ki ateistler aslında b,linçaltından Allah'a inanıyor fakat adını Allah diye koyup onu tüm eksik ve noksan sıfatlardan tenzih edemiyor. 

Ateizm sadece Allah değil mantık ta kabul etmiyor. Etik kuralları yok adam öldürme gasp hırsızlık tecavüz vs.gibi suçları işlemelerine engel yok .Varsa da kanunlaştırılmamış

muslumanAyse, belli ki bu konular hakkında hakikaten çok toysunuz. Bilgi eksiğinizin daha da baskın olması, bu durumu idrak etmenizi de engelliyor.

Ne gerekiyor biliyor musunuz:

Size determinizmi..

Size kaosu, düzenin zeka gerektirdiği gibi mantıksal bir zorunluluk olmadığını..

Size termodinamiği..

Size, doğal seçilim, evrim ve toplum ilişkisine binaen ahlakın köklerini; buna bağlı olarak sizin dinsel ahlakınızın sahteliğini..

Size, termodinamik, entropi, nano ölçekteki kuvvetler  ve ısıl titreşime bağlı olarak kendiliğinden örgütlenmeyi ve peşi sıra abiyogenezi

Size, fiziksel kanun ya da yasa dediğiniz şeylerin imar kanunu gibi bir şey olmadığını ve konulmalarına gerek olmadığını

Size tanrınızın mantıksal mümkünsüzlüğünü..özgür iradenin bir tanrı ile beraber mümkünsüzlüğünü..

..Kısacası, hakkında cahil olduğunuz şeylerin tamamını özet de olsa anlatmak gerekiyor ki, insansı yanılgılarınızdan ibaret olan üstteki cevabınızdaki abes noktaları idrak edebilesiniz. Bunları az da olsa anlayıp, arkadan fikir yürütseniz belki dikkate alınabilir söyledikleriniz.

Sizin anladığınız bir şey yok ateistlerle ilgili. Sadece kör cahilsiniz, hepsi bu. Bunu hakaret falan olarak da yazmadım. Malumu ilan ettim sadece.

Bakın benim bir ara verdiğim 5 adet veri vardı bunlarla ilişikli olarak. Onlara bir bakın fikir olması babında: 

1- Termodinamik bu evren yaratılmamıştır ve yok edilemez diyor. Bu evren derken yanlış anlaşılmasın, "içindeki herşeyle birlikte" bu evren. Güzel hatırınız için bu kaidenin bu  evrenin dışında geçerli olmayabileceğini varsayalım. Ki orası nasıl olacak o da ayrı mesele..Ama fark etmez. Bu evren yaratılmamış ve yok edilemez! Bitti! Eğer biri onu da dışarıdan yaratmışsa bile, bize içeriden "yaratılmamış", hatta "yaratılamaz" görünüyor. Bizlere göre ne onu yaratacak bir güç, ne de yok edecek bir güç var. 

2- Determinizm ve kaos, bu evren öngörülemez, yani tasarlanamaz diyor. Deterministik açıdan araya ne birşey girebilir, ne de kaotik açıdan onu planlayabilir. Mantıksal bir mümkünsüzlük bu. Yani biri bu evreni başlatmışsa bile, işte sadece başlatmış(*) olabilir. Planlamış olamaz. Varsa böyle bir hesap bulun getirin. ((*)Aslında aynı bakış açısı genellenecek olursa, başlatması dahi mümkün değil)

3- Yine kaos, termodinamik ve nano ölçekteki kuvvetler diyor ki: ne bilinç için bilinç, ne de düzen için zeka gerekir. Hatta ve hatta bilincin önsel olması mümkün değildir. Ancak "sonra" ortaya çıkabilir. Çünkü bu haliyle bilinç, duygu, vicdan vb. zaten maddeye, onun çeşitli şekillerde bir araya gelerek kompoze olmasına (yani canlılığa)muhtaçtır. Madde olmadan var olan, maddeyi önceleyebilecek bir bilinç, duygu vb. örneği varsa bulun getirin.

4- Abiyogenez ve evrim diyor ki; inorganikten organik, oradan canlı ve devamında determine edilmiş, deterministik bir örgü(doğal seçilim) içerisinde karmaşık ya da tasarımlanmış zannettiğimiz şeyler kendiliğinden ortaya çıkabilir. Zaten bu evren tasarlanamayacağına, planlanamayacağına göre, yine zaten başka türlü de çıkmış olamaz.

5- Mantık, evrensel mantık, önermeler mantığı diyor ki; sıfatları ile beraber gelen bir "tanrı şey" mümkünsüzdür. Paradoks üstüne paradoks. Zamandan münezzeh, Kare üçgen .Evli-bekar.. 

