Jump to content

Notasyon ile satranç

Recommended Posts

• İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1.d4_d5 2.e4_dxe4 3.Ac3_Af6 4.Fg5_e6 5.Axe4_Fe7 6.Axf6+_Fxf6 7.Fxf6_Vxf6 8.Af3_0-0 9.Fd3_Ac6 10.0-0_e5 11.dxe5_Axe5

12.Axe5_ Vxe5 13.b3_b6

Cebbar piyonu boşuna kurtardı. Kaleyi tehdit etmem söz konusu değildi. Piyonu alıp geri çekilmek ise bana tempo kaybettirirdi. Bence cebbar piyonunu hareket ettirerek tempo kaybetti. Ama emin konuşmayayım. İzleyip görelim. :)

Sitelerde Paylaş

Rochader puanları nasıl hesaplıyorsun acaba? Merak ettim. Ben o kadar teknik bilgi sahibi değilim. Kahvehane satranççısı diyebileceğin türdenim yani. :)

Şaka bir yana turnuvalar için yurtdışına falan gidip gelen arkadaşım vardı. Şu an bizim oynadığımız oyunun çok acemice olduğunu söyleyebilirim onla yaptığımız oyunlarla kıyaslayacak olursam. :)

Sitelerde Paylaş
Hangi kale Kd8?

Yanlış oynamayayım.Nasıl yazıldığını da öğret?:)

a8 kalesidir.. file işmi yaptıracanız... Acemilik konusuna gelince sayın admin haklı ama genede güzel bir oyun.. çekingenliğinizi biraz üzerinizden atarsak.. :lol: :lol:

Şimdi biraz bakım tahtaya cabbar kendini zora soktu.. fazla sıkıştırdı oyunu bakalım kim açaak.. ilk taviz yada vuruş kimin neyse ben uyuuyrum.. iyi oyunlar hamle sayısını gereksizyere uzatmayın.. takip etmesi zor oluyor. sonra.aa :lol: :lol:

tarihinde Kıtipiyoz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...