Jump to content

Recommended Posts

Transistör üretmek basitse neden Muhammed zamanında yapılmamış?

Sen Kur'an saçmalariyla uygun bir cevap alamayınca kabul etmiyorsun.

Ol dedi ve oldu .. proteinlerin böyle oluştuğunu sanıyorsun..

Ama proteinlerin oluşması zaten lan. Koşullarında bile yıllar alıyor.

Dünya koşullarında ise milyonlarca yıl almış. Öyle ol deyiverince olmamış yani..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 352
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Önce biz sorduk o halde önce bizim sorumuz cevaplanmalı

Biz bilimin temeli olan mantık soruyoruz. Yoksa copy paste binlerce satır buraya yükleyebilirim ya da laf ebeliği yapabilirim sizin gibi.

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar? O halde insandan daha üstün tabiat üstü akıllı bir varlık var değil mi? 

evet ya da hayır deyin mantık seviyenizi görelim

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Biz bilimin temeli olan mantık soruyoruz. Yoksa copy paste binlerce satır buraya yükleyebilirim ya da laf ebeliği yapabilirim sizin gibi.

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar? O halde insandan daha üstün tabiat üstü akıllı bir varlık var değil mi? 

:D

Kaç, kaç.. Daha nereye kadar ?

27 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem

Evrenin yaşı kaç?
Dünyanın yaşı kaç ?
Dünyadaki ilk canlılar ne zaman oluştu ?

Sanayi çağı ne zaman başladı ?
Teknoloji, bilgisayar ve bilişim çağında çığır atan ilk transistör ne zaman üretildi ?

Bu soruların yanıtlarını bilseydiniz, böyle dandik soru sormaya yeltenmezdiniz.
Doğanın şimdiki aşamaya gelmesi ne kadar sürmüş ve insanoğlu ne zamandan beri teknolojiyi kullanmaya başlamış, bir kıyaslama yapın bakalım.

Artı daha teknoloji ve bilişim çağının başındayız ve 4 nala ilerlemektedir.

Daha açık yazayım; 4 nala giden teknolojinin 50-100 sonra geleceği seviyeyi hayal edebiliyor musunuz ?

Ya da 200 sene veya 500 sene sonrasını ?

Eğer hăla pişkin pişkin benim yazdıklarımı alıntılamadan birşeyler geveleyecekseniz, o zaman yapacak birşey yok.

Bu durumda bize sadece o taptığınız gül kokulu seyyidinize bol bol selam söylemek düşer. :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, muslumanAyse yazdı:

Melekler evrenin dışına 50.000 yılda ulaşıyor tabi bir günü bin yıl olan.yanimaddenin olmadığı yere kursiye.

Alah'ın evveli yoktur yani başlangıçsızdır eğer bir tanrı yaratacak olsa başlangıcı olacağından ona tanrı denmez. Allah'ın tanrı yaratması muhaldir.

Bizi big bang teorisini bilmemekle suçluyorsunuz o halde siz bing bang teorisi hakkında ne biliryorsunuz yazın tartışmamızı sizin görüşleriniz üzerinden yapalım.

Karbon 14 testinde inanmıyorsunuz ne diyebilirim ki bilime tapındığınızı zannederim fakat nefisinize tapınıyorsunuz.Nefsi emmareninin iddası ilahlıktır nefsinizi ilah edinmişsiniz.

Tanrı’nın  her yerde olması gerek değil mi? Ona ulaşmak için niye belli bir zaman süren yolculuk yapmak gerekiyor? Ol deyince niye olmuyor?

Allah kendine eşdeğer bir tanrı yaratsa ona niye tanrı denmez? bal gibi o da Tanrı olur.

Burada eğitim vermiyoruz, bing bang ve kurandaki bilgiler tamamen ayrı ve zıt şeyler. Bunu siz araştırıp bulun, bedava köfte yok.

Tekrar yazıyorum, karbon testi o Kuran parçasını ne zaman yazıldığını gös-ter-mez. Tekrarlatıp durma şunu.

