Jump to content

Almanya'ya Karşı Yapılan Mİsilleme....

Recommended Posts

Haci, tamam Almanya'ya misilleme falan yapıyoruz da, Almanya'nın haberi varmı acaba, kendilerine misilleme yapıldığından? Sanki habersizlermiş gibi, tınlamıyorlar.

Türk Polisi, Alman zannedip çamaşırına kadar aradığı kişiler İsviçreli çıktı; İsviçre televizyonu SRF'nin 2 muhabiri, Diyarbakır Havalimanı'nda kendilerini Alman zanneden polisler tarafından kirli çamaşırlarına kadar didik didik arandı. İsviçreli SRF muhabiri Ruth Bossart, bir memurun kendisine Almanca bilip bilmediğini sorduğunu, kendisinin "evet karşılığını vermesi üzerine ise, ekibin 45 dakika boyunca arandığını ve sorguya çekildiği...

Eminimki bizim Türk polisi, İsviçre'nin Almanca konuşan bir toplum olduğunu bilmiyordur. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 301
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Almanya'nın haberi olmaması ne demek? Almanlarda süperiorite kompleksi olduğunu bilmiyor gibi konuşuyorsun. Almanlara çok koymuştur bu olay.. Bundan emin olabilirsin. Bu arada İsviçrelilere de yazık oldu diyemiyorum. Onlarda da Türk düşmanlığı var ve hak etmişlerdir kötü muameleyi. Onlara da koymuştur bu olay.

Bu arada İsviçre Almanca konuşan bir toplum değil. İsviçre Almanca da konuşan bir toplum. İsviçre'de üç dil konuşuluyor. Ayrıca kendi orijinal dillerinin konuşulduğu dağ köyleri de var.

Sitelerde Paylaş

Milleti salak yerine koymayın. Almanya'yı tanımayan insanlardan değiliz.
Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı ülkedir Almanya.
İhracatın %40'ını yaptığın ülkedir ve daha önemlisi, işçi sayısı yoğun sektör olan sanayi mallarını sattığın ülkedir Almanya.
Almanya Türkiye'nin gönderdiği bütün mallara boykot kararı verirse ne olur?
500 bin ton domatesi satamadığın Rusya'nın boykotundan daha az etkilenmezsin, bütün sanayi şirketlerin ve işçilerin etkilenir.
Tayyip'de Alman Mercedeslerden iner, Rus Lada arabalara biner o zaman.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, vitamin yazdı:

Kendisini değil de ülkesini düşünen, gece gündüz ülkesi için çalışan bir hükümet olsa dediğin çok doğru ama bu adamların yaptıkları hiç bir şeyi sahiplenemiyorum. İyiliği de kötülüğü de. O yüzden bu gibi durumları tüm Türk milletine yapılmış olarak algılayamıyorum, çünkü Avrupa'ya gittiğimde onların Türkiye'yi ne hale soktuklarını ve Türkler'e olan nefreti, Türkiye'nin ımajının ne kadar düştüğünü görüyorum. AKP'lilerden nasıl nefret ettiğinizi düşünün onlar da aynı şekilde ama bizi de içine katarak nefret ediyorlar.
O nedenle bu tür artisliklerin Türk olmakla alakalı olmaktan öte AKP'li olmakla alakası olabilir en fazla.

Neden nefret ediyorlar? Türkiye, Türkler ne yapıyor onlara? Azınlık oldukları için mi? Türklerden daha iyi müslüman azınlık bulamazlar. Olay çıakran o kadar afrikalı ,afgan, ve diğer mülteciler varken hala Türkler gelecek diye propaganda yapan tipler bunlar. Bu Türk nefreti nedir acaba?

Sitelerde Paylaş

Yüksek tecrübelerim ve buna dayalı kanaatime göre eğer Almanya daha ağır bir misilleme yaparsa Ayşenur Bahçekapılı fetöcü ilan edilir,şaşırmayınız..

Şimdi bu tiyatroyu geçelim de esas meseleye bakalım.

Şu an Türkiye'nin özellikle güneydoğusunda ve Suriye'ye yakın komşu illerinde Alaman ajanları cirit atıyorlar,Güçlü ülkeysen böyle artistlikler yapacağına  bu ajanları temizleyin de görelim bakalım!

