Jump to content

İslam kusursuz mudur,kusursuz olduğuna inanılır mı?

Recommended Posts

İslam kuşaktan kuşağa aktarılan,bağımlılık yapan,öteki dünyalara ait düşler satan,yaşama anlam katan,mutluluk,huzur veren bir kültürel değerdir.Bu yüzden de müslümanlar İslam kusursuzdur der,daha doğrusu buna inanırlar.Çünkü bunu kabul etmedikleri an da,mutluluk,huzur veren,bağımlılık yapan bu kültürel değer ellerinden uçup gidecektir.İşin özü müslümanlar aslında İslamı değil,onun verdiği maneviyatı,huzuru,mutluluğu savunurlar,bunları kaybetme korkusu yüzünden de İslama kusursuz diyip,kendilerini kandırma yoluna giderler.Müslümanlar İslamı eleştirenlere de bu yüzden katlanamazlar.Çünkü İslam karşıtları,mutluluk,huzur çalıcı kişilerdir.Ayrıca islamda huzur kaçırıcı sorulara da vesvese denmiştir,şeytan işi olarak görülmüştür.Müslümanlar bu vesveselerden bir an önce kurtulmak isterler,bu saydığım nedenden ötürü.Demek ki müslümanlar için aslında önemli olan islam değil,islamın verdiği maneviyat,huzur ve mutluluktur.

Bq5mvjsCYAARneg.jpg

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Buzul yazdı:

İslam kuşaktan kuşağa aktarılan,bağımlılık yapan,öteki dünyalara ait düşler satan,yaşama anlam katan,mutluluk,huzur veren bir kültürel değerdir.

Masal diyebilirsin. Ama o kadar da masum değil.
Kafa kesmeler, pedofil söylemler ve eylemler, cehalet, vs. Bunlar yan köyün adamları mı?

Neresi kusursuz?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, vitamin yazdı:

Masal diyebilirsin. Ama o kadar da masum değil.
Kafa kesmeler, pedofil söylemler ve eylemler, cehalet, vs. Bunlar yan köyün adamları mı?

Neresi kusursuz?

Kusursuz değil zaten,kusursuz olduğu söyleniyor,daha doğrusu kusursuz olduğuna inanılıyor.Çünkü insanların yaşamına anlam katıyor,öteki dünyalara ait düşler satıyor,mutluluk,huzur verici bir yönü var.İnsanlar çoğu için de önemli olan bu zaten.Sana karşı İslamı savunan biri,İslamı bu nedenlerle savunuyor olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bunlara katılmıyorum. Ama bugün şöyle bir şey aklıma geldi:

- Uyduruk inancı olan kişiler, kendi kendilerini ikna edebilmek için sürekli inançlarını başkalarına satabilme telaşında olurlar. İnandıkları şeye aslında inanmadıkları için, başka biri kendilerine katılınca bir nevi rahatlarlar.

- Normal/siyasallaşmamış İslam'da bu yoktur. O yüzden normal bi Müslüman buraya gelip de sizinle tartışmaz. "senin dinin sana benim dinim bana" der geçer.

Siyasallaşmış İslam'dan korkun. Sıradan Müslümanın böyle şeylerle işi olmaz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Bunlara katılmıyorum. Ama bugün şöyle bir şey aklıma geldi:

- Uyduruk inancı olan kişiler, kendi kendilerini ikna edebilmek için sürekli inançlarını başkalarına satabilme telaşında olurlar. İnandıkları şeye aslında inanmadıkları için, başka biri kendilerine katılınca bir nevi rahatlarlar.

- Normal/siyasallaşmamış İslam'da bu yoktur. O yüzden normal bi Müslüman buraya gelip de sizinle tartışmaz. "senin dinin sana benim dinim bana" der geçer.

Siyasallaşmış İslam'dan korkun. Sıradan Müslümanın böyle şeylerle işi olmaz.

