Jump to content

Evrim ve Kuran

Recommended Posts

2 minutes ago, BurakTuna67 said:

Yaratılmış olan herşeyin başlangıcı vardır.

Yaratıcı olan zaten yaratılmış olamaz, başlangıcı da olmaz.  Bu şekilde. Nedensizdir. Bu yanlışlanamaz bir önerme. 

Kaldıramayacağı taş mı ?  Bunu senden beklemezdim teflon, sakın bu saçma mantık döngülü hatalı soruyu sorma. 

hatalı mantık döngüsü söylemi ile kendinizi kandırıyorsunuz ya işte yıllardır...

O cümleye iyice bak. Senin tanrının yumuşak karnı işte tam orası. Daha doğrusu onlardan biri. Diğerlerine sıra ile geliriz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Şimdi, teflon yazdı:

hatalı mantık döngüsü söylemi ile kendinizi kandırıyorsunuz ya işte yıllardır...

O cümleye iyice bak. Senin tanrının yumuşak karnı işte tam orası. Daha doğrusu onlardan biri. Diğerlerine sıra ile geliriz.

sen kendini kandırıyorsun. Herşeye gücü yeten Tanrı ile kaldıramayacağı bir taş, bu ikisi aynı zaman ve mekanda olmaz, bu senin basmayan zekandan dolayı böyle düşünmene sebep oluyor, kusura bakma. 

Sitelerde Paylaş
Just now, BurakTuna67 said:

sen kendini kandırıyorsun. Herşeye gücü yeten Tanrı ile kaldıramayacağı bir taş, bu ikisi aynı zaman ve mekanda olmaz, bu senin basmayan zekandan dolayı böyle düşünmene sebep oluyor, kusura bakma. 

Tanrı kaldıramayacağı bir taşı yaratabilir mi?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

4- "eğer birşey var ise, mutlaka ondan önce daima var olan birşey olmalıdır ! "

işte bu başlangıç demek değil, tanrı ile ilgili bir zorunluluk demek hiç değil. Sen bunu anladın mı?

Madde-enerji hep vardı diyerek sadece kendini kandırırsın.Oluş sonsuzdur diye birşey yok. Hepsinin başlangıcı olmak zorunda. Nedenlerin nedenlerini eksi sonsuza götürdüğünde zaten karşına Tanrı çıkar. 999.... kentrilyon üzeri kentrilyon asır önce diye bir zaman yok.Gerçek de zaman da yok. Entropi sayesinde bizim için bir algı. Asıl sen anlamak istemiyorsun. Çünkü önyargılısın. İllaki  Tanrıyı reddetmek için bahane üretmem gerekiyor diyorsun. Nasıl ki tümevarım ilkesini reddediyorsun,,, neden ?  mantıpa bağlı sınırsız önerme kurulamaz diye ?   e  yuuh  sana... bahaneye bak !!!!!!! 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Tanrı kaldıramayacağı bir taşı yaratabilir mi?

YARATIR ; 

KALDIRIR DA. 

bu soru çok saçma bir soru, cevabını verdim. 

Herşeye gücü yeten Tanrı ile kaldıramayacağı bir taş, bu ikisi aynı zaman ve mekanda olmaz. Saçam bir paradox. Tanrı evli bir bekar olablir mi gibi saçma sapan bir soru !!!  seninki sadece bahane aramak.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, BurakTuna67 said:

Madde-enerji hep vardı diyerek sadece kendini kandırırsın.Oluş sonsuzdur diye birşey yok. Hepsinin başlangıcı olmak zorunda. Nedenlerin nedenlerini eksi sonsuza götürdüğünde zaten karşına Tanrı çıkar. 999.... kentrilyon üzeri kentrilyon asır önce diye bir zaman yok.Gerçek de zaman da yok. Entropi sayesinde bizim için bir algı. Asıl sen anlamak istemiyorsun. Çünkü önyargılısın. İllaki  Tanrıyı reddetmek için bahane üretmem gerekiyor diyorsun. Nasıl ki tümevarım ilkesini reddediyorsun,,, neden ?  mantıpa bağlı sınırsız önerme kurulamaz diye ?   e  yuuh  sana... bahaneye bak !!!!!!! 

Termodinamiğin 1. kanununu bilir misin? istediğin kadar çırpınabilirsin ama bütün inancın bir dinamitin üzerinde.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, BurakTuna67 said:

Hem müslümanım diyorsun hem de tanrı tanrı deyip duruyorsun, neden tanrının adını zikretmekten kaçınıyorsun? Senin tanrının adı Allah değil mi? 

