Jump to content

KURAN'I YERLE BİR EDEN BİR BAŞKA ÇELİŞKİ: HARUN'UN KIZKARDEŞİ MERYEM

Recommended Posts

On 05.11.2016 at 10:01, Dindarr yazdı:

Müslüman dünyası bu konuda hiç kaşınmıyor. Hırsitiyan dünyası kaşınmıştır. Çünkü Müslüman alemine göre hazreti Meryeminde babasının ismi hakketen İmrandı.

Hıristiyan dünyası kaşınınca, Müslüman Alemi Bunları bir güzel kaşıdı dediki bizde sorun yok.siz sorun ediyorsanız

ayetlerde "İmran zevcesi" demiyor "İmran imraatini" diyor. bu imran karısı demek değil "bir İmran kadını" demektir. imran soyundan bir kadın demektir

luka incilinde de Meryemin annesi bir İmran kadınıdır Harunun soyundan geldiği için

2- Arapçadahi "uht"  bir kabile mensuplar içinde kullanılır. ve kuranda bir ayettede uht aynı bu şekilde kullanılmıştır. hulasa ayet beni israil meryeme "ey harunun hemşiresi" der. nokta. 

kısaca değindim ben çıkar bys

Bu arada şu ifadeni de çürüteyim  bu ayetlerde imraetuhu  soy belirtmez bu ayetlerdeki anlamı  hanımı eşi ,zevcesi,karısı demektir.Kuran'da bu imraatini ifadesinin eşteşini  biz Hud Suresi 71. Ayet'te de görüyoruz.İbrahim'in karısı için kullanılıyor.

Vemraetuhu kâimetun fe dahıket fe beşşernâhâ bi ishâka ve min verâi ishâka ya'kûb(ya'kûbe).

Meal: Ve ayakta duran hanımı(Sara), bunun üzerine gülümsedi. O zaman onu, İshak ile ve İshak’ın arkasından Yâkub ile müjdeledik.

Yani bu da olmadı dindarr efendi olmuyor. Ayrıca Meryem Harun soyundan değil Yahuda soyundandır,Harun soyundan olması için Levili olması gerekir öyle değil Meryem'le ilgili tüm kayıtlar onun Yahuda soyundan olduğunu gösterir Levi soyundan olan Meryem Musa ve Harun'un kızkardeşi olan Meryem'dir Kuran yine fire veriyor yani.

Ayrıca bazı Yahudi arkadaşlara sordum ve  apokrif İncil metinlerini taradım tarih boyunca hiçbir İbrani kızı bir atasının kızkardeşi olarak anılmamıştır ayrıca Kuran'da da Meryem dışında İbrahim'in kızkardeşi veya Nuh'un kızkardeşi diye anılan biri yok. Yani tarih boyunca hiçbir soy büyüğünün torunu onun ''kızkardeşi''olarak anılmamış ne İbrani geleneğinde ne Hristiyan kaynaklarında ne de Kuran ve hadislerde.

Ayrıca sokullu arkadaşın dediği gibi bu başka Harun da olamaz dediğimiz gibi başka Harun olduğuna dair kanıt yok. Ayrıca başka Harun olsaydı Kuran'ın bu 2 Harun'u ayırması gerekirdi çünkü Allah her şeyi bildiğine göre aynı isimde başkalarının olduğunu bilip karışıklığa sebep vermemeliydi. Ayrıca da dediğim gibi Kuran kim olduğu meçhul bir ismi kontekste alıp onu Bakire Meryem'le ilişkilendirmez,doğasına aykırı Kuran'ın bahsettiği kişiler mutlaka ya peygamberin yaşantısıyla bağlantılı olurlar ya büyük insanlardır ya da peygamberdirler asla Meryem'in adı sanı duyulmamış ,ne Yahudi ne Hristiyanlar tarafından bilinen Harun diye bir kardeşinin adı Kuran'da yer almaz. Kuran'da daha Yakup'un kardeşi Esav'ın adı yer almıyor Meryem'in adı sanı duyulmamış kardeşi Harun'un(ki böyle bir kardeşi yok) yer alması beklenemez.