Siyasal islam diye birşey yoktur.İslamın kendisi zaten siyasal bir dindir.Siyasal islam tatlı su müslümanlarının kendini kandırmak için sığındığı bir söylemdir.Çünkü tatlı su müslümanı,İslamın verdiği,huzuru,mutluluğu kaybetmemek ister,aynı zamanda bu kültür müslümanı modern çağın getirilerini de kaybetmek istemez.Mesela bir İslam devleti kurulsun,sana sinema da amerikalıların,avrupalıların yaptıkları filmleri izlettirmezler.Neden,çünkü filmde kadın ve erkek rol yapar.Bu da İslam devleti yöneticileri tarafından zinaya yaklaştıran bir eylem olarak görülür.Sen bunu tatlı su müslümanına söylesen,olur mu öyle canım der,İslam bunu yasaklamaz.Ama tatlı su müslümanının bilmediği birşey vardır.İslam yaşamın her alanına karışan,her alanını baştan şekillendiren,biçimlendiren bir dindir.

Senin dinin sana,benim dinim bana konusuna gelince.İslam devletinde,islamı eleştiren biri hak düzeni bozmak,fitne yaymak gibi gerekçelerle öldürülürsün. Mısırlı Prof. Hasan Hanafi demiştir ki; "Kuran bir süpermarket gibidir. İstediğiniz şeyi bulursunuz, istemediğinizi ise bulamazsınız".

Senin dinin sana benim dinim bana diyen bu kitap,seni islamı eleştirdiğin için,fitne yaymak,hak düzeni bozmak gibi gerekçelerle öldürülmene de olanak verir.Bu hüküm kurandan çok rahat çıkar.Bu da İslamın siyaset dini olduğunun bir başka kanıtıdır.İslam dereyi geçene kadar ayıya dayı der.Gücü ele geçirince de,gözünün yaşına bakmaz.En ufak eleştiri de kelleni aldırır.İslam açık bir büfe gibi,ne ararsan var.

Sitelerde Paylaş

İslamın verdiği değil de," islamın verdiğini zannettikleri" huzur ve mutluluk dersek, daha doğru olur.

Saf bir yaratıcı güç ve yeni bir hayat inancı olsaydı, bu gerçekten huzur verebilirdi. ancak islam binbir türlü yasak ve kuralla dolu bir dindir.

İslam, insanlara birbirinin hayatına müdahele ettirmeyi..... kendisi gibi olmayanı ayıplamayı ve aşağılamayı öğreten bir dindir.

Bu dinde inançlar bireysel yaşanamaz. Bu durum ticaret ve siyasete alet edilmesini ve toplumsal ikiyüzlülüğü de birlikte getirir.

Kişi inkar etse de, inancını hep başkalarına beğendirmek zorunda kalacaktır. bu yüzden dürüst insanlar bu inançtan manevi olarak tatmin olamaz.

Sitelerde Paylaş

Bir kişi kendi huzuru bozulmasın diye başkalarına zarar veren şeyi koruyorsa nasıl adlandırılır?

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın?

Bir kişi islamın içinde yer alan bunca şiddete ve nefrete kendisi bir şeye inandığı için, huzur bularak, düşünmekten, araştırmaktan, öğrenmekten kurtularak, toplum içinde statü kazanarak sessiz kalıyorsa, onaylıyorsa çıkarı için insanları satıyor demektir. Hani dinciler derler ya ruhunu satıyor demektir. 

Mesele huzur ise afyon da huzur verir. Ama insan için sonu yıkımdır.

