Jump to content

Yeni anayasa teklifi..

Recommended Posts

44 minutes ago, Engse Hohol said:

Akp Diyarbakır Başkanlığı, Cumhuriyet’e karşı isyan başlatan Şeyh Sait yanlısı "Evet" pankartı hazırladı.

Pankarta "Her Evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir Fatiha'dır" diye yazıldı.

05yazi20cm.jpg

Suanda twitterda da #seyhsaidonurumuzdur 1 numara. Resmen karsidevrimci terorist picin teki ovuluyor. Birkac sene oncesine kadar hayal bile edilemeyecek birsey.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kanal D 'hayır' dediği için işten çıkardığı İrfan Değirmenci'ye tazminat davası açtı

Başkanlık referandumunda 'hayır' diyeceğini açıkladığı için Kanal D tarafından işten çıkarılan İrfan Değirmenci'ye şimdi de tazminat davası açıldı.

kanal-d-hayir-dedigi-icin-isten-cikardig

Kanal D'de sabah haberlerinin sunuculuğunu yapan İrfan Değirmenci, sosyal medya hesabından başkanlık referandumunda 'hayır' diyeceğini açıkladığı için işten çıkarılmıştı. 

Kanal D, şimdi de işten çıkardığı Değirmenci'ye tazminat davası açtı. Değirmenci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tweetlerimle Kanal D'nin 'saygınlığı'nı zedelemişim! Bana 30 bin liralık dava açmışlar. Vay arkadaş,takıntılı eski sevgiliye döndü koca kurum" ifadelerini kullandı. 

http://ilerihaber.org/icerik/kanal-d-hayir-dedigi-icin-isten-cikardigi-irfan-degirmenciye-tazminat-davasi-acti-69659.html

Sitelerde Paylaş

Referandum için "hayır" çalışması yapan CHP Milletvekiline Üsküdar zabıtalarından engelleme oldu. CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin katıldığı "Hayır" lokması etkinliği Üsküdar Belediyesi zabıtaları tarafından engellenmek istendi. Felemenk siyaseti üsküdarda indi.

Ahmet Hakan: Şeyh Sait, Türk tipi başkanlık sistemi uğruna mı ayaklandı?

Bahçeli'yi desteklemeyen Mhp tabanı, Akp’nin gözlerini gene Kürt oylarına çevirmesine neden oldu. Olay bu. Mhp'nin yarısı hayır diyecek, zaten her yapılan anketlerde bu çıkıyordu dolayısıyla akp bunu anlayınca tekrar Kürtlere merhaba Kürt kardeşlerim demeye başladı.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tayyip Erdoğan gene hinlik yaptı, dedi ki; "Diyelim ki cumhurbaşkanı nefsine yenildi yoldan çıktı tek adamlık yapmaya kalktı. Her şeyden önce bu kişinin yakasına millet yapışır." Af edersin ama nah yapışır. Meclisteki tüm vekiller senin partinden, sen onaylamasan adamlar milletvekili olamayacaklardı ve hükümet bakanları senin atadığın kişilerden oluşunca, bunlar senin a-leyhine oylama yaparlar mı? Keklik miyiz biz kanacağız bu tavırlarına.

Hadi diyelim ki tek adam yoldan çıktı, millet yakasına yapışır söyleminin gerçekliğine en yakın ortam seçim zamanıdır ve o  seçim ortamı 5 yıl sonradır. Cumhurbaşkanı tek adamlık yapmaya kalkarsa, Akp'nin millet dediği, halkın yarıdan bir fazlası olan o millet, eğer isterlerse tek adamın yakasına 5 yıl sonra anca yapışabilecektir. Seçlis sistemi varken seçim sonuçları da muammadır ya neyse.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 hours ago, malta erigi said:

Suanda twitterda da #seyhsaidonurumuzdur 1 numara. Resmen karsidevrimci terorist picin teki ovuluyor. Birkac sene oncesine kadar hayal bile edilemeyecek birsey.

Türklere küfür eden Abbasi halifesinin öümü Hülagü tarafından gerçekleştirildi. "1 Türk öldürmek 70 gavur öldürmekten daha sevaptır" diyen Şeyh Sait'in ölümü ise Atatürk tarafından. Umarım bu ironinin devamı gelir. Akp'liler 3 yıl önce "Fettulah Hoca Onurumuzdur" diyorlardı. O günlerde Fettulah Hoca dediklerine bugün şeytan diyorlar, ve Şeyh Sait'e sarılarak oy toplamaya çalışıyorlar. Akp insanı evrimsel bir parazittir, bütün bunların anlamı bu bence. "Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz" demekle defalarca haklı çıkan Atatürk, bugün gene haklı çıkmıştır. Oy toplamak için #ŞeyhSaidOnurumuzdur diyen akp'liler, şeyhler, dervişler, müridler, meczupların himmetini aramaktan ne zaman vazgeçecekler merak etmiyor değilim ama öyle birgün gelse bile benim ömrüm o günü görmeye yetmeyecektir.

