Jump to content

ABD TRUMP DEDİ

Recommended Posts

Trump, bildiğim kadarıyla Amerika'ya Müslümanları sokmamayı vaat eden birisi, Araplardan niye para alsın ki?

Baktığın zaman, en liberal, özgürlükçü görünen Hillary Cilinton olduğunu görürsün,  

Ha Amerikan siyasetinden liderlerin çok önemi yoktur, sistem aynı şekilde işler.

Bana göre, Trump'un da, Hilary de birbirinden farkı yoktur.

Farkları sadece söylemdedir.

Sitelerde Paylaş

The Simpsons’ın 2000 yılında yayınlanan bölümündeki Trump kurgusu : The Simpsons Trump'ın başkan olacağını 16 yıl önceden bildi. 2000 yılında yayınlanan Bart to the Future adlı bölümde Bart Simpson, yetişkin olduğunda tıpkı babası Homer gibi oluyor, kız kardeşi Lisa ise ABD’nin ilk kadın başkanı seçiliyordu. Lisa bölümün bir sahnesinde, Trump’tan çatırdayan bir bütçe devraldıklarını söylerken, ülkenin batık olduğunu belirtiyordu. 

8109957.jpg?w=844&h=475

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hillary'ye Fetocular para vermiş. Gizli saklı değil ki. Arapları duymadım ama vermiş olabilirler.

Hillary denen pislik Libya'nın içine sıçtı. O kaostan pay kapan kabile şeflerinden para almış olabilir. Suudi hanedanı Ortadoğu'da savaş istiyor. Bu savaşı sürdürme vaadi veren Hillary'ye para vermesi çok mantıksız değil.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Robespierre yazdı:

Hillary'ye Fetocular para vermiş. Gizli saklı değil ki. Arapları duymadım ama vermiş olabilirler.

Hillary denen pislik Libya'nın içine sıçtı. O kaostan pay kapan kabile şeflerinden para almış olabilir. Suudi hanedanı Ortadoğu'da savaş istiyor. Bu savaşı sürdürme vaadi veren Hillary'ye para vermesi çok mantıksız değil.

- Olm kafam karışıyo lan. Feto başkan mı olmuş diyosun ne diyosun? sen ABD başkanı mısın? nerden biliyorsun?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, leonardo18 said:

- Olm kafam karışıyo lan. Feto başkan mı olmuş diyosun ne diyosun? sen ABD başkanı mısın? nerden biliyorsun?

Amerikan başkan adayları, açık şekilde bağış topluyorlar. Fethullahçılar da Hillary'ye bağış yapmış. Bilinen birşey bu.

Ayrıca Hillary Clinton, yeni derebeylik sisteminin temsilcilerinden birisidir. Fethullah hareketi ile ideolojik bağı da var. Nitekim Trump'ın kazanması Tayyip Erdoğan'ın kazanması şeklinde yorumlanabilir. 

Sitelerde Paylaş

Değişiklik oldu, bence sorun yok. Hillary, yeni bir başkan sayılmazdı.

Anladığım kadarıyla kimliğinde "islam" yazıyor diye herkese ayrımcılık yapmayacak. ama dincilere biraz daha kısıtlama getirmesi lazım.

Yine de henüz fazla bir yorum yapmak için erken. Trump'ın gerçek tavrı, ocak ayından itibaren anlaşılmaya başlanacak. 

Sitelerde Paylaş

Sol partiler uzun yillardir merkeze kaya kaya altta kalan, sistemden yararlanamayan insanlara seçecek alternativ birakmamişlardir. Bu insanlari "aşırı" görüşlü partilerin kucagına atmışlardır.

Trump "beyaz" erkeklerden Clintonun iki katı oy almiştır. Bu Trumpe oy veren beyaz erkeklerin çoğu az eğitimli kişilerdir. 

Bunun yaninda ABD, bir çöpçünun çalişarak milyoner olabilecegi eski ABD degildir. ABD artik zenginlerin borusu çalan, (zenginlerin) aralarina yeni kişilerin girmesi istemeyen ve girişi zorlayan bir ülke olmuştur.

Krizden sonra işsiz kalan, sistemin ezdiği huzursuz insanlar ABDde "rüşvet" ile eş anlamli sayilan Clintonlere karşı beyinlerden çok kalplere hitap eden Trumpı seçmiştir. 

Dünya nasyonalizme doğru gidiyor. Tayyip mezheplere sarilarak Osmanlının rolünü almaya çalışıyor. Oyun bittiği yerden devam ediyor. Bakalim Trump Putinle anlaşarak Ortadoğuyu paylaşip Avrupayi taca atacak mi?

Yoksa Trump ve Putin anlaşamayip Tayyip kendini bir yere yamayabilecek mi?

Haydi hayırlısı ;)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, poiuz yazdı:

Sol partiler uzun yillardir merkeze kaya kaya altta kalan, sistemden yararlanamayan insanlara seçecek alternativ birakmamişlardir. Bu insanlari "aşırı" görüşlü partilerin kucagına atmışlardır.

Trump "beyaz" erkeklerden Clintonun iki katı oy almiştır. Bu Trumpe oy veren beyaz erkeklerin çoğu az eğitimli kişilerdir. 

