Jump to content

B ve C noktalarındaki radyo dalgalarının birbirlerine göre hızı nedir?

Recommended Posts

Al bok beyinli gerzek... 

http://hermes.ffn.ub.es/luisnavarro/nuevo_maletin/Einstein_1905_relativity.pdf

Kağıda bastıri oku, oku, anlamayacaksın nasılsa, sonra lır mğünasip yerine sokarsın, bir işini görmüş olur.

A noktasından yayılan B Ve C dalgalarının birbirlerine göre hızı her açıda  ışık hızında diyen gerzektir.

B ve C dalgaları bir saniye sonra  her açıda farklı yol alıyor görmüyormusun.

Sende benim şekli kağıda bastır bir tarafına sok.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, Ten Ten said:

A noktasından yayılan B Ve C dalgalarının birbirlerine göre hızı her açıda  ışık hızında diyen gerzektir.

B ve C dalgaları bir saniye sonra  her açıda farklı yol alıyor görmüyormusun.

Sende benim şekli kağıda bastır bir tarafına sok.:0_80cbc_37a71a73_L:

İşte danagalak ve cahilin çıkışı da ancak bu olur...

Her çaıda farklı yolmuta falan... Lan gerzek, ışık, her zaman ışık hızında giden, gözlemci ışık hızında olsa bile... 

Neyse, sorun, ışık, açılar falan değil, senin o bok mu desem, eşek dölü mü desem, neyle dolu olan beyninin bunu anlayacak kapasitede olmayışı...

Sitelerde Paylaş

Big bang, tekillik denen bir şey uydurur. NE olduğu, ne halt olduğu meçhuldür. Hoş, bu meçhul, kara deliklerin içi içinde gevelenir. 

Inflation ise, son derece hassas dengede olan, yoğunluğu, enerji seviyesi, boyu posu falan gayet muntazam bir doku gerektirir. 

Hani, kainatta ne varsa bir araya tepiştirirsek, zaten bri arada olunca yerçekimleri kendilerini toplar, ezer, tekillik denen ucube otomatikman var olur. 

Ama, kainatı alıp, geriye götürür, bir araya getirirseniz, inflation teorisi için gereken hassas ayarlı başlangıç ortamına ulaşamazsınız.

Peki big bang nerden çıktı ya? Baktık, dedik, kainat genişliyor. O haldei geriye sararsak, hepsi bir araya toplanır, tekillik olur. O da patlarsa, böyle olur. 

Ama olamıyor işte, bu ortada. Bu durumda hemen inflation teorisine sarılıyoruz. Efenim, çok hassas, muntazam şekilde dengeli bir alan vardı da.. 

Hoooop... Hatta Çüşşş... Senin bu teoriler için temel dayanağın genişleme. bu genişleme, kara enerji ve kara madde dahil, o muntazaman hassas alana ulaşabilir mi, geriye sararsan? Nah ulaşır, varacağın yer muazzam bir karadelik, yani tekillik olabilir ancak.... 

Ortadaki temel sorun bu. Sanki, big bang mutlak gerçekmiş gibi, fosladığı yerde onu kurtaracak, olurdu, olmazdı bakılmadan, bir yeni teori falan uyduruluyor. Bilim böyle yapılmaz aslında, ama insanlık bunu henüz o kadar içselleştirecek kadar bilimle haşır neşir olmadı elbette.. 

Sanki bir bilimsel çetenin varlığından söz ediyor gibisin.

Elimizdeki en iyi kozmolojik Model budur, tatmin edici mi? Değil. Ama verilerle uyuşuyor.

Standard model gibi. Tatmin edici mi? Değil. Ama verilerle uyuşuyor.

Karanlık madde ve enerji. Bulduk mu? Bulamadık. Ama verilerle, gözlemlerle, ölçümlerle uyuşuyor.

Bir elektron aynı anda içinde bulunduğu bulutun her yerinde olabilir mi? Aman ne büyük saçmalık. Ama verilerle uyuşuyor. Deney yapıyoruz, gözlenen elektron parçacık oluyor, yarıktan geçerken dalga oluyor. Anlamsız değil mi? Ama veriyle, gözlemle, deneyle uyuşuyor.

Tekillik, standart model, kuantum fiziği, kozmolojik modeller, kara delikler, temel etkileşimler hiç sevdiğimiz seviştiğimiz konular değil, gerçek hayatta olduğumuz şeylere çok yabancı. Ama  laboratuvara, hızlandırıcıya girdiğimiz, evrene baktığımız zaman her nedense bunları görüyoruz.

Evren ve madde bizi içgüdülerimizle alıştığımız gerçekliğe inanmamızı değil, gözlemle, veriyle, deneyle ve ölçümle bulguladığımız şeylere inanmamızı zorluyor.

Bana parçacık fiziği diyor ki parçacık madde diye bir şey yok, Higgs bozonu adı verilen bir havuz var, sana kütle kazandıran budur. Uçan topçuklar yok, 4 temel etkileşim var. Gerçeklikte fizik kuralları yok, dalga fonksiyonu ile oluşan istatistik bir gerçeklik var.