Bilime tapınmıyoruz, biz bir şeye tapmayız. Bilimin tek doğru olduğunu söylüyoruz. Onun rehberliğinde hayatımıza yön veriyoruz, aslında sen de veriyorsun, ama sizler sadece iki yüzlüsünüz, hastalanınca yana yakıla doktor arıyorsunuz, batılı kafirlerin icadı tıp tan başka bir şeyin çözüm olamayacağını biliyor fakat bunu kokuşmuş, ilkel fikirlerin altında tutmayı da ihmal etmiyorsunuz.

Kafirin bulduğu ilaca yana yakıla muhtaç olup, aynı zamanda kafirleri kötülemek ancak ancak senin gibi akıl hastalarının yapacağı bir şeydir.

Sitelerde Paylaş

@muslumanAyse

İslam cahilisiniz, dininizi ilkokul mezunu sahtekar şeyhlerden, tarihi saçma sapan kurgu dizilerden  öğreniyorsunuz.

Biz size islamın 1400 yıldır genel kabul görmüş kendi kaynaklarını getirip gösteriyoruz, inkar ediyorsunuz. 

İronik olarak hadis inkarcılığını sadece laik bir ülkede yapabilirsiniz islam= kuran+sünnet+icma+kıyas demektir,

hadis inkarcılığı şer-i düzenlerde kırbaçlama hatta ölüme varan ağır yaptırımları vardır, bilin yani din kardeşleriniz aklınızı alıverirler. 

Bilim cahilisiniz, higgs bozonu insanlar tarafından yapılmış, maymun dede, maymun babaanne gibi ağır saçmalıyorsunuz! 4 yıllık bir mühendislik bitirdiğinizden emin misiniz? bilgi seviyeniz ilk okul gibi duruyor, abartısız ciddiyim. Sizin dünyadan haberiniz olmayabilir yalnız koskoca bir ilaç sektörü evrim üzerine kuruludur, dünyanın en büyük ve prestijli üniversitelerinden evrimsel biyoloji bölümleri vardır. 

İslamda kadın insan olarak kabul edilmez, hayvan ve insan arasında bir konumu vardır, bu dünyada hor ve hakir görülür, yarım miras alır, tek başına şahitliği kabul edilmez, yönetici konumunda görev alamaz, hatta yanında 1. derece erkek akrabası olmadan sokağa bile çıkması dinen mekruhtur.  

Ahiret hayatında bile hakir görülür, cennete gidebilirse ona biçilen paye bir çadırda trilyonlarca sene kocasının 72 huriyle oynaşmasını izlemekten ibarettir. 

Kocası olmayan şanssız kadınlar maymundan dönme kılıklı bir bedeviye ikram edilir, aman ne değer ne değer!!

https://www.yeniakit.com.tr/haber/kadin-insan-midir-140063.html

Ateist dediğiniz ve aşağılamaya çalıştığınız kişiler sizi insan olarak görüp haklarınızı sizin adınıza ve size rağmen savunmaya çalışıyor!!

Sizin bu cehalet uykusundan uyanmanız çok zor,  bence 7. yüzyılda yaşayıp kafanızı kuma gömmeye devam edin. 

kumda-deve-ku%C5%9Fu.jpg

Sitelerde Paylaş

BİZ cevaplıyalım ALLAHTAN BAŞKA HİÇ KİMSE CANLI YARATAMAZ.

Teknoloji septonmilyon yıl sonra bile bir amip üretecek düzeye gelemeyecek.

EVrim teorisi tüm çabalara rağmen sağ elli protein üretilemediği için çökmüştür.

Bir oda da bir çekiç ve çiviyi bıraksak milyon yıl beklesek kendiliğinden çivi, duvara çakılmayacatır.

Çok güvendiğiniz teknoloji güneşi batıdan doğura bilir mi?

Kabul edin insan ve kainattan üstün bir varlık var o da her türlü eksik sıftan münezeh ALLAH

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Alıntı

Neden sol elli aminoasitler daha yaygındır? Sağ elli aminoasitlerden uzak durulmasına neden olan doğal önyargı neye dayanmaktadır?

