Jump to content

Avrupada Cinsel Rüşt Yaşı 13 tür (Birde Gelir Müslüman ülkelerine Dil Uzatırlar)

Recommended Posts

İğrenç bir konu yalnız yaw.

Evlilik işi en erken 15-16 (kızlarda) 17-18 yaşında (erkeklerde) olur.

Günümüzde önerilen erken yaş 20-25 arasıdır. 40 yaşına kadar da yolu vardır de.

Çoluk çocuk da çizgi film seyredip, parklarda oynasın. Öyle olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 188
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, leonardo18 said:

İğrenç bir konu yalnız yaw.

Evlilik işi en erken 15-16 (kızlarda) 17-18 yaşında (erkeklerde) olur.

Günümüzde önerilen erken yaş 20-25 arasıdır. 40 yaşına kadar da yolu vardır de.

Çoluk çocuk da çizgi film seyredip, parklarda oynasın. Öyle olmaz mı?

Senin din, peşinden gittiğin, örnek aldığın adam(lar) böyle işte. 

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum. Hz muhammed EBu-Bekir'İn kızını evlatlık alsa, o yüzden evlatlık aldı derler.

Yetimhane kursa, yetimhanenin amacı ortada derler.

Evlenince yine aynı şeyi söylüyorlar.

Sokakta bırakıp evine almaması gerekirdi belki de. O zaman 10 yıl sonra kimse olayı hatırlamazdı. Ben de 2017 yılında bunları okumak zorunda kalmazdım.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, leonardo18 said:

Bilmiyorum. Hz muhammed EBu-Bekir'İn kızını evlatlık alsa, o yüzden evlatlık aldı derler.

Sokakta bırakıp evine almaması gerekirdi belki de. O zaman 10 yıl sonra kimse olayı hatırlamazdı. Ben de 2017 yılında bunları okumak zorunda kalmazdım.

Sen ne çeşit bir malsın?

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, leonardo18 said:

Tamam bir şey demedim.

Şeriat yasası istemiyoruz. Normal Medeni yasa istiyoruz Ok mi?

Diyeceğini diyorsun zaten, hala 9 yaşındaki bir çocukla, evlatlığını karısı ile evlenmiş, 9-10 kadından harem kurmuş bir arap yağmacısını aklama peşindesin.

Senin gibilere ne anlatsak boş, insan olmak yerine gidip 1400 yıl öncesinin araplarının peşinden gitmeyi tercih ediyorsunuz, bu arapların paçavralarını insanlığa kakalama derdindesiniz.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, leonardo18 yazdı:

Yetimhane kurmuş da laf eden mi olmuş?

Sokakta kalmasın diye kıza nikah basıldığı nerede görülmüş? 

Mideler kaldırmayınca hemen kıvırtmaya başlanıyor.

"Muhammed Ayşe sokakta kalmasın diye evlenmiş, yoksa İslam tarihinde pedofili yokmuş."

Muhammed'in Hatice'den olma kızı Fatıma, Ali ile evlendiriliyor. Fatıma kaç yaşında? 

Ali'nin Fatıma'dan olma kızı Ümmü Gülsüm, Ömer ile evlendiriliyor. Ümmü Gülsüm kaç yaşında?

Ömer peygamberlik indiği andan itibaren Muhammed'in yanında olduğuna göre, Ömer, Ümmü Gülsüm ile evlenirken kaç yaşında?

Hani derler ya "Torunu yaşında kızla tüüüü" diye, işte Ömer, Muhammed'in torunu ile.

Ayşe'yi Muhammed'e veren Ebu Bekir.

Fatıma'yı Ali'ye veren Muhammed.

Ümmü Gülsüm'ü Ömer'e veren Ali.

İşte İslam peygamberi ve halifeleri!

Sitelerde Paylaş
On 03.11.2016 at 16:23, Dindarr yazdı:

Hazreti Muhammedi görmeyenler Ve Ondan yüzbinlerce km uzakta bir kaç yüz sene sonra yaşayanların uydurduğu sözler  islam dini değildir A şaşkunul beşer. Kuran ne demişse Odur,  Bana kuranla gel.

Şu düzenbaza bakın, sanki kendisi Muhammed'i görmüş !