Ayrıca bir hadise rast geldim Muhammed Necran Hristiyanlar'ına bir Müslüman grubu gönderip onlara Meryem ve İsa ile ilgili ayetleri okutuyor.Necran Hristiyanlar'ı ''İmran'ın kızı Harun'un kızkardeşi '' Meryem ifadesini duyunca Müslümanlar'a Meryem İmran'ın kızı Harun'un kızkardeşi değil ki diyor .Müslüman grup Muhammed'e geri dönüp durumu bildiriyor Muhammed de hatasını anlayıp: ''Eskiden İsrailoğulları tarihlerinde yer etmiş büyük atalarının ismiyle(Yakup,İshak,Harun) çağrılırdı diyor ve re yapıyor. 

Yani anlayacağınız Mühammed de anlıyor hatasını sizin dediğiniz gibi yok o karısı demek değil diye de kıvırmıyor mecaza yoruyor ifadeyi ki tabii iki Muhammed'in bu savunması da yanlış İsrailoğulları'nda büyük atalarla anılan birileri olsa dahi onlara ''kızı'' veya ''oğlu'' denir ''kızkardeşi'' denmez. Ayrıca dediğim gibi Meryem Yahuda kabilesinden Harun'un ait olduğu Levi kabilesinden değil. 

Yani Kuran her halükarda net bir kafa karışıklığı yaşamış Muhammed durumu topralamaya çalışmış ama maalesef.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yalana tahammülatımız yoktur!  

Anından cevap veriririz :

Tanah senin kendi Kutsi Metinlerinde "Meryem İmran soyundandır" diyor Sen yalanlar atıp hayır "harun soyunda" değil levili olması gerekirdi diyorsun

Luka 1.5... Zekeriya adında bir kâhin vardı. "Harun soyundan" gelen karısının adı ise Elizabetâ'ti.
Luka 1:36:36 (Melek meryeme) dediki senin akrabalarından (Zekeryanın karısı) Elizabet de  

Sonuç: Tanah'ın dediğinin aksine "Meryem" Hıristosların Kutsal metinlerine göre "İmran soyundan" bir kadındır. Daha kendi kitapları ne diyor bilmiyorlar yok efendim meryem İmran soyundan bir kadın değilmiş hasssst oradan ya bıktım sizle uğraşmaktan

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588272&postcount=80 

Hırsitiyanların buna verdiği cevap şu oldu: "Ama ne olur ya Allahını seesen. :DAkrabadılarlar ama vallahi uzaktan akrabadırlar yakından değil. Allah çarpsın bak yemin ediyeeem vullah billah "

Bu cevap karşısında bizler: "Asuhaaaa asuhaaaa asuuhaaaa diye zevk ile dört köşe olup gülmüştük  

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588168&postcount=61

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588171&postcount=63

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588228&postcount=73

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588247&postcount=77

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588471&postcount=104

http://turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=588476&postcount=106

yukarıdaki linklerdeki cevaplardan hemen sonra ne oldu biliyor musunuz? Hırıstiyan üyeler şoka girdiler, cevap vermez oldular. Aptal, aptal cevaplar vermeye başladılar ve daha fazla dayanamayıp üyeyi susturdular banladılar

İmraetenu imrane : İmranın karısı : Eğer "İmran'ın kadını" ile "İmran'ın karısı" kastediliyorsa, bu, 33. ayette adı geçen İmran'dan başka biri olmalı. Bu durumda büyük dedelerinden sonra Hz. Meryem'in babasının bu adı aldığı sonucuna varılır. Fakat eğer "İmran'ın kadını" ile "İmran ailesinden herhangi bir kadın" kastediliyorsa, Hz. Meryem'in annesinin "İmran soyundan gelen bir kadın olduğu ortaya çıkar.  Yani Hz. Meryem ile Hz. Yahyâ'nın annesi Elisabeth'in kuzen oldukları görüşü doğru kabul edilirse (Luka 1/36), o zaman "İmran'ın kadını", İmran ailesinden bir kadın anlamına gelecektir.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Al bu soy ağacını bir taraflarıa şey edersin :

Levi                               Yahuda
       .                                     .
     Harun                                .
       .                                   Davud
    Elizabeth'in babası                             .
       .                   Meryem'in annesi   &  Meryem'in babası 
    Elizabeth                                 .
       .                                    Meryem
     Yahya                                 İsa
Sitelerde Paylaş

2 minutes ago, Tanah said:

Meryem'e Harun'un kızı denmesi gerekirdi Harun'un kızkardeşi değil. Böyle mal gibi kalırsın işte.