Bunun yaninda ABD, bir çöpçünun çalişarak milyoner olabilecegi eski ABD degildir. ABD artik zenginlerin borusu çalan, (zenginlerin) aralarina yeni kişilerin girmesi istemeyen ve girişi zorlayan bir ülke olmuştur.

Krizden sonra işsiz kalan, sistemin ezdiği huzursuz insanlar ABDde "rüşvet" ile eş anlamli sayilan Clintonlere karşı beyinlerden çok kalplere hitap eden Trumpı seçmiştir. 

Dünya nasyonalizme doğru gidiyor. Tayyip mezheplere sarilarak Osmanlının rolünü almaya çalışıyor. Oyun bittiği yerden devam ediyor. Bakalim Trump Putinle anlaşarak Ortadoğuyu paylaşip Avrupayi taca atacak mi?

Yoksa Trump ve Putin anlaşamayip Tayyip kendini bir yere yamayabilecek mi?

Haydi hayırlısı ;)

Böyle adamlar işbaşına geldiğinde en şom ağızlılıktan kaçınan kişi benimdir ama türlü tahminimde de her zaman için yanılmışımdır (Tayyip konusunda öyle oldu,, hem de 3-4 defa, ne zaman "bitecek" dediysem herifin oyları %10 filan arttı)

Ama şöyle de bir tahminim var. Dikatatör diktatörü sever. ABD'nin RUsya ve Türkiye ile ilişkileri biraz daha yoluna girecektir. Dünya eskisi gibi iki yöne çekilemez. Artık Ruslar Amerikalılara uymuyorlarsa, Amerikalılar ruslara uyacak. Dünyadaki bu kutuplaşmayı önlemek konusunda iş adamı / tüccar zihniyeti, Avukat / Politikacı zihniyetinden daha başarılı olabilir.

-Yine de millet sokaklarda Tayyip'e küfür eder gibi protesto ediyorlar. İlginç şeyler oluyor.

- Skandaları çok irdelemedim, Ama Bill Clington'u gençken çok severdim. Hilarry'i açıkçası bilmem etmem. O seçilseydi de bence ilginç bir şey olurdu. Yine de Rusya denen bir bela var. Bakalım ne yapacaklar. (bize giren çıkan yok nasıl olsa.)

Sitelerde Paylaş
On ‎11‎/‎12‎/‎2016 at 12:34, Kuranınizinde yazdı:

Trump hıristiyan faşist bir adamdır. Tayyiple beraber olursa türkiye kaybeder.Tayyiple bozuşursa yine türkiye kaybeder.

Bu adamı övmek desteklemek çok büyük bir hatadır. 

Bu olmuş işte. Biraz da onlara batırın. Hep Müslümanlara batırmayın.

Trump'un tehlikeli olduğu alan siyaset değil. Ben şaka yapmıyorum. Dünyada bir Putin belası var. Putinler anlaşsa anlaşsa bu anlaşır.

Terump'un tehlikeli olduğu alan çevre ve küresel ısınma. Paris konferansında yenilenebilir enerjiler konusunda ciddi kararlar alındı. Bu ise Kömüre Petrole geri dönmek, Paris anlaşmasından çıkmak istiyor. İşte Noam Chpmsky'nin yorumu:

http://www.ecowatch.com/noam-chomsky-trump-2093271018.html

Sitelerde Paylaş
On 12 Nov 2016 at 11:34, Kuranınizinde said:

Trump hıristiyan faşist bir adamdır. Tayyiple beraber olursa türkiye kaybeder.Tayyiple bozuşursa yine türkiye kaybeder.

Bu adamı övmek desteklemek çok büyük bir hatadır. 

Biz övsek ne, desteklesek ne? Biz Türk vatandaşıyız, Amerikan seçimlerinde oy veremiyoruz. Bilmem farkında mısın?

Tabii sen Fethullahçı bir şakirtsin. Ah Killary kazanaydı vah Killary kazanaydı. Ama olmadı işte.

Bu arada Trump'ın din ile ilgisi olduğunu hiç sanmıyorum. Killary ise inanmış bir Yahudiperest Protestan ve Siyonist idi. İsrael topraklarına gözyaşları içinde ayak basıp toprağı öpüyordu. Bu ruh hastası manyak karıyı solcu diye insanlara yutturdular ya, artık bu insan ırkı her boka inanır.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, leonardo18 said:

Bu olmuş işte. Biraz da onlara batırın. Hep Müslümanlara batırmayın.

Trump'un tehlikeli olduğu alan siyaset değil. Ben şaka yapmıyorum. Dünyada bir Putin belası var. Putinler anlaşsa anlaşsa bu anlaşır.

Terump'un tehlikeli olduğu alan çevre ve küresel ısınma. Paris konferansında yenilenebilir enerjiler konusunda ciddi kararlar alındı. Bu ise Kömüre Petrole geri dönmek, Paris anlaşmasından çıkmak istiyor. İşte Noam Chpmsky'nin yorumu:

http://www.ecowatch.com/noam-chomsky-trump-2093271018.html

Ehe. Adamım benim. Küresel ısınma palavrasının ipini pazara çıkaracak.

Trump hakikaten ABD halkı için büyük bir nimet oldu. Sümsük ve aptal liberal solculardan sonra hakiki bir insan görüyoruz karşımızda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...