Senin şu anda inandığın din de aynı insanların rivayetlerinden ibaret. Bu hadisleri getirenler kimlerse, bu dinin doğru din olduğunu rivayet edenler de aynı kişiler. Ancak yobaz diktatörlere tapınmak yüzünden sende bunu düşünecek beyin kalmamış, o da ayrı bir konu !!   Üstelik bu hadisler, kuran'a da gayet uygun.

Hadis ulemasının 100-200 yıl sonra yazdıklarını, 14 asırdır uygulandığı halde uydurma kabul edeceğiz... ama senin gibi 14 asır sonraki palavracıların iddialarını doğru kabul edeceğiz, öyle mi....!    

Bu zırvalarla ancak kendin gibi ahmakları aldatabilirsiniz ! 

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 03.11.2016 at 11:19, Dindarr yazdı:

Bu sözünde kaynak Hicretten 200 sene sonra şunun bunun sözü ile yazılan Küttübü sittededir. 

Yani Hicretten 200 sene sonra yaşamış hayvan oğlu hayvanlar demiş ki: "Aişe 9 yaşında evlendi" Bu sözü söylenin "ben taaaaa...." diye küfretsem vallahi Allah çarpsın "Günahkar" olmam :Dasa kasukulate

Anladım... "Aptal taklidi yapan üçkağıtçı olmakta kararlıyım" diyorsun...;

Yani bir kaç adam çıkacak, bunu islamın kaynağı olacak kitaplarına ekleyecek ve şeriat ülkesinde onlara dokunulmayacak, öyle mi...?

Üstelik bu adamlar yüzyıllar boyu islam ülkelerinde mubarek insanlar olarak bahsedilecek, kitapları Türkiye dahil her yerde kaynak olarak dolaşacak...! Bak sen şu işe...?  

Ve çocukla evlenme konusu ne garip islam düşmanlığı ise artık, şeriat hukukunda bile yüzyıllardır ölçüt sayılıyor, bu yaşta kız çocukları şehvet konusu kabul ediliyor !  Demek 14 asırdır müslümanlar "hayvan oğlu hayvandır" sana göre? Burada müslümanlara hakaret edip, islamı savunmak nasıl bir sahtekarlıktır. bunu izah edebilecek tek bir kişi var mı...?

Bunlar öncesinde bilinen ve uygulanan gelenek olmasa, adamlar kitabına yazıp insanları ikna edebilir mi...?  o zaman onlar da peygamber bu durumda....(aslında olabilir de. çünkü baştan sona bu zihniyetin uydurması zaten bu din)

Yani sonuçta diyorsun ki, bu adamlar peygamber hakkında dedikodu çıkaranları öldürttü (Ahzap 60-61)
ancaaaaak......... onun "subyancı sapık gösteren, esir kadınlara hamile bırakmadan tecavüz etme izni veren" biri olarak anlatılmasını, gaaayet normal olarak karşıladı....!!!!?

Peki madem öyle, mesela biz de Arabistan'a gidip Muhammed hakkında bir şeyler uydurabiliyor muyuz.?

Mesela "kızkardeşiyle ilişki yaşadı" diye gazeteye manşet atalım. bu durumda bize de bir şey olmaması gerekir, öyle değil mi....?

Bence birşey olmaması lazım. Çünkü aksi durumda, senin yalanın en rezil çukuruna batmış, aşağılık bir sahtekar olman gerekirdi !!
Geçmişine tecavüz edenlere tapınmak için böylesine iğrenç bir ikiyüzlülük ve yalanın içine batmış birine, başka hangi tanım getirilebilir ki?

O halde şimdi derhal Arabistan'a gideceksin, bir kitap yazıp bunu iddia edip, fotoğrafını da kitaba koyup, bir yıl orada yaşayacaksın !
Bu kitabında ayrıca dine muhalefetin serbest olduğunu, recm'in islamda olmadığını, tesettürün çarşafın, kadın haklarını gaspeden hükümlerin islamda olmadığını, namaz kılmayana ceza olmadığını, şeriat cezalarının uydurma olduğunu ve buna benzer herşeyin ahlaksız islam düşmanları tarafından uydurulduğunu, aslında islamın en az avrupa ülkeleri kadar bilime sanata ve insan haklarına saygılı bir din olduğunu kesin olarak belirteceksin....

Şayet bunu yapamıyorsan yukardaki lafların asla bir hakaret olmadığı.... gerçeğin ta kendisi olduğu ortaya çıkacaktır.. bu kaçınılmaz! 

