Jump to content

Islam bir din mi?

Recommended Posts

ıspatlicaksın huri.ıspatsız kanıtsız islam ın kult olduğunu idda ediyorsun.böyle idda olmaz.ben sana yukarda yazdım.

bi insan koskoca bi topluluğa kafa tutuyorsa muakkak çok güçlü bi hedefi ve güvendiği merciler vardır.

peygamberin hedefi islamı yaymaktı ve güvendiği merci Allah dı.ve güveni boşa çıkmadı ve bu görevinde başarılı oldu.

islam dini kult değildir.aksine hak dindir.peygamber kendi kafasından uydursa idi muakkak ortaya çıkardı.bu durumda ya öldürülürdü yada hapis cezası filan verilir etkisiz hale getirilirdi.olay bu.

hem sen neden bu konuyu kafay taktın.senin için farkeden ne? islam ha kult olmuş hada olmamış senin için farkedermi?

ispatlanamayan bir durum mu var ortada?

tamam kosovali,

acikliyorum..

ben bir peygamberim.. kanitla olmadigimi.. ispat et..edemezsen bana itaat et.

sen simdi bana peygamber oldugumu ispatlamam icin benden mucize isteginde bulunacaksin degil mi?

e peki durum muhammedin durumu olunca neden ispati ilk karsi taraftan bekliyorsun?

muhammedin peygamber olmadigini, hatta yalanci duzembaz, tecavuzcu, subyanci oldugunu bizler degil, senin "INKAR" ettigin islami kaynaklar soyluyor.. yalan mi???

hem muhammed peygamberligini ilan edince oldurulurdu, neden kimse onu oldurmedi demissin..

nedenini izah edeyim..

mekke ve medine muhammedden once tum insanlarin dinlerini huzurlu bir sekilde yasasiklari sehirlerdi..

muhammedden once arabistanda hristiyanlar, yahudiler, mecusiler var miydi yokmuydu?

Kimse muhammedi ciddiye almadigindan zaten muhammedi oldurme gibi bir girisimde bulunmadi..

kuranda yazmiyor mu "sana mecnun dediler" diye?

adami deli zannediyorlarmis neden oldursunler ki?

hani her koyun bir delisi vardir ya..

sizin koyde deliyi oldururler mi?

ayrica muhammed zamaninda kendisine vahiy geldigini ilan eden 2-3 tane ayri kisilerin oldugunu biliyor muydun?

merak edersen seni o konuda da aydinlatabilirim tabii. sen yeterki iste ..

benim icin islamin kult olup olmadigi hic birseyi degistirmiyor dedim zaten..

esas senin icin cok sey ifade ediyor..

fakat anlamak icin kafanda beliren cehennem imajindan kurtulman lazim..

o da cok zor be kardesim..

senide anliyorum..

Sitelerde Paylaş
yazinin amacida zaten muslumanlari aydinlatmaktir..

ismini vermiyim.foruma yeni gelen ateistlerden biri bana öm attı.

öm aynen şöyle:Anladım ki sen gibi adamlara ne dense boş elimden geldiğince yazıları okudum sadece kurandan dayanak sunuyorsun ama sunduğun dayanağı hiç sorgulamıyorsun.biraz büyüsün hayalleriniz bi yaradan olabilir ama bu allah değil bu çok aşikar.geleceğe dair insanlığa yön gösterecek bir tek kanıtı yok kuranın ve ne olursa kim olursa olsun onu sonsuz cehennemde yakacak bi yaradanın yüceliği sana mantıklı geliyorsa inan senin içindeki bağışlama sana ait değil

kardeşim bizim yolumuz zaten aydınlık yol.karanlıkta olan sizsiniz.siz bizi karanlığamı davet ediyorsunuz?

deve iğne deliğinden geçene kadar ateist olmayacağım.çünkü şükürler olsunki Allah en doğru yol olan islamı kalbime ilham etmiş ve bu yola sıp sıkı bağlamış.bir elime ayı bir elimede güneşi verseler İslam dan vazgeçmem.