Dinden alınan huzurun bedeli de karanlıktır.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Virgül yeri
Sitelerde Paylaş
On ‎10‎/‎27‎/‎2016 at 00:01, Buzul yazdı:

Siyasal islam diye birşey yoktur.İslamın kendisi zaten siyasal bir dindir.Siyasal islam tatlı su müslümanlarının kendini kandırmak için sığındığı bir söylemdir.Çünkü tatlı su müslümanı,İslamın verdiği,huzuru,mutluluğu kaybetmemek ister,aynı zamanda bu kültür müslümanı modern çağın getirilerini de kaybetmek istemez.Mesela bir İslam devleti kurulsun,sana sinema da amerikalıların,avrupalıların yaptıkları filmleri izlettirmezler.Neden,çünkü filmde kadın ve erkek rol yapar.Bu da İslam devleti yöneticileri tarafından zinaya yaklaştıran bir eylem olarak görülür.Sen bunu tatlı su müslümanına söylesen,olur mu öyle canım der,İslam bunu yasaklamaz.Ama tatlı su müslümanının bilmediği birşey vardır.İslam yaşamın her alanına karışan,her alanını baştan şekillendiren,biçimlendiren bir dindir.

Senin dinin sana,benim dinim bana konusuna gelince.İslam devletinde,islamı eleştiren biri hak düzeni bozmak,fitne yaymak gibi gerekçelerle öldürülürsün. Mısırlı Prof. Hasan Hanafi demiştir ki; "Kuran bir süpermarket gibidir. İstediğiniz şeyi bulursunuz, istemediğinizi ise bulamazsınız".

Senin dinin sana benim dinim bana diyen bu kitap,seni islamı eleştirdiğin için,fitne yaymak,hak düzeni bozmak gibi gerekçelerle öldürülmene de olanak verir.Bu hüküm kurandan çok rahat çıkar.Bu da İslamın siyaset dini olduğunun bir başka kanıtıdır.İslam dereyi geçene kadar ayıya dayı der.Gücü ele geçirince de,gözünün yaşına bakmaz.En ufak eleştiri de kelleni aldırır.İslam açık bir büfe gibi,ne ararsan var.

Ben bu konuları asla sizin kadar önemsemedim. normal koşullarda "ben Müslüman değilim" diyip işin içinden çıktım. Sonra da islam'In daha medeni olan yüzü ile yeniden tanıştım diyebilirim. Ben bu konuda literatür bile öneremem. Ama öyle arkadaşlarım var. Bu çabayı gerekli görüp araştırıyorlar. Mistik islam, Anadolunun ermişleri, YNÖ, diğer bazı aydın İslamcı yazarlar.

Özet istiyorsan da, yurt dışında "Koranizm" deniyor. Yani sadece sure ve ayetlere dayalı İslam anlayışı. -Ben bunu yeterli de bilmiyorum. Ama şu doğru:

- Hem İslam hem mantık arıyorsan, bunu bulabilirsin (bütün dinlerin özünde öyledir) ama ciddi çaba harcayıp, araştırma yapman gerekir. Özellikle Türkiye'de Çok iyi yorumcularımız, mistiklerimiz, sapkın islamı çözümlemeyi ve açıklamayı başarmış kişiler, ve ciddi mistik insanlarımız var. Bunlara da yönelebilirsin.

Ama bu tür konularda yüzeysel bilgi pek yetmez. 1-2 sene önce parkta öyle bir adamla karşılaşmıştım. tutup bana iki saat, "islam şöyledir, islam böyledir" diye iki saat palavra sıkmıştı. Boş boş da konuşmuştu.

Ben çok açık söylüyorum (ve bana söylenenin aynısını iletiyorum): Gençken dini konularla çok uğraşma yanlısı değilim. İnanıyorsan ibadetini yapıp işine bakarsın. İnançsızsan buna ayıracağın zamanla felsefe, bilim, sanat vs. öğrenebilirsin.

- Sonra ihtiyaç duyarsan, ki yanlış anlamayın, ama bu kadar saldırmanızı ben belli bir ihtiyaç duymanıza bağlıyorum, kitapçılarda (normal kitapçılarda), Anadolu İslamı, İslamın daha mantığa dayalı yorumlarının olduğu kitaplar vardır. Benim tanıdıklarım özellikle Anadolu'nun mistiklerini filan incelerler. Çok da ciddi hümanizm filan bulurlar. (Ben bilmediğim için kendim anlatamıyorum.