Ancak, eğer bunu yapıp sağ salim dönersen de, bu hadislerin uydurma olduğunu ve islamın yanlış anlaşıldığını kabul edeceğim. 
hadi o halde sana büyük bir fırsat doğdu, hemen bunu yap.

Yapamıyorsan sadece kendin ahlaksız bir sahtekar olmakla kalmayacaksın...... senin yüzünden "ateistler inanmamak için bahane arıyor" diyenlerin, rezil bir iftiracı ve ahlaksız olduğunu, ister istemez bizzat kendin de ilan etmiş olacaksın !

O yüzden ülkendeki dincilerin de itibarını kurtarman şart. Artık bu görev sana düştü, kaçış yok.

Yoksa onları rezil ettiğin için, kıçına tekmeyi yapıştıracaklar benden söylemesi  !!

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 hours ago, Mindsurfer said:

Yani bir kaç adam çıkacak, bunu islamın kaynağı olacak kitaplarına ekleyecek ve şeriat ülkesinde onlara dokunulmayacak, öyle mi...?            

Ya sen hala anlamıyorsun galiba kardeşim. islam 4 halifeye kadar Aişe 6 9 yaşında evlendi gibi uydurma üfürüklerden yoksun olarak yaşadı

Sonra muaviye denilen Ebü süfyan oğlu ki Bu kişi resülallahın sağlığında iken bile daima müşrik ordularının baş komuntalığını yapmıştır. mekkenin fethinde sonra kaçacak yeri kalmadığından (müşriklere hudeybeye antlaşmasına sadık kalmaları için 4 ay süre verildiğinden) muaviye ve Babası Ebu süfyan caresiz ve korkudan ve islamdan (müellifi kulub maddesinden dolayı) para alıcaz diyerek ağzıyla Müslüman olduk demişlerdii fakat Hazreti Ömer halifeliğinde "Artık bu heriflerin telkiniyle kimse dinini değiştirmez islam kainata kökünü yerleştirmiştir" :D diyip Muaviye ve babası Ebu süfyanın (müellefi kulubdan) aldığı parayı musluğu kesti.

Sonra bunlar Osman efendimizle halifeliğinde Şama vali atanmışlar medinede uzaklaştırılmışlardır. Sonra Osman efendimizin Şehit edilmesiyle. Bu daima islama düşman olan ebu süfyan ve biricik oğlu muaviye, emevi aile mensuları bunu fırsat bilmiş ve Osman efendimizle akrabalığını kullanarak HAlkıda galeyana getirerek Hazreti Alinin osmanı öldürttüğü propagandası yapıp halkı sokağa dökmüştür. Hazreti Aişe annemizde Mekkede bulunuyordu Halkın büyük bir galeyana geldiğini gördü ve onları emevi ailesin liderliğinde kurtarmak için liderliğe geçti ama onları nisbeten teskin ediyodu sonra Talha ve Zübeyr Aişe annemize yardım için Mekkeye geldi Amacı siyasiydi. mekkede Hazreti Aliye karşı galeyana gelen halkı teskin etmek emevilerin propagandasında kurtarmaktı. Bu olaylar olduğu sırada cemel vakasında, Hazreti Ali taraftarları halkı galeyane getirelerin siyaseti ile hazreti Aişeye hakaretler etmeye başladı.

İşte Aişe hakkında  uydurmaların tohumu burada atılmaya başlandı 

Sonra Sıffın harbi Sonra alin şehit edilmesi sonra süpyancı ve gılmancı muaviyenin saltanat olarak halifeliğini ilan etmesiyle pedofolcülüğün zemini hazırlandı.

çünkü halka göre böyle bir yaşayış Muaviyenin yaşayışı tantandası  islam'a zıddı. işte ben resülüllahta duydum şöyle oldu böyle oldu. vs. sonraki 100 sene Şahsi saltanatların gölgesi altında bu gibi uydurmalar Hükümdaların işine gliyordu. ve bunlar küttüb Sittede toplandı yoksa bunlar islamın başlangıç devirlerinde ve dört halife döneminde yoku saygılar in the sepciıs kapkaaan diye nakaratli bir şarkı vardı neyse

Sitelerde Paylaş

Bu tartışmalardan vardığım sonuç, İslami devlet yönetim, ve İslami Hukuk'un mümkün olmayacağıdır.