Şimdi siktir git 

Forumdaki arkadaşlardan özür diliyorum ama bu am..uk bana ne zaman cevap verse, hemen küfür ediyor. Şikayetciyim

Sayın tanah Siz siktir olup, herkese verip gidin 

Bakın sayın Tanah!!!!!  İslam Ansiklopetisinde Arapçada "uht" "Bir kabile mensubu içinde" kullanılır der. Bunu anlayabiliyor musunuz çünkü ben size bunu 70 bin kez yazdım

O halde Ayetin cevirisi "Ey harun'un öz mü öz kızkardeşi" değil "Ey Harun'un hemşiresi" demek olur

Bak tancık kafalı! Bunu da sana 50 kere yazdım "öz Kızkardeş" diye cevrilen "Uht" "araf 138" de "Hemşire kardeş" diye cevrilmiş

çünkü ayette "uhte" öz kızkardeş diye cevrilemez Bak  

Araf 38 : Her millet girdikçe, kendilerine uyup sapıklığa düştüğü (Uhteha) hemşiresine lanet eder. (Elmalı)

Ne oldu Tancık mal kimmiş gördün mü? Simdi lütfen, siz herkese verip, siktirip gidin. İlk önce bana verin yada farketmez giderken banada vermeyi unutmayın bende istiyoooom :D

Küfre karşı küfür Allah'ın emridir 

Nisa 148: Allah (değil kötülüğü), kötü süzün (bile) aşikar söylenmesini (istemez) O, kötü sözün meydanda konuşulmasını sevmez. Şefkati ve merhameti buna razı değildir.

Ancak zalimin kötü sözüne karşı mazlumun durumdakinin mukabele-i bilmisilde bulunmasına Cenabı hak müsade etmiştir. hatta karşılık verip küfür etmelerini pek sever.

Sitelerde Paylaş

24 minutes ago, Tanah said:

Al bu soy ağacını bir taraflarıa şey edersin :

Levi                               Yahuda
     Harun                                .
       .                                   Davud
    Elizabeth'in babası                             .
       .                   Meryem'in annesi   &  Meryem'in babası 
    Elizabeth                                 .
       .                                    Meryem
     Yahya                                 İsa

Al Luka İncilini bir tarafını hoşlaştırısın

Hırsitiyan dünyası kendi içinde çelişkili Meryem harunun akrabası mı yoksa değil mi?

değilse Luka adamın kıçına girsin mi :D

Luka 1.5... Zekeriya adında bir kâhin vardı. "Harun soyundan" gelen karısının adı ise Elizabetâ'ti.
Luka 1:36:36 (Melek meryeme) dediki senin akrabalarından (Zekeryanın karısı) Elizabet de  

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Dindarr yazdı:

Forumdaki arkadaşlardan özür diliyorum ama bu am..uk bana ne zaman cevap verse, hemen küfür ediyor. Şikayetciyim

Sayın tanah Siz siktir olup, herkese verip gidin 

Bakın sayın Tanah!!!!!  İslam Ansiklopetisinde Arapçada "uht" "Bir kabile mensubu içinde" kullanılır der. Bunu anlayabiliyor musunuz çünkü ben size bunu 70 bin kez yazdım

O halde Ayetin cevirisi "Ey harun'un öz mü öz kızkardeşi" değil "Ey Harun'un hemşiresi" demek olur

Bak tancık kafalı! Bunu da sana 50 kere yazdım "öz Kızkardeş" diye cevrilen "Uht" "araf 138" de "Hemşire kardeş" diye cevrilmiş

çünkü ayette "uhte" öz kızkardeş diye cevrilemez Bak  

Araf 38 : Her millet girdikçe, kendilerine uyup sapıklığa düştüğü (Uhteha) hemşiresine lanet eder. (Elmalı)

Ne oldu Tancık mal kimmiş gördün mü? Simdi lütfen, siz herkese verip, siktirip gidin. İlk önce bana verin yada farketmez giderken banada vermeyi unutmayın bende istiyoooom :D

Küfre karşı küfür Allah'ın emridir 

Nisa 148: Allah (değil kötülüğü), kötü süzün (bile) aşikar söylenmesini (istemez) O, kötü sözün meydanda konuşulmasını sevmez. Şefkati ve merhameti buna razı değildir.