Sitelerde Paylaş

Bu tartışmalardan benim çıkardığım sonuç şu:

Türk ateistleri yalnız Müslümanlardan hoşlanmamakla yetinmiyorlar. Onlar aynı zamanda Türkiye'den de nefret ediyorlar. Bazıları Alman kıçı yalıyor ve muhtemelen hemen her konuda yalnız Almanya'yı destekliyor ve haklı buluyorlar..

Bu sürpriz sonucu beklemiyordum.

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, haci said:

Bu tartışmalardan benim çıkardığım sonuç şu:

Türk ateistleri yalnız Müslümanlardan hoşlanmamakla yetinmiyorlar. Onlar aynı zamanda Türkiye'den de nefret ediyorlar. Bazıları Alman kıçı yalıyor ve muhtemelen hemen her konuda yalnız Almanya'yı destekliyor ve haklı buluyorlar..

Bu sürpriz sonucu beklemiyordum.

Bak hacı abi,

Türkiyeden niye nefret ediyoruz?

Liyakat =sıfır

Torpilsiz işe girmek imkansız..

Siyasi nedenleri biliyorsun..

Hukuk yok..

Ekonomi nalları dikmiş.

Güven sıfır

Eğitim arapça..

Laiklik mezarlıkta..

Almanya tabiki bize cazip geliyor..

Biz aptal insanlar değiliz..

Ama maalesef çaresiz.

Çıkış noktamız yok.

Muhalefet zayıf ve kör,sağır

Ne yapalım söyle?

Çare nedir?

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Tremor yazdı:

Bak hacı abi,

Türkiyeden niye nefret ediyoruz?

Liyakat =sıfır

Torpilsiz işe girmek imkansız..

Siyasi nedenleri biliyorsun..

Hukuk yok..

Ekonomi nalları dikmiş.

Güven sıfır

Eğitim arapça..

Laiklik mezarlıkta..

Almanya tabiki bize cazip geliyor..

Biz aptal insanlar değiliz..

Ama maalesef çaresiz.

Çıkış noktamız yok.

Muhalefet zayıf ve kör,sağır

Ne yapalım söyle?

Çare nedir?

Bunlardan nefret etmek Türkiye'den nefret etmeyi gerektirmez. Bunlardan herkes nefret eder ve ülke sevgisi ve saygısı bunların üstünde ve dışındadır.

Bu cahil, aptal, ahlaksız halktan nefret etmek bile Türkiye'den nefret etmeyi gerektirmez. Çünkü bu halk zamanla değişebilir. Çünkü biz bu halkı zamanla değiştirebiliriz.

Bütün bunlar Alman kıçı yalamak için yeterli değildir.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Türk ateistleri yalnız Müslümanlardan hoşlanmamakla yetinmiyorlar. Onlar aynı zamanda Türkiye'den de nefret ediyorlar. Bazıları Alman kıçı yalıyor ve muhtemelen hemen her konuda yalnız Almanya'yı destekliyor ve haklı buluyorlar.  

Bu çıkarsamayı yapma nedenin senin rahat yerde oturman Haci. Aşağıya eklediğim Linlere bak, 15 yıllık akp sürecinde eğitilen çocukların, Türkiye'de yaşayanlar olarak bizim yarınlarımızı nasıl tehdit eder hale geldiklerini göreceksin.

PISA'da Türkiye niçin sondan 18 nc oldu; 70 ülke içinde fen testlerinde 52 nc, matematikte 49 nc oldu. Dünyada öğrencilerin başarısını ölçen bir numaralı test olan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı'na (PISA) 15 yaşındaki öğrenciler gibi siz de girseniz kaç puan alırdınız? Kendinizi bu test ile ölçün.

Sorular sol yandaki Linkte, Cevap anahtarı aşağıda; 
1- Merkez İstasyonu, 
2- Duman çıkaran herhangi bir otomobil, fabrika atıkları, petrol ya da kömür gibi fosil yakıtların yakılması, yanardağlardan çıkan gazlar ya da benzer şeyler, 
3- C, 
4- C, 
5- C, 
6- A, 
7- C, 
8- A, 
9- C 

Singapur'da 15 yaşındaki çocuklara sorulan bu soruyu çözebilir misiniz?

Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a PISA sınavları hakkında soru önergesi verildi.  

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Engse Hohol yazdı:

Bu çıkarsamayı yapma nedenin senin rahat yerde oturman Haci. Aşağıya eklediğim Linlere bak, 15 yıllık akp sürecinde eğitilen çocukların, Türkiye'de yaşayanlar olarak bizim yarınlarımızı nasıl tehdit eder hale geldiklerini göreceksin.

