Jump to content

Recommended Posts

7 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

:D abov

neyse. dediğim gibi, kütubu sitteyi her yerde bulursunuz. elinizdeki sahih buhari 1.cilt olan pdfte bulamamış olmanız, hadisi yok kılmıyor.

buyrun 16 cilt https://archive.org/details/SahihiBuhari_201707/page/n1

kolay gelsin

bukitaba yahudiller tarafından uydurma hadis konmadığınınerden bilicembana diyanet kaynaklı birlink verin en iyisi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

bukitaba yahudiller tarafından uydurma hadis konmadığınınerden bilicembana diyanet kaynaklı birlink verin en iyisi

Aişe ile ilgili bir hadis bir yana, sitelerinde Aişe'nin evlendiğinde kaç yaşında olduğuna dair hiçbir şey görmedim. Arattığımda çıkmıyor.

https://www.diyanet.gov.tr/tr-TR/Search/Index?q=Muhammed+ayşe

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

elinizdeki pdf de yine aynı adrestendi. ona yahudilerin yahudilik yapmadıklarını nereden biliyorsunuz da güveniyorsunuz?

bu yahudiler her şeyi yaparlar.

ya diyanetteki gizli yahudiler de hadisleri saklıyorlar ya da uyduruyorlarsa? 

:D

https://islamansiklopedisi.org.tr/aise

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

pdf lerin linkine bakın da siz de sorgulayın büyük iddalarda bulunmuyorum sadece sorguluyorum ayrıca ayda bşr TV izlerimkitap ve Kuran okurumbeni tanımadan ön yargıda bulunmayın

Tamam da bu hadisler en sağlam ve bu konuyu araştırmışlar için en bilinen hadisler

Belli ki hiç araştırmamışsınız

seyydiniz kimdir nedir bilmiyorum ama apolojistler hariç Muhammed'in Ayşe ile 6 yaşında evlendiğine itiraz eden yok

Kuran'da ne yazdığını anlıyor musunuz yoksa sadece sesleri mi ezberden tekrarlıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Aişe ile ilgili bir hadis bir yana, sitelerinde Aişe'nin evlendiğinde kaç yaşında olduğuna dair hiçbir şey görmedim. Arattığımda çıkmıyor.

https://www.diyanet.gov.tr/tr-TR/Search/Index?q=Muhammed+ayşe

diyanet arınma sürecinde. eskiden  açıklıkla yayınladığı her şeyi yavaş yavaş gömüyor ki islamın ne pislik olduğu ortaya çıkmasın.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

elinizdeki pdf de yine aynı adrestendi. ona yahudilerin yahudilik yapmadıklarını nereden biliyorsunuz da güveniyorsunuz?

bu yahudiler her şeyi yaparlar.

ya diyanetteki gizli yahudiler de hadisleri saklıyorlar ya da uyduruyorlarsa? 

:D

https://islamansiklopedisi.org.tr/aise

Ne yapalım şimdi Hz.Aişe'nin mezarını açıp kaç yaşında öldüğünün kemik tesbitini mi yapalım? İstediğime inanma özgürlüğümü kullanıyorumve 18 ile 27 arasında bir yaşta evlendiğine inanıyorum Ama tümtartışmalardan çıkan sonuç Hz.Muhhammedin yaşadığına inanıyorsunuz kiHx.Aişe meselesi bu kadar uzadı ?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Sundance yazdı:

Tamam da bu hadisler en sağlam ve bu konuyu araştırmışlar için en bilinen hadisler

Belli ki hiç araştırmamışsınız

seyydiniz kimdir nedir bilmiyorum ama apolojistler hariç Muhammed'in Ayşe ile 6 yaşında evlendiğine itiraz eden yok

Kuran'da ne yazdığını anlıyor musunuz yoksa sadece sesleri mi ezberden tekrarlıyorsunuz?

Ben siirtli Arabım Arapçasını okuyorum.