Ancak zalimin kötü sözüne karşı mazlumun durumdakinin mukabele-i bilmisilde bulunmasına Cenabı hak müsade etmiştir. hatta karşılık verip küfür etmelerini pek sever.

Olmamış uht bir kabile mensubu için kullanılsa bile Ali İmran Suresi'nde maalesef kızkardeş maansına kullanılmış

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Dindarr yazdı:

Sende Al Luka İncilini bir tarafını hoşlaştırısın

Luka 1.5... Zekeriya adında bir kâhin vardı. "Harun soyundan" gelen karısının adı ise Elizabetâ'ti.

Kafan mı güzel kardeşim Elizabeth ile Meryem kuzen kuzen. Elizabeth Harun soyundan yani Harun'un kızı(kızkardeşi değil) Meryem ise Yahuda kabilesinden Elizabeth Meryem aynı kabileden değil.Yani Meryem'e Harun soyundan denemez Levi kabilesi (Harun soyu)tapınak işleriyle uğraşan kabiledir Yahuda kabilesiyse Yahudilik'e göre Davut'un soyundsan çıkacak Mesih'in kabilesidir yani Meryem Harun'un soyundan olsaydı Mesih ondan doğamazdı Meryem Yahuda soyundandır yani yine olmuyor ayrıca o kötülediğin pis İncil'e nasıl inanırsın sen aaa gerçi ısıtıp ısıtıp papağanlık yapıyorsun ama sıkıştın artık .

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Tanah said:

Olmamış uht bir kabile mensubu için kullanılsa bile Ali İmran Suresi'nde maalesef kızkardeş maansına kullanılmış hatta hadiste Muhammed'in adamları necran hristiyanları'na gittiği vakit Necran Hristiyanları bu durumu çakınca Muhammed e kıvırmış sizin gibi ama ''o kızkardeş demek değil'' dememiş ''meaz mucaz demiş'' Ayrıca o saf beynin almıyorsa şunu kavra Meryem Bakire Meryem'in Levi soyundan olan Harun'la bir soy bağı yoktur Meryem'e illa bir soy bağı kurulacaksa 12 kabileden Yahuda kabilesiyle kurulur ve kızkardeş değil '' kızı'' denir.

Ayrıca Ey Meryem Ey Harun'un .... senin baban kötü bir kimse değildi annen de iffetsiz değildi ifadesi gibi bir ifade var. Bu ifade geçen anne-baba kelimeleri zaten burda 1. derecen akranalık olduğunu gösteriyor yani o boşluk kısmındaki kelime hemşeri memşeri değil bildiğin kızkardeş gelmeli.Uyanamadıysan uyan dindarr efendi yemiyoruz.

hah hah.. Başa dönüp aynı soruları sormaya devam ediyor.   

Turan dursun forumda Ey harunun hemşiresi diyerek neden Meryemi haruna izafe ettikleri bilmukabele cevabı verilmiştir tüm linkler bu mesajdadır 

Sitelerde Paylaş

hah hah.. Başa dönüp aynı soruları sormaya devam ediyor.   

Turan dursun forumda Ey harunun hemşiresi diyerek neden Meryemi haruna izafe ettikleri bilmukabele cevabı verilmiştir tüm linkler bu mesajdadır 

Safsata türlerinin hepsine başvurdun saman adam adgumentum ad hominem bilmem ne hepsini çiğnedin ama bu kadar da olmaz tartışmayı sulandırcak ne varsa yapıyorsun sen troll müsün ahmak mısın gerizekalı mısın yoksa bot musun anlamadım çünkü tartışmaya bir katkın yok salak salak papağan gibi tekrar edip yazdıklarıma cevap vermeden hah hah koyup karşındakinin cevabını küçümsüyorsun böyle tartışılmaz bırak Meryem'i falan sen önce tartışmayı öğren şu papağan olayına da çözüm bul her türlü ahmaklığı yaptın bu başlıkta.