PISA'da Türkiye niçin sondan 18 nc oldu; 70 ülke içinde fen testlerinde 52 nc, matematikte 49 nc oldu. Dünyada öğrencilerin başarısını ölçen bir numaralı test olan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı'na (PISA) 15 yaşındaki öğrenciler gibi siz de girseniz kaç puan alırdınız? Kendinizi bu test ile ölçün.

Sorular sol yandaki Linkte, Cevap anahtarı aşağıda; 
1- Merkez İstasyonu, 
2- Duman çıkaran herhangi bir otomobil, fabrika atıkları, petrol ya da kömür gibi fosil yakıtların yakılması, yanardağlardan çıkan gazlar ya da benzer şeyler, 
3- C, 
4- C, 
5- C, 
6- A, 
7- C, 
8- A, 
9- C 

Singapur'da 15 yaşındaki çocuklara sorulan bu soruyu çözebilir misiniz?

Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a PISA sınavları hakkında soru önergesi verildi.  

Ne demek istediğin hiç belli olmuyor Ense Hohol...Bütün bunlardan dolayı mı Türkiye'den nefret ediyor, Almancı olmayı yeğliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben yalnız Almanya'ya karşı değil, diplomatlarımıza kötü davranan her ülkenin diplomatlarına karşı misilleme yapmak taraftarıyım.

Daha da ötesi.... Turistlerimize yapılacak kötü davranışlara karşılık vermekten de yanayım.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Yurt yazdı:

Neden nefret ediyorlar? Türkiye, Türkler ne yapıyor onlara? Azınlık oldukları için mi? Türklerden daha iyi müslüman azınlık bulamazlar. Olay çıakran o kadar afrikalı ,afgan, ve diğer mülteciler varken hala Türkler gelecek diye propaganda yapan tipler bunlar. Bu Türk nefreti nedir acaba?

Oralarda Türk demek, geri kalmış, kadın görünce ağzının suyu akan, tecavüz etmek isteyen, karısını sürekli baskı altında tutan, sakallı, esmer, bakımsız, çirkin insanlar.
Müslüman o yüzden istemiyorlar. Kendilerine benzemiyorlar ve kendi varlıkları için tehlike olarak görüyorlar.
Osmanlı'nın etkisi midir yoksa Osmanlı'dan sonra gelenlerin ortak düşman yaratıp yerel halkı bir arada tutmak için uydurduklarından mıdır bilmem ama özellikle Balkanlarda böyle bir sorun var. Yeniçeri olarak zorla çocuklarının küçük yaşlarda ailelerinden alınması gibi durumların da etkisi yüksek.
Türkiye'de Türk olmak kolay. Osmanlı'nın günahlarını çeken orada kalan Türkler.

Sitelerde Paylaş

PISA testi 6 ve 7 nc sorularından yanıt vereyim Haci, bak şimdi;

6 nc sorunun doğru cevabı A şıkkı. Tek başına ya da küçük gruplar halinde göç eden kuşların hayatta kalma ve döllenme ihtimali daha azdır.
Bilinmesi zor bir soru değil ama akp'nin 15 yıldır evrimsel konuları biyolojiden çıkardığı için öğrencilere zor geliyor çünkü hiç karşılaşmadıkları bir soruya muhatap olmuşlar.

7 nc sorunun doğru cevabı C şıkkı. 
Soru 7 -  Atmosferin içerisine giren Meteor, Dünya yüzeyine yakınlaşırken, hızlanmaya başlıyor. nedeni ne? 
Cevap C : Dünya’nın kütlesi meteoru kendine çekiyor.

Bu iki soruya (6 ve 7), islam dinini, ümmet bilinciyle yaşayan mümin toplumların, Lise dengi bütün öğrencileri doğru yanıt veremez. Çünkü islama ters olduğu için islamcı akp gibi hükümetler, ku'an ile çelişen gerçek evrim ve meteor bilgisini eğitim müfredatlarına koymuyorlar. Kur'an ile çelişmeyen, desteklenen meteor bilgisini koyuyorlar.

Kur'an ile çelişmeyen meteor bilgisini şu. Eğitime bunu koyuyorlar veya koyacaklar tam olarak.

İslamda Yıldız Kayması Teorisi budur ve bu haldeyken akp tarafından yönetilen bir ülkeyi nasıl sevebilelim?  

