Jump to content

Almanya'ya Karşı Yapılan Mİsilleme....

Recommended Posts

• İleti 301
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Almanya, misillemeye yanıt olarak Türkiye'nin Berlin Büyükelçisini Ankara'ya gönderirse, hatta 3 milyon Türk kökenli insanları da beraberinde Türkiye'ye gönderirse ne olacak? Olur mu olur. Olunca da misilleme diye ona derim ben. Yoksa, 4 Alman diplomatını havalimanında bekletmek mi misilleme veya Almanya Büyükelçisini Dışişlerine çağırmak mı? Bunların misilleme olduğu bile net değil. 4 Alman diplomat, binecekleri uçağa yetişemedikleri için havalimanında bekliyorlar da diyebilir AKP yetkilileri. Geniş çaplı kıvırma ekseni olan bir parti akp, defalarca tanık olduk benzer olaylara.  

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin batıda itibarı yok. Onursuz ve gurursuz insanlar olarak görülüyoruz. Daha önce benzeri aşağılamalarla karşılaşmış ve onlara gereken tepkiyi gösterememiştik. Mısır diplomatlarımızı taciz etmişti yıllar önce. Ona cevap bile verememiştik. Batıda İran kadar itibarımız yoktu. Hala da yok...

Almanya bizimle diplomatik ilişkileri keser ve orada yaşayan Türkleri gönderirse, bundan biz değil Almanya olumsuz olarak etkilenir. Dünyaya rezil olur. İkinci Dünya savaşında Yahudllere yaptıkları anımsanır ve Almanya kınanır.

Sizde Türk olmanın onuru yok mu? Tayyip itinde bile varmış.

Sitelerde Paylaş

Ne diyorsun sen Haci, AKP'li vekil Ayşenur Bahçekapılı'nın çantası Alman hükümeti mi çaldırdı yani. Sırf Türkiye hükümetine bulaşmak için Merkel, ajanlarına hırsızlık mı yaptırdı? Yapar mı bunu? Bence yapmaz. Ayşenur Bahçekapılı olayında abartacak birşey yoktu, halen yok. Kadın gelmiş zaten Türkiye'ye... Sanki Almanlar, Ayşenur Bahçekapılı'yı tutuklamışlar gibi tavır takınmalar falan, yanlış bunlar. Türklük onuruyla da ilgisi yok bunun. Tayyip, neyi - niçin yaptığını biliyormuşcasına konuşacak kaç kişi vardır dünyada bilemiyorum ama eminim ki sen onlardan birisi değilsindir. 2 günde eksen değiştiren ve en yakın ve en köklü arkadaşlarını satabilen egoist bir adam, akp'li vekili 2 saat almanya'da havalimanında bekletilmiş diye Almanya ile krize girmeyi göze almaz. Başka birşey vardır arka planda.  

Sitelerde Paylaş

Arka planda başka herşey olabilir. Tayyip bu misillemeyi kendi sapkın acendalarını uygulamak için yapıyor bile olabilir. Ama sorun bunlar değil. Bir Türk diplomatına gümrükte yapılan muamele diplomatik saygı anlayışı ile bağdaşmıyor. Sorun budur. Siz daha sorunu  anlamamışsınız. Bu çok önemli bir sorundur. Almanya ile krize girmeye değer bir sorundur. Bundan emin olabilirsiniz. Kaldı ki böyle bir krizden ekonomik olarak  en çok olumsuz etkilenecek ülke Almanya'dir. Burunlarının sürtülmesinde yarar vardır. Çok şımardılar..

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, haci yazdı:

Türkiye'nin batıda itibarı yok. Onursuz ve gurursuz insanlar olarak görülüyoruz. Daha önce benzeri aşağılamalarla karşılaşmış ve onlara gereken tepkiyi gösterememiştik. Mısır diplomatlarımızı taciz etmişti yıllar önce. Ona cevap bile verememiştik. Batıda İran kadar itibarımız yoktu. Hala da yok...

Sizde Türk olmanın onuru yok mu? Tayyip itinde bile varmış.

