Jump to content

Kuran'a Göre Allah Yahudi ve Hristiyanlar'ı Kandırmıştır

Recommended Posts

1 hour ago, impressivo said:

Daha önce de peygamberler eşit diyordun ! kuranda peygamberler arasında ayrım yapmayınız diye de bir ayet vardı,galiba. Dindarr, yine zıçmışsın ! Ulan sen ne gerzek herifsin yahu ! 

Bakara 253 oku bakıyım Allah'a göre peygamberlerin bazı bazısına üstündür ,ben bu üstünlüğü Kenya eriğine :Dsasa anlatmak için dedim yoksa biz ayrım yapmayız

Zira peygamberimiz Diğer milletlere vekalaten, bizde hem vekaleten hemde asaleten gelmişlerdir. her peygamberde Hazreti Muhammedin bir sıfatı tecelli eder 

sayın impereseviyo :Dasa

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Lafı uzatmadan teşhisi direk "dinci" diye koymak lazım. Kaçık, tırlatık, çatlak, şizofren, manyak, geri zekalı gibi uzatmaya ve tıbbi terimlere boğmaya gerek yok. Bu dinciler bu dinci lafına da bozuluyorlar haaa! Biz din satmıyoruz diyorlar. Ha, kadastrocu kadastro satıyor! Usta, kadastronun kilosu kaça? :D Bunlarda zeka da olmuyor!

Hipergrafi iyiymiş ama! Dini daracık olanda kesin var! :lol: Dini dar açı mı dini dar açık mı desek ne desek! :D Dar açık ne lan demeyin. Dar kapalısı da var. Bu açık kapalı on off değil artık! Açıklayayım mı... Peki. "Ustaaa, biri açık biri tesettürlü iki çay!"

Lan şu dincilerin hakkı yenmez haaa! Bunların sayesinde yine kafa bi milyon oldu! :lol: Şarap parası cepte kaldı! 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, placebo said:

Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazdı, ne söylendiyse insan söyledi.

Neresi burası peygamberler şeyi mi yarıştırılıyor?! Çok gereksiz yere yiyorsunuz birbirinizi. Okumaktan sıkıldım..

Geçmişte Peygamber denen adamlara, günümüzde kısmi temporal lob epilepsisi ve bununla beraber şizofreni geliştirmiş hasta deniyor. Yoo yoo ben demiyorum akademik kaynaklar diyor.

CwM4B8zVYAANGXY.jpg

Bir avrupalı şöyle buyurmuş Arabistanda purperestliği imha etmiş kürenin 3 de bilmem kaçında uygulanıyor İnsanlar peşinde, bunlar ki bir hastalık neticesinden olmuşmuş

O halde Allah'a yalvaralımda bizede böyle bir hastalık versin :Dasasa

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tanah said:

Bu Müslümanlar yeri gelince peygamber dedikleri İsa'ya da geçiriyor lafı ya ona fena gülüyorum.Adam Tanrı lan sizin Arap bedevisi gibi elinde savaşmayı niye istesin adamda ego yok mk.

Hırsitiyanlar yalan söylüyorlar onların tanrısı İlah-ı mechul :Dasasa

Eğer Hz. İsa zaruri yahut ıztırari sebeblerden ötürü Peygamberliği 3 sene ile sınırlı kalmasaydı. Dinini redden yahut hakkı örtmeye çalışan kafirlerle öyle bir savaşırdıki feleğiniz dört dönerdi. O zaman görürdünüz anyayı konyayı

Sitelerde Paylaş
On 12/18/2016 at 00:58, malta erigi yazdı:

Hayır yani bir de kendisi hiç ölmeyecekmiş gibi degistirmis hikayeyi muho. Öyleyse demezler mi isayı olduruleceği zaman kurtarıp yanına alan allah, senin neden ölmene izin veriyor? Hani en çok seni seviyordu? Hesapta savaşta bir damla kanı yere düşecekken cebrail yetisip damlayı kanadı ile havada yakalamış. Sonra da "eğer yere düşseydi allah taş üstünde taş bırakmayacaktı" demiş. Eee peki bu hassasiyetten neden vazgeçmiş? 

