Jump to content

Babamın Atatürk Düşmanlığı.

Recommended Posts

Merhaba, Eskiden çok atatürk düşmanıydım. Aynı bugünkü akpli yobazlar gibi düşünürdüm. Ama 2 senede çok değiştim. Şimdi çok ama çok atatürk hayranıyım. Bu forumda Türk Torunu diye bir kullanıcı vardı, aynı onun gibi şimdi atatürk için ölümü göze alabilirim. Atatürk gibi birini keşke hep sevseymişim, önceden ne kadar malmışım! Her neyse benim babam tam atatürk düşmanıdır. Bıktım artık her atatürk lafı geçtiğinde ona hakaret etmesinden. Nasıl bu kadar gerizekalı olabiliyolar anlayamıyorum. Atatürke ingiliz ajanı, put, kafir, beton kemal deyip durmasından ona iftiralar atmasından ve cahilliğini her seferinde belli etmesinden bıktım! 

Babamla atatürk konusunda tartıştım, tartışmayı denedim ama iş kavga noktasına kadar geldi. Bağırıp çağırıyor oyüzden tartışmıyorum onunla. Gülüp geçiyorum. Bugün Tv de bir tartışma vardı. Medeni kanun ve buna bağlı olan çok eşlilik konusunda. Ben dedimki getiremezler değiştiremezler medeni kanunu. Oda eğer meclis onaylarsa geçer, putun kurduğu sistem kolay yıkılmıyor dedi. Ben içimden dedimki bu akp ve tayyiple beraber, bu dinciler iyice zıvanadan çıktı. Youtube da bir video izlemiştim deniyorki; bu ülke ancak bir iç savaşla kendine gelir. Bende öyle düşündüm. Zaten ülkenin gidişatıda belli. İç savaş kaçınılmaz hale geldi. Bu iç savaş olmalı ve biz bu gericilere bir tokat daha vurmalıyız. Evet sayı olarak üstün olabilirler, çok kan dökülür ama yinede biz kazanıcaz. En kötü ülke bölünür ve biz bu salaklardan kurtuluruz onlarda zaten tatlı su müslümanı. Gerçek şeriatı gördüm mü koşarlar bize :D

Atatürk için ölümü göze alıp sokağa çıkıcam. Zaten ordu hala bizden daha avantajlıyız.

Sitelerde Paylaş

Akp'de %45 + Kürtler'de %15 = %60 Atatürk düşmanı bir kitle her zaman aktif olarak var zaten ve alenen Atatürk'e sövme özendirmesi yapıyor bu iki grup. Tüm bu çoğunluğa rağmen Atatürk'ün saygınlığı yıkılamıyorsa, bu Atatürk'ün "ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz" sözleriyle dokunduğu gerçeklik zemininden gelen destekten kaynaklanır. Bugün biz, 18 yaşından küçük bir kızın evliliğe rızası hakkında yasa tasarısını tartışıyoruz. Atatürk, Türk Medeni Kanunu düzenlemesini 1926 yılında yapmasaydı, bugün tartışmasını yaptığımız rezilliğin kendisini normalmiş gibi yaşıyor olacaktık.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tumagü said:

Akp'de %45 + Kürtler'de %15 = %60 Atatürk düşmanı bir kitle her zaman aktif olarak var zaten ve alenen Atatürk'e sövme özendirmesi yapıyor bu iki grup. Tüm bu çoğunluğa rağmen Atatürk'ün saygınlığı yıkılamıyorsa, bu Atatürk'ün "ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz" sözleriyle dokunduğu gerçeklik zemininden gelen destekten kaynaklanır. Bugün biz, 18 yaşından küçük bir kızın evliliğe rızası hakkında yasa tasarısını tartışıyoruz. Atatürk, Türk Medeni Kanunu düzenlemesini 1926 yılında yapmasaydı, bugün tartışmasını yaptığımız rezilliğin kendisini normalmiş gibi yaşıyor olacaktık.