Sitelerde Paylaş

OHAL kapsamı nisan sonunda biteceğine göre, bu tarihe 15 gün daha bir rahatlama, önümüzü görme süresi eklenerek, 16 nisan referandumu 15 mayısa ertelenmelidir. Şu halde Ohal'in uzatılmasının Fetö ile ilgisi olmadığı aşikardır. AKP'den başkası referandum kampanyası yapmasın diye ohal ileri sürülmüştür. CHP nerede bir Hayır kampanyası yapsa polisler olaya müdahele ediyorlar. Ellerinde yetkileri var, biraz kalabalık bir topluluk gördümüydüler hemen dağıtıyorlar. AKP hariç her kalabalığı dağıtıyorlar. OHAL sadece akp kalabalığını dağıtamıyor.

Sitelerde Paylaş

Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş, referandumda Hayır diyeceğini belirtti. Çağrı Türkeş, "Geçen 15 senelik zaman zarfında ülkemize birçok tuzaklar kurulduğuna şahit olduk ve Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisinin birçok konuda aldatıldığını itiraf etti. Bu da onlardan biri" dedi.

Akp'nin Şeyh Said sevgisi, Tayyip Erdoğan'ın akıl hocası Kadir Mısıroğlu kaynaklı olabilir. Şurada 2 video'nun görüntülerinde, Mısırlıoğlu Şeyh Said ile ilgili olarak Cumhuriyet rejimini hedef alan ifadeler kullanıyor. "Şeyh Said Kürt, Cumhuriyet tarihinin en büyük adamı, en saygı duyduğum adam. Çünkü allah nizam-ı namına karşı, küfre karşı çıkmıştır. Allahın nizamı iptal edilirken tek kafa tutan adam odur" diyor. Küfür dediği cümhuriyet rejimi haliyle.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Engse Hohol said:

Akp Silvan Başkanı Nimet Aksoy, İçişleri bakanı Süleyman Soylu'yu kürsüye çağırırken "Kargaşanın, kaosun, terörün mimarı Sayın Bakanımız Süleyman Soylu Bey" ifadelerini kullandı.

Bu takdimden sonra konusan bakan da "evlatlarimiz aslanlar gibi kaciyor, teroristler fareler gibi kovaliyor" demis. Enteresan kafalar...http://t24.com.tr/video/icisleri-bakani-suleyman-soylu-evlatlarimiz-aslanlar-gibi-kaciyor-teroristler-fareler-gibi-kovaliyor,6229

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 25.03.2017 at 18:03, malta erigi said:

Bu takdimden sonra konusan bakan da "evlatlarimiz aslanlar gibi kaciyor, teroristler fareler gibi kovaliyor" demis. Enteresan kafalar...http://t24.com.tr/video/icisleri-bakani-suleyman-soylu-evlatlarimiz-aslanlar-gibi-kaciyor-teroristler-fareler-gibi-kovaliyor,6229

Onun dili daha çok sürçecek. Pkk ile mücadele kolay değil. Yeni kankamız Putin 40 yıldır Pkkya destek veriyor. Rusya soğuk savaştan bu yana kürtlerle her zaman ittifak içinde olmuştur. Şimdi Pydye verdiği destek ile bunu net bir şekilde görüyoruz. Yaklaşık 1 2 ay önce bir savaş dönemi yaşayacağımızı söyledim. Büyük Lider Atatürk bu günleri çok iyi görmüş. Ergenekon yıllarında Abd istihbaratından biriyle konuştum. Sizin Atatürk gibi bir lideriniz varken şuan ona ihanet ediyosunuz. Atatürkün büyüklüğünü biz dahi anlamışken sizin bu öyle davranmanız enteresan demişti. Ben hafifçe tebessüm ettim. Hırsızın hiç suçu yokmu dedim onları kastederek. Bunları başımızıa bela eden siz olduğunuz halde neden enteresan buluyorsunuz diye sordum. Çıtı çıkmadı tabii :) Merak etmeyin dedim Türkiye nasıl bu bataklığa girdiyse Atatürkün çizgisine tekrar gelecek. Bugün baktığımızda Türkiye Atatürkün yoluna girmek zorundadır. ABD de Rusyada Kürt kartını masaya koymuş ve Türkiyeye örtülü bir savaş ilanında bulunmuştur. Musulun ırağa verilmesi Kerküke kürt bayrağı çekilmesibizim topraklarımıza bir saldırı anlamına geliyor. Şuanda yapılan aslında bir vatan savaşıdır. Ama Tüekiye bu savaşa iktidardaki vahdettinlerle andülhamitlerle devam edemez! Türkiye bu kamburu sırtından atacak.

