Jump to content

Bir yanda ülkenin topraklarını kurtarmak için ömrünü harcamış bir adam, diğer yanda...

Recommended Posts

Bir yanda, ömrünü ülkenin topraklarını kurtarmaya ve ülkeyi geliştirmeye adamış bir adam, Atatürk var.

Diğer yanda, ülkeyi bölmek için fırsat kollayan HDPKK'nın baş destekçisi sözde Atatürk'ün izinden giden CHP.

Atatürk'ün düşüncelerini benimsemiş olan insanlar, HDP ile kardeşlik yolunda yürüyecek bir zihniyete nasıl sahip olabilir?

Ülke iyi sömürülüyor.

Oy verecek parti yok. Son seçimlerde oy vermeye tenezzül etmedim ve doğru yaptığıma da inanıyorum.

Atatürk'ün izinden gittiğini söyleyenler, Kuran'ı okumayıp onun izinden gittiğini söyleyen müslümanlar gibiler. Aynı zihniyet. Sağcısı neyse solcusu o.

Sitelerde Paylaş

CHP'ye bu kadar olumsuz duygularla yüklenmeyin. Kılıçdaroğlu Kürtlerin TC'den ayrılıp bağımsız devlet veya özerk cumhuriyet kurmalarını destekleyen birisi değil. Kaldıki Kürt sorununda çözüm süreci başlığı altında AKP'nin yapmak istediği, daha fena bir uygulama öngörüyordu. MHP seçmeni olarak şu an benim açımdan CHP uygun bir siyaset yapıyor. Kürtlerin önümüzdeki ilk seçimde hangi partiye oy vereceklerinin önemine göre Kılıçdaroğlu bir kaç açıklama yapmış veya apmamış... Şu ortamda siyasi demeçlerin pek bi önemi yok. Mecliste yapılanların önemi var ve CHP mecliste MHP'den daha başarılıdır ve daha mantıklı davranmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Barajın düşmesi gerektiğini, İşçi partisi / DSP gibi partilerin önünün açılması gerektiğini ben yıllardır söylüyorum. Bir ülkede tek bir sol olmaz.

- Bir de medyadan (Türk Medyasından) dinlediklerinize biraz dikkat edin. Bu ülkede 2012'den beri bağımsız medya kalmamıştır. Sol gazeteler bile ayaklarını denk almak zorundadır.

Şimdi CUmhuriyet gazetesi, Kılıçdaroğlu, Can Dündar gibi kişiliklere yüklendiklerinde içinizde biraz olsun şüphe tohumları yeşermiyor mu?

Oldu olacak "gezi direnişindekiler çapulcu-Vatan Hainiydi" de diyin. rahat edelim. Önünüze ne konsa tutup yiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Amma saf şu CHP'liler de tıpkı akkoyunlar gibi körü körüne partilerini savunuyorlar. Liderlerine toz kondurmuyorlar.

Hala CHP PKK'yı desteklemiyor diyen bir sürü saf var. Bunlar acaba uzayda mı yaşıyor, hiç mi haber takip etmiyorlar?

Bunlarla ne zaman tartışmaya girsem sanki başka bir Kılıçdaroğlu'ndan bahsediyorlarmış gibi geliyor bana. Fanusta yaşıyorlar galiba.

Adamlar daha nasıl PKK'lı olsun? Anlayabilmeniz için illa açık açık PKK terör örgütü değildir mi demeleri gerekiyor? Atatürk'e alenen küfür etmeleri mi gerekiyor?

Ya da HDP ile resmen birleşmeleri mi gerekiyor algılayabilmeniz için?

Gerçi niye hala birleşmiyor ki bunlar aralarında neredeyse hiçbir görüş ayrılığı yok. Müthiş uyumlular.

tarihinde BilimDinimdir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Dreary yazdı:

Bir yanda, ömrünü ülkenin topraklarını kurtarmaya ve ülkeyi geliştirmeye adamış bir adam, Atatürk var.

Diğer yanda, ülkeyi bölmek için fırsat kollayan HDPKK'nın baş destekçisi sözde Atatürk'ün izinden giden CHP.

Atatürk'ün düşüncelerini benimsemiş olan insanlar, HDP ile kardeşlik yolunda yürüyecek bir zihniyete nasıl sahip olabilir?

Ülke iyi sömürülüyor.

Oy verecek parti yok. Son seçimlerde oy vermeye tenezzül etmedim ve doğru yaptığıma da inanıyorum.

Atatürk'ün izinden gittiğini söyleyenler, Kuran'ı okumayıp onun izinden gittiğini söyleyen müslümanlar gibiler. Aynı zihniyet. Sağcısı neyse solcusu o.