İki veri daha var aslında eklenebilecek. 1- Özgür irade. 2-Yetersizlik argümanı. 

Yetersizlik argümanı ise temel olarak, "bu evrendeki veriler bizi herhangi bir kesin yaratılmışlığa vb. götürecek nitelikte bile olsa, insanların neredeyse tamamı onu algılayabilecek kapasitede değil. Bu bağlamda bu evren bize göre ya da bizim için falan kurgulanmış değil. Bu evren bizi umursuyor değil. 

buyrun. Gidip gitmeyeceinize karar verin, ona göre yazalım bundan sonra. Şimdi terk ederseniz eğer, daha uzun süre cahil kalmaya devam edeceksiniz. Haberiniz olsun. Her zaman olduğu gibi gördük ki, sizin inancınızı kazıyınca, altından cahillik çıktı. Ha sürç-i lisan ettiysek affola.

3.teflon demiş ki gitmeden kurandaki seviyesizliği açıklayın. Bana Kuran'dan seviyesiz tek bir ayet gösterin o zaman.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/46500-kurandan-küfür-ve-hakaretler/

Buyrun buradan devam edin.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurandaki küfür dediğiniz  şeylere baktım müşrikler pisliktir diyor doğru öyle taharetlenmiyorlar kendi dışkıların yiyorlar yeterince pis değilmi?

Hayvan benzetimi az bile olmuş Biz kafirlerin Allah!a dümdüz ağıza alınmayacak küferler edeni gördük hayvan hiç olmazsa küfür etmiyor

Bigbang bitti statik evren diyorsunuz  neye dayanarak.?

Evrim safsatası yok biyolojiyok matematik bilmeniz gerekli diyorsunuz. Belkide siz kundaktayken ben evrimi okumuştum. Halen sağ elli proteinler labratarda yapılamıyor hangi evrimden bahsediyorsunuz. bu arada maymun dedeninin maymun babaanneyi nasıl bulduğu sorusuna cevap alamadım.

Darwin deden papaz kökenli bir adamın uydurması evrim.

Sitelerde Paylaş
38 minutes ago, muslumanAyse said:

Kurandaki küfür dediğiniz  şeylere baktım müşrikler pisliktir diyor doğru öyle taharetlenmiyorlar kendi dışkıların yiyorlar yeterince pis değilmi?

Hayvan benzetimi az bile olmuş Biz kafirlerin Allah!a dümdüz ağıza alınmayacak küferler edeni gördük hayvan hiç olmazsa küfür etmiyor

Evrim safsatası yok biyolojiyok matematik bilmeniz gerekli diyorsunuz. Belkide siz kundaktayken ben evrimi okumuştum. Halen sağ elli proteinler labratarda yapılamıyor hangi evrimden bahsediyorsunuz. bu arada maymun dedeninin maymun babaanneyi nasıl bulduğu sorusuna cevap alamadım.

- Evrim bugün biyolojnin temel paradigması, hatta biyolojinin kendisi. Sizler gibilerin (kusura bakmayın ama)kendi küçük dünyalarında gelin güvey olarak fare misali dağa küsmesi, dağ için bir şey ifade etmiyor. Buyrun evrim kürsüleri, SCI indexlı yayınlar ve dergiler orada. Yani bilimin er meydanında vaziyet belli, geçmiş olsun. Ha, daha da direteceksiniz eğer, sadece soracağımız bir kaç soruya bakar bu iş. Hoşafın yağı kesilip de, hanyayı konyayı anlamanız açısından.

@Sundance size maymun dede maymun babaanne ile ilgili özet bilgi vermiş ama algılayamamışsınız sanırım. Bir de şunu ekleyeyim: İnsanın evrimle ilgili sizinkine benzer bir şekilde maymun dede babaanne sorusunu sorabilmesi için, bu konuda cahil değil, zır cahil olması gerekir. 

- Ezber laflar üzerinden yürüyorsunuz. Bakın orada öğrenmeniz gerekenlerin dökümünü, bir de 5-6 maddelik bir özet verdik. Mesele budur işte. Üzerine bir lafınız varsa yazın. Bunları ilk defa duyduysanız onu da yazın. Bu derece şaşırdınız ve cevapsız kaldıysanız eğer, tıpkı az önce yaptığınız gibi cevap yazmayıp, laf kalabalığı bir ezbercilikle topu taca atın. 