Şimdi bu senin arap putu yerleri ve gökleri yaratırken tahtı da sular üstünde değil miydi? Buyur, bunu açıklamaya başla.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

Allah kendi katında,şeytanın ona başkaldırdığı yerde,kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teflon yazdı:

Termodinamiğin 1. kanununu bilir misin? istediğin kadar çırpınabilirsin ama bütün inancın bir dinamitin üzerinde.

hiçbirşey yoktan var olmaz,

varken yok olmaz

e=mc2 

İzafiyet. 

Sana birşey söyliyim, samimice.  Bu yanlışlanacaktır !!!  bilimde herşey yanlışlanana kadar geçerli,, bunu da biliyorsun değil mi ? 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Hem müslümanım diyorsun hem de tanrı tanrı deyip duruyorsun, neden tanrının adını zikretmekten kaçınıyorsun? Senin tanrının adı Allah değil mi? 

Şimdi bu senin arap putu yerleri ve gökleri yaratırken tahtı da sular üstünde değil miydi? Buyur, bunu açıklamaya başla.

Tanrı veya yaratıcı diyebilirsin. Bunda sıkıntı yok. Sadece bazı yobazlar bu konuda takıntılı... pUT MU arıyorsun ? Bence, senin fikirlerin, senin putun ! 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Buzul yazdı:

Allah kendi katında,şeytanın ona başkaldırdığı yerde,kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi?

bunun cevabını verdim, kafan basmıyor ki böyle soru soruyorsun. Sinan Canan, bu soruya öyle cevap veriyor ki, bak sakın böyle bir soru sorma, çok fena rezil olursun, benden söylemesi. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, BurakTuna67 said:

YARATIR ; 

KALDIRIR DA. 

bu soru çok saçma bir soru, cevabını verdim. 

Herşeye gücü yeten Tanrı ile kaldıramayacağı bir taş, bu ikisi aynı zaman ve mekanda olmaz. Saçam bir paradox. Tanrı evli bir bekar olablir mi gibi saçma sapan bir soru !!!  seninki sadece bahane aramak.

Kusura bakma ama ikide sıfır.

ben sana tanrı ile kaldırılamaz bir taş bir arada olabilir mi diye mi sorsaydım, ikisi bir arada olamaz diyebilirdin. Ama ben sana bunu yaratabilri mi diye sordum. Bir değil, birkaç adım geriden geliyorsun.

Cevabın mantıksal çelişki. Böyle mokoko cümleler kurmak zorunda kalırsın işte.

Ne dedik ya o argumanlar tanrı için de işleyecek, ya da onları kenara bırakıp savından da vazgeçeceksin.

Böyle ucube cümlleler kurmak zorunda kalırsın işte. Kaldırırsa lkaldıramayacağı taş olur mu hiç?

Ya birini ya diğerini  başaramaması gerekir ki, bu sefer de kadiri mutlaklık mok yoluna gider. Böyle tanrı mı olur? Olmaz.

Şimdi senin son kıvırmalarını da engellemek için tanrı kelimesini kenara çekelim. Çünkü bu sfere "tanımı gereği" bahanesine sarılıyorsun.

1- Kadir-i mutlaklık mümkün müdür? (kafanın almadığı taş olayı burası)

2- Kadir-i ve alim- mutlaklık aynı anda varolablir mi?

Mesela tanrı vazgeçebilir mi? Bilgisi değişebilir mi?

Her birinin cevabı: hayır, olamaz. Bunları açıklayamaya çalıştığında paradokstan paradoksa koşacaksın.

İnandığın şey kare bir üçgen.

Formel mantık çerçevesinde yok. 5 duyumuz için zaten yok. Görünürde de yok.

Yani insan için yok.

Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, BurakTuna67 said:

hiçbirşey yoktan var olmaz,

varken yok olmaz

e=mc2 

İzafiyet. 

Sana birşey söyliyim, samimice.  Bu yanlışlanacaktır !!!  bilimde herşey yanlışlanana kadar geçerli,, bunu da biliyorsun değil mi ? 

yanlışlanana kadar goodbye o zamanç

Senin tanrı ne mantık arenasında var

Ne duyu/algı arenasında (5 duyu)

ne de bilim arenasında

bilmem farkında mısın.

Olasılıksız bir şeye inanıyorsun.

tanırının varolduğu tek yer senin zihnin.

İnan inan da, onu mantıklı birşeymiş gibi gelip bize anlatmaya çalışma.

Çünkü değil.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, BurakTuna67 said:

Tanrı veya yaratıcı diyebilirsin. Bunda sıkıntı yok. Sadece bazı yobazlar bu konuda takıntılı... pUT MU arıyorsun ? Bence, senin fikirlerin, senin putun ! 