Dinciler iyice meydanı boş buldular. Tayyip başkan olacak ve iç savaş çıkıcak. Zaten tayyip iç savaşı göze almış. Bir haberde görmüştüm. Tayyip bir bürokrata neler yapacagını anlatıyor. Oda sen bunların yarısını yap iç savaş çıkar diyor. Tayyip çıksın, ezer geçeriz diye cevap veriyor. Celal hocanın da dediği gibi sokaklarda millet birbirini vurucak. Ama kazanan biz olucaz.

Sitelerde Paylaş

Kutsal afyona,arabın dinine bağımlı hale gelenler,arabın dinini yaşamlarına anlam katıyor diye savunanlar,aklını kullanan,düşünen,araştıran,sorgulayan insanı sevmezler.Çünkü bu kişiler kutsal afyonunuz büyük bir yalan diye haykırır,huzur kaçırır,rahatsızlık verir.Atatürkte böyle biridir.Kutsal afyonunuz yalan demiş,gerçekleri söylemiştir,bu da yetmemiş,bunu eyleme ve uygulamaya dökmüştür.O yüzden mutluluk veren yalanların peşinden gidenler,arabın dinine bağımlı hale gelenler Atatürk'ü anlayamaz.Atatürk'ü anlayabilmek için,ilk önce bu bağımlılık yapan kutsal afyondan kurtulmak gerekir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kulağa çarpıtma gibi geliyor. Buralarda okuduklarınıza dikkat edin.

"Atatürk düşmanı" diyor. Kusura bakmayın ama AKP'li geçinenlerin çoğu Atatürk'ü severler. Atatürk düşmanı kişilik artık iyice işin Hizbullahçı tarafına kaymıştır.

- Yani ifadeyi pek beğenmedim. "Eskiden Atatürk düşmanıydım" diyorsun. Rum/Ermeni asıllı filan mısın? Baban ve sen melez filan mısınız? Atatürk'Ün nesini sevmiyorsun? (Ya da sevmiyordun?)

deli saçması

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, leonardo18 yazdı:

"Atatürk düşmanı" diyor. Kusura bakmayın ama AKP'li geçinenlerin çoğu Atatürk'ü severler. Atatürk düşmanı kişilik artık iyice işin Hizbullahçı tarafına kaymıştır.

- Yani ifadeyi pek beğenmedim. "Eskiden Atatürk düşmanıydım" diyorsun. Rum/Ermeni asıllı filan mısın? Baban ve sen melez filan mısınız? Atatürk'Ün nesini sevmiyorsun? (Ya da sevmiyordun?)

deli saçması

Leo gerçeklerin üzerini örte örte bir hal oldun be.Akplilerin çoğu Atatürkü sever diyip,temelsiz bir düşünce ortaya atıp,saçmalamışsın yine.

Sitelerde Paylaş

Aynı benim ailem. Benim annem babam da cahilliğinin farkında bile değiller. Onların yerine ben utanıyorum zırcahil oldukları için.

Harbiden de iç savaşta kemalistlerin işi çok zor olacak.

Yüzde 50 AKP seçmeni+yüzde 10 HDP seçmeni=Yüzde 60 kafadan düşmanımız var zaten.

Daha bunun selefisi var, erbakancısı var...

Tabi bir de Kılıçdaroğlu, Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey gibi kemalist görünümlü gizli Atatürk düşmanları da var. Bunlardan da elle tutulur bir oranda HDP'lilere geçiş olur. Kemalist oranı yüzde 20'lere kadar bile inebilir yani belli olmaz.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, leonardo18 said:

deli saçması

2 hours ago, leonardo18 said:

deli saçması

Hayır leonardo bu ülkenin %60 atatürk düşmanıdır. Evet akp de atatürkü sevenler hiç yoktur demiyorum. %10 vardır yoktur ama bunlarada atatürkün islama yaptıklarını anlatsan hemen düşman kesilirler. Tatlı su müslümanlığı gibi işte. Akpde atatürk ilkelerini benimseyen ve onun için ölümü göze alacak olan kmse yoktur. Atatürkü seven tek kesim alevilerdir. Ve biz iç savaş çıkınca onlarla beraber savaşıcaz. 