Ben derim ki "kızlar yetim kalmasın diye evlendi", o der ki "Çocuk evliliği vardır, çok eşlilik yasaldır, Peygamber de yapmıştır"

Siyaset de böyle hukuk da böyle. Dini toplumsal hayattan çıkartıyorsun. Sonra insanlar kitle halinde değil, daha bireysel olarak kendi mantıklarını kullanarak dini inceliyorlar. Böylece (diyelim ki var) dinin mesajını anlamaya başlıyorlar ve bütün bu geyik muhabeti de tarih sayfalarındaki yerini alıyor.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, leonardo18 said:

Bu tartışmalardan vardığım sonuç, İslami devlet yönetim, ve İslami Hukuk'un mümkün olmayacağıdır.

Ben derim ki "kızlar yetim kalmasın diye evlendi", o der ki "Çocuk evliliği vardır, çok eşlilik yasaldır, Peygamber de yapmıştır"

Siyaset de böyle hukuk da böyle. Dini toplumsal hayattan çıkartıyorsun. Sonra insanlar kitle halinde değil, daha bireysel olarak kendi mantıklarını kullanarak dini inceliyorlar. Böylece (diyelim ki var) dinin mesajını anlamaya başlıyorlar ve bütün bu geyik muhabeti de tarih sayfalarındaki yerini alıyor.

Sayın Leo Türk medeni kanunlarımızı yapanlar Kuranı kerimi tefsirini yapacak olurlarsa Ne pedofolcülük kalır ne de başka bir şey

Türk medeni kanunlarından Mahkemlerinde farklı farklı ictihadlar hükümler oluyorda kuranın farklı farklı yorumlanmaslı neden olmasın

ve farklı yorumlar ana yasa mahkemesine geliyor ana yasa mahkemesi Hükmü veren mahkemelre kendine çeki düzen ver diyerek mehkamelerin kararlarını bozuyorsa bu beşeri kanunlarda bile böyle ise

neden Kuranı yorumlanmasından farklılıklar olmasın ve bu farklılıkları adilik düşünen görevini kötüye kullanlar tarafında uydurulmasına Din işte böyle ictihad veriyor diyor denilsin

Sitelerde Paylaş

Dindarr, yine önemli bir konu.

Kendi bilgimi anlatayım: Eski çağlarda dürüstlük çok önemliymiş. Eski insanların manevi yönlerinin üstün olduğu genel olarak söylenir. O dönemde de, özellikle kutsal metinlere karşı filan da inanılmaz bir saygı var. Halen köylerde filan, abtest almadan Kuran'a dokunulmaz örneğin. İnsanlar böyle olunca, mesela birine "yalancı" dersen kanınla ödeyebilirsin. Bu doğuda da, Batıda da böyle. Dolayısıyla bugünkü gibi 40 tane islam yok. Zaten okuma-yazma bilen az. Bir tane hoca oturuyor. Bir çiftçi diğer çiftçinin toprağına filan girmişse, Bunu çözüyor, yoksa Kadı'ya yönlendiriyor filan. Böyle bir düzen kurulmuş ve bence 1600'lü yıllara kadar (neredeyse 1000 sene) gayet güzel işlemiş. Örneğin bazı yerleşimlerde sokağın ortasında bağış kutularına para atılırmış. İhtiyacı olan da gelip ihtiyacı kadar alırmış.

- Sonra devran değişti. Neden medeni hukuk? Çünkü yalancılık, yanlış yorumlama, işine geldiği gibi yorumlama, Yasanın tam tersi anlam çıkarma, hakimin işine geleni salıvermesi filan yüzyıllardır yaşanmış. O dönemin filozofları (1500'lü yıllar), "Bu düzen eskisi gibi değil, bunu nasıl düzeltiriz?" sorusunu sormuşlar. İşin mücadele kısmı ayrı. Ama neticede ülkelerin %70-%80 doğru işleyen yasal sistemleri olmuş. Amaç ne? - Hakimin kankaları ona buna tecavüz edip sokakta gezmesin, Çok çalışan adam aç gezerken mafyanın adamları takım elbiseyle gezmesin, Yani çalışan insan çalıştığı kadar kazansın, insanların özgürlükleri çetelerin (tarikat da bir çeşit çete sayılır) eline geçmesin, yani toplum denen organizma sağlıklı olsun, herkes kendi işine gücüne baksın.

Benim altını çizgidiğim mesele bu "yorum" ve "insan faktörünün" en aza indirilmesi.