Sitelerde Paylaş

öm aynen şöyle:Anladım ki sen gibi adamlara ne dense boş elimden geldiğince yazıları okudum sadece kurandan dayanak sunuyorsun ama sunduğun dayanağı hiç sorgulamıyorsun.biraz büyüsün hayalleriniz bi yaradan olabilir ama bu allah değil bu çok aşikar.geleceğe dair insanlığa yön gösterecek bir tek kanıtı yok kuranın ve ne olursa kim olursa olsun onu sonsuz cehennemde yakacak bi yaradanın yüceliği sana mantıklı geliyorsa inan senin içindeki bağışlama sana ait değil

kardeşim bizim yolumuz zaten aydınlık yol.karanlıkta olan sizsiniz.siz bizi karanlığamı davet ediyorsunuz?

deve iğne deliğinden geçene kadar ateist olmayacağım.çünkü şükürler olsunki Allah en doğru yol olan islamı kalbime ilham etmiş ve bu yola sıp sıkı bağlamış.bir elime ayı bir elimede güneşi verseler İslam dan vazgeçmem.

Kosovali..

islam'in Allah dini oldugu kanitlandi da biz mi inanmadik?

kuranin yazarinin muhammed degilde Allah oldugu kanitlandi da biz mi inanmadik?

Cebraili gorduk de biz mi inanmadik?

inler cinler periler gordukte biz mi inanmadik?

Allah katinda bir mucizye sahit oldukda biz mi inanmadik?

Muhammedin peygamber oldugu kanitlandi da biz mi inanmadik?

Isa ya da Musa'nin peygamber oldugu kanitlandi da biz mi inanmadik?

cennetin 7 katli oldugu kanitlandi da biz mi inanmadik?

Allahin baldirini siz gordunuz de biz mi inanmadik?

Suleyman karincalara konustugu kanitlandida biz mi inanmadik?

Nedir bu cehennem korkusu kardesim?

hayatini bir ot gibi yasamaya muhtac misin sen?

Allah varda neden saklambac oynuyor, test mi?

Allah neden test kagidindaki sorulari arapca yazmis da bizler anlayamiyoruz?

adil mi bu Kosovali?

Sitelerde Paylaş

Din dediğimiz şey bir öğreti sistemidir. Kimi bunu hayatına şekil vermek için kullanır, kimiyse bu yolla Tanrı'sına ulaşacağına inanır. Her koşulda, din sadece bir öğretiler bütünüdür.

Dolayısıyla İslamiyet de içeriğinden dolayı dindir.

Bence önemli olan soru, "Din Nedir?" sorusudur...

Sitelerde Paylaş
Din dediğimiz şey bir öğreti sistemidir. Kimi bunu hayatına şekil vermek için kullanır, kimiyse bu yolla Tanrı'sına ulaşacağına inanır. Her koşulda, din sadece bir öğretiler bütünüdür.

Dolayısıyla İslamiyet de içeriğinden dolayı dindir.

Bence önemli olan soru, "Din Nedir?" sorusudur...

islam bir din degildir..

islam muhammed tarafindan uydurulmus, kendisine itaat edilmesini, kendisinin sehvet sohret ve servet sahibi olmasini,, Allah denen uydurma tanriyida kullanarak insanlari kontrol altina alan bir kulttur...

islam'a din demek, muslumanlarin ekmegine yag surmek demektir..

din demek Tanridan geldigi ispatlanmis bir inanc bicimidir..

yeryuzunde de tanridan geldigi ispatlanmis bir inanc bicimi yoktur!

her ne kadar dinlere din diye hitap etsekte slinda tum dinler birer kulttur..

aksini iddia eden ateist, dinsiz, kitapsiz kim olursa olsun kendi ile celiskiye dusmektedir.

Sitelerde Paylaş

görmeye ömrün yeter mi bilemem ama

harun bilimin deveyi yada kalın ipi

iğne deliğinden geçirmesi yakındır.