Kurandaki seviye dediniz, kurandaki seviyeyi getirdik. Onlara yönelik yorumlarınıza mukabilen, böylece sizin açınızdan da "hakaret" ve "seviye" kavramlarının ne kadar göreceli, izafi ve kişiye göre değişken olduğunu, çıkarlara edilgen olduğunu görmüş olduk. Tebrikler, yeni bir şey öğrenmiş, kendinizle yüzleşmiş oldunuz. Bundan sonra buralarda seviye düşük derken, bir daha düşünürsünüz artık.

Çok üzgünüm ama, ca-hil-si-niz. Ve Dunning-Krueger sendromundan muzdaripsiniz.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:eYgB4IkeQEcJ:https://tr.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_etkisi+&cd=14&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=opera

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, teflon yazdı:

- Evrim bugün biyolojnin temel paradigması, hatta biyolojinin kendisi. Sizler gibilerin (kusura bakmayın ama)kendi küçük dünyalarında gelin güvey olarak fare misali dağa küsmesi, dağ için bir şey ifade etmiyor. Buyrun evrim kürsüleri, SCI indexlı yayınlar ve dergiler orada. Yani bilimin er meydanında vaziyet belli, geçmiş olsun. Ha, daha da direteceksiniz eğer, sadece soracağımız bir kaç soruya bakar bu iş. Hoşafın yağı kesilip de, hanyayı konyayı anlamanız açısından.

@Sundance size maymun dede maymun babaanne ile ilgili özet bilgi vermiş ama algılayamamışsınız sanırım. Bir de şunu ekleyeyim: İnsanın evrimle ilgili sizinkine benzer bir şekilde maymun dede babaanne sorusunu sorabilmesi için, bu konuda cahil değil, zır cahil olması gerekir. 

- Ezber laflar üzerinden yürüyorsunuz. Bakın orada öğrenmeniz gerekenlerin dökümünü, bir de 5-6 maddelik bir özet verdik. Mesele budur işte. Üzerine bir lafınız varsa yazın. Bunları ilk defa duyduysanız onu da yazın. Bu derece şaşırdınız ve cevapsız kaldıysanız eğer, tıpkı az önce yaptığınız gibi cevap yazmayıp, laf kalabalığı bir ezbercilikle topu taca atın. 

Kurandaki seviye dediniz, kurandaki seviyeyi getirdik. Onlara yönelik yorumlarınıza mukabilen, böylece sizin açınızdan da "hakaret" ve "seviye" kavramlarının ne kadar göreceli, izafi ve kişiye göre değişken olduğunu, çıkarlara edilgen olduğunu görmüş olduk. Tebrikler, yeni bir şey öğrenmiş, kendinizle yüzleşmiş oldunuz. Bundan sonra buralarda seviye düşük derken, bir daha düşünürsünüz artık.

Çok üzgünüm ama, ca-hil-si-niz. Ve Dunning-Krueger sendromundan muzdaripsiniz.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:eYgB4IkeQEcJ:https://tr.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_etkisi+&cd=14&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=opera

Biz bilimin temeli olan mantık soruyoruz. Yoksa copy paste binlerce satır buraya yükleyebilirim ya da laf ebeliği yapabilirim sizin gibi.

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar? O halde insandan daha üstün tabiat üstü akıllı bir varlık var değil mi? 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, muslumanAyse said:

Kim kendi diskisini yiyor ya hahaha 

Taylanddan ornek bir tuvalet bakin bakalim. Adamlar ter poponun her tarafini yikayabilmek icin hortum kullanmislar, soylemeliyim ki bizim burdaki taharet musluklarindan cok daha kullanisli. Muhtemelen hayatinizda hic gayrimuslim bir ulkeye de gitmediniz. Oyle salliyorsunuz bosa

images (4).jpeg

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Melekler evrenin dışına 50.000 yılda ulaşıyor tabi bir günü bin yıl olan.yanimaddenin olmadığı yere kursiye.

Alah'ın evveli yoktur yani başlangıçsızdır eğer bir tanrı yaratacak olsa başlangıcı olacağından ona tanrı denmez. Allah'ın tanrı yaratması muhaldir.

Bizi big bang teorisini bilmemekle suçluyorsunuz o halde siz bing bang teorisi hakkında ne biliryorsunuz yazın tartışmamızı sizin görüşleriniz üzerinden yapalım.

Karbon 14 testinde inanmıyorsunuz ne diyebilirim ki bilime tapındığınızı zannederim fakat nefisinize tapınıyorsunuz.Nefsi emmareninin iddası ilahlıktır nefsinizi ilah edinmişsiniz.

Evren neden sürekli genisliyor?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Biz bilimin temeli olan mantık soruyoruz. Yoksa copy paste binlerce satır buraya yükleyebilirim ya da laf ebeliği yapabilirim sizin gibi.