Futbol topunun ayağımdan çıkıp doksana gittiğini biliyorum ama onun içindeki elektronun nerede olduğunu ve nereye gittiğini bilemiyorum.

Modellerde şüpheci olmayı anlayabiliyorum ama deney ve ölçümlerde şüpheci olmak anlamsızdır, çünkü evren bize ne olduğunu tam olarak verilerle söylüyor, biz sadece anlam vermeye çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

c= ışık hızı

B nin B' göre açısı=120° ise
B nin B' göre hızı = 2.c.sin60°/ 1sn

B nin B'1 göre açısı=30° ise
B nin B'1 göre hızı = 2.c.sin15°/ 1sn

B nin C ye göre açısı=180° ise
B nin C ye göre hızı = 2.c.sin90°/ 1sn

Einsteine göre hepsi ışık hızı ise Einstein gerzektir.

df.png

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, Ten Ten said:

c= ışık hızı

df.png

Bu yazdıklarından tek görünen, tek senin gerzek olduğun... Einstein bilinmeyen adam değil, işte o münasip yerien girmiş olan görecelilik kanunuda ortada. O kadar bir bok bildiğin varsa, buyurursun, çürütürsün, adın tarihe geçer.... 

Ama emin ol bu kadar basit meseleyi bile anlamayacak kadar cahil ve dangalak olan senin, dübüründen o makaleyi çıkarıp çürütecek hiç bir şeyin yok...

Sitelerde Paylaş

c= ışık hızı

df.png

Bence Einstein gerzek değil.

Çünkü bu iki boyutta çizdiğin şey gerçeklik değildir. GPS cihazlarımızda, laboratuvarda, lazer deneyleriyle, Süpernova, gezegen ve güneş gözlemlerinde, hatta uzaya giden astronotların atomik saatleri ölçüldü, defalarca Einstein genel ve özel göreliliği ve Lorentz transformasyonu formülleri doğrulandı, defalarca.

Işık hızı gözlemciden bağımsızdır. Uzay-zaman görelidir yani o kağıt üzerine çizdiğin çizgiler ve mesafeler aslında hızının ve uzay/zaman dokusunun bir parçasıdır, yani oraya çizdiğin düz bir çizgi, genel görelilikte düz değildir, o çizdiğin yerdeki uzay zaman dokusunun bir fonsiyonudur.

Daha basit anlayabileceğin şekilde o düz çizgiler hız ve kütleçekim alanı içinde düz değildir, yamuktur.

Bu şekilde söylemek istemem ama galiba anibal haklı, bence bir miktar daha okuman lazım gibi.

Sitelerde Paylaş

Bence Einstein gerzek değil.

Çünkü bu iki boyutta çizdiğin şey gerçeklik değildir. GPS cihazlarımızda, laboratuvarda, lazer deneyleriyle, Süpernova, gezegen ve güneş gözlemlerinde, hatta uzaya giden astronotların atomik saatleri ölçüldü, defalarca Einstein genel ve özel göreliliği ve Lorentz transformasyonu formülleri doğrulandı, defalarca.

Işık hızı gözlemciden bağımsızdır. Uzay-zaman görelidir yani o kağıt üzerine çizdiğin çizgiler ve mesafeler aslında hızının ve uzay/zaman dokusunun bir parçasıdır, yani oraya çizdiğin düz bir çizgi, genel görelilikte düz değildir, o çizdiğin yerdeki uzay zaman dokusunun bir fonsiyonudur.

Daha basit anlayabileceğin şekilde o düz çizgiler hız ve kütleçekim alanı içinde düz değildir, yamuktur.

Bu şekilde söylemek istemem ama galiba anibal haklı, bence bir miktar daha okuman lazım gibi.

Kağıt üstünde değil radar kullanılarakda doğruluğu ispatlanmıştır.:)

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Ten Ten said:

sorumu radar ile denersen haklı çıkacağımı görürsün demek istedim.

Evinde radarı olan ve daha gelişmiş 3D'sini bilfiil yapmakta olan biriyle muhatapsın, hatırlatayım...

Radar ile denersen, o dalga kılavuzları, o parabol antenle birlikte bir tarafına girer, bunuda hatırlatayım...

Sitelerde Paylaş

Evinde radarı olan ve daha gelişmiş 3D'sini bilfiil yapmakta olan biriyle muhatapsın, hatırlatayım...

Radar ile denersen, o dalga kılavuzları, o parabol antenle birlikte bir tarafına girer, bunuda hatırlatayım...

evinde radarın varsa cisimlerin  uzaklığını ve birbirlerine göre hızlarını  einstein formüllerine göre mi buluyorsun?

radarın üstünde iyi oturmalar sana.bir bok bildiğin yok.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Ten Ten said:

evinde radarın varsa cisimlerin  uzaklığını ve birbirlerine göre hızlarını  einstein formüllerine göre mi buluyorsun?

radarın üstünde iyi oturmalar sana.bir bok bildiğin yok.:0_80cbc_37a71a73_L:

Geri zekalı bok yiyen, radarı olan benim ve radarla aksinin ispatlanmayacağını da bilen benim, moron. 