Ama şu var. Ben İŞİD'e, Tayyip gibi adamlara kedimi bile vermem. İslamı neden vereyim? Hayır İslam bende kalacak, onlar da ellerinde olan neyse o şekilde anılacak. Bu işler böyledir.  

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Ben bu konuları asla sizin kadar önemsemedim. normal koşullarda "ben Müslüman değilim" diyip işin içinden çıktım. Sonra da islam'In daha medeni olan yüzü ile yeniden tanıştım diyebilirim. Ben bu konuda literatür bile öneremem. Ama öyle arkadaşlarım var. Bu çabayı gerekli görüp araştırıyorlar. Mistik islam, Anadolunun ermişleri, YNÖ, diğer bazı aydın İslamcı yazarlar.

Özet istiyorsan da, yurt dışında "Koranizm" deniyor. Yani sadece sure ve ayetlere dayalı İslam anlayışı. -Ben bunu yeterli de bilmiyorum. Ama şu doğru:

- Hem İslam hem mantık arıyorsan, bunu bulabilirsin (bütün dinlerin özünde öyledir) ama ciddi çaba harcayıp, araştırma yapman gerekir. Özellikle Türkiye'de Çok iyi yorumcularımız, mistiklerimiz, sapkın islamı çözümlemeyi ve açıklamayı başarmış kişiler, ve ciddi mistik insanlarımız var. Bunlara da yönelebilirsin.

Ama bu tür konularda yüzeysel bilgi pek yetmez. 1-2 sene önce parkta öyle bir adamla karşılaşmıştım. tutup bana iki saat, "islam şöyledir, islam böyledir" diye iki saat palavra sıkmıştı. Boş boş da konuşmuştu.

Ben çok açık söylüyorum (ve bana söylenenin aynısını iletiyorum): Gençken dini konularla çok uğraşma yanlısı değilim. İnanıyorsan ibadetini yapıp işine bakarsın. İnançsızsan buna ayıracağın zamanla felsefe, bilim, sanat vs. öğrenebilirsin.

- Sonra ihtiyaç duyarsan, ki yanlış anlamayın, ama bu kadar saldırmanızı ben belli bir ihtiyaç duymanıza bağlıyorum, kitapçılarda (normal kitapçılarda), Anadolu İslamı, İslamın daha mantığa dayalı yorumlarının olduğu kitaplar vardır. Benim tanıdıklarım özellikle Anadolu'nun mistiklerini filan incelerler. Çok da ciddi hümanizm filan bulurlar. (Ben bilmediğim için kendim anlatamıyorum.

Ama şu var. Ben İŞİD'e, Tayyip gibi adamlara kedimi bile vermem. İslamı neden vereyim? Hayır İslam bende kalacak, onlar da ellerinde olan neyse o şekilde anılacak. Bu işler böyledir.  

İslamı anlayabilmek için,islam devletinde yaşıyormuş gibi düşüneceksin.İslama yüzeysel,derinlemesine yaklaşacaksın.Gerçek İslam bu değil diyip işin içinden çıkmayacak,kendini kandırmayacaksın.Çünkü kendini kandırma yoluna gidersen,tatlı su kültür müslümanı olur,palavralarını,yalanlarını insanlara satmaya çalışırsın,gerçeklerin üzerini örter,gerçeği gizlersin.Bu da karşındakinin sana sinir olmasına neden olabilir.Çünkü gerçeği örten,gerçeği gizleyen bir insanla uğraşmak yıpratıcı bir durumdur.

Anadolu İslamı diyerek,İslamı aklamaya çalışman da gözlerimden kaçmadı.Ne demek anadolu İslamı?Bu nedir?Bizim konumuz gerçek İslam.Sen İslamı ister ver,İster verme.Kendine göre bir İslam algısı yarat,alla pulla,ne olacak.Bu sahte İslamınla,insanları mı kandıracaksın,gerçeklerin üzerini mi örteceksin.Bilgi yok,yorum yok,çözümleme yok,derinlemesine düşünme yok.Neymiş efendim İslamın içinde humanizm buluyorlarmış bazıları.

