Jump to content

10 Kasım - İnsanlar ölür fikirler ölmez

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

50 minutes ago, Latte said:

Olur, bayrak da asalım.

unnamed.gif

Bayrak astında ne oldu?

Neyi değiştirdin?

Şu şekilciliği bırakın..

Atatürk devrimlerini iyi okuyup,anlayıp,çevrenizdeki cahillere anlatın.1 kişiyi bile ikna edebilseniz yeterli..

Eğitim,hukuk,demokrasi ,devrim yasaları çöpe atılırken,yani elimizde karşı devrimin güçlü verileri var ve pratik hayatımız her gün daha çekilmez hale geliyorken bu fırsatı iyi değerlendirelim.

Atatürk'ü analım ama önemli olan onun idealidir.O ideali iyi kavrar ve kişiliğimizin bir parçası haline getirirsek o zaman asılan bayrakların bir anlamı olabilir.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Tremor yazdı:

Bayrak astında ne oldu?

Neyi değiştirdin?

Şu şekilciliği bırakın..

Atatürk devrimlerini iyi okuyup,anlayıp,çevrenizdeki cahillere anlatın.1 kişiyi bile ikna edebilseniz yeterli..

Eğitim,hukuk,demokrasi ,devrim yasaları çöpe atılırken,yani elimizde karşı devrimin güçlü verileri var ve pratik hayatımız her gün daha çekilmez hale geliyorken bu fırsatı iyi değerlendirelim.

Atatürk'ü analım ama önemli olan onun idealidir.O ideali iyi kavrar ve kişiliğimizin bir parçası haline getirirsek o zaman asılan bayrakların bir anlamı olabilir.

Bu saçmalıkları sürdürdüğü müddetçe, bir cacık olmaz Atatürkçülerden

Sitelerde Paylaş

Bayrak astında ne oldu?

Neyi değiştirdin?

Şu şekilciliği bırakın..

Elinin körü oldu.

Özel ve önemli günlerimizi hatırlamak ve hatırlatmak, Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu zamanki kadar gerekli olmuş mudur acaba? Milli bayram ve kutlamalarımızın alenen yasaklandığı bir dönemde bayrak asmayı şekilcilik olarak görmek de neyin nesi? Yahu sen kimden yanasın? Hayret bir şey!

Doğru. 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, liberaldüşünce1776 yazdı:

Bu saçmalıkları sürdürdüğü müddetçe, bir cacık olmaz Atatürkçülerden

Bula bula bu malzemeyi mi buldun Atatürkçülere saydıracak, ne ezik adamlarsınız siz yahu...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Latte yazdı:

Bula bula bu malzemeyi mi buldun Atatürkçülere saydıracak, ne ezik adamlarsınız siz yahu...

Onlarda o malzemeyi vermesinler insanlara, 10 Kasım'da yapılan saçmalıkları buraya yazsam roman olur, roman...

İnsanları zorla saygı duruşunda bulundurmak bile başlı başına saçmalıkken, bunu savunabilmek başlı başına akıl tutulmasıdır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, liberaldüşünce1776 yazdı:

Onlarda o malzemeyi vermesinler insanlara, 10 Kasım'da yapılan saçmalıkları buraya yazsam roman olur, roman...

İnsanları zorla saygı duruşunda bulundurmak bile başlı başına saçmalıkken, bunu savunabilmek başlı başına akıl tutulmasıdır.

Siktir mk lümpeni mk liboşu senden çok geldi buraya Tayyip'in ekmeğine yağ sürmekten başka bir boka yaradığınız yok bu ülkede.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Latte said:

Elinin körü oldu.

Özel ve önemli günlerimizi hatırlamak ve hatırlatmak, Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu zamanki kadar gerekli olmuş mudur acaba? Milli bayram ve kutlamalarımızın alenen yasaklandığı bir dönemde bayrak asmayı şekilcilik olarak görmek de neyin nesi? Yahu sen kimden yanasın? Hayret bir şey!

Bayrağı asıp altına birşey yazmamışsın..O bayrağın altını nasıl dolduruyorsun anlatmamışsın..

Sizce Atatürkçü olmak sadece bayrak asmakmıdır?

Ben bu sahte Atatürkçülerden bıktım artık..

Adam günde 5 vakit namaz kılıyor,Arapça dua okuyor,ya da kafatasçı bilmem ne,kendine Atatürkçüyüm diyebiliyor..

Bu mu yani?

Sizce Atatürkçülük nedir?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tanah yazdı:

Siktir mk lümpeni mk liboşu senden çok geldi buraya Tayyip'in ekmeğine yağ sürmekten başka bir boka yaradığınız yok bu ülkede.

Ulan dingil, yapılan şeyler doğru olmadığnı bildiğin halde ideolojik olarak, neden savunma ihtiyacı hissediyorsun.

Kemalistlerin saçmalıklarını sunduk diye, Akp'nin ekmeğine yağ mu sürmüş oluyoruz.

Asıl, siz bu kafayla nasıl ateist oldunuz anlamış değilim.

Sitelerde Paylaş

Ulan dingil, yapılan şeyler doğru olmadığnı bildiğin halde ideolojik olarak, neden savunma ihtiyacı hissediyorsun.

Kemalistlerin saçmalıklarını sunduk diye, Akp'nin ekmeğine yağ mu sürmüş oluyoruz.