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alman komiser: 

“Bu tamamen rutin bir olay. Bir kişi sınıra gelerek diplomatik pasaportunun olduğunu söyler ve bunu polislere ispat edemezse, yani yanında gerekli resmi belgeler bulunmazsa, polisler de bu kişiye inanmaz. Doğal olarak incelemek, denetlemek zorundalar. Büyükelçilik onaylar onaylamaz, şahsın seyahatine de hemen izin verilmiştir. Şahıs diplomatik statüye sahip olduğunu kanıtlayabilseydi, zaten böyle bir olay da yaşanmazdı. Bu rutin denetleme sadece bu şahıs için değil, herkes için geçerlidir.”

Bahcekapılı:

"Beni havaalanının karakoluna götürdüler. Yurda kaçak giriş gibi olan insanların arasında ayakta bekletildim, kendimi tanıttığım halde. Türkiye yükselen bir güç, bağımsızlığı korumak ve geleceğini bağımsız bir şekilde kurmak isteyen bir ülke halinde. Kendi ayakları, kendi dinamizmiyle küresel dünyada yer alıyor ve küresel güçlere karşı milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Sanırım buna tepki gösteriyorlar.”

Hacı, taraf tutmaları nedeniyle bir çok kişi gerçekleri göremez oldu, görmek istemez oldu.

Lütfen tarafları okuyun ve kim inanılır kendiniz karar verin.

Sitelerde Paylaş

Olayı anlamamak için bin dereden su getirenler için:

ABDde yaşayan orda bir havaalanina gitsin

Türkiyede yaşayanlar Türkiyede bir havaalanına gitsin ve "Ben x devletinin milletvekiliyim aslında yeşil pasaportum var ama bunu size gösteremiyorum" desin

Bakalım size ne yapacaklar? "Hay hay" deyip sizi eskortla uçağa mı götürecekler?  

Lütfen biraz gerçekçi olalım. 

Hanımefendi Türkiyeden alışık olduğu gibi krallar gibi karşılanmamış, kontrol eden görevli sürülmemiş ve bayan ayakta beklemek zorunda kalmış (diplomat olduğu kanıtlanana kadar).

Sonrada çıkmış (Tayyipten gördüğü gibi) "yükselişimizi çekemiyorlar" vs. 

Artık sadece akkoyunlar değil, karşıtları da Tayyip gibi düşünmeye, haraket etmeye başladı. Millet ağır ağır Tayyipe "ortak olmaya" başladı.

Sitelerde Paylaş
On ‎12‎/‎8‎/‎2016 at 17:52, haci yazdı:

Arka planda başka herşey olabilir. Tayyip bu misillemeyi kendi sapkın acendalarını uygulamak için yapıyor bile olabilir. Ama sorun bunlar değil. Bir Türk diplomatına gümrükte yapılan muamele diplomatik saygı anlayışı ile bağdaşmıyor. Sorun budur. Siz daha sorunu  anlamamışsınız. Bu çok önemli bir sorundur. Almanya ile krize girmeye değer bir sorundur. Bundan emin olabilirsiniz. Kaldı ki böyle bir krizden ekonomik olarak  en çok olumsuz etkilenecek ülke Almanya'dir. Burunlarının sürtülmesinde yarar vardır. Çok şımardılar..

Nesini şımardılar? Senin ülken şeriatçı dikatörlük oldu. Onlar mı şımardılar?

Sitelerde Paylaş
On ‎12‎/‎8‎/‎2016 at 19:18, haci yazdı:

Ben de tam tersini düşünüyorum. Bu bir tür artistlik elbette. Ama AKP'li olmaktan çok Türk olmakla ilgili bir artistlik.. Sapık Tayyip Türk tarafını gösteriyor bu keresinde. Ben de şahsen gözlerime inanamadım ama, Türkiye'den böyle bir tepkinin gelmesini yıllardır bekliyordum. İlk defa dış politika ile ilgili onurlu ve gururlu (doğru) bir davranışda bulunduk. Bu davranışın Tayyip itine ait olması kaderin cilvesi... Ben dayanamayıp hislerimi belirtmekten çekinmedim. Tayyip hakkında görüşlerim elbette değişmedi ama bu davranışı beni çok mutlu etti.

Onurundan gururun ben o herifin.. 50 sene uğraştık girmek için. Adam "Ben çıkacağım" diyor. Senin Onur anlayışın buysa sonraki seçimde seni de alalım AKP'ye filan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...