Kendisini değil de ülkesini düşünen, gece gündüz ülkesi için çalışan bir hükümet olsa dediğin çok doğru ama bu adamların yaptıkları hiç bir şeyi sahiplenemiyorum. İyiliği de kötülüğü de. O yüzden bu gibi durumları tüm Türk milletine yapılmış olarak algılayamıyorum, çünkü Avrupa'ya gittiğimde onların Türkiye'yi ne hale soktuklarını ve Türkler'e olan nefreti, Türkiye'nin ımajının ne kadar düştüğünü görüyorum. AKP'lilerden nasıl nefret ettiğinizi düşünün onlar da aynı şekilde ama bizi de içine katarak nefret ediyorlar.
O nedenle bu tür artisliklerin Türk olmakla alakalı olmaktan öte AKP'li olmakla alakası olabilir en fazla.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, vitamin yazdı:

Kendisini değil de ülkesini düşünen, gece gündüz ülkesi için çalışan bir hükümet olsa dediğin çok doğru ama bu adamların yaptıkları hiç bir şeyi sahiplenemiyorum. İyiliği de kötülüğü de. O yüzden bu gibi durumları tüm Türk milletine yapılmış olarak algılayamıyorum, çünkü Avrupa'ya gittiğimde onların Türkiye'yi ne hale soktuklarını ve Türkler'e olan nefreti, Türkiye'nin ımajının ne kadar düştüğünü görüyorum. AKP'lilerden nasıl nefret ettiğinizi düşünün onlar da aynı şekilde ama bizi de içine katarak nefret ediyorlar.
O nedenle bu tür artisliklerin Türk olmakla alakalı olmaktan öte AKP'li olmakla alakası olabilir en fazla.

Ben de tam tersini düşünüyorum. Bu bir tür artistlik elbette. Ama AKP'li olmaktan çok Türk olmakla ilgili bir artistlik.. Sapık Tayyip Türk tarafını gösteriyor bu keresinde. Ben de şahsen gözlerime inanamadım ama, Türkiye'den böyle bir tepkinin gelmesini yıllardır bekliyordum. İlk defa dış politika ile ilgili onurlu ve gururlu (doğru) bir davranışda bulunduk. Bu davranışın Tayyip itine ait olması kaderin cilvesi... Ben dayanamayıp hislerimi belirtmekten çekinmedim. Tayyip hakkında görüşlerim elbette değişmedi ama bu davranışı beni çok mutlu etti.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, haci said:

İlk defe Tayyip itinin Alman diplomatlarına karşı tasarımladığı bir misillemeyi tasvip ediyorum. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Siz Tayyibin bugün kara dediğine yarın ak demiyebileciğinin ihtimaline para basabilirmisiniz?

Ben basmam kusura bakmayın!

Tayyip kim Almanya kim amk!

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Tremor yazdı:

Siz Tayyibin bugün kara dediğine yarın ak demiyebileciğinin ihtimaline para basabilirmisiniz?

Ben basmam kusura bakmayın!

Tayyip kim Almanya kim amk!

Aslında benim iletinin Tayyip ile pek alakası yok. Bunu anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Bu davranışın Tayyip itine ait olması yanlış olması anlamına gelmiyor. Ruslara yaptığı gibi, 180 derece çark etse bile, yapılan uygulama doğru. Benim önem verdiğim bizim bir diplomatımıza kötü davranan Almanya'nın böyle bir davranışa muhatap olması. Yoksa Tayyip kim oluyor?

Sitelerde Paylaş

Bahçekapılı'nın konsolosluktan aldığı geçici pasaportta Almanya vizesine dair herhangi bir bilginin bulunmadığından, kendisi polis memurlarına TBMM Başkanvekili olduğu ve diplomatik pasaport taşıdığı bilgisini vermiş ancak bu bilgileri kanıtlayacak bir belge sunamadığı için polisler kendisinden havalimanındaki en yakın polis merkezine gelmesini rica etmişler. Hepsi 45 dakika beklemek zorunda kalmis.

Türkiyede ucak bekleten, kimligini görmek isteyen güvenlik görevlisini döven, sira beklemeyi birak polis tarafindan rutin bir kontrola  bile tabii tutulamiyan milletvekillerimiz icin alisilmadik bir durum.