İslam devletinde mürtedler,islamı eleştirenler,hak düzeni bozmak,fitne yaymak,bozgunculuk çıkarmak gibi gerekçelerle öldürülürler.Bitti.Bu kadar.İşte gerçek İslam.Ben bu çıkarımı yaptıktan sonra senin sahte İslamınla neden uğraşayım.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Müslümanlardaki kusurların sebebi islam değilse, kendilerinin dışındaki başka birileridir. Müslümanlardaki kusurları islam düzeltemiyorsa, Muhammed'e inanmanın, islama uymanın neye faydası var? İskandinav tanrısı Odin ile Arap tanrısı Allah arasında etkinlik bakımından fayda görmeyen birisi için bu tanrılar aynıdır.
Odin ve Allah'ın gerçeklikleri aynı ve sahtelikleri aynıdır.

Sitelerde Paylaş

İnsanoğlu kusurlu ve zayıf yaratılmıştır. Müslümanlar da insan olduklarına göre kusurları olacaktır. İslam, kusursuz bir dindir ancak Müslümanların bunun ne kadar idrakinde oldukları meçhuldür. Dinin belli bir kesim tarafından inanılmıyor olması, onun kusurlu oluşundan kaynaklanmıyor. İnanmayanların kusurlu bakışlarından kaynaklanıyor. İslam, araştırıldıkça değil, yaşandıkça anlaşılır. Onu yaşamayan kendisine Müslümanın diyorsa da artık söylemi ve pratiği arasında ikileme düşerek yalancı bir duruma düşmüştür.

tarihinde ozedonus_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ozedonus_ said:

İnsanoğlu kusurlu ve zayıf yaratılmıştır. Müslümanlar da insan olduklarına göre kusurları olacaktır. İslam, kusursuz bir dindir ancak Müslümanların bunun ne kadar idrakinde oldukları meçhuldür. Dinin belli bir kesim tarafından inanılmıyor olması, onun kusurlu oluşundan kaynaklanmıyor. İnanmayanların kusurlu bakışlarından kaynaklanıyor. İslam, araştırıldıkça değil, yaşandıkça anlaşılır. Onu yaşamayan kendisine Müslümanın diyorsa da artık söylemi ve pratiği arasında ikileme düşerek yalancı bir duruma düşmüştür.

İslam kusursuzmuş, yahu dünyada İslam kadar ilkel, vahşi, rezil din az bulunur, İslam aile bireyleri arasına bile kin ve nefret tohumları eken aşağılık bir arap dinidir.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Bak, ne diyor Muhammed, eğer bana inanmazlarsa babanızı ve kardeşinizi bile silin. Bu aşağılık arap dinine göre Muhammed denen arap bedevisine inanmamak zalimlikmiş.

Sitelerde Paylaş

İslam dini, siyasi amaçlara erişmek için kurulmuş kurnaz Arap dinidir. İddia edildiği gibi kusursuz bir din olsaydı islam, müslümanlar nasıl bu denli kusurlu insanlar olabilirlerdi o zaman dünyanın her bölgesinde? Herkes tarafından yanlış anlaşılan bir din olan islam, kusursuz olabilir mi? Muhammedin peygamberliğini ilan ettiği 610 yılından günümüze dek ümmetinin onu örnek alması, 610 yılından beri aynı ilkelliği sürdürmeye devam etmeleri yüzünden ortadoğu halklarını rayına oturtmak bir yana, ortadoğu halklarını islam yüzünden sefil yaşamaya sürükledi. İslam insanlık için iyiliği güzelliği göstermeye gelmiş olsaydı bunu 1400 yıl önce örneğiyle gösterirdi ve muhammed bunu başaramadan ölmezdi.