Araştırmacılar bu sorunun bir cevabının, bu yapıların ışıkla olan etkileşimlerine bağlı olduğunu düşünmektedirler. Burada devreye dairesel polarizasyon (kutuplanma) konusu girer. Elektriksel polarizasyon, yön bakımından dairesel olarak değişip, şiddet bakımından hiç değişmeyen elektromanyetik alanları tanımlamak için kullanılır. Dairesel rotasyonun yönüne bağlı olarak, ışık bu iki formdan sadece birinin varlığını korumasını sağlıyor olabilir: ve o şanslı form, sol elli aminoasitler olmuş olabilir.

Bu tip bir polarizasyon Akrep takımyıldızının içerisinde bulunan ve 5500 ışık yılı uzaklıktaki Kedi Patisi nebulasında da gözlenmiştir. Japonya'da bulunan Ulusal Astronomik Gözlemevi'nden araştırmacılar bu nebulanın yüzde 22'sinin dairsel polarizasyona uğradığını tespit etmiştir. Bu da, dairesel polarizasyonun yıldız oluşumunda önemli bir rolü olduğunu ve bunun sonucunda belli tip bir aminoasit formasyonunun desteklenmesinde önem arz ettiğini düşündürmektedir.

Bu bulgularla uyumlu olarak araştırmacılar, aminoasitlerin oluşumuna neden olan tepkimelerin uzayda da meydana gelebileceğini göstermişlerdir. Eğer ki aminoasitler bu dairesel polarizasyonun merkezinde oluşuyorlarsa, kesinlikle bu polarizasyon tarafından desteklenen kiralite (el yapısı) da, diğer forma göre çok daha fazla miktarda ve sıklıkta oluşacaktır.

Elbette ki buradan anladığımız, Güneş Sistemi'nin oluşumunda sol elli aminoasitlerin desteklenmiş olduğudur. Bu sistem içerisinde oluşan nesneler, içeriklerindeki değerli sol elli aminoasitleri Dünya'ya taşıdıkça, Dünya'da oluşacak olan canlılık da ister istemez sol elli aminoasitler üzerine kurulmuş olabilir. Bu da, canlılar olarak bizlerin neden "sol elli" olduğumuz gerçeğine ışık tutmaktadır.

Burada ufak bir noktanın da altını çizelim: esasında NASA'dan araştırmacılar zaten canlılığın sağ elli aminoasitler üzerine de kurulu olarak, normal şekilde çalışacağını gösteren teorik çalışmalar yapmışlardır (buradan okunabilir). Aynı araştırmalar sırasında, sağ elli aminoasitlerin sonradan ve şans eseri sol elli aminoasitlere dönüştüğü de düşünülenler arasındadır (bunda özellikle meteor çarpmalarının etkisi olduğu düşünülmektedir ve deneysel olarak bu gösterilmiştir). Yani bilim insanlarının yapmaya çalıştığı, sol elli aminoasitlerin neden bu kadar ciddi anlamda baskın olduğunu açıklamaktır. Yoksa sol elli aminoasitler ile sağ elli aminoasitler, canlılığı oluşturmak açısından özlerinde önemli bir farklılık göstermemektedirler. NASA'da araştırmalar yürüten bilim insanları, sağ elli aminoasitler üzerine kurulu bir yaşamın da kolaylıkla varlığını sürdürebileceğini söylemekte; ancak iki formun bir arada bulunamayacağının altını çizmektedirler. Dolayısıyla belki de moleküler seçilim yasaları, ikisini bir arada bulunduranları elemiş olabilir ve dairesel polarizasyondan ötürü daha yoğun olarak bulunan sol elli aminoasitler, yaşamın başlangıcındaki ana form haline gelmiş olabilir.

Bu soru işaretlerinin cevabını gelecekte yapılacak araştırmalar netleştirecektir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Çok basit bir mantık yürütmenizi istiyorum. Şuursuz akılsız denen atomlardan akıllı insanlar oluştuysa bu insanlar bırakın tek hücreli bir amip yapmayı sağ elli  protein niye yapamıyorlar?

yapamadıklarını kim söylüyor? Nasa'dan araştırmacıların yaptığı şu çalışma sizi yalanlıyor

https://www.nasa.gov/topics/solarsystem/features/life-turned-left.html

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

sağ elli proteinler üzerinden bize meydan okumuşsunuz ama üzerinde durduğumuz noktalar hakkında sonuç alamamışız.