Batili gazetecileri, arkeoglari vs hicbir neden göstermeden sinirdisi eden hükümetimiz misilleme verecekmis/vermis.

Gazeteler yaziyor: Alman bakanlar telefon edince bizim Disisleribakani bunlari iki saat (bosuna) bekletim sonra mesgulum diye telefona cikmiyormus.Bizim vatandas böyle seyler cok seviniyor!!! Bence, kücük cocuklarin tepkisi gibi :-)

Senelerdir gümrüklerde cile ceken vatandasi görmeyen Türk hükümeti dik durmaya baslamismis!!!

Havaalanindan Türkiyeye giris yapanlar bilir, batili giseden en fazla 30 saniyede gecerken kendi vatandasinin islemi 5 dakika sürer. Batililar in tümü 5 dakikada giseden gecer iken, Türkler ise giseLERDE yarim saat,  kuyrukta bekler, Türkiyede!!! 

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, poiuz yazdı:

Bahçekapılı'nın konsolosluktan aldığı geçici pasaportta Almanya vizesine dair herhangi bir bilginin bulunmadığından, kendisi polis memurlarına TBMM Başkanvekili olduğu ve diplomatik pasaport taşıdığı bilgisini vermiş ancak bu bilgileri kanıtlayacak bir belge sunamadığı için polisler kendisinden havalimanındaki en yakın polis merkezine gelmesini rica etmişler. Hepsi 45 dakika beklemek zorunda kalmis.

Türkiyede ucak bekleten, kimligini görmek isteyen güvenlik görevlisini döven, sira beklemeyi birak polis tarafindan rutin bir kontrola  bile tabii tutulamiyan milletvekillerimiz icin alisilmadik bir durum.

Batili gazetecileri, arkeoglari vs hicbir neden göstermeden sinirdisi eden hükümetimiz misilleme verecekmis/vermis.

Gazeteler yaziyor: Alman bakanlar telefon edince bizim Disisleribakani bunlari iki saat (bosuna) bekletim sonra mesgulum diye telefona cikmiyormus.Bizim vatandas böyle seyler cok seviniyor!!! Bence, kücük cocuklarin tepkisi gibi :-)

Senelerdir gümrüklerde cile ceken vatandasi görmeyen Türk hükümeti dik durmaya baslamismis!!!

Havaalanindan Türkiyeye giris yapanlar bilir, batili giseden en fazla 30 saniyede gecerken kendi vatandasinin islemi 5 dakika sürer. Batililar in tümü 5 dakikada giseden gecer iken, Türkler ise giseLERDE yarim saat,  kuyrukta bekler, Türkiyede!!! 

Bu yazdıklarınızın benim değindiğim ve tartışılmasını istediğim olaylarla hiç alakası yok. Ben Türk diplomatlarına karşı  uygulanan  aşağılamalardan bahsediyorum. Türkler Avrupa ülkelerinin gümrüğünden geçerken Türkiye'de karşılaştıkları aşağılamalara maruz kalıyorlar. Yani Türkler hem kendi ülkelerinde hem de yabancı ülkelerde aşağılanıyorlar. Bunun bizim tartıştığımız konu ile hiç alakası yok. Türk diplomatlarına karşı saygılı davranılmıyor batıda. Bu bir gerçek. Olaylar oluyor ama bizim hükümet onları yutuyor. Misilleme yapmıyor. Yapması gerektiği halde yapmıyor. Bu spesifik olayda Alman polisi önemli bir diplomatı gereksiz yere tutarak haddini aşıyor. Bizim Alman meclis başkan yardımcısını gümrükte tutmamız gibi bir olay. Bekletilen kişinin önemini doğru değerlendirmiyor Alman polisi. Ona Türk işçilerine yaptığı muameleyi yapıyor. Türk pasaportluların Alman gümrüğünde nasıl karşılandığını bilmeyen yoktur sanırım.

Sitelerde Paylaş

Bence başka nedenlerden de olsa, bütün Avrupa ülkelerine karşı misilleme yapmamız şart. Bulgaristan bile bizi şamar ülkesi yapmıştı. Hala yapıyor mu bilmiyorum. Ama bunların son olayla alakası yok. Onursuz ve gurursuz şahsiyetimizin gümrüklerimize de yansıması çok acı bir gerçek. Bunu Tayyip itinin sapkınlıkları ile düzeltmeye çalışmak düş kırıcı bir tecelli..

