Jump to content

Soğuk Hava, Sıcak Yatak.

Recommended Posts

Bulunduğum şehir şuan 06 derece ve ben pencereyi açmış üzerimde bir ince hırka :)... Yağmur hafiften döküyor yoğun bir toprak havası tam yaşanacak haava...

Tam istediğim gibi üşüyorum... Bir insan soğukları sever mi? :wub: Ben bayılıyorum...

+ Yönleri;

- Üzerinizde daha çok eşya taşıyabiliyorsunuz paltonun cepleri vs,

- Terlemiyorsunuz,

- Sakin ve kapalı bir hava var,

- Evin içinde patikle geziyorsunuz,

- Yatağa girince hemen uyuyorsunuz sıcak olduğu için, :lol:

- Daha az böcek türü mevcut oluyor,

- Burnunuz akıyor... :wub: (Size çorba yapan varsa güzeldir...)

- BİRAZDA SİZ EKLEYİN :lol:

Sitelerde Paylaş

Lise yıllarımda her hafta sonu Kadıköy'den Silivri'ye gidiyordum.

Kışın gece ayazında otobüsten iniyordum. En sevdiğim şey otobüsten indikten sonra minibüsü beklerken o ayazda sigaramı yakıp içmekti.

Sabah uyanınca o cılız güneş altında sahilde yürüyüş yapmaya bayılırdım. 

Evlenmeden önce yıllarca yaz, kış kapı açık uyudum. Dışarda kar ben yorganın altında en sevdiğim şeydi.

O soğuk havayı solurken gerçekten soluduğumu hissediyorum ciğerlerimde.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Terleme kısmı hariç bence güzel oluyor ama terleyip o soğuğu sırtıma yediğim zaman akşamına hasta oluyorum maalesef. Doktora da gittim ama yapısal dedi. Oldum olası bu aşırı terleme problemi vardır ancak son 5 senede arşa çıktı. Bir insan kışın yaz ayındaymış gibi terler mi yav? Lanet olsun. 

Onun dışında kışın yorgan altına girmeyen tek kişi benim sanırım. Hiç romantik değilim o konuda. Kar yağdığı anda kaçarım dışarı oynarım. 50 yaşına gelince de aynı şeyi yaparım ben kesin. 

Soğuk hava candır gerisi heyecandır. Tek sıkıntı sokaktaki hayvanlar ve insanlar. Onlar için sıcak olup bizim için soğuk olsa ya da devlet bu konuda bir şey yapsa ne güzel olur. 

Yok arkadaş yazın sıcağını çekmektense soğuğu çekerim daha iyi. Hiç değilse bir şeyler içebilirim ve daha rahat nefes alabilirim. Yazın nefes alamıyorum. Hele ki ortamda sigara içen biri varsa çok daha beter oluyor. Ayrıca soğuk hava temizliği de çağrıştırır bana. Yazın istediğim kadar temizlik yapıp havalandırayım olmuyor ama kışın temizlik kokusunu bile alıyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 17.11.2020 at 21:19, pica pica yazdı:

Terleme kısmı hariç bence güzel oluyor ama terleyip o soğuğu sırtıma yediğim zaman akşamına hasta oluyorum maalesef. Doktora da gittim ama yapısal dedi. Oldum olası bu aşırı terleme problemi vardır ancak son 5 senede arşa çıktı. Bir insan kışın yaz ayındaymış gibi terler mi yav? Lanet olsun. 

Onun dışında kışın yorgan altına girmeyen tek kişi benim sanırım. Hiç romantik değilim o konuda. Kar yağdığı anda kaçarım dışarı oynarım. 50 yaşına gelince de aynı şeyi yaparım ben kesin. 

Soğuk hava candır gerisi heyecandır. Tek sıkıntı sokaktaki hayvanlar ve insanlar. Onlar için sıcak olup bizim için soğuk olsa ya da devlet bu konuda bir şey yapsa ne güzel olur. 

Yok arkadaş yazın sıcağını çekmektense soğuğu çekerim daha iyi. Hiç değilse bir şeyler içebilirim ve daha rahat nefes alabilirim. Yazın nefes alamıyorum. Hele ki ortamda sigara içen biri varsa çok daha beter oluyor. Ayrıca soğuk hava temizliği de çağrıştırır bana. Yazın istediğim kadar temizlik yapıp havalandırayım olmuyor ama kışın temizlik kokusunu bile alıyorum. 

Terleme sorununuz ile ilgili başka doktorlara göründünüz mü?

Sitelerde Paylaş
On 28.10.2016 at 16:53, Buzul yazdı:

Ben de kendimi bildim bileli,kapalı havaları,sonbahar ve kış mevsimini severim.Ağaçların sonbaharda,dökülen sarı yapraklarının,bulutlu,kapalı bir havada, rüzgarın eşliğinde ordan oraya savrulması her zaman bana mutluluk,huzur vermiştir.

Hocam nedense sonbaharda o yaprakların rüzgarda savrulması,ıssız sokaklar,kurumuş ağaçlar,bana hep yalnız olduğumuzu hissettiriyor.

Ailelerimiz,sevgililerimiz,dostlarımız olsada,yine de bir parça yalnız mıyız sizce?

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...