Jump to content

Kuran'a Göre Allah Yahudi ve Hristiyanlar'ı Kandırmıştır

Recommended Posts

Kuran'a göre İsa çarmıha gerilmemiş insanlara çarmıh olayı gerçekmiş gibi gösterilmiştir:

Bir de inkarlarından ve Meryem’e büyük bir iftira atmalarından ve “Biz Allah’ın peygamberi Meryem oğlu İsa Mesih’i öldürdük” demelerinden dolayı kalplerini mühürledik. Oysa onu öldürmediler ve asmadılar. Fakat onlara öyle gibi gösterildi. Onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, bu konuda kesin bir şüphe içindedirler. O hususta hiçbir bilgileri yoktur. Sadece zanna uyuyorlar. Onu kesin olarak öldürmediler. Fakat Allah onu kendisine yükseltmiştir. Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (Nisa Suresi :156-158 Diyanet Meali) 

Gördüğünüz gibi ''onlara öyle gösterildi'' lafını Müslümanlar'ın yorumladığı şekliyle anlarsak  Allah Muhammed zamanına kadar hiç gocunmadan insanların bir yalana inanmasına göz yummuş,İsa'nın çarmıhta ölmediğini ve onlara öyle gösterildiğini açıklamak için 600 yıl beklemiştir.

Hristiyan ve Yahudiler Allah tarafından bu ilüzyonla kandırılmışlardır  ve Allah bu durumdan zerre kadar gocunmamıştır ve açıklama yapma gereği bile hissetmemiştir.Dahası:

İsa onların inkarlarını sezince, “Allah yolunda yardımcılarım kim?” dedi. Havariler, “Biziz Allah yolunun yardımcıları. Allah’a iman ettik. Şahit ol, biz müslümanlarız” dediler. “Rabbimiz! Senin indirdiğine iman ettik ve Peygamber’e uyduk.Artık bizi (hakikate) şahitlik edenlerle beraber yaz.” Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. (Ali İmran Suresi :52-54)

Onlar(Yahudi ve Romalılar) İsa'ya tuzak kurmuş Allah'sa tuzak kuranlarla ilgisi olmayan 600 yıl boyunca yaşamış milyonlarca insana tuzak kurmuştur ve herkesi bir ilüzyona inandırmıştır.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır yani bir de kendisi hiç ölmeyecekmiş gibi degistirmis hikayeyi muho. Öyleyse demezler mi isayı olduruleceği zaman kurtarıp yanına alan allah, senin neden ölmene izin veriyor? Hani en çok seni seviyordu? Hesapta savaşta bir damla kanı yere düşecekken cebrail yetisip damlayı kanadı ile havada yakalamış. Sonra da "eğer yere düşseydi allah taş üstünde taş bırakmayacaktı" demiş. Eee peki bu hassasiyetten neden vazgeçmiş? 

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre, Allah peygamberlerini korur ve kollar. Tıpkı Muhammed'i koruyup kolladığı gibi. Zaten Kuran'a bakarsanız, önceki tüm peygamberler birer Muhammed versiyonudur.

Ancak Kuran bunda da bazen şaşmış ve önceki kavimlerin peygamberlerini öldürdüklerini ağzından kaçırmıştır:

"2/BAKARA-91: Onlara, «Allah ne indirdiyse ona iman edin.» denildiği zaman, onlar «Biz kendimize indirilene iman ederiz.» derler ve ondan başkasını inkâr ederler. Oysa yanlarındaki Tevrat'ı tasdik eden gerçek vahiy odur. Onlara de ki; «Peki madem gerçek mümin sizsiniz de ne diye daha önce Allah'ın peygamberlerini öldürüyordunuz?" 

Ayrıca bir Müslümana bu konu açıldığında şunu sorun:

"Allah madem peygamberlerini koruyor, İsayı ve Muhammed'i koruduğu gibi onları kafirlerin eline terk etmiyor; peki o zaman, İsa'dan iki önceki peygamber Zekeriya tapınağın en kutsal bölümünde bıçaklanıp öldürülürken ve onun oğlu Yahya'nın kafası kral Herodes tarafından zindanda kestirilirken onları neden koruyup kollamamış?"