setupiman2-2.gif

İslamın organizetörü hılful fudul ve ardından gelen kodomanları, günümüzdeki her müslümanı dolaştıran ve yanlış adrese götüren bir ayet koymuşlar kuranı kerime. Hac 27nc ayeti diyorki; insanların arasında haccı ilan et, yaya olarak veya develer üzerinde uzaklardan sana gelsinler. Buradaki يَأْتُوكَ Ye'tü-Ke "Gelsinler Sana" demektir ve Muhammed'i kasteder. Muhammed medinede mescidi nebevi (المسجد النبوي)'de ölü yatıyor, ayetteki sözkonusu diri insanlar ise mekke'de kabe'ye gidiyor. Allah'ın yazdırdığı ayetlerin anlaşılamaması veya yanlış anlaşılması kusur değil de nedir?

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, ozedonus_ yazdı:

İnsanoğlu kusurlu ve zayıf yaratılmıştır. Müslümanlar da insan olduklarına göre kusurları olacaktır. 

İnsanın kusurlu olması ile alakalı olsaydı, müslümanın kötülükleri ile diğer insanların kötülükleri en azından eşit olurdu.

Kaldı ki, islam herşeyi bilen birinden gelen bir doğruluk öğretisi ise, müslümanların daha hoşgörülü ve aydın insanlar olması gerekir.

Ne yazık ki ortada tam tersi bir sonuç var !

1 saat önce, ozedonus_ yazdı:

İslam, kusursuz bir dindir ancak Müslümanların bunun ne kadar idrakinde oldukları meçhuldür.

Dinin belli bir kesim tarafından inanılmıyor olması, onun kusurlu oluşundan kaynaklanmıyor.  İnanmayanların kusurlu bakışlarından kaynaklanıyor. 

İşkence, kölelik, şiddet, hırsızlık ve düşmanlıklara açıkça teşvik eden bir din mükemmel ise, mükemmel olmayan bir din nasıl oluyor?

"Bizim kusurlu bakışımızdan kaynaklanıyor" diyorsunuz. Peki mesela bendeki kusurlu bakış ne olabilir...;

İşkenceyi zulmü, diktatörlüğü, tehditleri, eşkiyalığı kabul etmemekteki bu kusur nedir... bunun cevabını alabilir miyiz...?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Mindsurfer said:

4 hours ago, Engse Hohol said:

İslam dini, siyasi amaçlara erişmek için kurulmuş kurnaz Arap dinidir. İddia edildiği gibi kusursuz bir din olsaydı islam, müslümanlar nasıl bu denli kusurlu insanlar olabilirlerdi o zaman dünyanın her bölgesinde? Herkes tarafından yanlış anlaşılan bir din olan islam, kusursuz olabilir mi? Muhammedin peygamberliğini ilan ettiği 610 yılından günümüze dek ümmetinin onu örnek alması, 610 yılından beri aynı ilkelliği sürdürmeye devam etmeleri yüzünden ortadoğu halklarını rayına oturtmak bir yana, ortadoğu halklarını islam yüzünden sefil yaşamaya sürükledi. İslam insanlık için iyiliği güzelliği göstermeye gelmiş olsaydı bunu 1400 yıl önce örneğiyle gösterirdi ve muhammed bunu başaramadan ölmezdi.

setupiman2-2.gif

İslamın organizetörü hılful fudul ve ardından gelen kodomanları, günümüzdeki her müslümanı dolaştıran ve yanlış adrese götüren bir ayet koymuşlar kuranı kerime. Hac 27nc ayeti diyorki; insanların arasında haccı ilan et, yaya olarak veya develer üzerinde uzaklardan sana gelsinler. Buradaki يَأْتُوكَ Ye'tü-Ke "Gelsinler Sana" demektir ve Muhammed'i kasteder. Muhammed medinede mescidi nebevi (المسجد النبوي)'de ölü yatıyor, ayetteki sözkonusu diri insanlar ise mekke'de kabe'ye gidiyor. Allah'ın yazdırdığı ayetlerin anlaşılamaması veya yanlış anlaşılması kusur değil de nedir?