Ve evet, cisimlerin hızlarını aynen einstein formüllerine göre buluyorum... Başka türlü bulunacağını da sen gibi kıçıyla düşünenler sayıklar sadece.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geri zekalı bok yiyen, radarı olan benim ve radarla aksinin ispatlanmayacağını da bilen benim, moron. 

Ve evet, cisimlerin hızlarını aynen einstein formüllerine göre buluyorum... Başka türlü bulunacağını da sen gibi kıçıyla düşünenler sayıklar sadece.

Einstein formülünü biliyorsan neden yazmıyorsun?

o kadar sayfa yazdın formüllerini göremedik.:0_80cbc_37a71a73_L:

Biliyorsan aşağıda  nerede hata yaptığımı söylermisin?Bilmiyorsan siktir olup gidermisin.:276:

c= ışık hızı

df.png

Sitelerde Paylaş
46 minutes ago, Ten Ten said:

Einstein formülünü biliyorsan neden yazmıyorsun?

o kadar sayfa yazdın formüllerini göremedik.:0_80cbc_37a71a73_L:

Biliyorsan aşağıda  nerede hata yaptığımı söylermisin?Bilmiyorsan siktir olup gidermisin.:276:

Şapşal moron, bir türlü anlamadın, ışık her zaman, gözlemciden bağımsız olarak ışık hızında hareket eder. 

Sitelerde Paylaş

Şapşal moron, bir türlü anlamadın, ışık her zaman, gözlemciden bağımsız olarak ışık hızında hareket eder. 

Ben fotonun uzaydaki hızını sormuyorum.Birbirlerine göre hızını soruyorum.Anlama özürlü.:smashfreak:

Bir noktadan  α açısında yayılan  iki fotonun birbirlerine göre hızı ve t saniye sonra birbirlerine olan mesafesi nasıl hesaplanır?

Formülleri bilen olarak yazmanı bekliyorum.

Neden yazmaktan çekiniyorsun?Bilmiyorsan konumdan siktir olup gidermisin.:276:

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Ten Ten said:

Ben fotonun uzaydaki hızını sormuyorum.Birbirlerine göre hızını soruyorum.Anlama özürlü.:smashfreak:

Bir noktadan  α açısında yayılan  iki fotonun birbirlerine göre hızı ve t saniye sonra birbirlerine olan mesafesi nasıl hesaplanır?

Formülleri bilen olarak yazmanı bekliyorum.

Neden yazmaktan çekiniyorsun?Bilmiyorsan konumdan siktir olup gidermisin.:276:

Sorun etme, biz sen gibi çok dangalak gördük buralarda...

Bak, o kaz kafana bir sok: Işık, her zaman ışık hızıyla hareket eder. İki fotonun birbirine göre, duran şeye göre, uçan şeye göre, yandaki şeye göre farketmez, hızı her zaman ışık hızıdır. Mesafe mi diyorsan, gerzek: t * c, her zaman, her şekilde.. Bunu kediye anlatsam on kere anlardı, nasıl bir tek hücreli isen artık...

Sitelerde Paylaş

Sorun etme, biz sen gibi çok dangalak gördük buralarda...

Bak, o kaz kafana bir sok: Işık, her zaman ışık hızıyla hareket eder. İki fotonun birbirine göre, duran şeye göre, uçan şeye göre, yandaki şeye göre farketmez, hızı her zaman ışık hızıdır. Mesafe mi diyorsan, gerzek: t * c, her zaman, her şekilde.. Bunu kediye anlatsam on kere anlardı, nasıl bir tek hücreli isen artık...

gerzek ne yazdığının farkındamısın?

aya dünyadan  α açısında  iki laser demeti gönderdik.aya t zamanında vardılar ise aralarındaki  mesafe t* c midir?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, Ten Ten said:

gerzek ne yazdığının farkındamısın?

aya dünyadan  α açısında  iki laser demeti gönderdik.aya t zamanında vardılar ise aralarındaki  mesafe t* c midir?:0_80cbc_37a71a73_L:

Basit çarpmayı yapmayı bilmeyip onu soracak kadar gerizekalısın şekilde gördüğün üzere...

Ha, o alfa 180 ise, mesafe zaten aynen o olacaktır, kendini bir bok biliyor sanan geri zekalı.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Basit çarpmayı yapmayı bilmeyip onu soracak kadar gerizekalısın şekilde gördüğün üzere...

Ha, o alfa 180 ise, mesafe zaten aynen o olacaktır, kendini bir bok biliyor sanan geri zekalı.

:0_80cbc_37a71a73_L: diğer açılarıda söylede güleyim.

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...