Ahlak'ın inançtan bağımsız olduğunu kabul ettiniz mi?

İnsanın aklının 6 milyar yıllık biyolojik evrimin ürünü olduğunu kabul ettiniz mi?

Kuran'da çelişkiler bulunduğunu, verdiğimiz örnekler üzerinden kabul ettiniz mi?

Bu konularda itirazınız var mı?

Ayrıca bilimi o kadar da yabana atmayın.

Miller deneyinde amino asit üretmeyi başardılar.

Üstelik bu deney onlarca yıl önce gerçekleştirildi.

https://evrimagaci.org/abiyogenez-14-millerurey-deneyi-nedir-ne-degildir-85

DNA dizilimini kendi oluşturdukları, istedikleri özelliğe sahip yapay hücre oluşturdular

https://evrimagaci.org/laboratuvar-yapimi-yapay-hucrelerin-ilk-adimlari-hareket-edebilen-sitoskeleton-hucre-zari-uretildi-2798

https://www.bilim.org/yapay-dnaya-sahip-ilk-canli-laboratuvar-ortaminda-yaratildi/

Biz  bunları yapabiliyoruz.

Hadi siz de şimdi Allah'ın ürettiği tek bir şey gösterin.

Gözlerimiz önünde yoktan var olan bir şey.

Madem yapamadığımız her şey onları Allah'ın yaptığının kanıtı, buyurun siz gösterin bizim yapamayıp da Allah'ın yaptığı bir şey.

Doğrudur bizim yapabildiğimiz sınırlı ve yetersiz.

Ama en azından "0" dan fazla sayıda gözlem sunabiliyoruz yaptıklarımız hakkında.

Ayrıca bir şeyi insanların yapmamış olması, o şeyi Allah'ın yaptığının kanıtı olamaz.

Üstün bir güce gereksinim duymadan kendi kendine oluşan sürüyle örnek gözlemliyoruz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Bir oda da bir çekiç ve çiviyi bıraksak milyon yıl beklesek kendiliğinden çivi, duvara çakılmayacatır.

Verdiğiniz analoji acınası derecede hatalı, önce evrim üzerine bir şeyler okuyun bu şekilde gerçekten kendinizi küçük düşürüyorsunuz

11 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Sizin arap tanrısı al ilah yapabilirmi bunu? hiç sanmıyorum, kendisi tek bir çiviyi bile tahtaya çakmaktan aciz bir zavallıdır. 

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Bir oda da bir çekiç ve çiviyi bıraksak milyon yıl beklesek kendiliğinden çivi, duvara çakılmayacatır

Zirâ -basitleştirirsek-:

A.) Duvara çakılma lehine bir seçilim yok.

B.) Mutasyonlar yok.

C.) DNA yok.

D) Üreme yok.

Çivi duvara kendiliğinden çakılsa bile bu evrim sayılmaz çünkü "çivi popülasyonu" diye bir şey yok, çivi canlı değildir.

15 dakika önce, Sundance yazdı:

İnsanın aklının 6 milyar yıllık biyolojik evrimin ürünü olduğunu kabul ettiniz mi?

6 milyar yıl mı? Dünyadan önceki evreni biyolojik evrimin içerisine mi katıyorsunuz, yoksa "milyon" mu demek istediniz?

27 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

senin gibi akıl hastalarının

Bu en hafif ifadeyle "biraz ağır" değil mi?

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, muslumanAyse said:

Peki senin put batıdan doğurabilir mi? Şimdiye kadar hiç doğurabildi mi?

Buna benzer salakça bir soruyu İbrahim firavuna sormuş masala göre. Firavun apışıp kalmış. Ben olsaydım "Senin putunu doğurtsun görelim bakalım." derdim.

24 minutes ago, muslumanAyse said:

Peki o odaya bir miktar çamur bıraksak senin put hemen koşturup bir insan yaratabilir mi o çamurdan?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Zirâ -basitleştirirsek-:

A.) Duvara çakılma lehine bir seçilim yok.