Durum sandığım kadar kötü değilmiş. Aklı başında kemalistler var demek ki hala.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu denen salak chpyi mahvetti. Sen hangi akılla hdpyi savunursun? Kürtlerden sana oy mu geleceğini sanıyorsun? Akpnin dediği gibi fetöcülerin ağlama duvarı oldu. Sanane be adam. Kılıçdaroğlu yeteneksiz ve siyaseti hiç bilmeyen bir politikacıdır. Onun yerine Muharrem İnce veya Ümit Kocasakal gibi biri gelir halkın sorunlara çözüm arar, Akpye karşı sert bir muhalefet yapar ve bir umut adası oluşturabilirse oylarını artırabilir. Ama benim umudum yok. Chpnin iktidar olabileceğini sanmıyorum. :(

Sitelerde Paylaş

CHP ile HDP'nin birleşme düşüncesi var mı bilmiyorum? Böyle bir şey riskli, ancak aynı zamanda cesur bir proje olurdu.

HDP, böyle bir durumda, PKK ile ilişkisini zorunlu olarak kesecektir. Ve AKP nin karşısına çok güçlü bir parti olarak çıkacaktır.

Tabii tersi bir sonuç da oluşabilir.

Burada HDP'nin, PKK'dan vazgeçip, yerine CHP nin desteğini almak konusunda samimi olup olmaması, çok önemli belirleyici bir rol oynayacaktır.

Ancak şu an bu tarz haberlerin dedikodu niteliğinde olduğunu düşünüyorum. belki de bu haberlerin amacı CHP'yi zayıflatıp AKP'yi güçlendirmektir. o yüzden şu an çok ciddiye almamak lazım. 

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oyunun kuralları artık bozulmuştur. Saf saf tartışıp duruyoruz ama Türkiye otokrasi'den Diktatörlüğe geçmiş durumdadır. AKP'nin hedefi Erdoğan'ın 2022'ye kadar iktidarıdır. Ortada oyun filan kalmamıştır. Putinist tek parti yönetimine geçtik.

- Kılıçdaoğlu yıllardır gayet güzel de muhalefet yapıyor. Ne istiyorsunuz adamdan.

HDP / MHP etnik partilerdir. Gerçek siyasetle alakaları yoktur. CHP tek yasal siyasal partidir. Dİğerlerinin siyasetle bile alakası yoktur.

Ve süreçten önce değil. Şu anda darbe yapılması için meşru zemin hemen hemen oturmuştur.

Ben tabi darbe filan da istemiyorum. Ama elimde sihirli değnek olsaydı. dinci partileri yasaklardım 1) Irkçı partileri yasaklardım 2) Barajı %4'lere ya da daha aşağıya çerdim 3)

Sonra laik eğitim ve fikir özgürlüğü konusuna önem gösterirdim.

- Hukuk sistemini tekrar revize ededim, yargı bağımsızlığını, kuvvetler ayrılığını geri getirirdim. Türkiye'yi 2000'lerin başındaki hale geri sokardım (Tabi tamamen de değil, devlet aygıtı filan açısından)

- Son olarak da Avrupalı'yı dinlemeye giderdim. Kıbrıs'ı ve Kürdistanı otomatik olarak vermezdim. Da onun dışında bir dediklerini iki etmezdim. 5 sene içinde de birliğe katılma hedefi koyardım.

90'lardaki gibi siyasi yelpaze gerek biraz. Oyların yarısını alan sürekli seçilen parti diye bir şey olmaz. öyle bir gelenek olacak ki. Halk 3 kere seçse bile bile bir adam, Obama gibi, 2'den sonra kendi rızasıyla gidecek.

- Bazı şeyler halka anlatarak, eğitimle filan olmaz. Dinci parti diye bir şey olmaz. Trump gibi, Sarkozy gibi popülist liberal olunur. Da din partisi nedir* hele bu coğrafyada. Refahı kapattıkları gibi kapatmadılar, liberaller de kontrol ederiz sandılar. Oldu sana AKP.

Da çıkılır inşalah.

Konu açısından: HDP'den bir şey olmaz.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

Oyunun kuralları artık bozulmuştur. Saf saf tartışıp duruyoruz ama Türkiye otokrasi'den Diktatörlüğe geçmiş durumdadır. AKP'nin hedefi Erdoğan'ın 2022'ye kadar iktidarıdır. Ortada oyun filan kalmamıştır. Putinist tek parti yönetimine geçtik.

- Kılıçdaoğlu yıllardır gayet güzel de muhalefet yapıyor. Ne istiyorsunuz adamdan.

HDP / MHP etnik partilerdir. Gerçek siyasetle alakaları yoktur. CHP tek yasal siyasal partidir. Dİğerlerinin siyasetle bile alakası yoktur.

Ve süreçten önce değil. Şu anda darbe yapılması için meşru zemin hemen hemen oturmuştur.