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, haci said:

Bu yazdıklarınızın benim değindiğim ve tartışılmasını istediğim olaylarla hiç alakası yok. Ben Türk diplomatlarına karşı  uygulanan  aşağılamalardan bahsediyorum. Türkler Avrupa ülkelerinin gümrüğünden geçerken Türkiye'de karşılaştıkları aşağılamalara maruz kalıyorlar. Yani Türkler hem kendi ülkelerinde hem de yabancı ülkelerde aşağılanıyorlar. Bunun bizim tartıştığımız konu ile hiç alakası yok. Türk diplomatlarına karşı saygılı davranılmıyor batıda. Bu bir gerçek. Olaylar oluyor ama bizim hükümet onları yutuyor. Misilleme yapmıyor. Yapması gerektiği halde yapmıyor. Bu spesifik olayda Alman polisi önemli bir diplomatı gereksiz yere tutarak haddini aşıyor. Bizim Alman meclis başkan yardımcısını gümrükte tutmamız gibi bir olay. Bekletilen kişinin önemini doğru değerlendirmiyor Alman polisi. Ona Türk işçilerine yaptığı muameleyi yapıyor. Türk pasaportluların Alman gümrüğünde nasıl karşılandığını bilmeyen yoktur sanırım.

Kadin diplamat oldugunu kanitlayamamis ve normal bir prosedürden gecilmis. Kadinin yalan söyleyebilecegini, bir diplomat olmayacigini da düsünürsek burda bir hata görmüyorum. (Her Türkün Almanya Meclis Baskanini tanimadigi gibi her Almanin TBMM baskanini tanimamasi normal)

Kadinin diplomat oldugu kanitlaninca zaten problem falan cikarilmamis. Hanimefendi diger yolcular gibi sira bekleyerek ucaga girdigine de üzülmüs. Dedim ya bizimkiler normal vatandas gibi muamele görmeye alisik degil. Hepsi bu!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, poiuz yazdı:

Kadin diplamat oldugunu kanitlayamamis ve normal bir prosedürden gecilmis. Kadinin yalan söyleyebilecegini, bir diplomat olmayacigini da düsünürsek burda bir hata görmüyorum. (Her Türkün Almanya Meclis Baskanini tanimadigi gibi her Almanin TBMM baskanini tanimamasi normal)

Kadinin diplomat oldugu kanitlaninca zaten problem falan cikarilmamis. Hanimefendi diger yolcular gibi sira bekleyerek ucaga girdigine de üzülmüs. Dedim ya bizimkiler normal vatandas gibi muamele görmeye alisik degil. Hepsi bu!

Hükümet üyeleri ve diplomatlar normal vatandaş değil. Dolayısıyla normal vatandaş muamelesine maruz kalmaları normal değil. Bunu neden anlamıyorsunuz?

Alman polisini savunma nedeninizi anlamıyorum. Klasik Türk-Avrupalı ilişkisi sonucu olan gurursuz ve onursuz bir yaklaşımdan kendinizi arındıramıyorsunuz. Yeter artık bu kendini aşağılama..

Sitelerde Paylaş

Hayir bu "kendini asagilama" degildir. 

Türkiyede milletvekilleri, valiler vs. kisaca makam sahipleri YARI TANRILARDIR!!! Kimlik sorulamaz, ceza kesilemez, ucak bekletilir vs. Bunlar vatandasa saygisizliktir. Kirmizi isik, park yasagi vs normal vatandas icin gecerlidir. 150 kisi ucakta 2 saat bir kisinin gelmesini bekler. Vatatndasa saygisizlik budur. Türkiyede bu YARI TANRILAR herseyin üzerindedir.

Vatandas, "Kendini asagilamak" budur.

Türkiyeye kiyas Alman milletvekili biletini alir (normal yolcu gibi) trene de biner, kirmizi isikta da bekler, trafik kontrolundan da gecer vs. 

