Jump to content

yeniçeri'inin Mecaz İddiasına Yanıt

Recommended Posts

Bu mutasavvıf savunuları tam bir saçmalık. Bu mecaz zırvalarını korkak, beyni sulanmış, kafası çalışmayan, mızmızlardan başka kimse kabul etmez. 

Bunların kafası muhakkak ki  yobaz  dincilerden iyi çalışıyor. Muhammedin yaşamadığını, Kuranı Emevilerin düzenlediğini kavrıyorlar. Ama bu gerçeğin gereğini yapmaya cesaretleri yok. Olay bundan ibaret. Bunlar da Islam yalandır demeye bir türlü cesaret edemeyen solcular gibiler. Onlar da muhammet yok devrimciydi, yok zekiydi, yok askeri deha idi gibi gülünç saçma sapan hezeyanlar sayıklıyorlar. 

Korkaklar, diyeceğiniz sadece bu dinin bir aslının astarının olmadığı. Bu cesaretiniz olmadığı için bu kokuşmuş bataklıkta çırpındıkça pisliğine daha çok gömülüyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 hours ago, yeniçeri53 said:

Şimdi efendim dersinki:

Bu insanlar bir yandan İslam'ı tam sindirememiş ama diğer yandan da tümden reddedecek cesareti olmayan kişiler. Böyle arada kalınca kafalarına göre saçma sapan çıkarımlar yapıp ucube bir din anlayışı ortaya çıkarmışlar.

Bende derimki O Ucube din anlayışını ortaya çıkarmaktan korkmamışlarmı?O Ucube din anlayışı Sunni İslam açısından Yahudilikten Hiristiyanlıktan hatta Ateistliktende kötü!O Ucube anlayışı savunanlar asırlarca mücadele ettiler .

Bal gibide anlatımları masal olarak kabul et ama anlatımın amacı nedir? bana onu izah et.Bizimde sözlerimiz vardır:

Mesela :Geceleyin tırnak kesme uğursuzluk getirir! Senin gibi bakacak olursam .Hadi Ordan Hurafe derim:

Ama Geceyi Zulmet olarakta kabul edebilirim!Şarkılarda dahi İnsanlar Geceyi Zulmet kabul ederler .Şarkıdan falan anladığını sanmıyorum .Olsa olsa Rep dinlersin ama bak

İki gözüm sensin Lutfetde söyle şu Uzun geceler geçermi böyle?Geceler Zulmet yada sıkıntılı günler olarak anlatılmak istenilmiştir.

Tırnaklar ise Senin en tabii silahlarındır! O halde Zulmet günlerinde Elindeki silahları bırakma ;Yoksa kendini koruma şansını kaybedersin!

O zaman Hurafe gibi görünen saçma yada Zırva söz anlam kazanır.Ama bakmasını bilene!

Şimdi diyorsunki ;

Taa 1400 yıl önceki Kuran yazarlarının Allah derken başarı, Muhammed derken sevgi ve aşk kastettiklerini nereden biliyorsun? Kuran'ın sonunda bir yerlerinde dip not falan mı var? Kuran'ın bir yerlerinde biz şunu derken aslında şunu kastettik falan mı yazıyorpArapların etrafındaki kabileleri daha rahat sömürebilmeleri için yazdıkları eskilerin masalları ile karışık ilkel kuralların olduğu sıradan bir kitaba sünnisi, şiisi ayrı bir anlam yüklüyor, alevi ve bektaşisi ayrı bir anlam yüklüyor, nedense akıllarına olduğu gibi kabul etmek gelmiyor.

Kardesim Muhammed falan yasamadıgı gibi hiç bir İbrahimi peygamberde yasamadı! O zaman bu hikayeler nedir?Bak sana Tevrattan Kabille örnek yazdım Ne Diyor Rab Tanrı Kabile "Niçin dogru olanı ya madın?"Dogru olanı yapsaydın senin sununu kabul ederdim,O zaman bu Kitap bir manevi kitap olduguna göre Oradaki Rab Tanrıda Basarının ta kendisidir,Ba sarı kasdedilmistir,En azından benim Yorum mantalitm budur!Sen bana söylesene hangi sair yazdıgı siirie bir dipnot koyupda acıklamıs ? Yada Hangi Masal yazarı bunu yapmıs?Sunnisi Oldugu gibi kabul ediyor canıııımm ) Ve Oldugu gibide savunuyor! E sende Oldugu gibi kabul ediyorda oldugu gibi savunmuyorsun))

Son cümleni bos yere kullanmıssın ne diyorsun

Sanki eskiler inanarak, bilerek kabul ediyordu? Her din devlet ve toplum zoruyla kabul ettirilir, şimdi mensubiyet duygusu var da eskiden yok muydu?