Ben tabi darbe filan da istemiyorum. Ama elimde sihirli değnek olsaydı. dinci partileri yasaklardım 1) Irkçı partileri yasaklardım 2) Barajı %4'lere ya da daha aşağıya çerdim 3)

Sonra laik eğitim ve fikir özgürlüğü konusuna önem gösterirdim.

- Hukuk sistemini tekrar revize ededim, yargı bağımsızlığını, kuvvetler ayrılığını geri getirirdim. Türkiye'yi 2000'lerin başındaki hale geri sokardım (Tabi tamamen de değil, devlet aygıtı filan açısından)

- Son olarak da Avrupalı'yı dinlemeye giderdim. Kıbrıs'ı ve Kürdistanı otomatik olarak vermezdim. Da onun dışında bir dediklerini iki etmezdim. 5 sene içinde de birliğe katılma hedefi koyardım.

90'lardaki gibi siyasi yelpaze gerek biraz. Oyların yarısını alan sürekli seçilen parti diye bir şey olmaz. öyle bir gelenek olacak ki. Halk 3 kere seçse bile bile bir adam, Obama gibi, 2'den sonra kendi rızasıyla gidecek.

- Bazı şeyler halka anlatarak, eğitimle filan olmaz. Dinci parti diye bir şey olmaz. Trump gibi, Sarkozy gibi popülist liberal olunur. Da din partisi nedir* hele bu coğrafyada. Refahı kapattıkları gibi kapatmadılar, liberaller de kontrol ederiz sandılar. Oldu sana AKP.

Da çıkılır inşalah.

Konu açısından: HDP'den bir şey olmaz.

Kemalist bir darbe olmasını çok isterim. Ama bu artık imkansız gibi birşey. 15 temmuz da görmedinizmi Akpli yobazlar asker kafası kesip köprüden aşağı attılar, tankların altına yattılar. Asker eğer bir darbe yapacaksa iç savaşı göze almalı. Gerçi darbe olmasa bile iç savaş eninde sonunda çıkacak ve çok yaklaştı. İşte o zaman asker mecburi olarak yönetime el koyacaktır.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, ateistfikir yazdı:

Kemalist bir darbe olmasını çok isterim. Ama bu artık imkansız gibi birşey. 15 temmuz da görmedinizmi Akpli yobazlar asker kafası kesip köprüden aşağı attılar, tankların altına yattılar. Asker eğer bir darbe yapacaksa iç savaşı göze almalı. Gerçi darbe olmasa bile iç savaş eninde sonunda çıkacak ve çok yaklaştı. İşte o zaman asker mecburi olarak yönetime el koyacaktır.

Kafa kesme olayını duymadım.

Gözünüzde büyütüyorsunuz. AKP seçmeni cahili cühella, ezik, işsiz, diplomasız, Tayyibi bir şey sanan, gösteriş için camiye giden, hangi mahalenin adamı oldukları belli olmayan bir takım saçma sapan kişilikler. Zamanında AKP kapatılmak yerine medya'Nın ve liberallerin desteğini aldığı için bu hale geldi. Fazla adam yerine koyuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, leonardo18 said:

Kafa kesme olayını duymadım.

Gözünüzde büyütüyorsunuz. AKP seçmeni cahili cühella, ezik, işsiz, diplomasız, Tayyibi bir şey sanan, gösteriş için camiye giden, hangi mahalenin adamı oldukları belli olmayan bir takım saçma sapan kişilikler. Zamanında AKP kapatılmak yerine medya'Nın ve liberallerin desteğini aldığı için bu hale geldi. Fazla adam yerine koyuyorsunuz.

Akpyi gözümüzde büyütmüyoruz. Ama tayyip itini büyütüyoruz. Eğer tayyip olmasaydı akp şuan iktidarda kalamazdı. Pkk, fetö, ekonomi, ışid yüzünden insanlar mhpye oy verirdi. Ama tayyibe allah gibi tapan %50 var ve bunlar tayyip ölmediği sürece bu şerefsize oy vermeye devam eder, edecektir. Tayyipte bu salaklıktan cesaret alıpherşeyi yapıyor.Evet bir darbe olsa kan dökülür ve elbette ordu galip çıkar. Ama benim ordudan da bu ülkeden de ümidim kalmadı. :( 

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ateistfikir yazdı:

Akpyi gözümüzde büyütmüyoruz. Ama tayyip itini büyütüyoruz. Eğer tayyip olmasaydı akp şuan iktidarda kalamazdı. Pkk, fetö, ekonomi, ışid yüzünden insanlar mhpye oy verirdi. Ama tayyibe allah gibi tapan %50 var ve bunlar tayyip ölmediği sürece bu şerefsize oy vermeye devam eder, edecektir. Tayyipte bu salaklıktan cesaret alıpherşeyi yapıyor.Evet bir darbe olsa kan dökülür ve elbette ordu galip çıkar. Ama benim ordudan da bu ülkeden de ümidim kalmadı. :( 