Sitelerde Paylaş

Neyse arkadaşlar bu ahmağı bırakırsak Meryem Harun'un akrabası değildir Meryem ile Elizabeth kuzendirler bunu soy ağacına bakarak görebillrsiniz.Bu işten de alnımın akıyla çıktım eminim misafir olarak bu konuyu okuyanlar net bir fikre sahip olmuştur.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Tanah said:

Kafan mı güzel kardeşim Elizabeth ile Meryem kuzen kuzen. Elizabeth Harun soyundan yani Harun'un kızı(kızkardeşi değil) Meryem ise Yahuda kabilesinden Elizabeth Meryem aynı kabileden değil.Yani Meryem'e Harun soyundan denemez Levi kabilesi (Harun soyu)tapınak işleriyle uğraşan kabiledir Yahuda kabilesiyse Yahudilik'e göre Davut'un soyundsan çıkacak Mesih'in kabilesidir yani Meryem Harun'un soyundan olsaydı Mesih ondan doğamazdı Meryem Yahuda soyundandır yani yine olmuyor ayrıca o kötülediğin pis İncil'e nasıl inanırsın sen aaa gerçi ısıtıp ısıtıp papağanlık yapıyorsun ama sıkıştın artık .

Kuzen oluyorlar ama bir kuzen harun'a izafe edilebiliyor ama diğer kuzen meryem harun'a izafe edilemez deniyor neden meryem öksüz mü evlatlık mı :D 

yani siz meryemin harun soyunda geldiğini luka inciline rağmen kabul etmiyorsunuz O yüzden Kuran metnine dil uzatıyorsunuz 

fakat kabul edenler ise şöyle buyuruyorlar

batılı âlimlerin zikredilen tenkitleri kutsal kitaplarındaki ifadelerle çelişmektedir. Luka İncili’ne göre Zekeriyyâ’nın eşi Elisabeth, Hz. Îsâ’nın annesi Meryem’in akrabası olup Hârûn kızlarındandı (Luka, 1/5, 36). Meryem’in annesiyle Yahyâ’nın annesinin kardeş oldukları kabul edilmektedir (DB, II/2, s. 1689). 

hadisi şerif : Yahya ile meryem teyze çocuklarıdır 

Nokta 

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Dindarr yazdı:

Kuzen oluyorlar ama bir kuzen harun'a izafe edilebiliyor ama diğer kuzen meryem harun'a izafe edilemez deniyor neden meryem öksüz mü evlatlık mı :D 

yani siz meryemin harun soyunda geldiğini luka inciline rağmen kabul etmiyorsunuz O yüzden Kuran metnine dil uzatıyorsunuz 

fakat kabul edenler ise şöyle buyuruyorlar

batılı âlimlerin zikredilen tenkitleri kutsal kitaplarındaki ifadelerle çelişmektedir. Luka İncili’ne göre Zekeriyyâ’nın eşi Elisabeth, Hz. Îsâ’nın annesi Meryem’in akrabası olup Hârûn kızlarındandı (Luka, 1/5, 36). Meryem’in annesiyle Yahyâ’nın annesinin kardeş oldukları kabul edilmektedir (DB, II/2, s. 1689). 

hadisi şerif : Yahya ile meryem teyze çocuklarıdır 

Nokta 

Ya sen salaksın.Öncelikle Luka İncili'nde yazanı kabul ettik ya salak. Meryem ile Elizabeth akraba ama kuzenler yani meryem Harun soyunda değil sen salak mısın salak numarası mı yapıorsun hala anlamış değilim.meryem Yahuda soyundandır Elizabeth Harun soyundan yani Harun'un kızı olması(kızkardeşi değil)Meryem'in Levi kabilesine mensup olması gerekir ama öyle değil yüz kere söyledim ama anlamıyorsun sen salaksın ya.