Bende aynısını belirtiyorum

Bir insan "Zulüm günlerinde elindeki silahı bırakma." demek istiyorsa doğrudan "Zulüm günlerinde elindeki silahı bırakma." der, "Geceleyin tırnak kesme uğursuzluk getirir!" diye saçmalamaz. Derse millet ne diyor bu salak der.

Hayatları hurafelere inanmakla geçmiş insanların "Geceleyin tırnak kesme uğursuzluk getirir!" demeleri ve bazılarının da buna inanmalarından daha doğal ne olabilir ki?

9 hours ago, yeniçeri53 said:

Kardesim Muhammed falan yasamadıgı gibi hiç bir İbrahimi peygamberde yasamadı! O zaman bu hikayeler nedir?Bak sana Tevrattan Kabille örnek yazdım Ne Diyor Rab Tanrı Kabile "Niçin dogru olanı ya madın?"Dogru olanı yapsaydın senin sununu kabul ederdim,O zaman bu Kitap bir manevi kitap olduguna göre Oradaki Rab Tanrıda Basarının ta kendisidir,Ba sarı kasdedilmistir,En azından benim Yorum mantalitm budur!Sen bana söylesene hangi sair yazdıgı siirie bir dipnot koyupda acıklamıs ? Yada Hangi Masal yazarı bunu yapmıs?Sunnisi Oldugu gibi kabul ediyor canıııımm ) Ve Oldugu gibide savunuyor! E sende Oldugu gibi kabul ediyorda oldugu gibi savunmuyorsun))

Yani hiç bir şair, hiç bir masal yazarı dip not koyup ben aslında bunu demek istedim dememişken sen hangi mantıkla yazar burada bunu derken aslında şunu kastetmişti diye ahkam kesiyorsun? Ne biliyorsun yazarın orada senin anlattığını kastettiğini?

Mesela burada Rab dediğin sapık, sadist put Kabil'e neden sen de kardeşin gibi bana koç kurban etmedin, neden kan akıtmadın diyor? Neden böyle diyor? Çünkü bu insan yakan bir sadist manyak, kan görmeden rahatlayamıyor. Bir canlının kanını akıtmakla başarının ne alakası var?

Bu arap ve yahudi zırvalarında Allah sadizmi, diktatörlüğü, hoşgörüsüzlüğü, zulmü, adaletsizliği simgeler, başarıyı değil, Muhammed de kini, nefreti, ikiyüzlülüğü, bencilliği, yağmacılığı simgeler, aşkı ve sevgiyi değil. 

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, sağduyu said:

Arapların Kuran'ı anlamadığını söylemedim ben, söylemediğim bir şeyi neden söylemiş gibi sunup sen de kabul ediyorsun ki diyorsun? 

Bu dini ortaya atanlar araplarken alevi ve bektaşilerin Kuran yorumlarından bana ne? Bu alevi ve bektaşiler istediklerini iddia edebilirler, de ben ciddiye almam. Bu insanlar bir yandan İslam'ı tam sindirememiş ama diğer yandan da tümden reddedecek cesareti olmayan kişiler. Böyle arada kalınca kafalarına göre saçma sapan çıkarımlar yapıp ucube bir din anlayışı ortaya çıkarmışlar.

Bal gibi de edebiliriz, arapların masalın tümünü alıntılamaması anlatılanların masal olduğu gerçeğini değiştirmez. 

Sen de aynı dinciler gibi masal anlatmaya devam ediyorsun, yağmacı ve köleci bir karakter olan Muhammed'i aşk ve sevgi diye, sadist ve psikopat bir arap putunu da başarı diye yutturma gayreti içindesin.

Taa 1400 yıl önceki Kuran yazarlarının Allah derken başarı, Muhammed derken sevgi ve aşk kastettiklerini nereden biliyorsun? Kuran'ın sonunda bir yerlerinde dip not falan mı var? Kuran'ın bir yerlerinde biz şunu derken aslında şunu kastettik falan mı yazıyor? Arapların etrafındaki kabileleri daha rahat sömürebilmeleri için yazdıkları eskilerin masalları ile karışık ilkel kuralların olduğu sıradan bir kitaba sünnisi, şiisi ayrı bir anlam yüklüyor, alevi ve bektaşisi ayrı bir anlam yüklüyor, nedense akıllarına olduğu gibi kabul etmek gelmiyor.

Sanki eskiler inanarak, bilerek kabul ediyordu? Her din devlet ve toplum zoruyla kabul ettirilir, şimdi mensubiyet duygusu var da eskiden yok muydu?

Şimdi efendim dersinki:

Bu insanlar bir yandan İslam'ı tam sindirememiş ama diğer yandan da tümden reddedecek cesareti olmayan kişiler. Böyle arada kalınca kafalarına göre saçma sapan çıkarımlar yapıp ucube bir din anlayışı ortaya çıkarmışlar.

Bende derimki O Ucube din anlayışını ortaya çıkarmaktan korkmamışlarmı?O Ucube din anlayışı Sunni İslam açısından Yahudilikten Hiristiyanlıktan hatta Ateistliktende kötü!O Ucube anlayışı savunanlar asırlarca mücadele ettiler .