Müslümanların kendi tanrılarının kolunu kanadını kırıp, ağzına tükürdükleri bu tür anlatılar oldukça gülünç geliyor. Buna göre, meleklerin kendi iradeleri var, fakat allahın yok. Allah şartlı olarak o kanı bekliyor. O kana müdahale etmek şansı yok, düşerse deftlerler dürülecek. Ama melek koşup yetişiyor ve diyor ki: bizim allah biraz akıldan kıttır ama öfkesi de berbattır o yüzden ben araya girdim. Aklı şöyle kıt ki: allah; muhammed'in kanının akması değil yere düşmesiyle coşuyor :D Batırdınız toprağı ulan, yeni yıkamıştım diye delleniyor mu nedir?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, bir_akil_insan said:

Müslümanların kendi tanrılarının kolunu kanadını kırıp, ağzına tükürdükleri bu tür anlatılar oldukça gülünç geliyor. Buna göre, meleklerin kendi iradeleri var, fakat allahın yok. Allah şartlı olarak o kanı bekliyor. O kana müdahale etmek şansı yok, düşerse deftlerler dürülecek. Ama melek koşup yetişiyor ve diyor ki: bizim allah biraz akıldan kıttır ama öfkesi de berbattır o yüzden ben araya girdim. Aklı şöyle kıt ki: allah; muhammed'in kanının akması değil yere düşmesiyle coşuyor :D Batırdınız toprağı ulan, yeni yıkamıştım diye delleniyor mu nedir?

Baksana hala sacmaliyor. İsa zaruriyetten 3 sene peygamber olmuş diyor. Yani allah babasız doğurmuş ama 30 yaşına kadar tırt. Peygamberden saymıyorlar. Ayrıca peygamberliğinin prematüre şekilde bitmesi zaruriyettenmiş. Allar romalilara karşı güç yetiremeyip yanına almış. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, placebo said:

Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazdı, ne söylendiyse insan söyledi.

Neresi burası peygamberler şeyi mi yarıştırılıyor?! Çok gereksiz yere yiyorsunuz birbirinizi. Okumaktan sıkıldım..

CwM4B8zVYAANGXY.jpg

Sağol ya, biz de mal gibi tartışıyoruz işte... Halbuki sen tüm dinleri bir anda bitirecek sihirli pasajı bulmussun. Kapatalım dükkanı hemen.

Ulan müsloşu ayrı, ateist ayrı model bu memlekette.

Sitelerde Paylaş

Bu basettiğin allah çok ulu çok kudretli hikmet sahibi değilmiydi ?

Bune şiddet ne bu celal yarattığı insana öfkeleniyor madem öfkelenicen niye yaratıyosun ?

Bir insanın yüzü suyu hürmetine dünyayı yaratan allahtan ne bekliyordukki zaten !

Zeus bile daha iyi diğer tanrıları hapsediyor yıldırım fırlatıyor ama allahta aklını kullanamayanlara bok yağdırıyordu dindar senin kafana bok düşmedimi hala ?

tarihinde Glock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, bir_akil_insan said:

Onun verdiği misale böyle misal vererekten konuştum yoksa Bu uydurulmuş bir sözdür kaynağı hicri 200dür.

Melek filan değil Hazreti Ali ve Hazreti Fatıma babasının kanayan yüzüne tanbon yapıyorlardı.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, malta erigi said:

Baksana hala sacmaliyor. İsa zaruriyetten 3 sene peygamber olmuş diyor. Yani allah babasız doğurmuş ama 30 yaşına kadar tırt. 

Bunu ben demiyorum Siz de söylüyorsunuz İstersen "Oğlumu vaftiz ettirdim" demiştin vaftiz ettirdiğin papasa sor bakalım hz. isanın tebliği kaç sene sürmüş 

hem diyorsunuz evangelinizde "yahyanın vaftiz etmesiyle başladı" hem de diyorsunuz 30 yaşına kadar tırt dengen bozuldu galiba :Dasasa

Sitelerde Paylaş
Just now, Dindarr said:

Bunu ben demiyorum Siz de söylüyorsunuz İstersen "Oğlumu vaftiz ettirdim" demiştim vaftiz ettirdiğin papasa sor bakalım hz. isanın tebliği kaç sene sürmüş 

hem diyorsunuz evangelinizde "yahyanın vaftiz etmesiyle başladı" hem de diyorsunuz 30 yaşına kadar tırt dengen bozuldu galiba :Dasasa

Aptal adam. Hristiyan inancına göre isa peygamber degildir. Muho gibi ortayaşta birden vahiy falan almaya başlamamıştır. O dogduğunda da rab'dı, john vaftiz ederken de, hastaları iyi ederken de, 33 yaşında ölüp dirilirken de. Çorba ediyorsun iki zırvayı. Aynı yahudi ve hristiyan hikayelerini yalan yanlış araklayan muho gibi.

Sitelerde Paylaş

Lan manyak Müslümler! Herif bebekken konuşuyor olum, "eteniye kitaben ve cealeni nebiyyen ve cealeni mübareken" diyor olum, tırt mısınız nesiniz! Herif doğduğu gün peygamberliğini ilan ediyor! Kaç yaşında çarmıha mı asıldı göğe mi yükseldi ne haltsa, o kadar sene peygamber herif! 

"Laaa Yahudileri hizaya sokardım ben deeee... Elim değmedi, iki ölü dirilttim iki çamurdan kuş yaptım derken çekemediler. Neyse muho kardeşime kısmet artık!" Bu mu lan! Hay zekanıza... Olum herif doğduğu gün ne dedi yukarda yazdım! Türkçesini de yazayım. "Bana kitap verdi ve beni peygamber yaptı ve beni mübarek kıldı."

Eee?

Manyaklar kafayı Yahudilere takmış! Tevekkeli değil bunlara İsrail iki kez sıkıyı sert çaktı, bunlara yerleri yalattı, Haketmeseler niye çaksın! Hakedene haka dansı! Elleri dert görmesin ellerine sağlık ne diyeyim.

Bizim mallara dersen ne yaptı, ülen salaklar, gemiye komando inmiş, boru mu, komando yahu! Mutfaktan bıçak alıp geliyor komandoya doğrultuyor! Bunları var ya makineli tüfeklerle mezbahada doğrar gibi doğradılar, geminin güvertesi et parçalarıyla sıvandı. Gemi Hayfa limanında itfaiye hortumuyla yıkandı. Hayır da salak mısınız, siz kiminle dans ediyorsunuz yahu!

Ar, onur, utanma da yok bunlarda. Daha ne yapsın İsrail size, gelip analarınızla da mı görüşsün ülen! Sanki hiç bir şey olmadı! Sen İsrail'in bir tek vatandaşını öldür bakayım, İsrail ne yapıyor sana! Öldürme değil, kaçırdılar vermiyorlar diye taş üstünde taş koymadı be!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, democrossian said:

Lan manyak Müslümler! Herif bebekken konuşuyor olum, "eteniye kitaben ve cealeni nebiyyen ve cealeni mübareken" diyor olum, tırt mısınız nesiniz! Herif doğduğu gün peygamberliğini ilan ediyor! Kaç yaşında çarmıha mı asıldı göğe mi yükseldi ne haltsa, o kadar sene peygamber herif! 

"Laaa Yahudileri hizaya sokardım ben deeee... Elim değmedi, iki ölü dirilttim iki çamurdan kuş yaptım derken çekemediler. Neyse muho kardeşime kısmet artık!" Bu mu lan! Hay zekanıza... Olum herif doğduğu gün ne dedi yukarda yazdım! Türkçesini de yazayım. "Bana kitap verdi ve beni peygamber yaptı ve beni mübarek kıldı."

Eee?

Manyaklar kafayı Yahudilere takmış! Tevekkeli değil bunlara İsrail iki kez sıkıyı sert çaktı, bunlara yerleri yalattı, Haketmeseler niye çaksın! Hakedene haka dansı! Elleri dert görmesin ellerine sağlık ne diyeyim.