Ayrıca sana hadis verdim onu okumadın bile büyük ihtimal şimdi de bana hadis atıyorsun en senin hadisini okudum ve tamam anneleri akraba olsa bile Meryem yine Levi kabilesinden değil Meryem'in mensup olduğu kabile Yahuda kabilesi olmalı ki Mesih ondan doğsun yoksa Davut'un soyundan olamaz Meryem. yahudi geleneğine göre mesih hem anne tarafından hem baba tarafından Davut'un soyundan olmak zorunda o yüzden Meryem de Davut'un soyundan olmalı ki bunun böyle olmadığını gösteren İncil'den bir kanıt yok aksine Meryem'in Levi(Harun soyu) olması için kutsal tapınak işleriyle uğraşan bir ailesinin olması oysaki bunu yapan Meryem'in ailesi değil Zekeriya'nın ailesidir.Yüz kere söyledim yüzkere söyleyeceğim Meryem Yahuda soyundandır Levi(Harun soyundan) değil. İster hoşuna gitsin ister gitmesin aam burda masal uydurma artık.Nokta.

Ayrıca kuzen dedim ama Luka incilinde geçen kelime akraba manasında grekçede kuzen değil o da senin hatrın olsun diye .

Sitelerde Paylaş

Hakaret etmeyin, ettiğiniz zaman o mesajınızı tamamen siliyorum, çünkü aradan kirli cümlelerinizi ayıklamakla uğraşamam... Mesajınız silinince, yazdığınız anlamlı cümleler de yok olup gidiyor... Kısacası bir şeylere yazık oluyor... 

Bin kere söyledim, bu da binbirincisi...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, administrator yazdı:

Hakaret etmeyin, ettiğiniz zaman o mesajınızı tamamen siliyorum, çünkü aradan kirli cümlelerinizi ayıklamakla uğraşamam... Mesajınız silinince, yazdığınız anlamlı cümleler de yok olup gidiyor... Kısacası bir şeylere yazık oluyor... 

Bin kere söyledim, bu da binbirincisi...

dindarrı size yüz kere şikayet ettim sadece ben değil her üyeye cevap verirken bizim ne yazdığımızı okumadan cevap verip bir de insanları çileden çıkarmak için cevabına ''o ye kamon haha kamon beybi ahahah '' diye şeyler ekliyor bu adamı adam yerine koyup forumda barındıran sizsiniz sonra da bu adamla niye laf yarışına giriyorsun diyorsunuz.Benden başka şikayetçi olan yoksa haksız olduğumu kabul edeceğim.

Sitelerde Paylaş

Benimle polemiğe girmeyin. Ben neler yazıldığını görüyorum..  ''o ye kamon haha kamon beybi ahahah '' diyen adama cevap veriyorsanız, siz de bir eksiklik var demektir...

Ben yorum yapmam, ama yapmış olsam bu türlü cıvıkları ciddiye alıp kafamı yormam. Bunları ciddiye alıp cevap verirseniz size "kamon beybi" çekerler...

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, administrator yazdı:

Benimle polemiğe girmeyin. Ben neler yazıldığını görüyorum..  ''o ye kamon haha kamon beybi ahahah '' diyen adama cevap veriyorsanız, siz de bir eksiklik var demektir...

Ben yorum yapmam, ama yapmış olsam bu türlü cıvıkları ciddiye alıp kafamı yormam. Bunları ciddiye alıp cevap verirseniz size "kamon beybi" çekerler...

Benim neden cevap yazdığımı gayet iyi biliyorsunuz konuyu çöp ediyor çünkü her konunun altına aynı şeyi yazıyor konuyu okuyanlar da onun huyunu bilmedikleri için cevap verip konuyu başka tarafa çekiyorlar. Olan konunun içerğine oluyor eğer bunu sadece benim konulara yapsaydı yine nispeten mantıklıydı çünkü onun kıvırmalarını en çok cevaplayan benim ama başka konulara da yapıyor. Hayır güçlü ateist,NOLAN niye banlandı onlar bu adamdan daha iyilerdi madem bu soytarı banlanmıyor onları niye banladınız onlar da ahlak yok diyorlardı sadece.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tanah said:

Ya sen salaksın.Öncelikle Luka İncili'nde yazanı kabul ettik ya salak. Meryem ile Elizabeth akraba ama kuzenler yani meryem Harun soyunda değil sen salak mısın salak numarası mı yapıorsun hala anlamış değilim.meryem Yahuda soyundandır Elizabeth Harun soyundan yani Harun'un kızı olması(kızkardeşi değil)Meryem'in Levi kabilesine mensup olması gerekir ama öyle değil yüz kere söyledim ama anlamıyorsun sen salaksın ya.