İletinizin ilk kısmı sağduyu ile aynı şeyleri içeriyor.Yalnız hacc 27 olayında neyi ifade ettiğinizi tam anlayamadım.

4 hours ago, sağduyu said:

İslam kusursuzmuş, yahu dünyada İslam kadar ilkel, vahşi, rezil din az bulunur, İslam aile bireyleri arasına bile kin ve nefret tohumları eken aşağılık bir arap dinidir.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Bak, ne diyor Muhammed, eğer bana inanmazlarsa babanızı ve kardeşinizi bile silin. Bu aşağılık arap dinine göre Muhammed denen arap bedevisine inanmamak zalimlikmiş.

Burada kusursuzluğundan bahsettiğim ile sizin belli bir coğrafyada uygulandığını düşündüğünüz İslam farklı. Yaratıcı, mesajını vahiy veya başka yollarla insana aktarmakla yetinir, genel olarak "sünnetullah" dediğimiz "evrendeki sistem"e müdahale etmez. İnsan türü de kendi nefsine çok düşkün olduğu için din gibi bir değeri de hiç sıkılmadan kullanır, dejenere eder. Binlerce yıllık insanlık tarihi bunun örneğidir. Aslında peygamberlerin de en büyük uğraşları bu kesimle olmuştur.

Diğer yandan akrabalık hakkının gözetilmesi İslam'ın önemle üzerinde durduğu konulardan biri. Ancak hakkı inkar etmek(şirk), bu evrensel sistemde ciddi ve en büyük kötülük olarak görülmüştür. Bunun büyüklüğü karşısında gerekirse en yakın akrabaların bile feda edilebileceği öngörülmüştür.

İman,sadece bir kuru inanç değil, huzur, güven ve mükemmelliğe açılan kapının da adıdır. Madde ötesi hayatımızda(ahirette) bize faydası olacak en büyük birikimdir. Din de insanın hem dünya hem ahiret mutluluğunu temin etme vasıtası olduğuna göre ahiretine zarar verenlere karşı iman edenleri uyarması gerekirdi.

1 hour ago, Mindsurfer said:

İnsanın kusurlu olması ile alakalı olsaydı, müslümanın kötülükleri ile diğer insanların kötülükleri en azından eşit olurdu.

Kaldı ki, islam herşeyi bilen birinden gelen bir doğruluk öğretisi ise, müslümanların daha hoşgörülü ve aydın insanlar olması gerekir.

Ne yazık ki ortada tam tersi bir sonuç var !

İşkence, kölelik, şiddet, hırsızlık ve düşmanlıklara açıkça teşvik eden bir din mükemmel ise, mükemmel olmayan bir din nasıl oluyor?

"Bizim kusurlu bakışımızdan kaynaklanıyor" diyorsunuz. Peki mesela bendeki kusurlu bakış ne olabilir...;

İşkenceyi zulmü, diktatörlüğü, tehditleri, eşkiyalığı kabul etmemekteki bu kusur nedir... bunun cevabını alabilir miyiz...?

Batı dünyası şu an İslam dünyasından  daha mı iyi. İslam dünyası en azından geri kalmasının bir sonucu olarak bunca ölüm ve kötülüğün işlendiği bir alan haline gelmiş. Bırakın batıyı büyük görmeyi. Evet. Batı insanı bireysel yaşıyor. Bu doğru. Peki gerçekten kaybettiği bunca insani değerin farkında mı. Çin gibi Uzakdoğu dünyasının insanlığın başına getirebileceği bela tüm dünyayı sarmış durumda. Kitleler teknolojik aletlerin kölesi ve anı yaşamanın tutkunu olmuş.