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar? O halde insandan daha üstün tabiat üstü akıllı bir varlık var değil mi? 

cevapsız kaldı neden?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, muslumanAyse said:

Albert Einstein  kendi fikirerinden defalarca vazgeçmiş. stephan hawking de öyle. 

Ya Allah yoksa onun yerine Brahma varsa. Brahmaya sirk kosarak yasiyorsunuz, oldugunuzde Brahma nin yuzune nasil bakacaksiniz? Size tonla nimet veren Brahma yerine uydurulan bir tanriya tapiyorsunuz!

Bilimin en guzel tarafi degismesidir. Degismeyen seyler, geri kalir. Tipki bugun Islam cografyasinin geri kaldigi gibi.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

cevapsız kaldı neden?

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, muslumanAyse said:

cevapsız kaldı neden?

1 hour ago, muslumanAyse said:

Yetiskin bir erkek ve kadin bir araya gelip bir kac dakikada bebek yapabiliyorlar tipki senin gibi. Siz gelmissiniz proteinden bahsediyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Muhterem

Evrenin yaşı kaç?
Dünyanın yaşı kaç ?
Dünyadaki ilk canlılar ne zaman oluştu ?

Sanayi çağı ne zaman başladı ?
Teknoloji, bilgisayar ve bilişim çağında çığır atan ilk transistör ne zaman üretildi ?

Bu soruların yanıtlarını bilseydiniz, böyle dandik soru sormaya yeltenmezdiniz.
Doğanın şimdiki aşamaya gelmesi ne kadar sürmüş ve insanoğlu ne zamandan beri teknolojiyi kullanmaya başlamış, bir kıyaslama yapın bakalım.

Artı daha teknoloji ve bilişim çağının başındayız ve 4 nala ilerlemektedir.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

cevapsız kaldı neden?

Biz henüz bir kara delik (wormhole) yapamiyoruz. Yapamadigimiz seyleri sadece tanri yapabilir demek ne kadar mantikli. Asagidaki resim dogal bir olusum. Onun aynisini yapabiliriz. Cünkü bu daha kolay. Yapabilirliginde bir siniri olmali degil mi?

2-1437562807.jpg

Sitelerde Paylaş

cevapsız kaldı neden?

Proteinleri Allah mı yapıyor?

Neden güneş sisteminde başka canlı türü yok. Neden Allah yaratmak için suya ihtiyaç duymuş . Örneğin sülfür atmosferinde yaşayan bir toplumda yapabilirdi...yaratması sonsuz ise tabiki..

Ayrıca pislik konusunda kakası geldiğinde comelip  sokağa sıçıp sonra bulduğu taşlarla kıçını temizleyip yoluna devam eden Araplari görmezden geliyorsunuz.

Sokağa sıçma konusu o kadar ciddi seviyelere ulaşmış ki bununla ilgili " iki taşla taharetlenmenin fazileti" adında hadis uydurmk zorunda kalmışlar. Çünkü sokakta boksuz taş kalmamış..

Arabistan'a gidin yerde oturup elleriyle yemek yerler sonra da ellerindeki yağı saçlarına ve ayaklarına krem niyetine sürerler. 

Arabistan'da Manava gidin uzumlere bakın içleri sinek yumurtası doludur.

Kabe'nin etrafındaki tuvaletler leş gibidir. İçine girenler sicip temizlemiyorlar bile.  Kabe'nin etrafındaki kanalizasyon üstü açıktır. Lağım kokuları burnunuza gelir.

Aysecik....

Sen Seyyit akrabanın gül kokulu palavralarina  aldırma gerçekler başka türlü.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

cevapsız kaldı gibi laf ebeliği yapılıyor transistör üretmek basit. Hodri meydan sağ elli protein üretin.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Muhterem

Sizin bu kadar yüzsüz olduğunuzu tahmin etmemiştim. Güya çaktırmadan verilen yanıtları örtbas etmeye çalışıyorsunuz.

Tekrar asalım...

12 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem

Evrenin yaşı kaç?
Dünyanın yaşı kaç ?
Dünyadaki ilk canlılar ne zaman oluştu ?

Sanayi çağı ne zaman başladı ?
Teknoloji, bilgisayar ve bilişim çağında çığır atan ilk transistör ne zaman üretildi ?

Bu soruların yanıtlarını bilseydiniz, böyle dandik soru sormaya yeltenmezdiniz.
Doğanın şimdiki aşamaya gelmesi ne kadar sürmüş ve insanoğlu ne zamandan beri teknolojiyi kullanmaya başlamış, bir kıyaslama yapın bakalım.

Artı daha teknoloji ve bilişim çağının başındayız ve 4 nala ilerlemektedir.

İyi okuyun, sindire sindire okuyun...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...