Bal gibide anlatımları masal olarak kabul et ama anlatımın amacı nedir? bana onu izah et.Bizimde sözlerimiz vardır:

Mesela :Geceleyin tırnak kesme uğursuzluk getirir! Senin gibi bakacak olursam .Hadi Ordan Hurafe derim:

Ama Geceyi Zulmet olarakta kabul edebilirim!Şarkılarda dahi İnsanlar Geceyi Zulmet kabul ederler .Şarkıdan falan anladığını sanmıyorum .Olsa olsa Rep dinlersin ama bak

İki gözüm sensin Lutfetde söyle şu Uzun geceler geçermi böyle?Geceler Zulmet yada sıkıntılı günler olarak anlatılmak istenilmiştir.

Tırnaklar ise Senin en tabii silahlarındır! O halde Zulmet günlerinde Elindeki silahları bırakma ;Yoksa kendini koruma şansını kaybedersin!

O zaman Hurafe gibi görünen saçma yada Zırva söz anlam kazanır.Ama bakmasını bilene!

Şimdi diyorsunki ;

Taa 1400 yıl önceki Kuran yazarlarının Allah derken başarı, Muhammed derken sevgi ve aşk kastettiklerini nereden biliyorsun? Kuran'ın sonunda bir yerlerinde dip not falan mı var? Kuran'ın bir yerlerinde biz şunu derken aslında şunu kastettik falan mı yazıyorpArapların etrafındaki kabileleri daha rahat sömürebilmeleri için yazdıkları eskilerin masalları ile karışık ilkel kuralların olduğu sıradan bir kitaba sünnisi, şiisi ayrı bir anlam yüklüyor, alevi ve bektaşisi ayrı bir anlam yüklüyor, nedense akıllarına olduğu gibi kabul etmek gelmiyor.

Son cümleni bos yere kullanmıssın ne diyorsun

Bende aynısını belirtiyorum

• Sözün yada metnin mahiyetine bakacaksınız-Bir kere metin İlahi olarak addedilen bir metinse onun Üç boyutlu bir resim olarak göreceksiniz,Hiçbir anlam ifade etmeyen resimler vardır-Ancak resime odaklanırsanız resim birden karsınıza çıkar-
  • Atasözlerinin bir kısmıda öyledir.Mesela Berberin oglu kasabın oglunu güreşte yenmis derler-Bit yigitte pire  itte bulunur!"Bu sadece Müslümanlarda yada Türklerdede  yok -Çinlide ayaklarını küçük tutarsan güzel insan olursun der.Aptal Çinlilerde çocuklarının ayaklarına demir ayakkabı giydirip ;Onların ayaklarını laçkalaştırırlar.
  • Burada İlk söz bunlar saçmadır Tamam Onu bende derim.Ama bu saçma söz neden o zaman toplumda tutulmuş bir manada ararım.O zamanda Ahkamda keserim. Çünkü biz İnsanız ama dogru ama yanlış yorum elbette yaılacaktır
  •  
Sitelerde Paylaş

Bu dinin aslının astarının olmadığını zaten söylüyoruz.Ne kadar ritüel varsa kaldırıyoruz.Dini konuşacaksak şayet kuru kuru olmaz  yürü önce bir meyhaneye gidelim yada kur çilingir sehpasını orada muhabbetimizi yaparız.Ne varsa bu yasamımızda var,

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, yeniçeri53 said:

Bu dinin aslının astarının olmadığını zaten söylüyoruz.Ne kadar ritüel varsa kaldırıyoruz.Dini konuşacaksak şayet kuru kuru olmaz  yürü önce bir meyhaneye gidelim yada kur çilingir sehpasını orada muhabbetimizi yaparız.Ne varsa bu yasamımızda var,

Mesele senin Allah gibi sadist, psikopat, manyak bir tanrıyı başarı, Muhammed gibi yağmacı, cinsiyetçi, ayrımcı, köleci bir karakteri aşk ve sevgi diye millete kakalamaya çalışman.

Sitelerde Paylaş

Mesele su "Anlayana sivrisinek saz gelir .Anlamayana davul zurna az gelir" İnsaniyet Manyak sadist psikopat bir tanrı asla yazmayacağı gibi Yağmacı ve Köleci bir Peygamberide hiç bir zaman kabul etmez.Bu şekilde görünen sözde dini metinlerde o zaman tamamen müteşabih olarak yazılmış olup  Allahıda Peygamberide Düşünsel dünyamızda görebilirsek şayet işte esas O zaman herşeyin kendimizde olduğunu Dayatılan Dininde İnsanları uyutmak ve sömürmek için ortaya atılan Korku ve sindirme aracı olduğunu kavrarız.Dinleri Din kitapları değil Yapılan uygulamalar ortaya çıkarır.İbrahimi din kitaplarındanda hangi Lisanda olursa olsunlar hiçbirşey anlaşılamaz.Çünkü Maddi açıdan gerçek dışıdırlar.Ne Peygamberleri ne Kurulan Devletleri nede olayları tarihte olmamıştır.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, yeniçeri53 said:

Mesele su "Anlayana sivrisinek saz gelir .Anlamayana davul zurna az gelir" İnsaniyet Manyak sadist psikopat bir tanrı asla yazmayacağı gibi Yağmacı ve Köleci bir Peygamberide hiç bir zaman kabul etmez.Bu şekilde görünen sözde dini metinlerde o zaman tamamen müteşabih olarak yazılmış olup  Allahıda Peygamberide Düşünsel dünyamızda görebilirsek şayet işte esas O zaman herşeyin kendimizde olduğunu Dayatılan Dininde İnsanları uyutmak ve sömürmek için ortaya atılan Korku ve sindirme aracı olduğunu kavrarız.Dinleri Din kitapları değil Yapılan uygulamalar ortaya çıkarır.İbrahimi din kitaplarındanda hangi Lisanda olursa olsunlar hiçbirşey anlaşılamaz.Çünkü Maddi açıdan gerçek dışıdırlar.Ne Peygamberleri ne Kurulan Devletleri nede olayları tarihte olmamıştır.

İnsaniyet bok kabul etmez, bal gibi de kabul etmişler ve hala da kabul ediyorlar. Ve sen de Allah ve Muhammed karakterlerini matah bir şeymiş gibi sunmaya çalışıyorsun. Yüzyıllarca din uğruna birbirini kesen bu insaniyet değil sanki. İnsanlık zulüm, yağma, kölecilik kendi sürüsü adına yapıldığı zaman kabul etmekte çok da zorlanmaz, tarih bunun binlerce örneği ile dolu. Burada benim putuma inanmayan sonsuza kadar yansın diyebilen bir güruhtan bahsediyoruz.

Ben düşünsel dünyama adları zulümle, sadistlikle, adaletsizlikle, yağmacılıkla, kölecilikle, kindarlıkla vs. özdeşleşmiş Allah, peygamber, Muhammed gibi karakterleri neden sokayım? Düşünsel dünyanda göre göre bu sapıklıkları mı görüyorsun?

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, sağduyu said:

İnsaniyet bok kabul etmez, bal gibi de kabul etmişler ve hala da kabul ediyorlar. Ve sen de Allah ve Muhammed karakterlerini matah bir şeymiş gibi sunmaya çalışıyorsun. Yüzyıllarca din uğruna birbirini kesen bu insaniyet değil sanki. İnsanlık zulüm, yağma, kölecilik kendi sürüsü adına yapıldığı zaman kabul etmekte çok da zorlanmaz, tarih bunun binlerce örneği ile dolu. Burada benim putuma inanmayan sonsuza kadar yansın diyebilen bir güruhtan bahsediyoruz.

Ben düşünsel dünyama adları zulümle, sadistlikle, adaletsizlikle, yağmacılıkla, kölecilikle, kindarlıkla vs. özdeşleşmiş Allah, peygamber, Muhammed gibi karakterleri neden sokayım? Düşünsel dünyanda göre göre bu sapıklıkları mı görüyorsun?

Onların Allah diye kabul ettikleri Gepotto usta:)) Halbuki Allah İnsanın Duygusal Düşünsel ve Bedensel birliğinden gayrı bir şey değildir! Tevhid dedikleri şeyde bana göre bundan başka bir şey değildir.Vasat zekalı bir öğrenci Tıbbiyeyi kazanacak puanı almışsa Onun Allahı onda tecelli etmiştir.Yine bana Göre İbrahimi kitapları Teist inançta olanlar değil aksine Ateist sofiler yazdılar.Muhammedmi ? O ismi beğenmiyorsan o zaman ona başka isim koyabilirsin Övülmüş olan de ,Süleyman de İbrahim de İsa de ne dersen de 

Yada onu  bir alyuvar lideri olarak gör"Eyyy Alyuvarlar antibiyotikten sonra o kafir bakterileri kesin onların ellerini kırın! Bende sizler gibi bir alyuvarım.! Rabbinize hizmet edin,tembellik etmeyin!" Şimdi burada ne adaletsizlik nede sadistlik vardır.Çünkü bu olay tarihte geçmiyor ;Senin vücud ikliminde geçiyor.