Neden Allah demeye çekiniyorsun? Araplara taptığın belli olması diye mi? Put sadece dinlerde bulunan bir şey, senin arap dinin de bundan muaf değil.

Bir sonraki soruyu neden görmezden geldin?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, teflon yazdı:

Sen , bilimde tümevarım ilkesini reddediğin için,  david hume ve karl popper gibi sana özel muamelem var.  Sadece yanlışlanabilirlik ilkesi devrede.

Buna göre, her önermemi yanlışlayabilmen gerekir. Ancak, pozitivist açıdan; bunu da yapamayacağına göre...  güüümmmm !!! 

Mesela, tüm  kuşlar tüylüdür diye önerme kurdum. Bunun için evrendeki tüm kuşları test etmen gerekiyor. anladın mı teflon tava ? 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, BurakTuna67 yazdı:

bunun cevabını verdim, kafan basmıyor ki böyle soru soruyorsun. Sinan Canan, bu soruya öyle cevap veriyor ki, bak sakın böyle bir soru sorma, çok fena rezil olursun, benden söylemesi. 

Herşeye gücü yeter dediğin Allah,şeytanın isyan ettiği yerde kaldıramayacağı bir taş yaratabilmelidir,ama o taşı sonra kaldıramamalıdır,o zamanda herşeye gücü yetmez.Kaldırırsa da,kaldırabileceği bir taş yaratmıştır,kaldıramayacağı bir taşı yaratamıyor demektir.Dolayısıyla herşeye gücü yeten bir Allahın olması olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Neden Allah demeye çekiniyorsun? Araplara taptığın belli olması diye mi? Put sadece dinlerde bulunan bir şey, senin arap dinin de bundan muaf değil.

Bir sonraki soruyu neden görmezden geldin?

Yoo çekinmiyorum da, sen neden konuyu   farklı yerlere çekmeye çalışıyorsun ;  dedim ya ben islam uzmanı değilim , müslüman oldugumu dürüstce söyledim. Senin  psikolojik sorunların mı var ? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

yanlışlanana kadar goodbye o zamanç

Senin tanrı ne mantık arenasında var

Ne duyu/algı arenasında (5 duyu)

ne de bilim arenasında

bilmem farkında mısın.

Olasılıksız bir şeye inanıyorsun.

tanırının varolduğu tek yer senin zihnin.

İnan inan da, onu mantıklı birşeymiş gibi gelip bize anlatmaya çalışma.

Çünkü değil.

Kanun varsa bir kanun koyucu vardır. Hadi bunu yanlışla... Hadi bekliyorum..... 

Fizik kanunlarının kaynağı  yaratıcıdır. Sizin cevabınızla, maddenin davranışı gibi bir saçmalık değil. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Herşeye gücü yeter dediğin Allah,şeytanın isyan ettiği yerde kaldıramayacağı bir taş yaratabilmelidir,ama o taşı sonra kaldıramamalıdır,o zamanda herşeye gücü yetmez.Kaldırırsa da,kaldırabileceği bir taş yaratmıştır,kaldıramayacağı bir taşı yaratamıyor demektir.Dolayısıyla herşeye gücü yeten bir Allahın olması olanaksızdır.

sen ne saçmalıyorsun durmadan.  iyi al sana cevap.  Yaratır da, o taşı kaldırır da. Bak, hem yarattı hem de kaldırdı. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, BurakTuna67 said:

Sen , bilimde tümevarım ilkesini reddediğin için,  david hume ve karl popper gibi sana özel muamelem var.  Sadece yanlışlanabilirlik ilkesi devrede.

Buna göre, her önermemi yanlışlayabilmen gerekir. Ancak, pozitivist açıdan; bunu da yapamayacağına göre...  güüümmmm !!! 

Mesela, tüm  kuşlar tüylüdür diye önerme kurdum. Bunun için evrendeki tüm kuşları test etmen gerekiyor. anladın mı teflon tava ? 

yanlışlandığı zaman tanrına ayrıca gerek kalmayacak. Çaktın mı köfteyi?

senin tanrı termodinamiğin yanlışlanmasına muhtaç bu arada farkında mısın?

Ayrıca madem bunu biliyorsun da, neden tanrı tanrı diye ötüp duruyorsun be adam?

Senin bütün savlarının göbeğinde tümevarım var. Bana laf sokacam diye onu da yıktın geriye ne kaldı?,

Ha bu arada yanılıyorsun. Bu evrenin tanrısı varsa eğer, o da termodinamiktir. Rahat ol.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...