Siz 90'ların refah partisi olayını bilmiyorsunuz. O zamandan beri ebemizi Z.yolar. Oyların yarısı bunlara gittği için ciddi partiler düzgün oy toplayamıyordu. (Belki de kenan Evren bunu bilerek böyle yapmıştır)

Tayyip giderse yerine geçecek adam sıkıntısı olmaz. Bence hiçbir özelliği yok. Yıllardır dış basından filan biliyorum. Bildiğin sığır.

- Allah gibi tapmıyorlar. Noam Chomsky'nin bazı yazıları vardır. Bize de küçükken öğretirlerdi. "TV'de her duyduğunuza inanmayın. Gazete okurken biraz eleştirin" filan diye.

Halkı geçtim. orta düzey insanın bir numara medyası ne? 1) Kurtlar vadisi, 2) Maç

Kaç tane okumuş/yazmış adam tanıdım "bu dizidekilerin hepsi gerçek" diye geziyorlar. Belki sizle de tartışırız. Ama AKP geldiğinden beri ülke paranoyak olmuştur. Halkı komplo teorisi ile yatırıp, komplo teorisi ile kaldırıyorlar. AKP/Tayyibin yeniliği bu.

- Da bu zavallılar ne yapsın? 70'lerin sonundan itibaren eğitim sisteminin canına okudun mu? - Okudun. Peki bu adamlar büyüyünce ne olacak? - Her şeyi anladığını sanan komplo teorisyeni filan olacak. Diğer ülkelerde de skandallar, skandal niteliğinde haberler oluyor. Bizde herkes ya mafya, ya CIA, ya Pakistan asıllı filan. Bana halkın tanıdığı ve "karanlık yüzü" olmayan adam söyleyin. 1) Atatürk var 29 Tayyoş salağı var. Başka bir kişi söyleyebilir misiniz? - Yok.

- Bir de iç-savaş filan diyorlar. savaş doğru bilip farklı düşünen taraflar arasında olur. Kimsenin hiçbir şeyden haberi olmadığı ülkede savaş filan olmaz. Anlaşırsın öyle bir şey olursa.

%50 dediğin adam aç. Açlık çekiyor. Sen 1200 TL ile aile geçindirmeyi denedin mi?

Bu kitleyi geçmişte biz önemsedik ve bunun için katledildik. Şimdi hem çok zayıflar hem de çaresizler.

Çözüm: Barajın bir an önce düşüp sol siyasetin yeniden ortaya çıkması.

2) vicdan ve sınıf sömürüsü yapan her türlü partinin yasaklanması.

O zaman 90'lardaki gibi MHP, HDP de %7 %5'te kalır. CHP tek parti olmadığı için %15'lere filan geriler. Kalan %80' liberal, neoliberal, merkez sol, sol arasında paylaşılır. Biz de nihayet dünyanın en büyük hava alanını inşa edip şeytani Yahudi komplosu ile Game of Thrones misali savaşmak yerine işte eğitim, basın özgürlüğü, sağlık sistemi, AB, Hukuk sistemi, güçler ayrılığı gibi konuları konuşuruz.

Kendi yaşadığım ülke sonuçta. Da Putin şu Satan füzelerinin birini kafamıza atsa da rahat etsek durumuna geldik. 90'larda da büyük rezillik yaşanıyordu da 15 Temmuz sonrası o dönemi 4'e 5'e katlar. vaziyet budur yani.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, BilimDinimdir yazdı:

Yeni CHP'den de bir şey olmaz. 

Kılıçdaroğlu'na suikast girişiminde bulunulmuştu ya yazın bazen keşke başarılı olsaydı diyorum. CHP bu adamdan bir şekilde kur-tul-ma-lı. CHP'nin bir an önce özüne dönmesi şart.

Diyorsun ki, Chp pkk yı destekliyor,

Ama pkk nın Kılıçdaroğlu'na  suikast girişimine, keşke başarılı olsaydı diyorsun.

Nasıl oluyor  anlatsana.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, BilimDinimdir yazdı:

HEPAR, Vatan Partisi, DSP gibi partiler ittifak kurmalı.

Yine olmaz. Oyların %50'sinin satılık oy, ya da popülist oy olduğu bir sistem işlemez. %50 AKP demek. Halkın %50'sinin "Ben zaten canımdan bezmişim varsın ülke şeriat meriat ne b.k olursa olsun" demesi demek. Bu da ciddi bir tablodur. AKP'yi kapatmaktan başka çare yoktur.

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...