Eskiden, ve birçok kırsal alanda ve Hindistan/İran gibi ülkelere giderseniz "güven" duygusunun çok gelişmiş olduğunu görürsünüz. Mesela Arap ülkelerinde kadınlara arabayla yaklaşıp "sizi eve bırakayım mı?" derler. (Bizde de 70'li yıllarda filan öyleymiş) böyle bir güven duygusu var. Belki bu yüzden, orta çağda bu sistem işlemiş.

-Şimdi olayı şansa bırakmak diye bir şey yok. Mesela "aksi ispatlanana kadar adam suçsuzdur" var. "kanıt" var, "veri" var, Her şey matematiksel düzene göre, Adam ister güzel yüzlü olsun, ister inançlı ister inançsız olsun bunlar önemli değil. Elinde kanıt var mı yok mu?

- Neyse bu ikisi kıyaslanmış, tabi ki modern olan daha etkili.

Sorun sadece şapkadan korkan adama nasıl anlatacaksın. tüm mesele o.

Sağduyu: Hz Muhammed (bence) kendi karısı dışında başka kadın almasaydı herkes daha rahat eder miydi? - evet ederdi. Ben onu söylüyorum başka da bir şey söylemiyorum.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

Sağduyu: Hz Muhammed (bence) kendi karısı dışında başka kadın almasaydı herkes daha rahat eder miydi? - evet ederdi. Ben onu söylüyorum başka da bir şey söylemiyorum.

Ben "Yetim kalmasın diye evlenmek ne demek?" diye sordum. 

"kızlar yetim kalmasın diye evlendi" Şu cümlenin anlamı nedir?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, leonardo18 yazdı:

Dindarr, yine önemli bir konu.

Kendi bilgimi anlatayım: Eski çağlarda dürüstlük çok önemliymiş. Eski insanların manevi yönlerinin üstün olduğu genel olarak söylenir. O dönemde de, özellikle kutsal metinlere karşı filan da inanılmaz bir saygı var. Halen köylerde filan, abtest almadan Kuran'a dokunulmaz örneğin. İnsanlar böyle olunca, mesela birine "yalancı" dersen kanınla ödeyebilirsin. Bu doğuda da, Batıda da böyle. Dolayısıyla bugünkü gibi 40 tane islam yok. Zaten okuma-yazma bilen az. Bir tane hoca oturuyor. Bir çiftçi diğer çiftçinin toprağına filan girmişse, Bunu çözüyor, yoksa Kadı'ya yönlendiriyor filan. Böyle bir düzen kurulmuş ve bence 1600'lü yıllara kadar (neredeyse 1000 sene) gayet güzel işlemiş. Örneğin bazı yerleşimlerde sokağın ortasında bağış kutularına para atılırmış. İhtiyacı olan da gelip ihtiyacı kadar alırmış.

- Sonra devran değişti. Neden medeni hukuk? Çünkü yalancılık, yanlış yorumlama, işine geldiği gibi yorumlama, Yasanın tam tersi anlam çıkarma, hakimin işine geleni salıvermesi filan yüzyıllardır yaşanmış. O dönemin filozofları (1500'lü yıllar), "Bu düzen eskisi gibi değil, bunu nasıl düzeltiriz?" sorusunu sormuşlar. İşin mücadele kısmı ayrı. Ama neticede ülkelerin %70-%80 doğru işleyen yasal sistemleri olmuş. Amaç ne? - Hakimin kankaları ona buna tecavüz edip sokakta gezmesin, Çok çalışan adam aç gezerken mafyanın adamları takım elbiseyle gezmesin, Yani çalışan insan çalıştığı kadar kazansın, insanların özgürlükleri çetelerin (tarikat da bir çeşit çete sayılır) eline geçmesin, yani toplum denen organizma sağlıklı olsun, herkes kendi işine gücüne baksın.

Benim altını çizgidiğim mesele bu "yorum" ve "insan faktörünün" en aza indirilmesi.

Eskiden, ve birçok kırsal alanda ve Hindistan/İran gibi ülkelere giderseniz "güven" duygusunun çok gelişmiş olduğunu görürsünüz. Mesela Arap ülkelerinde kadınlara arabayla yaklaşıp "sizi eve bırakayım mı?" derler. (Bizde de 70'li yıllarda filan öyleymiş) böyle bir güven duygusu var. Belki bu yüzden, orta çağda bu sistem işlemiş.