Ayrica egitimden tut, hukuk, özgürlük, demokrasi vs her seyde ücüncü dünya ülkesiyiz. Tayyip bu gün ak dedigine yarin kara diyor. (Bunu akkoyunlar yese de) disarda böyle seyler saygimiza gölge düsürüyor. Tayyipin söyledigi yalan dolanlardan artik disarda agirligimiz kalmadi bu yüzden ücüncü dünya ülkeleri kadar saygi görüyoruz.

Sen hirsiz, yalanci, ückagitci olan bir komsuna ne kadar saygi gösterirsin?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, poiuz yazdı:

Hayir bu "kendini asagilama" degildir. 

Türkiyede milletvekilleri, valiler vs. kisaca makam sahipleri YARI TANRILARDIR!!! Kimlik sorulamaz, ceza kesilemez, ucak bekletilir vs. Bunlar vatandasa saygisizliktir. Kirmizi isik, park yasagi vs normal vatandas icin gecerlidir. 150 kisi ucakta 2 saat bir kisinin gelmesini bekler. Vatatndasa saygisizlik budur. Türkiyede bu YARI TANRILAR herseyin üzerindedir.

Vatandas, "Kendini asagilamak" budur.

Türkiyeye kiyas Alman milletvekili biletini alir (normal yolcu gibi) trene de biner, kirmizi isikta da bekler, trafik kontrolundan da gecer vs. 

Ayrica egitimden tut, hukuk, özgürlük, demokrasi vs her seyde ücüncü dünya ülkesiyiz. Tayyip bu gün ak dedigine yarin kara diyor. (Bunu akkoyunlar yese de) disarda böyle seyler saygimiza gölge düsürüyor. Tayyipin söyledigi yalan dolanlardan artik disarda agirligimiz kalmadi bu yüzden ücüncü dünya ülkeleri kadar saygi görüyoruz.

Sen hirsiz, yalanci, ückagitci olan bir komsuna ne kadar saygi gösterirsin?

İyi de bu yazdıklarınızın konu ile ne alakası var? Konuyu dağıtıyorsunuz ve kendinizi aşağılamaya devam ediyorsunuz..

Başlığın ilk iletisine tekrar göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Haci abi, senin gözünde Almanya, bu kadar basit bir gözdağı kurgulayacak kadar küçük beyinli bir ülke mi?

Almanya'da AKP'li vekil kadının gümrükte bekletilmesi sorununda Alman personel, muhtemelen Almanya hükümetiyle diyaloğa bile girmemiştir. Çünkü olay, Poiuz'un dediği gibi, kadının kimliğini kanıtlanması için geçen yaklaşık 1 saatlik süre, sonra gönderiyorlar. Türk hükümetine gözdağı vermek amaçlanmamış, ki gözdağı vermek isteseydi Almanya böyle bir olayla mı gözdağı verirdi? Akp'nin çok erken heyheylenmesinin ardında mutlaka bir sebep vardır. Ki o da Rus - Alman didişmeleriyle ilgilidir. Putin son haftalarda Erdoğan'a her istediğini yaptırdığı bir süreçteyiz. Gümrükte bekletme olayında bir hinlik varsa Almanlarda değil, akp'de vardır bir hinoğlu hinlik.

Sitelerde Paylaş

Almanya'da AKP'li vekil kadının gümrükte bekletilmesi sorununda Alman personel, muhtemelen Almanya hükümetiyle diyaloğa bile girmemiştir.

Mış mışlarla olmaz. Olayı yaşayan kadın meclis başkan yardımcısı nasıl değerlendiriyorsa, bizim de öyle değerlendirmemiz gerekiyor. Benim değerlendirdiğim açının Türk hükümetine gözdağı vermekle de alakası yok. Ben Türk hükümetine saygısızlığın yapıldığı bir  diplomatik fiyasko bakış açısından olayı değerlendiriyorum. Kesin olarak bilgi sahibi olmadan yorum yapıyorsunuz. Belkilerle de olmaz.. Tahminlerle de olmaz. Ortada olmuş bitmiş bir olay var. O olayı bizim kadın diplomat bakış açısından değerlendirmemiz gerekiyor. Biz haklıyız.. Alman polisi haksız. Bunun tartışması bile olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...