Ha bana şunu soracaksın : Nereden biliyorsun bunun düşünsel olay olduğunu? Ben Muhammedde dahil hiç bir peygamberin Dünyada  fi tarihlerinde yaşadığına inanmıyorumda ondan;Onlar olsa olsa İnsanın beyninde oluşan düşünsel mevhumların sembolleştirilmiş meselleridir.Ama efendim Müslüman dini yada yahudi ve Hiristiyan  dini bunu öyle kabul etmiyor?! Bende O dinleri kabul etmiyorum!İşte bu açıdanda seninle aynı düşünsel mekandayım ama senin gibide metinleri değerlendirmiyorum.Senin gibi metinleri değerlendirebilmem için bana Muhammed ve diğer peygamberlerin tarihte yasadıkları ve Metin anlatımlarınında doğru olduklarını ispatlaman gerekir!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Onların Allah diye kabul ettikleri Gepotto usta:)) Halbuki Allah İnsanın Duygusal Düşünsel ve Bedensel birliğinden gayrı bir şey değildir! Tevhid dedikleri şeyde bana göre bundan başka bir şey değildir.Vasat zekalı bir öğrenci Tıbbiyeyi kazanacak puanı almışsa Onun Allahı onda tecelli etmiştir.Yine bana Göre İbrahimi kitapları Teist inançta olanlar değil aksine Ateist sofiler yazdılar.Muhammedmi ? O ismi beğenmiyorsan o zaman ona başka isim koyabilirsin Övülmüş olan de ,Süleyman de İbrahim de İsa de ne dersen de 

Yada onu  bir alyuvar lideri olarak gör"Eyyy Alyuvarlar antibiyotikten sonra o kafir bakterileri kesin onların ellerini kırın! Bende sizler gibi bir alyuvarım.! Rabbinize hizmet edin,tembellik etmeyin!" Şimdi burada ne adaletsizlik nede sadistlik vardır.Çünkü bu olay tarihte geçmiyor ;Senin vücud ikliminde geçiyor.

Ha bana şunu soracaksın : Nereden biliyorsun bunun düşünsel olay olduğunu? Ben Muhammedde dahil hiç bir peygamberin Dünyada  fi tarihlerinde yaşadığına inanmıyorumda ondan;Onlar olsa olsa İnsanın beyninde oluşan düşünsel mevhumların sembolleştirilmiş meselleridir.Ama efendim Müslüman dini yada yahudi ve Hiristiyan  dini bunu öyle kabul etmiyor?! Bende O dinleri kabul etmiyorum!İşte bu açıdanda seninle aynı düşünsel mekandayım ama senin gibide metinleri değerlendirmiyorum.Senin gibi metinleri değerlendirebilmem için bana Muhammed ve diğer peygamberlerin tarihte yasadıkları ve Metin anlatımlarınında doğru olduklarını ispatlaman gerekir!

Uçmuşsun sen.Bunlar ancak Müslümanların işine gelir yok Allah barıştır yok Muhammed sevgidir tam tersi .

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Tanah said:

Uçmuşsun sen.Bunlar ancak Müslümanların işine gelir yok Allah barıştır yok Muhammed sevgidir tam tersi .

Ben uçmam ama 

3 minutes ago, Tanah said:

Benim yazdıklarıma karşı Müslümanların tepkisinide görüyorum sen orasını merak etme.Ama Senin fikirlerin resmen Tevratıda değil Yahudi İnancını övmektir! Çünkü Meryem denilen zırva tarihi kişilik yaşamamıştır. Tevrat onu alır Musanın kızkardeşi yapar .Kuranda onu alır Hem Musanın Kızkardeşi hemide İsanın anası yapar. Çünkü öyle bir Kişilik yoktur.O Düşünsel bir kişiliktir sadece.Ben uçmadım ama sen Tevrata bal gibide inanıyorsan tepkili motorla uçuyorsun:)

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Ben uçmam ama 

Benim yazdıklarıma karşı Müslümanların tepkisinide görüyorum sen orasını merak etme.Ama Senin fikirlerin resmen Tevratıda değil Yahudi İnancını övmektir! Çünkü Meryem denilen zırva tarihi kişilik yaşamamıştır. Tevrat onu alır Musanın kızkardeşi yapar .Kuranda onu alır Hem Musanın Kızkardeşi hemide İsanın anası yapar. Çünkü öyle bir Kişilik yoktur.O Düşünsel bir kişiliktir sadece.Ben uçmadım ama sen Tevrata bal gibide inanıyorsan tepkili motorla uçuyorsun:)

Sen o kadar zırvalıyorsun ki daha ne dediğinin farkında değilsin Meryem'in yaşayıp yaşamadığı önemli değil önemli olan Muhammed'in veya Kuran'ı her kimse yazmışsa onların bu hikayedeki kişiyi bilmeyerek kasıtsız şekilde istemeyerek yanlış soy ayağacına oturtması ayrıca Yahudilik'i övmek bana hiçbir şey kazandırmaz çünkü Yahudi değilim siz hala benim ne yapmaya çalıştığımı çözemediniz.Bu kafayla biraz zor.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Tanah said:

Sen o kadar zırvalıyorsun ki daha ne dediğinin farkında değilsin Meryem'in yaşayıp yaşamadığı önemli değil önemli olan Muhammed'in veya Kuran'ı her kimse yazmışsa onların bu hikayedeki kişiyi bilmeyerek kasıtsız şekilde istemeyerek yanlış soy ayağacına oturtması ayrıca Yahudilik'i övmek bana hiçbir şey kazandırmaz çünkü Yahudi değilim siz hala benim ne yapmaya çalıştığımı çözemediniz.Bu kafayla biraz zor.

