Jump to content

Kendiliğinden örgütlenme ve yapay zeka

Recommended Posts

• İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 dakika önce, experimental yazdı:

Kendiliğinde örgütlenme ile akılsız doğa insanı  oluşturdu ise neden akıllı zeka sahibi insan yapay zekalı bir robot yapamıyor?

Yapay zekalı robot yapılırsa bu robot beni insan oluşturmadı doğada kendiliğinden örgütlenip oluştum mu diyecek?:)

Bilinmeyenlerde dolaylı olarak Allah aranıyor. Bunu her zaman yapar dindarlar.. Allah bilinmeyenlerde vardır. Bilinenlerde yoktur. Doğanın akılsız olduğu ne dereceye kadar doğru? Ben doğanın akıllı olduğunu iddia ediyorum. Buna kim itiraz edebilir? Doğa insan zekasını yaratacak kadar akıllı bir varlık olamaz mı? Hatta doğa canlı olamaz mı? Allah'ı aradan çıkarınca doğanın canlı ve akıllı olması gerekiyor. Çünkü cansızları oluşturan elementler aynı zamanda canlıları da oluşturuyor. Doğanın cansız ve akılsız bir varlık olabilmesi için, Allah'ın olması şart. Allah olmayınca doğanın akıllı bir canlı olması gerekiyor.

Devamı için tıklayın.........

http://haci-haci.typepad.com/maddenin_canli_davrani_se/35-canli-nedi̇r/

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, experimental said:

Kendiliğinde örgütlenme ile akılsız doğa insanı  oluşturdu ise neden akıllı zeka sahibi insan yapay zekalı bir robot yapamıyor?

Yapay zekalı robot yapılırsa bu robot beni insan oluşturmadı doğada kendiliğinden örgütlenip oluştum mu diyecek?:)

Acele etme ona da sıra gelir, ayrıca bir robot neden beni insan oluşturmadı desin ki, onu oluşturan insanı zaten görüyor robot.

Peki sana göre hangi put oluşturdu insanı ve bu iddianı desteklemek için elinde ne gibi kanıtlar var?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Bilinmeyenlerde dolaylı olarak Allah aranıyor. Bunu her zaman yapar dindarlar.. Allah bilinmeyenlerde vardır. Bilinenlerde yoktur. Doğanın akılsız olduğu ne dereceye kadar doğru? Ben doğanın akıllı olduğunu iddia ediyorum. Buna kim itiraz edebilir? Doğa insan zekasını yaratacak kadar akıllı bir varlık olamaz mı? Hatta doğa canlı olamaz mı? Allah'ı aradan çıkarınca doğanın canlı ve akıllı olması gerekiyor. Çünkü cansızları oluşturan elementler aynı zamanda canlıları da oluşturuyor. Doğanın cansız ve akılsız bir varlık olabilmesi için, Allah'ın olması şart. Allah olmayınca doğanın akıllı bir canlı olması gerekiyor.

Devamı için tıklayın.........

http://haci-haci.typepad.com/maddenin_canli_davrani_se/35-canli-nedi̇r/

Doğa akıllı mı?

Neden tanrı doğa demiyorsun?Panteistten farkın ne?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, experimental yazdı:

Doğa akıllı mı?

Neden tanrı doğa demiyorsun?Panteistten farkın ne?

Panteist bir Tanrı arayışı içinde.. Benim öyle bir arayışım yok.. Evren, kendi şahsına münhasır bir oluşumdur. Tanrı değildir. Bir insanın kendine Tanrı yaratması, bir sorun yaratmasıdır. Evrenin kendisi yeterince sorunlu bir oluşumdur. Onu Tanrı yapmanın  gizemini çözmede bir yararı olmayacaktır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Acele etme ona da sıra gelir, ayrıca bir robot neden beni insan oluşturmadı desin ki, onu oluşturan insanı zaten görüyor robot.

Peki sana göre hangi put oluşturdu insanı ve bu iddianı desteklemek için elinde ne gibi kanıtlar var?

Onu oluşturan insan öldüyse?

Ben bilmiyorum.Onun için sordum.

Bilime göre doğa oluşturdu.https://en.wikipedia.org/wiki/Self-organization

Sana göre ne oluşturdu? :)

Sitelerde Paylaş
Just now, experimental said:

Onu oluşturan insan öldüyse?

Ben bilmiyorum.Onun için sordum.

Bilime göre doğa oluşturdu.https://en.wikipedia.org/wiki/Self-organization

Sana göre ne oluşturdu? :)

Bilime göre doğa oluşturdu ise doğa oluşturmuştur. 

Madem bilmiyorsun o zaman bilimin söylediğine hangi mantıkla itiraz ediyorsun?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, experimental said:

Net bir cevabı olan, ama cevap vermek için aşırı derecede abes bir yaklaşıma dayalı bir soru..

Laf olsun diye mi sordun, yoksa bu derece sığ bir uslama şeklin mi var?

Doğaya ilişkin bir fenomeni, insanla ölçekleyerek varlamak ya da yoklamak...doğa bilimlerinde yeni bir yöntem.

insan henüz uçamadı, o zaman uçmayı ve kuşları tanrı yaratmıştır. İnsan uçağı yaptı, ha o zaman bak kendiliğinden örgütlenme..peh peh!

Bir meteorla köküne kibrit suyu ekilene kadar dünyaya hükmekttiği izlenimi veren dinozorlardan hareketle; dünya dinozorlar için yaratılmıştır. Göktaşı sonrası: yok be, öyle değilmiş..