Sitelerde Paylaş
38 minutes ago, satsuma57 said:

İslam'a göre, Allah peygamberlerini korur ve kollar. Tıpkı Muhammed'i koruyup kolladığı gibi. Zaten Kuran'a bakarsanız, önceki tüm peygamberler birer Muhammed versiyonudur.

Ancak Kuran bunda da bazen şaşmış ve önceki kavimlerin peygamberlerini öldürdüklerini ağzından kaçırmıştır:

"2/BAKARA-91: Onlara, «Allah ne indirdiyse ona iman edin.» denildiği zaman, onlar «Biz kendimize indirilene iman ederiz.» derler ve ondan başkasını inkâr ederler. Oysa yanlarındaki Tevrat'ı tasdik eden gerçek vahiy odur. Onlara de ki; «Peki madem gerçek mümin sizsiniz de ne diye daha önce Allah'ın peygamberlerini öldürüyordunuz?" 

Ayrıca bir Müslümana bu konu açıldığında şunu sorun:

"Allah madem peygamberlerini koruyor, İsayı ve Muhammed'i koruduğu gibi onları kafirlerin eline terk etmiyor; peki o zaman, İsa'dan iki önceki peygamber Zekeriya tapınağın en kutsal bölümünde bıçaklanıp öldürülürken ve onun oğlu Yahya'nın kafası kral Herodes tarafından zindanda kestirilirken onları neden koruyup kollamamış?"

Yok işte muhoyu korumamış. Başka bir konuda dindarr anlatıyor, muho ölürken "yemekteki zehrin tadını alıyorum" demiş. Belli ki allah oğlunu kayırıyor.

Sitelerde Paylaş

Islamın Isa'yı bu kadar yüceltmesi tuhaf. Isa mucizeleri ölüyü diriltmek gibi çok iddialı mucizeler. Babasız olması zaten başlı başına bir aşırı yüksekten atma. Öldürülmesine bile izin verilmeyip göğe alınıyor. Aşırı kutsama çok dikkat çekici.

Bunun altında islamın hristiyanlıktan üretilmesi var. Çok açık... Muhammed mucizeleri ise Kuran'da iddia edilmemiş ve sonradan her aklına esen bir mucize icat etmiş. Yok kütük ağlamış da yok ay yarılmış da yok deve konuşmuş  da... :lol: Tonla zırva. Insan bir utanır salak mıyız biz der be! Yalancılığın bu kadarı! Bu kadar iddialı idiniz madem niye kurana yazmadınız derler adama. Kurana yazmayı büzük yemesin, hadis diye salla sallayabildiğin kadar. Islam kepazelik yani, ele alınır yanı olsa da alsan. Neresinden tutsan çürümüşlük, kokuşmuşluk.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 hours ago, malta erigi said:

Hayır yani bir de kendisi hiç ölmeyecekmiş gibi degistirmis hikayeyi muho. Öyleyse demezler mi isayı olduruleceği zaman kurtarıp yanına alan allah, senin neden ölmene izin veriyor? Hani en çok seni seviyordu? Hesapta savaşta bir damla kanı yere düşecekken cebrail yetisip damlayı kanadı ile havada yakalamış. Sonra da "eğer yere düşseydi allah taş üstünde taş bırakmayacaktı" demiş. Eee peki bu hassasiyetten neden vazgeçmiş? 

