Jump to content

Dinlerin Yalanı Tek Cevap !

Recommended Posts

İnsan, düşünebilen tek hayvan türüdür. Bilimsel olarak kanıtlanmış, kesin bir görüştür, "İnsan" diye farklı bir tür yoktur. Bu da kesin olarak kanıtlar ki insan, Adem ile Havva hikayesinde anlatıldığı gibi gökten inmemiştir, yıllar içerisinde evrilmiştir. Bu tüm dinlerin ilk tezi olan insanlık tezini (Tüm insanlığın Adem ile Havva'dan gelmesini) yalanlar.

Aranıza yeni katıldım, ateistim. Şahsi görüşümü belirtmek istedim. Bu yüzden bir din'e bir yaratıcıya inanmıyorum.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Just now, Iggy Azalea said:

İnsan, düşünebilen tek hayvan türüdür. Bilimsel olarak kanıtlanmış, kesin bir görüştür, "İnsan" diye farklı bir tür yoktur. Bu da kesin olarak kanıtlar ki insan, Adem ile Havva hikayesinde anlatıldığı gibi gökten inmemiştir, yıllar içerisinde evrilmiştir. Bu tüm dinlerin ilk tezi olan insanlık tezini (Tüm insanlığın Adem ile Havva'dan gelmesini) yalanlar.

Aranıza yeni katıldım, ateistim. Şahsi görüşümü belirtmek istedim. Bu yüzden bir din'e bir yaratıcıya inanmıyorum.

Saygılar.

İnsanın dusunebilen tek hayvan olduğu doğru değil. Doğrusu, insanın zihinsel açlık çeken tek hayvan olmasi.

Sitelerde Paylaş

"Kahve yetiştiren karınca türü keşfedildi"...
Sulama, gübreleme ve çapalama falan da yapıyorlarmış ama düşünerek mi içgüdüsel mi bilemiyorum.
İnsanın düşünebilen hayvan olması mı avantajına yoksa düşündüklerini uygulama imkanı bulması mı?
Açıkcası pek düşünmüş değilim ben bunları.

Sitelerde Paylaş

Dinlerin arasındaki gerçeklik vasfı, teknolojiden uzak kült inançlarda, örneğin Amişler'de daha gerçekçi duruyor. Teknolojiyle barışık yaşayan dindarlar biat ehlidir. Tanrı'dan gelen din, insanı buyruk olarak muhatap aldığı şekli koruyamıyorsan, o zaman din seni muhatap almayı bırakır.

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, Iggy Azalea said:

Saygılar.

İnsan belki en çok düşünebilen hayvan olabilir, ama asla düşünebilen tek hayvan değildir. 

Nassı, dersen, yunuslar mesela, gayet düşünebilen canlılardır. 

Sitelerde Paylaş
On 27.11.2016 at 20:19, Iggy Azalea yazdı:

Adem ile Havva hikayesinde anlatıldığı gibi gökten inmemiştir, yıllar içerisinde evrilmiştir

Kesinlikle öyle, ilk insan diye bir şey olamayacağı gibi ilk kedi, ilk tavuk, ilk balık diye bir şeyler de yoktur, olamaz da. Ilk diye hiç bir şey yoktur. Hiç bir şey ne ilktir, ne sondur, ne tektir. Yani tanrı olamaz ve kesinlikle yoktur. Tanrının olması olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş
On 11/27/2016 at 20:19, Iggy Azalea yazdı:

Bu tüm dinlerin ilk tezi olan insanlık tezini (Tüm insanlığın Adem ile Havva'dan gelmesini) yalanlar.

Adem ile Havva'dan geldiğinin söylenmesi ile bu söylediklerinin ilişkisi ne?
Adem ile Havva'nın ne olduğuyla ilgili bilgin ne? Adem ile Havva elektron ve proton olamaz mı?

Sitelerde Paylaş

Adem Havva gerçektir. Ademle Havva, başka canlıdan türemiştir. Caner Hocamız çok güzel açıklamış işte. Neden anlamak istemiyorsunuz ? 

01:45:00  itibariyle, sadece 5 dakika izleyin. Ne güzel açıklamış işte :) 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, impressivo yazdı:

Adem Havva gerçektir. Ademle Havva, başka canlıdan türemiştir. Caner Hocamız çok güzel açıklamış işte. Neden anlamak istemiyorsunuz ? 

01:45:00  itibariyle, sadece 5 dakika izleyin. Ne güzel açıklamış işte :) 

Klasik bilime uyarlama işte dincilerin her zaman yaptığı şey. Söylediklerinin ne anlama geldiğini farkında değil o ayrı tabi.

Sitelerde Paylaş
36 minutes ago, NotImportant said:

Klasik bilime uyarlama işte dincilerin her zaman yaptığı şey. Söylediklerinin ne anlama geldiğini farkında değil o ayrı tabi.

Aynen :)  ben de ironi yapmıştım zaten. Bu caner tam şarlatandır. Ama bence bilerek yapıyor,bu işten bayaa para kazandı. 

Sitelerde Paylaş

Caner tasmalana ben saydiriyorum youtube'dan. El kol hareketlerim havada uçuşuyor. ahah. Ayrica cagirsaniz da asla gelmez. Ama tvye cagirsaniz gelir. Cunku laf ebeligi yapip soz keser.  evrim kuranla celismez,tasarim,kozmolojik arguman, ahlak tanridan olabilir, bıd bıdı yapar. 

Sitelerde Paylaş

Bende Caner kim diyordum :) neyse bulduk adamımızı araştırırız.

Adem Havva hikayesinde  gökten inen ruhtur yani fiziksel bir insan değildir.İnsan dediğimiz canlı türü primatlardan evrimleşip ortada dolanmaktaydı yeterince zeki olunca Allah artık benim varlığımı idrak edebilirsiniz dedi ve Adem ve Havva ruhunu bunlara verdi.Peygamberlik gökten iner ama onun indiği beden bu gezegende evrimleşiyor.Yani hayvanlar evrimleşip insana geldiler sonra da Allah dini indirdi ve artık mesulsünüz dedi. İlk insan Adem olabilir ama dini açıdan ilk insandır o.Bilimsel açıdan isimlendirme sınıflandırma zaten zamanla değişir değişiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...