Sitelerde Paylaş

- Olanaksız bir şeyden söz ediyorsunuz. Atatürk'ü sevmeyen ülkesini de sevmiyordur. Böyle birinin uç noktada şeriatçı olması gerekir. Yani düz AKP'li olmak yetmez.

Ne diycek peki? "Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmasaydı, Çanakallede keşke yenilseydi mi diycek?" Böyle bir düşüncesi varsa da bunu açık açık ifade edemez.

Farkı anlayalım: Yobaz adam tabi ki modernleşme hamlelerinden filan rahatsız olur. Erbakan onuşmalarını arap harflerinin geri getirilmesine kadar uzatıp "Hakimiyet kayıtsız şartsız Allahındır" filan demiştir. Ama onun bile doğrudan Atatürk'e dil uzattığını hatırlamıyorum. Atatürk, ülke kurmuş. O zaman sen bu ülkenin kurulmasını istemiyorsun? - çok saçma. Sıradan AKP'li tanıdığım var. Atatürk'ü tabi ki seviyorlar. Ama Atatürk'ü anlamıyorlar. Kafaları basmıyor. Olay daha çok bu.  

Sitelerde Paylaş

Ben Ankara'da yaşıyorum. İstanbul'un daha kozmopolit olduğunu da biliyorum. Orada Pakistanlı gibi giyinen bir takım tiplere, buraya göre daha çok rastlanıyor. Kabul da ediyorum.

Da ben biriyle iddiaya girsem, Buradaki "Demokrasi" mitinglerinden birine gidip Atatürk'e küfür etmezdim (Tayyibin kendi mitinginden söz ediyorum).

Hiç yoktur demedim. Ancak eski Samanyolu okullarının belirli cemaatlerinin içinde filan var öyle tipler.

Zaten de olamaz. İdeolojisini hiç sevmesen de Atatürk demek Türkiye demektir. Adamın "Türkiye istemiyorum, hilafet istiyorum, Osmanlı istiyorum" noktasına gelmiş olması lazım. Bu tarz aşırı İslamcılık da Türkiye'de (şimdilik) O kadar yaygın değil.

Bir de ben yüzleşirim. Atatürk'ü sevmiyorsa o zaten "Ben türküm" demiyordur. daha islami yönlere kaymıştır. Bu da bizdeki eski (ve AKP'nin) klasik Türk/İslam sentezine uymaz. Ben olsam bu konuda dikkatli olurdum.

Sitelerde Paylaş

Leo dünyadan haberin yok senin. Endişeleniyorum senin için. Başka bir ülkede oturduğunu düşünmemek elde değil.

Türkiye'nin rahat yüzde 40'ı işte o dediğin kafada yaşıyor zaten.

Ayrıca AKP Türk-İslam sentezcisi falan da değil nereden çıkardın bu saçmalığı? AKP'nin ne gibi bir alakası var Türklük ile? O senin dediğin MHP olabilir ancak.

Hiç insanlarla diyaloğun yoksa bari sosyal medyada aktif ol biraz. Forumlara gir, Youtube'daki yorumları oku. Ya da Facebook'taki AKP sayfalarına göz gezdir. Recep Tayyip Erdoğan resmi sayfasına bak mesela en son 10 Kasım'daki paylaşımına bakmıştım yorum yazanların çok rahat yüzde 80'i Atatürk düşmanıydı.

tarihinde BilimDinimdir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sosyal Medya'da o kadar aktif değilim maalesef. Ama %40'da değildir. Gerçek hayatta, Özellikle fakir semtlerde Atatürk'e yüksek sesle küfür etmenin sonucu bence %90'a yakın arbede ile sonuçlanır. Tam tersine belki entel/solcu kesimden dayak yemezsin, onlar da tartışarak tepki gösterirler.

- Yanlış anlaşılmasın, ben AKP / Tayyip Atatürkçüdür demedim. Sıradan insanın zihninden, genel kitlenin halinden söz ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bakıp iğrenç yorumları filan okudum.

İt sürüsü işte. .Na koduklarım.

(Da isminizi göstere göstere böyle tiplere filan bulaşmayın. Uyuşturucu müptelası gibi düşünün. ne çıkacağı belli olmaz.)

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...