Jump to content

Recommended Posts

6.sınıftan beri süleymancı cemaatinde kalıyordum bu liseye kadar sürdü.Lisenin ilk senesinde yurtta kalamadım(ateist oldugum icin degil o zamanlar boyle bir dusuncem yoktu hatta Allaha nasil inanmadiklarina sasiriyordum kendi halime sasiracagima)Lise 3.sinifta durmaya calissam da hastalik vs kalamadim.O aralar da ateist sayfalarina rastliyordum.Ve kafama dusunceler girdi ondan çorap söküğü gibi ilerledi her sey(Her sey degil sadece dinler hakkındaki düşüncelerim)Efe Aydala frastladım youtubeda sonra Turan Dursunu yanlış biliyormuşum Atatürkü yanlış biliyormusum onu ögrendim.Çok şey var yaz yaz bitmeyecek zaten yaşamdan da ögrendim bazı şeyleri.En basitinden Kuranı biz anlayamayız müctehiddi galiba onlara sormak gerekir diyorlar mesela böyle bir şey olabilir mi? Allah her dilde herkesin anlayacagı sekilde neden göndermemis vahyi? Neden insanlara bırakmış bu işi en basitinden.Sonra bir sey anlayınca yok o öyle degil bla bla her neyse su an ki sorunum ben bunu soyledim aileme ama ailem seninle ayni evde yasamayiz butun olanaklarini kisitlariz dediler babam beni savciliga verecekti hatta annem dinsiz ahlaksiz felan dedi bende musluman oldum tamam dedim aradan 1 hafta gecti boyle yasayamiyorum eskiden namaz kilmayi severek yapardim simdi yapmak istemiyorum ateistim ne yapayim soyleyemiyorum ??

Sitelerde Paylaş

Müslümanlığın gerekliliği bunlar, ailenin evladını dini görüşü yüzünden reddedeceği noktaya kadar getirir insanı. Seni savcılığa ne diye verecek? Korku dini işte. Ailenin durumunu bilemeyiz, bu yüzden şöyle yap böyle yap demek için mantık üretemeyiz. Fakat ekonomik özgürlüğünü kazanana kadar ailenin düzenine ayak uydurmaya çalışabilirsin. Ekonomik özgürlüğünü kazandıktan sonra rest çekebilirsin dinlere..

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, NotFound yazdı:

Müslümanlığın gerekliliği bunlar, ailenin evladını dini görüşü yüzünden reddedeceği noktaya kadar getirir insanı. Seni savcılığa ne diye verecek? Korku dini işte. Ailenin durumunu bilemeyiz, bu yüzden şöyle yap böyle yap demek için mantık üretemeyiz. Fakat ekonomik özgürlüğünü kazanana kadar ailenin düzenine ayak uydurmaya çalışabilirsin. Ekonomik özgürlüğünü kazandıktan sonra rest çekebilirsin dinlere..

Su an musluman gibi yasayim yani ben universiteye hazirlaniyorum seneye baska bir sehirde uniye gitsem diye dusunuyorum ama orada ne yapicam elbet eve donucem ?

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, aradakalmışbirgenç said:

Su an musluman gibi yasayim yani ben universiteye hazirlaniyorum seneye baska bir sehirde uniye gitsem diye dusunuyorum ama orada ne yapicam elbet eve donucem ?

Başka şıkkın var mı? Var mı başka seçeneğin? Eminim yoktur. Üniversitede kafana göre takılabilirsin din konusunda. Oradaki kimseden saklamana gerek yok. Hatta ilk tanıştığın kişiler ateist olduğunu bilirse, daha sonradan öğrendiklerinde verecekleri tepkiyi vermezler. Üni bitip yeni bir hayat kurduğunda görüşünü istediğin gibi yaşayabilirsin, çünkü seni dini görüşün yüzünden evden atmakla tehdit edebilecek bireylerle işin olmayacak.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, NotFound yazdı:

11 dakika önce, NotFound yazdı:

Başka şıkkın var mı? Var mı başka seçeneğin? Eminim yoktur. Üniversitede kafana göre takılabilirsin din konusunda. Oradaki kimseden saklamana gerek yok. Hatta ilk tanıştığın kişiler ateist olduğunu bilirse, daha sonradan öğrendiklerinde verecekleri tepkiyi vermezler. Üni bitip yeni bir hayat kurduğunda görüşünü istediğin gibi yaşayabilirsin, çünkü seni dini görüşün yüzünden evden atmakla tehdit edebilecek bireylerle işin olmayacak.

Evet evde namazi takip ediyorlar cumaya gittigimi takip ediyorlar ramazanda orucu bunu kendime yediremiyorum ama bir sey dw diyemiyorum?

Sitelerde Paylaş
Bu örnek bize yine gösteriyor ki, islam insanları, ailesiyle dahi birbirine düşürebilecek, bölücü bir dindir.

Bu konuda yapacak fazla birşey yok. bazı olaylardan etkilenerek dinden soğuduğunuzu, ancak bazı kaynakları okudukça tekrar inanmaya başladığınızı filan söyleyin. namazı farzlarıyla filan geçiştirin. evde yalnızken "kıldım" deyip geçin.
İlerde rest çekerken kırıcı olmayın ki, ailenizin bu konuda gerçek tavrını anlayabilesiniz. 

Sitelerde Paylaş

Ne şımarık aileler var. Aile erkek çocuğunu psikoloğa götürüyor.Psikolog çocuğun buluğa erince  Eşcinsel olacağını söylüyor! Vede öyle oluyor! Buna rağmen aile evladını yine bağrına bastırıyor.Bunlar ise yok efendim Allaha inanmazmış yok namaz kılmazmış Oruç tutmazmış!Çok ama çok ayıp şeyler bunlar.

Sitelerde Paylaş

Tabii köprüden geçene kadar bunları biz de yaşadık. Cumaya gidiyoruz diye çay içmeye gittik, bayram namazına git diye kaldırdılar, namazınızı da dininizi de katırlar itsin diye diye kalktık, aptes alır gibi elimizi ayağımızı ıslatıp hiç bir iş bulamazsak dolanıp geldik. Hoca ne konuştu ne anlattı diye sınava çektiler şüphelenip, salladık bir şeyler. İşte faiz yemeyin dedi filan dedik. Bunları çevreden duyuyorsun zaten, hoca ne der bilirsin. Ya zina etmeyin diyecek, ya faiz yemeyin diyecek. Ya gıybet etmeyin diyecek ya namazı geçirmeyin diyecek. Şarabın kalanını eve getirmedik, şişeyi tavanarasında sakladık.

Hatta olmadı kaçamadık yalandan aptes alır gibi yapıp camiye de girdik, namazda sap gibi dikilirken hay gırtlağını senin hoca diye söylendik içimizden... En çok da ellaaaaa diye lastik gibi çeken hocalara sinir olurdum. Lan ella ne lan gırtlağına girdiğimin yavşağı, ellaaa ne lan! Sinirimden yüzüme ateş bastığı olurdu. Bunu sinir bir tipik söyleyişleri var, el diye bir öğürür gibi yapıp keserler, sonra laaah diye ağızlarında yuvarlarlar, lan nasıl sinir olurdum. Yani cami demek harbiden sinir törpüsü demekti ha! Yatsı namazında amenerrasülü okurlar, lan sinir mi olacaksın, gülecek misin, "va'fu anna" deyişleri var bir, herif kusuyor sanki gırtlağı yarılacak geberecek nerdeyse lavuk!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...