Jump to content

Evrim ve Kuran

Recommended Posts

Hadü len, Kuran cahili salak Müslüman... Ben sana oturur Kuran dersi veririm, Kuranı ne kadar iyi bildiğimi görsen aklın şaşar, El Ezher mezunuyum sanırsın! Ben meal yazarına Kuranı ondan daha iyi bildiğimi münazaraya çıkıp kanıtlamış biriyim. Meal yazarı pes etti karşımda, adını vermeyeyim, ünlü bir yazar, piyasada en geçerli meallerden biri. Hepsi zırva, hepsi yalan o başka...

Seni üç saniyede ayeti verir, kepaze ederim, Tevrattaymış... Şansını zorlama, seni şebek ederim Kuran cahili Müslüm... Hayır Kuran cahilisiniz, nasıl Müslüm geçiniyorsunuz anlamadım ki... 

meallerin çoğu eksik güncelliğini yitirmiş yazılardır. Meal taşıyıp tartışmanızı oldum olası cahilce bulurum zaten.

Hadi bana islamda ensest ilişkiyi işaret eden ayet veya hadis getir bakalım. çıkarım yapmadan ama :) hile yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Müslüm, aşırı saçmalıyorsun. Elementle melemetle alakası yok. Çömlekçi nasıl çamura şekil veriyorsa aynısı olarak düşünmüşler. Sun' diye bir kelime vardır Arapçada. Bu hem sanat, hem yaratım anlamına gelir. Create gibi. Kreasyon ordan gelir. Elementi melementi ne bilecek allahın salak cahil çöl yağmacıları. 

Sitelerde Paylaş

Müslüm, aşırı saçmalıyorsun. Elementle melemetle alakası yok. Çömlekçi nasıl çamura şekil veriyorsa aynısı olarak düşünmüşler. Sun' diye bir kelime vardır Arapçada. Bu hem sanat, hem yaratım anlamına gelir. Create gibi. Kreasyon ordan gelir. Elementi melementi ne bilecek allahın salak cahil çöl yağmacıları. 

sonuç olarak Allah insanı çamurdan sanat ile yaratmadımı ? yarattı burda bir sıkıntı yok. Evrim nasıl yarattığını betimliyor işte. Yalan yok sadece detayları yok. ayetler evrimi anlatıyor ama insanlar daha basit yorumlamışlar bugüne kadar.

Sitelerde Paylaş

islamda ensest ilişkiyi işaret eden ayet veya hadis getir

Ensest kelime olarak Kuranda geçmez. Ya da o anlama gelen bir kelime. Fakat: "Ey insanlar sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbiniz...." Kuran (4/1) ifadesi, ensesti zorunlu kılar. Başka yolu yok. Tek yol ensest bu durumda. Başka en küçük olasılık yok.

Sana seni kepaze ederim üç saniyede dedim, uyardım fakat rahat durmadın. Hadislere başvurmam. Zibil gibi var ama bit yavşağı kadar saymadığım için ağzıma bile almam.

Sitelerde Paylaş

sonuç olarak Allah insanı çamurdan sanat ile yaratmadımı ?

Yaratmadı bilader! Sen ne salak çıktın yahu! Ben sana allahın sanatı filan bir şey dedim mi? Kelimenin kökeninden inancın köklerini gösterdim yahu! Hayır bu kadar da anlamaz olunmaz ki ama yahu! Ben şimdi sana allahın sanatı dedim mi be, bunu da nerden çıkarıyorsun! Bak sen iyiden bocaladın ve şaşırdın. Oruç kafana vurdu. Benim karnım tok, suyumu da az önce içtim. Salak değilim akşama kadar açlıktan ağzım kokacak. Benimle aç karnına susuz geberirken aşık atmaya kalkma! Beynin durmuş açlıktan susuzluktan.

Sitelerde Paylaş

Ensest kelime olarak Kuranda geçmez. Ya da o anlama gelen bir kelime. Fakat: "Ey insanlar sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbiniz...." Kuran (4/1) ifadesi, ensesti zorunlu kılar. Başka yolu yok. Tek yol ensest bu durumda. Başka en küçük olasılık yok.

Sana seni kepaze ederim üç saniyede dedim, uyardım fakat rahat durmadın. Hadislere başvurmam. Zibil gibi var ama bit yavşağı kadar saymadığım için ağzıma bile almam.