-Şimdi olayı şansa bırakmak diye bir şey yok. Mesela "aksi ispatlanana kadar adam suçsuzdur" var. "kanıt" var, "veri" var, Her şey matematiksel düzene göre, Adam ister güzel yüzlü olsun, ister inançlı ister inançsız olsun bunlar önemli değil. Elinde kanıt var mı yok mu?

- Neyse bu ikisi kıyaslanmış, tabi ki modern olan daha etkili.

Sorun sadece şapkadan korkan adama nasıl anlatacaksın. tüm mesele o.

Medeni hukukun dine kıyasla çok daha etkin olmasının sebebi, insanların dinin yönetimi altında yalan söylemesi değildir. İnsanda art niyet olduktan sonra hiç bir hukuk işlemez. Şu anda Türkiye'de yaşadığımız gibi.

İslam dini 1500 yıl öncesinde çok büyük yenilik getirmiş, dönemine göre etkin hükümler getirmiş olabilir. Ancak aradan geçen 1500 yıl içinde insanlar konuşa konuşa, tartışa tartışa ahlak anlayışlarını geliştirmişler ve medeni hukuka yansıtmışlardır. İslam geri kalmıştır. Günümüzde İslam'ın getirdiği hükümler insanlık dışı ve aşağı kalmaktadır. Medeni hukukun getirdiği hükümler ile oluşturduğu fayda, İslam hukukunun üstündedir. Bu yüzden medeni hukuk tercih edilmektedir.

Örneğin yakın zamana kadar dayak çocukları terbiye etmek etkin bir yol olarak kullanılırken artık insanlık dışı kalmıştır. Kalkıp da dayağı modern çocuk yetiştirme metotları arasına monte etmeye çalışmak akıl karı mı?

Sitelerde Paylaş

Bolu'da imam nikahıyla evlendirilen 11 yaşındaki kız çocuğunun sekiz aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Samsun'da otomobil çarptı diye koma halinde hastaneye getirilen 14 yaşındaki kız çocuğunun, imam nikahlı eşi tarafından odunla dövüldüğü, sonra da kaza süsü vermek için motosikletle üzerinden geçildiği anlaşıldı. Ordu'da 13 yaşındayken para karşılığında evlendirilen kız çocuğu, sürekli dayak yediği 40 yaşındaki herifin evi terketmesi üzerine, kendi ailesi tarafından kabul edilmedi, henüz 17 yaşındayken üç çocuğuyla ortada kaldı. Gaziantep'te özel hastanede 18 yaşında birinin kimliğiyle doğum yaptırılan kız çocuğunun, aslında 12 yaşında olduğu tespit edildi. Adana'da 13 yaşındaki kız çocuğuna düğün yapıldı. Sakarya'da kuzeniyle evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu, evden kaçıp polise sığındı. Tekirdağ'da bir noterin, 14 yaşındaki kızlarını evlendirmek isteyen ana-babaya muvafakatname verdiği belirlendi. Tokat'ta evlendirilen 12 yaşındaki kız çocuğunun dört aylık hamile olduğu anlaşıldı. Ağrı'da 16 yaşında evlendirilen kız çocuğu, işkence yapılmış, tuvalette eli kolu bağlanmış halde bulundu. İzmir'de 12 yaşında evlendirilen kız çocuğu, sezaryenle doğum yaptı. Adana'da imam nikahıyla evlendirilen 16 yaşındaki kız çocuğu, trenin önüne atladı. Korunması Gereken Çocuklar Sempozyumu'nda konuşan Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi, bizzat yaşadığı hadiseyi anlattı, “yol kenarında bir kız çocuğunu kucağında bebeğiyle ağlarken gördüm, 16 yaşındayken evlendirilmiş, anne olmuş, bebeğinin eli yanmış, ne yapacağını bilmiyor, bebeğiyle birlikte ağlıyordu, aslında orada bir anne ağlamıyordu, iki çocuk ağlıyordu” dedi. Kayseri'de para karşılığında evlendirildiği herif tarafından sokağa atılan, kamyonet kasasında yaşayan 15 yaşındaki kız çocuğu, av tüfeğiyle canına kıydı. Konya'da 16 yaşındayken evlendirilen kız çocuğu, inşaatın yedinci katından atladı. Siirt'te dünyaya geldi, ismi Kader'di, 12 yaşında evlendirildi, 13 yaşında anne oldu, 14 yaşında canına kıydı, adı üstünde kaderi böyleymiş denildi, geçildi. 12 yaşındayken iki bilezik karşılığında 40 yaşındaki evli herife kuma verildiği ortaya çıkan kız çocuğu “yanına yatmaya korkardım, bana oyuncak almayınca ağlardım” dedi. 11 yaşındayken 40 yaşındaki herifle evlendirilen kız çocuğu “çocuk doğuramıyor diye dövüldüğünü, üç dört sene kaynanasının koynunda yattığını” söyledi. 30 yaşında biriyle evlendirilen 13 yaşındaki kız çocuğu, seneler sonra gazete röportajında anlattı: “İlk gece beni tek başıma odaya soktular, korkudan bayıldım, kolonya verdiler, evlendirildiğim kişi odaya geldi, ‘hadi gel seninle evcilik oyunu oynayalım' dedi, bu cümleyi hayatım boyunca unutmayacağım…” 12 yaşındayken okulundan alınıp, başlık parası karşılığında 50 yaşındaki herifin koynuna sokulduğu anlaşılan kız çocuğu “derslerim çok iyiydi, rüyamda sürekli mezun olduğumu, diploma aldığımı görüyorum” dedi. Henüz 14 yaşındayken 10 bin lira karşılığında, beş çocuk, dokuz torun sahibi 70 yaşındaki herife verilen kız çocuğu, seneler sonra bu konuda araştırma yapan üniversite ekibine anlattı, “annemi asla affetmeyeceğim, hayatımı değiştirme imkanım olsaydı, en önce babamı değiştirirdim” dedi.