Yaşayan seyyimden izin almadan onu yazamam. Ama vefat eden seyyidimden de aynıkokuyu almıştım onun linkini vereyim 

Sitelerde Paylaş

@bir_akil_insan ın verdiği linkin ilgili bölümünü göstermek faydalı

Diyanet vakfından;

Bi‘setin 4. yılında (614) Mekke’de doğdu. Onun daha önce doğduğunu ve dolayısıyla Hz. Peygamber ile evlendiğinde on dört ile on sekiz yaşlarında olduğunu ileri süren bazı çağdaş araştırmacıların (bk. Süleyman Nedvî, V, 12-25; Akkād, s. 39, 59-60) dayandıkları rivayetler sağlam değildir. İbn İshak, Hz. Ebû Bekir’in daveti ile müslüman olanları sıralarken Hz. Âişe’nin de adını verir ve o sıralarda yaşının küçük olduğunu zikreder. Hz. Âişe’nin, “Ben ebeveynimi bildim bileli onları müslüman buldum” (Buhârî, “Kefâlet”, 4) ifadesinden kendisinin bi‘set-i nebeviyyeden sonra doğduğu anlaşılmaktadır. Çocukluğu hakkında fazla bilgi yoktur. Hz. Peygamber ile nikâhı hicretten önce Mekke’de kıyılmıştır. Babası Resûl-i Ekrem ile daha önce hicret ettiği için aynı yıl (622) annesi, ağabeyi Abdullah, kız kardeşi Esmâ, Hz. Peygamber’in hanımı Sevde, kızları Fâtıma ve Ümmü Külsûm ile birlikte Medine’ye hicret etti. Önceleri Medine’nin havasına alışamadığı için babası gibi rahatsızlandı. Ancak kısa bir süre sonra sağlığına tekrar kavuştu. Hicretin 2. yılı Şevval ayında (Nisan 624, iki bayram arasında) Hz. Peygamber’le evlendi (Zehebî, II, 141-142). Düğün tarihini hicretin 1. yılı Şevval ayı (Nisan 623) olarak kabul edenler de vardır. Hz. Ebû Bekir, düğünü neden geciktirdiğini Hz. Peygamber’e sormuş, mehir parasını temin edemediği için tehir ettiğini öğrenince ihtiyacı olan 500 dirhemi ona ödünç vermişti.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Ben siirtli Arabım Arapçasını okuyorum.

Yaşayan seyyimden izin almadan onu yazamam. Ama vefat eden seyyidimden de aynıkokuyu almıştım onun linkini vereyim

Seyyidiniz Ayşe'nin küçük yaşta evlendiğini inkar ediyor mu?

Taberi, Tırmızi, Buhari, Müslim'in yalan söylediklerini mi söylüyor?

Arapça anlıyor musunuz?

Anlıyorsanız Ahzab-50 ayetini çevirir misiniz ne diyor orada?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Ne yapalım şimdi Hz.Aişe'nin mezarını açıp kaç yaşında öldüğünün kemik tesbitini mi yapalım? İstediğime inanma özgürlüğümü kullanıyorumve 18 ile 27 arasında bir yaşta evlendiğine inanıyorum Ama tümtartışmalardan çıkan sonuç Hz.Muhhammedin yaşadığına inanıyorsunuz kiHx.Aişe meselesi bu kadar uzadı ?

aslında hayır, inanmıyoruz. en azından içinde bulunduğum bir kısmımız muhammed diye birinin yaşamışlığına inanmıyor.

fakat bu masalları gerçek kabul ediyorsanız eğer, masallarınızın önemli bir kısmının ne tür pislik içerdiğini görün diye çaba harcıyoruz.

yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. islamı yaşıyorum diyorsanız, içindeki pisliği görerek yaşayacaksınız. gerisi sizin vicdanınıza kalmış.

o yüzden, muhammed diye birisi yaşadı diyorsanız, bilin ki muhammed 6 yaşındaki bir kızı cinsel olarak çekici bulmuş ve parayı denkleştirince de 9 yaşında bu çocuğun ırzına geçmiştir.

bunun gibi yine ırzına geçtiği başka başka çocukları da müslümanlar bugün anne diye anmaktadır.

muhammed diye birisi yaşamadı diyorsanız, bu hadislerin bizim için de bir önemi yoktur.

ama muhammed yaşadı ve bunlar doğru değil diyorsanız, bilin ki uyduruyorsunuz. çünkü islamın masalları bir arada bütünlük içindedir.

kurandaki pisliğin aynısını hadislerde ve hadislerdeki pisliği de kuranda görebilirsiniz. şimdiye kadar okumadığınız kuranı ve hadisleri okumanız,  hiç değilse neye inandığınızı sandığınızı görmenizi sağlayacaktır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

O ayetin konumuzla ilgisini anlayamadım.

Hanımefendi Kuran'ı anlayarak okuduğunu belirtti.