Zırva bir kişinin soy ağacı olamaz.O devrin Arapları İsmaili Yahudiydiler ve Tevratıda çok güzel biliyorlardı.Kopya veriyorlar bu kişilikler hakiki kişilik değildir! diyorlar.Yahudi değilim diyorsun ama Yahudi Hahamlarının konuşmalarını aynen tekrar ediyorsun.Onlarda aynı senin yaptığın gibi Kuranı tenkit ediyorlar.Tencere dibin kara seninki benden kara.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Zırva bir kişinin soy ağacı olamaz.O devrin Arapları İsmaili Yahudiydiler ve Tevratıda çok güzel biliyorlardı.Kopya veriyorlar bu kişilikler hakiki kişilik değildir! diyorlar.Yahudi değilim diyorsun ama Yahudi Hahamlarının konuşmalarını aynen tekrar ediyorsun.Onlarda aynı senin yaptığın gibi Kuranı tenkit ediyorlar.Tencere dibin kara seninki benden kara.

Alakası yok Kuran'ın Yahudi hikayelerine yaptığı tüm göndermeler Yahudi Kutsal Kitabı'na değil daha çok Talmud ve apokrif metinleredir asla Kuran yazarları ana metinlere hakim değildiler. Benim dediklerimi isterse uzaylılar söylesin umrumda değil ben gerçekleri ortaya koyuyorum senin gibi totoşumdan mecaz demiyorum aksini ispat edebiliyorsann buyur yoksa laf kalabalığı yapma yapcaksan da kendin çalıp kendin söylersin.

Sitelerde Paylaş

Ha  Tora ha Talmud ha Minşa hepside aynı insan eseri maddi açıdanda zırvadırlar.Maneviyatta tabiki anlatmak istedikleri vardır o başka!Ha Mecaz değilde nedir o zaman onlar?Sen bana O bahsettiklerin gerçek olduğunu ispatlasana? Bak burada Benim adıma başlık açıyorsun Tabiki cevapta veriririm vereceğimde .Sen ne çalıyorsun o zaman?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Ha  Tora ha Talmud ha Minşa hepside aynı insan eseri maddi açıdanda zırvadırlar.Maneviyatta tabiki anlatmak istedikleri vardır o başka!Ha Mecaz değilde nedir o zaman onlar?Sen bana O bahsettiklerin gerçek olduğunu ispatlasana? Bak burada Benim adıma başlık açıyorsun Tabiki cevapta veriririm vereceğimde .Sen ne çalıyorsun o zaman?

Ben sana kanıt sundum sen kıvırdıkça kıvırdın yazdıklarıma cevap bile vermedin. Sen bana Araplar Yahudilik'i tevrat'ı biliyor dedin ben de hayır daha çok Talmud kanunlarına ve ifadelerine ve apokrif metinlere hatta o döneme yakın uydurulmuş efsaneleri duymuş diyorum. Uydurulmuş olması hiçbir şey ifade etmez diyorum hala bana lafga luga yapıyorsun Kuran yazarları o metni bazen paralelizm yapıp şiirsellik ve hikayeler arası bağlantı için bazen istemeyerek bazen kasıtlı olarak bazen bilmeyerek yanlış almış bazense direkt almışlar ama Tevrat veya Tanah ortada dolaşan bir metin olmadığı için ve Kuran yazarlarına nispeten yabancı olduğu için terimsel ifadelere de hakim olmadıkları için kulaktan dolma haberleri yoktur .

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Tanah said:

Ben sana kanıt sundum sen kıvırdıkça kıvırdın yazdıklarıma cevap bile vermedin. Sen bana Araplar Yahudilik'i tevrat'ı biliyor dedin ben de hayır daha çok Talmud kanunlarına ve ifadelerine ve apokrif metinlere hatta o döneme yakın uydurulmuş efsaneleri duymuş diyorum. Uydurulmuş olması hiçbir şey ifade etmez diyorum hala bana lafga luga yapıyorsun Kuran yazarları o metni bazen paralelizm yapıp şiirsellik ve hikayeler arası bağlantı için bazen istemeyerek bazen kasıtlı olarak bazen bilmeyerek yanlış almış bazense direkt almışlar ama Tevrat veya Tanah ortada dolaşan bir metin olmadığı için ve Kuran yazarlarına nispeten yabancı olduğu için terimsel ifadelere de hakim olmadıkları için kulaktan dolma haberleri yoktur .