Bu ülkenin lümpeni liboşu da ayrı bir salak oluyor mk.

Ağzına takmış bir ''kemalist'' lafını ''kemalist''lere laf atıyor gibi gözüküp Atatürk'e dil uzatıyor mk Atatürk'ün 1920'lerde düşündüğü şeyi gelmiş ''haaa bu anti demokratik'' diye yavşak yavşak eleştirip duruyor asıl sen bu yalama hastalığınla nasıl ateist oldun ?

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, liberaldüşünce1776 yazdı:

Bu başlık 10 Kasım'da, Ata'yı anmak için açılmış. Anmak isteyen gelir, yazar, çeker gider. 

Kimseye silah çekip bu başlığa gelin ve Atatürk'ü anın denmiyor, tıpkı yukarıda iddia ettiğin gibi zorla saygı duruşunda bulundurtmadıkları gibi.

Bu, senin gibi AKP beslemesi itin köpeğin, Atatürk adı altında bütün cumhuriyet kazanımlarına yaptığı saldırıdan başkası değil, senin gibileri AKP senelerce besledi, kullandı ve sonra kaldırıp foseptiğe attı.

Kemalistlere de Atatürk'e de kurban ol, senin gibilere sadece küfür etmek gerek. Pislik herifler.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, leonardo18 yazdı:

Bayrak asmayı yine unuttuk.

Amerikalılar, Trump seçildi diye sokağa döküldü ve kendi bayraklarını yakarak protesto ettiler.

Bizde böyle birşeyin hayalini bile kuramazsın.

Direk, "hain" damgası yersin.

Kemalist-Ateistlerin handikaplarından biri de budur.

Sitelerde Paylaş

Amerikalılar, Trump seçildi diye sokağa döküldü ve kendi bayraklarını yakarak protesto ettiler.

Yav sen ne omurgasız bir herifsin bayrak yakmak istiyormuş Amerika'da ne bok varsa al götünde gezdir bayrağa saygı Türk kültürüdür.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Tremor yazdı:

Bayrağı asıp altına birşey yazmamışsın..O bayrağın altını nasıl dolduruyorsun anlatmamışsın..

Sizce Atatürkçü olmak sadece bayrak asmakmıdır?

Ben bu sahte Atatürkçülerden bıktım artık..

Adam günde 5 vakit namaz kılıyor,Arapça dua okuyor,ya da kafatasçı bilmem ne,kendine Atatürkçüyüm diyebiliyor..

Bu mu yani?

Sizce Atatürkçülük nedir?

Bayrağın altına ne yazacaktım, ''bayrak'' konulu bir kompozisyon ya da şiir mi?

Performans ödevi gibi bir çalışma bekliyordun galiba. Kartona da yapıştırmadım, kaç puanım kırılır acaba...

Ben buraya 10 Kasım sebebiyle bir başlık açtım, benzer önemli günlerde de mutlaka evimde, işyerimde bayrak asmaya çalışırım. En sevdiğim şeylerden biridir bayrak asmak, Atatürk, Cumhuriyet düşmanlarına inat asmaya da devam edeceğim. 

Atatürk'ü anlayan, o'nun izinden giden ve fikirlerine, davasına gönül veren kişi Atatürkçüdür. Namazı, niyazı ise beni zaten ilgilendirmez, neden ilgilendirsin? Çağdaş, modern düşünen Atatürk'ü seven birini, sırf namaz kılıyor diye dincilerle aynı kefeye koyup neden ötekileştireyim? Asıl bağnazlık, yobazlık bu olsa gerek... 

Kafatasçının, ırkçının kendini ne olarak tanımladıği -Atatürkçü- ise hiç umrumda değil. Bana ne... Atatürk ve Atatürkçüleri zerre kadar lekeleyen bir şey de değil bu. Adamın ürettiği Atatürkçü düşünce ile çelişen, alakası olmayan sapık ideolojilerin neden faturası bize kesilsin. Sapla samanı ayırt edemediğiniz sürece kavram kargaşası yaşamaya ve böyle saçmalamaya devam edeceksiniz... 

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, liberaldüşünce1776 yazdı:

Bayrak neden kutsaldır?

Geleneksellik ve modernite çatışması yaşıyoruz. Olayın iyice suyu çıkmıştır. Buradaki bazı evlerde yaşlı karılar bayrağı dışarıda unutuyorlar ve bayrak orada paçavra gibi sallanıp duruyor. kendi apartmanım olmadığı için uyaramıyorum da.

Özetle bence milli günlerde ve bayramlarda asılır.

Siyasal soytarılığa bu saate kadar girmedim. Girmem de. Ama Ulusal bayramlarda (şu dönemde) birer gün süreyle asmakta fayda var diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, liberaldüşünce1776 yazdı:

Dünyada kendi bayraklarını yakan Amerikalılardan başka bön bir millet var mıdır acaba?

Bayrak bir ülkenin bağımsızlığını sembolize eder. Kendi bayrağını da başka bir ülkenin bayrağını da yakmak ahlaksızlıktır ve bu bir evrensel değer olduğu için, dünyanın neresine gidersen git ''bayrak yakmak'' saygısızlık olarak kabul edilir.

Senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Bayrak bahane... Fırsattan istifade Atatürk'e Atatürkçülere saydırmak derdindesin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...