Ahzab-50 ayetinde Allah peygamberine ganimet olarak bizzat kendi eliyle cariye verdiğini itiraf etmektedir. Allah ensest ilişkiye onay verdiğini itiraf etmektedir. Allah tüm insanlığa örnek olması için gönderdiği peygamberinin onunla da, şununla da, öbürüyle de, hepsiyle de sevişebileğini söylemektedir, doğal olarak çok eşliliğe de onay vermektedir.

Tek taşla çok kuş denir ya o yüzden Ahzab-50'yi örnek verdim.

Hanım efendi 1400 yıllık İslam kültürünün temeli hadisleri bilmiyor, bizim verdiğimiz linkleri de beğenmiyor ayet gösterelim dedim.

Bakalım 1400 yıl boyunca bu ayetin manası belli olduğu halde hanımefendi farklı manalar uydurmak zorunda kalacak mı inancı uymayınca.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Sundance yazdı:

Seyyidiniz Ayşe'nin küçük yaşta evlendiğini inkar ediyor mu?

Taberi, Tırmızi, Buhari, Müslim'in yalan söylediklerini mi söylüyor?

Arapça anlıyor musunuz?

Anlıyorsanız Ahzab-50 ayetini çevirir misiniz ne diyor orada?

8 martta seyyimize gideceğim o zaman sorarımİnşeAllah.

Arapça anlıyorum. Benim annanem bababaanem dedemTürkçe bilmez Arapça konuşurdu onlardan öğrendiğim kadarı ile biliyorum Arapça çevirisini Türkçeye çeviericek kadar Türkçem yok.Hem Türkçesi hem Arapçası mükemmel olan birine çeviri yaptırın.  http://www.kuranmeali.com/AyetKarsilastirma.php?sure=33&ayet=50 adresinde karşılaştırmalı çevirileri var. Hepsini okuyun ne anlıyorsanız o ya da hangisi işinize geliyorsa onu seçersiniz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

8 martta seyyimize gideceğim o zaman sorarımİnşeAllah.

Arapça anlıyorum. Benim annanem bababaanem dedemTürkçe bilmez Arapça konuşurdu onlardan öğrendiğim kadarı ile biliyorum Arapça çevirisini Türkçeye çeviericek kadar Türkçem yok.Hem Türkçesi hem Arapçası mükemmel olan birine çeviri yaptırın.  http://www.kuranmeali.com/AyetKarsilastirma.php?sure=33&ayet=50 adresinde karşılaştırmalı çevirileri var. Hepsini okuyun ne anlıyorsanız o ya da hangisi işinize geliyorsa onu seçersiniz.

Ben biliyorum

Size soruyorum

Köleliğin iyi bir şey olduğunu savunuyor musunuz?

Seks kölesi olmayı kabul eder miydiniz?

Ensest ilişkiyi onaylıyor musunuz?

Çok eşliliği onaylıyor musunuz?

Buyrun Ahzab-50'de Allah ne hüküm vermiş bakın.

Ayrıca madem Türkçe bilmiyorsunuz burada nasıl yazıyorsunuz?

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
ekleme
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Sundance yazdı:

Hanımefendi Kuran'ı anlayarak okuduğunu belirtti.

Ahzab-50 ayetinde Allah peygamberine ganimet olarak bizzat kendi eliyle cariye verdiğini itiraf etmektedir. Allah ensest ilişkiye onay verdiğini itiraf etmektedir. Allah tüm insanlığa örnek olması için gönderdiği peygamberinin onunla da, şununla da, öbürüyle de, hepsiyle de sevişebileğini söylemektedir, doğal olarak çok eşliliğe de onay vermektedir.

Tek taşla çok kuş denir ya o yüzden Ahzab-50'yi örnek verdim.

Hanım efendi 1400 yıllık İslam kültürünün temeli hadisleri bilmiyor, bizim verdiğimiz linkleri de beğenmiyor ayet gösterelim dedim.

Bakalım 1400 yıl boyunca bu ayetin manası belli olduğu halde hanımefendi farklı manalar uydurmak zorunda kalacak mı inancı uymayınca.

kuzenle evlenmek hristiyanlar da ensest ilişki olarak sayılıyor İslam'da kuzenle evlenmek ensest değil

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

kuzenle evlenmek hristiyanlar da ensest ilişki olarak sayılıyor İslam'da kuzenle evlenmek ensest değil

Size göre değil, sadece hristiyanlara göre değil ekseriyete göre ensest sayılıyor

Siz Allah'ın kuzen ensestine onay vermesi yüzünden bu ensesti kabullenip içselleştiriyorsunuz ya Allah baba-kız, anne-oğlan ensestine izin verseydi?