O ayeti geçen hafta başka bir konuda açıklamıştım. burda da evrimden bahsediyor tek canlıdan diğer canlıların türemesi eşeysiz üremeden eşeyli üremenin evrimleşmesi ve sonunda insana gelen bir süreç. Hem nefs Allah katında fiziksel olmayan bir olgudur.Ruh bedenden ayrı yaratılıp sonra içine konur. Ruhlar ayrı yaratılmış dünyadaki bedenler ayrı yaratılmıştır. Tevratta ensest direkt belirtilmiştir. Kuranı yazan nasılsa biliyordu onu yazsaydı ya aynısını. Ama böyle yazdı. 

Sitelerde Paylaş

Yaratmadı bilader! Sen ne salak çıktın yahu! Ben sana allahın sanatı filan bir şey dedim mi? Kelimenin kökeninden inancın köklerini gösterdim yahu! Hayır bu kadar da anlamaz olunmaz ki ama yahu! Ben şimdi sana allahın sanatı dedim mi be, bunu da nerden çıkarıyorsun! Bak sen iyiden bocaladın ve şaşırdın. Oruç kafana vurdu. Benim karnım tok, suyumu da az önce içtim. Salak değilim akşama kadar açlıktan ağzım kokacak. Benimle aç karnına susuz geberirken aşık atmaya kalkma! Beynin durmuş açlıktan susuzluktan.

ben orada kurana göre diyorum bu konuda ayetlerden bahsediyoruz kurana göre bu şekilde yaratmadı mı demek istemiştim. ateistlerin ne düşündüğünü bilmediğimi mi sanıyorsun .Esas senin kafada sıkıntılar var .Oruç tutan insanda eski hücreler ölür yeni hücreler oluşur yerine daha hızlı bir rejenerasyon olur. Mesajları baştan oku anlayamıyorsan neden bahsettiğimi.

Sitelerde Paylaş

Oruç tutan insanda eski hücreler ölür yeni hücreler oluşur yerine daha hızlı bir rejenerasyon olur. Mesajları baştan oku anlayamıyorsan neden bahsettiğimi.

Kendi hayali küçük dünyanızda kendinize hayali bir bilim yaratmışsınız, ona inanıyorsunuz. 

30-40 derecelik havada günün büyük kısmını 17-18 saatini su içmeden geçiriyorsun ve bu faydalı bir şey öyle mi? Cidden inanıyor musun buna?

Sitelerde Paylaş

O ayeti geçen hafta başka bir konuda açıklamıştım. burda da evrimden bahsediyor tek canlıdan diğer canlıların türemesi eşeysiz üremeden eşeyli üremenin evrimleşmesi ve sonunda insana gelen bir süreç. Hem nefs Allah katında fiziksel olmayan bir olgudur.Ruh bedenden ayrı yaratılıp sonra içine konur. Ruhlar ayrı yaratılmış dünyadaki bedenler ayrı yaratılmıştır. Tevratta ensest direkt belirtilmiştir. Kuranı yazan nasılsa biliyordu onu yazsaydı ya aynısını. Ama böyle yazdı. 

diğer açıklamanızı okumadım. ama yukarda yazdıklarınızdaki sorunlar şunlar:

- nefisten yaratıp, ondan da eşini yaratan kısmını atlamışsınız . ayette eş, zevc sözcüğü ile geçer. yani ondan da hanımını yaratandır allah. dolayısı ile ruh, evrim vb söyleminiz uydurma oldu

- bu ikisinden de bir çok erkekler ve kadınlar yaratmış. bunları nasıl yaratmış? ensest kan bağı bulunan kişilerin cinsel birlikteliğidir. ilk nefisten hanımını yaratımış ve bu ikisinden de bir çok erkek ve kadın yaratmış. bunlar kan bağına sahiptir demektir. buna da teknik olarak ensest denir.

- kuran tevratı onaylar. bu yüzden, müslümansanız, tevratta yazan her şeyi eksiksiz olarak kabul etmiş durumdasınız, tersine inansanız da.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

diğer açıklamanızı okumadım. ama yukarda yazdıklarınızdaki sorunlar şunlar:

- nefisten yaratıp, ondan da eşini yaratan kısmını atlamışsınız . ayette eş, zevc sözcüğü ile geçer. yani ondan da hanımını yaratandır allah. dolayısı ile ruh vb söyleminiz uydurma oldu

- bu ikisinden de bir çok erkekler ve kadınlar yaratmış. bunları nasıl yaratmış? ensest kan bağı bulunan kişilerin cinsel birlikteliğidir. ilk nefisten hanımını yaratımış ve bu ikisinden de bir çok erkek ve kadın yaratmış. bunlar kan bağına sahiptir demektir. buna da teknik olarak ensest denir.