Ah hah ha ha. Aaah ha ha ha. Ya sen ne kadar cahilsin Malta eriği, adana karpuzu :DASASa

Bak canım Hazreti İsa zarureten yahut ıztırari bir sebebden ötürü, yahudilerin onu çarmıha gereceğini durduramıyacağını bildiği için Allah'a yalvardı yardım istedi ne olur "Ya Rabbi kurtar beni" dedi

Resülüllah ise ne olursa olsun ne pahasına olursa olsun düşman karşısında taviz vermedi kaçmadı erkekce savaştı. "Allahta tir tir titredi ve resülüllahın bir damla kanı yere düşerse hepiniz tepeliycem" dedi  Hevri kadi kamon tıçır yeee İste hazreti Muhammedin üstünlüğü

Şehitlik İnsanın hakkıdır. Benim hakkım yok mu? Yahudi kadının verdiği zehir onu öldürmedi. O vesile oldu, dini ikmal ettiğinde üzerinizdeki nimetimi tamamladım dediğinde

artık resülüllahın alem-i cemale teşrif etmesi gerikiyordu. Zira iş bitmişdi. Allah habibinin 63 yaşında eceliyle ölmesini istemedi Şehit olarak ölmesini istedi

Çünkü "Hiç bir tıp adamı hiç bir doktor diyemez ki, onun ağzını yırtarım. Resülallahta az yaşadı demek ki kendine hiç iyi bakmadı" diyemez kamon hevri en the tiçır yees

İşte Resülüllahın Şehit olarak ölmesin bir hikmetide budur kemonm evriting

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Dindarr said:

Ah hah ha ha. Aaah ha ha ha. Ya sen ne kadar cahilsin Malta eriği, adana karpuzu :DASASa

Bak canım Hazreti İsa zarureten yahut ıztırari bir sebebden ötürü, yahudilerin onu çarmıha gereceğini durduramıyacağını bildiği için Allah'a yalvardı yardım istedi ne olur "Ya Rabbi kurtar beni" dedi

Resülüllah ise ne olursa olsun ne pahasına olursa olsun düşman karşısında taviz vermedi kaçmadı erkekce savaştı. "Allahta tir tir titredi ve resülüllahın bir damla kanı yere düşerse hepiniz tepeliycem" dedi  Hevri kadi kamon tıçır yeee İste hazreti Muhammedin üstünlüğü

Şehitlik İnsanın hakkıdır. Benim hakkım yok mu? Yahudi kadının verdiği zehir onu öldürmedi. O vesile oldu, dini ikmal ettiğinde üzerinizdeki nimetimi tamamladım dediğinde

artık resülüllahın alem-i cemale teşrif etmesi gerikiyordu. Zira iş bitmişdi. Allah habibinin 63 yaşında eceliyle ölmesini istemedi Şehit olarak ölmesini istedi

Çünkü "Hiç bir tıp adamı hiç bir doktor diyemez ki, onun ağzını yırtarım. Resülallahta az yaşadı demek ki kendine hiç iyi bakmadı" diyemez kamon hevri en the tiçır yees

İşte Resülüllahın Şehit olarak ölmesin bir hikmetide budur kemonm evriting

Muho erkekçe savaştı, isa karı gibi kaçtı diyorsun? Hmm  peki...

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, malta erigi yazdı:

Bu sorunun cevabini ben vereyim,cünku muslolar isa yada pek laf söyletmek istemezler ,( im an in sartlari,falan filan,)

Muhammad özgür bir insandi, isa sie bir ZAVALLI!!

Ülkesi rehin alinmis bir ZAVALLI. ( tasisa tasisa caki bicagi tasir)

Muhammetle Isayi  bir tutmak tam bir APTALLIKTIR.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, sağduyu said:

Babası koskoca Allah, senin Muhammed'inin babası Abdullah adlı sıradan bir bedevi değil. 

Herifin soylu aile dediği de sıradan arap bedevileri.

