Jump to content

Recommended Posts

Tarık 3 "O karanlığı delen yıldızdır"

Tarık kelimesi arapça da ardarda atak yapan demektir. Tarık 3 te belirtildiği üzere tarık karanlığı delen özel bir yıldızdır. 20 yüzyıla kadar pek birşey ifade etmeyen bu ayet Pulsarların keşfi ile anlam buluyor. Patlayan yıldızların çekirdeğinde oluşan nötron yıldızları yoğun bir ışınım ile dönerler. 10-12 km çapındaki bu yıldızlar kendi etrafında saniyede yüzlerce kez dönmektedirler. Çıplak gözle görülmeyen bu dehşet yıldızların kutup bölgesinden çok güçlü radyasyon yayılır. Yıldızın yakınındaki bir gezegen bu ışınım ile muhtemelen anında erirdi.  İşte bu ışınım kutup doğrultusunda dünya var ise gezegenimizden tespit edilebiliyor. 20 yy daki güçlü ve gelişmiş aletler ile tespit edilen bu yıldız Tarık süresinde betimlendiği gibi her saniye yüzlerce kez atan bir radyo frekansına sahiptir. Bazı pulsarlar bin defadan daha fazla kendi etrafında tur atar. Surenin ismi yıldızın bu özelliğini tam olarak belirliyor. Karanlığı delen ile gönderilen sinyalin çok güçlü olduğu vurgulanmıştır. Pulsarların kutup bölgesinde yüksek dönmenin bir sonucu olarak parçacıklar ısıdan dolayı x ışını, mor ötesi gibi yayınım yapaktadır. Bu ışınım tam anlamıyla karanlığı delerek önüne çıkan nesneleri bombardımana tutmaktadır. Dünyadan çok uzakta dahi olsa rahatlıkla tespit edilmektedir.

Kuran ın insan eliyle yazılmadığının bir ispatı daha. yine Kuran da uzayla ilgili ayet yoktur diyen cahiller tekrar tekrar okuyabilir.

Sitelerde Paylaş

Araplar pulsar'a sakıbu demezler, nibadu derler.
ha saatlitaş ha nişantaş,
ha çemberlitaş sakıbu ثَّاقِبُ , ha dikilitaş nibadu نباض mantığıyla zamanın ruhunu kaçırıyorsunuz.  

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evren işte bu

https://goo.gl/images/oBjWLS

Bu koskoca evrende toz tanesi sayılacak şeyi kurana uyduracaksınız diye kelime oyunlarından göbeğiniz çatlıyor.

Uymuyor ya hadi diyelim uydu. Ya gerisi ne olacak? Bilim her önünüze realiteyi koyunca şimdi tükürdüğünüzü yalamaya gönüllü müsünüz?

Yani bu kadar boş argüman olur. İşte Arapça'da o manaya da gelebilirmiş de, yanında şöyle denilerek şu kastedilmiş de....

Demokritos milattan önce bilmem kaçıncı yüzyılda atomu tarif etmiş açık açık. Size göre Allah olması lazım o zaman Demokritos'un. 

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaş yine totoşundan mucize uyduruyor:

2-3- Sen, gece ortaya çıkanın ne olduğunu nereden bileceksin. O, ışı­ğıyla karanlıkları delen bir yıldızdır.

"Işığıyla karanlıktan delen" diye tercüme edilen

"Sakib" kelimesi, Abdullah b. Abbas tarafından "Aydınlatan" Süddi tarafından "Akarak şeytanları delen" ve İkrime tarafından "Aydınlatan ve şeytanları ya­kan" şeklinde izah edilmiştir.

İbn-iZeyd, Arapların, Zuhal yıldızına bu adı verdiklerini ve her yüksekte olan yıldıza da bu sıfatı izafe ettiklerini söylemiştir.[

Sitelerde Paylaş

Gavurlar pulsar ları bulmasalardı, Kur'an'da bu ayetin bir anlamı olmayacaktı. İddianın doğru olduğunu kabul edelim.Müslümanlar 1400 yıl pulsar için yazılan bu ayetle dua etmiş olacaklardı. Bu durumda Allah pulsarı bulmayı gavurlara nasib etmiş olacaktı. Ne hain bir Allah bu.. Pulsarı bulmayı din gönderdiği Müslümanlara neden çok gördü acaba?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, intemi said:

Tarık kelimesi arapça da ardarda atak yapan demektir. Tarık 3 te belirtildiği üzere tarık karanlığı delen özel bir yıldızdır. 20 yüzyıla kadar pek birşey ifade etmeyen bu ayet Pulsarların keşfi ile anlam buluyor. Patlayan yıldızların çekirdeğinde oluşan nötron yıldızları yoğun bir ışınım ile dönerler. 10-12 km çapındaki bu yıldızlar kendi etrafında saniyede yüzlerce kez dönmektedirler. Çıplak gözle görülmeyen bu dehşet yıldızların kutup bölgesinden çok güçlü radyasyon yayılır. Yıldızın yakınındaki bir gezegen bu ışınım ile muhtemelen anında erirdi.  İşte bu ışınım kutup doğrultusunda dünya var ise gezegenimizden tespit edilebiliyor. 20 yy daki güçlü ve gelişmiş aletler ile tespit edilen bu yıldız Tarık süresinde betimlendiği gibi her saniye yüzlerce kez atan bir radyo frekansına sahiptir. Bazı pulsarlar bin defadan daha fazla kendi etrafında tur atar. Surenin ismi yıldızın bu özelliğini tam olarak belirliyor. Karanlığı delen ile gönderilen sinyalin çok güçlü olduğu vurgulanmıştır. Pulsarların kutup bölgesinde yüksek dönmenin bir sonucu olarak parçacıklar ısıdan dolayı x ışını, mor ötesi gibi yayınım yapaktadır. Bu ışınım tam anlamıyla karanlığı delerek önüne çıkan nesneleri bombardımana tutmaktadır. Dünyadan çok uzakta dahi olsa rahatlıkla tespit edilmektedir.

Kuran ın insan eliyle yazılmadığının bir ispatı daha. yine Kuran da uzayla ilgili ayet yoktur diyen cahiller tekrar tekrar okuyabilir.

İnsan mucize görmeye meyilliyse en boktan kitapta bile mucize görür, aynı senin Kuran denen arap paçavralarında mucize gördüğün gibi. 

Sitelerde Paylaş

Allah müslümanlara son parayla alınmış sigara paketinde son dal sigaraymışcasına davranması, müslümanlara protesto hakkı verir, hatta grev hakkı verir. Ama malesef, hiç bir müslüman meydana çıkıp allaha protesto eyleminde bulunmuyor. Allaha karşı haklarını aramayan müslümanlar, başka dine inanan dindarlar tarafından sürekli eziliyorlar. Kör değil ya müslümanlar, haklarını arasınlar.

Sitelerde Paylaş

Ve andolsun ki, dünyanın semasını kandillerle süsledik. Ve onları, şeytanlar için (atılacak) taşlar kıldık. Ve onlar için alevli ateşin azabını hazırladık.Mülk 5

Allah delice dönen,o çılgın yıldızları uzaydaki şeytanları yakmak için yaratmıştır.Hala ibret almaz mısınız?(Pulsar Suresi 6.ayet)

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, intemi yazdı:

2013'te rusya üzerinde bir göktaşı patladı. Patlama yaklaşık olarak 30 km yukarda idi. Çıkan şok dalgaları yüzünden binlerce insan yaralandı, binlerce binanın camları kapıları patladı, arabalar hasar gördü, hatta videolarda savrulan insanları da görebilirsiniz.

Yok pulsarmış da, yıldızmış da, kalbmiş de...

https://www.youtube....h?v=dpmXyJrs7iU

Şiddetli vurmanın, yürek hoplatmanın, ansızın çıkmanın ne demek olduğu sanıyorum ki anlaşılmıştır.

Sitelerde Paylaş

"La Adem, bu nedir, de bakayım!"

"Ne olacak, matkaaap!"

"Tüüü kalıbınıza len melekler! Bak nasıl şıp diye bildi Adem! Ben size bilmediklerinizi ben bilirim demedim mi melaike bozuntuları! Bi daha işime karışacak mısınız lan! Çabuk secde edin bakiyim iki ellerimle doğrulttuğum... Yani şey yarattığım Adem'e! Yatın ulan hepiniz sizi beni bilmezler sizi! Neymiş Adem yerde fesat çıkaracakmış! Heee çıkaracak, size mi soracaktım! Bu cehenneme sizi mi atsaydım salaklar!"

Cehennem: "Hömürrrr!" 

"Bunca zebaninin maaşını siz mi ödüyorsunuz yoksa ben mi ulan!"

"Anam ben tırstım valla! Yatın lan hepiniz tırlattı yine bu manyak!"

"Valla yatalım komple abi, bizi atar cehenneme hakkatten bu psikopat!"

"Alaaaakber gübürü gübürü gübürü..."

"Hah şöyle, yola gelin! Laaaan İblis! Sen niye yatmıyon lan! Bi tarafın mı kalktı mendebur!"

"Hasss lan ordan! İttirikten matkabı bildi diye bot mu yedi sanki! Ya bu ne lan, bunu da bil bakayım embesil!"

"Yaaaaa ama allaam yaaa! Bu İblis beni şeyediyoooo!"

"Rencide etme lan sevgili Adem'imi, defol şurdan meluuun!"

"Amaaan senin olsun, koynuna al koynuna... Sevgiliymiş!"

"Öyle değil len, bunun soyundan ben habibimi yaratacam, o bakımdan şeyettim."

"Bırak tatavayı, sen bana mühlet ver de şunun kepazesini bir çıkarayım!"

"Şüphesiz sen mühlet verilenlerden oldun yaaa İbliiis!"

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...