Jump to content

Evrim ve Kuran

Recommended Posts

5 minutes ago, BurakTuna67 said:

Yoo çekinmiyorum da, sen neden konuyu   farklı yerlere çekmeye çalışıyorsun ;  dedim ya ben islam uzmanı değilim , müslüman oldugumu dürüstce söyledim. Senin  psikolojik sorunların mı var ? 

Ne farklı yere çekmesi? Burada dinden, tanrıdan bahsediyoruz, karşımda da bir müslüman olduğuna göre Arap tanrısı Allah'tan ve onun dini İslam'dan neden bahsetmeyelim? Asıl sen neden inandığın dinin tartışılmasından ışık görmüş hamamböceği gibi kaçıyorsun?

Şimdi bu senin arap putu yerleri ve gökleri yaratırken tahtı da sular üstünde değil miydi? Ek olarak Allah Adem'i çamurdan yaratıp ona ruhundan üflemedi mi? Bir tanrı insan yaratmak için neden çocuk gibi çamurla oynuyor?

Mesela neden bu soruları görmezden geliyorsun, neden inandığın kitaptan bahsetmeye korkuyorsun? Ben sana söyleyeyim nedenini, hem cahilsin hem de bu arap palavralarında bahsetmeye başlayınca içten içe rezil olacağını biliyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evredenki hiçbirşey sonsuz varoluşa dair içmantığa dahil değildir.Doğanın kanunlarından akılcı düşünme yeteneğimize kadar şüphe götürmez biçimde tecrübe etmekte oldugumuz akılcılıgın varlıgının,bilinç; ancak sonsuz bir akıl olabilecek bir temelden yoksun olamaz.

Şimdi, teflon yazdı:

yanlışlandığı zaman tanrına ayrıca gerek kalmayacak. Çaktın mı köfteyi?

senin tanrı termodinamiğin yanlışlanmasına muhtaç bu arada farkında mısın?

Ayrıca madem bunu biliyorsun da, neden tanrı tanrı diye ötüp duruyorsun be adam?

Senin bütün savlarının göbeğinde tümevarım var. Bana laf sokacam diye onu da yıktın geriye ne kaldı?,

Ha bu arada yanılıyorsun. Bu evrenin tanrısı varsa eğer, o da termodinamiktir. Rahat ol.

Muhtaç falan değil, saçmalıyorsun. Bilimde sadece belirli bir süreye kadar geçerli teoriler konuluyor, sen de bununla ateist fikir masturbasyonu yapıp kendini tatmin ediyorsun. Bilimde her zaman nbir teorinin yerini başka bir teori alır. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

sen ne saçmalıyorsun durmadan.  iyi al sana cevap.  Yaratır da, o taşı kaldırır da. Bak, hem yarattı hem de kaldırdı. 

Öyle bir taşı yaratırsa,kaldıramamalıdır,öyleyse herşeye gücü yetmez.

O taşı kaldırıyorsa da,kaldırayamayacağı bir taşı yaratamıyordur,öyleyse herşey gücü yetmez.

Kısacası Kuranın Allahı yok,din yalan.Kuran gibi tutarsızlıklarla,çelişkilerle,saçmalıklarla dolu bir kitapta Allahın herşeye gücü yeter yazıyor,kutsal afyona bağımlı olanlarda,dinle kafayı bulanlarda putlarınının herşeye güce yettiğini kabul ediyorlar.Çünkü kabul etmezlerse kutsal afyon ellerinden uçup gidecek,boşluğa düşecekler,yaşamın anlamını kaybedecekler.Kutsal afyona bağımlı olan,gerçeğin üstünü örter,gizler,eğer,büker,kırk takla atar.Dolayısıyla kutsal afyona bağımlı olanın,din hakkında ki görüşlerinin,yorumlarının,düşüncelerinin bir değeri olamaz.Örnek sen.Kutsal afyon bağımlısısın.Sana bu yorumu yaptıran da,beynini ele geçiren kutsal afyon.Burak tuna beni terkedersen,boşluğa düşersin,yaşamın anlamını kaybedersin diyor sana sürekli.Bu korkuları olan birinin görüşlerinin,düşüncelerinin bir önemi,bir değeri olabilir.Bu korkuları olan kişi,kutsal afyonunu kaybetmemek için aka kara da der,elmaya armutta der.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ne farklı yere çekmesi? Burada dinden, tanrıdan bahsediyoruz, karşımda da bir müslüman olduğuna göre Arap tanrısı Allah'tan ve onun dini İslam'dan neden bahsetmeyelim? Asıl sen neden inandığın dinin tartışılmasından ışık görmüş hamamböceği gibi kaçıyorsun?