Bizim mallara dersen ne yaptı, ülen salaklar, gemiye komando inmiş, boru mu, komando yahu! Mutfaktan bıçak alıp geliyor komandoya doğrultuyor! Bunları var ya makineli tüfeklerle mezbahada doğrar gibi doğradılar, geminin güvertesi et parçalarıyla sıvandı. Gemi Hayfa limanında itfaiye hortumuyla yıkandı. Hayır da salak mısınız, siz kiminle dans ediyorsunuz yahu!

Ar, onur, utanma da yok bunlarda. Daha ne yapsın İsrail size, gelip analarınızla da mı görüşsün ülen! Sanki hiç bir şey olmadı! Sen İsrail'in bir tek vatandaşını öldür bakayım, İsrail ne yapıyor sana! Öldürme değil, kaçırdılar vermiyorlar diye taş üstünde taş koymadı be!

Hıyar abi bu herif. 3 bilge kralı da hayırlı olsun deyip, çeyrek altın takmaya geldiler zannediyor sanırım.

Sitelerde Paylaş

Bu üç kraldan niye en ünlüsü Baltazar?

Bir de İsa altına yaptığında Meryem bezini değiştiriyor muydu onu merak ettim! Rönesans sanatında bebek İsa'yı ziyaret kuyrukları betimlenir. Tam millet ziyaret ederken şırrrr... "Pardon, kız anne! Şu bezi değiştir kız! Pardon millet, ben bi aptes alıp geliyorum!" :lol:

Hayır herif doğar doğmaz konuşmaya başlıyor, muhammed kadar hadisi yok! Herif yememiş içmemiş yatmamış uyumamış, onca karıyla yatmamış sanki kırkından sonra dili çözülmüş! Lan İsa'nın doğalı edemediği onca lafları kırkından sonra ne ara ettin be! :D Külliyatlar almıyor herifin zırvalarını!

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

Demakrosya

Meryem hakkında konuşulanları duyup gıgıkı çıkmayıp isa'ı işaret edip "ona sorunuz" demek isteyince

Beşikteki çocuk nasıl konuşur diye istihza ettiler İsada annesine yapılan şiddetli hucuma ıztırabı gördü ve konuştu Meryemin sabrı karşısında beşikteki çocuk konuştu derler

Şimdi deklarosyon beşikdeki çocuk umumi bir tebliğ yapmıyordu, umumi tebliği 30 yaşında yapmaya başlayınca kıyamet budan koptu. 3 sene sonra Haca germeye ramak kala İsa Hakka yalvardı "kurtar beni dedi en sonra peyambere yardım edemedim" dedi hakta onu öldürmeden semaya uzayın haricindeki diğer semalardan birine kaldırdı kıyamet yakın gelicek ve mehdinin arkasında namaz kılıp mehdiye yardım edecektir. mesele bundan ibaretir

Diğer hobulla hubula hobula dediklerinden bir bok anlamadım herhalde unutulmuş bir kabile dili ile birilerine sesleniyorsun :DAsasasas

Sitelerde Paylaş

Kuran'a bakılırsa bebek İsa bayağı döktürüyor. Daha neler söylüyor neler. Basbayağı tebliğ yapıyor. Yani bu mucize Meryem'in zina ile çocuk yapmadığını kanıtlama amaçlı spontane bir mucize olarak lanse edilmiyor. Bu mucizeyi gösterip sonra normal bir bebek durumuna döndüğü izlenimi edinilmiyor.

Kuran'da tuhaf bir şekilde İsa'nın Muhammet'ten çok daha fazla kutsanması durumu var. Bu çok açık görülüyor. Musa da bu kadar değil. Tartışan iki kişiden birini öldürmekten pişman olduğu anlatılıyor. Muhammet dersen zaten azarlanıp duruluyor. Yok köre niye yüzünü ekşittin, yok sapıktın seni adam ettik, yok dilini kıpraştırıp durma... Ama İsa'ya toz kondurma yok!

İsa tüm diğer peygamber figürleri içinde çok açık ara çok önde, çok aşırı kutsanıyor. İlginç...