Yapay zeka, eğer gerek/yeter veriler elinde ise; öz-örgütlenme ile bir amaç uğruna üretilmiş şeyler arasındaki ayrımı rahatlıkla yapacaktır.. Neticede her ikisi de doğada mevcut. Neticede bunu insan yapabilmişse, eşdeğeri ve hatta ötesi olacak olan yapay zeka bu tespiti ziyadesiyle ve kaçınılmaz olarak yapacaktır.

Akılsız doğa nedir yahu? Kusura bakmayın ama klasik kıro söylemi.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Net bir cevabı olan, ama cevap vermek için aşırı derecede abes bir yaklaşıma dayalı bir soru..

Laf olsun diye mi sordun, yoksa bu derece sığ bir uslama şeklin mi var?

Doğaya ilişkin bir fenomeni, insanla ölçekleyerek varlamak ya da yoklamak...doğa bilimlerinde yeni bir yöntem.

insan henüz uçamadı, o zaman uçmayı ve kuşları tanrı yaratmıştır. İnsan uçağı yaptı, ha o zaman bak kendiliğinden örgütlenme..peh peh!

Bir meteorla köküne kibrit suyu ekilene kadar dünyaya hükmekttiği izlenimi veren dinozorlardan hareketle; dünya dinozorlar için yaratılmıştır. Göktaşı sonrası: yok be, öyle değilmiş..

Yapay zeka, eğer gerek/yeter veriler elinde ise; öz-örgütlenme ile bir amaç uğruna üretilmiş şeyler arasındaki ayrımı rahatlıkla yapacaktır.. Neticede her ikisi de doğada mevcut. Neticede bunu insan yapabilmişse, eşdeğeri ve hatta ötesi olacak olan yapay zeka ziyadesiyle ve kaçınılmaz olarak yapacaktır.

Akılsız doğa nedir yahu? Kusura bakmayın ama klasik kıro söylemi.

Doğanın aklı var mı?

Doğanın aklı var birde canlıdır  diyorsan panteistsin.Ateist değilsin.Kendiniz ile çelişiyorsunuz.:)

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, experimental said:

Doğanın aklı var mı?

Doğanın aklı var birde canlıdır  diyorsan panteistsin.Ateist değilsin.Kendiniz ile çelişiyorsunuz.:)

Benim söylemediğim bir şeyi bana maledip arkasından çelişki göndermesi yapmak da başka bi yöntem mi?

Lafı çevirme.

senin kafa ilk mesajındaki şekilde mi işliyor, ondan haber ver.

Canın çok çelişki çekiyorsa kurana bak.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, sağduyu yazdı:

Senden daha akıllı olduğu kesin.

Hem ben bir şey bilmiyorum diyorsun hem de insan doğada oluşmuştur dendiğinde itiraz ediyorsun.

Bilmediğin bir şeye hangi mantıkla itiraz ediyorsun?

Doğada oluşmuştur söylemine itiraz etmiyorum.

Ateist olmadığınızı göstermek için açtım konuyu.

Ateizm panteizmin tanrısı kabul etmez diyorsunuz.

Sonrada kalkıp doğa canlıdır  doğa akıl sahibidir diyorsunuz.:)

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, experimental said:

Yahu ne sayıklayıp duruyorsun? Kim doğa canlıdır, akıl sahibidir diyor? Hangi mesajımda böyle bir şey söylemişim, göstersene.

Canlı doğada oluşmuştur söylemine itiraz etmiyorsan daha neyin tartışmasını yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, experimental said:

İlk mesajındaki güzergahınla bu mesajın çelişiyor.

Öz-örgütlenmeyi "akıl" olarak mı algılıyorsun?

Yoksa yine milletin adına niyet okuması mı yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

Benim söylemediğim bir şeyi bana maledip arkasından çelişki göndermesi yapmak da başka bi yöntem mi?

Lafı çevirme.

senin kafa ilk mesajındaki şekilde mi işliyor, ondan haber ver.

Canın çok çelişki çekiyorsa kurana bak.

Lafı çevirmiyorum.

Bilimde ki kendiliğinden örgütlenmeyi kabul ediyormusun etmiyormusun?

Doğanın aklı var mı yok mu?Doğa canlı mı canlı değil mi?

Dinleri eleştirirken kendinizi eleştiriyormusunuz?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, experimental said:

Lafı çevirmiyorum.

Bilimde ki kendiliğinden örgütlenmeyi kabul ediyormusun etmiyormusun?

Doğanın aklı var mı yok mu?Doğa canlı mı canlı değil mi?

Dinleri eleştirirken kendinizi eleştiriyormusunuz?

Ediyorum. Kimsenin etmemek gibi bir şansı yok.

Devam et.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

İlk mesajındaki güzergahınla bu mesajın çelişiyor.

Öz-örgütlenmeyi "akıl" olarak mı algılıyorsun?

Yoksa yine milletin adına niyet okuması mı yapıyorsun?

Niyet okuması yapmıyorum.

Senin yapamadığın birçok şeyi sen yok iken yapmış doğa.

Sen doğaya göre aptalmısın.:)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu ne sayıklayıp duruyorsun? Kim doğa canlıdır, akıl sahibidir diyor? Hangi mesajımda böyle bir şey söylemişim, göstersene.

Canlı doğada oluşmuştur söylemine itiraz etmiyorsan daha neyin tartışmasını yapıyorsun?

sanada aynı cevabı yazayım.

Sen doğaya göre aptalmısın.Yapay zekayı neden yapamıyorsun?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, experimental said:

Niyet okuması yapmıyorum.

Sen doğaya göre aptalmısın.:)

Bak hala kıvırıp, meselenin etrafından dolanıyorsun.

doğa ile insan arasında akıllı aptal ilişkisini hangi akla hizmet kurabiliyorsun?

Ve ilk mesajıma halen cevap vermedin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...