Şimdi bu senin arap putu yerleri ve gökleri yaratırken tahtı da sular üstünde değil miydi? Ek olarak Allah Adem'i çamurdan yaratıp ona ruhundan üflemedi mi? Bir tanrı insan yaratmak için neden çocuk gibi çamurla oynuyor?

Mesela neden bu soruları görmezden geliyorsun, neden inandığın kitaptan bahsetmeye korkuyorsun? Ben sana söyleyeyim nedenini, hem cahilsin hem de bu arap palavralarında bahsetmeye başlayınca içten içe rezil olacağını biliyorsun.

hiçbirşeyden korkum yok, neden rezil olacakmışım ? Dedim ya, ben kuran uzmanı değilim. Konu akışını değiştiriyorsun. cahil sensin. 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, BurakTuna67 said:

Kanun varsa bir kanun koyucu vardır. Hadi bunu yanlışla... Hadi bekliyorum..... 

Fizik kanunlarının kaynağı  yaratıcıdır. Sizin cevabınızla, maddenin davranışı gibi bir saçmalık değil. 

Senin kıçından uydurduğun şeyi kantılama yüükü neden bende oluyor?

Nasıl da alışmışsınız hazırlopçuluğa, hep sormaya, kale boş nasılsa. Boşlukların tanrısına inanınca bunlar olabiliyor dert etme kendine. Bir yerde bir bilinmeyen olacak ki, sen oraya tanrıyı sokuşturabilesin. Bilinmeyenin karanlığında saklanan zavallı bir tanrı seninkisi.

1- Fizik kanunları olmamaları gerektikleri halde mi buradalar?

2- Fizik kanunları olmayan evrenler mi gezdin gördün? Bir evreni tanrı yaratmayınca orada fizik kanunları olmuyor mu? Yani;

REFERANS ÇATIN NEDİR?

3-Tanrı üretimi evrenlerin kıstasları nelerdir? Kendiliğinden oluşmuş evrenlerin ayırt edici özelliği nedir? Böyle kıstaslar mı var?

4- Kanun ismi insan üretimidir. Fizik kanunları dediğin şeyin, neden değil de, sonuç olmadığını göster?

5-Bu soruyu sorabilmen ve arkasından bu cevabı verebilmen için dahi ,birincil kurama sahip olman gerekir. (herşeyin kuramı) Ona sahip misin? Değilsen, ikile.

Yani, ortada henüz yanlışlanması gereken bir şey yok. Sadece dötünden üretimin var. Ha bir de;

6- Ne olsa inanmazdın?

Sitelerde Paylaş

Evredenki hiçbirşey sonsuz varoluşa dair içmantığa dahil değildir.Doğanın kanunlarından akılcı düşünme yeteneğimize kadar şüphe götürmez biçimde tecrübe etmekte oldugumuz akılcılıgın varlıgının,bilinç; ancak sonsuz bir akıl olabilecek bir temelden yoksun olamaz.

Muhtaç falan değil, saçmalıyorsun. Bilimde sadece belirli bir süreye kadar geçerli teoriler konuluyor, sen de bununla ateist fikir masturbasyonu yapıp kendini tatmin ediyorsun. Bilimde her zaman nbir teorinin yerini başka bir teori alır. 

En azından senin gibi kıçımdan uydurmuyorum. Ne kadar ekmek, o kadar köfte. Birçok yeri pas geçmeye başladın bu arada, gözümden kaçmıyor değil. Senin tanrı her arenada tuş.

ha teist kafasına bakarsan bu arada, süper zencinin varolması da gayet mümkün.

O, tam şu anda seni arkandan beceriyor. Sakın sorgulama, çünkü onun hikmetinden sual olmaz. Saçma deme, gerçekliğin ne kadarından haberdarsın ki? Yok mu? olmadığını ispatlasana. En az senin şu kerameti kendinden menkul tanrın kadar "var" o da...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teflon yazdı:

En azından senin gibi kıçımdan uydurmuyorum. Ne kadar ekmek, o kadar köfte. Birçok yeri pas geçmeye başladın bu arada, gözümden kaçmıyor değil. Senin tanrı her arenada tuş.