Talmudu bilen haydi haydi Torayıda bilir.Çünkü Torayı bilmeden Talmudları takip edemezsin,Hele hele Meryem gibi bir manevi sembolik şahsiyet üzerinde hiç hata yapamazlar Arap hahamları!Gelelim uydurmaya :Uydurmaların bir dayanakları vardır.O dayanak onların özüdür. Beni O uydurmaların özü alakadar eder.İbrahimi dinin özetide Güveneceksin Seveceksin, Ahdedeceksin ,Gayret göstereceksin,, Çalışacaksın. başaracaksın, kazanacaksın vede paylaşacaksın ! Tevratında Kuranında İncilinde özü budur.Gerisi tamamen ritüel vızırtıdır.,

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Talmudu bilen haydi haydi Torayıda bilir.Çünkü Torayı bilmeden Talmudları takip edemezsin,Hele hele Meryem gibi bir manevi sembolik şahsiyet üzerinde hiç hata yapamazlar Arap hahamları!Gelelim uydurmaya :Uydurmaların bir dayanakları vardır.O dayanak onların özüdür. Beni O uydurmaların özü alakadar eder.İbrahimi dinin özetide Güveneceksin Seveceksin, Ahdedeceksin ,Gayret göstereceksin,, Çalışacaksın. başaracaksın, kazanacaksın vede paylaşacaksın ! Tevratında Kuranında İncilinde özü budur.Gerisi tamamen ritüel vızırtıdır.,

Nah o kadardır senden olmayanı öldüreceksin olmadı cizye isteyeceksin cariye alabilirsin köle alabilirsin dinin egemen olana kadar boyun eğmeden savaşacaksın yani nah demek zorundayım bu yazdıklarına çünkü zırvalamışsın.

Talmud'u biliyor demedim Talmud'a yakın dedim çünkü Talmudik gelenekler Tevrat gibi değildir halk arasında hakimdir Tevrat'sa öyle ayak altında dolaşan bir metin değil üst sınıfın dokunup yorumlayabildiği okuyabildiği bir metindir.Talmud'tan bilgileri bilip Tanah'tan duymamaları gayet doğaldır kaldki ki Tanah'tan olup popüler olan hikayeleri de ordan burdan kulaktan dolma duydukları için onlarca hata yapmışlar Kuran yazarları hepsini paylaştım ve paylaşmaya devam edeceğim ve sen de böyle zırvalamaya devam edeceksin ben gerçekleri söylerken sen mecaza kaymaktan bilginin ırzına geçeceksin .

Talmud veya diğer metinler halk arasında daha popülerdir Tevrat metni ise üst düzey sınıfın elindedir.Kuran yazarları zaten bu metinleri de tam bilmemekte popüler öyküleri ve ifadeleri bilmektedirler ve bazen bunları yanlış aktarmışlar bazen kasıtlı yanlış aktarmışlardır.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu adamlar İsmaili Yahudiydi ve Onların ruhbanlarıda vardı.Torayıda Talmududa bilmemeleri imkansız.

Ben zırva dahi olsa bilgiyi inkar etmiyorumki.Sadece Yorumunu yapıyorum.Kaldıki bunu bir tek yapanda ben değilim.Kabalacı bak Lavana Beyin diyor!Kaldıki bir kısım Kabalacı ve Vahdeti vüçutçuda aynı benim yorumama yakın yorum yaparlar.Şarkılarımıza dahi geçmiş:

Vücut ikliminin sultanı sensin 

Efendim derdimin dermanı sensin

Şu cismi natumanın canı sensin

Vücut iklimi diyor Dünya iklimi demiyor:

Demekki benim anlatmak istediğimi söylüyor.

Bir an içinde şöyle düşün :Diyelimki benim yorumumu Müslümanlar kabul ettiler .Ne Olur?

1-Allah İnsanın başarısıymış Muhammedde aşkmış !Alide Çift yönlü akılmış .O zaman ne uğracaklar bu Meselleri okumaya? Çünkü bu mefhumlar her insanda var.

Dinede gerek yok .Din insanın aklını kullanarak işini sevmesi ve onda başarılı olup Toplumu tarafındanda sevilmesiymiş

Namazmı? Namaz Destekmiş .İnsan düşünce ve sevgisinin ona yaptığı destekmiş! Kafasının çalışmasıymış!Tembelliği yenmesiymiş,Aşağılık duygularından kurtulup Müşkülünü hal etmesiymiş!Kibrini yenmesiymiş,Oruçmu ?Hatalı iş yapıpta Yaşamın tokadını yediğinde tekrar toparlanmasıymış!

Ama ya senin yazılarını okuyanlar:

Tevrat Talmud doğruymuş Kuran Hadis Yanlışmış!Gerçek olan Musevilikmiş.Gelin napıp yapıp Musevi olalım

Diğer taraftan Muhammed kötüdür ,sadisttir ,Sapıktır,Zamparadır ,Ruh hastasıdır demekle ne kazanacaksınız? Mücadelemi şimdi bu Teizimle?Hadi adam sizi kabul etti.E napalım Hiristiyan olayım bari der .Yada Tanah doğru söylüyor En iyisi ben gidip Yahudi olayım.Yada Rüzgar ekersen Fırtayı biçersin.Rüzgarı ekmekte haklı dahi olsan

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Bu adamlar İsmaili Yahudiydi ve Onların ruhbanlarıda vardı.Torayıda Talmududa bilmemeleri imkansız.