Ayrıca sana hadis verdim onu okumadın bile büyük ihtimal şimdi de bana hadis atıyorsun en senin hadisini okudum ve tamam anneleri akraba olsa bile Meryem yine Levi kabilesinden değil Meryem'in mensup olduğu kabile Yahuda kabilesi olmalı ki Mesih ondan doğsun yoksa Davut'un soyundan olamaz Meryem. yahudi geleneğine göre mesih hem anne tarafından hem baba tarafından Davut'un soyundan olmak zorunda o yüzden Meryem de Davut'un soyundan olmalı ki bunun böyle olmadığını gösteren İncil'den bir kanıt yok aksine Meryem'in Levi(Harun soyu) olması için kutsal tapınak işleriyle uğraşan bir ailesinin olması oysaki bunu yapan Meryem'in ailesi değil Zekeriya'nın ailesidir.Yüz kere söyledim yüzkere söyleyeceğim Meryem Yahuda soyundandır Levi(Harun soyundan) değil. İster hoşuna gitsin ister gitmesin aam burda masal uydurma artık.Nokta.

Ayrıca kuzen dedim ama Luka incilinde geçen kelime akraba manasında grekçede kuzen değil o da senin hatrın olsun diye .

Bakın biz müslümanlara göre hiç bir sorun yoktur. 

Bunu sorun gören sizlersiniz ve Sizler kurana dil uzattığınız için size cevap vermek ve matara etmek hakkımızdır 

Biz Dedik ki  "lukayı Kuran gibi görün"  "luka" ne diyorsa odur. kendi kutsal metninize sadık kalın Allah tarafından "akraba (Ehl-i beyt) olduklarını kabul edin" böylelikle Meryem'i de elizabetle beraber Harun soyunda kabul etmiş olursunuz hah hah dedik.

halbuki hakikat öyle değildir. Ama siz bizim kabul ettiğimiz hakikati kabul etmiyorsunuz

Siz ise ilk önceleri "yok canım uzaktan akrabadır" diyerek saçma saçma cevaplar verdiniz

Şimdide Çok yakın akraba olduklarını kabul edip bu seferde kuzen olup babaları ayrıdır diyerek bize göre makul fakat lukanıza kuranınıza göre  "Allah tarafından akraba (Ehl-i beyt) olarak kabul edilen Elizabet ve Meryemi Harundan ayırarak" Allah'ınıza karşı çıktınız.

Evet Bize göre makuldu fakat "Sizin Kur'ana yani Lukanıza göre "Allah tarafından gönderilen melekle akraba (Ehl-i beyt) olarak tescillenen iki kişiyi ayırmanız doğru değildir

Lukayı devre dışı bırakmaktır. Hadi Luka da başkası böyle deseydi tamamdı. Ama Allah tarafından "gönderildi" denilen melek bunları yani meryemle elizabeti "ehl-i beyt" yapmışsa söz bitmiştir.

Şimdi bize göre makul cevabınıza gelince  

Böyle demeklede Kuransal metni eleştiremezsiniz. Çünkü Kuran Meryemin'de babasının isminin "İmran" olduğunu gözden kaçırdığınız başka bir ayetde de basa basa bağırır

Ali imran 33 "Allah Adem'i Nuh'u İbrahim soyunu ve İmran soyunu alemlere üzerine seçti.

Ayetde İbrahim soyuna elbet de "Musa ve Harun ve babaları İmran" dahildir. O halde Ondan sonra gelen "ve İmran soyu" ise İsanın annesi olan Meryemin babası "İmranın soyu"dur.

Kur'an bunu bas bas bağırır

Sonra Araf 38 : Her ümmet cehenneme girdikçe, (Uhte-ha) kardeşlerine hemşerilerine ve hemşirelerine ve dindaşlarına lanet ettiler. (Elmalı)

Dolaysıyla 

Diğer ayetde ki (Uhteha) "Ey öz kızkardeşi" demek olamayıp "Ey harun'un Hemşiresi" demek olduğundan 

"Meryem'in Harun'un Hemşiresi" olmasını en son söylediklerinizle Hırsitiyanlık dünyasında inkar edemezsiniz Yine Kuranı eleştiremezsiniz

İmran noktasından de eleştiremesiniz çünkü  kuran başka bir ayet de yani Ali imran 33 de İbrahim soyunun hariçinde bir başka soydan İmran soyundan bahsetmektedir Nokta 

İmranları karıştırmış olsaydı ne diye başka bir ayetde de "Musanın ve harunun babasının hariçinde" bir başka imrandan da bahsetmektedir hah hah ha

Sitelerde Paylaş

Bakın biz müslümanlara göre hiç bir sorun yoktur. 