O, tam şu anda seni arkandan beceriyor. Sakın sorgulama, çünkü onun hikmetinden sual olmaz. Saçma deme, gerçekliğin ne kadarından haberdarsın ki? Yok mu? olmadığını ispatlasana. En az senin şu kerameti kendinden menkul tanrın kadar "var" o da...

ne oldu, ateistler cevap veremeyince küfür mü ediyorlar ? şu fizik kanunları neden var ? cevaplasana engin bilginle teflon tava. tabiiki cevaplayamayacaksın. Ha şu sizin süper zenciniz.  ateistlerin ellerinde zaten sadece o zencileri var. Ama o zenci ilkönce sizi becermiş :D sen ne ahmak birisin !   kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi gibi bir saçma soruyu da sordun ya ? Sen evli bir bekar  top olabildiğine göre, bu da mantıklı önerme senin limitli beynine göre.  fizik kanunları neden varki ? çünkü madde var diye cevapla :D 

Sitelerde Paylaş

ne oldu, ateistler cevap veremeyince küfür mü ediyorlar ? şu fizik kanunları neden var ? cevaplasana engin bilginle teflon tava. tabiiki cevaplayamayacaksın. Ha şu sizin süper zenciniz.  ateistlerin ellerinde zaten sadece o zencileri var. Ama o zenci ilkönce sizi becermiş :D sen ne ahmak birisin !   kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi gibi bir saçma soruyu da sordun ya ? Sen evli bir bekar  top olabildiğine göre, bu da mantıklı önerme senin limitli beynine göre.  fizik kanunları neden varki ? çünkü madde var diye cevapla :D 

tozuttun iyicene.

hepsini yazdık ya.

önce şunla başlayan mesaja bak:

Kusura bakma ama ikide sıfır.

ben sana tanrı ile kaldırılamaz bir taş bir arada olabilir mi diye mi sorsaydım, ikisi bir arada olamaz diyebilirdin. Ama ben sana bunu yaratabilri mi diye sordum. Bir değil, birkaç adım geriden geliyorsun...

arkadan da

Senin kıçından uydurduğun şeyi kantılama yüükü neden bende oluyor?

Nasıl da alışmışsınız hazırlopçuluğa, hep sormaya, kale boş nasılsa...

şuna ve devamına...

ekranı güzel f5'le.. :) sazan durumuna düşme sonra..

taş sorusuna mavi ekran verdin kafan almadı. Merak etme, yakın zamanda alır..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, BurakTuna67 said:

ha sana bir hayat dersi vereyim: mantıksal olarak gösteremediğin şeylere inanma sakın e mi. Sorun da bu ya: evli ve bekar bir top olamaz işte. Saksıyı çalıştırsana burakbeyy, senin IQ kaç? Senin tanrı evli bekar top.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, BurakTuna67 said:

hiçbirşeyden korkum yok, neden rezil olacakmışım ? Dedim ya, ben kuran uzmanı değilim. Konu akışını değiştiriyorsun. cahil sensin. 

Kuran uzmanı ne demek? Yahu Kuran dediğin kitap alt tarafı düz metin, üstelik siz müslümanlar bu kitabın tüm insanlara gönderildiğini iddia etmiyor musunuz? Yoksa sen bu kitabın "Kuran uzmanları" denen özel kişilere mi gönderildiğini iddia ediyorsun?

Mesela şu soruları okuyup anlayamıyor musun? Bu kadar mı aptalsın?

Sitelerde Paylaş

Eveet, yok mu bunu yanlışlayacak bir teist babayiğit. Bekliyoruz. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teflon yazdı:

Eveet, yok mu bunu yanlışlayacak bir teist babayiğit. Bekliyoruz. :)

Sonra konuşuruz,  uyuyup kalmışım burda. iyi uykular size,  ZENCİ ye sarılarak uyu  :lol: . Bol bol zenciye yalakalık yap, çünkü seni tek kurtaracak argüman zenci ! :lol:  dangoz teflon ! 

Sitelerde Paylaş

Kehf/74.     Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Arap putunun temsilcilerine bak! Birisi ilerde ana babasını dinden çıkarır diye korkup çocuk öldürüyor, öteki pislik de bu herif bana ilim öğretecek diye masum bir çocuğun öldürülmesini görmezden geliyor. Bu kadar yavşak temsilcileri olan sadist ve psikopat  bir putu kutsuyor birileri de.