Sitelerde Paylaş

Sanırım Sexy Huri bu başlık altında İslam'ın daha din bile olamamış ilkel bir eğilim olduğunu vurgulamaya çalışıyor.

İslam'ı Hristiyanlıkla karşılaştırırsak, daha ilkel bir din olduğunu görürüz.

Ama nedeni İslam'da mevcut içsel kusurlardan çok-ki bu her dinin sorunudur- bu dinlerin pratik edilme şeklidir.

Hristiyanlığın da son derece bağnaz, ilkel ve vahşi olduğunu biliyoruz.

Ama aydınlanma döneminde Hristiyanlık kiliseye tıkılmış ve zararlı etkileri önemli ölçüde kısıtlanmıştır.

İslam aydınlanma dönemini deneyimlememiştir.

Bazı Müslüman aydınlar günümüzde, bunu başarmaya çalışmaktadırlar.

Ama Avrupa'daki aydınlanmayı tekrarlamayı değil, bunu 1000 yıldır birçok kereler denenmiş ve başarılı olamamış, Kur'an'a dönme ilkesini benimseyerek başarmak istemektedirler.

İslam'ın kült niteliklerinden kendini arındıramayan bir din olması, onun ilkel bir din olarak varlığını sürdürmesinden sorumlu en önemli etmendir.

İslam'ın en güçlü tarafı kült niteliklerini hala koruyor olmasıdır.

Bence İslam hala bir kült gibi davranabildiği için güçlüdür.

Hristiyanlık ise kült olamadığı için yok olmak yolundadır..

Kült olmak bir kusur değildir.

İslam gücünü kült gibi olmaktan alan ilkel bir dindir.

HACI

Sitelerde Paylaş

ewt islam bir din.senin gibi dinsizleri susturucak bi din kolaysa beni sustur hade beklıorum..bay mısın bayan mısın ne haltsan sexy liği bırakda işine bak.yani dinimizi karalamaya dewam.senin deli saçması sözlerine elbet inanan wardr.ateist milleti..ne önlerini görürler nede arkalarını sadece ileriye bakarlar.ilerde onları bekleyen ölümü göremezler.biraz daha ileriye bakın.we artık uyanın.görün güneş nasıl doğuyor.hissedin vucüdumuzdaki mükemmel uyumu.bakın etrafınıza çiçekler nede güzel açıyolar yazın we kışın görevlerini hiç şaşırmadan.we biz okadar acizizki bi sivrisinek ısırması bile ölmeye yetiyo.yani sonsuzluğa.hep siz soruosunuz bukezde ben soruorum.cewap beklıorum.werilicek uygun bi cewabınız warsa tabi..ateistler hep sorgularmı.neye dayanarak inanmıosunuz?yada neye dayanarak islamı karalıosunuz

Sitelerde Paylaş
her kafadan bir ses cikiyor..Kult'un tam olarak anlamini bilmeyen konuya yazmasin.

Oxford'dan daha iyi biliyorum diyen varsa buyursun;

1 a system of religious worship directed towards a particular figure or object.

2 a small religious group regarded as strange or as imposing excessive control over members.

3 something popular or fashionable among a particular section of society.

yani Turkcesi;

1. bir sekil veya kisiden esinlenen ya da direk kisiye yapilan inanc sistemi.

2. Dini bir grupta asiri bir sekilde uyeler uzerinde kontrol sahibi olmak.

3. toplumda populer veya moda olmus birsey

http://www.askoxford.com/concise_oed/cult?view=uk

Sen ingilizceyi bakkaldamı öğrendin zazax? oxford senin dediğin gibi demez. doğrusu:

1- belli bir şekle veya objeye yönelik dini ibadet sistemi

2- tuhaf ya da üyeleri üzerinde aşırı tahakkümlü sayılabilecek küçük dini grup

3- toplumun belli bir kesiminde popüler olan şey

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...