- kuran tevratı onaylar. bu yüzden, müslümansanız, tevratta yazan her şeyi eksiksiz olarak kabul etmiş durumdasınız, tersine inansanız da.

siz benim tam ne demek istediğimi anlamamışsınız. Başka yerlerde olduğu gibi ruh ile bedeni başta ayırmak lazım;

- nefis yaratmak kavramı ruha işaret eder.Allah ruhları birbirinden yaratabilir bunda sıkıntı yok. yani bahsedilen yaradılış ruhların yaradılışıdır ve birinci yönüdür.

-ikinci yönü ise fiziksel dünyada bu çoğalma evrime işaret eder bir canlıdan diğer canlıları çıkarma yönüyle.eşsiz üremeden eşli üremeye geçiş

-kuran tevratı kabul eder ama onun değiştiğini de kabul eder.Dini Allah göndermiştir ama insan onu değiştirmiştir.Tek din islam kalmıştır.Zaten diğer dinler değiştiği için yeni din gelmiştir yoksa çeşitlilik olsun diye değil.

Özet olarak bu ayet için hem ruhani hem fiziksel olarak açıklama getiriyorum. Evrim konusunda birçok müslüman benden farklı düşünüyor biliyorum görüşlerim şahsidir islam adına yapılan genel söylemlerden farklıdır. (Yalnız bu diğer görüşe göre diyelim ki bir yerde ensest ilişki var kuranda bahsetmişse sıkıntı yoktur görüşü var.)

Sitelerde Paylaş

Kendi hayali küçük dünyanızda kendinize hayali bir bilim yaratmışsınız, ona inanıyorsunuz. 

30-40 derecelik havada günün büyük kısmını 17-18 saatini su içmeden geçiriyorsun ve bu faydalı bir şey öyle mi? Cidden inanıyor musun buna?

bilimsel çalışmalar öyle diyor

https://news.usc.edu/63669/fasting-triggers-stem-cell-regeneration-of-damaged-old-immune-system/

Sitelerde Paylaş

burda da evrimden bahsediyor tek canlıdan diğer canlıların türemesi eşeysiz üremeden eşeyli üremenin evrimleşmesi

Yok artık! Böyle zorlayacaksan sinekten de yağ çıkar! E iyi o zaman, "yağmur yağacak" lafından göller oluşacak içlerinde ördekler yüzecek sazlar bitecek aralarına yuva yapacaklar dediğini de çıkartalım! Eni konu baktı bulutlar grileşiyor, yağmur yağacak dedi yahu! Bu da mı mucize! Ya bi gidin be! Salaksınız.  Aşırı salaksınız. Cahil çöl yağmacılarının zırvalarından mucize çıkarmak için kıçınız dahil yırtmayacağınız yeriniz yok!

İnsanlar diyor, sizi tek nefisten, ondan eşini ondan sizi üreterek yarattım diyor, lafa bak eşeysizden eşeyliye geçişmiş! Yok devenin hamudu artık be! Çüş! Oha yani! Bişşş! Daha da ne deyim be!

Sitelerde Paylaş

Uzun bir süre yemek yememek faydalıdır. Ama su içmek şartıyla. Susuzluğun bir faydası olması olanaksızdır, son derece zararlıdır. Yemek yemeyin ama su için deselerdi olurdu. Bilememişler. Gene aut... :D İslam hiç bir atağında kaleyi tutturamayan ama antrenörün bir türlü nedense kovmadığı torpilli fakat ayağı son derece küt bir futbolcu gibi!

Yemek yememek tamam, orta iyi geldi, top islamda, şut! Su da içmeyin!!! Çok farklı şekilde aut! Kaleci elini bile kaldırmadı, top kaleye doğru bile gitmedi, nasıl şutsa! Ertesi maçta islam yine sahada! Nasıl oluyorsa! Torpili çok büyük yerden!

Hayır şunu kulağından tutup atmıyor salaklar yahu! Her tarafı dökülüyor, ele alınır tek bir yanı yok, başına tebelleş! Zombi gibi! Ne gider ne bir işe yarar! Şundan kurtulunduğu gün devrimlerin en büyüğü olacak. Şundan insanlık bir kurtulaydı!