Sitelerde Paylaş
Just now, BurakTuna67 said:

Sonra konuşuruz,  uyuyup kalmışım burda. iyi uykular size,  ZENCİ ye sarılarak uyu  :lol: . Bol bol zenciye yalakalık yap, çünkü seni tek kurtaracak argüman zenci ! :lol:  dangoz teflon ! 

ooo dangoz. Süpermiş.

Veremediğin cevapların yerine bu geçiyor herhalde. Fazla zorlama da makine yanmasın. alışık değil belli ki..

Sitelerde Paylaş

Ahzab/37. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Ahzab/50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Ahzab/52. Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.

Tahrim/4. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar.

Tahrim/5. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Şu ayetlere bakın! Yahu dünyada şu arap putu kadar rezil, aşağılık, tanrıların yüz karası başka bir tanrı daha var mıdır acaba? Yahu koskoca tanrı bir arap bedevisine karı ayarlamakla, karıları ile arasını düzeltmekle uğraşıyor, böyle rezalet nerede görülmüş?

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, BurakTuna67 said:

Bunlar felsefi söylemler, ok. Ama etrafında ,gökyüzünde gördüğün herşeyin, her maddenin bir başlangıcı var, olmak zorunda zaten. 

Bu söylediğin saçmalıkları,  kuantuma göre çürütürüm. Çünkü, temele indiğimizde nedensellik devreden çıkıyor. Enerji herşeyin köekenidir, maddenin de. 

Dolayısıyla,  Tanrı nedenselliğe bağlı değildir. Umarım dediğimi anlamışsındır. 

burayı kaçırmışız bu arada; kuantum nerede "tanrı nedenselliğe bağlı değildir" diyor? Kuantuma göre çürütürüm denmiş ya hani?

Paragrafın başı kalk gidelim diyor, sonu bok yeme otur diyor resmen.

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kehf/74.     Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Arap putunun temsilcilerine bak! Birisi ilerde ana babasını dinden çıkarır diye korkup çocuk öldürüyor, öteki pislik de bu herif bana ilim öğretecek diye masum bir çocuğun öldürülmesini görmezden geliyor. Bu kadar yavşak temsilcileri olan sadist ve psikopat  bir putu kutsuyor birileri de.

İslamı tek başına çürüten ayetlerden,olaylardan biri daha.Şeytana kıyamete kadar süre veren Allah,hızıra emrediyor,bir çocuğu öldürtüyor.Nedeni neymiş,çocuk ilerde anasını babasını küfre sokabilirmiş,bundan korkmuşlar.Şeytana kıyamete kadar süren veren  arabın Allahı bıraksaydın da,çocukta yaşasaydı,anası,babası bu çocukla sınav olsaydı.Lan kendin demiyor musun,ben bu dünyayı sınav için yarattım diye.Ama gidiyorsun,sınava karışıp,ilerde anası,babasını kafir yapar diye,çocuğu öldürtüyorsun.İyi öyleyse,ilerde anasını,babasını,yakınlarını,başka insanları kafir yapar dediğin,tehdit olarak gördüğün tüm çocukları öldürseydin,öldür.Kendi içinde çelişen,tutarsız,kafası güzel bir put.

Ayrıca bu ayetten yola çıkarak,İslamı eleştiren,islam karşıtlığı yapan herkesi öldürebilirsin.Mürtedin öldürülmesi de bu yüzdendir.Mürtedin düşüncelerini yayarak,yandaşlar toplamasından,hak düzeni yıkmasından korkulur.İslamı eleştirenler hak düzeni bozmak,fitne çıkarmak,müslümanların aklını bulandırmaktan dolayı öldürülür.

Hem sınav yapıyorum diyen,hem de sınav için gerekli olan unsurları ortadan kaldıran,yandaşlarına kaldırtan,islamın eleştirilmesini,fitne,bozgunculuk,hak düzeni bozmak olarak gören,islamı eleştirenin öldürülmesine yol veren,bu kafası karışık,tutarsız puta inananlar kuşkusuz dünyanın en beyinsiz insanlarıdır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Kuran uzmanı" ha! :lol: Lan ne komikler bunlar yahu! "Kuran uzmanı" Vaaaay beee... :D

Bunların prof olanı da var! Adem dinazorlarla kapıştı diyen, üç harfliler diyen, gece gündüz mahluktur diyen salak ötesi pabucumun profları. 

Böyle rezillik kepazelik bir yerde daha varsa kesin bilinir ki o da müslüm bir ülkedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...