Ben zırva dahi olsa bilgiyi inkar etmiyorumki.Sadece Yorumunu yapıyorum.Kaldıki bunu bir tek yapanda ben değilim.Kabalacı bak Lavana Beyin diyor!Kaldıki bir kısım Kabalacı ve Vahdeti vüçutçuda aynı benim yorumama yakın yorum yaparlar.Şarkılarımıza dahi geçmiş:

Vücut ikliminin sultanı sensin 

Şu cismi natumanın canı sensin

Vücut iklimi diyor Dünya iklimi demiyor:

Demekki benim anlatmak istediğimi söylüyor.

Bir an içinde şöyle düşün :Diyelimki benim yorumumu Müslümanlar kabul ettiler .Ne Olur?

1-Allah İnsanın başarısıymış Muhammedde aşkmış !Alide Çift yönlü akılmış .O zaman ne uğracaklar bu Meselleri okumaya? Çünkü bu mefhumlar her insanda var.

Dinede gerek yok .Din insanın aklını kullanarak işini sevmesi ve onda başarılı olup Toplumu tarafındanda sevilmesiymiş

Namazmı? Namaz Destekmiş .İnsan düşünce ve sevgisinin ona yaptığı destekmiş! Kafasının çalışmasıymış!Tembelliği yenmesiymiş,Aşağılık duygularından kurtulup Müşkülünü hal etmesiymiş!Kibrini yenmesiymiş,Oruçmu ?Hatalı iş yapıpta Yaşamın tokadını yediğinde tekrar toparlanmasıymış!

Ama ya senin yazılarını okuyanlar:

Tevrat Talmud doğruymuş Kuran Hadis Yanlışmış!Gerçek olan Musevilikmiş.Gelin napıp yapıp Musevi olalım

Diğer taraftan Muhammed kötüdür ,sadisttir ,Sapıktır,Zamparadır ,Ruh hastasıdır demekle ne kazanacaksınız? Mücadelemi şimdi bu Teizimle?Hadi adam sizi kabul etti.E napalım Hiristiyan olayım bari der .Yada Tanah doğru söylüyor En iyisi ben gidip Yahudi olayım.Yada Rüzgar ekersen Fırtayı biçersin.Rüzgarı ekmekte haklı dahi olsan

Laga luga yapma . İsmaili Yahudi falan değildi kendileri ümmi(Yahudi olmayan-ehli kitap olmayan) idiler ve Tora'yı falan bilmiyordu Muhammed veya Kuran'ı yazan her kimse bir iddia ortaya taıyorsun kanıtsız sonra başka tarafa çekiyorsun konuyu bu mesajında cevap verilcek başka bir şey yok.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, yeniçeri53 said:

İnsan dinci mantığına sahip olunca ne olursa olsun yine de bir bahane bulup aynı boka tapınmaya devam ediyor. Bu arap dini senin ve senin gibilerin genlerine işlemiş, kıvırıp kıvırıp bir şekilde yine arap putuna tapınmaya, kutsamaya devam ediyorsunuz. 

Bu metinlerin benim değerlendirdiğim gibi değerlendirilmesi için Muhammed ve diğer sahtekarların yaşamış olması gerekmiyor, insanın okuduğunu anlayacak, analiz edecek, sonuç çıkaracak zekaya sahip olması yeterli. 

Benin bir şey kanıtlamama gerek yok, her şey apaçık ortada. asıl sen bu kitapları yazanlar şunu derken aslında şunu demek istemişler iddianı kanıtlaman lazım. Bu kitapları yazanlar rüyanda sana gelip biz orada şunu derken aslında şunu kastetmiştik mi dediler?

3 hours ago, yeniçeri53 said:

Be geri zekalı salak, bu kitaplarda anlatılan bu mu? Bu kitaplarda açık açık bizim gibi düşünmeyen, bize katılmayan, bizim putumuza inanmayan herkesi öldürün, onları yok edin, diyor, bu kadar apaçık olan ifadeleri eğip bükerek bu pislikleri, bu adaletsizlikleri, bu sadistlikleri aklamaya çalışmanın nedeni ne?

Enfal/39. Ve hiçbir fitne kalmayıncaya ve bütün dîn Allah için oluncaya kadar, onlarla kıtalde bulunun (savaşın). Eğer onlar (küfürden) vazgeçerlerse o taktirde muhakkak ki Allah, yaptığınız şeyleri en iyi görendir.

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Bu ayetlerde ne kastedildiğini anlamayacak kadar geri zekalı mısın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...