Sitelerde Paylaş

Democun dediği gibi belirli durumlarda ve belirli kişiler için aç kalmak belki faydalı olabilir ama susuz kalmanın faydalı olduğunu iddia etmek cehaletin ya da aptallığın daniskasıdır. Hele bu cehennem gibi havada bütün günü susuz geçirmenin faydalı olduğuna inananın zekasında ciddi problemler vardır.

Ha bir de bunlar sahurda bol bol su içer zannederler ki o su onları akşama kadar idare edecek :D

Sitelerde Paylaş

Ha, yanlış anlaşılmasın, uzun süre yemek yememek faydalı derken yanlış yönlendirme yapmayayım. Akşama kadar aç kalıp akşam mideyi doldurmak çok zararlı. Ayrıca gece kalkıp yemek yemek de son derece zararlı. Oruç neresinden ele alsan dökülen saçma sapan zararlı bir şey. Bazı Müslüm doktor olmuş cahillerin zırvalarına bakılmaz. Ona kalsa ne cahiller profesör oluyor bu ülkede! Cinlerden üç harfli diye bahseden salakların profesör olduğu önemli yerlere de getirildiği üstelik bir ülkeden bahsediyoruz! Yahu Suud şeyhini görmediniz mi? Herif zombi resmen yahu! Hayır insan bir sempatik bir şey bulur oturtur oraya şeyh diye, herif kazma yahu! Bildiğin kazma! Tipini görenin üç ay işi rast gitmez, ben midem bulanıyor bakamıyorum!

Sitelerde Paylaş

siz benim tam ne demek istediğimi anlamamışsınız. Başka yerlerde olduğu gibi ruh ile bedeni başta ayırmak lazım;

- nefis yaratmak kavramı ruha işaret eder.Allah ruhları birbirinden yaratabilir bunda sıkıntı yok. yani bahsedilen yaradılış ruhların yaradılışıdır ve birinci yönüdür.

-ikinci yönü ise fiziksel dünyada bu çoğalma evrime işaret eder bir canlıdan diğer canlıları çıkarma yönüyle.eşsiz üremeden eşli üremeye geçiş

-kuran tevratı kabul eder ama onun değiştiğini de kabul eder.Dini Allah göndermiştir ama insan onu değiştirmiştir.Tek din islam kalmıştır.Zaten diğer dinler değiştiği için yeni din gelmiştir yoksa çeşitlilik olsun diye değil.

Özet olarak bu ayet için hem ruhani hem fiziksel olarak açıklama getiriyorum. Evrim konusunda birçok müslüman benden farklı düşünüyor biliyorum görüşlerim şahsidir islam adına yapılan genel söylemlerden farklıdır. (Yalnız bu diğer görüşe göre diyelim ki bir yerde ensest ilişki var kuranda bahsetmişse sıkıntı yoktur görüşü var.)

Ne yazık ki, kurguladığınız şeyin içindeki sorunları göremiyorsunuz. Açıklayayım:

- nefis ve ondan eşini/hanımını yaratıyor

- onlardan birçok erkekler ve kadınlar yaratıyor

- buna göre, allahın yarattığı her ruhun amacı ve kaderi bellidir

- buna göre olup olacak olan her şey önceden allah tarafından kurgulanmıştır

- buna göre allah en başından, tüm insanların davranışlarını programlamış, onları bir yol üzerine oturtmuş ve o yola uygun olarak elleri mahkum sergiledikleri davranışlar yüzünden onlara düşmanlık gütmüş

2. sorun

- evrimi kabul ediyorsunuz

- ilk canlıdan başlayarak, bugünkü insanlara uzanan bir evrim sürecini kabul ediyorsunuz

- bu durumda ilk insan diye bir şey olmayacağını, çünkü evrim sürecinde herhangi bir şeyin ilki olmayacağını biliyorsunuz

- ama diyorsunuz ki, ruh var, insan ruhu, bunlar oluşturulmuş vb

- çünkü ruh ve ondan eşi/hanımı yaratılmış. yani hanım diye bir şeyin olduğu bir aşama söz konusu. tek hücrelilerde hanım diye bir şey yok

- habil, kabil, adem, çocukları, cennetten kovulma da işin başka boyutları tabii

3. sorun

- kurana göre tevrat değişmemiştir.

- bunu öne sürenler, uydurmaktadır.