Bunu sorun gören sizlersiniz ve Sizler kurana dil uzattığınız için size cevap vermek ve matara etmek hakkımızdır 

Biz Dedik ki  "lukayı Kuran gibi görün"  "luka" ne diyorsa odur. kendi kutsal metninize sadık kalın Allah tarafından "akraba (Ehl-i beyt) olduklarını kabul edin" böylelikle Meryem'i de elizabetle beraber Harun soyunda kabul etmiş olursunuz hah hah dedik.

halbuki hakikat öyle değildir. Ama siz bizim kabul ettiğimiz hakikati kabul etmiyorsunuz

Siz ise ilk önceleri "yok canım uzaktan akrabadır" diyerek saçma saçma cevaplar verdiniz

Şimdide Çok yakın akraba olduklarını kabul edip bu seferde kuzen olup babaları ayrıdır diyerek bize göre makul fakat lukanıza kuranınıza göre  "Allah tarafından akraba (Ehl-i beyt) olarak kabul edilen Elizabet ve Meryemi Harundan ayırarak" Allah'ınıza karşı çıktınız.

Evet Bize göre makuldu fakat "Sizin Kur'ana yani Lukanıza göre "Allah tarafından gönderilen melekle akraba (Ehl-i beyt) olarak tescillenen iki kişiyi ayırmanız doğru değildir

Lukayı devre dışı bırakmaktır. Hadi Luka da başkası böyle deseydi tamamdı. Ama Allah tarafından "gönderildi" denilen melek bunları yani meryemle elizabeti "ehl-i beyt" yapmışsa söz bitmiştir.

Şimdi bize göre makul cevabınıza gelince  

Böyle demeklede Kuransal metni eleştiremezsiniz. Çünkü Kuran Meryemin'de babasının isminin "İmran" olduğunu gözden kaçırdığınız başka bir ayetde de basa basa bağırır

Ali imran 33 "Allah Adem'i Nuh'u İbrahim soyunu ve İmran soyunu alemlere üzerine seçti.

Ayetde İbrahim soyuna elbet de "Musa ve Harun ve babaları İmran" dahildir. O halde Ondan sonra gelen "ve İmran soyu" ise İsanın annesi olan Meryemin babası "İmranın soyu"dur

Kuran bunu bas bas bağrır.

Sonra Araf 38 : Her ümmet cehenneme girdikçe, (Uhte-ha) kardeşlerine hemşerilerine ve hemşirelerine ve dindaşlarına lanet ettiler. (Elmalı)

Dolaysıyla 

Diğer ayetde ki (Uhteha) "Ey öz kızkardeşi" demek olamayıp "Ey harun'un Hemşiresi" demek olduğundan 

"Meryem'in Harun'un Hemşiresi" olmasını en son söylediklerinizle Hırsitiyanlık dünyasında inkar edemezsiniz Yine Kuranı eleştiremezsiniz

İmran noktasından de eleştiremesiniz çünkü  kuran başka bir ayet de yani Ali imran 33 de İbrahim soyunun hariçinde bir başka soydan İmran soyundan bahsetmektedir Nokta 

He mk he bu da deli midir nedir kendi kendine bir şey kanıtladığını sanıyor bu gerizekalıya laf anlatmak bu mk malına laf anlatmak bir boka yaramıyor yüz ker eyazdığım şeyi tekrar yazdırcak bana mk papağanı. Banlasın admin beni bu yavşak burda varsa ben burda olmak istemiyorum mk . Al forumu bir tarafında sok mk papağanı.Hala aynı şeyi tekrarlıyor cevap yok. ben gidiyorum beyler bu mk salağıyal siz uğraşın bundan sonra.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...