Tarihte oluşturulmuş en başarılı peygamber imajı. Bu kesin. Kuran yazarları bile bu yayılmış imaja teslim oluyorlar. Sadece allahın oğlu olmasına yok artık o kadar da değil diyorlar, çünkü siyasetleri tek tanrı gerektiriyor. Çünkü tüm kabileleri tek allaha taptırıp hepsini birleştirip Yahudileri yağmalayacaklar. Bu amaca aykırı bir şeyi kabul etmeleri olanaksız. Arap kabilelerini tek bir allaha ortaksız taptırmadan amaçlarının gerçekleşemeyeceğini biliyorlar. Biri çıkar İs da şöyle buyurmuştu dese ortalık karışır. Allah ve muhammedin lafı üstüne kimse laf söyleyememeli!

Yoksa kabileler dağılır ve Yahudileri yağmalayamazlar. Bakın, islamın Yahudileri yağmalamak için yağmacı çöl Arapları tarafından yaratıldığını kavradığınızda islam hakkında doğru analizi baştan yapmış olursunuz ve gerisi çorap söküğü gibi gelir. İslamın ne idüğünü anlamak bu noktadan başlar.

Aradan bin seneden fazla zaman geçti, bu Yahudi nefreti halen sürüyor. Ama tabii İsrail burunlarını o çöl kumlarına fena sürtüyor bunların, öyle kabileleri toparlayıp saldırdıkları gibi değil şimdi. Analarının örekesini gösteriyor kıpraştılar mı... Bunlar anca güçten anlar. İnsanlıktan anlamazlar. Vurdun mu yeri öptüreceksin. O zaman yola gelirler.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Dindarr said:

Bir avrupalı şöyle buyurmuş Arabistanda purperestliği imha etmiş kürenin 3 de bilmem kaçında uygulanıyor İnsanlar peşinde, bunlar ki bir hastalık neticesinden olmuşmuş

O halde Allah'a yalvaralımda bizede böyle bir hastalık versin :Dasasa

İslam, somut El-İlah putunun soyutlaşıp Al-Lah olmasından başka ne ki?..

Bak beynimizdeki nöropsikolojik boşluğu doldurur Tanrı algısı sadece. İnsanların varoluşsal güvenlik arzularının karşılanması sorunları var...Mesela dine en çok sarılma olgusu hastalık ve felaket zamanlarında ortaya çıkar.  Bu evrimsel araz,binlerce yıllık dinlerin varlık sebebi işte. Olur böyle on binlerce yıl akıl tutulmaları.  Zeus'a ve diğer bir çok tanrılara insan kurbanlar da verilmişti . Ama şimdi yoklar, geçip gittiler. Homosapiens binlerce yıl bir fikre saplanabilir. Sonra geçer..Putlar, çok tanrılar, ardından uydurulan tek tanrı, düşünsel evrimin bünyelere uyumlu şekilde ilerlemekte olduğunu kavramamızdan başka bir işe yaramaz. Bu da bize insandan iyice uzaklaştırılarak göklere kaldırılmış tek Tanrı'nın sonraki basamağının, Tanrı kurgusunun bir gün topyekün sonlanacağını anlatır. Mesela sen bir adım at, eninde sonunda zaten atacaksın, ha sen atacaksın, ha çocukların,  ha torunların.  

Çok önemli bir mesele daha var. Bak Kur'an da yazılanları gerçek zannedebilmek için IQ nun  83-90 arasında olması gereklidir. Muhammed'in mesajlarını sadece IQsü 90 ve altındakiler anlayabildiler..Çünkü ancak bu tipler Tanrının bir mağarada, bir bedeviyle konuştuğuna inanabildiler. O yüzden Yobazlıkları son derece güçlüdür. IQ su < 90 olanların bu sarmaldan çıkma şansları uzun bir müddet daha yok. Üzgünüm. Kur'an,7 yy da uydurulmuş olmasına rağmen 7 yüzyıllık insanlık bilgi birikiminden bile geride bir kitap. Rahatsız olun yahu biraz. İslam harici diğer dinleri törpülemişler, evirmişler..Zaten diğer dinler, başka coğrafyaların sorunu. Geçelim.