Sitelerde Paylaş
On 25.03.2017 at 18:03, malta erigi said:

Silahlı kuvvetler gerçekten şuanda Pkkya karşı çok ciddi bir mücadele veriyor. Zaten amerikanın duyduğu rahatsızlıkta bu yüzden. Micheal Rubin açıklama yaptı. Erdoğanın sonu yakın diye. Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile bir yere varamayız. Türkiyeyi şuanda bir iran ile bir mezhep savaşına itmek istiyorlar. Suriye de İsrail Rusya ve Abd mutabakata vardılar zaten. Suriye 3'e bölünücek ve orada iranın etkisi azaltılacak. İran ve Türkiyenin bökgede ki mezhepçi politikaları bir savaş noktasına doğru adım adım ilerliyor aslında. İran ile yapacağımız bir savaş ihtimalini %70 oranında görüyorum. 

Onun dışında Türkiyenin Suriye de Pyde karşı başlattığı yurt içinde Pkkya ve Fetöye  karlı başlattığı mücadele doğrudur. Zaten Abdnin rahatsızlığıda bu yüzden. Bizde Tayyip Erdoğan düşmanığı ile uğraşmamalıyız. Merak etmeyin Tayyip bir yere kadar devam edicek. Sonra gidicidir.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, malta erigi said:

Iran ile savasmak g.t ister. Ucuk teoriler bunlar.

Türkiyenin yapması gereken iran suriye ve rusya ile işbirliği yapmaktır. Abd rakkaya pyd ile tek başına girmek istiyor. Rakka suriyenin en stratejik kenti. Suriyenin toprak bütünlüğünün teminatı. Suriye ordusu Halepi aldıktan sonra Rusya ile beraber Rakkaya doğru hızla ilerliyor. En son deyr hafiri ışidin elinden aldı. Abd rejimin önünü kesmek için tabkaya pyd güçlerini paraşütle indirdi. Tabka Rakkaya giden yolda en önemli merkez. Türkiyenin yapması gereken Suriye rejimine destek olarak rakkaya rejimin girmesini sağlamaktır. Rusya afrine üs kurdu. İdlibi almaya çalışıyor. İdlib suriyenin en verimli topraklarına sahip. Neyse. Demek istediğim şu. Eğer Türkiye suriye ile beraber hareket ederse Pyd ve Amerikaya karşı bu topraklarda en büyük zaferini verir. Aksi takdirde Suriyenin tek parça kalması imkansızdır!

Büyük ihtimal putin bunu halledecektir. 

Sitelerde Paylaş

RTE'nin akşam showtv habertürk ortak yayınında söylemesine göre TC olarak, Suriyelilere 25 milyar dolar harcamışız. RTE bu parayı onlara harcarken kime sordu? Hiçkimseye. Suriye'den Türkiye'ye getirirken de kimseye sormamıştı. Aynısı referandumda evet çıkarsa hükümet kabinesinde olacak. ben milletvekili seçeceğim ama RTE kafasına göre dışarıdan bakan atayacak. yeni anasaya göre bakanlar miilletvekili olmadan da RTE tarafından atanabilecek. yurttaşlar seçimle halk egemenliğini yerine getirdiklerini sanacaklar. işin daha kötüsü rte yargıyı da atayacak. RTE'nin atadığı yargıtay, sayıştay, danıştay başkanları, rte'nin iddiasına göre bağımsız olacaklar! Buradaki bağımsız yargıdan kasıt, rte den bağımsız anlamında değil. aynı şekilde yurttaşların seçtikleri milletvekilleri ve kendi atadığı bakanları da öyle. çünkü RTE'de beğenmediği seçimi yenileyebilme imkanı olacak yeni anayasada.

Sitelerde Paylaş

Tayyip Erdoğan atama yetkilerini nasıl kullanacağı endişe kaynağıdır. Kendine siyaset bilimciyim diyen Bilal Erdoğan'ı adalet bakanı olarak atamayacağını kim garanti edebilir? Bilal Erdoğan kendine siyaset bilimciyim diyor. "Ben bir siyaset bilimci olarak"... konuşmalarını bulun izleyin ve mümkünse gülün. Peki ya şoför Yeliz Ahmet. Tayyip Erdoğan, Yeliz Ahmet'i ulaştırma, haberleşme ve iletişim bakanı olarak atadığında, tüm teknolojik kurumların yönetimi için şoför Yeliz Ahmet'e bakanlık yetkisi verdiğinde, Türkiye hangi teknolojik gündemi takip edecek ve muhabbet konusu yapacak dersiniz? Şimdiden muhalif insanları hapislere doldurulan akp zihniyeti ile yeni anayasayı hazırlayan aynı akp zihniyeti değil mi? Yeni anayasa paketinin içeriği, bunlara imkan sağlayan tehlikeler ve handikaplar barındırıyor. Bu handikaplar basite indirgenebilir tolerans ve telafisi olmayan handikaplardır. 16 nisanda herkes, üzerine düşen bu sorumluluğun farkında olarak oy hakkını kullansın derim. Aşama aşama felakete gidiyoruz. Cidden tolerans ve telafisi yok bunun.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...