Kafayı yemiş bunlar. Dindarr salağı muhammedilik yapacağım diye isayı itin götüne soktu :D

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, malta erigi said:

Kafayı yemiş bunlar. Dindarr salağı muhammedilik yapacağım diye isayı itin götüne soktu :D

18 hours ago, malta erigi said:

Haaaaaaa hahaha yerlere yattım. Hayır ne münasebet, ahhh hah hah..  Ben senin anlayacağın dilde, sana anlatmak için öyle buyurdum. Yoksa biz müslümanlara göre mesele aynen şöyledir

hah haay kamon

Ali imran 81 "Bütün peygamberlerden söz almıştık, sizi tasdik eden peygamber geldiği zaman, Mutlaka ona iman edeceksiniz ve yardım edeceksiniz bunu anladınız mı bu ağır vazifeyi üzerinize aldınız mı?  dediler ki "Evet anladık ikrar ettik"  Allahu tealada "o halde şahit olun bende sizinle beraber şahidim" dedi

İşte Hazreti İsa Yahudilerin onu çarmıha gereceğini biliyordu Allaha yalvardı bunu başaramasınlar diye Kamooon

ve en son peygambere yardım edemedim lütfen bana yardım et ona yardım edeyim dedi Allahta ona yardım etti yukarı kaldırdı kıyamte yakın gelecek ve en son peygambere yardım edecek verdiği sözü tuttacak  Ef yu kamon hev ri tiçır  yeees

Gut lak ,gutun tak  hah haay yavrum benim

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, democrossian said:

Müslümü hristo sizin peygamberiniz sübyancı katil yağmacı diye iyice kızdırınca müslüm dayanamamış. Sizin peygamberiniz de orospu çocuğu demiş. :D Bu malların böyle bir sorunu var, bir peygamberi inkar direk küfür! :lol:

Demakrosyon Senin böyle söylemen! inan bana Tanah ve Malta kiraz'ının çok gücüne gitmiştir, sinir olmuşlar, uyuz olmuşlar, çıldırmışlar, kafayı yemişlerdir

Sen nasıl onların biricik Tanrısına küfredersin :D

İyi yapıyorsun demakrusyan Sen böyle yapıcaksın ki. Onlar Hazreti Muhammedin kıymeti anlasınlar. Eğer Hazreti Muhammed olmasaydı Hırsitiyanlık alemi bu küfürleri daha çok duyardı. Hıristiyanlık olmazdı. Nitekim sen, Tanah ve Malta kavun'unu çok sinir edecek bir kelam buyurdun bunlar inan bana artık ağızlarından  solumuyorlar :D  "Tanrımıza ne dedi demakrusyan duydun mu?" diyorlar. kıvrım kıvrım kıvranıyorlar  Aaa hah hah

Aaa hah hah

Aaa hah hah

Bunlar Tanrı "Birdir Üçtür" "Üçün içinde bir'dir" "Birin içinde üçdür" diyorlardı, hakikatten ettiğin kelamla bunlar 3' ün birini gördüler  Aaa hah hah.... Aaa hah hah...Aaa hah hah   :DAsasaa

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, Dindarr said:

İste hazreti Muhammedin üstünlüğü

Daha önce de peygamberler eşit diyordun ! kuranda peygamberler arasında ayrım yapmayınız diye de bir ayet vardı,galiba. Dindarr, yine zıçmışsın ! Ulan sen ne gerzek herifsin yahu ! 

Sitelerde Paylaş

Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazdı, ne söylendiyse insan söyledi.

Neresi burası peygamberler şeyi mi yarıştırılıyor?! Çok gereksiz yere yiyorsunuz birbirinizi. Okumaktan sıkıldım..

Geçmişte Peygamber denen adamlara, günümüzde kısmi temporal lob epilepsisi ve bununla beraber şizofreni geliştirmiş hasta deniyor. Yoo yoo ben demiyorum akademik kaynaklar diyor.

CwM4B8zVYAANGXY.jpg

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, placebo yazdı:

Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazdı, ne söylendiyse insan söyledi.

Neresi burası peygamberler şeyi mi yarıştırılıyor?! Çok gereksiz yere yiyorsunuz birbirinizi. Okumaktan sıkıldım..

Geçmişte Peygamber denen adamlara, günümüzde kısmi temporal lob epilepsisi ve bununla beraber şizofreni geliştirmiş hasta deniyor. Yoo yoo ben demiyorum akademik kaynaklar diyor.

CwM4B8zVYAANGXY.jpg

Sen psikiyatri doktorusun degil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...