B.) Mutasyonlar yok.

C.) DNA yok.

D) Üreme yok.

Çivi duvara kendiliğinden çakılsa bile bu evrim sayılmaz çünkü "çivi popülasyonu" diye bir şey yok, çivi canlı değildir.

6 milyar yıl mı? Dünyadan önceki evreni biyolojik evrimin içerisine mi katıyorsunuz, yoksa "milyon" mu demek istediniz?

Hayır, daha önce yazdığımı okusanız ne demek istediğimi anlardınız.

Dünyanın ve güneş sisteminin oluşumunu da dikkate alıyorum.

Anlatırken kolaylık olsun diye özellikle evrimin başlangıcını 6 milyar yıl, primatların başlangıcını 60 milyon yıl, insansıların başlangıcını 6 milyon yıl olarak söylüyorum ki akılda kalsın.

Yeterli oldu mu?

Çok spesifik noktalar üzerinde duruyorsunuz.

Burası bir forum ortamı, ben de pazar günü ayaklarımı uzattığım kanepemden yazıyorum.

Her yazımda doktora tezi hassasiyeti göstermemi beklemezseniz sevinirim bundan sonra.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Peki senin put batıdan doğurabilir mi? Şimdiye kadar hiç doğurabildi mi?

Buna benzer salakça bir soruyu İbrahim firavuna sormuş masala göre. Firavun apışıp kalmış. Ben olsaydım "Senin putunu doğurtsun görelim bakalım." derdim.

Peki o odaya bir miktar çamur bıraksak senin put hemen koşturup bir insan yaratabilir mi o çamurdan?

Bizim putumuz yok Allahımız var. Allahımız kıyamete yakın güneşi batıdan doğuracak.

Çamurdan insan yarabilir mi diyorsun onca çabaya tüp bebeğe rağmen kısır insanlar var senin putun bilim kısır insanı doğurtabiliyor mu? Allah dilirse insan oluyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Çamurdan insan yarabilir mi diyorsun onca çabaya tüp bebeğe rağmen kısır insanlar var senin putun bilim kısır insanı doğurtabiliyor mu? Allah dilirse insan oluyor.

?

Çocuk sahibi olmak için çiftler nereye gidiyorlar?

Artık kısırlığın yapısına göre bir çok durumda çözüm var.

Aslında hepsinin çözümü var da etik değerler yüzünden klonlama gibi uygulamaları gerçekleştirmiyorlar.

Peki ameliyatla rahmi alınmış bir kadını Allah çocuk sahibi yaptırabilir mi?

Var mı gösterebileceğiniz tek bir örnek?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Neresi ağır? Hastalığa teşhis koyuyorum.

Kafir diye yanmasını, katledilmesini kabul edip bundan en ufak vicdani sorumluluk hissetmeyen insanların,  kafirlerin buluşlarını, emeğini, alın terini sonuna kadar sömürmesini akıl hastalığıyla bağdaştırmıycam da ne yapıcam?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Sundance yazdı:

Hayır, daha önce yazdığımı okusanız ne demek istediğimi anlardınız.

Dünyanın ve güneş sisteminin oluşumunu da dikkate alıyorum.

Anlatırken kolaylık olsun diye özellikle evrimin başlangıcını 6 milyar yıl, primatların başlangıcını 60 milyon yıl, insansıların başlangıcını 6 milyon yıl olarak söylüyorum ki akılda kalsın.

Yeterli oldu mu?

Çok spesifik noktalar üzerinde duruyorsunuz.

Burası bir forum ortamı, ben de pazar günü ayaklarımı uzattığım kanepemden yazıyorum.

Her yazımda doktora tezi hassasiyeti göstermemi beklemezseniz sevinirim bundan sonra.

Sadece bir an afallamıştım. Özür diliyorum.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, muslumanAyse yazdı:

Allahımız kıyamete yakın güneşi batıdan doğuracak.

Yani 1500 seneden beri ve  şimdi meşgul ?! :D

Peki, bu muhteşem eylem ne zaman vuku bulacak ?

Somut bir tarih falan söyleyin ki, hazırlıklı olalım, diimi ama !

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...