- kuran, sözlü olarak söylendiği dönemde, muhataplarına şunu ve benzerlerini söyler durur:

bakara 41

Elinizdeki Tevrat’ı tasdik edici olarak indirdiğimize (Kur’an’a) iman edin. Onu inkâr edenlerin ilki olmayın. Âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin ve bana karşı gelmekten sakının.

- elinizdeki dediği şey, o sırada geçerli olan kitaptır.

örnekleyelim: 

+ giysin güzelmiş

- sağol, rengini ben de beğeniyorum

+ hayır ben bunu demiyorum, 2500 yıl önceki dedenin giydiğinden söz ediyorum

- ?!

gündelik hayatta, bu şekilde konuşan birinin aklından zoru vardır. ama niyeyse, bunu alemleri yaratan, hakkıyla bilen bir tanrı için normal görüyorsunuz. islamın tanrısı olan arap, açık biçimde o sırada geçerli olan kitabı onayladığını söylüyor. tevratın değiştiğine dair hiçbir şey söylenmez kuranda.

Sitelerde Paylaş

kıvırmaya gerek yok direkt oruç tutmanın da faydalarının olduğu bilimsel yazılar var.

hayır. o yazıların hiçbiri yazın güneşin ve sıcağın altında aç susuz kalmak faydalıdır demez. o yazıların tamamı, bu tür etkilerden izole durumları ele alır. hepsi, orucu tutanın istediği zaman bırakabileceği, sıcak altında zor koşullarda tutulmayan ve hepsi de içinde bol su olan oruçları konu eder. islamın orucu tümden saçmalıktır.

arada islam orucunu güzellemeye çalışan sözde çalışmalar vardır ama bunları kimse adam yerine koymaz.

islamın orucu, kurban ritüelidir. bu tür ritüeller bütün dinlerde vardır. dünyanın neresine giderseniz gidin, insanlar uydurdukları tanrılarına şirin görünmek, kendi nefislerini terbiyeettiklerini gösterip, rızıklarını kesmesin, kendilerini cezalandırmasın diye oruç tutarlar. oruç islam ve aparıldığı diğer bölge dinlerinde de, nordik dinlerde de, güney amerika dinlerinde de, afrika dinlerinde de vardır. bunların hepsinin tanrıları birbirinden farklıdır. ama birbirinden bağımsız olarak tanrı uyduran insanlar, doğal olarak birbirinden bağımsız olarak orucu -ufak farklılıklarla- da uydurmuşlardır.

Sitelerde Paylaş

Kafası az çalışan doğru dürüst insan olan birileri olsa, bu dini kurgularken "su allahın yarattığı en müstesna, en kutsal, hayatın özü bir elementtir, o orucu asla bozmaz, duru olduğu sürece" diye bir edebi tumturaklı cümle yazar, Kurana koyarlardı.

Cahil çöl yağmacıları din icat etmeye kalkarsa olacağı bu... Rezalet. Kepazelik. İlkellik, saçmalık. Skandal...

Üç günü aşmayan ve bitiminde tıka basa yenmeyen açlık kürünün faydalarını gösteren bilimsel çalışmalar vardır. Ama su içmek kesin şarttır. Susuz diyet diye bir saçmalık hiç bir bilimci tarafından kabul edilemez, derhal reddedilip çöp atılır. Böyle bir şey söz konusu bile edilemez. Bu çok kesindir.

Üç günün aşılmaması özellikle vurgulanır, çünkü üç günden sonra doku kayıpları riski başlar. Çünkü üç güne kadar bünye sıvı içindeki doku hücrelerini tüketmekte, daha açıkçası kan hücrelerini yemekte. Üç günden sonra diğer doku hücrelerini yemeye sıra gelmekte. Bu yüzden tam üç günün sonunda açlığa son verilirse ve diyet boyunca su içilerek kanın yoğunlaşması önlenip, kan hücreleri tüketimi kolaylaştırılrsa... Bu durumda üç günün sonunda besin alımı başladığında vücut tükettiği kan hücrelerini yeniliyor ve taze kan oluşuyor. Üç gün son kesin sınırdır, aşılması tehlikelidir. Bir insan bir ayı geçkin açlığa dayanır ama çok vahim doku kayıplarına uğrar. İskelete döner. Bir ayın sonunda yiyecek bulur hayata tutunursa bile doku kayıpları yerine gelmez, sağlığına kavuşamaz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...