Bunları söylerken İslam dünyasını aklamaya alışmıyorum ama bir de meseleyi böyle görelim dedim. Aslında İslam aleminin hoşgörüsüzlüğü geri kalmasından sonra arttı.  Birileri sert söylemleri kaşıyarak, bazı örgütler üzerinde İslamı mahkum etmek için yüzyıllar boyunca çalıştı ve bugün bu alanda büyük bir başarı elde etti.

tarihinde ozedonus_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Islam kusursuz falan degil, tam aksine kusurdan delik deşik olmuş bir din. Kusurları saymakla bitmez. 'islam kusursuzdur' söylemi, müslüm palavrasindan başka birşey değil. Zaten kendilerinden başka da kimse kanmıyor bu palavraya. İslam terör ideolojisidir. Kafalayamadıklarını korku ve tehditle sindirir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ozedonus_ yazdı:

Aslında İslam aleminin hoşgörüsüzlüğü geri kalmasından sonra arttı.  Birileri sert söylemleri kaşıyarak, bazı örgütler üzerinde İslamı mahkum etmek için yüzyıllar boyunca çalıştı ve bugün bu alanda büyük bir başarı elde etti.

Hayır, islam zaten hoşgörüsüz ve gaddar bir dindi. Bunu anlamak için, Kureyza olayına ve Talkan & Curcan katliamlarına bakmak bile yeterlidir.

Ve kuran'ı da tarafsız olarak değerlendirdiğinizde, karşınıza tümüyle insanlıkdışı bir din çıkacaktır.

Günümüzün terör örgütleri ise kuran'ın emirlerini yerine getirmektedir. Eğer kuran tersini istemiş olsaydı haklı olma şansınız vardı. ancak ne yazık ki, tam bir şiddet nefret ve düşmanlık öğretisidir bu kitap. Bu çok açık ve inkar edilemez bir gerçek.

Hatta günümüzde Arap ülkelerindeki korkunç rejim dahi, islamın biraz yumuşamış şeklidir !

Bu din insanlığa zerre kadar birşey kazandırmamış, tarih boyunca insanların hayatına tecavüz etmiştir. Bu ilkel işgalci yağmacı zihniyetin insanlığa getirdiği felaketler kelimelerle anlatılamaz.

Bu durum, yahudilik ve hristiyanlık için de geçerli. zaten büyük oranda yahudilik uzantısı bir din.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam kusursuz, aklı başında efendi insanları bile özenle kusura sürükleyen mendebur bir din. islamın varoluş sebebi insanlarda kusur yaratıp onları cihat ortamına salmak. "Din olsa da olmasa da iyi insanlar iyi şeyler, kötü insanlar kötü şeyler yaparlar ama iyi insanların kötü şeyler yapabilmesi için din gerekir" diyen Steven Weinberg'in, 1979'da Nobel Fizik Ödülü'nü paylaştığı iş ortağı Pakistanlı Muhammed Abdüs Selam'ı, ülkesi Pakistan Parlamentosunda, Ahmediyye Müslüman Topluluğu tarafından kafir olduğunun beyanı belge yayınlanmıştır. Yani hakkaten islam, kusursuz ve aklı başında efendi insanları bile çileden çıkartacak kadar kusurlu bir dindir. Muhammed Abdüs Selam, Pakistan'da nükleer enerjinin kullanılmasında ve Pakistan’ın atom bombası geliştirmesinde, önemli bir kişilik olduğunun gerçekliği de var. Yani Pakistan'ın 190 milyonluk nufusu kantarın 1 kefesine koyulsa ve kantarın diğer kefesine tek başına Muhammed Abdüs Selam koyulsa, insani erdemde Muhammed Abdüs Selam ağır basar ama bu adamı kafir bellemiş Pakistanlı müslümanlar ve utanmadan da kafirlik belgesi hazırlamışlar ona. Pakistanlılara bu terbiyesizliği yaptıran şeytan değildi, islam dininin ta kendisiydi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...