Sırf küçüklüğünüzden beri etrafınızdakilerin beyninize kazıdığı hayali bir varlığın onayladığına inanıyorsunuz diye kuzen ensestini kabul ediyorsunuz.

Kölelik, seks köleliği, çok eşlilik ile ilgili kısımları da cevap vermemeyi tercih etmişsiniz.

Cevap vermemeniz benim için yeterli

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Sundance yazdı:

Ben biliyorum

Size soruyorum

Köleliğin iyi bir şey olduğunu savunuyor musunuz?

Seks kölesi olmayı kabul eder miydiniz?

Ensest ilişkiyi onaylıyor musunuz?

Çok eşliliği onaylıyor musunuz?

Buyrun Ahzab-50'de Allah ne hüküm vermiş bakın.

Ayrıca madem Türkçe bilmiyorsunuz burada nasıl yazıyorsunuz?

Kölelik islamdan önce de vardıç İslam köle azad etmenin sevaplarından bahseder.

Ensest ilişkiyionaylamıyorum. İslan'sa ensest ilişkiyoktur. Sizin ensest tamınız denir?

Çok eşllik islamda ruhsattır emir değil savaşlarda dul kalan kadınların korunması içindir. Nitekim Hitler savaş sonra azalan erkek sayısı çoğalan dul kadın sayısını dengelemek için  İslamın çok eşliliğini incelemiştir. Evet 4 kadınla evlilipi onaylıyorum.

Azhab suresinde Hz.Muhammedin nikahlanabileceği kadınlar profilini çıkarmış.

Bu arada benim hiçi tarif ediniz soruma cevap vermediniz. Yoksa Allah'a inanmaktan mıkorkuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Araplarda kızların yaşı adet gördükleri gün olarak başlangıç tarihi alınır. 9 yaş dediğiniz aslında 12 yaşında adet olmuşssa  geröek yaşı 21 dir. Günümüzde 60 yaşında olupta 18 yaşında kızla evlenenler var. Kızımla uyum göstermiyecek kızımı üzecek yaşıtı ile onu evlendirmektense onu mutlu edecek 60 yaşında biri ile evlendirmey, tercih ederim.

Genel kanım ateistler hemAllah'ın varlığına inanmıyorlar hem herşeyde Allahı suçluyorlar. Bu bir çelişki. Tecavüz edilmişse birine tecavüzcü suçludur

Erkeklerin yaşida donlarındaki ilk sperm kalıntısı görülmesiyle mi başlíyor

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

aslında hayır, inanmıyoruz. en azından içinde bulunduğum bir kısmımız muhammed diye birinin yaşamışlığına inanmıyor.

fakat bu masalları gerçek kabul ediyorsanız eğer, masallarınızın önemli bir kısmının ne tür pislik içerdiğini görün diye çaba harcıyoruz.

yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. islamı yaşıyorum diyorsanız, içindeki pisliği görerek yaşayacaksınız. gerisi sizin vicdanınıza kalmış.

o yüzden, muhammed diye birisi yaşadı diyorsanız, bilin ki muhammed 6 yaşındaki bir kızı cinsel olarak çekici bulmuş ve parayı denkleştirince de 9 yaşında bu çocuğun ırzına geçmiştir.

bunun gibi yine ırzına geçtiği başka başka çocukları da müslümanlar bugün anne diye anmaktadır.

muhammed diye birisi yaşamadı diyorsanız, bu hadislerin bizim için de bir önemi yoktur.

ama muhammed yaşadı ve bunlar doğru değil diyorsanız, bilin ki uyduruyorsunuz. çünkü islamın masalları bir arada bütünlük içindedir.

kurandaki pisliğin aynısını hadislerde ve hadislerdeki pisliği de kuranda görebilirsiniz. şimdiye kadar okumadığınız kuranı ve hadisleri okumanız,  hiç değilse neye inandığınızı sandığınızı görmenizi sağlayacaktır.

İfadeniz çelişkili hem hadislere inanmıyorum diyorsunuz hem de uydurma hadşse şnanıyorsunuz. Sizin de hayalinizde bir Hz.Muhammed s.a.v.prototipi var. Hayalinizi değiştiremem ki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...