Son sözlerimi şöyle bitirmekten alıkoyamayacağım kendimi Dindarrr: Ne de lazım Dünya ya 21.yüzyıl problemlerine üretebildiği çözümlerin; tüm dünyanın oruç tutması,hacca gitmesi ve evlatlığınını karısıyla evlenebilmesi olan bir din ama ..Gelişmiş teknolojinin, bilimin, tıbbın kaşısında elinde cevşen ve okunmuş sudan başka bişey yok. Ha bir de  Alahu Akbar...Çakmak yapamıyorsun daha çakmak..

CzqplxKXEAAAp0U (1).jpg

Czqo3HIWQAAuxHm.jpg

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, placebo said:

İslam, somut El-İlah putunun soyutlaşıp Al-Lah olmasından başka ne ki?..

Bak beynimizdeki nöropsikolojik boşluğu doldurur Tanrı algısı sadece. İnsanların varoluşsal güvenlik arzularının karşılanması sorunları var...Mesela dine en çok sarılma olgusu hastalık ve felaket zamanlarında ortaya çıkar.  Bu evrimsel araz,binlerce yıllık dinlerin varlık sebebi işte. Olur böyle on binlerce yıl akıl tutulmaları.  Zeus'a ve diğer bir çok tanrılara insan kurbanlar da verilmişti . Ama şimdi yoklar, geçip gittiler. Homosapiens binlerce yıl bir fikre saplanabilir. Sonra geçer..Putlar, çok tanrılar, ardından uydurulan tek tanrı, düşünsel evrimin bünyelere uyumlu şekilde ilerlemekte olduğunu kavramamızdan başka bir işe yaramaz. Bu da bize insandan iyice uzaklaştırılarak göklere kaldırılmış tek Tanrı'nın sonraki basamağının, Tanrı kurgusunun bir gün topyekün sonlanacağını anlatır. Mesela sen bir adım at, eninde sonunda zaten atacaksın, ha sen atacaksın, ha çocukların,  ha torunların.  

Çok önemli bir mesele daha var. Bak Kur'an da yazılanları gerçek zannedebilmek için IQ nun  83-90 arasında olması gereklidir. Muhammed'in mesajlarını sadece IQsü 90 ve altındakiler anlayabildiler..Çünkü ancak bu tipler Tanrının bir mağarada, bir bedeviyle konuştuğuna inanabildiler. O yüzden Yobazlıkları son derece güçlüdür. IQ su < 90 olanların bu sarmaldan çıkma şansları uzun bir müddet daha yok. Üzgünüm. Kur'an,7 yy da uydurulmuş olmasına rağmen 7 yüzyıllık insanlık bilgi birikiminden bile geride bir kitap. Rahatsız olun yahu biraz. İslam harici diğer dinleri törpülemişler, evirmişler..Zaten diğer dinler, başka coğrafyaların sorunu. Geçelim.

Son sözlerimi şöyle bitirmekten alıkoyamayacağım kendimi Dindarrr: Ne de lazım Dünya ya 21.yüzyıl problemlerine üretebildiği çözümlerin; tüm dünyanın oruç tutması,hacca gitmesi ve evlatlığınını karısıyla evlenebilmesi olan bir din ama ..Gelişmiş teknolojinin, bilimin, tıbbın kaşısında elinde cevşen ve okunmuş sudan başka bişey yok. Ha bir de  Alahu Akbar...Çakmak yapamıyorsun daha çakmak..

CzqplxKXEAAAp0U (1).jpg

Czqo3HIWQAAuxHm.jpg

Bu istatistikler çok aciklayiciymis. Çok güzel. Rönesans farkını inkar edilemeyecek şekilde kanıtlıyor. Sadece muslümleri değil, ortodox ve katolik/protestant arasındaki farkı da gosteriyor.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Dindarr yazdı:

Hırsitiyanlar yalan söylüyorlar onların tanrısı İlah-ı mechul :Dasasa

Eğer Hz. İsa zaruri yahut ıztırari sebeblerden ötürü Peygamberliği 3 sene ile sınırlı kalmasaydı. Dinini redden yahut hakkı örtmeye çalışan kafirlerle öyle bir savaşırdıki feleğiniz dört dönerdi. O zaman görürdünüz anyayı konyayı

3 sene ile sınırlı kalmasının nedeni zaten savaşmaması saf adam celladına kılıç kaldırmayıp çarmıhı göze almış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...