*

Akp hükümeti, işte bu sapıklara af kanunu çıkarmaya çalışıyor.

*

Geceyarısı sessiz sedasız meclisten geçirirken muhalefet partilerine yakalanan Adalet bakanımız “bunlar tecavüzcü değil, cinsel istismar suçunu zorla işlemiş kişiler değil, tamamen ailelerin ve küçüğün de rızasıyla yapılmış işler” diyor… Adalet bakanımızın “küçüğün de rızasıyla yapılmış işler” dediği işler, işte bu işler!

*

Ve bu işler… Sadece ahlaksız babalar, utanmaz dünürler, sapık damatlarla yapılmıyor. İmamlarla yapılıyor.

*

İmamlar nikah kıyıyor.
İmamlar onaylıyor.
Babalar istedikleri kadar ahlaksız olsun, dünürler istedikleri kadar utanmaz olsun… İmamlar rıza göstermese, bu insanlık suçu işlenebilir mi?
İmamlar, nikahını kıy diye kendilerine getirilen kız çocuklarını polise, jandarmaya, savcıya bildirse, bu talihsiz kız çocukları, babaları hatta dedeleri yaşındaki sapıkların yatağına sokulabilir mi?

*

İmamlar, bu işlerin olmazsa olmazıdır

Yilmaz Özdil

Sitelerde Paylaş

Yabancı basında ben bazen "Atatürk'te diktatör değilse bile otoriter bir yönetim anlayışına sahipti" diyen yazılar görüyorum. İnönü'nün yaptığı bazı şeyleri sağcısı/solcusu eleştirir durur. Peki ne yapsalardı?

- Alışmış kudurmuştan beterdir. İnsanlar böyle barbarca uygulamaları "doğru" kabul ettikleri sürece ilerleyemezler.

Ben Türkiye'de iyi bir komünizmin iyi olacağını düşünmeye başladım. Piyasa ekonomisi, Serbest seçim için daha erken. Her şeyi kolektifleştirip hacıyı/hocayı ülkeden atacaksın. Anca öyle rahata kavuşuruz.

Böyle bir salaklık olabilir mi? okutmayıp evlendirmek ne yaw? Gecekondu mahallesinde böyle şeyler yapılmıyor. Herkes nasıl çalışacağını, nasıl okuyacağını düşünüyor. Bu geri zekalılar orada ne yapıyor. Yasa da buna izin veriyor.

Hitler'in yaptığı gibi, bir ülkede ne kadar salak, gerizekalı varsa toplayıp sabun filan yapacaksın. O zaman ülke gelecekte de kolay kalkınır. Zaten bu kadar çok salağın olmasının sebebi de akraba evliliği zaten de. 3 çocuk yapılmasını onaylıyorum. Ama yanında soykırım da yapılsın. daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...